■1\ fj Y. Y. STORMVOGELS OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN. Hedenavond te half zeven oefenwedstrijd der de tegen vierde elftal. A.s. Zondag wordt gespeeld: STORMVOGELS II—BLAUW-WIT III. Aanvang 2 uur. In de maand September vervalt de tweede ter mijn contributiebetaling. 't GOOI—STORMVOGELS. Voor Zondag a.s. was oorspronkelijk vastge steld de wedstrijd 't GooiStormvogels. Waar Visser echter de reis met het Bondselftal mee maakt naar Antwerpen, is deze wedstrijd uitge steld. TÜEitVOtii£LS. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Zaterdag j.l. zou Trekvogels een bezoek heb ben gebracht aan „De Spartaan" te Amsterdam, hetgeen echter door den zwaren regenval niet door kon gaan. Het is daarom een week uitgesteld, zoodat de wedstrijd SpartaanTrekvogels Zaterdag 5 Sep tember alsnog zal plaats hebben. Vertrek ,2.30 uur precies vanaf de brug per auto. GEMEENTERAAD VAN VELSEN. Vergadering van 1 September 1925. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter spreekt een woord van symp; t()ie met de door den stormramp getroffenen. Sp: zegt echter dat de gemeente Veisen hel niet bij woorden van sympathie gelaten heeft, maar een mooi bedrag heeft bijeengebracht. Spr. wil deze gelegenheid gebruik maken om de leden van het comité en de collectanten hartelijk dank te zeggen en voorts allen, die hebben bijgedra gen. Instemming bij den raad. De Voorzitter doel mededeeling van de inge komen stukken. Een schrijven van het bestuur der R.K. School vereeniging Sl. Laurentius te Velseroord, houden de dankbetuiging voor de medewerking tot stiel, ling van een gymnastieklokaal. Een adres van Mej. A. J. Uyttenboogaard onderwijzeres aan school A, om overplaatsing naar school F. In handen van B. en W., om advies. Een adres van E. van Zoest en andere bewo. ners van den Zeeweg te Driehuis en Velseroord, om bestrating of asphalteering van dien v. B. en W. stellen voor adressanten te berichten, dal voorloopig, met het oog op de rioleerings plannen, niet aan het verzoek kan -worden vol daan, maar dat deze zaak echter hun aandacht heeft. Goedgekeurd. Een schrijven van den heer F. P. Vermeulen van den volgenden inhoud: „De ondergeteekende heeft hierbij de eer aan den Raad der Gemeente Velsen zijn oprechten dank te betuigen voor de vele blijken van be langslelling, hem geschonken bij de herdenking van zijn 25-jarig Raadslidmaatschap dezer Ge meente en voor liet fraaie aandenken, hem bij de ze gelegenheid aangeboden. Moge onder den Zegen van God aan de Ge meente Velsen een nieuw tijdperk van geestelij ken en economischen opbloei worden geopend, en moge het Uwen Raad gegeven zijn daaraan zijn beste krachten te mogen besteden. U daartoe de lust en de wijsheid loewenschen- de". Een verzoek van B. Jonker en K. L. Ebbeling te Velseroord en om vergunning tot het geven van een concert-dansant en tot het exploileeren van een zweefcaroussel aldaar op 31 Augustus a.s. B. en W. merken op dat het hier betreft bevoegd heden van den burgemeester, waarom wordt voorgesteld het adres in diens handen te stellen Ier afdoening. Goedgekeurd. Een verslag van de commissie van toezicht op de Rijks Hoogere Burgerschool over het jaar 1924. Als voren van de commissie van toezicht op hel lager onderwijs over het jaar 1924. Begrootingen voor het jaar 1926 van de instel lingen van maatschappelijk hulpbetoon (te behan delen bij de begrooting voor 1926); Verzoeken van ambtenaren om behoud van den pensioensgrondslag of de som der grondslagen, die op 30 Juni 1922 aan de door hen destijds be- kleede betrekking(en) was verbonden (ingevolge de art. 142 en 150 der gewijzigde Pensioenwet 1922, Staatsblad no. 216, hiervan nota te nemen): Een ongezegeld verzoek van de N.V. Ontgin- ningsmaalschappij „Het Lantschap Drenthe" om steun in den vorm van een scheepslading of en kele spoorwagens compost voor het in cultuur brengen van gronden ter bestrijding van de werkloosheid; Een adres van J. Bruntink om vergunning tot het jagen op het landgoed „Velserbeek", gedu rende het seizoen 1925/1926, waarvoor een som van f 25.wordt aangeboden. B. en W. stellen voor dit in hun handen te stellen ter afdoening: Verschillende bezwaarschriften omtrent den ligger der wegen in handen van de betrekkelijke commissie, teneinde reclamanten te hooren); Als voren betreffende herziening no. I van hei uitbreidingsplan (in handen van B. en W. om advies); Een verzoek van de N.V. Exploitatie Maat schappij „Velseroord" om vergunning tot straat- aanleg te Velseroord (in handen van B. en W. om advies); Een schrijven van den heer K. H. Tusenius van den volgenden inhoud: „Ondergeteekende verzoekt Uwen Raad hem te willen toestaan in de eerstvolgende zitting van het college enkele vragen te mogen stellen inzake de werkwijze van de schoonheidscommissie". B. en W. stellen voor, het noodige verlof tot het houden der interpellatie te verleenen en die te houden aan het einde der vergadering. Interpel- lant heeft toegezegd, tijdig vóór de vergadering de te stellen vragen te zullen mededeelen). Mededeelingen. 1. In de vergadering van 23 Juni j.l. werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van J, B. Bruijn, destijds agent van po litie op wachtgeld, om de schade, voor hem voortvloeiende uit de wijziging der Pensioenwet 1922 (Staatsblad no. 240), te vergoeden of hem voor een gemeentebetrekking, overeenkomende met die van agent van politie, te willen aanwijzen. Daar bij besluit van den burgemeester d.d. 28 Juli 1925 adressant, met ingang van 1 Augus tus j.l., aangesteld is als agent van politie be hoeft op het verzoek geen beschikking te worden genomen. 2. In verband met de besprekingen in de raadsvergadering van 23 Juni j.l. is ter kennis neming voor de leden bij de stukken gevoegd een schrijven van het hoold van school fl, houdende opgaaf van leerlingen zijner school, die in aan merking zouden zijn te brengen voor het volgen van hel onderwijs in de centraal 7e klasse van school AI of aan U.L.O. school (AIII). Een verzoek van A. P. Stolk, hoofd der school voor buitengewoon lager onderwijs te IJmuiden om voor het geven van een cursus in Handen arbeid (Houtslöjd) de beschikking te willen ge ven over de slöjdinrichting der voornoemde school (in handen van B. en \V. om advies); Als voren van den voorzitter en den secretaris van de vereeniging tot behartiging van Bouwbe- langen in de gemeente Velsen, om de schoon heidscommissie m deze gemeente op te heffen of haar laak te beperken en nader te omschrijven, zoodat zij niet langer een belemmering is voor de bouwnijverheid (in handen van B. en W. om ad vies). Als voren van W. van Heijst te Velsen, om v gunning voor het aanleggen van wegen en voet. paden aan den Zeeweg (in handen van B. en W om advies). Als voren van E. van Zoest, hoofd van school E te Velsen om aan het hoofd van school Dl Velseroord gesteld te worden (in overeenstem ming met het advies van den inspecteur van h lager onderwijs en onder verwijzing naar onze voordracht bij punt 3a stellen B. en \V. voor, op het verzoek atwijzend te beschikken). Als voren van l3. van Reenen te Velseroord om verbetering van den IJmuiderstraatweg (verwij zende naar gemeenteblad no. 146 van 1925, stel len B. en ty. voor, dit stuk te stellen in hunne handen ter afdoening). Goedgekeurd. Een door de R.K.. Coöp. Tuindersvereeniging „Ons Belang te Santpoort aangenomen motie, waarbij groote voldoening wordt uitgesproken, in het nemen van den maatregel ten opzichte van losloopende honden, waardoor voor het tuinbe drijf veel schade wordt voorkomen. Voor kennis geving aangenomen. De heer Dalmeijer vraagt naar aanleiding van het adres van E. van Zoest c.s. of de Zeeweg niet zoo goed mogelijk in orde gemaakt lean woi- den, vooral de hoeken bij den V elserduinerbuurt weg en bij den Driehuizerkerkweg. De heer Dunnebier zegt dat de rails van het zandspoor zoo spoedig mogelijk zal worden weg genomen en dat de genoemde hoeken voor zullen worden. De heer Schilling spreekt over het adres van den heer Bruntink. Spr. is 't er mee eens, dat niet ieder in Velserbeek mag jagen, maar ei is hier een kwestie aan verbonden. Spr. hoopt dat de aanvrager, die ambtenaar, gerehabiliteerd zal worden, want deze man zijn aantijgingen aan; wreven, die rehabilitatie noodig maken. De Voorzitter zegt dat het t oude lied is, de heer Schilling heeft weer niet beide partijen ge- hoord. De heer Schilling zegt dat dit wel kan zijn, maar spr. meent dat deze ambtenaar rehabilitatie mag verwachten en als de Voorzitter daaraan niet voldoet, zal spr. die op andere wijze trachten te verkrijgen, daar hij meent dat de gemeentena ren recht op bescherming hebben van het hoofd der politie. De Voorzitter zegt dat de heer Schilling die rehabilitatie dan moet zien te verkrijgen aan juiste adres, n.l. bij de justitie. De heer Schilling zegt dat hij dan oen inter, pellatie zal aanvragen bij den raad. want spr. zegt dat hij niet zoo gauw uit den weg gaat De Voorzitter: Dan zal ik zorgen, dat de zaak niet hier behandeld lean worden. De heer Schilling: Dal zullen we dan wel zien. De heer Visser hoopt dat alleen het hoofd der politie, politiemannen en de parkwachters in Vel- rbeek zullen mogen jagen. De Voorzitter: Dat zal gebeuren. Aan de orde zijn de voorstellen tot wijziging en aanvulling van de verordening, regelende het lager onderwijs, uitgebreid lager onderwijs en buitengewoon lager onderwijs en tot overplaat sing van onderwijzend personeel van school D naar school D I. De heer Roelse zegt dat de voorstellen van B. en W.. betreffende school D door sprekers frac tie altijd met soberheid is behandeld, ook al om het hoofd en de verstandhouding met het perso neel. Maar de misstanden aan deze school en de schadelijke invloeden, die door de slechte ver standhouding het gevolg zijn, nopen thans lot spreken. De heer Landeweert vraagt of dit nu aan de orde is. De heer Roelse zegt dat het bij deze zaken be hoort. Spr. critiseert het optreden van het hoofd van school D, die zich steeds tracht te ontdoen van de soc.-dem, elementen onder zijn personeel. Ook met de aanstelling van een tijdelijk hoofd is het eigenaardig gegaan en daarbij is iemand gepasseerd, die voordien vaak als lijdelijk hoofd opgetreden en die bij benoeming van den voorgedragen onderwijzer ook weer als tijdelijk hoofd zal moeten fungeeren. Spr. zegt ook tegen de voordracht voor hoofd der school bezwaar te hebben. Bij zulk een be noeming moet altijd gelegenheid zijn voor vrije sollicitatie en dat is hier niet het geval geweest. Voor school E geschiedde een oproeping en werd geen plaatsgenoot gekozen. Hier wordt iemand voorgedragen, dat we van bevoorrechting moeten spreken. In verband met de kwestie der benoeming van een hoofd van school A wordt deze bevoorrechting nog vreemder en moeten we denken, dat hier de sociaal-democraten gepas seerd worden, Spr. weet niet of dit het werk van den wet houder van onderwijs is, maar in ieder geval is het college er verantwoordelijk voor. Spr. zegt dat we reden hebben, om zeer ontevreden over deze voordracht te zijn. Als deze onrust aan school D niet verandert, kan het niet anders dan tot schade zijn van het onderwijs, Spr. zegt dat de ontstemming over deze zaak zoo is, dat hij B. en W. verzoekt de voordracht terug te nemen. De heer Schuitenmaker zegt alleen hierop te willen wijzen, dat de oneenigheid aan school D niet dateert van het tegenwoordige hoofd, want ook onder het vorige hoofd was die er al. Spr. meent dat we de voordracht alleen moeten zien in het belang van het onderwijs. De heer ten Broeke zegt dat hij in het raads stuk leest, dat de voordracht uitgaat van B. en W. en niet van het hoofd der school. Spr, zegt voorts den heer de Mooy een zeer geschikt hoofd te achten. De heer Bosman zegt dat de voordracht veel te laat verschenen is, pas Zaterdagmiddag. Spr, zegt dat de heer van Zoest, hoofd van school E, over plaatsing heeft gevraagd en naar spr. meent te weten, is den heer van Zoest vroeger al beloofd, dat hij school D zou krijgen. Spr. acht den heer de Mooy geschikt als hoofd, maar niet voor deze school, omdat dit de onrust aan deze school nog zal vergrooten. Spr. heeft vernomen dat van rechts hedenmor gen een deputatie bij den heer Van Zoest is ge weest, met verzoek zijn overplaatsing in te trek ken. Spr. vraagt wat hier weer achter zit. De heer Tusenius zegt dat het hem spijt dat hij geen kinderen op school D heeft, want dat moet toch wel interessant zijn. 't Is bar, laat men toch denken om 't belang van het openbaar on derwijs. De heer Groeneveld zegt dat vroeger reeds de heer de Mooy naar voren is gebracht en dat toen niemand bezwaar had. Spr. zegt bij den heer Van Zoest te zijn geweest, omdat hij meent dat de heer van Zoest recht op overplaatsing heeft. En spr. meent ook dat de heer de Mooy naar school D niet gelukkig zal zijn. Spr. meent dat 't beste zal zijn den heer van Zoest over te plaatsen naar school D en den heer de Mooy te benoemen tot hoofd van school E. De heer Schilling zegt dat hij moet zeggen wat hem wel spijt, omdat de wethouder sociaal- 1 democraat is dat de sociaal-democratische on derwijzers stelselmatig als hoofd worden geweerd. Zij hebben geen kans. Spr. vindt dit toch erg, waar niet eigenlijk de linksche leden, dus de voorstanders van openbaar onderwijs, beslissen, maar die leden, die niets voor het openbaar on derwijs voelen. Spr. hoopt, dat als de sociaal democraten en de loyale vrijzinnig-democraten nog eens de meerderheid hebben, het niet zoo zal gaan. De heer Sluiters komt er tegen op, als zouden de voorstanders van het bijzonder onderwijs geen interesse hebben voor het openbaar onderwijs, Spr. zegt alle openbare scholen in deze gemeente wel bezocht te hebben en dat hij daaraan veel tijd heeft gegeven. Dit is, omdat spr. ook groot belang stelt in het openbaar onderwijs en wil dat dit zoo goed mogelijk is. Spr. betreurt dan ook zeer, dat er zooveel wrijving is aan school D, want dit moet het onderwijs schaden en moet wellicht ouders doen besluiten, dat ze hun kinderen beter naar een andere school kunnen zenden. Spr. acht den heer de Mooy zeer geschikt als hoofd en wijst er op, dat de wethouder van on. derwijs niet de eenige is, die de voordracht op maakt. De heer Landeweert zegt de lankmoedigheid van den Voorzitter te bewonderen, om heel dit debut te laten gaan, want het heeft met de reor ganisatie van school D niets te maken. Het voor stel tot splitsing van school D is niet van pas, het was er al, vóór de heer Roelse raadslid was. De geschikte tijd daarvoor was de vacantie en een onderhoud met den inspecteur deed dit nog dui delijker zien. Dat de heer de Mooy voorgedragen ordt, is gevolg van een verzoek van raadsleden bij een vorige benoeming. Als de heer Schilling interrumpeert, zegt di heer Landeweert dat de heeren hun eigen vroe ger gesproken woorden niet meer kennen en dat spr. al lang weet, dat de heer Schilling hem toch niet gelooft. Spr. wijst er op, dal de heer Sluiters gelijk had, toen deze er op wees, dat een wethou der niet de eenige is, die een hoofd voordraagt. Wat de belofte is, die spr. aan den heer Van Zoest zou -hebben gegeven, spr, heeft gezegd dat als school E eens zou worden opgeheven, er bij de reorganisatie wel een plaatsje elders zou zijn. Daaraan heeft de heer Van Zoest zich vastge klampt en reeds bij de reorganisatie van school A en ook nu bij die van D zich aangemeld. Spr. zegt de voordracht van den heer de Mooy met kracht te verdedigen, terwijl de taak van den heer Van Zoest als hoofd van school E nog niet af is en deze er financieel niet bij achteruit gaat. Nu maakt men bezwaar tegen de voordracht, maar heeft men eenig bezwaar tegen den heer de Mooy. De heer Schilling: T Gaat om den toestand :hool D. De heer Landeweert: Als de heer de Mooy hoofd moet worden, gaat het dus tegen hem. Spi zegt dat men telkens spreekt over den toestand aan school D. Maar spr. staat voor den heer de Mooy in. Dat is een nobele, krachtige en eerlijke kerel. En met die kwesties aan school D moet het uit zijn, (Stemmen: Goed zoo!) En spr, ge looft als de heer de Mooy 14 dagen hoofd is, dal het uit zal zijn. Spr. vertrouwt op den heer de Mooy en als hij zich vergist, mag men spr. als wethouder van onderwijs wegjagen. De heer Roelse zegt dat er aan iedere school wel eens iets zal zijn, maar alle misère is geko men, sinds de heer van Ooslerom optrad als hoofd, '1 Gaat om de verhoudingen en nu mag de heer de Mooy een goed onderwijzer zijn, een andere vraag is, of hij geschikt is als hoofd. Gaat er niet om ccn krachtmensch te zijn. Spi gelooft dat de heer van Ooslerom een goed on derwijzer is, maar het is een slecht hoofd. De Voorzitter: Nu gaat u toch te ver inzake de heer van Oosterorri. De heer Roelse zegt dat hij toch iets incollegi- aals acht in het zicli naar voren dringen van den heer de Mooy. De heer Bosman vraagt of de wethouder van onderwijs de belofte aan den heer van Zoest kan nakomen. De heer Landeweert: Als school E opgeheven wordt. De heer Bosman zegt dan te moeten denken aan de woorden van een vroeger raadslid, dal men bij het Rijk niet moet denken aan een zede. 'Ijk lichaam. De heer Landeweert: Maar ik ben hel Rijk niet. Dan wordt er gestemd. Het voorstel tot reorganisatie wordt aangeno men. Het voorstel Roelse c.s, om de voordracht te rug te nemen wordt met 15-6 stemmen verwor pen, Vóór de heeren Dalmeijer, Roelse, Schaar, Visser, Schilling en Bosman. Op het verzoek van den heer Van Zoest om overplaatsing naar school D I wordt met 147 stemmen afwijzend beschikt. Vóór dezelfde hee ren als bij de vorige stemming, benevens de heer Groeneveld. Aan de orde is de benoeming van een hoofd van school D I. De voordracht luidt als volgt: P. J, de Mooy, onderwijzer aan school D, J. Oos ters, hoofd van school I te Rozenburg en J. Ilok- keling, hoofd der school te Bovenkarspel. Benoemd wordt met 15 stemmen de heer F. J. de Mooy; 5 stemmen waren in blanco en eén op den heer J. E. Sluiters uitgebracht. De lieer Sluiters dankt dengene, die op hem gestemd heeft, Het voorstel tot overplaatsing van onderwij zend personeel wordt goedgekeurd. Op het verzoek van hel bestuur van IJmuider.s Mannenkoor om medegebruik van een lokaal van school B of C voor het houden van gewone repe tities wordt besloten voor een proeftijd van ccn half jaar het speellokaal van de openbare be waarschool af te staan. Toegestaan wordt een crediet van f 5050 voor het aanschaffen van leermiddelen voor de scho len D, D I, A I en A II en ten behoeve van de scheiding tusschen de eerste twee genoemde scho len. De heer Vermeulen stemt tegen, daar hij het bedrag te hoog vindt en spr. ook hier bezuiniging wil. De verhooging van het crediet voor inrichting van het kantoor van den gemeente-ontvanger met f 109.80 wordt goedgekeurd. Aan de orde is het voorstel tot verlenging van den ontruimingstermijn van een aantal onbewoon- baarverklaarde woningen. Verschillende leden maken bezwaren. De heer Dalmeijer zegt dat toch pas 85 huizen gereed ge- omen zijn; de heer Tusenius acht het bouwen van een aantal woningen voor ontoelaatbare ge- j zinnen noodzakelijk: de heer Schilling vraagt wat j Bij het voorstel tot aankoop en aanvaarding van grond, ten behoeve van straataanleg en ver breeding van den Hagelingerweg te Santpoort zegt de heer Vermeulen dat geen voorstel hem zoo teleurgesteld heeft. Het betreft hier een over gang, dien we koopen moeten en dan tegen f 5. per M2, terwijl de grond niet meer dan 20 cent per roe waard is. De heer Dunnebier zegt dat het een foui is geweest. De heer Vermeulen zegt zijn critiek dan terug te nemen, iedereen kan een fout maken. Het voorstel wordt goedgekeurd. De voorstellen lot verkoop van grond te Vel seroord en Santpoort en tot overname van stra ten te Wijkeroog worden goedgekeurd. Op voorstel van B. en W, wordt aan het hofje ten westen van de Tuindersstraat te Vel seroord, waar vanwege de woningbouwvereeni. ging Velsen eenige woningen zijn gebouwd, den naam gegeven van Tuindershofje Verhooging crediet voor het bijhouden van de kaart en den ligger der wegen. Het onder volgnummer 148 der gemeentebe grooting, dienst 1925, geraamde bedrag var f 1000.voor het bijhouden van de kaart en den ligger der wegen, blijkt niet voldoende te zijn cm daaruit de kosten van het gereedmaken van dien ligger te bestrijden. Naar schatting zal no; bedrag van I 1000.benoodigd zijn. en W. stellen daarom voor, alsnog een ere diet van f 1000,voor dit doel toe te staan. Goedgekeurd. Het voorstel tot overname van straten te Vel seroord van de N.V. Exploitatie Mij. Velseroord en tot ruiling van grond met deze vennootschap wordt goedgekeurd. Eveneens het voorstel tot toekenning van voorschollen onder waarborg van 2e hypotheek voor den bouw van arbeiderswoningen. Voorstel van den heer K. H. Tusenius inzake wijziging van artikel 90 der algemeene politie verordening. Door den heer Tusenius is onder -dagteekening in 11 Augustus 1925 het volgende schrijven den Raad gericht: „Ondergeteekende, lid van Uwen Raad, heeft hierbij de eer het volgende voorstel in Uw eerst volgende zitting te willen behandelen: Art. 90 van de Algemeene Politieverordening (inzake honden) worde zoodanig gewijzigd, dat het in de toekomst slechts veroorloofd zal zijn honden te laten losloopen in onze Gemeente 1 neer deze onder geleide en hoede van hun eige naars zijn. De Gemeenteraad noodigt Burgemeester en Wethouders uit hiertoe een redactiewijziging van genoemd artikel te willen doen ontwerpen en in een volgende raadszitting den Raad ter goed keuring aan te bieden." De heer Tusenius zegt dat het voorstel tot hel vasthouden van honden wellicht is aangenomen, omdat er zooveel honden losliepen. Spr. gelooft dat het nu niet zoo erg meer is en dal de touw tjes nu wel weer wat losser kunnen. Spr. zou wil len dat de eigenaars een touw moesten meene men en op een eerste aanmaning de honden moesten vasthouden. De Voorzitter stelt voor hel voorstel naar B. i W. te zenden om prae-advies. Goedgekeurd. Aan de orde is de interpellatie van den beer Tusenius, inzake de werkwijze der Schoonheids commissie. De heer Tusenius zegt dat de Schoonheids commissie zich ook bemoeit met werken als la brieken e.d., die toch eigenlijk niet in de eerste rlaats met sehóonheidseisch'eu hebben te ma een. Spr. heeft zelf een bbuwaanvrage voor een fabriek, een werk van o.g. twee ton, moeten doen, maar ondervond ook hiermede verschillen de moeilijkheden, terwijl deze fabriek toch komt aan de Visschershaven te IJmuiden, waar zoo als de heer Maas straks zeide, ook stankfabrie ken zijn, Spr. stelt tenslotte voor om te benoemen een commissie ad hoe, teneinde te onderzoeken de fouten, welke de werkwijze der commissie aan kleven en zoo noodig voorstellen te ontwerpen tot wijziging der betreffende verordening. Het voorstel is mede onderteekend door dc heeren Wardenaar, Roelse en Schuitenmaker. De heer Dunnebier zegt geen bezwaar te heb ben tegen hel benoemen van een commissie. Maai ten we er nu dan geen discussie over openen. Dc Voorzitter vraagt of het niet beter is he voorstel naar B. en W. te zenden om advies cr stelt voor dan nu de commissie te benoemen. De heer Tusenius vraagt of dan niet een bepa ling demaakt kan worden, dat de Schoonheids commissie niet heeft te beslissen over fabrieken De Voorzitter vraagt waarom de heer Tusenius dan niet naar B. en W. komt. De laatste beslis- sing is toch altijd aan B. en W. Het voorstel tot het benoemen van een com missie wordt goedgekeurd In de commissie wor den benoemd de heeren Tusenius, Maas, Roelse. ten Broeke en Vermeulen. Aan de orde is de benoeming van: a. vijl leden der commissie van bijstand m het beheer der openbare werken. Benoemd worden de heeren P. Bosman, J. A Dalmeijer, J. P. Nijssen. J. E. Sluiters en K. H Tusenius. b. vijf leden der commissie voor gas en water- Benoemd worden de heeren H. Groeneveld, G. J. Maas, P. Schaar, B. G. Schuitenmaker er C. Wardenaar, c. vier leden der commissie van bijstand vooi de financiën. D T Benoemd worden de heeren A. ten Broeke, A. Dalmeijer. P. F. C. Roelse en F. P. Vermeulen. d vijf leden der commissie van voorberei ding voor de plaatselijke stralwetgeviug. Benoemd worden de heeren G. P. Langend.*, F. G. Schilling, B. G. Schuitenmaker, C. v. tl. Steen en J Zwanenburg. Loling ter vaststelling van de beide afdeelin„en van den gemeenteraad. Ingevolge art. 43 van het reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad, moet hiertoe worden overgegaan. Tot voorzitter van afdeeling I wordt benoemd de heer Dunnebier, tot voorzitter van afdeeling de heer Handgraaf. Daarna wordt punt 1, Belastingzaken, behan deld en de vergadering gesloten. VisschfttH en Scheepvaart en W. doen om de menschen uit deze krotten te krijgen; de heer ten Broeke vraagt hoe het nu staat met den bouw der 295 woningen, De heer Dunnebier zegt dat het college alles doet om de woningen ontruimd te krijgen. Spr. zegt dat het bestuur der Woningbouwvereeniging Velsen zeker zal medewerken om van de 87 ge reedgekomen huizen een deel beschikbaar te stel len voor gezinnen uit onbewoonbaarverklaarde woningen, Het voorstel wordt goedgekeurd, evenals dat tot verhuur van een woning van de Trompstraat te Velseroord aan P. G. Maas en van een strook grond te Velsen aan B. Verhoef. Het voorstel van de heeren Roelse c.s. Inzake watervoorziening van onbewoonbaarverklaarde woningen wordt aangenomen. WATERSTAND IJMUIDEN. water 11.40 041 2.41 1.21 3.14 1.58 234 3.11 Sept. 1025 H. water L. Dagen v.m. n.m. V.HJ. 3 35 11.15 3 3 05 1.12 4.16 11.59 4 3 50 2.01 5 4.32 4.59 0.25 6 5.15 5.40 1 08 7 5.58 6.21 1.46 8 6.41 6.59 2.23 0 7.22 7.44 3.00 Geen Zomertijd. VISSCHERIJ. Vischomzet. De omzet in de rijksvischhallen te IJmu'j droegen in Augustus van dit jaar 1 tegen i 959.576.in Augustus van het vof Alzoo een vermeerdering van ruim f Engelsche Vischhandel, In verband met de pogingen de Noordze sckerij te bevorderen en mede naar aanpi van de toenemende vraag naar visch iu j! heeft de secretaris van het departeinenl Handel een onderzoek doen instellen v- blijkt, dat de meeste sleden in Italië, niet 31 die in het Noorden gelegen, een te kleinen"3 voer van visch hebben. De verkoop van de 3 zee-visch was zeer slecht en ondoelmatig ganiseerd. Daarom wordt een goede' organisatie van verkoop van Noordzee-visch in Italië door I gelsche handelaren, aanbevolen. Visch uit L stoft, Yarmouth en Grimsby, kan binnen te Genua, Florence en Turijn worden verU mits de wagens op de booten, welke hel Ki oversteken, kunnen worden vervoerd. Aangezien Engeland een uitmuntende schersvloot heeft, en voorts verschillende fa' teilen kan bieden, wordt een levendige y'l handel met Italië verwacht. Men seint uit Vigo aan hel MadridscheiJ „El Liberal": De plaatselijke pers protesteer] gen het opbrengen van twee Spaansche j schersbooten door een Portugeesch oorlofaj in de vrije wateren, terwijl zij op den teruM waren naar de Spaansche kust. De reedera ving een telegram, waarin werd medegedeelij veroordeeling tot inbeslagneming van de v>3 en een boete van 2000 pesetas was gevold! bond van visscherïj-bedrijven heeft hel toire verzocht tusschenbeide te komen. 1 Van de 29 trawlers, die Maandag aaJ markt waren, hadden 3 met de trawl op hJ gevischt, n.l. de Corrie, de Azalea en de Hu les. De beide laatstgenoemden brachten |f, andere visch aan. Naar men ons verzekerde de netten onderling nog weer geheel verschik De resultaten zijn niet buitengewoon bea digend, doch de slechte uitkomst der drijfotl scherij geeft reden tot de veronderstelling dj; juist niet aan het vischtuig ligt. Het dikwijls door de vischlossers gcwM te~ drifterseizoen werd Dinsdagmorgen fa met de aankomst der Engelsche drifter Ka' Gladys Y.H. 875, met een vangst van 400 versche haring, Maandagmiddag ging de stoomtrawler IJ.M. 19 naar zee. Even later keerde hel terug, wegens keteldefect. - Gisteren begon te Kopenhagen de ju sche vergadering van den internationale: voor diepzee-onderzoek. Onder de puntes behandeling is de vaststelling van hel prt voor het komende jaar, 't welk onderzoeking de Oostzee, de Noordzee en den Allanüi Oceaan van de Spaansche en Portugeesch c ten tot de Faröer en IJsland omvat, Bij;« aandacht zal worden gewijd aan de vissde de Noordzee en de wateren van IJsland e Faröer. n J iz» Uit Perpignan wordt gemeld, dal cm schersboot, die Zondagnacht van Baüyulss» terugkeerde met 20 personen aan boord, door de hevige zeeën. Alle opvarenden v ken, met uitzondering van de zoon ia] eigenaar, die zich zwemmende wist Ie Hij heeft dan ook hel bericht van de ran: gebracht. 311 Te Katwijk aan Zee is het kuste' j| vaartuig K.W. 77, behoorende aan H. v.i i gezonken. Men denkt aan kwaadwillighei Van de IJmuider haringvloot kina dert de vorige opgave binnen IJ.M II dl last en IJ.M. 33 met 16 last pekelharing. scheepvaart. tl Aankomst Zweedsche onderzeeilo 1;( Van 3 tot 7 September zal een Zweeds iiO derzeeflotille ons land bezoeken. De Hos J staat uit de onderzeebooten „Mem", code 1 kapitein S. G. Wemberg, tevens divisieö 1 dant, „Valrossen", commandant kapit' Backström, „Uttern", commandant kap;' CS Thorburn en „Hajen", commandant In- 1* T. nn De eqiupages bestaan uit 7 officier": derofficieren en 64 korporaals en matftf eerste bezoek geldt de haven van Amitt ,V - In de week van 24 tot 31 Aug q IJmuiden uit zee binnengekomen 65 s!W pen en 1 zeelichter en naar zae verlros M stoomschepen. r pn 31 w'l F#5'' papierhout, Velsen. Aangekomen Maersk, sl., Archangel, briek. Vertrokken 29 Aug.: The Marchioe jpli Grimsby, met cellulose; Eros, st., Sus Q ledig. j j[g IJmuiden. Aangekomen 30 Aug.: far San Juan, Ijzererts, Hoogovens; Niels, Hamburg naar Boston, om te bunkeren. PLAATSELIJK NIEXJWS e lil ido ~-4m IJMUIDEN Konlnglnneverjaardaj Eenigzins stiller dan vorige jar® niet geheel en al vergeten, ii1 nationale feestdag in IJmuiden vs gaan. Belangrijke nummers stond» niet op het programma en, met op de te verwachten Maandagd'™J|m ifll i, ie cb hi on iwi d vischhal, had het bestuur der On eeniging geen feestelijkheden gewj J in de morgenuren, een regelingdiep noodzakelijk bleek te zijn. Alleen" muziekuitvoeringen in den voorj door de beide plaatselijke mus» gingen, waren gebleven, doch ij'- n naar een zoo vroeg uur verse» diegenen, die bij den vischafsliï hebben, nog konden meedoen en»r neDoen, nog Kunucn mccuv— - deel hunner medeburger» nog g'w' ll|uj op een oor te liggen. Zelfs onder waakzame muzikanten waren »r te vroeg was. Maar, om 6.40 uur had de hee een voldoende schare getrouw®, heen verzameld om de eenige andere koralen over het w te laten klinken, ten aanschouw' in Ut Am

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2