"Backin 30 Sneeuwballen DKOefker's Bakpoeder Hoo,?p«?> tijdstippen nauwkeurig het voedsel te geven, dat door den dokter aangeraden is. Indien men meer geeft of de flesch te spoedig na de vorige geeft, zoo stelt men het kind aan groot gevaar bloot. Indien ge uw kind thans aan de borst voedt, tracht dit dan voort te zetten gij doet dan het beste, wat gij voor uw kind kunt doen! Geef uw kind nimmer een zoethouder of dotje, dat kan gevaarlijk zijn. Gebruik geen flesch met een lange slang, doch een met een korte speen Wat moet de moeder doen, indien de zuigeling gaat braaen of dunne ont lasting krijgt? Ie. Geef hem dan direct op de tijd- stippen, waarop hij anders zijn voedsel krijgt, een fleschje rijstewater, bereid volgens onderstaand voorschrift. 2e. Verzuim niet daarna met het kindje op het eerstvolgend spreekuur van den dokter te komen om verder raad te ontvangen; want het kind mag niet langer dan één of twee dagen uit sluitend rijstewater krijgen. 3e. Indien de ziekteteekenen niet na eenigc uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdokter in. Bereiding van Hijstewater. Breng 1 eetlepel vooraf gewasschen rijst met 1 Liter (kan) water aan de kook in een open pannetje en laat het zoolang ko ken, tot de helft van het water ver kookt is (ongeveer 20 minuten). Giet het door een schoon zeefje. Wanneer het te veel verkookt is, vul het dan met gekookt water tot V2 Liter bij. Bewaar het afgekoelde rijste water in een gesloten pan of toegedekte pan. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Op Dinsdag 23 Juni zal voor de Ant. Rev. Kiesvereeniging alhier in het Gebouw voor Chr. Belangen als spre ker optreden Ds. C. v. d. Zaal, Chr. Geref. predikant te Deventer. De werken voor den sluisbouw worden in deze tijd bijkans alle dagen door gezelschappen bezocht. Er komen excursies van onderwijsinstellingen, als de vorige week het Chr. Lyceum te Haarlem, terwijl Donderdag 40 ie den van de afdeeling Leiden der Mij. voor Bouwkunde de werken bezichtig den. Op Vrijdag 3 Juli zai door den Rijkswaterstaat te Haarlem worden aanbesteed het uitvoeren van bestra tingswerkzaamheden met bijkomende werken op de wegen en aangrenzende terreinen van de visschershaven alhier. De raming bedraagt f 6000. De juiste lezing van het ongeval aan de ijsfabriek Noordpool is als volgt: Men was bezig de zuurstoflei ding onder hooigeren druk te brengen, om naar een lek te zoeken. Men had het lek gevonden en wilde dit toen sol- deeren, maar daar de hooge druk niet van de leiding was afgenomen, sprong de leiding, dus niet het zuurstofappa raat. Door bemiddeling van de Centra le Cursus-Commissie van de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegperso neel, (aan welke cursus pl.m. 1000 per sonen deel nemen) is bereikt dat door een aantal locomotief-beambten (pl.m. 100) een bezoek aan het Hoogovenbe- drijf kon worden gebracht. Dit bezoek had plaats Donderdag 11 Juni. Des 's morgens te 11 uur had door een der ingenieurs van het Hoog- ovenbedrijf in het gebouw „De Centra le" te Haarlem aan de hand van teeke- ningen enz. een korte bespreking der bedrijfsinrichting plaats. De deelne mers, die overal uit het land vandaan kwamen, gingen met den trein van 1.50 uur van Haarlem naar het Hoogoven- bedrijf onder leiding van den zelfden ingenieur. N.V. Industrieel® Mij. Hera. In het jaarverslag van de directie der N.V. Industrieels Maatschappij „Hera", uitgebracht in de algemeene vergadering van aandeelhouders op Woensdag j.L, wordt het verlies geme moreerd, dat de vennootschap heeft ge troffen door het plotseling overlijden van haren oudsten directeur, den heer Ir. W. Polderman, op 18 Maart van dit jaar. Zij, die den heer Polderman persoon lijk hebben gekend en weten met welk eene toewijding hij in de ruim 21 jaren gedurende welke hij de functie van di recteur van Hera bekleedde, de zaken der vennootschap heeft behartigd, zul len overtuigd zijn, dat met den heer Polderman iemand is heengegaan, aan wien de vennootschap veel te danken heeft. Het zal velen zeker weemoedig stemmen, dat ons juist deze zware slag heeft getroffen, nu na jaren van malaise en depressie, er weder uitzicht bestaat op betere tijden voor het vis- scherijbedrijf te IJmuiden en de ver wachting van een beteren gang van zaken voor Hera daardoor is gewettigd Wij kunnen zegt het verslag, met ge noegen constateeren, dat de visscherij door de stoomtrawlervloot in 1924 re gelmatiger is uitgeoefend dan in de on- middelijk voorafgaande jaren het ge val is geweest. Tot dezen, uit een alge meen oogpunt beschouwd gunstiger gang van zaken heeft de voortgezette daling der kolenprijzen, bij voldoenden aanvoer, in ruime mate medegewerkt. Voorts was het aantal Duitsche traw lers, dat te IJmuiden kwam markten, zeer gering, terwijl bovendien de uit voer van versche visch naar Duitsch land belangrijk toenam. De genoemde omstandigheden, alsmede de toename van het verbruik van versche visch in het binnenland, waren oorzaak, dat het overgroote deel der IJmuider trawler- vloot nagenoeg ononderbroken de vis scherij bleef uitoefenen en er niet, zoo als in vorige jaren, een groot aantal schepen gedurende een gedeelte van het jaar werd opgelegd. Ten gevolge van de meerdere bedrijvigheid in het stoomvisscherijbedrijf nam de omzet van reparatiewerk onzer fa- brieksafdeeling belangrijk toe. Even wel moesten de opdrachten over het al gemeen tegen scherp concurreerende prijzen worden uitgevoerd om de fa briek van een voldoende hoeveelheid werk te voorzien. De in. het begin van December uitgebroken loonstaking in het visscherij-bedrijf, welke tot einde Januari vau dit jaar duurde, maakte echter aan de heerschende bedrijvig heid in onze werkplaatsen plotseling een einde en was van zeer nadeeligen invloed op het behaalde resultaat in de voorafgaande elf maanden. Ten einde verschillende werkzaam heden vlugger te kunnen doen uitvoe ren en daardoor de concurrentie beter het hoofd te kunnen bieden, zijn wij tot de aanschaffing van 2 luchtdrukin stallaties overgegaan. Hierdoor waren wij in staat, voornamelijk voor onze af deeling ketelmakerij, groote reparatie orders te verkrijgen, welke vroeger veelal elders werden uitgevoerd. Aan de uitbreiding der afdeeling ketelma kerij blijven wij krachtig werkzaam. Wij mochten bereids in den loop van dit jaar eenige belangrijke opdrachten boeken, o.m. een order op een scheeps- ketel van een geheel nieuw type. Het resultaat, behaald met den han del in carbid, stalen pijpen en flenzen en technische artikelen, was iets gun stiger dan dat van het voorafgaande jaar, alhoewel het totale omzetcijfer lager was, voornamelijk als gevolg van de lagere prijzen van stalen pijpen en flenzen. Eveneens toonden de uitkom sten der exploitatie onzer vier stoom trawlers eenigen vooruitgang. Ware niet in December de staking in het vis- scherijbedrijf tussehenbeide gekomen, dan zou het resultaat waarschijnlijk nog beter zijn geweest. De droogdokken in het Oosterdok te Amsterdam waren in 1924 nog niet voldoende bezet, waar door de uitkomsten der exploitatie, hoewel gunstiger dan in het vooraf gaande jaar, nog onbevredigend zijn. Onder de gewone berekening van ren te in rekening-courant over de debet- saldi der dochtermaatschappijen, sluit de exploitatie-rekening dit jaar met een voordeelig saldo van f 43.498 (f 2638). Na aftrek van het bedrag der jaariijksche afschrijvingen ad f 37.349 (f 41.829) resteert een winstsaldo van 6148 (v. j. verlies f 39.190. Hierbij dient echter te worden opgemerkt, dat de verlies-aaldi van eenige dochtermaat schappijen, zonder toepassing der ge bruikelijke afschrijvingen zijn geste gen met een totaal-bedrag van f 52.676. waardoor derhalve het geboekte verlies van de Hera-groep over 1924 ten slotte met f 46.527 toenam. Hoewel de resultaten van het bedrijf eenigen vooruitgang aanwijzen, achten wij onder de huidige omstandigheden hét tijdstip voor een reorganisatie van het kapitaal der vennootschap nog niet aangebroken. In de algemeene vergadering der N.V. werden de balans en de winst- en verliesrekening over 1924 met algemee ne stemmen goedgekeurd. Besloten werd in de vacature, ont staan door het overlijden van den oud sten directeur, den heer Ir. W. Polder man, niet te voorzien. De stoker G. J. H. uit Amsterdam reed Donderdag per fiets langs de Ha- rlnghaven, toen hij werd aangereden door een vischauto. De stoker reed rechts van den weg, maar de chauf feur nam den draai tekort naar rechts raakte met het achterwiel H„ die met zijn fiets tegen een lantaarnpaal opvloog en zich aan de beenen bezeer de. Daar de fiets vernield was en de man geen geld op zak had, verschafte de politie hem reisgeld naar Amster dam. Een zeeman van hier, J. v. V. moest zich voor de Haarlemsche recht bank verantwoorden wegens het weg nemen van een colbertcostuum. De officier eischte 8 maanden ge vangenisstraf, met aftrek der preven tieve hechtenis. Door Mej. de Wed. D. werd aan gifte gedaan dat haar zoontje door een hond van E. in den rug werd gebeten, zoodat de kleeren verscheurd werden en de knaap zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Door de 30-jarige A. W. werd Don derdag aangifte gedaan, dat hij, los werkman ibij den sluisbouw, in de keet van G. mishandeld was door den keetbaas, waardoor hij gewond" werd en zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Door de politie werd een onderzoek ingesteld en pro ces-verbaal opgemaakt. VELSEROORD. Woensdagmiddag kon men hier in de Trompstraat een eekhoorn zien, die snel langs de huizen voortging en in een tuin verdween. Het dier zal zich in de drukke straten wel niet thuis ge voeld hebben. Verkeersongevallen. Op den Velserduinerbuurweg al hier werd een groentenwagen van J. W. V. aangereden door een auto, bestuurd door D. De groenten kwam enover de straat terecht, maar D. weigerde scha devergoeding te geven. De politie maakte tegen D. proces-verbaal op. VELSEN Donderdagavond hield de Anti- Revol. Kiesvereeniging in „Bloemoord" een vergadering, waarin als spreker optrad de heer C. Smeenk van Arnhem, lid der Tweede Kamer, met het onder werp „Christelijke Politiek". De heer Pot opende na gebed de vrij druk bezochte vergadering, met een woord van welkom tot spreker en aan wezigen. Spr. begon met er op op te wijzen dat in de parlemenaire periode 1918'22 zeer veel tot stand gebracht is, o.a. de Onderwijswet, die hij een be langrijk stuk werk noemt, waarop men in het buitenland met jaloer9chheid kijkt. Ook op sociaal-wetgevend gebied is er veel goeds tot stand gebracht. In dit opzicht munt ons land boven alle an dere landen uit. Dit kost groote som men geld, terwijl in vele andere landen daarvoor weinig wordt uitgegeven, waaronder vooral Zwitserland. De on gevallenverzekering is in deze periode belangrijk uitgebreid. Ook op het gebied van de volkshuis vesting is veel tot stand gebracht. Een vergelijking met andere landen kunnen wij op dit gebied gemakkelijk door staan, dus de Rechterzijde kan met -trots op haar wetk in deze periode wij zen. Hierna trad de spreker in een be schouwing van de abnormale verhou ding tusschen het werkelijk bezit van goederen en dat van geld. Er was veel meer geldswaardig papier uitgegeven dan het bezit aan goederen bedroeg. Dit veroorzaakt door den oorlog. De groote werkloosheid is veroorzaakt door den grooten oorlog. In dezen oorlog is te weinig voortge bracht en al klinkt het nu paradoxaal, de werkloosheid in den oorlog is de oorzaak van die, welke na den oorlog aangetroffen werd. In de periode '22-'25 heeft vooral het groote tekort op de staatsbegrooting de aandacht getrok ken. Er is steeds naar getracht even wicht in inkomsten en uitgaven te brengen, wat voor de rechterzijde een moeilijke taak was. Uitgaven vermin deren en inkomsten vermeerderen was steeds het doel, waarnaar gestreefd werd. Spreker wees op de moeilijkhe den, welke zich daarbij voordoen. Be lasting verhooging kan maar niet steeds doorgaan. Iemand die bijv. in Nederland f 30000 belasting betaalde, zou iu België slechts f 10000 behoeven te betalen1, zoodat opdrijving van be lasting groot gevaar van kapitaal- vlucht met zich brengt. Spr. ging hierna over tot het aange ven van wat hij onder kapitaalvorming verstond, om daardoor duidelijk te ma ken, dat de belasting-politiek hiermee rekening te houden had. Het belastingvraagstuk is moeilijk, maar de toestand waarin het land ver keerde, was ook gevaarlijk en het was noodig, dat de begrooting sluitend ge maakt werd om de inflatie te voorko men, die in het buitenland tot zooveel ellende aanleiding gegeven heeft, wa ren ingrijpende veranderingen1 noodig en men mag dat nu onaangenaam vin den, noodzakelijk was het. De linkerpartijen maken aanmerking op de hooge cijfers in de begrooing bij sommige departementen, bijv. oorlog en marine, maar men verzwijgt daarbij, dat in het cijfer der marine, de kosten van het loodswezen begrepen zijn. Spr. acht nationale ontwapening on mogelijk en heeft ook geen groote ver wachtingen van den Volkenbond. De leden van dien Bond zullen te veel na tionale gevoelens blijven koesteren. Ze moeten alleen mensch zijn, maar blij ven bovendien nog Dultschers, Engel- schen enz. Spr. meent, dat we in de komende jaren nog met vele moeilijke omstan digheden rekening zullen hebben te houden, vooral finanieele, al zullen be langrijke wetten op sociaal gebied nog wel lot stand kunnen komen met veel opofferingsgezindheid. In Christelijk sociale lijn moet geregeerd worden. Spreker acht samenwerking van de groepen der rechterzijde noodzakelijk, dus behoud der coalitie. Hij wekt de aanwezigen op om te stemmen op de anti-rev.-lijst. De heer Pot dankt den spreker en noodigt de hoorders uit zich op te ge ven voor debat. Twee heeren vroegen inlichtingen omtrent de medezeggenschap en de ka pitaalvorming. Door den spr. werd daarop uitvoerig geantwoord en vervolgens met dank zegging de vergadering gesloten. voor 42Vs cent, gebakken met Backim vervangt de Gist. 125 gr. tarwebloemf 0.041/a ltheelep. Dr.Oetker'sBackin 0.02*/a x/i liter water 125 gr. boter f 0.35 marg.. 3 eieren. 1 theelepel suiker 1 Dr. Oetkers' Vanillesuiker 0.15 0.18 0.001/, 0.02 Bereiding: f 'a Het water metde boter brenge men tot koken; al roerende strooie men het meel daarin en roere tot het deeg van de pan loslaat. Men laat de massa afkoelen klopt de eieren er door, doet er dan suiker, Vanille-suikér en Backin in. Met een theelepel maakt men balletjes, zet deze op een met meel bestrooid bakblik en bakt ze bii matige hitte goudgeel. De 30 sneeuwballen worden warm opgediend met wiin», chocolade» of vanillesaus. Wil men ze vullen, dan snijde men ze middendoor en vuile ze met geslagen room of vanille creme. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetkei, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende tnen ::ich direct tot deze Importeurs, die opaanwage ook een gratis»receptenboekje toezenden. Donderdagavond werd in Hotel „De Prins" een goed bezochte leden- te vens jaarvergadering gehouden van de Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden te Wijkeroog. De aftredende leden, de heeren H. H. Meyer en A. de Roon werden met groote meerderheid herkozen. In beginsel werd besloten Aug.Sept. een reclame-week te hou den, waarvoor bereids eon commissie werd samengesteld. Hoewel in den laatsten tijd van de vereeniging „Kindervreugd'' niet te veel werd gehoord, is toch door het be stuur en vele leden in dien tijd hard gewerkt, in de eerste plaats om nieuwe leden en begunstigers te werven en in de tweede plaats te trachten, het geld noodig voor de exploitatie van het speelterrein, binnen te krijgen. Nu men met deze werkzaamheden zoo ongeveer klaar is, is men begonnen met het in orde maken van het terrein aan den Doodweg te Wijkeroog Alles wordt er op gezet dit terrein op Zaterdag 27 Juni officieel in gebruik te kunnen nemen, maar of dit lukken zal is een vraag die nog niet dadelijk in bevestigenden zin is te beantwoorden, gezien de bodemge steldheid van dit terrein Bij het in orde brengen der z.g. zandbak, komt men tot de overtuiging dat dit terrein in vroeger jaren zoo ongeveer voor vuil nisbelt is gebruikt. Van alles komt uit den grond te voorschijn, een massa steenen, oud ijzer, glas, boomstronken enz. enz. Het Bestuur, geassisteerd door enkele leden is druk in de weer om al les in den besten toestand te brengen, doch heeft meer hulp noodig dan tot nu toe is aangeboden. Lukt het, het terrein op den vastgestelden datum in gebruik te kunnen nemen, dan be staat het plan dit eenigszins officieel te doen en dan de week daaropvolgend, dus 4 Juli, tegelijk met de optocht van de Harmonie „De Eendmcht" een om megang over Wijkeroog te houden en daarbij dan een allegorische voorstel ling te geven van het werk en het nut der speeltuinen. Ieder die dus nog eenige avonden vrij heeft en voor deze nuttige vereeniging iets voelt, kan een goed werk doen door zich bij het bestuur aan te melden, al len zijn noodig en welkom, zoowel grondwerkers als vaklieden. Kenn. MÖNRAHDTte Sta a I-Ta bietten - Maag-Tabletten.tj Zenuw-Tabletten ,73, Laxeer-Tabletten 291 Door den Keer B. van het C der Hoogovens werd de politie te keroog -telefonisch medegedeeld rich in de Tuinderslaan een hou paard bevond, dat het verkeer das, veilig maakte. Het paard is later met niet m moeite opgevangen door zekeren s had, buiten wat schrik aan de w» laars, geen verder onheil gesticht '8i Door de politie op Wijkerooi den bekeurd H. K. te Amsterdam A. S. R. te Bloemendaal, wegens b= snel rijden met motorrijtuigen, E. v. d. H. te Velseroord went keurct wegens het berijden van dn, gesloten Koningsweg en G. F. p hier wegens het belemmeren van ambtshandeling. DRIEHUIS. Naar gemeld wordt, zal op 3, Juli a.s. te Rotterdam het 50-jari,' staan der Vereeniging voor Faculj ve Lijkverbranding worden herik Op 3 Juli zal des avonds in den van de Sociëteit Harmonie een her; kingsvergadering worden gehot) toegankelijk voor alle leden en hm mes, terwijl op 4 Juli in de Officio Sociëteit in het Park de 50e jaarvt dering zal worden gehouden. Na afloop der vergadering won, boottocht gehouden, aangeboden de afdeeling Rotterdam, daarna lm tiging van het stadhuis en aanbij van thee door het gemeentebestmi Op de algemeene vergadering a o.m. mededeelingen worden gei omtrent het op „Westerveld" tel wen Columbarium. Hierop vooruit pend kan worden medegedeeld, il het Hbld. dat dr. H. P. Berlageint leg met Ir. Gratama en den heer f Dudok, architect te Hilversum, het ken van een project van het nii columbarium aan het hoofdta! warm heeft aanbevolen, en dat das aan dezen een daartoe strekkend! dracht is aangeboden, welke doet heer Dudok is aanvaard. Het hoofdbestuur meent ook uit reeds gemaakte plan te mogen om deeren, dat er een goede keraij daan. Het nieuwe columbaria verrijzen op den heuvel rechtse bestaande crematorium, welk grond de N.V. „Westerveld" ondti geveer dezelfde voorwaarden, dii den voor 't crematorium aan ds eeniging wil afstaan. Donderdag werd door de (t alhier een patient uit het Prov. kenhuis te Santpoort aangehouda man was uit wandelen gegaan,! had de wandeling wat ver uitgeit De patient werd naar 'het politiek te IJmuiden gebracht, vanwa verpleger hem kwam afhalen.' SPORT. Zaterdagmiddag-competitie Uitslag 6 Juni; Trekvogels IKennemerland I Over den wedstrijd Trekvogels! nemerland het volgende: Als de heer Jungbacker de eliti in het v eld blaast, zien we -dat K merland eenige invallers heeft, I Trekvogels volledig is. Na het gebruikelijke krachtvei nen komt K. los, en brengt mete goed opgezette aanvallen het T. herhaaldelijk in gevaar. Geitemai dezen middag ver boven de andert dedigers uitblonk, wijst echten aanval van de hand, zoodat voor. doelpunten uitblijven. Bij een de radische T.-aanvallen- (waar voorhoede?) gelukt het Muller 1 een mooi schot de leiding te gevn Dat is den K.-midvoor SchiFC bar. Hij zigzagt met den bal doori' heele T.-verdediging heen, en k met een fraaien goal de partijen «f lijken voet. Spoedig hierop is het rusten- weer is afgetrapt, dezelfde sloom' toonin-g als voor de rust. T. herd nog eenmaal de leiding door J» die, gebruik makende van eet van den K.-keeper, den stand op brengt. Weer is het Schipper, die, uit e" vele K.-aanvallen, Geiteman het t ken geeft. 22. We denken reeds aan een e® gelijk spel, doch 2 minuten too einde maakt Zwart penalty, K. in dank wordt -geaccepteerd. T. -doet nog eenige wanhopige P gen om gelijk te maken, echter niet gelukt en als hot komt heeft K. een welverdiende winning te boeken. De heer Jungbacker leidde co»" corr4

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2