"Backin Een Vruthien-Taarti.ak.ii nu DrOei-kerps Bakpoeder Wanneer men met elkander leeft volgens deze geboden, die eigenlijk niet anders zijn, dan menschelijke weder zij dsclie plichten, dan zal de rubriek „dienstbode gevraagd" in de couranten minder groot behoeven te zijn. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Gevonden voorwerpen. Een handschoen, een ceintuur, een huissleutel, een pakje (met inhoud, een damestaschje. een zonnebnl, twee huissleutels, een rijwielsleutel, een broche, een hijschblok, een d"1™sto^ een heerenrijwiel, een! cemtuui, een paar dameshanidschoenen, een gioote hamer. VELSEROORD. Arbeidsgeschil. Woensdag onstond aan de in aanbouw zijnde 87 womngen der Woningbouwvereemgixig n alhier een arbeidsgeschil onder de stu- cadoors. Het hetroi weer kw.»ti" van werkwijze n.l. van het afwerken der woLingk dan van loon. De werkwijze was volgens de stucadoors andeis gesproken was en daarom vroegen zij een hoogere vergoeding van o cent oer M2. Daar deze eisch niet werd inge willigd, legden zij het werk neer. Gisteren is het geschil echter in de minne bijgelegd. De werkwijze is zoo danig gewijzigd, dat do stucadoors nu weer gegeid door kunnen arbeiden. Donderdag is het werk weer "hervat ge worden. Ziekenfonds. In de gehouden jaar- vergadering van het Ziekenfonds Vel seroord werd in het jaarverslag de feestelijke viering van het 10-jarig be staan herdacht. In het afgeloopen jaar sloten zich 300 leden aan, zoodat het ledental nu 2870 bedraagt. Het Zieken fonds mag zich dus in een steeds toene men-den bloei verheugen Werd in het eerste jaar van het be staan door den penningmeester f 4UU ontvangen, in het afgeloopen jaar be droegen de ontvangsten f 17b.8U. De aftredende bestuursleden, de hee- ren G. van Telgen, A. van Bodegraven, J. van Kempen «n I. N. Otto werden h erko zen. Besloten werd om het fonds voor een jaar te "doen aansluiten bij de Fede ratie van Ziekenfondsen. Door de politie is Donderdag we der proces-verbaal opgemaakt tegen het z.g. Duitsche vrouwtje, zoodat ze nu in korten tijd twee bekeuringen heeft. De toeloop van patiënten is den laatsten tijd enorm. De bekeuringen der politie zullen echter weinig geven, als de rechtbank geen zware straffen op legt. Gevonden voorwerpen^ Een potlood, een tankdop van een auto. VELSEN Bouwvergunningen. Vergunning is verleend aan: M. C. Maarschalk, te Santpoort, tot het bouwen van een garage en het ver bouwen van eenige aangrenzende ge bouwen tot werkruimte en keuken, a. d. Rijksstraatweg G. 13; J. Th. Kuyck, te Santpoort, tot het verbouwen van de woning Biezenweg, H no. 13 en 15; W. van Heyst, te Driehuis tot het houwen van een dubelwoonhuis a. d. Zeeweg, te Velseroord; N V Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken te Velsen, tot het bouwen van een ovenhuis voor hoogoven II, m deGB™'ren te Velsen, tot verbouw van het woon- en winkelhuis Kijks straatweg K no. 32; J. Wichman, te Driehuis tot het we- weropbouwen van de kap der concert zaal „Tivoli", IJmuider straatweg D 113, te Velseroord. N V Expl. en Adm. Mij. Shamrok te IJmuiden, tot het bouwen van een pomphuisje aan de Trawler:Vwhou' H. Eggens, t© IJmuiden, tot het bou wen van een winkelhuis en twee woon huizen aan den Velse:rdu:Ine;^wt- weg, hoek De Ruyterstraat te Velser- °°G J Rompelman te Schoten, tot het bouwen van een landhuisje aan den Brederodeweg te Santpoort; M. Douma te IJmuiden, tot verbouw van het winkelhuis v. d. Pollstraat C 201 J.' Polderman te IJmuiden, tot ver bouw van het woonhuis Rijksstraatw. C 52A te IJmuiden. Door leerlingen van de ambachts school te Velsen zijn vervaardigd zes enkele banken en een zes-kantige bank voor het park Velserbeek. Deze banken zijn door het bestuur der school gratis aan de gemeente overgedragen. Het gedeelte van den Stationsweg tusschen de boerderij van den heer van Schinkel en de ponten zal nu ook met keien bestraat worden en aldus zal deze mooie weg tot een van de akeligst bereidbare straten in onze gemeente gemaakt worden. Dinsdagmorgen had op den Wij kerstraatweg bij den spoorwegover gang te Wijkeroog een aanrijding plaats tusschen een auto uit Velsen en een wielrijder uit Zaandam, die van uit de richting Beverwijk kwam. De auto, die den Schulpweg wilde inrijden, gaf geen signalen, met gevolg dat de wielrijder er mee in botsing kwam en van zijn fiets het voorwiel geheel werd vernield. Na een lange woordenwisse ling en nadat getuigen hadden ver klaard; dat de schuld bij den automo bilist lag, verklaarde deze zich bereid de schade te vergoeden. 's Middags kwam op dezelfde plaats een aanrijding voor, tusschen een autobus uit Egmond aan Zee en een met steenen geladen wagen uit Velsen. Van de autobus werd de gereedschaps kist en een der spatschermen vernield, terwijl de bus nog ernstig is gehavend. Hier ook een scheldpartij, maar ten slotte ging elk zijns weegs. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de arbeider S. in de Pa pierfabriek door een zijner medearbei ders omvergereden, met het gevolg dat hij op een lagen muur viel en twee rib ben brak. S. is per brancard naar zijn woning aan de Groote Hout- of Koningsweg te Wijkeroog, vervoerd. Kenn. Maandagmorgen is men begon nen met het laatste gedeelte der rails te verwijderen van wijlen onze stoom tram, n.ï. dat hetwelk gelegen is tus schen de remise en de stoompont. Het kantoor wordt ingericht voor hulp postkantoor, terwijl de bestemming der machineloodisen nog onbekend Men is thans druk bezig de slechtste gedeelten van den rijksstraat weg tusschen Beverwijk en Velsen op nieuw te bestraten, doch het gedeelte, waarop de stoomtram vroeger reed, word geheel genegeerd, zoodat er nog een vrij breed stuk hier en daar zeer slordig toegedekt bij de opruiming der rails, blijft liggen. Zaterdag j.l. werd bij de fabriek van Olie en Gonnerman een Engelsche stoomtrawler met aardbeien geladen, waaruit blijkt, dat niet alle vruchten naar Duitschland gezonden worden, maar ook Engeland tot de afnemers behoort. Door het plotseling aantrekken van het paard viel de heer S. van den wagen en kwam juist tusschen paard en wagen op den grond terecht. Geluk kig kon het beest spoedig tot staan gebracht worden, waardoor het onge luk goed afliep en de heer S. zich slechts weinig bezeerde. De heer F. J. ten Brink alhier is benoemd tot onderwijzer aan de school van de Nederlandsche Schoolvereeni- ging in de Sarphatistraat te Amster dam. Gevonden voorwerpen en dieren te bevragen Politiepost Wijkeroog. Twee belastingplaatjes, een nikke len heerenhorloge met ketting, een zwart badcostuum, een knipmes, een bruine mantelceintuur, een broche, een rieten koffer met inhoud, een kip, een postduif, twee lorgnets, beide in étui, een vulpotloodhouder, vermoedelijk van goud. SANTPOORT Voor de akte Nijverheidsonderwijs N I is te 'sGravenhage geslaagd de heer A. van der Linden alhier. Door de architecten J. W. en J. D. Hanrath, te Hilversum, is namens hun ne principaal opgedragen aan de firma Jansen en Krom alhier het bouwen van een landhuis te Bloemendaal voor de som van f 55224. DRIEHUIS. Men is nu bezig het gedeelte van den Driehuizer Kerkweg tusschen de Zeeweg en de R.K. Maalderij te ver- breeden. Ook aan den kant van het Hotel Westerveld wordt nog een flink fietspad gemaakt en de weg verbreed. te Beverwijk, f 8700; C. Schelvis, te Be-wel begrijpen, dat Het niet gaat om een verwijk, f 9379; N. Coblens en Zoon te slok water. Schoten, f 11100. ®fT Voor sledifs f 1.15 een voor direct gebruik gereed Gistpoeder. Backin vervangt de Gist. Met Ëackin rijst bet deeg onder het bakken 500 gr. tarwebloemf 0.16 1 pakje Dr. Oetkers's Backin 0.07'/s 100 gr. boter f 0.28 marg., 0.12 2 eieren0.12 Vs liter melk0.02 een weinig zout 100 gr. suiker0.05l/s 3 pond fruit (Klapbessen, Bessen, Kersen of derg.)... U.C0 f 1.15 Bereiding: Men bereide het deeg op de gewone wijze, rolle het dik of dun uit, al naar gelang men een of meer goed ingevette bakblikken ermede wil bedekken. Men bes legge de met dit deeg bedekte bakblikken mef ontpitte, gesuikerde vruchten. Indien het fruit zeer sappig is, bestrooic men het rijkelijk met geraspte beschuit of paneermee1 en een weinig suiker Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann A Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gr a tissreceptenboekje toezenden. Ik zou den heer Schilling dan ook in overweging willen geven, onderzoek I zaken niet eenzijdig, maar beschouw ze van twee kanten, dan had gij zeker j tot een andere conclusie gekomen. U mijnheer de Redacteur, dankend voor 'de plaatsing, Hoogachtend, E. G. BEUKMAN, Zeestrand, IJmuiden. SPORT. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur! Gaarne zou ik de aandacht van be trokken autoriteiten willen gevestigd zien op het volgende: Zou er nu geen verandering ge bracht kunnen worden in 'het verkeer over den spoorwegovergang nabij het station? Dat voldoet geenszins aan de eischen des tij'ds. Een groot deel van de inwoners van IJmuiden passeert da gelijks dezen overgang en het meest tan den tijd zijn de boomen dicht. Eerst kan men wachten op een aanko menden trein en dan wordt er nog ge rangeerd. Evenmin is men gelukkig wanneer een goederentrein aan 't ran geeren is. 's Middags om 12 uur als ve len van den overkant komen, waarvan de meesten slechts 1 uur schafttijd heb ben en daarvan vaak 10 a 15 minuten heen en terug moeten loopen, mag men bovendien nog een poos staan wachten voor rangeerende treinen. Veel wordt er over gemopperd en ge klaagd, maar hiermede komt men niet verder. Een eenvoudige loopbrug waar men elkander behoorlijk kan passeeren was meer dan noodig en zal toc'h zulk een enorme kosten niet meebrengen. Veel kostbaren tijd, die nu verloren gaat, zou dan kunnen worden benut. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. BEVERWIJK. Donderdagavond had de aanbeste ding plaats voor de verbouwing van „Maison Stroucken" onder architec tuur van den heer A. M. Smit. Ingeschreven was door: G. Schudde- boom, te Beverwijk, f 6000; N. Th. We- lagen, te Velsen, f 6100; P. Schweitzer, Mijnheer de Redacteur! Verzoeke beleefd eenige plaatsruim te naar aanleiding van eeni-ge uitdruk kingen van den heer Schilling in het raadsverslag in uw blad van jl. Woens dag, betreffende verdachtmakingen aan het adres van den beheerder van de ziekenbarak en dat het ondergetee- kende er om te doen is, om het kam peeren te IJmuiden te beletten. In de eerste plaats zou ik den heer Schilling willen vragen: Waarom heeft gij eenzijdig uw licht opgestoken en ook niet eens bij mij ge ïnformeerd over den bgstaanden toe stand? Wat is uw motief om te zeggen dat ik het kampeeren te IJmuiden wil be letten? Ik kan den heer Schilling de verze kering geven dat er wat mij betreft, niet genoeg kampeerders kunnen ko men en alle middelen daartoe aange wend om hen naar IJmuiden te trek ken, juich ik van harte toe. De verdachtmakingen door hem te gen mij geuit, schuif ik ven-e van mij, daar ik mijn best moet doen het den strandbezoekers zoo aangenaam moge lijk te maken. De f 1000.welke ik moet opbrengen komen heusch niet zoo maar naar mij toe. Het is hier alle dagen hard werken, al is het alleen maar zand opruimen, waar ik geen cent mee verdien. De in gezetenen van IJmuiden, die mijn ka rakter kennen zullen dan ook zeker Turnvereeniging IJmuiden. Zoo is dan [het lang verbeide uitstap je naar Bergen al heel dicht genaderd. Hoeveel meisjes en jongens zullen er vannacht onrustig slapen en morgen ochtend al heel vroeg uit hun bed springen om te kijken of er een vrien delijk zonnetje en een mooie blauwe lucht is? Maar ook wij grooteren zul len heel blij zijn als het weer wat mee wil werken, want we zouden zoo graag dezen dag voor onze adspiranten in al le opzichten doen slagen. Er hebben zich 118 meisjes en jongens opgegeven, waarhij dan nog de 14 dames en hee- ren die zoo vriendelijk zijn als geleide mee te gaan, dat is dus een heele club. Wat zal het een vroolijk gezicht zijn ai die 118 turnpakjes, maar denk er aan geen turnschoenen hoor, dan gaan de voeten pijn doen. Verder een flinke la ding boterhammen niet vergeten na tuurlijk. En wat we allen ook mee moeten brengen? Een paar goeio ooren, waarmee we goed kunnen luisteren naar alles wat door de dames en heeren tegen ons gezegd wordt en niet alleen daar naar luisteren, maar alles precies zoo doen ook. Als jullie daar allen goed aan denken, zal alles best van sta pel loopen en hoop ik dat we, wanneer we terug komen kunnen zeggen, dat we een heerlijken dag gehad hebben. Veel pleizier jongelui! En nu iets over den wandeltocht van j.l. Zondag. Zoo er in de IJm. Courant plaats was voor foto's, dan behoefde ik alleen maar die kieken te laten plaat sen die Zondag genomen zijn en een ieder zou daar al dadelijk aan zien hóe die tocht geweest is. Het was gewoon „reusachtig". Alle dingen die het zoo prettig en gezellig maakte te beschrij ven, och, dan is het toch niet half zoo leuk meer, dat moet je meegemaakt hebben. Wie er nieuwsgierig naar is, ga de volgende twee tochten ook mee, dan kunt u mee genieten. Allereerst was het schitterend wan delweer, wat natuurlijk ook heel veel aan de stemming hij een der,gelijken tocht toe doet. Daarbij waren er slechts inschrijvers niet opgekomen, zoodat er met 38 deelnemers(sters) geloopen werd, waarvan 24 T. V. IJ.-leden en 14 'belangstellenden. Zondagmorgen 6.45 vertrokken de heeren van 't Willems plein, om vast 5 K.M. vooraf te loopen in de richting van het strand. Bij terug komst op 't plein werden daar de da mes aangehaakt en vertrok de stoet onder vroolijk gezang naar Santpoort, waar de eerste kleine rust hij de „Neet hof" gehouden werd. Na 10 min. weer opgestapt en op Café „Rozenstein" af waar de groote rust werd gehouden. Onderweg daarheen maakten we kennis met een voor ons nog nieuw lied, bestaande uit 24 coupletten. Daar echter het 2e couplet gelijk is aan 't eerste en het 3e weer gelijk aan het 2e en het le couplet slechts uit 4 regeltjes bestaat, hadden we dit. gauw te pak ken, zoodat we weer een clublied rijker zijn geworden en dit natuurlijk steeds gezongen moest worden. Als ik mij nog goed herinner waren d'e woorden: „ITodsi vodsi fidelavödsi, hodsi vodsi fidelafo, rik, tik, rikke tikke tik, hoem pa, hoempa, hol1' U ziet dus, het is nog niet eens zoo heel gemakkelijk. In Ro zenstein aangekomen trokken dadelijk schommel, wip, rekstok enz. de aan dacht, met als gevolg een bestorming van die vermakelijkheden. Na verster king der inwendige mensch was er weer een andere attractie, n.l. een pu blieke verkooping van gevonden voor werpen als jassen, mantels, tasschen enz. De afslager, alras Pé Jungbaeker klom op de tafel, bijgestaan door Pa Rolloos en onze voorzitter en daar be gon de pret. Ik heb nog geen afreke ning gezien; maar ik hoop dat er flink wat overschiet voor de feestkas voor ons 25-jarig bestaan, die kan nog heel wat dubbeltjes gebruiken. Na een uur dus 10.35 weer „en march" in de rich ting en later door Velserbeek. Hoeveel maal zijn we dat wel door geweest, ik ben de tel kwijt; of lijken de wegen daar zoo op elkaar? Maar dat gaf niets, 't was er heerlijk. Na nog een kleine rust van 10 min, ging het weer huiswaarts en arriveer den we 12.25 weer op het Willemsplein. 't Was een prettige mooie ochtend. Alleen zijn er altijd nog heeren die te vlug willen loopen. Het is geen race wedstrijd heeren, het moet een ont spanning blijven en ook een beetje aan de dames denken. Vier heeren van ons T. V. IJ. liepen nog 5 K.M. verder en haalden zoodoen rtr de de 30 K.M. voor de vaajfcl proef mooi binnen de daarvoofj den tijd. Onze volgende tocfcl op 5 Juli gehouden, voor ,]e thans 30 K.M., voor de dames 20 K.M. Waar we deze keer het gaan kan ik nog niet met i zeggen, waarschijnlijk in <jf Castricum. Mogelijk kan ik dal dag even publiceeren. Voor dames en heeren die om ste twee tochten nog mee will, ken, deel ik even mede dat Ij geen inleggeld betaald hoeft te doch men komt dan niet in jj king voor een medaille. Tot ,3 haal ik even wat ik reet schreef, laten dames en heen goed kunnen loopen toch blijven, maar per fiets meegJ waren Zondag ook verschilled sers mee en ik geloof niet dats er spijt van had te zijn meeged daarbij doet u de loopenden H pleizier, door als rijdende fungeeren. Tl'j Nederlaagwedstrijden „TiekiJ Trekvogels IV. I. 0. s. In een, in een heel goede i houding gespeelden wedstrijilj| I. O. S. gelukt om Trekvogel! oneven goal te verslaan. V. I. O. S. was gedurende wedstrijd in de meerderheid, wedstrijd een eenzijdig karakn] Steeds waren de V. I. O. S.- het Trekvogels-doel, dat doet] man uitstekend verdedigd \t, slecht schieten is het bij één bleven. Het aantal kansen Trekvogels deed slechts enkf dische uitvallen, de voorhi echter door de V. I.O. S. volkomen in bedwang gehoiil dat v. d. Kuil het dezen milds] makkelijk had, na de rust eenige schoten van v. d. Ste« Muller, waarmede hij geen m«t Bij V. i. O. S. speelde v. 4 goede partij half. terwijl in de de v. d. Pijl niet onverdiensteli; teerde. Er kwamen dezen mii: de voorzetten van zijn voet. Wim speelde beter da.n int wedstrijden, hoewel hij meer f partner v. d. Plas samen moet) Door de go-heele voorhoede si slecht geschoten, waaraan di gesteldheid ook wel eenigsm is. Bij Trekvogels verdient (lil half Mulder genoemd te wort] speelde dezen middag heel had het tegen v. d. Plas hardt:) woorden, maar door zijn optreden is menige V. I. O. S.- hem gestrand. B. v. Gelder hall zondere voorliefde voor uits;' waaraan hij zich den strijd heeft schuldig gemaÈ.' was goed en last not least (a die alles uit zijn doel gesiif stompt en getrapt heeft wat] houden was. Aan den eenif] heeft hij geen schuld. De heer Jungbaeker leidde :j strijd op zeer goede wijze Over den wedstrijd no,gketr] Als de heer Jungbaeker éi in het veld blaast zien wei ploegen één invaller hebbap gels wint den toss en kiest e wind in. Meyboom trapt vw' S. af. De eerste aanval is wc gels. De Koning weet weg t( het spel verplaatst zich naar helft. Al spoedig krijgt Geilei] genheid zijn talenten krijgt een serie schoten, wclj behoorlijke wijze stopt. Eft vrije schoppen voor free-tal Trekvogels-doel leveren evert} resultaat op. Na 10 minute komt v. d. Zwan de links* bezetten, waarvoor v. d. Steel valt. Bij een der weinige aam Trekvogels wordt v. d. Steen' men" even- buiten1 het berucï Van d. Kuil stopt de hard bal op fraaie wijze en werl ontstaat het eenigste doelj® Pijl voorzet, Muller en ZW ren v. d. Plas af te houd» is iets vlugger en trapt Geitemajn. Eenige corners P| resultaat op. Vermelding hard schot van v. d. 'Vel'18, man uit zijn doel stompt kopt Meyboom over W dig hierna is het rust. Na o is V. I. .0 S. weer direct in heid. Trekvogels doet, g6 den wind enkele uitvallen een corner te forceeren, we J levert. V. I. O. S, speelt de rust, de linkerwing w leer daar er beter samengespl Gedoelpunt wordt er-Bie't l en voor het laatst gefloten» Geiteman Trekvogels voor nederlaag behoed. BESTEK UW DRt®1 BIJ BE N.V. DRUKKERIJ SB«JJ IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2