Adverteert in dit blad. BABY-ARTIKELEN Nutsspaarbank De lage Wolprijzen in Spaar- en Voorschotbank Soa 1925 Winterseizoen 192(1 MAISON RflARTENSil Visscherij. YERKOOPING art Faillissement Faillissement F aam-Kassa-Bon Attractie .De Nieuwste Manteltjes - Mutsjes - Jnrbjes enz. W. Böttgrer Heden OPENISH van het Winterseizoen '25|26j FARIJ8CHE «ODELHOEDKN ook VtaolTt en TOTHOSDBN. Pres. Krijgerstraat 59. VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER T.B.C. Men schrijft ons: „De Financiën moeten opgevoerd worden." „Het Ledental". In den loop van dit jaar is het aantal leden niet zeer toegenomen, ik zou bijna kunnen spre ken van een stilstand. De sobere lijd zal zeer ze ker daar niet vreemd aan zijn, toch wil het mij voorkomen, dat er nog velen in onze gemeente zijn, die wel lid zouden kunnen zijn, zonderhun budget met dien „cenen" gulden te overschrijden. Waar is het echter ook, dat er veel, zeer veel gevraagd en verlangd wordt van onzen liefda- digheidszin; op veler en allerlei gebied. Toch mag ik even aanstippen, dat het hier gaal om de volksgezondheid, dus om ons aller gezondheid. Weinigen zijn er die weten en beseffen wat het woord „luberculoos" insluit, maar nog minder zijn er, die weten hoe gevaarlijk voor on ze omgeving „tuberculose patiënten" kunnen zijn; „kunnen zijn", dus niet behoeven te zijn. Het be hoeft ook niet, als de Vereeniging zijn volle kracht kan ontplooien. De Consultatie-Bureaux, ook hier in onze ge meente, mogen zich in een zeer druk bezoek verheugen. Ik zeg „Verheugen" omdat daaruit blijkt, dat velen denken aan de spreuk: „Laat U en Uwe kinderen onderzoeken eer hel te laat is", beter voorkomen dan genezen. Ook de schoolarts in de gemeente maakt een ruim ge bruik van het C. B. Door dat zeer druk bezoek, is één zitdag per week te weinig en moesten er minstens twee zijn. EdochGeld ontbreekt voor een 2e specialist. Komt aan leden! Geeft, leden! Steunt ons en ge steunt de maatschappij. „De busjes". In Juni, Juli zijn in verschillende zaken de wel bekende groene busjes met het nog meer beken de opschrift „Helpt ons de Tuberculose bestrij den" geplaatst; met een daarop aangebracht ver zoek, om steun. Speciaal voor wat betreft voe ding voor on- en minvermogenden. Het is dui delijk dat iemand, die de kosten zelf kan beta len dit ook doen moet, doch er zijn er ook velen, die dat niet of niet geheel kunnen doen, en deze moeten gesteund en geholpen worden. Alle bus jes zijn nog niet geleegd, doch over het algemeen valt de oogst niet mede, het zou beter, veel beter kunnen. Met 2 jaar zouden die busjes ons dat zijn wij allen een lighal voor dag en nacht op kunnen brengen, die geheel modern en naar de eischen van den tijd zijn ingericht, „Gegevens". 500 zaken en instellingen in de gemeente. In ieder daarvan 1 busje, aantal bezoekers per week per zaak 100. Iedere bezoeker geeft één cent geeft per week f 500 „Vijf honderd gulden" per jaar „Zes-en-twintig duizend gulden" f 26000.Laat ons niet zeggen het gaat niet; het gaat wél, als men maar wil. Met goedvinden van de dames en heeren blij ven de busjes voor het bekende doel ook gedu rende de wintermaanden geplaatst, ook dan is steun (in huis) dikwerf hard noodig. Mag ik de busjes in ieders belangstelling aan bevelen en de wensch uitspreken op een zeer gunstig resultaat? „De Loterij." In de IJmuider Courant heeft men meermalen advertenties kunnen lezen over „eene Loterij", zonder dat daarin vermeld werd voor welk doel of instelling. Dit laatste heeft nu gestaan in de IJmuider Courant van Zaterdag 29-Aug '25. Daar het bestuur naar versterking van midde len moet uitzien, om de uitgeputte kas aan te vullen, werden verschillende bronnen aange boord, en die het meeste kans op slagen gaven, behouden. Een hiervan is dan ook „De Loterij". Het is U welbekend, dat zeer fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld, om eenige nogmaals te noemen, Inzinkbare naaimachine f 135.Elec. stofzuiger f 125.enz. enz. Doch om ruimte te besparen. Zie raambil jetten, die eerstdaags verschijnen. Ga de prijzen zien in de étalage's! Zorg er voor dat vóór St. Nicolaas de trekking kan plaats hebben en ge hebt één reuzenkans op een reuzen cadeau voor dien dag. Verder staat nog op het programma „De Ba zar", alsmede hopen we weer te mogen rekenen op Liefdadigheids-uitvoeringen van Vereenigingen in onze gemeente. Komt aan, laat ons optimistisch zijn; veel le den; vlugge afdoening Loterij; goede bazar ei veel en goede uitvoeringen, alsmede groote re centies. Dan kunnen we komen tot „Krachtdadige bestrijding der t.b.c. in onze ge. meente". Velsen, C. B. 12-9-'25. „Prop." POSTER IJ EN. Postkantoor IJmuiden. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2c lielft der maand Augustus 1925. Brieven Binnenland. 1. L. v. Beers, Rotterdam. 2. Wed. de Bie, Helder. 3. De Courant, Amsterdam 4. Piet Haasnoot, Katwijk aan Zee. 5. Miet v. Huikelom, 6. Ivennemcr Editie, Haarlem. 7. G. Wolters, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland. 8. Zonder adres, 9. Zonder adres, 10. L. v. Beers, Rotterdam. 11. N. Cox, IJmuiden. 12. Pe Marie Duinmliyer, Beverwijk. 13. L. v. Duyvenbode, Katwijk a. Zee. 14. A. C. Guyt, Katwijk aan Zee. 15. A. V. d. Leek, Egmond aan Zee. 16. N. J. Pfam, Amsterdam. Brieven Buitenland. 17. R. Bentz v. d. Berg, Nancy. Briefkaarten Buitenland. 18. Wilhelm Buse, Ilamborn. 19. W. Fedder, Braunlage. 20. Gertrud Hcchen, Rheydt (Rhl). 21. Marge Heller, Stettin. 22. Frida Heller, Stettin. 23. Esq. L. Picard, London. 24- Urbach, Düsseldorf. GEMENGD NIEUWS. Vereeniging van Ned. Werkgevers. Te Haarlem werd de algemeene ver gadering gehouden van de Vereeniging van Nederlandsohe Werkgevers. In het bestuur werden gekozen in de plaats van den heer A. H. van Heek, lid der firma G. J. van Heek Zn. te Enschedé, de heer C. II. ter Kuile, di recteur der N.Y. Spinnerij „Tubantia" v.h. B. W. H. ter Kuile te Enschedé en in de plaats van den heer ir. C. W. J. Iloyer, directeur der Papierfabriek „Gelderland" te Nijmegen, de heer IJ. Smidt van Gelder, directeur der N. V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrie ken der firma Van Gelder Zonen te Amsterdam. De balans en rekening en verant woording over 1924 werden hierna vastgesteld en in de commissie tot het nazien der balans en rekening en ver antwoording óver 1925 benoemd de heeren P. L. Dubourc.q, directeur van de N. V. Fransoh-Hollandsche Oliefa- brieken „Calvé-Dclft" te Delft, ir. A. de Kanter, direct, der N.V. Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Feij- enoord" te Rotterdam en Joh. Ketjen, directeur der N.V. Maatschappij voor Zwavelzuurbereiding v.h. G. T. Ketjen Co. te Amsterdam. Besloten werd, voor 1926 de contributie te heffen vol gens dezelfde schaal als het vorige jaar. In den namiddag brachten de leden een bezoek aan de N.V. Koninklijke Nederlandscbe Hoogovens en Staal fabrieken te IJmuiden en aan de Pa pierfabriek te Velsen van de N.V. Ver eenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen. Te voren hadden de heer J. H. A. Kruimel voor de papierfabrieken en de heer ir. A. H. Ingen IJousz voor de hoogovens in de vergadering een inleiding gegeven be treffende de geschiedenis en de inrich ting en werking hunner onderscheiden bedrijven. De directies van beide fabrieken'bo den den leden vervolgens een thee aan op het buitengoed „Velscrbeek", waar na een autotocht gemaakt werd door Kennemerland. Ten slotte vereenigde men zich aan een; maaltijd in het Groot Badhuis te Zand voort. Tel. Geheimzinnige wingerdgroei. Achter een huis op de Prinsengracht, te Amsterdam bevindt zich een win gerd, die de eigenaardigheid had te groeien, hoewel de wortels afgehakt waren, en bovenden grond bengelden. De plant had geen verbinding meer met de aarde en toch wilde zij niet doodgaan. Dezer dagen is het raadsel opgelost. Een loodgieter moest de waterspoeling van een W. C. nakijken, omdat deze verstopt was. De 11 c.M. dikke looden buis werd opengemaakt en de loodgie ter bemerkte daar tot zijn verbazing geen boender, maar de wortels van den wingerd. Bij onderzoek bleek, dat een der wortels van den wingerd door een spleet in den muur was gedrongen en daarna door een opening in den buis. Daar was de wortel groot er en dikker geworden, zoodat hij zich uitstrekte over een lengte van vijftig duim. De loodgieter had nog nooit iets dergelijks in zijn loophaan gezien, en het eigen aardige geval zal in het vakblad be schreven worden. Tel. Behoud van natuurschoon. Naar de Res.bode meldt, zullen bin nenkort bepalingen verschijnen, welke, het tenietgaan van landgoederen en oude schilderachtige molens zullen te gengaan. De bedoeling is, dat deze be palingen zullen va.n kracht worden op 1 Januari a.s. Nog dit jaar zal, zegt het blad voorts, het wetsontwerp tot wijziging van de Monumentenwet worden ingediend, daar het overleg met de kerkelijke autoriteiten reeds tot resultaat heeft geleid. WATERSTAND IJMUIDEN. Sept. 1925 H. water L. water Da.;rn v.ro. a.m. v.m. n.ss 13 0.09 7.09 7.41 14 0 39 1.13 8.23 8.48 15 1.34 1.57 9 24 9.41 16 2.11 2.23 10.09 11.36 10.23 17 2.45 3.05 10.45 0.13 11.00 18 N.M 3.17 3.36 11.21 0.54 11 38 19 3.49 4.08 11.54 1.32 Geen Zomertijd, Naar de Tel, verneemt is van het rijk geen opzegging gekomen van de hum- der lokalen, die door den Raad v.*5** de Scheepvaart gebruikt worden in het Beursgebouw. Waar bovendien wordt aangenomen, dat de minister dit onderwerp in de naaste toekomst niet zal" aansnijden, mag worden verondersteld, dat het vraagstuk van de overplaatsing van den Raad voor de Scheepv-aarL naar Den Haag voorloopig niet aan de orde zal komen. De toestand der kustvisscherij in Juli. Naar de afdeeling Visscherijen van hef i tement van binnenlandsche zaken en la ^uPar ons mededeelt, werd de kustvisscherij te j°UV belemmerd door warm weder en in de"] week der maand door stormachtig weder de Zuid-Hollandsche stroomen door da gepaard gaande hooge ebbestanden. aarmed In den Dollart en de Lauwerzee en het N lijk deel der Zuiderzee werd de visscher; 0^1 ker, in de Zuid-Hollandsche stroomen en ze daarentegen minder druk uitgeoefend den jaar Juli. n VerIi De geldelijke uitkomsten der visscherij i Zuiderzee en de Zuid-Hollandsche stroom1" 1 zeegaten waren thans beter, die van den D V en de Lauwerzee daarentegen slechter dan i den jaar Juli, Ver'1 De hoeveelheid en opbrengst der aangevop visch bedroeg n.l. volgens voorloopiöe „„f respectievelijk in den Dollart en de Lauuf 160.184 K.G. en f 6.080 (279.232 K.G. en f h m? Juli van het vorige jaar), in de Zuiderzee 3 sqf, K.G. en f 293.214 (2.456.759 K.G. en 281 Juli 1924), in de Zuid-Hollandsche stroonin zeegaten 194.707 K.G. en f 39.112 (verledl Juli 162.560 K.G. en f 33.018). Uit Zeeland Z'ï verzonden 2.894.500 K.G. mosselen ter wa j van f 40.800 (verleden jaar Juli 2.432.900 Kf mosselen ter waarde van f 36.290). Oesterver ding vond in Juli, evenals in dezelfde maand v* het vorige jaar, niet plaats. De ansjovisvisscherij welke tot 15 JUJ{ - .1 worden uitgeoefend, was van weinig bete meer. De aalvangsten van de fuiken op de den in de Waddenzee waren tamelijk gymt eveneens die van de aal-, kwak- en dwars! die van de lijnen, peur, kribben en fuiken Zuiderzee minder gunstig. Door het warme y' der kwam ziekte onder de aal voor. De bol'' scherij met staande- en sleepnetten leverde or* het algemeen nog kleine vangsten op; de vJ sten met botlijnen waren beter. Evenals voor aalvisscherij was ook voor de botvisscherii warme weder niet gunstig. Met kwak_ en dv kuil werden weinig garnalen gevangen. De nalenvisscherij in den Texelstroom was beteekenis. In de Waddenzee werden geen mosselen J de perceelen gevischt; op de natuurlijke bjJ was de visscherij op consumptie-mosselen zeer geringe beteekenis. De visscherij op g len voor eendenvoeder werd nog met gy resultaat uitgeoefend. Een groot aantal Z(« sche vaartuigen oefenden de visscherij op m zaad uit. De visscherij op alikruiken en kok!a was van zeer weinig beteekenis. In den Dollart werd weinig bot gevangen,! wijl ook de garnalen veel verminderden. In de Lauwerzee werd de garnalenvisscl voortgezet, doch in het laatst der maand y de garnalen zoo klein, dat nog slechts vox drogerijen gelost kon worden. In de Zuid-Hollandsche stroomen leverd kubben- en korvenvisscherij slechts middelnn vangsten, op, behalve op het IToIlandsch D waar deze visscherij met gunstig resultaat uitgeoefend. Ook de vangsten met de aalfti den aalreep en de botlijnen waren niet bem gend. Met de botfuiken, het bot- en wifri schutwant en de blieknelten werden 4 vongirten gemaakt, eveneens met éèn ankeil waarmede op het Scheur op spiering werd vischl, daarentegen werd met de ankerkudc het Hollandsch Diep slechts weinig spieris* vangen. De prijzen van spnering cn witviscè ren gering, terwijl in het laatst der maand pen sterke daling in de aalprijzen kwam, Df j nalenvisscherij in de Zuid-Hollandsche ;aj leverde middelmatige vangsten op. OPENBARE te IJMUIDEN op Vrijdag 18 September 1925 des namiddags 2 uur (precies) in Hotel „Nummer Een" ten overstaan van notaris W. A. Dólleman te IJmuiden, van 1. Een huis met Erf, aan de Kanaalstraat No. 20 te IJmuiden, groot 50 c. A. 2. Een woon- en winkelhuis, met Bakkerij en afz. opgaande Bovenwoning en Erf, Bik en Arnold- kade 43 zwart en rood te IJmuiden, groot 1.49 Are. 3. Een Huis met Erf, aan de Kanaalstraat no. 98 te IJmui den, groot 91 c. A. 4. Een Pakhuis met Erf, aan de 3e Middenhavenstraat, Z. Z. Visschershaven te IJmuiden (staande op erfpachlsgrond), groot 3.30 Are. 5. Een perceel Orond gelegen aan den Rijksstr.weg hoek Driehuizerkerkweg te Velsen, groot 3.30 Are. Behoorenke tot de na latenschap van wijlen den heer J. N. Klein. De perceelen zijn verhuurd pare. sub 1 voor f 35 per maand, perc. sub 2 beneden voor f 67.00 per maand en boven voor f 8.75 per week. Perc. sub 4 voor f 15 per week. Bezichtiging op 9 en 10 Sept. a.s. van 2—4 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden notaris. TIMMERMAN, METSELAAR EN AANNEMER I—I WILLEM BARENDSZSTRAAT 16 TELEFOON No. 487. N. V. Schecpscxploitatie Mij. „Zaanland". De curator in genoemd faillisse ment brengt ter kennis dat bij be schikking van den Heer Rechter commissaris d.d. 7-9-'25 is bepaald Ie. dat de schuldvordering uiter lijk den 12 October 1925 ten kan tore van den curator moeten zijn ingediend 2e. dat de verificatievergadering is bepaald op Vrijdag den 6 Nov. des voormiddags ten 10 ure in het Paleis van Justitie te Haarlem. Pe Curator Mr. A. W. HELLEMA Advocaat en procureur, IJmuiden. N.V. Visscherij Maatschappij Zaanstroom Vli. De curator in genoemd faillisse ment brengt ter kennis dat bij beschikking van den Heer Rechter commissaris d.d, 7 9'25 is bepaald te, dat de schuldvorderingen uiterlijk den 12 October 1925 ter kantore van den curator moeten zijn ingediend 2e. dat de verificatievergadering is bepaald op Vrijdag den 6 Nov. des voormiddags ten 101/, ure in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator: Mr. A. W. HELLEMA Advocaat en Procureur, IJmuiden. Aangesloten bij het Ned. Spaarb.-Bureau. KANTOOR JULIANAKADE 4. Postnummer 116147. Telefoon 367. Zitdag voor IJmuiden, 's Maandags van 79 uur, Julianakade 4. Voor Velseroord 's Woensdags van 79 uur, Willebrordstraat 6. RENTE 4 Moet U belasting betalen? Neemt dan een boekje bij de Nuls spaarbank en stort daarop, wanneer U dat het best gelegen komt een bedrag, dat ge naar omstandigheden kunt bepalen Ge kunt ten allen tijde Uw geld terug nemen. Alle inlagen bij de Nutsspaarbank zijn en blijven strict geheim. U ontvangt 4 rente. Moet U renlte en aflossing voor Uw huis betalen? Neemt dan een boekje bij de Nuts spaarbank. Laat Uw geld niet renteloos in de kast liggen. UWOOGENZUW EEM KOSTBAR BEZIT oooart5 tot patientei 6remg u dit recept bu WEBER &.ZD" *onif1q3tr.io riaarl£r.:[>ar wordt het correct uitgevoerd Baai- en Flanellen Hemden, 'Molton Broeken en Hemden, Tricot- en Gebreide Oogde ren, Flanel- en Tricot On deriurken, Flanellen Dames en Kinder Nachthemden, Dames- en Kinder Flanellen. ZIET VERDER ONZE SPECIALE ETALAGE van Stukgoederen in JaegerFlanel, Baai en Molton, alsmede v in onze eigen gemaakte prima Ondergoederen. LET OP DE THANS OENOTEERDE PRIJZEN. P.S Tot Woensdag 16 Sept. nog gelegenheid tot 't inzenden van het Kruis woordraadsel. Ziet in de Etalage afd. Stephen- sonstraat onze thans begonnen Gooi thans vooral geen enkel Kassa-Bon weg, maar zie de Stephenson Etalage GROOTSTE KEUZE! CONCURREERENDE PRIJZEN! Aanbevelend, PRINS HENDRIKSTRAAT C 83—85 TELEFOON 421 Coöperatieve Qevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht i F. J. H. Schneiders, Mr. A. W. Hellema, A. de Wit, F. H. Luchsinfj Rechtskundig Adviseur, Mr. A. W. Hellema. Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijkezekeiw Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring gen»" tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4 De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 7—9 u Ontvangen een collectie schitterende

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2