vail het station IJmuiden vertrekken c-n om 6AZ daar weer terug zijn. Ais het nu maar mooi, warm weer is, dan zuilen we weer eon heerlijken oag lieufien. iot siot verklap ik het, op de Dins dagavond gehouoen bestuursvergade ring, genomen hesiuit, om een tweede lietsiocht te houden voor leden, dona teurs en genoocügden, op Zondag zij Juli en wei naai- bergen, Hoera!!! De vorige tocht ligt ons nog zoo versch in het geheugen, dat niemand er ook maar 5 minuten over hoeit te denken: „Zou ik meegaan?'1 We weten iiet allen dadelijk, we gaan natuurlijk mee en nemen zooveel mogelijk ken nissen mee. Het moet nog twee maal zoo leuk worden als de vorige maal. Tijd van vertrek, enz. deel ik later nog mee. Dus 26 Juli vrijhouden. TURNIA. VOETBAL. Alfl. Verg. „Stormvogels Donderdagavond kwamen de leden der IJ. V. V, „Stormvogels" hijeen In „Thalia" tot het houden hunner jaar- ujksche Algemeente Vergadering. De bijeenkomst werd geopend dooi' den voorzitter van Stormvogels, den heel- Jac. de Nobel. Na een woord van welkom te hebben gesproken, memo reert spreker het 12'/2-jarig bestaan der vcreeruging in December TJ 24 en neemt deze gelegenheid tevens te baat om te wijzen op den grooten vooruitgang der vereenigmg in dat tijdsbestek. Hierna worden de notulen der vorige Alg. Vergadering, het jaarverslag van den secretaris en het jaarverslag van den penuningmeester, resp. -door de heeren Stafleu, Slikkerveer en Michels voorgelezen, welke verslagen allen de goedkeuring der vergadering konden wegdragen. In zijn jaarverslag deelde de heer Michels mede, dat de veelom vattende taak in verhand met zijn leef tijd benevens enkele andere redenen hem noopten heen te gaan. Door de hee ren de Nobel en Schilling werd de scheidende Stormvogels-schatbewaar der toegesproken. Beide heeren prezen den heer Michels om zijn ijver en toe wijding voor de vereeniging. Namens vele leden bood de heer Schilling voor Mevr. Michels-de Vries een bloemstuk aan, omdat ook zij zooveel voor de ver eeniging voelt en heeft gedaan. Den heer Michels zeiven overhandigden hij een bloemenmand, een en ander onder daverend applaus. Ten zeerste ont roerd dankte de heer Michels. Het punt „bestuursverkiezing'' bracht heel wat tongen in beweging. Het slot was, dat de candidaten van het bestuur, de heeren Suwerink, Slikkerveer en Dalmeijer, door het zich terugtrekken van de heeren Uitzinger en Jongstra, werden gekozen. De elftalcommissie zal, evenals voor gaande jaren, door het bestuur worden aangewezen; de reclame-commissie zal bestaan uit de heeren Jongstra en Tel lier. De heer G. Heilig werd tot lid van Verdienste benoemd. Met een woord van dank werd de ver gadering gesloten. De Olympiade. In navolging van andere scholen hebben ook de leerlingen van school A zich beijverd geld bij elkaar te bren gen, ten bate van het N. O. C. Door het verkoopen van Raemakers platen heb ben zij een som van f 90 bij elkaar gebracht, welk bedrag is afgedragen aan het Guldenfonds van de Telegraaf. PLAATSELIJK. NIEUWS. IJMUIDEN. Eenige jaren terug meenden velen die nieuwe meubelen moesten aanschaffen, dat zulks bepaald in andere plaatsen moesi geschieden, omdat hier geen royaal inge. richte magazijnen zouden zijn, In hoeverre dat juist gezien was, wilier we hier niet bespreken, wel dat het zekei thans niet meer juist is. Reeds zagen we, in een half jaar tijds, eenige groote, geheel modern ingerichb meubelwinkels, verrijzen. Thans wordt weer opnieuw onze aan dacht gevraagd voor de uitbreiding die de heer Kolk, in de Pres. K rugerstraat, aan zijn zaak gegeven heeft. Deze, betrekkelijk jonge zaak had reeds lang in de kleine winkel geen ruimte om behoorlijk de ver schillende artikelen te plaatsen, laat staan die eenigzins in orde en slijl te groepeeren. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen heeft de heer Kolk (hans de, naast den winkel gelegen kamer eveneens bij de zaak gevoegd, zoodat we daar nu een mooi modem ameublement zagen en eveneens een solied oud-Hoüandsch ameublement. Om die laatste, tegenwoordig zoo gewilde soort meubelen tot hun recht te doen komen, bestond i.i den winkel tot heden vrijwel toiaal geen gelegenheid, evenmin ais om de tafelkleeden, enz. te exposeeren. Wij wenschen den ondernemenden winkelier veel succes met deze uitbreiding Sociaal Democratische Vrouwenclub. Door de S. D. Vrouwenclub IJmuiden— Veiseroord was gisteravond een openbare vergadering uilgeschreven in de „Willem Bareridsz". Deze vergadering was matig bezocht. Als spreekster trad op Mevrouw Staalman-j ging het openingsconcert in 't park van Kremer uit Hilversum, met het onderwerp „Concordia''. De vrouw en het kiesrecht". Zij begon j met er op te wijzen dat voor dit onderwerp in ons land eigenlijk veel te weinig be- j langstelling bestaat bij de vrouwen zelve; een groot deel hunner heeft er zoo weinig persoonlijke belangstelling bij dat blinde lings stemmen op den candidaat, door hunne mannen aangewezen. Zij vinden dat Jie het wel weten zal, maar dat weten zij lenslotte niet. Veel wordt ook in allerlei verkiezing! lectuur gewerkt op het verstand of op het gevoel der vrouw, vooral ook van kerkelijke zijde wijst men op het grove materialisme, dat zou heerschen in de S. D. A. P. En de vrouwen maken zich daar gewoonlijk vanaf met te zeggen „ik bemoei me niet met de politiek", zonder te bedenken dat de poli- iiek zich maar al te wel met hen bemoeit, Dat zullen de vrouwen ook weer ervaren op den dag der stemming 1 Juli, als een zeer groote massa artikelen van dageiijksch gebruik duurder zal worden, niet omdat bet artikel zelve duurder is, maar er moet belasting betaald worden bij elk pond of ons wat men koopt, tengevolge van de politiek van minister Colijn. Spr. weidt dan uit over de artikelen die vallen onder de nieuwe tariefwet en de wijze, waarop dal door den afnemer betaald wordt. Dat is het onoprechte in de politiek van minis ter Colijn. Men prijst van rechts den heer Colijn als de man die de begrooting sluitend maakte en de gulden, de waarde van ons geld, veilig stelde. Dat was op zich zelve •vel heel goed, maar welke vrouw zal, als ze de uilgaven in het gezin beperken moet, beginnen met den boterham der kinderen. Zal men niet veeleer beginnen aan de nut- telooze uitgaven voor luxe Maar in elk geval is de verdienste, die men prijst in Colijn, meer grof materialis tisch, dan die welke men prijst, in welke sociaal-democraat ook. Doch bovendien olijn bezuinigt op den boterham der kinderen, als hij bezuinigt op onderwijs, tuberculosebestrijding en dergelijke noodige uitgaven. Terwij! hij we! het geld wil hebben voor de luxe om een leger en vloot te houden, die toch geen waarde hebben. Op aangrijpende wijze teekent Mevr. Haaiman dan de ellende van den modernen oorlog met giftgassen en bacillen. Ze ver- laald hoe zij, in eigen omgeving moeders zag, die eerst fier hare zonen voor vader and en keizer hadden afgestaan, doch der, toen die allen gevallen waren, vloekten op die daad. Doch opnieuw wordt het vuur van den haat gestookt tusschen de olken van Europa en eens zal een nieuwe oorlog uitbarsten, tenzij men weet door te voeren de eisch der S D.A.P.ontwapening. Om dit mogelijk te maken dringt zij er bij alle vrouwen op aan zich niet te laten ifschrikkendoorvalsche voorstellingen,doch innne stem [op de roode candidaten uitte brengen. Daar niemand verlangde te debatteeren, reciteerde de voorzitster der club, Mevr. Rooze, nog eenige gedichten over oorlog en vrede, en sloot daarna de vergadering met een opwekking om deel te nemen aan ie vrouwendag, Zondag a.s. te Haarlem. Woensdagavond had een gecom bineerde vergadering plaats van de verschillende organisaties van trans port- en havenarbeiders, meer in het bijzonder de vlschlossers. Verschillen de misstanden, des nachts aan den kant, werden besproken. Tenslotte stel den de besturen voor om te voorkomen dat er een steeds grooter worden over compleet van werkkrachten is, door: het bedrijf voor nieuwe krachten af te sluiten; het bestaande aantal, zoo noodig, te beperken en het aannemen voortaan in banden van een persoon te stellen. Over deze maatregelen van verstrek- kenden socialen aard, zal overleg met de patroons gepleegd worden, waarna een man als volkaannemer zal worden benoemd. Gistermiddag is het karretje van den petroleumventer A. v. S. in de Oranjestraat aangereden door een boe renwagen, waarbij v. S. kwam te vallen. Hij bekwam een bloedende hoofdwonde en werd in bijkans bewusteloozen toe stand naar Dr. Rutten vervoerd, die hem verbond. Daarna werd hij naar zijn woning gebracht. Tegen den bestuurder der boerenwa gen zal proces-verbaal worden opge maakt. VELSEN. In de week van 511 Juni is in deze gemeente één geval van roodvonk voorgekomen. Het concours te Velsen. De muziekfeesten van „De Eendracht''. Verschenen is het officieele program ma der feestelijkheden ter gelegenheid van het Nationaal muziekconcours van de Harmonie „De Eendracht" in de week van 4 tot 12 Juli a.s. De feesten worden geopend op Za terdag 4 Juli des n.m. te 4 uur met een muzikalen omgang over Wijkeroog, bij welke gelegenheid tevens de Klep- permarsch van Jan Morks wordt uit gevoerd. Hieraan doen ongeveer 150 jongens en meisjes mee. 's Avonds om 8 uur geeft de feestvierende vereeni- Zondag 5 Juli 's morgens marsch- wedstrijd in de Burgemeester Weert- straat, daarna concours en 's avonds 8 uur eerewedstrijd en tot slot open luchtbioscoop. Woensdag 8 Juli, ook 's avonds uur, concert door Velsen's Gemengd koor,, „Zang Veredelt", directeur de heer Leo Pielage en het Symphoniege zeischap „Caecilia" te Santpoort, direc teur de heer IJ. H. Kerkhoff, waarna op Zaterdag 11 Juli een concert wordt ge geven door de Harmonievereeniging „Excelsior" te Wormerveer, directeur de heer B. Sombroek. Zondag 12 Juli zelfde indeeling als op den Zondag hieraan voorafgaande. Hl. Dl Burgerlijke Stand Velsen, Geboren: B. van der AarNij man, z.; D. LettemeijerRol, z.; M. GroenDekker, z.; M. M. HuyerSo mers, d. Ondertrouwd Chr. J. H. Hen- sen en E. M. Dames. Gehuwd: A. Reehorst en H. v. d. Plas; A. Koopman en W. v. d. Veen. Overleden: Carolina Francisca Corell, 35 jaar, echtgen. van H. de Krij ger. - Voor rekening der gemeente wordt in „Velserbeek" door de Utrechtsche as phaltfabriek een tennisbaan aangelegd vol gens een nieuw systeem. Hei wordt een Redcoverbaan, welke dezen zomer nog in gebruik genomen kan worden. Op den Beverwijker straatweg is een puf gedempt vóór het kalf verdronk. Nabij Bloemoord begon zich in de straat eene verzakking te verloonen, die bij on derzoek bleek een gevoig te zijn van een gebrek in het daaronder liggend riool Gelukkig kon nog tijdig het gebrek ver holpen worden. Er had daar anders wel een ongeluk kunnen gebeuren. De onaangename Iuchl, die het kanaal water verspreidt in de nabijheid van den overgang is van zulk een ernstigen aard, dat het pontpersoneel er onpasselijk van wordt, 't is te hopen, dat de oorzaak weg genomen kan worden, of dat er minstens krachtige pogingen daartoe in het werk gesteld worden. In de volgende maand zal zeer waar schijnlijk het sedert 1885 bestaande hoofd kantoor Velsen in een hulpkantoor worden omgezet, terwijl de bewoners van Wijker oog dan tevens in het bezit van een hulp kantoor aan de noordzijde van het kanaal zullen komen. De meeste menschen nemen dit voor kennisgeving aan, omdat ze niet weten wat daaraan verbonden is, want anders zou er zeker wet een actie in hei leven geroepen worden om deze verandering te trachten te keeren. Minstens zou er geprobeerd worden om een bijkantoor te verkrijgen. Laten we even in het licht stellen wat de voordeden van een hoofd- of bijkan, toor boven een hulpkantoor zijn. Ten eerste rechtstreeksche behandeling der geldzaken, zooais postwissels, quitan- tiën, rijksverzekeringsbankbetalingen, giro- stortingen en cheques met de kantoren van bestemming, ierwijl het hulpkantoor alles afwikkelt via zijn hoofdkantoor, in dit ge val Dmuiden, waar dan alles in de ver- schillende registers wordt ingeschreven. Ten tweede de rechtstreeksche betalingen voor de spaarbank zijn nu steeds verzekerd daar op het hoofdkantoor steeds voldoende middelen voorhanden zijn, terwijl het hulp kantoor gebonden is aan een klein voor schot en de zegelvoorraad, nu onbeperkt, wordt teruggebracht tot een beperkt voor schot. Komen dus op zulk een hulpkan toor een paar menschen gelijk o' kort na elkaar om wat geld van hun spaarbank boekje terug te vragen, dan kunnen enkelen ongetroost naar huis gaan, terwijl men tevens kans loopt bij het aankoopen van postzegels bij een uitverkocht huis terecht te komen. Verder zij nog opgemerkt, dat de postdienst bij blijvende vestiging van een hulpkantoor waarschijnlijk wel onder gebracht zal wor en in een particuliere woning, zooals dat op de meeste kleine plattelands gemeenten het geval is. Wie nu de drukte op het postkantoor te Velsen kent en meermalen met veie wachtenden in het wachtlokaal den tijd doorbracht, verheugde zich bij regen, wind of lelie koude geborgen te zijn. Hoe zal dat gaan, wanneer men reeds den aan staanden herfst en winter voor de buiten deur van een of ander hulpkantoortje zijn beurt moet afwachten? Laat ieder het bovenstaande eens over wegen. Wellicht, dat er dan één het initia tief neemt, om, nu het nog tijd is, bij de bevoegde macht bezwaren in te brengen. SANTPOORT. Over 't geheel moet getuigd worden, dat de vergaderingen, belegd door de diverse politieke partijen, niet best bezocht worden, 't Schijnt wel, dat men het politieke gedoe beu" is en zich zeiven sust met de ge dachte „of we door den hond of de kat gebeten worden, 't is lood om oud ijzer. Ais dan ook de komende stembusstrijd een getrouwe copie wordt van het vergadering bezoek, dan zullen er heel wat thuisblijvers te noteeren zijn. Dinsdag j.l. trad In „ZomeriusC'voor de R.K. Kiesvereeniging het 2de Kamerlid Loerakker op. Ook hier was de belangstelling gering: Hoogstens een 50 tal mannen;en vrouwen had aan den oprcep gevolg ge geven. Morgen is het voor ons fanfarekorps „Wilhelmina" een gewichtige dag. Dan trekt het korps n I. naar Wormerveer, om daar deel te nemen aan het nationaal federatieve concours, uitgeschreven ter gelegenheid van het 40 jarig jubileum van het harmonie-gezelschap „Excelsior". Het concours wordt gehouden in het fraaie Volkspark. Hier was het, dat „Wilhelmina' ruim een tiental jaren geleden op schitteren de wijze beslag wist te leggen op den eersten prijs onder leiding van den toen maligen directeur, den heer Polderman We hopen, dat „Wilhelmina" den goeden indruk, dien zij indertijd .ran de Zaanstreek heeft achtergelaten, nader zal bevestigen Men zal zich herinneren, dat geruimen tijd geleden huize „Klein Schoonoord" ge legen nabij de Ned. Herv. Kerk afbrandde. Sinds dien ligt alles nog, zooals het toen is achtergelaten. Voeg daarbij twee onoog lijke onbewoonbaar verklaarde woningen en men zal begrijpen, welk een „idyllisch" plekje het vormt. Gelukkig onttrekt prachtig groen een groot deel aan 'I gezicht, maar toch zou het geen kwaad kunnen, als eer en ander in overeenstemming werd gebracht met de naaste omgeving, 't Steekt wel wat al te erg af. Donderdagavond trad in Hotel -de Weyman" voor de Vrijz. Kiesver eeniging „Burgerplicht" aangesloten bij den Vrijheidsbond op de bekende spreekster van dien Bond Mevr. Weij nand-ts FranckenDyserinck. Na ingeleid te zijn -door den voorzit ter van „Burgerplicht", den heer J. v. d. Lyn, hield de spreekster een kern achtige rede. Zij deed zulks op een dusdanige wijze, dat zij de aandacht der aanwezigen tot op het laatst toe ge spannen hield. Op glasheldere wijze vertelde zij, hoe de Vrijheidsbond stond tegenover -de Tariefwet en Weel debelasting, hoe die Bond wel was voor een internationale, -doch geen nationale ontwapening. Voorts brak zij een lans voor -den Vrijhandel. Ons land aldus spr. is machtig en groot geworden door -den vrijhandel. Dit zou door pro tectie wel eens geheel anders kunnen worden. Op dezelfde aangename wijze besprak zij nog tal van andere onder werpen. Een dankbaar applaus na af loop -harer rede toonde aan, -dat men haar woorden waardeerde. De heer D Miezérus gaf daarna in een hartelijk speechje openlijk blijk. Ook de heer y. d. Lijn dankte in zijn slotwoord de spreekster. Bovendien wekte hij op den len Juli op de candi daten van den Vrijheidsbond te stem men. In ons leven aldus de heer Van der Lijn is het gewoonte, -dat de man zijn vrouw kiest. Kiest gij nu, heeren, Mevr. Weynan-dts Francken en gij, da mes den heer Van Gijn. Dit is natuur lijk maar een ,,-gijntje" zoo vervolg de hij doch zorgt allen, -dat Van Gijn uit de stembus komt. - Maandagavond spreekt voor de S. D. A. P. in café Enzerink de heer A. de Vries, candidaat voor de Tweede Ka mer. De zangvereeniging „Morgen rood" zal eenige liederen zingen. Gisteren hebben de leerlingen uit de hoogere klassen der openbare school hun jaarlijksch uitstapje gemaakt. Jammer genoeg werkte het weer niet in a'llon deele mee. Maar genoten is -er toch! Dat vertelden ons de opgewekte gezichten bij aankomst in ons dorp. In de vergadering der Prov. Sta ten van 18 Februari 1.1. werd besloten, de behandeling van het voorstel tot in voering der 54-urige arbeidsweek voor liet verplegend personeel -der provinci ale ziekenhuizen aan te houden, ten einde dit college in de gelegenheid te stellen, de -door den heer A. Gerhard genoemde cijfers te onderzoeken en daarover verslag uit te brengen, In verband met dat besluit zijn door Ged. Staten aan de eerste-geneeshee- ren-directeur der provinciale zieken huizen verschillende vragen gesteld over de reeds verkregen bezuinigingen. De antwoorden geven Ged. Staten geen aanleiding om hun voorstel tot invoering van de 54-urige arbeidsweek voor het verplegend personeel der pro vinciale ziekenhuizen terug te nemen. Naast de reeds ingevoerde en nog te verwachten bezuinigingen blijven zij een bezuiniging van pl.m. f 55.420 per jaar, welke volgens de rapporten der directeuren door de -beoogde verlen ging van den arbeidsduur zal worden verkregen, van voldoende beteekenis achten. Tel. dit jaar metr nog dan anders,zui|,s l met de reorganisatie van het ia»er 1 witQ nanlpftitncy Hpetost /4OM, wijs, aanleiding bestaat, door uw V* i«. scholen, die hiervoor door hun vVr'«i.eIil maatregelen zijn genomen, -en zooh C'"' om te oevorderen, dat leerlingen d gaven in aanmerking zouden hun ouders ook in de gelegenheid i gesteld na beëindiging van den leergang der lagere school, lot het on! Uflüi unnrf»B7ot Inrror-nn^ani.::. 1. ,'Slj 'hm H. B. S. klassen''"" of D ter voorbereiding van voortgezet lager-onderwijs, hetzij U. L, school te IJmuiden, heizij in voorbereidende w D 0 scholen A het M. O. En indien zoodanige maatregel,, niet mochten zijn genomen, zijn ij dan alsnog bereid te bevorderen h ouders van zoodanige kinderen 'oi t verzorgers hoofdelijk, hetzij rechts! door het gemeentebestuur, hetzij midi door de betrokken hoofden van of onderwijzers, op de daartoe best! mogelijkheid, en gezien de verstand! ontwikkeling dier kinderen ook de schelijkheid, nadrukkelijk wordt gt„ Zulks in de eerste plaats in het wniri belang dier kinderen en dat de maalsel» maar in dit geval tevens om te bevon dat de U. L. school, wat de thans da verbonden leerkrachten betreft, !0 mogelijk intact blijft, hetgeen' ooi onderwijs-oogpuntwenschelijk moet»» geacht. Hij zou het zeer op prijs stellen lij Irent eenigszins spoedig, althans vóór eerstvolgende raadsvergadering te ingelicht. Hierop wordt door B. en W. het vol» geantwoord Uit een advertentie in de plaatst bladen kan blijken, dat de noodige 1 dacht gevestigd is geworden op de lor; rot de op 1 September a.s. te open L school. Verder is de heer Jansen,) der U. L. O. school, na een besprek!» met den wethouder van onderwijs,! gevonden, de hoofden der verschil scholen te wijzen op de wenschtlij dat de speciale aandacht van de leerlim die nh het 6e leerjaar voortgezet onde wenschen, gaande in de richting van U.L wordt gevestigd op de geicgenhiii aanmelding voor dat onderwijs. Hel» taat van een en ander is, dat voor ii klasse der U. L. O. school thans reci leerlingen zijn ingeschreven, welk 1 waarschijnlijk zal uitgroeien toi 36. Bovendien is onzerzijds lot de ho. der scholen een circulaire gericht mei 1 zoek de leerlingen in ie lichten omlru: gelegenheid tot het ontvangen van gezet onderwijs, alsmede omtrent de op» van de centraal 7e klassen ter voorberiii voor het middelbaar-onderwijs. Wij meenen, dat hiermede vorto zoldoende bekendheid aan een en 11 gegeven. Onze aandacht blijft en voortdurend op deze aangelegenheidjti iigd en zoo noodig zuilen nog nil maatregelen worden genomen. Wachtgeld regeling. B. en W. sl den raad verschillende wijzingen vol: Je verordening, regelende de toekti van wachtgeld der gemeente Velsen. De weg naar het zeestrand, I» vorige raadsvergadering besloot de tui voorstel lot het verleenen van een 01 voor het aanleggen van een weg nu ze.-.slrand te IJmuiden aan te houder, inde te kunnen onderzoeken, hoedt! waterstaat tegenover de daarin onlwii plannen staat. Naar aanleiding van dit besluii hé 3. en W. zich in verbinding gesteld ien Hoofdingenieur van Waterstaat in arrondissement Het Noordzeekamsl, besprekingen hebben echter een voort» karakter gedragen. Alvorens verdere slappen ie doentn tegenover het rijk een vaste gedragslij kunnen volgen, kwam het B. en W. wenscht voor eerst een beslissing vu raad te vragen. Zij achten de voorgel oplossing de meest aanbevelenswani echter zijn B. en W. met de commissie openbare werken van meening, dal lil nader inzien wenschelijk lijkt hel li deel van den aangegeven weg een beloop te geven en dit niet door de di doch naar den top daarvan te leiden wel een zoodanige aanleg een me uitgave zal vorderen, achten B. en voordeelen ruimschoots grooter dw niet terugkeerende kosten van M ruiming. B. en W. stellen voor het plan ind' geest bij het Rijk aanhangig te mak» indien aan de vergunning tot aanleg den weg de voorwaarw aarden voor® meenfe niet te bezwarend zijn, het vo® uitvoering benoodigde crediet toe te sl UIT DE GEMEENTE. VOOR DEN RAAD. Schriftelijke vragen van leden van den gemeenteraad op grond van artikel 17 van het reglement van orda. De heer P. F. C. Roeise heeft de volgende vragen gesteld VTSSCHERIJ. De stoomtrawler Annie IW •die gisteren binnenkwam had door storm groote schade aan de brug. 5'— Van de IJslandvisscherij ie gekomen de Duitsche stoomtrawler „Th L. K. 1, met 1000 manden versche' SCHEEPVAART. Het binnengekomen s.s. ,Ba[« de Mij. Nederland, heeft op de No® een anker met ketting verspeeld. - Aan de hoogovens is ledig Gaarne zou ondergeteekende, lid ven den I men het Deensche s.s. „Fullon gemeenteraad, vernemen, of, waar hiertoe lading In te nemen.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 6