C. W. Böttger jjmuider Courant Aanbesteding. Ziierd'ï 3 October 1925. 2e blad predikbeurten VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN ned. herv. kerk Jll[; Os. van Oostrom Soede. B1]r. Ds. van Ooatrom Soede. jVODKERX (Konlna WUItmahnia) [jrDe heer Dalhuijsen. faterdagavond 8 uur: Bidstond. UKPIti. O am. Aid. Prot Bond. j uurDa. Haumeraen van Beverwijk. deref. kerk. g uur: Da. Joh. Jansen. j uur Dezelfde. cbr. oeref. kerk. «uur: Da. t. a. Bakker. I i uur Dezelfde. evangelisatie hoogeberg. dtligmorgen 10 uur: Samenkomst, indtgmiddag 12 uur: Zondagschool, ^dagavond 7.30 uurSamenkomst. Spreker: B. Jenninga. wdagavondOpenlucht-Samenkomst op het Koningsplein. Woensdagavond 7.30 uur: Meisjeskrans voor meisjes vanaf 12 jaar. Donderdagavond 8 uurBijbelbespreking. VELSEROORD. ned. herv. kerk uurDs. C. J. Warners, Vloot-Predikant. 5uur: Ds. W. Kroese, Doopsbediening. geref. kerk. puur: Ds. H. Brinkman van Harmeien, juur: Dezelfde. I VELSEN ned. herv. kerk 0 uuri Ds. W. S. van Leeuwen. WIJREROOG. geref. kerk. 0 uurDs. J. d. Boerkoel. 5 uurDezelfde. SANTPOORT ned. herv. kerk uur: Prof. Dr. O. a. v. d. Bergh van Eysinga. evangelisatie. 3 uur: Ds. Postma te Haarlem, Pred. Dir. Diaconessenhuis. uur: Ds. Erdman te IJmuiden. lokaal bethel. .45 uur: Ds. B. van Schelven v. Overveen. 30 uurDezelfde. Woensdag 8 uurDe heer Q. W. van Deth, Bijbellezing. BEVERWIJK, doopsgezinde gemeente. 10 uurDs. van Calcar. Met medewerking van het Dubbel Mannenkwartet. OFFICIEEL. DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Velsen brengt ter alge- kennis, dat omtrent een aanvrage om vrij- telling van den dienstplicht, Henri Johan Wen- lichting 1926, wegens broederdienst goed is vrijgesteld bij beschikking van Ged. van Noordholland, d.d. 23 September 1925. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Velsen brengt ter alge-, meene kennis, dat in de verschillende gemeenten plaatselijke comité's zijn gevormd om gelden in Ie zamelen voor een in Februari 1926 aan Hare de Koningin en Zijne Koninklijke Hoog den Prins, bij gelegenheid van het zilveren van het Koninklijk Echtpaar, aan Ie bieden huldeblijk, bestaande uit een schilderij Koninklijke Familie in een gebeeldhouwde Het in deze gemeente gevormd comité zal be inzafneling doen plaats vinden van 12 tot met 17 October a.s. en wel door den verkoop van bons a f 0,25 per stuk. Velsen, 1 October 1925. De burgemeester voornoemd, J. P. HANDGRAAF L.B. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente felsen brengen teropenbare kennis, dat de ver zoeken van: de Naamlooze Vennootschap „Acetylena", ge vestigd te Amsterdam, om vergunning tot het van eene ondergrondsche benzine bewaarplaats op het erf van- en een bovengrond de aftapinrichting vóór het gebouw, kadastraal bekend Gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie I, No, 240 en plaatselijk bekend Prins Hen drikstraat, Wijk C, No. 89, door. hen is toegestaan onder voorwaarden, de Naamlooze Vennootschap „Acetylena", ge vestigd te Amsterdam, om vergunning tot het oprichten van eene ondergrondsche benzine bewaarplaats met bovengrondsche aftapinrichting in- en op het trottoir, gelegen voor de perceelen, kadastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie B, No. 1533 en plaatselijk bekend Wijkerstraatweg, W'jk L, Nos. 283285, door hen is toegestaan onder voorwaarden, Velsen, den 29 September 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, I KOSTELIJK. RIJKENS. van den wachttoren. De gramofoon als leermiddel. Do gramofoon is een afschuwelijke schreeuw- ieni ischetterdingi een blikken trommel vol van leelijke echo's ook <£e mooi&te .geluiden. Zoo meent menigeen, 'die misschien nooit een uit stekende gramofoon gehoord heeft, waarbij de bijgeluiden bijna geheel verdwenen Zijn en die bijna geheel zui ver muziek en de memschelijke stem weergeeft. Men moet alle violen niet gaan heloordeelen naar de viool van den 'bedelmuzikant; er zijn ook schitte rende concert violen. Zoo zijn er nög an dere gramofonien dan de goedkoope huurdimgen of twee-de-haTidsclien, die aan een drankfuif ergens in een ach terbuurt luister bij moet zetten. La waai wiare juister Bij een goede Victrola of Pathéfoon kan men werkelijk genieten en het ge luid' kan zoo gedempt worden, dat het ook voor een kleine kamer geschikt is. Maar de gramofoon kan niet alleen ge not geven; ze kan ook'nuttig werken en als leermiddel hij het onderwijs dienst doen. De Telegraaf heeft verschillende on derwijsmannen naar hun oordeel ge vraagd. Prof. Albert Verwey meent, dat het nog beter is den dichter te hooren dan hem te lezen. Hij acht daarom de gramofoon een groot "voordeel voor het onderwijs in die lettenen. Men bedenke, dat men de stem van den doode ook weer kan doen leven door de gramo foon. Dr. C. P. Gunning wil Edisons won derding vooral hij het taalonderwijs ge bruiken. Bij de Fransche les kan men den Franschman zijn taal zoo zuiver mogelijk hooren spreken. Sem Dresden, de man van het fijne gehoor noemt eenige fouten op van de igramofoon. De timbres der instrumenten kunnen aan merkelijk van de werkelijkheid1 ver schillen; ook geeft de gramofoon steeds een mechanische reproductie met steeds dezelfde interpretatie van een kunstwerk. De kunstenaar leeft ook in zijn werk maar de /gramofoon is eer doode geluidmachine. Toch zou Sam Dresden >ze willen gebruiken, opdat de leerling zichzelf kan hooren en dus al le fouten en tekortkomingen opmerken. Ook kan de gramof oon dienst doen, voor de studie van begeleidingen/, als de tweede ontbreekt. Prof. Gaisiimir prijst haai' als een mid del, om bekend© stukken te hooren door onze groote voordrachtkunste naars. Wellicht zou een stel platen voor standaard-uitspraak ook leer zaam zijn. Hier zijn al verschillende goede dien sten, die de gnarruofoon hij het onder wijs zou kunnen bewijzen. Het leermid del zou echter nog al duur zijn. Men zou ook over een rijk stel goede platen moeten beschikken. De leerlingen zou den er zonder twijfel pleizier in hebben. Het aangename en het nuttige zouden immers hier hand aan hand gaan. Door raldio is 'de graimofoon wat op den achtergrond gekomen; ook hebben de velé slechte en goedkoope instrumen ten kwaad gedaan. Maai* er wordt nog steeds naar verbetering 'gestreefd en niet alleen de hond hoiort met verba zing en vreugde naar „His master voi ce" uit hoorn of kastje. Geestenfoto's van Conan Doyle. Men heeft wel eens een voorstelling van een goochelaar bijgewoond, die proeven! gaf van gediach'tenlezen, spiri tisme en andere geheimzinnige zaken, op kunstjes en handigheidjes steunen de, die men echter niet kon doorzien. Men wist zeker beetgenomen te wor den, zag scherp toe en kön het bedrog toch niet ontdekken. Zoo ziet men ook uit den hoed van den goochelaar ver schijnen1 een ei, een pannekoek, een rijksdaalder, een levend konijn, alles schijnbaar uit het niets te voorschijn geroepen. Waarom goochelt deze man zich maar niet dadelijk rijk, in plaats van avond aan: avond zich op verschil lende plaatsen en plaatsjes in het zweet te goochelen, vaak voor een klein pu bliek, vraagt men zich dan af. Uit de handigheid van 'goochelaars en de lichtgeloovigheid van vele men schen meent menigeen het spiritisme te kunnen verklaren, dat evenmin een verbinding tu-sschcn deze en gene we reld, de aardsche menschen en hoogere wezens vormt, als de goochelaar uit ©en ledigen hoed allerlei dingen van waarde te voorschijn toovert. Wie echter ernstig kennis genomen heeft van het spiritisme, weet dat dit wel een ruim veld opent voor bedriege rij, vooral voor zelfbedrog en dat er onder spiritisme gelijk onder 'de aan hangers van allerlei andere en in het geheel geen enkele ismen dom aards zijn, maar het gaat niet op het spiritis me in zijn geheel uit bedrog en domheid te verklaren. Volgens de spiritisten verschijnen af gestorvenen soms ook in zichbare ge daante aan hen met de gelijkenis van den aards chen menisch. In hun hand boeken, o.a. het bekende werk van de Fremery vindt men ook 'geestenfoto's. De gevoelige plaat van die camera is niet dom, lijdt niet aain gezichtsbedrog, geeft zuiver de verschijnselen weer. Dan is er geknoeid met de platen, is de verklaring, 'die menigeen van deze zon derlinge foto's geeft. Inderdaad zijn er gevallen' van 'bedrog bij déze foto's ge constateerd. Maar zijn ze allen uit be drog ontstaan en te verklaren? De voor de hand springende neiging, om te zeggen: 't Is natuurlijk alles on zin! moeten wij afwijzen. Immers dan zou men al het onbegrijpelijke en nog onverklaarbare wel kunnen loochenen; De 'bekende Engelsche schrijver Conan Doyle, wiens detectiveromans tot de besten van dit soort behooren en die in zijn boeken van groote scherpzinnig heid en nauwkeurigheid blijk geeft, is sinds eenige jaren een warm ijveraar voor het spiritisme. Hij reist voor zijn nieuwe overtuiging de wereld af. Eerst is Amerika aan de beurt geweest, thans vertoeft hij in Frankrfjk, waar 'hij de zer !dlagen eenige geestesfoto's door middel van ld© sciopticon heeft ver toond'. Hij verzekerd© daarbij „Volgens de" volksopinie heb ik wat verstand van politie- en detectiveza ken'; men zal dus wel willen aannemen, dat ik al mijn voorzorgen genomen heb, wat het zelf koopen der fotografische platen, het zelf ontwikkelen enz. be treft." Hij vertoonde twee foto's, -die een grooten indruk maakten. Een beeld van zijn in dien oorlog gesneuvelden zoon, twee jaar na zijn dood' naast zijn vader en een foto van een plechtige eerbetui ging der Londensche schare op den wapenstilstandsdag aan de cenotaaf met het lijk van den onbekenden sol daat 'gebracht. Daarboven ziet men de geesten van 'gesneuvelden in groepjes zweven. Hebben we hier met bedrog te doen? Niemand houdt Sir Conan Doyle voor een bedrieger. Is hij dan een bedroge ne? Op het Int. Spir. Congres in Parijs gehouden i's aangedrongen op strenge re onderzoekingsmethoden' der ver schijnselen. De controle moet ver scherpt worden. Wenscht een medium zich daaraan niet te. onderwerpen, dan zal hij als verdacht worden geweerd. Men weet dus in de wereld der spiritis ten zelf, wel, voorzichtig te moeten zijn. Maar Conan Doyle is zeker bij het ne men dezer foto's wel op zijn hoede ge weest., Hebben we 'dus inderdaad met echte foto's van wezens uit de geestes wereld' te doen? Moeten wij dus aan nemen, dat de afgestorvenen voortleven in vorm en gelijkenis aan den aard- schen menisch gelijk? En kan een ver schijning uit een hoogere geestelijke wereld voor ons lichamelijk oog en de glasplaat in de camera waarneembaar zijn? Of zou 'de geestenfoto verklaard moeten worden uit dé' werking van on ze gedachte en voorstelling op de ge voelige plaat? Dat zijn moeilijke vra gen en daarom is het ook moeilijk, om te beslissen over de echtheid van de geestenfoto's. Het verschijnsel is ech ter te ernstig, om er alleen maar over te- spotten, lachen en smalen en ver dient een strenlg nauwkeurig, weten- schapp©lijk onderzoek. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Zooals we reeds in het nummer van Woens dag hebben meegedeeld, herdacht onze plaatsge noot, de heer C. Vis, machinist op de hier gesta tioneerde sleepboot Heymne Goedkoop, 1 Gctober het feit, dat hij 40 jaren geleden in dienst trad van de N.V. Reederij voorheen Gebr. Goedkoop Als gewoon, begaf Vis zich dien morgen naar boord en weldra stoomde de boot, op dezen feestdag met de vlag versierd naar de hoofdstad Daar gekomen werd de jubilaris op het kantoor ontboden en toen ontvangen op het privé-kantoor der directie, door den oudsten directeur, den hr. J. Goedkoop. Deze, wiens vader in 1885 directeur was, roem de de getrouwe plichtsbetrachting van den heer Vis. Steeds heeft hij, vol toewijding gedaan wat de orders zijner chefs en het belang der firma hem ooiegden te doen en, vooral in dezen tijd, nu dienstjubilea's van langer dan 25 jaren tot de zeldzaamheden behooren, waardeert de firma dat zeer hoog. Dat deze woorden van dank,, door den Amsterdamschen reeder, tot zijn machinist ge richt, meer waren dan een formeele vertooning, bleek toen de heer Goedkoop de boeken der maatschappij, over die lange reeks jaren, van 18851925 opensloeg en de, op den jubilaris van heden betrekking hebbende passages voorlas. En in deze huldiging ging de persoonlijkheid van den directeur mee, door heb ophalen van herinnerin gen aan Vis, uit eigen jeugdjaren. Hij eindigde met, naast de gelukwenschen der maatschappij, den jubilaris namens de directie een prachtig gouden horloge, met de gebruikelijke inscriptie en een zware, gouden ketting aan te bieden. Nadat Vis weer aan boord was, stoomde de Heymne Goedkoop, in afwijking van den gewonen dienst, ledig weer terug naar IJmuiden, om den jubilaris in de gelegenheid te stellen dezen dag verder, met vrouw en kinderen, in den familie kring door te brengen. Daar wat inmiddels reeds een schat van bloemen aangekomen, o.a. een bloemstuk van den vertegenwoordiger van den zeesleepdienst „Bureau Wijsmuller". Van het ge- zamelijke personeel der reederij Goedkoop ont ving de heer Vis een schrijven, met aanbieding van een mooie divan met kleed en de booten de ;zeï firma voeren allen met vlaggentooi. Bij de gisteren ten overstaan van notaris Dolleman gehouden verkooping werd een woon- en winkelhuis aan de Krugerstraat 1 gekocht door C. Visser Pz. alhier voor f 3306; een woonhuis aan de Keizer Wilhelmstraat 15 werd gekocht door E, de Groot alhier voor f 2475; twee woonhuizen aan de Keizer Wilhelmstraat 11 en 13 werden ge- kocht door J. Koster alhier voor f 5040. De beide verdachten van de hier en te Vel- seroord gepleegde inbraken zijn naar Haarlem overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Door den Burgemeester is de standplaats vergunning van den autobushouder M. te Schoten 'ngetrokken, wegens het vaak niet rijden van den dienst. Deze M. onderhield een dienst van IJmuiden naar Haarlem over Santpoort en Bloe- mendaal, In de Woensdag te Amsterdam gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken werden balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. De periodiek aftredende commissarissen J. Muys- ken en J, E. F. de Kok werden herbenoemd ter wijl in de vacature wegens bedanken van den heer W. Westerman, de heer D. Ornstein be noemd wei;d. Het voorgestelde salaris van de directie werd door de vergadering goedgekeurd. De onlangs door de politie aangehouden M, blijkt nog meer misdrijven gepleegd te hebben, Op naam van een der opvarenden van een traw ler, bleek bij de Mij. Vooruitgang, een goed deel van diens gage verrekend te zijn, tegen een, niet door den betrokkene persoonlijk onderteekende bon. Een kleine aanwijzing leidde het spoor in de richting van den gearresteerden M., die weldra bekende inderdaad den schuldige te zijn. Intusschen is de bestolene zijn geld kwijt. VELSEROORD. Voor de 35 door de gemeente aan den Tus- schenbeeksweg te bouwen woningen, welke on- angs niet gegund zijn geworden, zal een herbe steding worden gehouden, Zondagavond zal de Harmonie Vereeniging Kunst na Arbeid" een volksconcert geven in Flo- _a, met hetzelfde programma, waarmee de ver eeniging Dinsdag j.l, concerteerde voor leden en donateurs. Schaakwedstrijd. Dinsdagavond 8 uur had in Lunchroom „Eynt- hoven" de 3e ronde van den schaakwedstrijd plaats. Aanvankelijk hadden er zich ruim 45 deel nemers daar voor aangemeld, een bewijs dat de schaakclub S. A. S. zich in een toenemende be langstelling mag verheugen, en de schaakliefheb bers te Velseroord in getal doet toenemen. Dooi omstandigheden moesten enkele heeren bedanken, maar de deelname was van dien aard dat in vier groepen gespeeld moest worden. Ook de heer Woudenberg uit IJmuiden, die in t buitenland verkeerde, en nimmer ontbreekt is thans weer terug en nam ook deel aan den wedstrijd, dus thans is geheel de gemeente Velsen vertegen woordigd, Santpoort, Driehuis, Wijkeroog, Velsen, Velseroord en IJmuiden. Er wordt ook met zeer veel animo gestreden. In groep la behaalde de heer Labrée een prachtige overwinning op den heer Sant Sr. Aan vankelijk een pion achter zijnde, wist de heer Labree de partij in een fraaie overwinning te be ëindigen. De heer Sant Jr. speelde tegen den eveneens sterk spelenden heer Bakker uit Vel sen. Ook deze speler zal, hoewel 2 pionnen voor zijnde, tegenover den zeer veel betere stelling van den heer Bakker wel de vlag moeten strijken. Voor deze partij bestond zeer veel belangstel- ling, maar moest wegens het late uur worden af gebroken. De heer Woudenberg won in een vlug gespeelde partij zijn eerste overwinning op den heer Ter Haar uit Santpoort. Groep lb. De heer Oderkerk won in een regel matige partij van Verhoog. De heer v. d. Berg die grootsche plannen in lb heeft, won zijn ode "partij, nu van den altijd listigen en altijd valletjes opzettenden heer Lingers. Na ruim twee uur spe- lens stond de partij nog gelijk, maar na Dame- afruil kwam later de heer Ringers in de minder heid, wat hem de partij deed verliezen. De partij Baljet—Happée wordt na ruim 3 uur sP®lens in het voordeel van eerstgenoemde beslist. De heer Happée speelde niet in zijn vorm dezen keer, hij kan beter. f1 In Groep II behaalde de heer Streefland de overwinning op den heer J. Gordyn, De heer an Doorn verloor van P. Bontenbal en de heer K.ul- hus behaalde een 0 tegen den heer G. Gordyn. In Groep III verloor Eynthoven zijn eerste par tij tegen den jongsten deelnemer in jaren en wel tegen dén heer B. Kaam. Deze staat nu in deze groep ongeslagen bovenaan, gevolgd door den heer Eynthoven met 3 gewonnen en een verloren partij. De heer Rom boekte zijn eerste winstpunt tegen den heer Spoelstra. De heer Jonkman ver loor van den heer Eynthoven, de andere partijen werden uitgesteld. Alzoo verliep deze avond weer heel gezellig, er heerschte zooals altijd een zeer aangename stem ming. Zij die nog lid wenschen te worden kunnen zich des Dinsdagsavonds aan genoemd adres op geven. Ook adspiranten kunnen zich aanmelden Hiermede betuigen wij, mede namens familie onzen hartelijken dank aan allen die hulp en deel neming hebben betoond bij het overlijden van onzen echtgenoot en vader. In het bijzonder aan den WelEerw. Heer Ds. Kroese, voor de troostvolle woorden in huis en aan de groeve gesproken. Wed. C. O. KES—DENIJS en Kinderen. Velseroord, 3 Oct. 1925. Dankbetuiging. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan den WelEeiw. Heer Ds. Erdman, voor de troost volle woorden gesproken aan het ziekbed en aan de groeve van onzen geliefden Echtgenoot en vader. In het bijzonder aan den WelEd. Heer J. de Clercq, oud directeur van de Algemeene Visscherij Maatschappij voor de gloedvolle woorden door hem gesproken aan de groeve, welke woorden getuigden van den nauwen band die er had bestaan in leven tusschen patroon en on dergeschikten. Tevens aan de direc tie van de V. E. M. en het -perso neel, voor de laatste eer bewezen aan den overledene. Verder aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. de Vries en de Wijkverpleegster Zuster De Wilde, voor de zorgzame be handeling en verpleging tijdens de ziekte. Ten laatste onzen hartelijken dank aan den Heer Vlas, maga zijnmeester der V. E. M voor het genomen initiatief en de Schippers, Machinisten en Personeel voor hunne bijdragen, om gezamenlijk een grafsteen te doen laten plaat sen op de groeve, als een blijvend aandenken. Namens de familie, WED. J. V. D. STEEN-DE JONO. D' sedert het worden, een twee sierlijke VELSEN fraaie vijvers in „Velserbeek" hebben, landgoed gemeente-eigendom is ge^ flinke schoonmaak ondeyjaan. De twee «e...... zwanen en de tientallen eenden verhoogen mede niet weinig de schoonheid van het park, zoodat het een genot is. een wandeling te maken rondom den grooten yt,ver die de her tenkamp omsluit. Ook het rustieke brug]e is ge heel vernieuwd. Een vijver zonder goudvtsschcn is echter niet volledig, maar ook hieraan is ge- dacht, want naar wij vernemen xs spoedig de aan komst van een zending van deze yiscnies te ver- wachten. Maar waar snof ken z^ kunnen^ Burgemeester en Wethouders van VELSEN zijn voornemens op VRIJDAQ 16 OCTOBER 1925, n.m. 2 uur, ten raadhuize te Velsen, in het openbaar aan te besleden A. Het bouwen van 35arbei derswoningen op een terrein aan den Tusschenbeekiwcg te Velseroord, kadastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie M No 3151, volgens bestek No. 94; B. Het bouwen van 48 arbei derswoningen op een terrein aan de Melk- of Noorderlaan te Wijkeroog, kadastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie B Nos. 214/, 2/42 en 2143, volgens bestek No. 95; C. Het onder A. en B. ge noemde OECOMBINEERD. Exemplaren van bovengenoemde bestekken, ieder met 5 teekeningen, zijn ad f5.— per stel (1 bestek 5 teek.) van 5 October af zoo lang de voorraad strekt ver krijgbaar bij het bedrijf Openbare Werken te Velsen. Toezending franco per post f 0.25 hooger. goudvisschjes leven en aangezien men wist, nog snoek in den vijver zat, moest deze eerst orden weggevisv.ni.. Woensdag heelt men met een groot sleepnet de vijver algevischt. Het resultaat was echter niet schitterend. Slechts twee snoekjes heelt men kunnen bemachtigen, met welke vangst de moeite mO i1Sware° het schrijft Hl. Dbl. beter geweest dat men den vijver, die tot voor kort nog bijna ge heel droog stond, in die dagen met de motorbrand spuit had leeggepompt. Dit middel was zeker doeltreffend en waarschijnlijk minder kos baar Ook al is er slechts één snoek ontsnapt, heelt het poten van goudvisch weinig zin. Bij de Woensdagmiddag te Beverwijk ge houden verkooping van twee perceelen bouwland in de Meerweiden alhier werden deze gekocht door den heer Franck te Wijk aan Zee voor f 15375. Woensdag begonnen te Haarlem de zaken tegen lieden, die bij de verkiezing van den eersten Juli niet aan hun stemplicht voldaan hadden. Eerst was de gemeente Velsen aan de beurt. Om verschillende redenen hadden menschen, voor al vrouwen, niet gestemd, maar de belangrijkste was, dat een aantal vrouwen gemoedsbezwaren aanvoerden. Zij waren lidmaten van de Oud- Gereformeerde gemeente en waren de overtui ging toegedaan dat zij, op grond van uitspraken in den bijbel, als vrouw niet mochten stemmen. Het O.M. eischte tegen deze beginselvaste da mes de minimum straf, 50 cent -boete. De vonnissen luiden confqrm. TELEFOON 421 PR. HENDRIKSTR. C 83 85 Voor Dames en Kinderen Olacé Nappa Nappa met bont I Peau de Suède Wildleder 1 Zijde Wol Tricot lm. Peau de Suède Oebreid Wol Halfwol Fil d'écosse Wol met zijde Katoen Katoen m. zijde Zijde Fijn geweven Zwaar gebreide

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5