IJ V. V. STO?!ï*VÖGÏ-?JS V. i. o. S. - Keukenmeisje L1NKE Dagdienstbode Meisje Net Dagmeisje nette Dienstbode. Nette Werkster Een net Meisje een nette Loopjongen nette Dagdienstbode. R.K Dagmeisje Net Meisje Dagmeisje Bekwame Muisnaaisters jongste Bediende. Kosthuis gezocht Kosthuis. Nette Woning WOONHUIZEN Burgersrijwiel Woning FriMpa-Mptta berg- of werkplaats Flink Nachthok Sigaretten- inpaksters HOUTVEILING Opalograph Msvr. Ir. rfen voor de partij, die doet wat zij t het koor nog weer eenige lie- eezongen had, verscheen de heer r W Duys op het spreekgestoelte, niet een "spontaan applaus begi-oet ,r<iL Heze protesteerde tegen de voor- Er als rou de S. D. A. P. de zeden ons vollc verlagen. Als specimen dergelijke onwaarachtige demago- hesprak hij een strooibiljet, door de i Revolutionairen verspreid, waar- minister Colijn geprezen wordt om beleid. Spr. zegt dat de staatsbe- nooit een tekort van 130 mil- vulden gehad heeft. Dit was Hts een tekort wat men kon ver aten doch in de Kamer heeft Co- ™elvé toegegeven dat die raming te nstig was. Het werkelijk tekort 1100 millioen. En juist dat ontbre- dan bet grootere tekort stelt in het boe het evenwicht vrijwel uitslui- i mvonden is, niet door bezuiniging j door heffing van ambtenaren en waarbij de groote oneerlijk- de indirecte belastingen in 'n -i daglicht komt. En dat door den urvan de partij, die in 1922 de verA inging met de leus: steun gers, d»an groote gezinnen, rniiin slotwoord dankte de voorzit- het gemeentebestuur van Velsen bet beschikbaar stellen van dit „in waardoor het eerste recht der eenschap werd toegewijd, en ver- jan allen die meewerkten om de eting le 'doen slagen. Wat de op- itnaai' zee betrof, het warme weer andere omstandigheden waren re- |(iat er wel eenig bezwaar bestond adieu tocht. •(orzoover men er echter nog lust zou de tocht doorgaan, na een uur pauze. De meesten hebben [Ier het plan opgegeven, zoodat ()ls een betrekkelijk kleine groep lier de muziek aan, met eenige mJels enz., den tocht aanvaardde ir Velseroord en IJmuiden. Toen bij bet station kwam, en dus de stille weg naar zee nog kwam, ook de muziek het op, en trok men ier muziek verder. Bij het strand ak de heer Thomassen nog een kort tingswoord, waarna de stoet ont- ien werd. Bevolking der gemeente Velsen op mi 1925: en Vrouwen Totaal J 15636 31659 bevolking is dus sinds 1 Januari jnomen met 582 zielen. Arbeidsbemiddeling Velsen. Is werkloos ingeschreven 6 Juni timmerman, 1 letterzetter, 1 matras- jaker, 1 machinist, 1 stoker, 3 zee- chers, 2 kantoorbedienden, 25 diver- Burgerlijke Stand Velsen. el) oren: A. Steenhoekvan [wen, z.; J. SemieRietdijk, d.; G. it-van der Heulen, d.; D. C. Bat- -Faber, z.; N. KosterBroek, d.; de CrastoHeinen; E. RasRiet- er 1 e d e n Hendrik van Heyst echtgen. van A. J. M. Marsel. DRIEHUIS Door de politie werd bekeurd W. Ie Schoten, wegens het onbeheerd slaan van een wagen met steenen fa Driehuizerkerkweg. SPORT. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. A.s. Zondag wordt in het Sportpark te Alkmaar des avonds te 7 uur ge speeld een wedstrijd tusschen: Alcmaiia Victrix en Stormvogels I. Deze wedstrijd is bedoeld als Bene- fitmatch voor den trainer, den heer Magner. De jaarlijksche algemeene vergade ring wordt gehouden op Donderdag 18 Juni. De heer Michels een der oprichters en penningmeester dei- vereeniging, perodiek aftredende, heeft voor een herbenoeming als bestuurslid bedankt. Convocaties voor de vergadering worden rondbezorgd. Vrees geen examen i want er is een middel dat U geheel be- i vrijdt van zenuwachtigheid, een mid- I del dat U kalm maakt en kalm houdt, j terwijl Uw geest helder blijft. Mijn- hardt's Zenuwtabletten wetenschap pelijk samengesteld en onschadelijk, genezen U van Uw zenuwachtigheid. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Dro gisten. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslag Nederlaagwedstrijd 6 Juni. V. I. O. S. IKinheimI 21 Voor a.s. Zaterdag 13 Juni is vastge steld V. I. O. S. I—D. V. S. I 6 uur. In verband met den vooraf te spelen wedstrijd TrekvogelsBato kan de wedstrijd V. I. O. S.D. V. S. eerst om 6 uur op het Trekvogels-terrein ge speeld worden. Voor Woensdag 17 Juni is vastgesteld Trekvogels II—V. I. O. S. II 7 uur 30. Spelers van dit elftal krijgen nader bericht. Nederlaag wedstrijden V. I. O. S. A.s. Zaterdag wordt om 6 uur op het Trekvogels-terrein de laatste neder laagwedstrijd gespeeld tegen D. V. S. Tot du ver is het aan Kennemerland gelukt om V. I. O. S. de zwaarste ne derlaag te bezorgen (10). Daar dit toch slechts een kleine nederlaag is ge- looven wij wel dat D.V.S. haar uiterste best zal doen om V. I. O. S. met betere cijfers te slaan. VOETBAL. Het V.U.C.-tournooi. Zondag j.l. werd de eerste wedstrijd van het V.U.C.-tournooi, waaraan, zoo als wij reeds mededeelden, ook Storm vogels deelneemt, gespeeld. Men weet, dat de vereeniging, welke V. U. C. de grootste nederlaag toebrengt in het be zit komt van een ijzeren medaille be nevens f 350, welke som moet worden afgedragen aan een vooraf op te geven liefdadige instelling. D. F. C. was de eerste club, dewelke V.U.C. partij gaf. De Dordenaren kwamen met een zeer zwak elftal op, waardoor ze met 52 verloren, na reeds met de rust met 40 achter gestaan te hebben, 't. Komt ons voor, dat Stormvogels best in staat is een betere prestatie te leveren. De gevolgen van een voetbalwedstrijd. Een voetbal-vlegel. In de Sportkr., dat zulks weer ont leende aan het Utrechtsch Dagblad le zen we over een voetbalvlegel het vol gende: Voor de Utrechtsche rechtbank is on langs behandeld een mishandelings- geval, dat zich aan het einde van het vorige jaar afspeelde op het voetbal veld aan den Koningsweg te Utrecht. Eenige maanden geleden is deze zaak in een zitting van den politierechter behandeld, waarna een verwijzing plaats vond naar de Meervoudige Ka mer. Op den 23en November had op het voetbalveld aan den Koningsweg een wedstrijd plaats tusschen de vereeni- gingen D. O. S. en Velox, waarbij zich het volgende afspeelde. De linksbin nenspeler van Velox dreef kort voor het einde van den wedstrijd den bal op naar liet D.O.S.-doel. Juist op dat oogenblik floot de scheidsrechter ten teeken dat de match ten einde was. De voorhoedespeler van Velox hoorde dit fluiten evenwel niet en zette met een flink vaartje zijn weg voort naar het vijandelijk doel. Toen kwam de D. O. S.-keeper uit z'n doel aangeloopen en gaf den Velox-man een fermen schop tegen het onderlijf, hem het sportieve compliment toevoegende: „In de match •heb ik je niet kunnen krijgen, maar nu feliciteer ik je met den uitslag van den wedstrijdDe Velox-man kromp in een van de pijn en slechts ondersteund door enkele toeschouwers kon hij naai de kleedkamer strompelen, waar hij door een sergeant van het hospitaal be handeld werd. Met moeite bereikte hij Utrecht en nog vele dagen na dien Zondagmiddag ondervond hij de gevol gen van dit partijtje „voetbal". Onlangs stond de keeper van D. O. S. in de beklaagdenbank. Hij ontkende ten stelligste hetgeen hem ten laste was gelegd en toonde zich dikwijls meer dan verontwaardigd wanneer de presi dent of de officier van justitie eenige bizonderheden over het voorgevallene vroegen. De officier achtte evenwel de gepleegde mishandeling door de getui genverklaring bewezen en eischte een geldboete van f 40, subsidiair 20 dagen i hechtenis. De Olympiade. Het onlangs gevormde plaatselijke Olympische Comité beeft tot zijn voor- loopiygen secretaris gekozen den heer P. Dykstra, Trompstraat 77 Velseroord. Aan eenige heeren zijn uitnoodigingen j verzonden zitting te willen nemen in bet Comité. Vrijdag a.s. komt het Comi- j té in vergadering bijeen in Hotel Nom- mer Eén. Athletiek. Onze athletiek-menschen zijn reeds eenige weken weer geducht aan 't oefe nen. En wat meer zegt: Met succes. Zondag nam de athletiek-vereeniging „Haarlem", alsmede Paulen van V. E. L. uit den Haag deel aan de groote wedstrijden te Essen in Duitschland. De Haarlemsche estaffette-ploeg liep de 4 X 100 M. in 44 sec, alzoo 3/5 sec. blijvend onder het Nederl. record, dat sinds 1919 op naam van V. en L. staat. Boot werd nummer één met versprin gen, terwijl Paulen de 800 M. won zoo als hij wilde in den f raaien tijd van 1 min. 584/b sec. Ook in de meeste andere nummers werd een zeer behoorlijk fi- i guur geslagen. Alleen in dé werpnum- rners waren onze Oostelijke naburen de baas. Zaterdagmiddag-competitie. Zaterdag 13 Juni: I Trekvogels IBato 4 uur n.m. selend ter visscherij en ter vrachtvaart gaan, is een collectieve loonovereen- komst aangegaan met de IJmuider Fe deratie van zeelieden. Eerst was een ge heel nieuwe regeling ontworpen, doch op het laatste oogenblik werd die weer verworpen voor een, die zich meer aan sluit bij de regeling ter visscherij, zoo dat men per dag naar elk van die rege lingen kan rekenen. De mannen verdie nen een maandgeld plus een extra-loon voor elke koopvaardij-reis. Deze regeling is als volgt: Schipper f 200 per maand f 25 per reis. Machinist f 150 per maand -[- f 20 per reis. Stuurman en 2e mach. f 125 per maand f 17.50 per reis. Matrozen en stoker f 110 per maand -f f 12.50 per reis. Kok f 80 per maand f 10 per reis. Deze berekening wordt toegepast vanaf den dag dat men gereed is voor de vrachtvaart. Van de IJsland-visscherij kwam binnen de Wilhelmina IJ.M. 35, van de V. E. M. Gedurende een korte reis maakte het schip een vangst van 1200 manden versche visch en 238 kantjes zoutevisch. Het Hospitaal-Kerkschip De Hoop is Maandag van hier vertrokken voor zijn eerste kruistocht onder de haring- visschei's op de Noordzee. Als genees heer is meegegaan Dr, van Asperen uit Overveen, als geestelijk verzorger Ds. H. Stegenga, Ned. Herv. predikant te Go then. De kustvisscherij in April 1925. Naar de af deeling visscherijen van het departement van binnenlandsche zaken en landbouw ons mededeelt, werd de kustvisscherij in April j.l. ten deele belemmerd door stormachtig we der en in de Zuid-Hollandsche Stroo men door daarmede gepaard gaande hooge ebbestanden. Bovendien had de koude en ongedurige weersgesteldheid voor verschillende bedrijfstakken een nadeeligen invloed op de vangsten. Zoowel in het Noordelijk deel der Zuiderzee, als in den Dollart en de Lau werzee en de Zuid-Hollandsche Stroo- men en Zeegaten werd de visscherij drukker uitgeoefend dan verleden jaar April. Door de Noorsche kotter R. 98 A werd een partij versche makreel in kis ten aangebracht, voor de firma Aal- i bers, alhier. Het schip kwam uit Chris- tiansand. In de visschershaven is aangeko men de motorvrachtlogger Cornelia Clasina K.W. 176, met 500 bos hoepels, 70000 duigen en een partij ledige vaten, uit Boulogne sur Mer. Door de stoomdrifter Essie M. 100, werd aangebracht een lading makreel en haring uit Milford. VISSCHERIJ. Door de reederij der schepen Hel der en Insulinde, welke schepen afwis SCHEEPVAART. Maandagmiddag passeerde hier door de sluis de Amerikaansche torpe dojager Converze, No. 291, voor het brengen van een bezoek aan Amster dam. Een officiëele begroeting hier, had niet plaats. In de week van 1 tot 8 Juni 1925 werden te IJmuiden door de Noord zeesluizen geschut: uit zee 58 en naar zee 52 stoomschepen. IJmuiden. Aangekomen 8 Juni: Or- dunte Mendi, st., Algiers, ijzererts, Iloogovenbedrijf; 9 Juni: Cornelia Cla sina, motorvrachtlogger, Boulogne sur Mer, met hoepels en duigen, Visschers haven; Essle, stoomvrachtlogger, Mil- fordhaven, haring en makre^, Vis schershaven; Niobe, st., Caen, ijzer erts, Hoogovens; 10 Juni: Ruurlo, st., Lubea, ijzererts, Hoogovens. Vertrokken 8 Juni: Tolosa, st., Thamshavn, ledig; Foresthas, st., New castle, ledig; Het stoomschip Vreewijk zou he den van Caen naar hier vertrekken met een lading ijzererts voor de Hoog ovens. Het stoomschip Admiraal de Ruy- ter vertrok 5 dezer van Lulea naar hier met een lading ijzererts en wordt mor gen alhier verwacht. LAATSTE BERICHTEN. IJMUIDEN Aan de Ijsfabriek „de Noordpool'' bad hedenmorgen een vrij hevige ont ploffing plaats. Eenige werklieden wa ren bezig met de spiralen der ijsma chine uit te persen door middel van een zuurstofapparaat, toen dit werktuig ontplofte. Hoewel de ontploffing op'de binnenplaats plaats greep, werden van de fabrieksgebouwen de ruiten en ra men verwoest. Van de werklieden wer den zekere M. aan 't rechteroog en ze kere G. aan de handen verwond. Toch was die verwonding niet zoo ernstig dat hun opname in een ziekenhuis noodzakelijk was, doch konden zij, na verbonden te zijn naar huis gaan. VELSEROORD. Reclame-Tentoonstelling. Dinsdagavond hield het Tentoon- stellings-Comité zitting voor het ver huren der stands. De animo was zeer groot en verschillende stands gingen vlot weg. Nog enkele mters oppervlak te zijn disponibel en zij, die hier van wenschen te profiteeren, zullen goed doen zicli ten spoedigste, liefst Woens dagavond 10 Juni na 8 uur aan te mel den aan het Patronaatsgebouw. Door de op Palmzondag aangeno men nieuwe lidmaten der Ned. Herv. Gemeente alhier is aan den Kerkeraad geschonken een zilveren kan voor het avondmaalstel. Deze kan is in de etala ge van den heer R. de Boer, Zeeweg 53 alhier, te bezichtigen. VELSEN Met ingang van heden zijn de te- lefoon-abonné's alhier aangesloten aan het kantoor te IJmuiden. Dit is een groote verbetering, ook voor de abon- né's te IJmuiden en Velseroord, die nu niet eerst Velsen hebben te vragen. Een nieuwe telefoongids is nu ook wel noodig. Inplaats van de nrs. volgende op 3500, hebben de abonné's alhier nu nummers, volgende op 500. De politie op Wijkeroog heeft den winkelier K. N. in de Corverslaan ver- baliseerd, wegens het in voorraad heb ben van vaten spiritus, zonder vergun ning van B. en W. il Geboren JACOBA JOHANNA. )ochter van W. KOSTER en N. KOSTER—BROEK. IJmuiden, 6 Juni 1925. Heden overleed op nood- loitige wijze onze geliefde Zoon en Broeder JACOBUS MART1NUS, |5P den leeftijd van 15 jaar. Namens zijn diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters, L. Bink J. Bink—Kosten. IJmuiden, 8 Juni 1925 Kanaalstraat 110. teraardebestelling zal plaats aebben op Vrijdag 12 Juni a.s., des n.m. 2 uur. ei ai r. ti "onds na 8 ""«lilraat 12. Li - 1EVRAAOD een bekwaam en nacht. Aan te melden uur. Mevr. Heuff 'Werkster voor Vrijdag! ge- (I ijjjj ®r' 'r' N°. 2537. bureau van ln een klein gezin te Amsterdam een net eenvoudig gevraagd, een burgerpot kunnende koken. Wasch buitenhuis. Hoog loon. Aanmelding na achten bij mevrouw S. VLESSINQ, Kanaal straat 128. gevraagd, «iet ouder dan 17 jaar. Stationsweg 31, Velseroord. OEVRAAGD EEN Adres: Wilhelminakade 81. gevraagd, station Velsen. Zich aan te meldenLunchroom van Eijnthoven, Stationsw. Velseroord. gevraagd, voor halve dagen, niet beneden 16 jaar. Zondags vrij. Adresbureau van dit blad. Direct gevraagd goed kunnende fietsen. Boekhandel Snooij. Mevrouw Rink, Snelliusstraat 49 vraagt een Zich aanmelden van 8—9 uur n.m NET OEVRAAGD, tegen 1 of 15 Juli. Aanmelding na 7uur.Adres: Mevr. Eichholtz, Driehuizerkerkweg 39 H. vraagt beleefd eenige Werkhuizen, AdresJ. H. Wagendorp, Linde straat D 27, Velseroord. gevraagd in klein gezin. Adres Willebrordstraat 90, Velseroord. gevraagd. Brieven onder no. 2538, bureau van dit blad. Op een Bureau te IJmuiden wordt 'een manlijke jongste bediende gevraagd voor loop- en schrijfwerk. Brieven onder letter B, aan het bureau van dit blad. door net Jongmensch, geen beroeps kosthuis. Brieven onder No. 2534, bureau van dit blad. GEVRAAGD een net Fr. br. onder left. S. M. aan Boek handel S. van Dorp, IJmuiden. of samenwoning gezocht, met gebruik van keuken. Br. onder No. 2536, bureau van dit blad. Ooedgebouwde, vrijstaande TE KOOP, voor f 9000.—, op mooien stand, aan den Brederode weg te Santpoort Gemakkelijke koopcondities. Te bevragen bij het Assurantiekant. van M. Bosma Wzn., IJmuiden, Telef. no. 456. Bloemendaal Telef. 22050. (Heeren-) model A A met gezond heidszadel, kettingkast, dubbele remmen en 3 versnellingsnaaf Sturmey Archer, slechts weinig gebruikt, te koop voor f 75. Molenstraat 13 O, Santpoort. TE HUUR gevraagd voor direct door een klein gezin, een eenvoudige ot een gedeelte eener woning. Adresbureau van dit blad. N. V. Ommering's Imp. Exp. Mij. vraagt voor spoedigste indienst treding eenige bekwame Het geheele jaar vast werk. Aanmelding ten kantore Bik- en Arnoldkade 42. Te huur aangeboden Centrum IJmuiden, billijke prijs. Br. onder no. 2533, bur. v. d. blad. TE KOOP. Adres Tuindersstr. 75, Velseroord. N.V. Sigarettenfabriek v.h. Gebrs. Melchers, Beverwijk vraagt 50 sigi- retteninpaksters. BELANORIJKE te VELSEROORD op Vrijdag 12 Juni 1925, te begin nen des v.m. 10 uur, op een terrein aan den IJmuider straatweg, bij de Gashouders. Verkocht zullen wor den Een groote partij gesorteerde en bezaagde Planken, gebrande Hekpalen, Latten en een flinke hoe veelheid Brandhout. De planken zijn bijzonder ge schikt voor bloembollenstellingen, schuttingen, hekken etc. Daags te voren te bezichtigen. Makelaar J. BONTENBAL. of dergelijk Multiplicatietoestel te koop gevraagd, tegen billijken prijs. Br. onder no. 2535, bureau van dit blad. OOOARTS. Spreekuur dagel., behalve Vrijdags Particulieren: 1—2 uur. Ziekenfondsleden 4—5 uur.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 3