v. V. STORMVOGELS V. I. 0. s. nette Loopjongen Joh de Waard'a Loopjongen Elegante Heerenkleeding ii.| ingang van gisteren is de nieuwe der loodsdienst ingevoerd, waarbij *tl'henen voor Amsterdam niet meer te 1 'den een ant'ere '00^s aan b°orti ML HKier kwam het Fransche betonnings- v Emile Allard", om een onlangs «oêbrachte boei, van het Fransche rt'rnement, weer terug te halen. Het Engeische s. s. „Shaldon", dat aan de hoogovens aankwam, 'hl daar een ladin£ phosfaat aan. Dit is „Ie zending, waarmede men door 'rhemische of scheikundige bewerking lioogovenalakken meer productief wil Jen. in de a s. winter zullen opnieuw de fmuziekbooten van de Norddeutsche 1 hier passeeren. De eerste daarvan je Pfaiz, die volgens de dienst- hier 5 November zal zijn. fFlCIEELE MEDEDEELINGEN. :it;lag van den j.l. Zondag gespeel- wedstrijd: jjjaria VictrixStormvogels 15. 6 agenda voor de jaarlijksche JJeene vergadering wordt nog toe- een punt 6a, voorstel van het tuur: „Benoeming van een der i'koiide leden tot lid van verdienste", erinnerd wordt dat de vergadering ,alf acht begint, wegens de uitge- liillieid van de agenda. IfflCIEELE MEDEDEELINGEN. I Nedei-laagwedstrijden van 13 fïo.'s. I—D. V. S. I 1—1 a.s. Zaterdag is vastgesteld: vogels IV. I. O. S. I 4 uur. leze wedstrijd is voor de nederlaag- istrijden van Trekvogels. Icn leden wordt er aan herinnerd eventueel bedanken voor 1 Juli a.s. riftelijk moet geschieden. SPORT. VOETBAL. Uitslagen van de op Zondag 1.1. ouden seriewedstrijden te Heiloo, eschreven door de Voetbalvereeni- ,V. V. H." fOil-Wit(HaarlemStormveld I 22 d-iinale. Na loting door Rood-Wit ronnen. ooüAWtStormveld II O13 ale). Van strijd was er absoluut i sprake. lormveld heeft dus 2 prijzen gewon- n.l. één derde (medaille) en één Ie (zilveren lauwertak), die (onds te 8 uur in café „de Rustende werden uitgereikt. Zaterdag-V oetbal. 'rogramma 20 Juni 4 uur n.m.: «kvogels I—Vios I. 13 Juni ekvogels IBato 21 Mzicht van den wedstrijd Trekvo- rBato: tïvogels wint den toss en verkiest degen zon in te spelen. Het spel rij wel gelijk op. Bij beide doelen fenige gevaarlijke momenten waai den, maar de achterhoeden weten toestand meester te blijven. Eens we den Trekvogels-rechtsbin- te zien scoren, als hij, na clen bal vrij gemaakt te hebben, schiet, zijn schot gaat juist over de bo- is thans in de meerder- doch menige kans gaat verloren buitenspel. komt het eerste doelpunt. Jon- jnderneemt een rush op doel, pas- handig de Bato-verdediging en Net een fraai boogschot Trekvo- Je leiding. 1—0. veer is afgetrapt is het weer ogels die aanvalt, doch het goe- Urk der halflinie gaat verloren fct zelfzuchtige spel der voorhoe- ^'komt met 10 voor de kampi- *Na de rust is Bato in de meer- M, doch de Trekvogels-achterhoe- saarin o.a. ook Mulder een ver partij speelt, weet het ge- te bezweren. hernieuwde poging van Bato tehjk te maken begaat een der de onvoorzichtigheid den ,etde hand aan te raken. Hiervoor penalty toegekend die door )vordtingeschoten. De strijd om is spoedig beslist. Trekvo- een corner te forceeren, wel- "■w door Jonker genomen, door keihard wordt ingeschoten 2-1. heer Jungbacker einde blaast ekvogels zich tegenover de bij geleden nederlaag gerehabili- feil? ^Un8^a-cker leidde deze fair 611 wedstrijd correct. Trekvogels IV. I. O. S. 1 A.s. Zaterdag beeft deze derby plaats op het Trekvogels-terrein achter de Hoogovens. Het is jammer dat genoemd terrein door de warmte van den laat sten tijd zooveel te lijden heeft gehad, zoo, dat goede voetbal-controle onmogelijk is. Daar Trekvogels haar uiterste best zal doen om V. I. O. S. een nederlaag te be zorgen gelooven wij wel dat we een spannenden wedstrijd te zien zullen krijgen. Wij hopen dat deze wedstrijd onder goede leiding komt te staan. Nederlaagwedstrijden V. I. O. S. V. I. O. S. I—D. V. S. I 1—1 De laatste wedstrijd is geëindigd in een gelijk spel, wat ook vrijwel de ver houding weergeeft. Er is van beide kanten vrij goed gespeeld, zoodat we een vlug gespeelden wedstrijd te zien hebben gekregen. Bij D. V. S. viel het spel van Segerius en den mid-half op, vooral laatstgenoemde was een krach tige steun en trok steeds met de voor hoede mee ten aanval, door goed ver dedigen van de achterhoede van de thuisclub werd er slechts een doelpunt gemaakt. 'Vis om ruim 6 uur de heer Dalmeyer de elftallen in het veld blaast heeft V. I. O. S. één, D. V. S. 3 invallers. Segeri us wint den toss en v. d. Velde trapt af. Er ontwikkelt zich dadelijk een vlug op en neer gaand spel, beide doelen ver- keeren eenige malen in gevaar. Segerius en Krom probeeren het met eenige goede schoten. Van d. Kuil geeft echter niet thuis en retourneert alles. Aan den anderen kant stopt de keeper op zeer verdienstelijke wijze een schot van Meyboom. Het eerste doelpunt komt vrij onverwachts, als v. d. Pijl, die een heel goeden wedstrijd speelde, goed voorzet en v. d. Velde met een fraaie omhaal V. I. O. S. do leiding geeft. D. V. S. geeft zich niet gewonnen en komt onstuimig opzetten. De aan vallen die meestal door Krom en Sege rius geleidt worden zijn zeer gevaarlijk. Steeds is er echter een V. I. O. S.-spe- ler die redding brengt, zoodat v. d. Kuil het niet te druk heeft. Een vrije schop wordt door hem op fraaie wijze gestopt. Na nog even heen en weer ge- trap is het rust. Als, voor de tweede maal begonnen wordt zien we dat het V. I. O. S.-elftal gewijzigd is, wat evenwel nog geen verbetering bleek te zijn. v. d. Steen speelde nu linksbuiten en v. d. Boo gaard mid-voor, terwijl v. d. Plas de linksback-plaats innam. Het spel gaat weer gelijk op. Aan den eenen kant stopt de D. V. S.-keeper een drietal harde schoten van korten afstand, aan den anderen kant schiet Krom van dichtbij hard over. Eindelijk weet Segerius de gelijkma ker te fabriceeren als hij de achterhoe de passeert ,en onhoudbaar inschiet. Van nu af aan is V. I. O. S. in de meerderheid, door slecht schieten en buitenspel staan gaan eenige goede kansen verloren en als de heer Dal meyer, die correct leidde, voor het laatst fluit hebben beide elftallen in deze, in heel goede verstandhouding gespeelden wedstrijd de punten broe derlijk gedeeld. Alcmaria VictrixStormvogels 15. Zondag speelde een Stormvogels- combinatie tegen Alcmaria Victrix in het Sportpark. Deze Stormvogels-com binatie speelde stukken beter dan de Alkmaarsche 2de klasser. Niet minder dan 5 goals werden gemaakt, waarvan Visser er drie voor zijn rekening nam en v. d. Velde uit het 2de elftal de an dere twee. Laatstgenoemde toonde zich beslist een speler met aanleg, van wien Stormvogels nog veel pleizier kan hebben. Visser speelde dezen middag voor de variatie eens rechts-binnen. Herinne ren we ons goed, dan speelde hij in het achter ons liggende seizoen voor het Kennemer Elftal links-buiten, in Stormvogels linksbinnen en mid-voor, in Ajax en de Zwaluwen midvoor en thans voor zijn eigen club weer rechts binnen. Zet hem een volgenden keer rechts-buiten en ook op die plaats zal hij voldoen. Oldenburg speelde mid-voor. Hij deed daar wel handige dingen, maar houdt naar onze meening het spel te kort. Blinkhoff Sr. speelde naast Visser rechtsbuiten. Ook nu was hij nog geen ideale wingspeler, maar hij kon ons toch bekoren. Ijverig trainen dezen zo mer en Stormvogels bezit het volgend seizoen in hem een goeden rechts-bui ten. De middenlinie Krom-Snoeks-Ver- maak vormde een goed geheel. Krom is beslist een aanwinst te noemen. Maar ook Vermaak was heel goed, vooral in positie-spel en het stoppen van den bal. Het komt ons voor, dat hij de lessen van Mr. Magner ter harte neemt. Bak ker verraste ons door een zeer solide partij back te spelen. Van Zutfen werkt nog te nonchalant. Niet zoo in 't wilde en lager wegwerken zou zijn spel ten goede komen. Van der Wint toonde zich als altijd een uiterst betrouwbare doelverdediger. Voor Alcmaria Victrix valt er nog heel wat te leeren. Haar spel is nog te langzaam, om tegen een doortastende verdediging suces te hebben. Ook ont breekt een schutter. Bovendien maakte de doelverdediger een weinig betrouw baren indruk. Thans iets over het verloop van den wedstrijd. Er is nog maar kort ge speeld, als Blinkhoff Sr. voorzet. Blinkhoff Jr., die bij Alcmaria staat te backen, werkt niet voldoende weg, waarna Visser ineens doelpunt (01). Met nieuwen moed begint Alcmaria. Mr. Magner geeft den tweede-klassers menigen goeden raad. Zijn leerlingen wachten echter te lang met schieten, zoodat Bakker c.s. steeds weer mees ter van het terrein blijven. Aan den anderen kant laat de keeper een schot van v. d. Velde glippen. Oldenburg is ongelukkig, evenals Blinkhoff Sr., die eens keihard tegen bet zijnet schiet. Wanneer Asbeek- voorzet, mist de kee per, waarna Visser er 30 van maakt. Na de rust loopt Alcmaria hard van stapel. De Stormvogels-middenlinie is echter een geducht struikelblok. In laatste instantie is v. d. Wint boven dien zeer betrouwbaar. Dan volgen weer goed opgezette Stormvogels-aan vallen. Visser scoort op zeer fraaie wijze het vierde doelpunt,, v. d. Velde met een mooien kopbal het vijfde. Alc maria weet uit een penalty tegen te scoren. Einde alzoo 51. Rest nog te vermelden, dat .er zeer fair en aller prettigst werd gespeeld. Het Stormvogels-elftal zag er als volgt uit: v. d. Wint Bakker vi Zutfen Vermaak Snoeks Krom Blinkhoff Sr., Visser, Oldenburg, v. d. Velde, Asbeck. Naar Alcmaria. Zooals men in bovenstaand verslag heeft kunnen lezen, speelde Blinkhoff Jr. Zondag j.l. voor Alcmaria. Naar wij vernemen moet het in zijn bedoeling liggen ook in het komende seizoen voor de Alkmaarders uit te komen. „Qlympia". Op de laatstgehouden vergadering der propaganda-commissie is besloten, in Juli een boottocht te organiseeren naar de Vecht, voor de leden en dona teurs.der vereeniging. De leden die zich hiervoor interesseeren, kunnen zich op geven op de oefenavonden. S. D. Vrouwenclab. Vrijdag a.s. lioudt bovengenoemde club een openbare vergadering in de Willem Barendsz, te IJmuiden, waarin als spreekster zal optreden Mevr. StaalmanKremer, van Hilversum, met het onderwerp „De vrouw en het kiesrecht". LAATSTE BERICHTEN. IJMUIDEN De Electrische Installatie Maat schappij „Noord-Holland'', directeur de heer Th. Bais, alhier, heeft een nieuwe reclame uitgevonden om het gebruik van electrische apparaten voor de huishouding, daar waar men vast recht tarief heeft, populair te maken. Ze heeft daarvoor een groote en mooie demonstratie-auto aangeschaft die, met een aansluiting aan het P. E. N.} de werking doet zien van vele ge bruiksvoorwerpen, als stofzuigers, ventilatoren, strijkijzers, theelichtjes en andere verwarmingstoestellen. Als bijzondere specialiteit zagen we een voorwerp, ook in vorm veel gelij kend op een geëmailleerd kookstel voor gas. Het was dan ook inderdaad een kookstel, doch de ontwikkelde hit te is grooter dan die van een gasstel, bij voluit branden. Het stroomverbruik van dat toestel is 1000 Watt, zoodat men een flink kookstel heeft clat, indien men hier ter plaatse aangesloten is volgens het ge wone vastrechttarief, bij gebruik 10 cent per uur kost. Als een bijzonder heid deelde de directie ons mede dat zij op die toestellen 5 jaren volledig ga rantie geeft en zij, om de aanschaffing ook voor bescheiden beurzen mogelijk te maken, ze allen in huurkoop levert. Zoo komt electriciteit langzaam aan voor huiselijke doeleinden meer in ge bruik. Maandagavond demonstreerde de auto voor het eerst, hier op het Wil lemsplein, en trok veler belangstelling. Doch men is voornemens daarmede plaats voor plaats in de pro\incie af te reizen om die artikelen ook in de klein ste dorpen hekend te maken. Een ontvreemd rijwiel terecht. Het vermiste rijwiel van den heer R alhier is hedennacht door den heer E. van de N. H. Bewakings-Mij. aan de Zuidzijde gevonden, welke het onmiddellijk bij de politie deponeerde, waar bleek dat dit rijwiel van den heer R. was en deze dus zijn karretje vanmorgen weer in zijn bezit kreeg. Hedenavond heeft een gecombineerde vergadering plaats van verschillende bon' den van havenarbeiders, waar een voorstel aan de orde komt tot het aanstellen van een gemeenschappelijke volksaannemer bij het lossen der sehepen. VELSEROORD - Door de afd. der S. D. A. P. was Dinsdagavond een openbare vergade ring uitgeschreven, waarin als spreker optrad de heer A. de Vries, uit Zaan dam. Do vergadering was vrij goed be zocht, hoewel de zaal niet geheel vol was. De heer do Vries begon het finantieel beleid van minister Colijn en de huidi ge regeering te bespreken. Niet omdat de S. D. A. P. dat beleid als cry wenscht te gebruiken, doch de rechterzijde en dan is men bereidt daarop te antwoor den. Welnu, minister Colijn kwam aan het bewind en constateerde toen dat er een tekort was op de staatsbegrooting van 140 millioen gulden, een bedrag dat ook de S. D. A. P. gevaarlijk vindt. Zonder dat er iets gebeurd was, her riep de heer Colijn van het tekort ech ter 10 millioen, bleef 130. Erger was, en als men zich later op dien geraanjden toestand en de afwen teling er van wil beroepen stemt het tot nadenken, was dat de heer Colijn de opbrengst der bestaande middelen, 55 millioen tekort had geraamd, vol gens de uitkomst. Het feitelijk tekort was dus 75 millioen; spr. wil nu royaal zijn en toegeven dat men misschien 100 millioen kon ramen. Welnu, waar door is dit tekort ontstaan? Door de kosten van den oorlog gemaakt voor de mobilisatie, hoewel reeds bij de eerste leening van minister Treub, de heer Vliegen meende dat men dat geld verkrijgen moest door heffing van de vermogens, dus zonder terugbeialin; rente, in plaats van te heffen, ook toen kapitalisten, als b.v. de heer Stork, betoogden dat een, heffing van de ver mogens heter was. En de grootte der vermogens 3- sinds 1914 in ons land met 6000 mil lioen gestegen, zoodat er nog genoeg toename was overgebleven indien men van dat bedrag de 1400 millioen oorlogsschulderi bad geheven. Maar ooral toen later de rechterzijde aan het bewind kwam, wilde men daarvan niet mèer weten, doch nu is de begroo ting tot 1942 bezwaard met een post aan aflossing en rente van 98V2 mil lioen, zeg 100 millioen, aan crisiskos- ten. Zoo ontstond dus het bedrag van het tekort. Mefi wilde de kosten niet door een heffing wegwerken. En wat is nu het eigenaardige in de politiek van Colijn en zijn helpers. In 1922 stond op hun verkiezingsprogram ma dat zij zouden streven naar billij ker belastingheffing, vooral met het oog op de groote gezinnen. Welnu, de belastingen die eenigszins kunnen re kenen met de grootte van bet gezin zijn niet verhoogd, dreigt men zelfs te verlagen en geen enkele nieuwe direc te belasting is ingevoerd. Doch Colijn dekt het tekort door rijwiel, thee, ta bak en invoerbelasting, die allen veel zwaarder drukken op de groote dan op de kleine gezinnen en van den ar me evenveel eischen als van den mil- lionair. Verder door vermindering van de sa larissen der ambtenaren, waarbij de kleinen ook meer geknepen zijn dan de grooten. Ziedaar het werk waarvoor de rechterzijde Colijn prijst als de red der van den gulden, ofschoon de daar bij gebruikte tabel alleen bewijst dat de huidige minister van financiën,, die evenmin als al zijn voorgangers, ver nietigd heeft. Na aldus over het finantiëele beleid der regeering den staf gebroken te hebben, ging de spreker over tot bet be spreken der ontwapeningseisch der S D. A. P. Hij herhaalde nog eens dat de oorlog 1914 een gevolg was van den wedstrijd in bewapening van de Euro- peesche en andere mogendheden. Daarom eischt nu de S. D. A. P. ontwa pening, desnoods eenzijdig, hoewel in ternationaal beter was. Het psycholo gisch moment daarvoor is, volgens Mac Donald, voor de kleine naties ge komen, en in Zweden, Noorwegen en Denemarken zullen de sociaal-demo craten trachten het uit te voeren. Men hoopt dat dan ook de naties, die in den oorlog betrokken waren zullen komen. En in Nederland heeft-de S. D. A. P.- fractie een voorstel aanhangig gemaakt om tot die ontwapening te komen, en op 1 Juli gaat de strijd daarom vooral, of dat ontwerp wet zal worden. Daarom dringt spr. er bij de kiezers op aan dat men zal zorgen dat de stembusuitslag zoo is, dat men inderdaad zal komen tot: Ontwapening. MALLE GEVALLEN. De Kuische Jozef. Onlangs lazen we, dat een zekere Dr. J. J. Bleeker ('t zal wel geen medi cus zijn) in een kerkelijk blaadje tc keer was getrokken tegen de vleescli- kleurige kousen der dames en de lage schoenen en gekleurde sokken der heeren. En we hebben er om gegrijnsd! Hoe oud zou die hooggeleerde wel zijn? Zou d'ie ook lieve meisjes en flinke jongens tot. kinderen hebben? Of hangen de druiven soms in het land van Domine Bleeker erg hoog? Nu vraag ik je? Waar men al geen studio van maakt? en zeker hebben de dames in Bleekerland haar doel be- eikt, als zij de aandacht der Bleeker- lander heeren op zich hebben geves tigd want de kuische schrijver heeft zelfs een studie van de kleuren der meisjeskousen gemaakt, die menig winkelkippie of bakvissie hem zal be nijden. Wat worden we toch een Jan Salies en oude paaien. Wel weerga, is 't geen schitterend gezicht goed gekleede da mes met een niet te laag décolleté (zóó laag, dat de rugholte zichtbaar wordt, staat leelijk dames) in de schitterend ste, gekleurde japonnetjes, met bijpas sende kousen en lage coquette schoen tjes in de heerlijke warme voorzomer dagen langs strand en boulevard te zien flaneeren, met of zonder, doch liefst met een jongen man in een licht flanellen pak met panama en lage bruine schoenen met sierlijk gestreep te sokken. Als anderen dat afkeuren wij niet. Wij houden van kleur en leven en jeugd en coquetterie en wij haten de hooge zwarte veterlaarzen en de lange zwarte broeken en de hooge hoe den en de stijf gestreken vadermoor ders, maar nog meer de uitgestreken tronies, die scheel met het eerie oog naar boven en met het andere oog naar het fijne enkeltje zien, dat in vleesch- of ander kleurig kousje boven een fijn riemschoentje uitsteekt; wij haten ze, die kwijlend zuchten: Och, laat het linkeroog niet zien, waarnaar de rech terhand zoo graag zou grijpen. En al die blikken femelaars ten spijt, roep ik U toe jongelui: gaat voort U te tooien en op te schikken met de veelkleu rige japonnetjes en blousjes en kousjes en schoentjes en draagt de rokken niet te lang en geniet en weest vroolijk en ook gij jonge mannen, die ik weer gaarne in de kuitbroek en het omge slagen overhemd en het fluweelen buis en ja, liever een baret, dan een kaas bolletje zou zien. Het zwart en het bruin is de kleur van den dood en de ouderdom. Voor de jeugd passende lentekleuren. Wegens ziekte der tegenwoordige voor tijdelijk gevraagd een goed kunnende fietsen. Adr««: Heeren Modemagazijnen Kanaalstraat C22 24 Telef. 171. gevraagd AdresBoekhandel P. F. C. Roelse. het laatste en fijnste product der Engeische Wolfabrieken voor Dames- en Heeren kleermaker. Sport-, Livrei- lacht kleeding. Heeren-Modts. ALLEENVERKOOP VOOR IJMUIDEN EN OMSTREKEN. en

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 3