i ÏJ. V. V. STORMVOGELS V. I. O. s. en „Kunst na Arbeid" te Velseroord met 171 p. Om 8 uur volgde de eere-wedstrijd, waaraan door de 7 corpsen werd deel genomen, die een laten prijs gewonnen hadden. De uitspraak zal de volgende week worden meegedeeld. liet corps, dat bet laatst speelde, was „Onderling Genoegen" van Kromme nie, dat op verzoek nog een nummer exra gaf, n.l. „Lakmé" van L. Delibes. En na een langdurig applaus nog een prachtige marscli als toegift schonk. Tot slot volgde Openlucht-Bioscoop, tot bijwoning waarvan nog velen in liet park achterbleven. Bet nu afgewerkte deel van het con cours is begunstigd door prachtig weer en zeer goed geslaagd. Do prachtige prijzen, die in de etalage van den heer Jb. Boogaardt, Sigaren winkelier te Wijkeroog ten toon ge steld zijn trokken zeer veel bekijks. De Winkeliersvereeniging „Wij keroog" zal in de 2de helft van Augus tus een reclame-wêek organiseeren, welke zal worden opgeluisterd door verschillende feestelijkheden. Er zal een wedstrijd uitgeschreven worden voor alle inwoners van Wijkeroog voor de mooist versierde voortuintjes en gevels en voor de mooist geïllumineer de gevels. Er zal een reclame-optocht in elkaar gezet worden, waaraan een bloemencorso wordt verbonden. Voor een en ander worden verscheidene fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Er zal een ringstefcerij op de fiets voor meisjes en jongens zijn, alsmede een optocht met fakkels en lampioens met een keuring van de mooiste trans paranten, terwijl mastklimmen en an dere nog nader vast te stellen attrac ties de feestvreugde niet weinig zullen verhoogen. Bovendien zal worden ge zorgd voor goede muziek. In de Commissie van uitvoering zul len zitting nemen de heeren I. Hagen, II. H. Meyer, C. Hoffschlag en Jac. Groot. Woensdag 8 Juli zal 's avonds in het park van „Concordia" een concert gegeven worden door het Gemengd Koor „Zang Veredelt", directeur de heer Leo Pielage en het Symphonie- orkest „Saecilia" van Santpoort, direc teur de heer K. H. Kerkhoff. Het postkantoor. Thans bevatten de groote bladen in de rubriek „Posterijen en Telegrafie" weer het volgende bericht: „Het post- en telegraafkantoor te Velsen wordt 16 dezer vervangen door een hulppost-, telegraaf- en telefoon kantoor. Te Wijkeroog wordt een hulp post-, telegraaf- en telefoonkantoor ge vestigd". Nu wordt het kantoor hier dus geen bijkantoor, maar hulpkantoor. Zondag reed zekere C. P., wonende Egelantiersgracht te Amsterdam, per fiets bij Buitenhuizen, toen hij op zeker moment omkeek en daardoor kwam te vallen. Een passeerende auto greep zijn fiets, die geheel vernield werd. P. maakte een buiteling en brak een been. Per auto naar Velsen gebracht, werd hij door Dr. de Weerdt verbonden, waarna hij per ziekenauto naar hel Binnengasthuis te Amsterdam werd vervoerd. Maandagmiddag zou de heer van G. een koe brengen naar den slager K. alhier. De koe scheen echter weinig zin in doodgaan te hebben, want het beest was erg kwaad en bezorgde zijn bege leiders zooveel moeite, dat ze het niet de baas konden worden, zoodat de po litie er aan te pas kwam en deze het beest tenslotte op straat heeft doodge schoten. Door 'de politie op Wijkeroog werd Zondag de vischandelaar R. de W. bekeurd, wegens het venten zonder vergunning. Twee motorrijders werden be keurd wegenis het berijden van den af gesloten Koningsweg. Zondag kwamen op den hoek van de Corverslaan twee jongens, die beide per rijwiel waren, met elkaar in bot sing. De jongens kwamen er goed af, maar het rijwiel van een hunner werd beschadigd. Zondag waren de beide groote stoomponten in de vaart en nog waren er momenten, dat de menschen en voer tuigen moesten wachten. Op Wijkeroog was het buitengewoon druk dooi1 het mooie weer en het mu- ziek-concours, tewijl ook Velserheek den geheelen dag een zeer druk bezoek heeft gehad Door de Noord-Hollandsche Pro- paganda-commissies van den Alge meen Nederl. Geheelonthoudersbond en de Ned. Vereen, tot afschaffing van al coholhoudende dranken, wordt op Zon dag 12 Juli a.s. een meeting belegd voor Geheelonthouding en Plaatselijke Keuze. De meeting wordt vooraf ge gaan door een optocht, welke te IJmuiden wordt opgesteld, waarna om halfeen met muziek en ontplooide ba nieren naar het meetingterrein op het landgoed Velserheek te Velsen wordt getrokken. Op de meeting zal het woord gevoerd worden door A. Martinus, uit den Haag over: „Schijn en Wezen", en door P. Vooed, uit Haarlem, over: „Volkswil en Drankkwaad". Hedenavond zal in het Wandel park Velserheek een openhaar concert gegeven worden door de Harmoniever- eeniiglng „C.oncordïa1 van IJmuiden. Voor het programma verwijzen we naar ons blad van Zaterdag. Een uit de richting van IJmuiden komende auto is op den stationsweg in flinke vaart tegen een boom gereden, die staat op den hoek van den tuin v an Mevr. de Wed. Vader. De auto werd zeer zwaar beschadigd, maar persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats, ofschoon de be stuurder van den schrik nogal ontdaan was. Het ongeval werd veroorzaakt door dat de bestuurder te laat bemerkte, dat hij verkeerd: zou rijden in de richting Velserheek. Op bet. laatste oogenblik gooide hij het stuur om, maar te laat om de botsing te voorkomen. De auto droeg het wapen van Amsterdam. Het wordt druk met de vaart aan de papierfabriek. Zondag moest het binnenkomende s.s. Albatros voor de brug blijven wachten, omdat de ruim te voor de fabriek bezet was. Nadat Dinsdag de Torafjell vertrokken was kon de Albatros plaats vinden. In den loop der week worden nog 2 houtboo ten verwacht. Bevollng der gemeene Velsen op 1 Juli 1925 Mannen vrouwen Totaal 16070 15659 31729 De bevolking is dus in het eerste half jaar met 652 zielen vooruit gegaan. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 4 Juli '25: 2 letterzetters, 1 timmerman, 1 ma trassenmaker, 2 machinisten, 1 bank werker, 1 bakker, 2 kantoorbedienden, 27 diversen. Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: K. W. SjoukersKwak, z.; H. M. van Kampen—v. d. Griendt, d.; S. HoutmanWattjes, d.; L. G. Snij ders—Kool, et.; J. Nederlot—Mijzen, z.; K. SweersHilberts, z.; H. de Boer Ploeg, d.; E. Zwart—Visser, z.; C. A. Stalsde Rooij, z.; H. TuijnSwart, d.; A. C. Grimbergenv. Roozendaal, d.; M. A. GroenendijkNieuwenhuize, dochter. Aan de ouders van schoolgaande kinderen. In deze gemeente komen veel geval len van mazelen voor, terwijl te ver wachten is, dat het aantal nog belang rijk zal toenemen. Deze ziekte, die over 't algemeen door het publiek voor on schuldig wordt gehouden, is niet min der gevaarlijk dan roodvonk en diph- therie. Het aantal sterfgevallen ten ge volge van de kwaadaardige verwikke lingen, die zich zoo dikwijls bij maze len voordoen (in 't 'bijzonder de long ontsteking), is vooral onder de jonge kinderen verbazend groot. Bovendien zijn de nasleep en de gevolgen van ma zelen dikwijls zeer hinderlijk en ern stig (gevoelige luchtpijpen, asthma, tu berculose, enz.) Er moet dus met kracht geprobeerd worden om de uitbreiding der mazelen tegen te houden. Reeds zijn een paar scholen geheel of gedeeltelijk gesloten moeten worden, hetgeen tengevolge heeft, dat vele kinderen eenige weken gedwongen vacantie hebben, terwijl daarna de zomervacantie volgt, zoodat zij anderhalve maand lang de school niet bezoeken. Ten; einde zooveel mogelijk het aan tal gevallen van mazelen te beperken en verdere sluiting van scholen te voorkomen, is het noodzakelijk, dat de gemeentelijke geneeskundige kennis krijgt van elk geval, dat zich voordoet bij schoolgaande kinderen. De hoofden der scholen verleenen hiertoe hunne medewerking. Dringend wordt daarom aanbevolen om: 1. Elk geval van mazelen in Uw ge zin onmiddellijk aan het betrokken hoofd der school mee te deelen. 2. Do zieke te bed te houden. 3. Schoolgaande broertjes en zusjes thuis te houden. 4. Jonge kindertjes niet met maze len patiënten in aanraking te laten ko men, daar zij een grootere vatbaarheid en minder weerstandsvermogen heb ben. 5. Te bedenken, dat de ziekte reeds besmettelijk is gedurende eenige dagen vóór het uitbreken van hei uitslag, wanneer de kinderen hoesten en roode oogen hebben. 6. Niet te lang te wachten met het inroepen van geneeskundige hulp, om dat bij elk schijnbaar goedaardig geval van mazelen op elk oogenblik een ern stige verwikkeling kan optreden. De bestrijding van een mazelen epidemie is buitengewoon moeilijk, om dat de ziekte zoo uitermate besmette lijk en de smetstof nog onbekend is. Juist daarom is het mogelijk, dat ieder meewerkt zooveel als hij kan. Do Gemeentelijke Geneeskundige, Dr. L. S. Limborgh Meijer. DRIEHUIS. Zondag is hier een droevig onge val gebeurd. Van Haarlem was een excursie gekomen, om het crematori um te bezichtigen. De excursie be stond uit spoorwegpersoneel en stond onder leiding van den machinist J. M. Deze M. had het nogal warm en is toen bezweet in een gang gaan staan, waar hij een flauwte kreeg en toen van een steenen trap is gevallen. De man kreeg een hersenschudding en Dr. de Weerdt, wiens hulp werd ingeroepen, advi seerde den man onmiddellijk per zie kenauto naar Haarlem over te bren gen. Dit geschiedde, maar alvorens de ziekenauto in Haarlem was aangeko men, bleek M., die 30 jaar oud was, reeds overleden. Het gebeurde verwekte veel ontroe ring, vooral bij de excursisten en het personeel van het crematorium. SANTPOORT. Dl'. A. Gans, geneesheer aan het provinciaal ziekenhuis nabij Sant poort, is, tot wederopzeggens, toegela ten als privaat-docent in de faculteit der geneeskunde aan de rijks univer siteit te Leiden, om onderwijs te geven in de neurologie. De Staatscourant bevat de statu ten der N.V. Bijenstand Mellona, voor heen Joh. de Meza te Santpoort-station. Zondag vierde de R.K. Voetbal- vereen. „Santpoort" feest. Des middags vonden op het terrein der vereeniging te Driehuis wedstrijden plaats tusschen elftallen gevormd uit speles der ver- eeniging en een veteranen- en suppor ters-elftal. Beide wedstrijden werden door „Santpoort" gewonnen. Des avonds vond de viering van het eigenlijke feest plaats in „Zomerlust". Hierbij verleende z'n medewerking het solo-mannenkwartet „Kinheim", als mede een aantal dilettant-humoristen. Het middernachtelijk uur had reeds lang 'geslagen, vóór men dacht aan huiswaarts k'eeren. Maandagmorgen werd tot aller v erbazing de Duinlustparkweg voor het verkeer gesloten. Straatsteenen werden opgebroken, over de geheele breedte (rij- en voetpaden) werd een hek ge plaatst en om alles nog vreemder te doen voorkomen, verrees in het midden een bord, voorzien van „Bouwgrond te koop". Het voormalige E. N. O. T.-ge- bouw, zoomede de villatjes en land huisjes aan dezen weg waren plotse ling van hun openbare uitweg aan den Bloemendaalschen straatweg versto ken en moesten zich over andere ter reinen een nooduitgang zoeken. Het gold hier aldus de Kenn. Ed. een ruiling van grond tusschen de gemeente Velsen en de firma Hand- graai en Lindeman van hier, waarbij de Duinlustparkweg verlegd moet wor den, hetgeen door de gemeente getrai neerd; werd:. De nieuwe eigenaar werd na vele vruchtelooze pogingen wachtensmoede (immers het terrein bleef onproductief en renteloos liggen) en ging tot dezen voor velen ongeriefelijke voor hem rechtmatiger; maatregel over. Noch van gemeentewege, noch door den nieuwen eigenaar van genoemden weg werd' aan de andere zijde een waar schuwing voor afsluiting geplaatst, zoodat alle voertuigen van uit het Duinlustpark zich eensklaps den door gang belemmerd zagen en met veel moeite in de nauwe elleboog moesten draaien en terugkeeren, om langs an dere wegen uitgang te zoeken. Maandagavond is de doorgang ech ter weer tot stand gekomen. Hoogst waarschijnlijk is tusschen partijen 'n tijdelijk compromis tot stand gekomen en kunnen we v erwachten, dat de weg spoedig omgelegd wordt. Door deze grondruiling komt ook de uitgang voor het transformatorenhuis je van het P. E. N. in een andere posi tie, welke nu rechtstreeks naar den Bloemendaalschen straatweg geleid zal moeten worden. SPORT. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. A.s. Zondag 12 Juli wordt gespeeld de wedstrijd V. U. C.-Stormvogels. Ver trek wordt nog nader vastgesteld. Ingaande Maandag 13 Juli geduren de 3 weken geen training of oefenen, wegens vacantie van den trainer Dinsdag li Juli ibuitengewone spoed- eïsdhende algeaneene vergadering,, 's avonds te half acht, in de kleine zaal van Thalia. AGENDA: 1. Opening en notulen. 2 Voorstel van het bestuur om het bestuur uit te breiden met twee leden. Het bestuur stelt voor deze zetels candidaat te stellen d'e heeren L. J. Uitzinger en W. Jongstra. 3. Rondvraag én sluiting. Voor eventueel© candidaats telli ngen en voorstellen zie men art. 62 en 65 van het H. R. De datum in deze ar t. bedoeld is gesteld op 13 Juli vóór 6 uur n.rri. De convocaties zullen deze week zoo spoedig mogelijk worden rondgebracht. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslag 4 Juli: Ulysses II—V. I. O. S. II 1—1 Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld: Ulysses I—V. I. O. S. I 4 uur. Vertrek 3 uur vanaf de brug. Zaterdagimdd&g voetbal. De wedtrijd tusschen beide reserve- elftallen is geëindigd met een verdee- ling der punten, wat vrijwel de jui9te verhouding weergeeft. A.s. Zaterdag wacht V. I. O. S. I een z war en strijd, daai* Ulysses den laatsten tijd danig versterkt is; zoo wist zij de vorige week „Halfweg Vooruit" op eigen terrein met 40 te verslaan hetgeen een fraaie prestatie is. Het zou ons niet onwaarschijnlijk lijken 'als ook a.s. Zaterdag de punten gedeeld worden. De wedstrijd' wordt gespeeld op het Ulysses-terrein, gelegen aan d'e Mun- tersche laan. Zaterdagmiddagvoetbal. Uitslag Vrijdag 3 Juli: Trekvogels I—H. S. C. 2—3 Voor Zaterdag a.s. zal een wedstrijd worden aangevraagd. V. U. C.—V. O. c. Ook de Rotter dams che eerste klasser heeft het tegen V. U. C. niet tot een overwinning kunnen brengen, zoodat thans reeds D. F. C., H. B. S. en V. O. C. de meerderheid der 2de klassers heb ben moeten erkennen. V. O. C. verloor met 43. Het woord is thans aan Stormvogels. Turnvereeniging IJmuiden. Onze wensch om de reis naar Ber gen voor de meisjes en jongens zoo prettig mogelijk te maken, is geloof ik wel vervuld. Ik heb tenminste al wel vijftig maal gehoord dat het zoo'n heerlijke dag was geweest. We hadden dan ook prachtig weer en daarbij had den allen de raad opgevolgd die ik vo rige week gaf en een paar ooren mee gebracht waar alles mee gehoord werd, zoodat alles prettig en ordelijk verliep. Op de heenreis werd nog wel eens ang stig naar de lucht gekeken en in Uit geest begon het te regenen. Toen we echter in Bergen aankwamen was het alweer droog en we hebben geen regen meer gezien gelukkig. In Bergen werd begonnen met een wandeling langs de mooie boschpaden. Het was een lange stoet die onder vroolijk gezang door Bergen ging en trok dan ook veel aan dacht. Het nieuwe clublied: „Hodsi vodsi" zat er hij de kinderen ook al gauw in en werd daar flink opgemar cheerd. In het duin werd rust gehou den, als het gestoei en gedraaf tenmin ste rust genoemd kan worden. Ook werden er twee kieken gemaakt. Ik heb ze gezien en ze zijn erg aardig hoor.. De prijs is 15 ct. per stuk.Wie er een wil hebben moet volgende week maar op de oefenavonden geld mee brengen. Ruim 12 uur kwamen we in „Duin- vermaak'' aan. Eerst gegeten en ge dronken en toen de speeltuin in. Daar is wat gelachen, gewipt en gedraaid. Ik geloof dat ze daar allen wel hadden willen' blijven .Er stond echter nog meer op het programma. Ongeveer 2 uur trokken we het bosch weer in en daar werden verschillende wedstrijden gehouden. Daar waren moeilijke din gen bij hoor, o.a. de omgekeerde loop, de driebeenloop en hardloopen achter uit, dat viel niet mee, en dan balslaan (tot de bal in een hoorn zit en er niet meer uit wil,hé meisjes), en voor de kleintjes de huppelkamp en balgooien. Wat hebben ze allen hard gewerkt. En toen de prijsuitreiking, met een toe spraakje voor ieder deelde mijnheer Driessen de prijzen uit, allemaal eet bare cadeautjes, die bij sommigen al heel gauw verdwenen waren. Daarna nog een paar spelletjes en toen was 'het weer tijd voor de tram. De dag was eigenlijk veel te gauw om. Bij terug komst hier in IJmuiden werden de meesten door moeder, vader of andere familieleden afgehaald. Tot slot op het Stationsplein nog een paar hoera tjes en het feest was weer voorbij. Nu kijken we weer naar de uitvoering in Bloemendaal op 12 Juli. Denk om de 20 ct. voor de trein mee te brengen op den eerstvolgenden oefenavond hoor! i Turaia. Gym.- en Athletlekvercen Algemeens LedenvergadsH^ Donderdag 2 Juli h, 11 Hotel Willem Barend^ Om ca. half negen opent <1« ter deze goedbezochte vergadert een woord van welkom tot de gen. 811 Hierna leest de secretaris de der vorige vergadering, welke om derd -worden goedgekeurd, en komen stukken. Wegens het bed als bestuurslid van den hè» Sparreboom, wordt de heer r Wijngaarden als nieuw bestuuM kozen, terwijl de heer J. p Kennemerlaan 17, het secretary Athletiekafdeeling op zich neem Hierna doet mej. J. Jongejat mededeelingen betreffende een, tueel te houden boottocht en laai, foto's zien van de booten, wel huurd kunnen worden. Beslot» voor de deelname een'e insci, open te stellen bij den heer p.d. Kon. WilhelminaJkade 4 voor a( donateurs en introducés. De: worden geraamd op f 1.50 per,, Aangezien de heer B. Pauls Propaganda-commissie, naar 'l vertrokken, heeft eene ve( plaats voor de daardoor ontstó ture. Gekozen wordt de heer C.F Na de rondvraag, waarbij nog opgewekt worden zooveel de at'hletiekers te vergezellen^ athletiekwedstrijden te Alk;,:,. Zondag 5 Juli en de leider medg doet, dat de officieele oefenawt het veld voor dames en heen vastgesteld op Dinsdag en i' sluit de voozitter om ca. halfs een woord van dank aan de aai voor hunne opkomst deze geai vergadering. Op de j.l. Zondag te Alk® houden wedstrijden, uitgosj door den N. H. A. B., behaalde 4 F. de Boer den 2den prijs op dt hardloopen. MDNHARDTk Staal-Tabletton - Maag-Tabletten. .71 Zenuw-Tablettan.jji Laxeer-T abletten,i Hoofdpijn-TabMg Bij Apoth.eiR 201 Jaarverg. Haaxl. KorfbalW Zaterdagavond heeft de Haail balbond in café Brinkman zijnji gadering gehouden. De heerS.l son, de bondsvoorzitter, opm kwart over acht de vergadering, door afgevaardigden van allem ton vereenigingen werd iijgi Spreker wees op de viering: eerste lustrum van den bond, He loopen jaar was overigens tl weest "en nog weinig vooruitgn verkregen. Maar de laatste re werd er goede propaganda geus daarom mag op een beter jaar gehoopt. Na dit openingswoord werden uitvoerige notulen van de in F; jl. gehouden buitengewone vergt voorgelezen en goedgekeurd. Het jaarverslag werd door lei taris, den heer S. de Vries, uitget Het gaf een kort overzicht van beurde in het vijfde hondsjaar i met het uitspreken van de venvi dat het zesde jaar voor den bon voordeelig zal zijn. Het financieel verslag, door 4 ningmeester, den heer Burggrail maakt, werd eveneens goedgete Besloten werd tot instelling vaste pers- en propagandacoim Een voorstel van „Haarlem* contributie voor leden, die in 4 B. spelen, te verlagen, ver! vaarding van een door het t« stuur voorgestelde wijziging, u men. De aftredende bestuursleden' herkozen. In de plaats vans Joosten, die bedankt had, werd S V. A. Blikslager in het bestuur p Nadat vervolgens de verscl» bondscommissies waren samenf waarvoor verscheidene stem noodig bleken, werdi tenslotte rondvraag door de propagaw missie medegedeeld, dat Vooruit" te Halfweg, een korM ling had gevormd, welke D' avond hare oefeningen zal aan' Dezg mededeelingen werden plaus ontvangen. De heer Wilson kon daarna w> geanimeerde vergadering sluit# Nog dient vermeld, dal de -:j in den loop van den avond aan<j pioensclub van den bond, (y IJmuiden, met enkele zeer woorden de zilveren kampioensSj onder luid applaus van de afgevast uitreikte. Opr. Htf»

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2