Dames- en Hinderhoeden C. F. W. MESSALINA. Badhuis aan Zee Zondag van 3 tot 7 uur Concert Huishoudster Schildersknecht Loopjongen Flinke (Jongen Sigarettin- inpaksters Aangeboden Dagkuikens 3 Woningen, YILTHOEDEN vanaf f 2.95. J. GK SCHAAF - Oranjestraat. WOONHUIZEN Melkwagen, Indian 1920. B. L. Paërl STEUNT U REEDS ONS DUBBELTJES FONDS 7 Tom Mix in de groote Wereld CONCERTZAAL THALIA. Concert Dansant Thé Dansant Burgerwoning te koop, ^overvoer per spoorwegwagon. vragen van het Tweede Ka- dDuys in in verband met het ver een 15-tal koeien per spoor- van Friesland naar Purme- ~eft de minister van Waterstaat teende geantwoord: ^axinium-aantal dieren per wa- Qiet vastgesteld. Vroeger gold de jat bet aantal koeien in een wa- jclits zoo groot mocht zijn, dat g 1,20 M2 bodemoppervlakte be- lar'was, doch in verband met de schillende lichaamsgesteldheid dieren is daarna bepaald, dat -ju zich tusschen de ingeladen moet kunnen bewegen. Uuste wagen heeft een bodem ate van 18.60 M\ Na de afla me betrokken arbeider-rangeer- iiscben de koeien doorgeloopen, aan genoemd voorschrift was de zending bestond uit mage- i hetgeen ook blijkt uit den die per koe ongeveer f 175 be- opening van den wagen te Pur- bleek een koe stervende op pdem te liggen met den kop han- iaan het touw, waarmede zij aan fing in den wagen was vastgebon- ^bodem van den wagen was vol vet zand bestrooid; de zending \0 van een door den afzender irazen geleider vergezeld. r bet voorgevallene kan de vegdienst niet aansprakelijk worden. Amundsen's Pooltocht. beide vliegtuigen, die de Noorsche ring uitrust, om Amundsen te zoeken, heden per stoomschip naar spits- jebracht worden. (V. D.) commandant van de „Shenandoah"* Jowne, heeft de plannen medegedeeld, j hij heeft uitgewerkt, voor het geval I worden besloten, luchtschepen uit te om naar Amundsen te zoeken, ms deze plannen zou eventueel de lt" op Spitsbergen als basisschip r gestationeerd, vanwaar uit dan de landoah" zijn onderzoekingstochten innen ondernemen. (Reuter). Donderdag waren 14 dagen verloopen sedert Roald Amundsen zijn Poolexpeditie per vliegtuig begon. Thans moet verwacht worden dat de expeditie te voet zal terug- keeren naar Kaap Columbia of naar Sval- bard. De schepen van de expeditie „Hobby" en „Farm" patrouilleeren thans langs het ijsgebied. Zij zOlien tegen het midden van deze maand de waardevolle hulp ontvangen van de twee watervliegtuigen welke de Noorsche regeering ter beschikking heeft gesteld. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat het expeditieschip van Amundsen, de „Farm", binnenkort Spitsbergen moet verlaten, aan gezien het als moederschip dienst moet doen voor de wetenschappelijke Groenland- expeditie van den Noorschen geleerde Hoel. Hoel vertrekt medio Juni van Drontheim. Naar verluid zal de „Farm" worden ver vangen door het stoomschip „Heimdal". Het koienschip „Inga UI" zal Zaterdag van Horten met de Noorsche hulpexpeditie voor Amundsen aan boord vertrekken. Het schip zal tegen medio Juni te King's Bay zijn, en vandaar uit zullen de vliegtuigen tot aan het Denen-eiland worden gebracht. De beide eendekkers zijn voorzien van 260 P.K. Mercedes-motoren en kunnen vijf uren iang vliegen zonder benzine in te nemen. Zooals reeds uit New York gemeld is, heeft de Zeppelin-commandant Landsdowne bij het Amerikaansche departement van Marine een uitgewerkt plan ingediend, waarin hij aantoont, dat een hulpactie ten behoeve van Amundsen door een der beide Amerikaansche luchtschepen mogelijk is. De Shenandoah wordt hiervoor geschikter geacht dan de Los Angeies. Het schip zou eerst naar Pulham in Engeland kunnen vliegen, waar een ankermast aanwezig is, en vandaar naar Spitsbergen, om daar te ankeren aan het vooruit te zenden moeder schip „Patoka". Van hier uit kunnen onder- zoekingsvluchten worden gedaan, waarbij de door Amundsen aangegeven route naar de Noordpool gevolgd kan worden. Tel. De Berlijnsche bioscopen. Het aantal bioscopen te Berlijn bedraagt volgens de „Vorwarts thans 317, met te zamen 124.000 piaatsen. Er zijn nog in aanbouw dertien groote kino's met tezamen 121.000 plaatsen, maar de nieuwe concur rentie zal pas in het volgende winterseizoen merkbaar zijn. Het scheepvaartverkeer te Antwerpen vermindert. Door de industrieele crisis is het scheepvaartverkeer in de haven van Antwerpen aanmerkelijk verminderd. Gedurende de eerste vijf maanden van dit jaar is 16 van de schepen zonder vracht teruggekeerd. Volgens de statistieken over de niaand Mei zijn in de afgeloopen maand 805 zeeschepen metende in to taal 1.611.248 ton, de haven binnenge komen. Deze cijfers zijn lager dan die in de maand Mei van het vorige jaar, toen 't aantal schepen 850 bedroeg en de tonnage 1.669.116. In -de eerste vijf maanden van dit jaar zijn 4131 schepen, tezamen me tende 8.159.340 ton, de haven binnenge- loopen, dit is een vermeerdering van 182 schepen en 824.473 ton in vergelij king met de overeenkomende maanden in 1924. Tijdens dezelfde periode zijn te Rot terdam 552 schepen (846.932 ton) meer binnengeloopen dan in 1924. In Mei van dit jaar was het scheep vaartverkeer in de haven van Rotter dam weinig. Minder dan dat van Ant werpen. Het verschil bedroeg hoog stens een 20.000 ton. Het vliegtuig het veiligste verkeersmiddel. We hebben een schitterend pleidooi gelezen over de veiligheid van het vliegtuig van den heer H. A. Seyffardt Jr. een vliegtuigtechnicus. Het is schit terend van handigheid en de heer Seyf fardt heeft zijn carrière misgeloopen. Hij zou een der knapste advocaten van ons land hebben kunnen worden en iederen moordenaar en inbreker zou hij uit de cel hebben weten te houden. Ziehier zijn bewijs, dat het vliegen niet alleen de schoonste maar ook de veiligste tak van verkeer is. Het vlieg tuig is geheel aangewezen op een man, den piloot. Deze heeft door zijn stuur- bewegingen zijn toestel geheel in zijn macht. Een trein is afhankelijk van machinist en stoker en tevens v an eeni- ge honderden seinwachters. De kans op nalatigheid is dus veel grooter. Bij het treinverkeer heeft men te maken met een zeer kostbaar en nauwkeurig on derhoud van den weg. Een nalatigheid bij het nazien kan ernstige gevolgen hebben. Voor een vliegtuig is de weg altijd in orde. Er bestaat voor een vliegtuig geen verkeersprobleem. In de lucht zijn geen nauwe straten, gevaar lijke bochten, onhandige voetgangers e.d. Op zee hebben de schepen last van slecht weer. Een vliegtuig heeft daar zelden of nooit tegen te kampen. De ergste orkaan kan een vliegtuig niet inhalen; de grootste windsnelheid is 100 K.M. en elk verkeerstoestel vliegt minstens 120 K.M. in het uur. Men vliegt in 3 uur naar Londen, met trein en boot doet men er 12 uur over. Hoe korter de reis duurt, des te minder kans op ongelukken. Terwijl men in boot en trein nog 9 uren kans loopt een ongeluk te krijgen, is men met het vliegtuig reeds veilig op de plaats van bestemming. Bij een scheepsramp ko men naar verhouding ook meer men- schen om het leven! De auto is veel ge vaarlijker 'dan het vliegtuig. De heer Seyffardt verklaart zich liever in een oud vliegtuig van '15 dan in een nieuwe auto van '25 te wagen. Hoe veilig het vliegen is, blijkt wel uit het geringe aantal ongelukken bij de K. L. M., die nu vijf jaar lang hon derdduizenden K.M. heeft afgelegd en daarbij is maar een ongeluk van meer ernstigen aard voorgekomen. Het vreemde en nieuwe van het ver keersmiddel in de lucht, een instinct matige vrees voor de hoogte houdt vol gens den heer Seyffardt het publiek nog terug, om van het veilige en schoo- ne, hooge verkeersmiddel gebruik te maken. Er is waarheid, handigheid ook een enkele drogreden in dit scherpzinnige betoog. Vergeten wordt echter, dat een ongeluk door het vliegtuig bijna steeds ernstige gevolgen heeft en dat de K. L. Ml werkt onder de uiterste voorzorgen tegen ongelukken, maar dat het aantal rampen naar verhouding van het be trekkelijk kleine aantal vliegtuigen, dat ook door militairen en particulie ren gebruikt wordt, nog steeds hoog is. De hitte in Amerika. De geweldige»hitte blijft nog steeds heerschen in het grootste gedeelte van de Vereenigde Staten, en het aantal ongevallen met doodelijken afloop, dat direct of indirect aan de hitte moet worden toegeschreven, is thans geste gen tot 140. Het weerkundig instituut te Washington voorspelt, dat de hitte nog ten minste 72 uur zal aanhouden in de oostelijke staten. De temperatuur steeg in New-York City Donderdag in den namiddag tot 95 graden. Negen personen zijn in de laatste 24 uur aan de hitte bezweken. In den geheelen staat New-York zijn 60 personen om gekomen. Donderdag werd de hoogste temperatuur voor deze dagen door het meteorologisch instituut genoteerd; de temperatuur werd nog ondragelijker door den hoogen vochtigheidsgraad. Buiten New-York werden nog hoogere temperaturen genoteerd, b.v. 105 gra den te Columbus in Ohio en cijfers te gen de 100 graden in het geheele, mid den-westen en noord-oosten. Het zui den en het verre westen zijn tot nu toe aan de hittegolf ontkomen. In Montana is zelfs 5 c.M. sneeuw gevallen bij de groote watervallen, terwijl in Idaho zware nachtvorsten zijn voorgekomen. Tel. Werkverschaffing aan Blinden, De secretaris van den Armenraad te Amsterdam waarschuwt het publiek geen steun te verleenen aan de zgn. v/h N.V. Eerste Nederlandsche Blin- denindustrie (directeur A. van den Burg, Langestraat 36—38) aldaar; de zgn. Nederlandsche Nijverheid dei- Blind en (directeur D. J. Potharst, Eri castraat 11), kantoor en magazijn Go- vert Flinckstraat 149, en de zgn. Werk verschaffing en ondersteuning aan blinden en andere hulpbehoevenden van C. Postma, Celebesstraat 2. De opbrengst der gelden, door deze zoogenaamde vereenigingen verza meld, wordt niet voor het opgegeven liefdadige doel aangewend. DIENSTPLICHT. Onderzoek van Verlofgangers. De burgemeester van Velsen maakt bekend', dat het jaarlijksch onderzoek van verlofgangers, bedoeld in art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Velseroord in de Nijverheidsavond school aan den Zeeweg op Vrijdag en Zaterdag, 19 en 20 Juni 1925, des voor middags 9 uur. De burgemeester voornoemd: J. P. HANDGRAAF, l.b. IJMUIDEN. Thalia. Velen herinneren zich nog het succes waarmede de film Que Vadis, bewerkt naar Sienkewisz' roman, het land doorging. Dat was natuurlijk niet in de eerste plaats om den litterairisch schoonen vorm, die de Poolsche schrij ver voor zijn boek had gekozen, maar omdat men een blik kreeg in het leven van de oude Romeinen. Duizenden, die op school nooit gehoord hadden van de weelde in het oude Imperium, of dat al weer vergeten waren, hebben iets be grepen van de machtige schoonheid in de wereld van Patriciërs en Plebejers, door het herhaaldelijk zien van dien film. De aanschouwing werkt zooveel vlugger en beter dan het dorre, theore tische woord. Welnu, van die schoonheid in het Romeinsche Keizerrijk verhaald ook Messaline, de film die sinds gisteren in Thalia gaat. Voor menigeen, die houdt van het staren op de klassieke cultuur, zoowel als voor hen die zien naar de schittering der oude rijkdom, is het een prachtgelegenheid om dat alles te be wonderen. Messalina blijft tot Maan dagavond. De Chr. Hist. Kiesvereeniging al hier belegt op Woensdag 10 Juni a.s. een openbare vergadering, waarin als spreker zal optreden de heer II. W. Ti- lanns, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: „Het standpunt der Chr. Hist. Unie ten aanzien van het vraag stuk der Ontwapening in verband met de Internationale ontwikkeling." Heden overleed zacht en kalm, na een langdurige ziekte, onze lieve jongste Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom DIRK JAN DE OROOT, op den leeftijd van 25 jaar. lijn diepbedroefde ouders A. de Oroot D. C. de Oroot—Kaan Broeders en Zusters. |muiden, 30 Mei 1925. Koningsplein 13. Flinke Dienstbode waagd, kunnende koken, tor. YAUX, Koningsplein 10. Flink Dagmeisje fitond gevraagd, niet beneden jaar. AdresStationsweg 87, in. M R. K. Meisje maagd, voor hulp in de huis- lilng. Brieven onder letter A. D. rau vin dit blad. Oevraagd een i Mevr. Heult, Kanaalstraat 12. homelding tussehen 8—9 uur. maagd zoo spoedig mogelijk een itoe bejaarde menschen. Hijboom, Driehuizerkerkw. 8 itn, *kwaam Iwaigd. AdresP. Sinjewel, Wilhtlminakade 12. Q'VRAAQD. Adres bur. v. d. blad Gevraagd een flinke aankomende meubel maker of timmerman, liefst leer- van een Ambachtsschool bij C. W. J. DE VRIES, Trompstraat 10 Velseroord OEVRAAQD aan de Drukkerij van dit blad. Petroleumventer gevraagd, voorloopig voor drie dagen per week. Brieven met opgaaf van leeftijd en wat voor aanbeveling kan dienen onder No. 2530, aan het bureau van dit blad. N.V. Sigareltenfabriek v.h. Oebrs. Melchers, Beverwijk vraagt 50 siga- retteninpaksters. WEES SLIM GEBRUIK GLIM Kost en inwoning aangeboden met huiselijk verkeer. Brieven onder No. 2531, bureau van dit blad. 2 gemeub. Kamers met Slaapka mers met Pension. Prachtig uitzicht, mooiste stand. Adres fe vernemen bureau van dit blad. te koop bij O. Bleeker Zeeweg E 17 Velseroord. TE KOOP een in de Kennemerlaan, een in de James Wattstraat en een in de Bloemstraat. Direct te aanvaarden. Te bevr. bij de fa. P. Hecrt Zonen. Ciroote sorteering in tegen lage prijzen. Te koop of te huur gevraagd een Huis bev. 5 kamers te Velseroord of Omstreken. Brieven onder No. 2532 bureau van dit blad. H.H- Yigehhandelaren. Versche visch in Consignatie ge vraagd door twee soiiede personen, om te Scheveningen te verkoopen aan de markt of in den afslag te brengen. Brieven onder motto Versche visch, Boekhandel P. F. C. Roelse. Goedgebouwde, vrijstaande TE KOOP, voor f 9000.—, op mooien stand, aan den Brederode weg te Santpoort Oemakkelijke koopcondities. Te bevragen bij het Assurantiekant.van M. Bosma Wzn., IJmulden, Telef. no. 456. Bloem endaal Telef. 22050. Te koop een zoo goed als nieuwe tevens geschikt om als handwagen te gebruiken. Adresbur. v. d. blad. Carbidverlichting. f 225.—. A. v. Rooyen, Zeeweg, Velseroord. SPREEKUREN te VELSEROORD Lagerstraat 56. TANDARTS Dinsdag en Vrijdag 12.30—2 uur en volgens afspraak. Ie koop Burgerwoonhuis ledig, goed on derhouden damesrijwiel, ronde tafel en een flink gasstel. Te bevr. Rijksstraatweg 76, Velseroord. ZATERDAO-, ZONDAO- en MAANDAGAVOND Het groote Super-filmwerk Historisch Schouwspel uit het Romijnsche Keizerrijk. Oeweldige groote massa-regie. Medewerkende de grootste filmsterren der wereld, ZONDAOMIDDAO 5 UUR In 6 acten. Het grootste werk van deze groote film-acteur. VANAF HEDEN DAOEL1JKS 7 UUR ZONDAO VAN 3 TOT 5 UUR Attractie: „DE Z1NOENDE ZAAO". belangrijk lager dan kostpr ijs. Brieven letter B, bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 7