OROAAN VOOR D So. 67 Woensdag 24 Juni 1925 10e Jaargang IJMUIDER COURANT orriciEBU Opheffing Lultlns spoorwegovergangen. Lmeester en wethouders van Vel- Eneen ter openbare kennis, dat op e 29 Juni 1925, in den loop van P de afsluiting van den overweg reerweg K.M. 5,828 en van den km 5.930, in de zullen Cremerlaan K.M. 5,930, in de Haarlem—Uitgeest, Alse1 22 Juni 1925. lecretaris, Kostelijk. wethouders van de burgemeester, J. P. 'Handgraaf, l.b. STEMMING. «meester en wethouders van Vel- rtngen ter openbare kennis, dat op sdag, 1 Juli 1925, van des morgens uur tot des namiddags vijf uur, gebieden de STEMMING ter ver- jüg van de leden van de Tweede „nier Staten Generaal. Stemplicht. Umerd wordt aan de verplichting, llegd bij artikel 72, tweede lid, der «et, dat ieder, die volgens de kie- ijst bevoegd is tot de keuze mede -Lorken, zich binnen den voor de ining bepaalden tijd ter uitoefe- Tvan zijn kiesrecht moet aanmel- bij bet stembureau in bet voor op de kiezerslijst aangewezen (district. kiezer, die niet voldoet aan zijn jlnerplichting, wordt, tenzij den lier van eene geldige reden van liudering blijkt, gestraft met geld- van ten hoogste drie gulden, tijdens het plegen van de ïkireding nog geen twee jaren zijn open sedert eene vroegere veroor- ijvan den schuldige wegens ge- overtreding onherroepelijk is ge- den, of de deswege opgelegde geld- vrijwillig is betaald, wordt geld- van ten hoogste tien gulden opge- le uitspraak is aan hooger beroep 1 cassatie onderworpen, svens wordt de aandacht gevestigd artikel 128 van het Wetboek van /recht, luidende: Jij die opzettelijk zich voor een an- |ïitgevende aan eene krachtens wet voorschrift uitgeschreven verkie- deelneemt, wordt gestraft met ge- isstraf van ten hoogste EEN icn, 20 Juni 1925. cmeester en wethouders voorn., ^secretaris, de burgemeester,, kostelijk. J. p. Handgraaf, l.b. lU PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Bij gunstig weder CONCERT, Beven door de Harm. „Concordia", Dir. Sam. Vlessing, (de muziektent op het Willemsplein Vrijdag 26 Juni a«s. 's avonds 8 nnr, PROGRAMMA: jVivat IJmuiden, Marsch, Sam. Vlessing. Pré aux Clercs, F. Hérold. Valse de Concert, E. Waldteufel. ftühlings erwachen, E. Bach Menuet, symphonie Esdur, W. A. Mozart. Vantaisie Romantèqne, L. Montagne. Valse Interrompue, L. Montagne. Ernst en Luim, potpourri populaire. et7°0r machinisten"examen> ^i- em 3, is te 's Gravenhage geslaagd peer G. J. Hutjes alhier. Ja ons vorig no. wezen wij er reeds m 't zeer aftekeuren is propagan- •e maken voor de verkiezingen door ^fraak te plakken op alle hoeken U#Quizen. Gisteren bereikte ons een van 'n eigenaar van 'n perceel, 6lk met reuzen letters beschilderd en dit dus als vernielzucht mag :erilerkt worden. Velen met ons deze handelwijze ten sterkste Honden-Tentoonstelling Amsterdam, j Op de club-match van de Kynologen- club alhier won Vesting-Elita Blen heim Spaniel eerste prijs uitmuntend met specialen prijs. Elsje van IJmuiden, King Charles, eerste prijs zeer goed, met specialen prijs. Eigenaresse: Mevr Tismeer-deWaard. Zondag is te Caïco overleden de heer Ir. J. J. Canter Cremers, hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat te Botterdam, vroeger ingenieur van den Waterstaat alhier. Toen de heer Canter Cremers in onze gemeente woonde, maakte hij deel uit van de Gezond heidscommissie, waarvan hij ook voor zitter is geweest. De heer Canter Cremers werd in liet begin van dit jaar benoemd tot voorzit ter van de Anglo-Egyptische commis sie voor het instellen van een onder zoek naar de irrigatiemogelijkheden van den Soedan. Als zoodanig vertoefde hij in Egypte en werd daar door typhus aangetast, waaraan hij is overleden. De heer Canter Cremers was een on- r bekwaamste waterbouwkund. van 911 tot 1918 hier werkzaam als belast met het toezicht op de visschershaven. Hij is slechts 46 jaar oud geworden. Door P. R. werd bij de politie aan gifte gedaan, dat toen hij Maandag avond in een café vertoefde, hij gebeten werd door een hond van J. E., waardoor zijn broek geheel vernield werd. R. ver zocht de bemiddeling der politie, voor het bekomen van schadevergoeding. In de Bloemstraat woónt de ex pediteur A. de R. Deze heeft in liet woonhuis een winkelkast staan. Maan dagavond hebben vier jongens uit de buurt, toen de familie de R. niet thuis was, deze winkelkast omver getrokken, waardoor de gaslamp ook vernield werd. De bovenbewoner hoorde den slag kwam kijken. Hij sloot dadelijk de hoofdkraan af, daar anders misschien nog een gasontploffing zou plaats kun nen vinden. De gaslamp werd vernield, het plafond en ook de winkelkast wer den beschadigd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. G. D. te Wijk aan Duin, vroeger te IJmuiden, die, nadat hij in staat van faillissement was verklaard aan zijn curator niet aïle gelden had verant woord, werd door de Haarlemsche rechtbank tot 1 jaar veroordeeld met aftrek van preventieve hechtenis. Te rekenen van 20 dezer is het garnizoen IJmuiden, voor wat de mili taire rechtspleging betreft, geacht te behooren tot het garnizoen te Leiden. VELSEROORD. In de Maandagavond alhier gehou den vergadering van het Centraal Drankweer-Comité in de gemeente Vel sen werd verslag uitgebracht van de Blauwe Week-actie. De verkoop der blauwe bloempjes had opgeleverd f 305.06, de colportagetocht f 50.54. Uit gegeven was f 322.54, zoodat de Blauw Week een batig saldo van f 33.06 ople verde. Bij de bestuursverkiezing was inge komen een mededeeling van den voor zitter, den heer G. Voet, dat hij bedank te als bestuurslid. Ook de penning meester, de heer G. Koomen, wenschte niet voor een herbenoeming in aanmer king te komen. Daar er ook nog et» vacature was, werden tot bestuursle den gekozen de heeren A. Rolloos, Meeken en A. Lindhout, allen te IJmui den, die hunne benoeming aannamen. Aangenomen werd een voorstel om in den a.s. winter te IJmuiden een propaganda-tooneelstuk te doen opvoe ren. Voor de voorbereiding hiervan werd een commissie benoemd, bestaan de uit de heeren A. Rolloos, H. Rutgers en M. A. Blok te IJmuiden en G. Blaas en G. Koomen te Velseroord. Vrees geen examen J een ernstige hoofdwonde is de man naar want er is een middel dat U geheel be-1 Pr' Barentzen gebracht die hem heeft ver- vrijdt van zenuwachtigheid, een mid-en< _)val>r°P J ,Per koot van del dat U kalm maakt en kalm houdt, Alkmaar Packet, naar zijn woonplaats Am- terwijl Uw geest helder blijft. Mijn- jsterdam 18 vervoerd, hardt's Zenuwtabletten wetenschap- j pelijk samengesteld en onschadelijk, Maandagmiddag waren in de Corvers- genezen U van Uw zenuwachtigheid, j laan te Wijkeroog een groepje kinderen Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Dro-!"n 't «pelen en zooals meer gebeurt kregen zij hoogloopende ruzie. De ouders gingen gisten. 295 In het gemeentelijk park Velser- ■beek is een jong hertje geboren, dat na tuurlijk de belangstelling heeft van de bezoekers van het park. De Morse-telegraafdienst op het postkantoor alhier is opgeheven. De overbrenging van de telegrammen naai Muziekconcours te Uitgeest in de vindt daar voortaan per telefoon plaats tweede afdeeling Harmonie een eersten prijs behaald met 159V2 punt. Te Veisen is komen aanloopen In de eere-afdeeling voor de eerste eèn jonge herdershond, welke is terug prijs-winners behaalde het corps een te bekomen op den huize Waterland. derde prijs met 54 punten. i A. H. R. te Wijkeroog werd door de politie bekeurd wegens het rijden 1 zonder licht. In TABAKSPIJPEN ontvingen wij wederom groote sorteering in de meest gevraagde modellen aan. Laagst mogelijke prijzen. Jacq. TELLIER - Kanaalstr. C 61 IJMUIDEN I zich hiermede bemoeien wat op een flinke vechtpartij uitliep, doch terwijl de vaders "j flink aan 'I slaan waren en de moeders elkaar allerlei lieflijke benamingen naar 't hoofd gooiden, zag men de kinderen weer samen spelen. Hl. Dbl DRIEHUIS. De Harmonie „Soli Deo Gloria" alhier heeft Zondag op het Groot Natio UIT DE GEMEENTE. VOOR DEN RAAD. Gasbedrijf. De rekening over 1924 van het gemeentelijk gasbedrijf ver meldt aan ontvangsten: voor geleverd gas f 168323.13, voor meterhuur f 3085.50; voor particuliere fitterij f 537.58, aan vergoeding door de ge meente v. straatverlichting f 17579.92. Het totaal der ontvangsten was f 189611.93, terwijl de raming f 169820.79 was. Bij de uitgaven treffen we aan: Sala. rissen f 25675.18, verlof en ziekengeld f 2960.96, pensioenbijdragen f 5532.71, algemeene loonen f 608,45, intrest f 25069.34, meter-exploitatie f 6401.65, onderhoudswerken f 9372.90, afschrij- vingen f 22566.43, retributie f 20.000, onderhoud en bediening straatverlich- W. C., die had terecht gestaan ting f 17579.92, ter zake van diefstal van een paard Het saldo netto-winst bedraagt uit een weide te Velsen werd door de f 49360.40. Haarlemsche rechtbank tot 3 maanden Waterleiding. De rekening der ge- met aftrek van preventief veroordeeld.meentelijke ^terieiding over 1924 ver meldt in totaal aan ontvangsten De weg Haarlem-Veis en- Zo oals men weet is men reeds druk aan het werk met de verbetering van het wegvak HaarlemVelsen op den Rijksstraatweg. Voor deze wegv er bete ring zijn de boomen als slachtoffers gevallen. Ten einde echter 'het stedeschoon te bevorderen, zullen vanwege de ge meente nieuwe boomen in de trottoirs worden aangebracht. In verband met deze werkzaamheden was de Rijks straatweg voor het rij verkeer eenige weken afgesloten. Wij kunnen echter nu mededeelen dat deze afsluiting Woensdag, 24 Juni zal worden opgehe ven. Kenn. Ed. Door de politie op Wijkeroog werden Zaterdag 7 bestuurders van automobielen bekeurd, wegens het te snel rijden. In -den nacht van Zaterdag op Zon- dag werd een persoon bekeurd, wegens het rijden zonder licht. i Zondag werden drie bestuurders van motorrijtuigen bekeurd wegens het be rijden van den voor 't verkeer afgeslo ten Koningsweg en 4 personen, wegens het loopen op verboden grond. 103340.93, waarvan aan water geld f 90147.71, voor particuliere fitterij f 304.28, voor meterhuur f 1181.80, aan vervolgingsgelden f 455.20, aan huren f 500. Bij de uitgaven treffen we aan voor salarissen f 19106.03, voor pensioenbij dragen f 3024.49, verlof en ziekengeld f 635.78, algemeene loonen f 225, intrest f 33591.36, meter-exploitatie f 2502.29: electrische stroom f 5723,68, onder houdswerken f 2363.85, afschrijvingen f 17820J Zaterdag hadden drie matrozen j Het saldo netto-winst bedraagt van het hier liggende Noorsche stoom- f 12633.47. schip Ravnanger te diep in het glaasje gekeken. Zij waren dronken en ver-. j. j. stoorden de orde, waarom zij door de den raad voor tot aankoop van het per- politie werden opgeborgen. I Aankoop perceel. B. en W. stellen VELSEN De bewaking van het park Velser- beek geschiedt voortaan door park wachters, daartoe door de gemeente aangesteld. De agenten, die daar dienst deden, zijn thans weer voor den gewo nen dienst beschikbaar. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos Ingeschreven 20 Juni '25: 1 letterzetter, 1 matrassenmaker, 1 machinist, 1 stoker, 1 electricien, 1 bakker, 1 zeevisscher, 1 kantoorbedien de en 33 diversen. Eindexamen Rjjks-H. B. S. Bij het Maandag en gisteren gehouden eindexamen aan de Rijks Hoogere Burger school alhier zijn geslaagd Mej. W. Theu- nisse te Overveen en de heeren A. v. d. Bliek te BeverwijkO. Duyckinck Sander le Velsen; A. Ellerbeck te IJmuiden; .W. de Graaf te SantpoortW. Koningstein, M. J. v. d. Plas, A. van Strien, H. de Vries Robles, allen te IJmuiden en H. M. Willemsen te Heemstede. Alle 10 candidaten slaagden, een mooi resultaat dus voor directeur en leeraren. De minister van financiën heeft in lichtingen verstrekt op de adressen van: P. W. Gerritsen, concierge aan de R. H. B. S. te Velsen, wonende te Santpoort, houdende verzoek te willen bevorderen, dat hem de gedane uitgaven voor vuur en licht worden vergoed. Maandagmorgen had de arbeider B., bezig zijnde met het lossen van grind, uit een schip liggende in het Noordzeekanaal bij de stoompont het ongeluk, om! terwijl hij beneden in het schip stond, een geladen kruiwagen op zijn] hoofd te krijgen. Met ceel Trompstraat 107 te Velseroord welk woonhuis onlangs bij executoria- len verkoop bij machtiging van B. en W. een bod is gedaan door den wethou der van openbare werken van f 3300. De vordering, die de gemeente op be doeld perceel heeft, bedraagt f 3421.05 B. en W. stellen voor dezen aankoop te bekrachtigen. Zij zeggen dat omtrent het beheer van het perceel binnenkort een nadere voordracht zal worden ge daan. GEMEENTERAAD VAN VELSEN. Vergadering van 23 Jnni 1925. Voorzitter wethouder J. P. Handgraaf. Aanwezig alle leden. De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken. Een verzoek van Mej. C. M. G. Raat om ontslag als lid van het stembureau van het stemdistrict XII. Wordt ver leend. Diverse verzoeken om subsidie voor 1926. Te behandelen bij de begrooting voor 1926. Een adres van H. J. Wiersma te Am sterdam, optredende voor en namens de kampeerders in de duinen te IJmui den, inzake het verbod aan den bewo ner van de ziekenbarak om water aan bedoelde personen te verstrekken. B. qn W. merken hierbij op dat in de onmiddellijke nabijheid van het kam peerterrein, bij den pachter van het zeestrand E. J. Beukman, water kan orden betrokken tegen den geringen prijs van 3 cent per emmer. Daar deze pachter thans een huur van f 1000 per jaar moet opbrengen, is het alleszins gerechtvaardigd, dat aan H. Voor- nraak, die, naast het genot van vrije woning, f 520.per jaar ontvangt, ver boden is water te leveren. Zij stellen beUscWk°kén1P hGt V6rZOek afWij2t'nd 16 Als voren van de afdeeling Velsen van de Arbeiders Jeugd Centrale, hou dende verzoek, ongedaan te maken het besluit, waarbij verboden is,-tenten en tentmateriaal gedurende de zomer maanden in de ziekenbarak te bergen en ter plaatse drinkwater te verstrek ken (aangezien de ziekenbarak voor spoedgevallen direct beschikbaar moet zijn, bestaat er bezwaar aan het ver zoek te voldoen. B. en W. adviseeren derhalve daarop afwijzend te beschik ken. Aangaande het verschaffen van drinkwater, zij verwezen naar het ad vies op het vorige adres. Een adres van J. Huisman te Velser oord, secretaris van een comité, dat zich ten doel stelt eene tentoonstelling te organiseeren voor den handeldrij- enden en den industriëelen midden stand aldaar, om eene medaille be schikbaar te stellen (daar nimmer voor een dergelijk doel eene medaillo is ge geven, stellen B. en W. voor, op het adres afwijzend te beschikken). Een bericht van den Min. van Wa terstaat, dat aan het verzoek van het college, om eene geldelijke tegemoetko ming te verleenen in de schade, welke de gemeente lijdt tengevolge van de op- zegging van de overeenkomst voor het houden van politietoezicht op de ter reinen, behoorende tot het staatsvis- schershavenbedrijf te IJmuiden, geen gevolg kan worden gegeven en dat van de wachtgelders niemand voor plaat sing als rijksveldwachter in aanmer king komt. Een adres van den IJmuider Bestuur- dersbond, waarbij verzocht wordt te besluiten, dat aan georganiseerden, die kostganger zijn, geen hoofd van een gezin, door de raadscommissie inzake steunverleening uitkeering zal worden verleend, zoo zij daarop uit de werk- loozenkas hunner organisatie geen recht hebben (in handen van B. en W. om advies). Als voren van het bestuur der man- nenzangvereeniging .„IJmuidens Man nenkoor", waarbij gevraagd wordt, te gen de daarvoor bepaalde vergoeding, in medegebruik af te staan één der lo kalen van school B of school C te IJmuiden voor het houden van repeti ties. In handen van B. en W. om advies. Een adres van J. Graman te Driehuis waarbij hij verzoekt toestemming te verleenen tot het bouwen van een win kelhuis met woning op een terrein, ge legen aan den Zeeweg aldaar (aange zien voor het verleenen der bouwver gunning geen vrijstelling van de ver gadering noodig is, kan dit stuk in handen van B. en W. worden gesteld ter afdoening). Een nader schrijven van de vereeni- ffïng „IJmuidens Bloei'' inzake spoedi- gen aanleg van een weg naar het zee strand (te behandelen bij punt 3 der agenda). Een adres van de N.V. Maatschappij Oosterduin te IJmuiden waarbij zij verzoekt haar vergunning te verleenen tot den aanleg van straten over de haar toebehoorende gronden nabij den wa tertoren der gemeente, tevens aanbie dende eene grondruiling. (In handen van B. en W. om advies). AJs voren van het bestuur der ver- eeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland om eene extra-subsidie van f 1145.77® voor het jaar 1925, in ver band met de opening eener nijverheids- avon/dschool op 1 October a.s. (in han den van B. en W. om advies). Bezwaarschriften van verschillende belanghebbenden tegen het ontwerp I tot herziening van het plan van uit breiding voor deze gemeente (in han den van B. en W. om advies). Een tot het gemeentebestuur gericht, maar blijkbaar aan Uwe vergadering bedoeld, verzoek v. J. B. Brujjn, agent

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1