Ophaal- en Stortingsdienst inkomstenbelasting Gemeente Yelsen Ook voor 1924—1925. SLUIT U AAN VOOR HET N. O C. STORMVOGELSV. S. V. Zooals onze lezers weten, wordt heden avond half 7 op het Stormvogels-ter rein de wedstrijd StormvogelsV.S.V. gespeeld. Dat „Concordia" haar mede werking verleent, deelden wij eveneens reeds mede. Omtrent deze medewer king zij voorts nog medegedeeld, dat de heer Vlessing en zijn mannen om half 6 van het Willemsplein naar het Stormvogelsterrein march eeren, al waar de loketten op hetzelfde uur ge opend worden. De athletiek-wedstrijden bestaan uit een estafette-loop voor heeren-leden der gymnastiek-vereeniiging „Olym- pia" en T. V. IJ en een estafette-loop voor dames-leden van „Olympia". Door leden van de Dames-Gyrnnas- tiekvereeniging „Gratia" en van „Olympia" zullen blauw-witte en rood witte vlaggetjes verkocht worden, ten bate van het N. O. C. Gezien het mooie programma, dat de zen avond wordt afgewerkt, verwach ten we, mits het weder medewerkt, veel belangstelling. Het Stormvogels-elftal. Stormvogels verschijnt hedenavond als volgt: A. v. d. Wint Bakker Koster Vermaak Snoeks Krom C. Oldenburg, Blinkhoff Sr., v. Ilemert, Visser, Asbeck. Zooals uit deze opstelling blijkt speelt Visser weer mede en staat op de midvoor-plaatsC.v. Ilemert. We| zijn werkelijk nieuwsgierig, hoe „Cok- kie" zal „debuteeren". Het V. S. V.-team. Hedenavond speelt V. S. V.in de vol gende opstelling tegen Stormvogels: Terhorst v. d. Pieterman de Witte J. Böhm, Kaldenhach, Heylig De Bakker, Zwanenburg, v. Heyst, Bru ids c ha arSt ap pe r s Naar K. F. C. Naar wè vernemen komt Van den •Broecke, die vroeger voor Ajax, Blauw wit en Spartaan speelde, het komend seizoen voor het pas gepromoveerde K. F. C. van Koog a. d. Zaan uit. Door de politie op Wijkeroog werd die B. bekeurd wegens het los la ten loopen van een hond. De heer B. te Wijkeroog, die ge lijk we de vorige week meldden, eene bekeuring opliep inzake de nieuwe verordening op het vasthouden der honden, is Woensdag j.l. door den- kan tonrechter te Haarlem veroordeeld tot een boete van 50 cents. De zaak komt in 'hooger beroep. Gevonden voorwerpen. Te bevragen Politiepost Wijkeroog Een sleutel, een portemonnaie met inhoud, een bruinlederen damestasch je met inhoud. Arbeidsbemiddeling Veisen. Als werkloos ingeschreven op 1 Augustus 1925: 1 letterzetter, 2 timmerlieden, 1 man denmaker, 1 matrassenmaker, 1 ma chinist, 1 loodgieter, 2 kantoorbedien den, 27 diversen. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboren: C. GomesMaas, d.; W. M KalkmanPaters, z.; A. B. WagendorpAriinan, d.; L, LeuvermanMarijn, d. Ondertrouwd: G. J. Dirkzwager en M. M, Mommer; D. H. Stapper en M. Kolle: II. Brui nenberg en M. M. Ruig. Gehuwd: W. Huender en A. E. M. Marcus. Esther en C. Broek; W. Prins en G. J. M. ten Napel. DRIEHUIS. - Door do bewoners van don Zee weg te Driehuis en Velseroord is een adres aan don Raad gericht om bestra ting en asphalteering van den Zeeweg te verkrijgen. Het adres is van 70 hand teekeningen vergezeld. De competltte-lndeeliiiB- In „De Sport" lezen we, dat het N. V. B.-bestuur de volgende indeeling heeft voorgesteld: le Klas Afd. A. Ajax, A. S. C„ E. D. O., Excelsior, I Feyenoord, Haarlem, H. B. S., Spar taan, U. V. V., Z. F. C. Afdeeling II. Blauw-Wit, D. F. C.. 't Gooi, H. F. C., H. V. V., R. C. H.,Sparta, Stormvogels,! Unitas, V O. C. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Gisteren maakte de Chr. Harmo nie-Vereeniging „Wilhelmina", dir. de lieer D. Klut, een pleizierboottocht naar Monnikendam, Edam, Volendam en Marken. Op laatstgenoemd eiland was juist feest, daar de burgemeester zijn 12'/z jarig ambtsjubileum vierde. Wilhelmi na nam aan de feestviering deel, door Z.E. Achtbare een serenade te bren gen, terwijl mej. A. Klut hein een bloemstuk aanbood. De burgemeester dankte vriendelijk voor deze attentie. Lijk aangebracht. Vrijdagavond is te IJmuiden aange bracht het door de stoomloodsboot al hier voorgaat» opgevischte lijk in ver ren staat van ontbinding van een jon gen zeeman. Uit de op het lijk gevonden papieren zou de verdronkene zijn Kevork Mir- zaian, geboren in 1899, mechanicien en gedomiliceerd te Alexandrië (Egypte). Door B. en W. is ingetrokken de standplaatsvergunning van de auto bushouders J. D. en Vr. en V., die beide een dienst van IJmuiden op Haarlem onderhouden, eerstgenoemde via Scho ten en laatstgenoemden via Bloemon- daal. VELSEN Ophaal- en Stortlngsdlenst Gemeente Veisen. Volgens mededeeling is het thans ook mogelijk door welwillende mede werking van den Rijksontvanger te IJmuiden en Beverwijk, deel te nemen aan den ophaaldienst voor inkomsten belasting 1924/25, welke is vervallen 30 April 1925 (oude dienst). De grenswijziging. De Memorie van Antwoord der re geering op het wetsontwerp tot uitbrei ding der grenzen van Haarlem en Vei sen zal in ieder geval niet voor Sep tember verschijnen. De memorie zal dus van den nieuwen minister uitgaan. SANTPOORT De weg SpaardamSantpoort. Men schrijft aan Hl. Dbl.: Wat is indertijd veel te doen geweest om den weg langs den Slaperdijk van Rijnland, die voor een paar jaar ge leden in zulk een onbegaanbaren toe- stand verkeerde, hersteld te krijgen zooals men weet is dit tenslotte gelukt met 'n bijdrage van de provincie van f 3490. Als men thans dezen weg begaat ont dekt men, dat er alweer een begin gemaakt met wat doet denken aan den toestand van voorheen. De afdekking van liet verhardings materiaal is er nagenoeg overal af, en op vele plaatsen beginnen weer kuilen te ontstaan. Wij hopen, dat het gemeentebestuur van Schoten, die commissaris van de zen weg is geworden, vroegtijdig tot herstel zal overgaan, en niet zullen wachten tot dat de kosten voor een be hoorlijk herstel zoodanig zijn opgeloo- pen, dat de hulp van de provincie er weer aan te pas moet komen. Bij de brug over de Jan Gijzen- vaart botste Woensdagmiddag een kleine vrachtauto van Gebr. Buisman te Alkmaar tegen een der zware auto- I bussen van den dienst IJmuiden- Haarlem. Gelukkig stond de autobus, I die geheel rechts reed, direct stil, daar anders wellicht het kleine vrachtauto- tje in elkaar gereden zou zijn en mis schien nog persoonlijke ongelukken te betreuren waren gewee3t. Nu liep het met een verbogen spatbord af. De oor zaak van de aanrijding was, dat de lie- Istuurder uit Alkmaar nog even links om een stilstaanden groentewagen wilde heenrijden, de afstand van de uit tegenovergestelde richting aankomen de autobus was echter te gering, zoo dat de botsing onvermijdelijk was. BEVERWIJK. De urdbeitneampagne geëindigd. Men ichrijft uit Beverwijk aan de Tel. Hoewel nog enkele mandjes aardbeien worden aangevoerd van den zoogenaamden napluk, is de eigenlijke campagne afgeloo pen. De eerste veiling werd gehouden op II Juni, zeodat de veilingen ruim 7 weken haring-loggers, 3 zeil-haring-loggers, 1 zeil-Iog. te schatten op 51/. mlllioen K.O. Dat de tuinders zeer tevreden zijn over de op brengst, ligt voor de hand, doch voor menigeen was ten voordeelige campagne hoogst gewenscht na de belde vorige slechte jaren. WATERSTAND IJMUIDEN. Aug. 1925 Dagen 1 2 3 H. v.m, L. V.B. 7 21 8.35 9.34 10.29 0.15 11.23 1.10 4.01 4.34 0.33 1.30 water n.m, 0.03 1.10 2.04 4 V.M. 2.23 2.57 5 3.14 3.45 3 5.36 9 6.23 deen Zomertijd. 4.50 519 6.00 0.50 0.38 1.25 2.10 water a.m 8.01 0.07 10.03 10.59 11.49 0.13 2.14 1 01 3.00 1.44 2 20 VISSCHERIJ. Het hoofdbestuur van de Reedersvereenl ging voor de Nederlandsche haringvisscherij heeft adhaesie betuigd aan een door twee fir ma's te Amsterdam tot den minister van finan ciën gericht adres inzake het volgens de nieuwe Tariefwet belasten van staaldraadkabels, voor zien van z.g. hennepkernen, met een recht van 8 pet. ad valorem, houdende verzoek maatrege. len le nemen, dat staal- en ijzerdraadtouw, zoo mede z.g. herculestouw (een manilatouw, ver sterkt met staaldraden), eveneens bijna lutsiui tend in gebruik bij de scheepvaart en zeevissche vrij blijven van invoerrechten, - Twee stoomtreilers uit Huil, die pionier, arbeid hebben verricht, door in de wateren van Groenland de visscherij uit te oefenen en te trachten nieuwe vischgronden op te sporen, zijn daarin niet geslaagd. Een schip is reeds terug met slechts ongeveer 325 K,G. visch; het andere op de thuisreis met ongeveer gelijke vangst. Mist en ijs hebben de uiloefening der visscherij daarna nagenoeg onmogelijk gemaakt. Van de IJmuider haringschepen kwamen hier binnen de St. Jacob IJ.M. 381 met 12 last en Marten Bernardus II met 25 last haring. Bei de schepen waren motorloggers. Hoewel de aanvankelijke resultaten der haringvisscherij dit jaar verre van schitterend zijn en met name te IJmuiden, tot heden nog zeer weinig haring werd aangebracht, is er hier toch streven naar uitbrieding van deze bedrijfs tak. Deze week begon men met de stoomdrifter M. A. Klein IJ.M. 330, van de Maatschappij ..Vooruitgang" uit het trawlerbedrijf te nemen en voor de haringvangst uit te rusten. De stoomtrawler Azalea IJ.M, 18 van de Maatschappij „Denemarken" is reeds naar zee met een haringtrawlnet en, naar we vernemen, zullen ook een Iweetal schepen van de Noord- zee-exploitatie-maatschappij met die netten uit gerust worden. hebben geduurd en geregeld was er groote aanvoer lot zeer bevredigende prijzen. Had men aanvankelijk groote verwachtin gen van Duilschland, dat met groote aan vragen zou komen, deze zijn niet in ver vulling gegaan, want het aantal verzonden wagons bleef nog beneden 600. Een nieuwe kooper was dil jaar Amerika en hoewel dit niet zulke verbazende hoeveelheden afnam, toch was deze kooper welkom, omdat daar door de prijzen hoog bleven. Ook voor Engelsche rekening werd veel gekocht, zoodet niet minder dan 11 maal een stoom schip de reis naar Engeland maakte om de in vaten verwerkte aardbeien te vervoeren. Aan de verschillende veilingen werd ver handeld de R. K. veiling .Kennemerland" 2 256 090 K.O.. die f 955.966.26 opbrachten. De Exportveiling 1.781.616 K.O. tegen f 769.638.23 en aan de Coöp. .Vrije Veiling" 1.178 70 K.O. toteenbedragvanf500.072.57. Zoodal dus in het geheel geveild werd 5.218.226 K.O. met een opbrengst van f 2.225 677.06. Telt men bij deze hoeveelheid nu nog op de massa, die niet over deze veilingen werd verhandeld, dan Is dt opbrengst zeker Ter herinnering aan de visschersramp op 18 Juli 1924 in Zeeland zal hedenmiddag op de Igemeene begraafplaats te Arnemuiden een mo nument worden onthuld, Terwijl de stoomdrifter Gloria IJ.M. 325 op _je was, weigerde een oogenblik de voedings- pomp. Het gevolg was'dat het kokende water de overvloeier uitstroomde en over het lichaam van 2en machinist, W. T. kwam. Deerlijk ver brand werd de man binnengebracht en onder behandeling van Dr. van Leeuwen gesteld. Visscherij-Congres in Spanje. Naar wij vernemen zal het Baskische Vissche rij Congres dat te San 'Sabastiaan zou worden ge houden en dat in 1923 werd uitgesteld, nu te San Sabastiaan worden gehouden van 2226 September a.s. De heer Vermeulen, secretaris van de Vereeni- ging van Reeders van Visschersvaartuigen te 'Jmuiden is uitgenoodigd een referaat te houden over de gewenschte organisatie van het Vissche- rijbedrijf in Noord-Spanje, de middelen tol be- ordering van den bloei van dat bedrijf, de be- ordering van het vischgebruik, de sociale ver- orging der in het Visscherijbedrijf werkzame per sonen, alsmede eenige mededeelingen betreffen de de Noordzee-Visscherij, zooals die vanuit Ne derland wordt uitgeoefend. Het ligt in de bedoe ling dat tevens door den heer Vermeulen wordt bezorgd een voorstelling van de bekende Noord- zeevisscberijfilm, dit laatste natuurlijk uitsluitend voor congressisten en officieele genoodigden. De omzet in de Rijksvischhallen te IJmuiden be droeg in Juli van dit jaar f 732.967.tegen f 756.283,in Juli van het voorgaande jaar, Gedurende de week van 23 tot en met 29 Juli 1925 kwamen alhier de navolgende vaartui gen binnen; 79 Hollandsche-, 3 Duitsche stoomtrawlers, 1 toomtrawler v. d, Spaansche kust, 3 motor- -haring-Ioggers, ger, en Duitsche motorrkotter en 119 kustvis- schers. De besommingen waren als volgt; Holllandsche stoomtrawlers van f 203 tot f 2671; Duitsche stoomtrawlers van f 1206 tot f 2832; stoomtrawlers v. d. Spaansche kust van f t. f 1314; motor-haring-loggers van f 1161 tot f 2518; zeil-haring-loggers van f 2161 tot f 2455; zeillog- gers van f tot f 339; Duitsche motor-kotter van f tot f 917, terwijl de kustvisschers to taal f 7426 besomden. De aanvoer bestond uit 592145 K.G, trawlvisch en 495 kantjes haring. De totaal opbrengst be droeg f 152.707.76. IJmuiden. Vertrokken 29 Juli: Franconia, st. Londen; Stentor, sleepboot, Vlaardingen, Het stoomschip Ruurlo vertrok 29 Juli van Lulea naar hier met een lading erts. Het stoomschip Astree is te Caen ladende voor IJmuiden. Veisen. Aangekomen 29 Juli: Slesvig, st, Leningrad, papierhout, Papierfabriek; 30 Juli Fram, st., Archangel, id., id. Veisen. Vertrokken 31 Juli: Slesvig, st,, Em- den, ledig. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. Industriëele film. Het ligt in de bedoeling van de Vereeniging .,Nederlandsch Fabrikaat" om met medewerking van onze Kamer een film te doen vervaardigen, welke een beeld beoogt te geven van de indu strie in het district dezer Kamer. Wij verzoeken belangstellenden vóór 15 Aug, 1925 aan het Bureau der Kamer, Kruisweg 70, Haarlem, te willen mededeelen, of op medewer king gerekend mag worden, waarna over condi ties nader overleg gepleegd kan word,en. Poolsch tarief van invoerrechten. Vanaf 26 Mei 1925 is in Polen een belangrijke wijziging van het tarief van invoerrechten in wer king getreden. Voor loopende contracten leverde deze plotse linge tariefsverhooging veel bezwaren op, en gaf anleiding tot verschillende klachten, welke bij het Departement van Arbeid, Handel en Nijver heid werden ontvangen. De Poolsche Regeering heeft thans echter in Staatsblad No. 69 van 13 Juli j.l. onder No. 488 een decreet gepubliceërd, volgens hetwelk artikelen, welke besteld zijn tus- schen 1 Maart en 19 Mei jl. in landen, waarmede Polen handelsverdragen heeft afgesloten, (wat onder meer met Nederland het geval is) kunnen worden toegelaten onder de oude tariefvoorwaar- den, indien bedoelde goederen voor 12 October s. de Poolsche douanekantoren bereiken. Om van dezen maatregel gebruik te kunnen maken, behooren de buitenlandsche afzenders binnen 15 dagen na het in werking treden van dit besluit de volgende gegevens te verstrekken aan de Poolsche consulaire ambtenaren in het bui tenland: le. specificatie der bestelde waren met opga ve van naam en adres der bestellers; 2e. kwantiteit en gewicht der warén; 3e, waarde der goederen volgens bestelling; 4e. termijnen van levering; 5e. de douanekantoren, waar de goederen in geklaard moeten worden; 6e. overlegging der origineele contracten, ol notarieele afschriften daarvan, en der documen ten, welke bewijzen, dat de waren tusschen 1 Maart en 19 Mei besteld zijn, De Poolsche consulaire ambtenaren zullen de documenten aan het Ministerie van Handel Nijverheid te Warschau moeten toezenden. Het ontbreken van juiste documenten zal tot gevolg hebben, (jat de oude tariefsvoorwaarden niet kunnen worden toegepast. Het decreet, dat op 13 Juli jl. gepubliceerd is. trad 3 dagen later in werking. Certificaten van Oorsprong Polen. De verschuldigde kosten, welke door de Pool sche consulaire ambtenaren hier te lande in re kening werden gebracht voor het legaliseeren van certificaten van oorsprong bedroegen 1 van het factuurbedrag, met een minimum van f 17.65 en een maximum van f 64. Na de ingediende klachten en de onderhande lingen te Warschau heeft de Poolsche regeering haar consulaire ambtenaren instructies gezonden, waardoor vanaf 1 Juli 1925 voor het legaliseeren van certificaten van oorsprong nog wel 1 van het factuurbedrag mag worden geheven met een minimum echter van f 1.(2 Zloty) en een maximum van f 25.(50 Zloty). gadigden die van dit bui bruik dachten te maken h% nam tenminste verschillend H in beslag, welke allen ondef V®" verstopt waren. Uit één kuil w dertig groote battingen te v» 1 Onlc Rl/YOTwomrl'a a1 ®1'S( SCHEEPVAART Veisen Aangekomen 29 Juli: Schlesnig, st. Finland, papierhout, Papierlabriek. Vertrokken 23 Juli: Carmen, st„ Zwijndrecht, ledig; 25 Juli; Loch Aber, st., Londen, met aard beien. IJmuiden. Aangekomen 26 Juli: De Hoop, hos pitaal-kerkschip, Noordzee; 27 Juli: Deputé Pierre Goujon, st., Nantes, ijzererts, Hoogovens; 29 Juli: Franconia, toeristenboot, Kopenhagen, toeristen- steiger. Vertrokken 29 Juli: Deputé Pierre Goujon, st., Rotterdam, ledig. Heden kwam voor Veisen aan de Deensche boutboot Schleswig. Bij het opvaren naar de sluizvn bcBchedifd* zij «en «Lr «neeretonlea, Comité Haarlem en Omstreken ter bevordering Luchtverkeer NederlandBelgië. Maandag. 20 Juli 1925, had ten Raadhuize al hier een vergadering plaats van een aantal in woners van Haarlem en omliggende gemeenten ten einde te komen tot de oprichting van een sub commissie ter bevordering van het luchtverkeer Nederland-Indië. Na een inleidend woord van den heer C. Maarschalk, burgemeester der gemeente Haarlem, werd tot samenstelling van het Comité overge gaan. Daarin hebben thans zitting genomen de hee- ren: C. Maarschalk, eere-voorzitter, II. M. van Bemmelen, voorzitter; C. Baron d'Auinis de Bou- rouill, vice-voorzitter, Jhr, J. C, Mollerus, secre taris, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., penning meester, W, Dyserinck, J. P. Guépin, P. J. M. Leeuwenberg, Dr. W. E, Merens, C. W. de Visser, H. F. Wagenaar Reisiger. GEMENGD NIEUWS. Hout aangespoeld. In den nacht van Woensdag op Don derdag tegen half drie, waarschuwde men naar Het Volk meldt, te Zand- voort de politie, dat aan het strand een partij hout aanspoelde. De politie waarschuwde den strand vonder, die een tiental voerlieden re- quireerde om de lading te bergen. Het bleek dat een vijftienhonderd 'battingen van ongeveer vier meter lengte gemerkt „Bovik'' waren aange komen. Sr waren natuurlük genoeg go- Ook Bloemendaal krees sr tachtig op het strand. I"1B Deze lading is vermoedelijk v deklast afkomstig en ten sevni 1 den Zuid-Westerstorm der iaa!® gen afgewaaid of over boord De afgawende mijnwerken^ De Engelsche Bink-holiday eersten Maandag in Auguslu, 0.1. naar de Tel. meldt voor Schotland in sommige afgelegen mijndiilrjtn bericht der getroffen regeling te n. vangen werd voor de ploegen t middags 2 uur het werk in de beginnen. Maar na ontvangst van g grim, door het Londensche hooldu! der Federatie van mijnwerkers ni» districten gezonden, bleek het wtrk te zijn hervat. In Engeland en Wales nemen dt, werkers hedenavond voor het niet,, vacantie tot a.s. Dinsdsg. Er zijn tot dusverre nog geen bi ontvangen, hoe de mijnwerkers i|t nieuws hebben opgenomen. Het bestuur der mijnwerkersfederatie hetll 12 Augustus een bijeenkomst te bijeengeroepen. Men gelooft, dat tijd het nieuwe onderzoek ver genou zijn gevorderd, om de mijneigeniu, staat te stellen, hun opzegging dt, 1 overeenkomst definitief in te trekken De .Times" zegt in een comment het gezond verstand heeft gezegevlnf besluit der regeering was de eenlgu lijkheid, om de ramp van een algen, stilstand der mijnen af te wendeg ciiticke periode in de gesehièdtni, Engeland is afgesloten, maar de opli. is slechts voorloopig. De moeilijkheid zelf moet nog opgelost. Het uitstellen van het conllitl middel van financieelen staatssteunge<J de slechts, doordien men van twee k» het beste heeft gekozen. Doch als 0 een oplossing wordt gevonden, win de mijnindustrie weder op een gu basis wordt gebracht, dan zalhetuitii, der staking meer kwaad dan goed hit gedaan. De betrokken partijen en vo de mijnwerkers moeten niet vergetm, zoolang de financleele hulp wordlvalt de mijnindustrie para iteert op de belui betalers. De eenige grond waarop de® sieuning der mijnindustrie kan wordtin dedigd, is dat tijd werd gewonnu grondige besprekingen naar de 00:11 van den huidigen toestand in de mijnindia De „Times" wijst erop, dat een komnk commissie dikwijls dient, om een ingt keld probleem op de lange baan le schi of aan den kapstok te hangen. Dil alleen worden voorkomen, als vooi nieuwe onderzoek belangeiooze enkui personen worden gekozen, die onbnt oordeeld het noodige lichi kunnen »n op de ver: chiliende verantwoordelijk derdeelen der mijnindustrie. Dultache oorlogsmisdadigers veroordeeld. De Krijgsraad te Antwerpen hetll de Tel. meldt gisterechtend vijf Dulls militairen veroordeeld, die zich lil schuldig gemaakt aan misdaden provincie Limburg. De beklaagden wr de auditeur militair John, de militaire ché Schenck, de rilmeester bij hel regiment huzaren Sander, ritmeester berger en de generaal majoor comma der 2de caveierie divisie baron von Ki In de maand Augustus 1914 trokken vijf beklaagden aan het hoofd van hus Hasselt binnen tn sloten onmiddellijk kantoor van de Nationale Bank, ondu de krachtige protesten van den dlrrr en den onder-direc'eur. De Duitse drongen daarop in de safe door en sS een bedrag van 2 000 000 francs. Voor grap gaf Bamberger een biljet in dept: erkennende, dat hij hel geld had Aan hei hoofd van zijn troepen begi zich naar de Centrale Bank voor Lini en plunderde daar de brandkast vu heer Nys de Montfort. Op 14 Augustus 1914, na de schen seling bij Hielen, waren de DuiliÈ ingekwartierd te Kermpt en te Curl' Uit het dorp Alken hadden zij twee burji vader en zoon Qérard, meegevoerd, beschuldigd werden van splonnege. vroeg generaal von Krane, wat er deze gijzelaars gebeuren mout. Hij woordde eenvoudig„Fusilleer ze". Du werden de twee burgers aan een btj gebonden en een peleton gaf vuur. slachtoffers werden niet doodelljk getroil doch veinsden dood te zijn. Een Duitscher sneed daarop hun bi:- door en wierp de lichamen In een De heer Oérard Sr., die in den buik gewond overleed eenige degen later li' ziekenhuis. De zoon, die aan de bin gewond was, ontsnapte aan den dood De Krijgsraad veroordeelde dl vjjt klaagden bij verstek tot 10 jaar tuchthui»" Baron von Krane werd bovendien lerdj veroordeeld uit hoofde van moord op» heer Oérard.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 6