L Doorzittend wêF bij Wielrijders. Drukkerij Sinjevw Voor het M.U.L.O.-examen, diplo ma A, is te Amsterdam geslaagd N. Hoogerwerf alhier. Het bouwen van een woonhuis aan 'de Havenkade, voor rekening van den heer G. Carst, is opgedragen aan de fa. Lindhout en de Waard alhier. Het bouwen van twee -woonhui zen aan den Rijksstraatweg is opgedra gen aan den heer B, van Geldorp alhier voor i' 10399. In de etalage van den heer Spijker, Zeestraat, is tentoongesteld de k am-pio e nschap smed ail Ie voor de IJ V. V. Trekvogels, ui-t de Zaterdagmi-cl dagcompetitie van den H. V. B. Gevonden voorwerpen en dieren- Een 'zwarte poes, een zakmes, een hondenpenning, een vischbak, een zil veren ketting, een postduif, een dames- taschje, een bagagedrager, een tamme fasant, een rijwielbelastingplaatje, een armbandhorloge, een bont schort, een zwarte portemonnaie met inhoud, een huissleutel, een postduif, een geldzakje met inhoud, een halve zilverbon van f 2.50, een witte geit. W. J. B. is zwerver; op een avond zag hij het er van komen, dat hij geen onderdak zou kunnen krijgen. Op een sleepboot die te IJmuiden lag, was zijn hoop gevestigd en hij stapte er naar toe. De stoker K. en -de matroos R. namen hem gastvrij op, hij was onderdak De koopman v. B. vertoefde ook te IJmuiden en hij had zich naar Hl. Dbl. meldt, verlaat. En of het spel zoo sprak, zocht ook hij bij de sleepboot een on derdak. Den volgenden morgen ver trokken de gasten en B. nam een pakje thee en een pakje koffie mee, zonder er echter naar te vragen of het mocht. Hij kwam toen bij -den koopman v. B. en vroeg of deze hem 15 cent wilde geven De koopman dacht er niet aan en, toen bood B. hem de gestolen waren als pand aan. Jammer voor hem wist v. B, dat de koffie en thee gestolen waren- dat hadden zijn gastheeren hem al ver teld. Zoo kwam het dat de zwerver B nu voor de Haarlemsche rechtbank stond en-drie maanden gevangenisstraf tegen zich hoorde eischen. De uitspraak werd bepaald op heden over 14 dagen. VELSEROORD. De Tentoonstelling. Woensdagavond had in het Patro naatsgebouw de uitreiking der prijzen plaats. Dit geschiedde door den voo2*zitter van het Comité, den heer A. de Wit. De led-en van het Tentoonstellingscomité en hunne dames hadden op het podium plaats genomen. De heer de Wït zei-de dat sonnnig"» wel gewild hadden, dat de prijzen Za terdag dadelijk na de uitspraak -der ju ry uitgereikt waren geworden. Maai' het comité had er reden voor om dit la ter te doen. Het is nfl. aangenamer de prijzen uit te reiken, als de ervaring is opgedaan, dat het begonnen werk een succes is geweest. En in 5 dagen is in alle opzichten gebleken dat het comité juist heeft gezien om hier deze tentoon stelling in te richten. Het is toch geble ken dat de handeldrijvende en industri eel© midden-stand alhier krachtig ge noeg is en- niet voor andere plaatsen behoeft onder te doen. Maar alle acti viteit en oplettendheid zal noo-dig zijn, zei spr., om in Velseroord een gezonde en krachtige middenstand te krijgen. Andere plaatsen, in 't bijzonder noemde spr. Beverwijk, streven er naar, om het koopkrachtig publiek te trekken. Spr. is -daarom blij dat deze eerste tentoon stelling e-en succes is -en ge-looft dat men er best een- jaarlijksche expositie van kan -maken. Spr. gelooft dat andere deelen der gemeente dit voorbeeld -zul len- volgen en vond het aangenaam, dat men op Wijkeroog samenwerken wil en meent dat een expositie voor de geheele gemeente Ve-lsen best kan vol gen. Spr. hoopte dat de middenstand van Velseroord: op energieke wijze zou voortgaan -en reikte daarna de prijzen uit, met voor ieder een toepasselijk woord. De jury was van oordeel dat er prijzen te-kort waren, waarom de jury zelf nog -drie prijzen beschikbaar had gesteld, waarvoor spr. de leden der jury dank bracht. De Harmonie „St. Fidelis" zorgde vooi* de noo-dige fanfares en luisterde verder dezen avond op met een concert in den tuin. Rijks HJB.S. De openbare les aan de Rijks Hooge- re Burgerschool zal a.s. Maandag plaats hebben en -het overgangsexamen a.s. Don-derdag. Het onooglijke pakhuis aan den Willemsbeekweg tegenover de Tuin dersstraat, dat den commerciëelen naam van „De Kaashandel" -droeg en in welk bouwvallig krot sinds gerui- men tijd een gezin gehuisvest was, is nu eindelijk verlaten en tegen den grond gegooid. Te hopen is nu, dat de verbi ndingswe g K-al v ers traatTuin- dersstraat spoedig wor-dt doorgetrok ken, opdat men vanuit het midden der Kalverstraat een kortere verbinding heeft met het roode dorp. Gevonden voorwerpen, Een ring met twee sleutels, een 'be lastingplaatje, twee huissleutels. VELSEN. De Harmonie „Concordia" uit IJmuiden gaf Woensdagavond een con cert in 'het park Velserbeek. Iie-t con cert werd; door e-en groot aantal belang stellenden bijgewoond, die genoten van -de schoone muziek in -deze mooie om geving. In verband met de groote drukte, veroorzaakt 'door het lossen der hout booten, is thans aan de papierfabriek, voor de z.g. buiten-ploeg een- tweeploe gendienst ingesteld. De eerste ploeg werkt om 's morgens 5 uur tot 's na middags 2 uur en de tweede ploeg van 's middags 2 uur tot 's avonds 11 uur. waarbij elke ploeg twee maal een half uur schafttijd heeft. Men is tot de-zen maatregel overge gaan om het overwerk zooveel moge lijk te voorkomen, doch ook, omdat on danks dit overwerk er toch nog niet voldoende 'hout kan worden gelost en vele booten in -de z.g. legdagen-kwamen- iets wat voor de onderneming natuur lijk een dure geschiedenis is. Hl. Dbl V-oor het onderwijzersexamen is geslaagd de heer G. van Schinkel al hier, leerling der Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk. De Staatscourant bevat de statu ten van de Coöperatieve Afzetvereeni- ging Aurora alhier. In -de week van 28 Juni tot 4 Juli zijn in -deze gemeente -drie gevallen van dyphtheritis voorgekomen. Voor de Haarlemsche rechtbank diende Donderdag -de zaak tegen den 22-jarigen barbier L. R. alhier en den 23-jarigen F. T. te Beverwijk, betreffen de het plotselinge sterfgeval van de verloofde van L. R. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Tegen L. R. werd drie maanden en tegen F. T. een maand ge vangenisstraf geëischt. In het jaarverslag der N.V. Plaatwellerij alhier, wordt -gezegd -dat -de beperking in -den- omvang der za ken-, waarvan reeds in het vorige jaar verslag sprake was, zich heeft voortge zet in den zomer van het vorige jaar. Daarna was een aanmerkelijke ople ving 'te bespeuren, waardoor de omzet zich toch nog kon handhaven op f 303.600. De prijzen, welke voor de voortbreng selen kon-den worden verkregen, wa ren echter veel te laag, tengevolge waarvan e-en- totaalverlies van f 46.241 is ontstaan. Weliswaar is door uiterst zuinige exploitatie getracht, het ver lies zooveel mogelijk te beperken, doch de binnen- en buitenlandsche concur rentie in de metaalindustrie was van dien aard, dat aan het verkrijgen van ©enigszins redelijke prijzen niet te denken viel. Van export kon in het afgeloo-pen jaai', tengevolge van de heerschende oeconomische toestanden, ook geen sprake zijn, zoo dat men het gehe el moest hebben- van den binnenland- scben afzet. Een gedeelte der fabrika ten vond zijn weg naar Ned.-Indië. Het exploitatieverlies bedroeg f 27.909, hetgeen, na bijvoeging van de bankren- te ad f 18.032, beeft geleid tot een to taal verlies van f 40.241. Dit jaar werd geen afschrijving toegepast op maga- zijnvooiraden, aangezien de boekwaar de overeenkwam met de marktwaarde. Voorgesteld wordt, het verlie-ssal-do van het vorige jaar ad f 35.471 en het totaal verlies ad f 81.712 op nieuwe re kening over te brengen. De directie zegt dat het haar gelukt den laatsten tijd iets betere prijzen voor de fabrikaten der vennootschap te bedingen en- dat zij -daarom -de hoop koestert, dat thans de moeilijkste tijd voor dé vennootschap voorbij is. De verlies- en winstrekening ver meldt aan baten: exploitatierekening 45.212, saldo diverse baten f 3161. En aan lasten: algemeen© onkosten f 46.685, statuaire afschrijvingen 29.598, intrest f 18.332. Zaterdag 11 Juli a.s. zal in het park van „Concordia" 's avonds half 8 een concert gegeven worden door de Harm. „Excelsior" van Wormerveer, lid der Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. 't Is te hopen, dat -de temperatuur dan ©enigszins hooger is dan Woens dagavond, toen er velen waren, die het koud vonden. Na afloop weer Openlucht-Bioscoop, hopelijk een ander programma dan we nu reeds twee keer zagen, hoorden we aan enkele zijden mompelen. mr een 5ch bij Wielrijders, een door de zon Verschroeide Huid, Schrijnen en Smetten.verzacht en geneest men met p y Bij Apoth.en Drogisten De winkeliers te Wijkeroog heb ben vrijheid gekregen om op 5 en 12 Juli af te wijken van de verordening om de winkels om 9 uur te sluiten. Ze mogen tot 's avonds 11 uur de winkels geopend laten. Te Wijkeroog schijnen nog niet alle bezitters van honden te weten, -dat ze hun dieren niet meer buiten de -deur vrij mogen laten loopen. Op onze wandeling zagen we nog ve le honden langs den weg dartelen alsof er geen vrijheidbelemmerende verorde ni-ng bestond. Het in 't park van Concordia ge houden concert, dat aangeboden werd door het Gemengd Koor „Zang Ver edelt" te Velsen, Dir. de heer Leo Pie lage, en het Symphonieorkest „Caeci- lia" te Santpoort, Dir. de heer K. H. Kerkhoff is zeer goed geslaagd en vrij goed bezocht. Gelukkig, dat men bij de tent nogal beschut zat, want het was frisch. Woensdagmorgen is bij het hout lossen aan de papierfabriek een groote ijzeren haak op het hoofd gevallen van den arbeider Van A. van Santpoort. Door dokter Barentsen is de ernstig verwonde verbonden. Te Velsen heeft zich eene com missie gevormld, welke zich ten doel stelt een betere verlichting van de Ned, Herv. kerk, het aanschaffen van een beter orgel en het schuldvrij maken van de kerkvoogdij. Om dat doel te bereiken stellen zij zioh voor een bazar te organiseeren, een Restauratie Bazar, bij verkorting Resba genoemd, waarvoor op raambil jetten inzendingen of toezeggingen ge vraagd worden. Woensdagmiddag is de arbeider N. van Beverwijk met zijn arm tus- schen de machine geraakt in de pa pierfabriek, tengevolge waarvan dat li chaamsdeel zwaar gekneusd werd. Door dokter Barentsen is de eerste hulp verleend. De uitslag van de gehouden in schrijving voor het los- en- rijwerk voor het bedrijf Openbare Werken, geduren de het tweede halfjaar '25, is als volgt: Gebrs. Boon, IJmuiden, Perceel 1: a. t 6.48, b. 7.48, c. 1.90. Perceel 2: a. 6.48, b. 7.48, c, 1.90. Perceel 3: a. 6.48, b. 7.48, 190. Perceel 4: a. 6.48, b. 7.48, c. 2.50. Perceel 5: A I 1.65, B I 1.85, B II 2.19, B III 1.65, B IV 2.19, B V 4.—, C I 5.—, C II 4.—, C III 3.50, C IV 4.—. Perceel 6: 1 2.75, II 2.25. Perceel 7: I 0.14, II 0.18. Perceel 8: I 1.60. De levering van zand per M.3 0.75; F. W. Kockx, Driehuis, Perceel 1: a. f 8.10, b. 0.c. 2.Perceel 2: a. 8. b. 8.50, c. 2.Perceel 5: A I 2.15, B I .75, B II 2.75, B III 2.15, B IV 2.74, B V 4.90, C I 5.60, 'C II 4.50, C III 4.50, IV 4.50. Perceel 6: I 3.54, II 2.74. Perceel 7: I 2.24, II 2.64 (per last). Per ceel 8 2.75; N. Redeker, Wijkeroog, Perceel 3: a. f 7.40, b. 7.40, c. 7.40 (daggeldwerk) G. Spanjaard, Santpoort, Perceel 2: a. f 7.48. Perceel 4 a. 7.48. Door de politie op Wijkeroog wer den twee personen bekeurd, een we gens het rijden op een rijwielpad en een wegens het rijden zonder licht. Aan de verffabriek aan de Kanaal kade hebben jongens baldadigheid ge pleegd, door een ijzeren staaf af te bre ken. De politie heeft 5 jongens opge spoord en ze ernstig over hun wange drag onderhouden. Gevonden voorwerpen. Te bevragen politiepost Wijkeroog. Een kinderportemonnaie met inhoud, een huissleutel, een koperen dop van een auto, een ring met twee sleutels. DRIEHUIS. Bij de Donderdag gehouden ver knoping, ten overstaan van notaris Dólleman, werd de buitenplaats Wes- terveld, in verschillende perceelen ver kocht voor totaal f 36734. Daarvan werd verkocht aan den heer groote openbare vergadering te Haar lem ter bespreking voor de voordracht der kleinst mogelijke meerderheid van Ged. Staten van Noord-Holland Inzake de invoering een-er 54-urige arbeids week voor het verplegend personeel van de provinciale ziekenhuizen in Noord-Holland. Als sprekers zullen optreden de hee ren J. A. v. Zutphen, secretaris van den Algemeenen Nederlandscben Diamant- bewerkersbond en lid der Provinciale Staten en F. S. Noordhoff, voorzitter van den Centralen Nederlandscben Ambtenaarsbond. De leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland zijn tot bijwoning dezer vergadering uitgenoodigd. De Ver. Santpoorts-Ringrijden te Santpoort besloot in bare gisteravond gehouden vergadering in hotel „de Weijman", het alom bekend, groot Ringrijden wederom te doen plaats hebben op 26 Augustus a.s. De zilveren wisseibeker zal 'dit jaar verdedigd moeten worden door den beer B. Wichert van Santpoort, win naar 1924. Daar het vorig jaar 66 paren aan dezen wedstrijd deelnamen, be Ioofd bet. ook dit jaar wederom een be langstellende dag te worden. Het geheel wordt opgevolgd door een fraaien optocht. Hierover later meer. Op deze vergadering had een kleine bestuursverwisseling plaats door het aftreden van den voorzitter. In diens plaats werd gekozen 'den penningmees ter, den 'heer B. Witteman en als pen ningmeester werd gekozen dien heer C. Butter. BINNENLAND. Blaauw te Velsen, de villa, thans in deeling. W a terstaats personeel. In Hotel Noord-Brabant te Utrecht had deze week de aigemeene vergade ring plaats van de Vereeniging van Personeel in Dienst bij den Rijks Wa terstaat, onder voorzitterschap van don lieer H. Groeneveld, uit Velsen. In zijn openingswoord' wees de voorzitter op de verslechteringen in salaris, enz., die het waterstaatspersoneel heeft moeten ondergaan. In woord en geschrift heeft het bestuur daartegen gevochten, doch het heeft niet mogen baten. Toch moet het personeel den moed niet opgeven, men zal ons dit j'aar tegemoet dienen te komen. Wij wenschen een gelijke behandeling als het andere rijksperso neel, opdat er met ons geen uitzonde ringen gemaakt zullen worden. Spr. wekte tem slotte met kracht op, voort te strijden. Uit het jaarverslag van den secreta ris, den heer W. Walinga, bleek dat begin van dit jaar 't aantal leden 392 bedroeg, n.l. 273 rijksarbeiders, duin en lichtwachters, 69 machinepersoneel en 50 'behoorende tot het dokpersoneel en bakenmeesters. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. Groeneveld, G. H. Luijk- man, W. Walinga, C. Hildering en P Hamer. Vervolgens werden uitvoerige be sprekingen gevoeld over het verslag van het Uitkeeringsfonds bij Overlij den. De toestand van het fonds is zeer gunstig. Naar aanleiding van een me- dedeeling van de Verzekeringskamer werd in beginsel besloten het fonds te reorganiseeren, zoodat de leden voor taan een vaste premie zullen moeten betalen. In de voortgezette aigemeene ver gadering van de vereeniging van perso neel in dienst bij den Rijkswaterstaat .Eendracht maakt Macht" werden be sprekingen gevoerd over de salarisre geling en de classificatie. De voorzitter wees er op, dat het waterstaatspersoneel in hooge mate ge dupeerd is door de nieuwe salarisrege- ling, welke voorloopig wel zoo zal blij ven, al is er uiicht, dat in het najaar een en, al is er uitzicht, dat in het najaar 'n kleine toeslag zal worden uitgekeerd De vergadering sprak zich ten slotte uit, dat de salarieering van het water staatspersoneel aan een grondige her ziening dient te worden onderworpen en wel vóór 1926, dat de uitzonderings bepalingen voor genoemd personeel ■dienen te worden ingetrokken, voorna melijk die der 3e klasse standplaatsen, dat bet instituut maandloonen dient te vervallen en de tractementen dienen te worden geregeld naar dienstprestatie zonder bij-omstandigheden, dat voor dienstwoningen 10 van het salaris als maximum dient vastgesteld te wor den, enz. De vergadering sprak zich voorts uit voor afschaffing van 'de standplaatsin- gebruik als café-restaurant met een stuk terrein f 17412; den 'heer C. Boone kamp te IJmuiden, een terrein f 8111; den heer J. Schelfer te Driehuis, een terrein f 4815; Gebr. Bleeker te Velser oord, een terrein f 6387. Niet verkocht werden 4 woonhuizen aan den Hagelingerweg. SANTPOORT. Vrijdag 17 Juli houdt de Centrale Nederlandsche Ambtenaars Bond een Inzake de pensioenregeling werd aan gedrongen op dadelijke uitbetaling bij het verlaten van den dienst en weder- vaststelling van den pensioengrond slag op 2 per dienstjaar. De voorzitter deelde mede, dat de pensioenkwestie d© volle aandacht heeft van 'het hoofdbestuur en van dat van de Centrale. Aangenomen werd een motie, waarin de wenschelijkheid werd uitgesproken van bevordering van de Zondagsrust door beperking van den Zond opdat het 'betrokken personeel0®""1 beter zijn kerkelijke plichten zal'' nen waarnemen. Aangedrongen werd, dat zoo Sj mogelijk in den woningnood TS waterstaatspersoneel zal worden zien, daar in verschillende streken°,: ons land het personeel met de nen moeten gaan inwonen bij a„| menschen, omdat er voor hen geen ningen beschikbaar zijn. Medegedeeld werd, dat, aangew, werd als voorzitter H. Groenevela Velsen; als secretaris W. Wallij» Harlingen, als penningmeester f Luykm'an te Apeldoorn en als bestn leden P. Hamer te Bhenen en C. Hi!" ring te IJmuiden. Tot leden van bet gemeen bestuur werden benoemd heeren Luykman, Hildering en He en tot leden der bijzondere commit van georganiseerd overleg voor Jsj waterstaat en den dienst der Zuider werken de heeren Groeneveld en linga. SPORT. Turnveroenigiiifl „IJmuiden.'' Hoewel het j.l. Zondag eigenlijk wat te warm was om te tippelen, i> onze tweede tocht toch weer g' verloop gehad en hebben allen mankeeren de marsch volbracht."jj- wedstrijden te Alkmaar misten - eenige deelnemers, zoodat we met dames en heeren te 7.15 van het lemsplein vertrokken. Zonder rust werd meteen door' marcheerd naar slot „Assumburg", een kleine rust trokken de heereni naar Uitgeest en weer terug. Gezaui lijk met de dames werd toen koffie, dronken en bet kasteel bezichtigd, bijzonders was bier niet te zien, a] de gevangenis scheen voor een dames een groote aantrekkingskn te bezitten en werden ze er d door de heeren voor een poosje i ten. Er was besloten precies 121 weer te vertrekken, doch juist op tijdstip arriveerden de heeren Dries en de Roos, beiden op den tei van een grooten fietstocht. Na ren met een waardig hoera-gebml groet te hebben, kwam het voorstel! kiek te maken van het heele een paar omgewaaide boomt;]. over, half in de slotgracht. Dat i een aigemeene klauter-, lach- en j partij en moest er tot slot gevischt m den naar een zwemmende stroohos Met dat al vertrokken we een t uur later en werd in flinken pas» de Breesaap geloopen. Hier nog rust van 20 minuten en ongevettï drie waren we weer thuis, De volgende tocht gaat In de li ting Overveen en wordt op 19 Juli; houden. De heeren vertrekken 1 voor zeven van 't Willemsplein, del mes met de trein van 8.15, allen» Bloemeridaal. Gezamenlijk vvanè we dan verder, zoodat de afstand! de heeren 35, voor de dames bedraagt. Nadere bijzonderheden! gen nog. Nu tot slot nog even een pluim; voor drie onzer damesleden. J.l. f dag werd het tweede gedeelte vaardigheidsproeven afgelegd bleek bij de bekendmaking dat di mes A. Hofman en M. de Waal geen enkele onvoldoende en mej Klok met één onvoldoende waren. Zij komen dus fn het beziti het diploma en speldje van het K. G. V. Mijn hartelijke gelukwensen! mes, jullui hebt je kranig gehoii hoor. TURNU WITTE KRUIS Stel niet uit lid te worden vanl Witte Kruis tot dit noodig is S komt onverwachts, het noodlidw schap kost u dan f 4.—. Voor 1 1.50 Contributie per iaat 3 cent per week is men lid en heeft recht op kostelooze hulp van wijkzusters en tevens gebruik van! pleegmateriaal. Opgave van lidmaatschap men te richten aan den Administril- den heer J. Woltman, Trompstraat' te Velseroord, WiUemspleln 11 en 16 - Til 'f Levert alle Boek- en Handelsdrukwerken spoedig, nel afgewerkt en tegen btlll/kst berekende prfjstn m li

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2