M V V. STÖS11V0ÜEI-S V. s. V. V. T. 0. S. Van de IJmuider haringvloot kwamen se dert de vorige opgave binnen: IJ.M. 268 met 13 last; IJ.M. 381 met 15 last; IJ.M. 408 met 13 last pekelharing. In Hl. Dbl. schrijft Jhr. Mollerus, de se cretaris der Kamer van Koophandel te Haarlem, over „Welke belangen heeft ons district bij de nieuwe Duitsche tariefwet?" Wij knippen er het volgende stukje uit: Naast deze sombere mededeelingen is er toch ook een enkel lichtpunt. Zoo blijkt het dat ver- sche- 4ïn gezouten haring vrij van invoerrecht blijven. Dit feit is voor den IJmuider vischhan- del van zeer groot belang hetgeen hieruit kan blijken, dat het vervoer van versche- en gezou ten haring per Nederlandsche spoorwegen van IJmuiden naar het binnenland in de jaren 1922, 1923, 1924, ieder jaar afzonderlijk veel kleiner was naar Duitschland. De verhoudingscijfers laat ik volgen, waaruit ten duidelijkste blijkt welk een belang IJmuiden heeft bij den uitvoer van dit artikel naar Duitschland: Vervoer versche- en gezouten haring per Ned. Spoorwegen van IJmuiden in Kilogram. Binnenland: 1922 1923 1924 241.282 496.412 3324.254 Duitschland: 1922 1923 1924 1031.075 6586.888 12492.256 nacht van 22 Aug. j.l, had op de een aanvaring plaats tusschen den SCHEEPVAART. In de week van 7 tot 14 September 1925 zijn te IJmuiden uit zee aangekomen 64 stoomschepen en 1 zeelichter en naar zee vertrokken 63 stoom schepen. Het voor de haven langs varende Noorsche motortankschip Hamlet seinde om assistentie, om een zieke man van boord te halen. De sleepboot Nestor, van Bureau Wijsmuller haalde den pa li ent op, die na geneeskundig onderzoek, naar Haarlem werd vervoerd; In den Noordzee stoomtrawler „Christina Catherina", IJm. 13, de Finsche bark „Tjerimai", ten gevolge waarvan het laatste schip is gezonken en de Finsche ka pitein verdronk. Als eerste getuige werd door den Raad voor de Scheepvaart, die naar deze zaak een onder zoek instelde, gehoord de kapitein van den traw ler A. v. Pel, die verklaarde, dat hij om halfeen naar kooi was gegaan met order hem te roepen, als het log op 60 stond of als er iets bijzonders gebeurde. De wind was Z.O. ten O. Het was kalm water met een flinke bries. De roerganger kreeg Z.W. koers op. Getuige werd wakker, doordat er geroepen werd aan boord. Hij was in een oogen- blik op de brug. De aanvaring was toen al niet meer te voorkomen. De Finsche bark was nog slechts 15 M. af en lag N.W. voor. De trawler lag Z.W. Hoewel de telegraaf op vol achteruit stond, ging de trawler nog met volle kracht 10 mijl vooruit. De trawler liep bijna midscheeps op het zeilschip, dat nog even doorliep en toen be gon te zinken. De boot werd uitgezet met den stuurman en een matroos. De Finnen gingen in een sloep, die echter omsloeg, zoodat allen te water raakten. Zij klommen toen op de om^ keerde sloep en op een andere boot, die losge slagen was en werden allen, met uitzondering van den kapitein, gered door de boot van den trawler. De kapitein werd met een zwemvest aan gevonden tusschen het wrakhout en bleek door verdrinking gestorven te zijn, Als tweede getuige werd de roerganger, W. de Vliet, gehoord, die een kwartier voor de aanva- ring plaats had, de bark reeds had gezien. Vol gens zijn verklaring zouden de schepen elkaar gepasseerd zijn, als de Finsche bark denzelfden koers was blijven varen. Get. zag het roode vuur op ongeveer 3 streken b.b. en ging nog een halve streek westelijker, om beter het roode vuur te laten zien. Enkele minuten voor de aanvaring zag get. het groene vuur van de bark, waarop hij weer een weinig b.b.-roer gaf. Eenige leden van den Raad gaven als hun meening te kennnen, dat er een onjuistheid in de ze verklaring moest zijn. Get. kon onmogelijk op de door hem aangegeven wijze de lichten gezien hebben. Ten slotte werd nog een andere matroos, C. 't Iiart, gehoord. Ook diens verklaringen omtrent het zien van de lichten waren voor verschillende leden van den Raad onaannemelijk. De Raad zal later uitspraak doen. Tel. STORMVOGELS IV-R. C. H. V te 12 uur. STORMVOGELS V—SPAARNDAM II te 12 u. deze wedstrijd wordt waarschijnlijk omgezet en dus te Spaarndam gespeeld. De aanvankelijk vastgestelde wedstrijd Storm vogels IIHaarlem J1 wordt op verzoek Haarlem waarschijnlijk uitgesteld. A.s. Vrijdagavond spelersavond in Hotel Wil lem Barendsz, aanvang 8 uur. De trainer zal eene uiteenzetting geven over de nieuwe spelregels hare toepassing in het veld. Het bestuur deelt mede dat zij den prijs van seizoenkaarten, recht gevende tol toegang op de onoverdekte tribune, stelde op f 7.50. Wijziging aanvangsuur training op Woensdag en Vrijdag, dit wordt 5 uur. IJmuiden. Aangekomen 12 Sept.: Gouwzee, sleepboot, Maassluis; Calluna, st., Stromstad naar Gent, om te bunkeren; Stolwijk, st., Onton, ijzererts, Hoogovens; 15 Sept.: Bernhard Blumen- feld, st., Kirkeness, ijzererts, id. Vertrokken 12 Sept.: Calluna, st., Gent, na ge bunkerd te hebben; 13 Sept.: Gouwzee, sleep boot, met den zuiger Beverwijk op sleeptouw, naar Stettin; 16 Sept.; Stolwijk, st., Grange mouth, ledig. Velsen. Aangekomen 9 Sept.: Ryburn, st., Ar changel, papierhout, Papierfabriek, Venus, st., Archangel, id., id.; 10 Sept.: Ellen Larsen, st., Le ningrad, id., id.; 11 Sept.: Atos, st., Uleaborg, id., id. Vertrokken 8 Sept.: Elisabeth Maersk, st., Ar changel, ledig; 9 Sept.: Ornefjell, st, Immingham, id. Velsen, Aangekomen 15 Sept.: Konsul Schul- te, st., Leningrad, papierhout, Papierfabriek. Vertrokken 11 Sept.: Fram, st., Blyth, ledig; 15 Sept.: Ryburn, st., Leningrad, ledig. VOETBAL. R. C H.—STORMVOGELS 4—1. Overzicht. Over de groole nederlaag van Stormvogels te gen R. C. II. zal menigeen verwonderd hebben gestaan. We veronderstellen, dat vele toeschou wers en ook vele niet-aanwezigen de mee ning zullen opperen, dat het absent-zijn van Van der Wint de oorzaak van een en ander is weest en dat Terhorst de nederlaag ie wijten is. Wij zijn het hiermede in zooverre eens, dat ook wij meenen, dat v, d. Wint wel één of meer doel punten had voorkomen, doch Terhorst direct de nederlaag te wijten, dat gaat te ver. Wel indirect, doch dat had men vrijwel iederen keeper, die nog geen naam heeftgemaakt, kunnen doen. Want, nu v, d. Wint niet in het doel stond, was het vertrouwen bij de Stormvogels-backs weg, wat tot gevolg had, dat zij dicht op liet doel ble ven. Contact met de middeniinie bleef nu uit, .zoodat de verdediging meer „zeef" dan „safe' was. Een groote fout was voorts het peuterige spel van het Stormvogels-binnentrio. Van het begin tot het eind werden de vleugels genegeerd, met als gevolg, dat doelpunten moesten uitblijven. Dan viel het ons op, hoe R. C. H. den nieuwen buitenspel-regel veel meer uitbuitte dan Storm vogels. Koning, Nachtegeller en Brugman vooral stonden bij eiken R. C. H.-aanval op het nipper tje van buitenspel, om, zoo gauw de bal geplaatst was, voorwaarts te snellen. Wat vooral ook in 't oog viel, was het groote verschil in eenheid van het elftal. Bij R. C. H. sloot vrijwel alles als een bus, bij Stormvogels sloot vrijwel niets. Het geheele elftal speelde sy steemloos en succes moest dan ook uitblijven Zelfs individueel viel bijna geen lichtpuntje te vinden, of het moest zijn het backspel na de rust Haak en het spel van Boekeïaar op de links buitenplaats. Bij een zoo algemeen falen zou het verkeerd zijn op ingrijpende veranderingen aan te dringen. Het moet ons echter toch uit de pen, dat wij na Zondag meermalen gedacht hebben aan Ver maak en den linksbinnen Van der Velde. Zooals reeds gezegd, speelde R. C. H. stukken beter en de overwinning was dan ook volkomen verdiend. In de voorhoede bleek Koning nog een zeer gevaarlijk speler terwijl Nachtegeller het spel heel wat beter verdeelde dan Visser. In de middenlinie was Krom de man, maar ook Nieu- wenhuis en Geutskens mochten er wezen. De bei de backs waren al evenzeer uit het goede hout Sesneden, terwijl ook keeper Erdsieck ons kon sekoren. Bij deze beoo:rdeeling mag echter niet uit het oog verloren worden, dat Stormvogels dezen middag door haar weinige eenheid een gewillig slachtoffer was. WATERSTAND IJMUIDEN. Sept. 1925 H. water L. water Dagen T.m. n.m. V.ffi, n.a. 17 2.45 3.05 10.45 0.13 11 00 18 N.M. 3.17 3.36 11.21 0.54 11.38 19 3.49 4.08 11.54 1.32 20 4.19 4.38 0.13 0.22 2 03 21 4.52 5.10 0.44 0.52 2.35 22 5.25 5.42 1.15 1.23 3.07 23 6.01 6.20 1.47 1.58 Geen Zomertijd. OFFIC1EELE MEDEDEELINGEN. Uitslag j.l. Zondag gespeelde wedstrijd: R. C. H.—STORMVOGELS 4—1. A.s. Zondag wordt gespeeld: STORMVOGELS I—EXCELSIOR, vriendschappelijk, aanvang half drie. SPAARNDAM I—STORMVOGELS IH te 2 u. De wedstrijd. Stormvogels trapt af en onderneemt onmiddel lijk een aanval. Oldenburg plaatst mooi voor 't doel, maar de R. C. H,-backs zuiveren hun ge bied, Direct trekt R. C. H, ten aanval. Koning zet uitstekend voor, waarna de linkerwing, die geheel ongedekt staat, een prachtkans krijgt. Brugman schiet echter in het zijnet, De R. C. H. blijft in de meerderheid. Het elftal sluit als een bus, ter wijl de Stormvogelsverdediging nog geducht ram melt. Vooral de R. C. H.-linkerwing is het, die mooie kansen krijgt door hel uitstekend werk van Koning. Brugman is echter slecht op schot, zoo dat haast niet te missen kansen geen doelpunten opleveren. Langzamerhand werkt Stormvogels zich wat los. Het binnentrio houdt het spel echter verbazend kort zoodat de solide R. C. H.-verdediging steeds weer kan ingrijpen en Erdsieck weinig werk krijgt, Asbeck is steeds te laat tegen Geutskens en de enkele maal, dat hij het leder vrij heeft, zet hij nog achter. Nadat Brugman voor de derde maal een mooie kans niet heeft geaccepteerd, weet Hansen na eenig heen en weer getrap te scoren (10). Het leek ons toe, dat de St.-verdediging even weifel de, daar zij meende, dat één der R. C. H.'ers bui tenspel stond. Direct na den aftrap zit R. C, H. weer voor het R. C. H.-doel. Als Terhorst is uitgeloopen, redt Koster een zeker doelpunt, doch direct hierna kopt Van Dam den bal toch in (20). Stormvogels komt nu vinnig opzetten. Ev buiten het strafschopgebied krijgt Struys een vrije trap te nemen. Hij schiet hard in, doch Erd sieck werkt het leder weg. Direct hierop schiet Boekeïaar hard in, maar ook nu is de R. C. H. doelman weer op zijn plaats. Nog voor de rust vergroot R. C. H. dan haar voorsprong. Brugman brengt snel op cn geeft Ter horst geen kans (30). Met Stormvogels iets in den aanval breekt met dezen stand de rust aan. Na de thee zitten de Stormvogels er onmiddel lijk goed op. Er wordt een vurig, doch onoordeel kundig en daarbij kort spel gespeeld, zoodat het R. C. H.-doel betrekkelijk weinig in gevaar ver keert. Wel moeten Kuyt en Hazevoet telkens in grijpen, maar ze kunnen dat steeds met succes doen. Ook de Stormvogels-verdediging kan niet stil zitten. Vooral Haak weert zich nu geducht. Van een georganiseerde verdediging kan echter bezwaarlijk gesproken worden. Speciaal links vlot het niet erg. De snelle Koning vliegt meermalen langs het lijntje en één zijner voorzetten trapt Haak bijna in eigen doel. De toegekende corner schiet Koning zuiver op doel. Koster maakt 'n kopbeweging, doch laat op 't laatste moment den bal gaan, waarna de verraste Terhorst dit voor beeld volgt. (40). Ondanks dezen achterstand blijft Stormvogels vot houden. De voorhoede ondergaat eenige ma len een geduchte gedaanteverwisseling, wat ten opzichte van Boekeïaar een verbetering blijkt. De R, C. H.-verdediging met Krom aan 't hoofd slaat echter menigen aanval af en bovendien loopt het niet bijster mee. Een kogel van Asbeck stopt Erdsieck schitterend, evenals een schot van Blinkhoff Sr. Tenslotte echter weet Visser een prachtigen voorzet van Boekeïaar te benutten, zoodat de eer gered is (4-1). Beide partijen doen nu nog eenige gevaarlijke aanvallen. Terhorst redt een zeker doelpunt door snel uit te loopen en aan den anderen kant kan- jert Blinkhoff over de lat. Spoedig is dan het einde daar en heeft Stormvogels haar eerste ne derlaag geboekt in het nu nieuwe seizoen. Of het ook de laatste is? HELDER—V. S. V. 2—1. Alzoo heeft V. S. V. zich 2 kostbare puntjes la ten ontfutselen, doch het is voor haar een troost, dal dit is geschied in een uitwedstrijd en met een onvolledig elilal, wijl de Witte door ziekte ab sent was en Van Zutphen door een misverstand dezen wedstrijd nog niet uit kon komen, wat voor V. S. V. een geduchte handicap beteekende. Begeleid door een 70-tal supporters trok V. S. V. met het volgende elftal naar den Helder. Van der Wint (d.), v. d. Pieterman en Wey (a.), Böhm, Bruidschaar en Stapper (m.J, Bakker Jr., Zwanenburg, v. Heyst Sr., van Heyst Jr. en Bak ker Sr. (v.). Bij den Helder merkten we op, dat J. Blink- hof, (ex-Stormvogels), de spilplaats en Reitsma (ex-Alcmaria) de midvoor-plaats bezette, wal voor haar een geduchte versterking was. De wedstrijd. Ten aanschouwe van ongeveer 3000 toeschou- wers fluit scheidsrechter F. A. v. d. Burch om even over half drie beide ploegen in het veld. Helder wint den toss en verkiest tegen de nog hoogstaande zon in te spelen. Van Heyst brengt voor V. S. V. den bal aan 't rollen. Direct stevent V. S. V, op de H. veste af, zonder verder dan beide backs komen. Nu wordt aan beide zijden even verkend, Reitsma weet in deze periode met een ver, maar hard schot de paal van het V. doel te vinden, waar van der Wint's veilige handen zorgen, dat het leder ver der weggewerkt wordt. Beide partijen gaan nu ongeveer gelijk op, tot een kwartier voor rust de rechtsbinnen van H., van een misverstand in de V. S. V.-verdediging gebruik maakt en den bal onhoudbaar via de paal in het V.-doel deponeert. 10. Hierdoor niet ontmoedigd, komt V, over weldigend opzetten. Tien minuten later, na een mooi staaltje com binatie der V.-voorhoede, weet de jonge v. Heyst een voorzet van zijn broer ver buiten bereik den H,-keeper keurig in te koppen. 11. Kort daarop wordt gerust. Na de hervatting wordt van Heyst in het be ruchte gebied op onbehoorlijke manier genomen. De hiervoor toegekende penalty wordt echter door v. d. Wint via de paal naast geschoten. V. komt er beter in en menige aanval wordt op het H.-doel ondernomen doch op het juiste moment ontbreekt het schot, of de goede doorlooper. Als ongeveer 20 minuten gespeeld is, verplaatst het spel zich naar de V. S. V.-helft, waar v, d. Wint dan ook verschillende staaltjes van zijn ca paciteiten vertoont, luide door het publiek toe gejuicht. Doch eenmaal moet hij nog visschen, ais de H.-linksbuiten keurig voorzet en Reitsma niet gedekt staande, den bal onhoudbaar buiten zijn jereik inkopt 2I. V. onderneemt dan nog eenige aanvallen. Een penalty, door Blinkhoff veroorzaakt, ont gaat den overigens zeer goed leidenden arbiter, ïenige goede schoten worden aan beide zijden nog gelost, doch het mag V. niet gelukken gelijk te maken. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslag van Zaterdag 12 Sept.: V. I. O. S. I—TREKVOGELS I 3—2 V.I.O.S. II—ULYSSES II 4—3 .Voor Zaterdag 19 Sept. G. S. C. I—V. I. O. S. I 3 uur. V. I. O. S. II—KENNEMERLAND II 3 uur. Nieuwe leden: J. Tol, P. v. Buuren, F. Geyte- man en J. v. d. Steen. Bedankt als werkend lid: R. v. d. Kuil. Bedankt als lid: H. Hogeland. A.s. Vrijdag 18 Sept. 1925, 8 uur 's avonds Jaar vergadering bij Wed. Outenaar. Opkomst dringend gewenscht. „Sero". Bovengenoemde vereeniging hield Donderdag j.l. een algemeene ledenvergadering in de zaal van de Wed. Outenaar, Na de opening door den voorzitter, waarin hij vooral de nieuwe leden M. de Boer en N. Maar- leveld een welkomstwoord toesprak, werd be sloten een nieuw bestuur te kiezen, hetwelk na stemming als volgt werd samengesteld. T. v. Strien, Voorzitter; J. Kuiper, Penning meester; T. Driessen, secretaris; D. de Groot, commissaris. De voorzitter wees er op dat het oude bestuur een moeilijke taak achter den rug heeft, daar het met enkele leden de vereeniging heeft moeten oprichten, en dit toch heeft kunnen opvoeren tot 22 leden en te zamen 40 donateurs en donatrices. Tevens was zijn wensch dat het nieuwe bestuur met nog meer kracht de zaak zou aanpakken, zoo dat „Sero" een groote plaatselijke vereeniging zou worden. Verder werd besloten een Jazz-band aan te schaffen, zoodat we op onze soiree's en avond jes, waar we niet ver meer van af zijn met eigen krachten voor den dag kunnen komen. Een ieder die dus deze gezellige avondjes wil meemaken en nog geen lid of donateur(trice) is, kan zich nog tijdig opgeven bij den secretaris T, Driessen, Kanaalstraat 3. Dik. Dammen. De damclub „IJmuiden" vergadert iederen Dinsdagavond in de bovenzaal v&n Koning Wil lemshuis, waar tevens gelegenheid is om zich als lid op te geven. Als nieuwe leden hebben zich de volgendi heeren opgegeven: A. Schager, J. Snijders, J. Wartenhorst, W. de Graaf, Chr. Strijker, J. Gei teman. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Oplichting. Zaterdag was bij den boekhouder van de Amst. Ballast Mij. een arbeider gekomen, die zijn loon kwam halen en tevens de loonbriefjes van nog enkele arbeiders meebracht, om het loon voor hen in ontvangst te nemen. De boekhouder, die niet alle arbeiders kent (er werken eenige hon derden menschen bij de Mij.) betaalde op de briefjes f 160 loon. Even later kwam een arbeider om loon, voor wie genoemde persoon het reeds ontvangen had. Na onderzoek bleek de maatschappij door be doelden persoon te zijn opgelicht. Het was ze kere J. wonende te Amsterdam, die vroeger bij de Ballast Mij. gewerkt heeft. Hij is in Am sterdam aangehouden en naar hier overgebracht, om verhoord te worden. Uitgezet. Dinsdag is door den deurwaarder zekere J. Su in de Breesaap uit de woning gezet geworden, welke uitzetting noodig was, omdat het huis in verband met den sluisbouw gesloopt moest wor den. Er in gevlogen. Een zeer net gekleed heer vroeg deze week een arbeider op 't station om 30 cent ter leen. Hij moest op den trein wachten en had niets geen klein geld en hij wilde graag even gaan „opsteken". Als hij terugkwam, zou hij 't geld wel teruggeven. De arbeider had ook niets geen klein geld bij zich, maar vertrouwde den net uitzienden heer en gaf hem een gulden ter leen. Hij kan wel naar dien gulden fluiten, want de meneer is nog steeds niet terug van het opste. ken. VELSEN Nu binnen eenigen tijd in den gemeente raad de behandeling der begrooting voor 1926 aan de orde komt, is door de bewoners van den Ouden Schulpweg te Wijkeroog een adres aan den raad gericht, waarin zij wijzen op het feil, dat ondanks de rioleering van genoemden weg, deze nog steeds in een onmogelijken toestand verkeert, waarom zij er dan ook met klem op aandringen, dezen weg eindelijk afdoende te verbeteren, door tot bestrating over te gaan. Zondagmiddag, Door het mooie weer uitge lokt, was het op den Wijkerstraatweg bijzonder druk met wandelaars, wielrijders, auto's enz. Komt uit de richting Velsen een gezelschap van 4 personen op een wagen, waar voor een oud en mager paardje is gespannen. Bij de voormalige remise der stoomtram kan het beest je niet verder en valt. Het is voor het dier niet meer mogelijk alleen overeind te komen, zoodat het moet worden uitgespannen, waarna het met hulp der 4 inzittenden van den wagen en eeni gen der vele omstanders overeind wordt gehol pen. In optocht gaat het nu, waarbij drie der pas sagiers voor paard spelen en de vierde het af geleefde beestje aan de hand meeneemt, naar de plaats van vertrek, het woonwagenkamp, terug. Te begrijpen is het, dat dit gevalletje heel wat belangstelling trok, waarbij minder vleiende uit drukkingen -niet ontbraken. Kenn. Maandagmiddag reed in de IJmuiderlaan te Wijkeroog een wielrijder. Plotseling kwam van het weiland een groote hond over den Weg ren nen, precies voor de fiets. De gevolgen bleven niet uit, met rijwiel en al viel de heer tegen een boom, waarbij hem naar Hl. Dbl. meldt, de tan. den door de lippen drongen, zijn handen ontveld en het rijwiel beschadigd werd. In de naast den weg stroomende beek heeft hij zijn gelaat en handen gewasschen, waarna hij met het rijwiel aan de hand weer verdel ging. Daar hij evenwel naar Zaandam moest, zou hij de fiets bij een rijwielhersteller weer laten in orde maken. Burgerlijke Stand Velsen. e v a 11 e n A. Bakkervan Ilouwelingen, W. DuynScholten, d.; M. Mootvan lick, M. Uiterwijk WinkelPrins, d.; A. C. Ko ningv. d. Mev, z. Overleden: R. Bakker, 75 j., wedn. van E. Rooker; M. van Burgel, 39 j., echtgen. van P. van Ombergen. POLITIENIEUWS. VELSEROORD Door den heer J. J. werd aangifte gedaan van de vermissing van een partij nieuwe steenen van een bouwwerk aan de Trompstraat. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Terzake van openbare dronkenschap wer den door de politie opgebracht H. B. en W. v. d. H. Door de politie is een losloopende hond op gevangen. Velsen, Wegens openbare dronkenschap werden in arrest gesteld J. S,, J. F. M. E. en C. de F. Laatstgenoemde, die zich legen zijn arrestatie verzette, kreeg bovendien proces-verbaal wegens wederspannigheid. Tegen 6 personen is proces-verbaal opge maakt wegens het los laten loopen van honden Drie honden werden opgevangen. J. S. werd bekeurd, omdat hij op Zondag buiten de vastgestelde uren met melk had gevent. F. J. M. E. werd aangehouden, daar hij ge signaleerd stond in het Alg. Politieblad en nog iets met de justitie te vereffenen had. Na betaling der boete is de man weer vrijgelaten. Wegens overtreding van het Rijwielregle ment werden bekeurd S. de G. en H. A. C. v. II VELSEN De politie op Wijkeroog had Zaterdagmid dag weder een autoval uitgezet. Niet minder dan 10 autobestuurders werden bekeurd wegens te snel rijden. Twee personen werden bekeurd, wegens het rijden zonder licht. Wegens het loopen op verboden grond werd bekeurd T. D. alhier. Door de politie werd bekeurd de autobe stuurder T. van L. uit Schoten, omdat hij geen achterlicht op zijn auto had. DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Velsen brengt ter alge meene kennis, dat de dienstplichtige Jelte Visser, lichting 1923, wegens kostwinnerschap voor twee jaren is vrijgesteld, bij beschikking van den Mi nister van Oorlog 11 Sept. 1925, met ingang van 1 October 1925. Heden ontvingen wij het bericht van het overlijden van onzen ge- achten Zwager P. PIETERS, in leven onderwijzer te Helder, in den ouderdom van bijna 57 jaar. Namens de familie, F. DE BOER. IJmuiden, 14 Sept. 1925. Kon. Wilh. kade. Heden overleed na een langdUri, doch geduldig gedragen lijden ze geliefde Echtgenoot, Vader"1 Behuwd- en Grootvader, de Heer J. VAN DER STEEN, in den ouderdom van ruim 64 jaar Wij treuren, maar niet als zij die geen hoop hebben. Uit aller naam: Wed. J. v. d. Steende Jon( A. v. d. Steen. M, v. d. SteenRietdijk. C. de Koning. R. de Koningv, d. Steen. H. v. d. Steen. C. v. d. Steen. J. v, d. SteenPost. K. v. d. Nieuwendijk. J. v. d, Nieuwendijk-v. d. Steen H. v. d. Steen. E. v. d. SteenJonkman. J. v. d. Steen. M. v. d. Steen't Hart. G. de Wit. Jac. de Witv. d. Steen. W. v. d. Steen. En kleinkindert IJmuiden, 10 Sept. 1925. Meden overleed na een lang, ge. duldig en smartelijk lijden onze geliefde Dochter en Zuster M. VAN OMBERGEN, geb. Van Burgel, in den ouderdom van ruim 39 jaar. Dat zij ruste in vrede is de wenscli van haar diepbedroefden Vader Zusters en Broeders, Velseroord T. van Burgel. Velsen W, van Burgel. J. v. BurgelMars, IJmuiden P. Bergv. Burgel. C. G. Berg. Velseroord J. van Burgel. D. v. BurgelWijker IJmuiden Joh. van Burgel. W. Kempe-v. Burgel, C. Kempe. 12 September 1925. Heden overleed na een langdu rig en smartelijk lijden, onze innig geliefde Vrouw en zorgzame Moe. der M. VAN OMBERGEN, geb. Van Burgel, in den ouderdom van ruim 39 jaar. Dat zij ruste in vrede is de wensch van haar diepbedroefden man en kinderen. P. van Ombergen, Anna en Verloofde. Teunis. Benediclus. Maartje, Cato. Piet. Willem Mathilda. Velseroord, 12 September 1925, Kalverstraat E 33. Heden nam de Heere van onze zijde weg, na een zeer smartelijk lijden, onze innig geliefde Echtge- noole, Moeder, Dochter, Behuwd dochter, Zuster en Behuwdzuster, DIRKJE BLOM, Geb. Korving, in den ouderdom van 25 jaren 8 maanden. De Heere, wiens wegen en ge dachten hooger zijn dan de onze, en Die geen rekenschap geeft van Zijn daden, geve ons de genade stille te zijn en in Zijn wil te be rusten. Uit aller naam, G. BLOM. IJmuiden, 13 September 1925. Visseringstraat 14. Verzoeke geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 17 September a.s,, des nam, 2 uur. Den llen September j.l. overleed onze geliefde Vader, F liuwd- en Grootvader R. BAKKER, in den oi ai van 75 jaar. Amsterdam, 14 Sept. 1925, IJ. Bakker. Chr. Bakker-Kuiper E. Bakker.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2