Kleeding Boekhandel P. F. Roelse MAAT Keelame Spaar- en Voorschotbank Boaz naar Zaagsel (eiken en iepen) Piano Onderwijs Dubbeifili Ooit Peignoirs Rsgenirianfeis Voetbalwedstrijd. Het beste middel jongsten Bediende \itte Meisjes, Bediende, Truus Smit Verloren Ameublement Bovenhuis Te Huur: Huishoudster net Woonhuis, WoïlenRatiné ft Willem van Liemt HBÜNO zeeppoeder es TRITON huishoudzeep. HUIS, N.V. IJ mui der Agenturen en Administratiekantoor Hypotheken, Scheepsverbandeii, Trompstraat 2, Tel. 341 - Velseroord. t drama van Glossow glOt M- TANDi Echtgenoote en kind boord s.s. Veendam. jirlrouwd: M, VAN DER PLAS en 0. HEIJKOOP. j(<li 14 October 1925. D,v«nkade 8 marconistraat 12, Ukivoltrekking op Woens- jOctober is. Lijkt inzegening in de O.K. 'ynim. te 3uur. ,lle op Zondag 25 October, Jgl 6 uur, Havenkade 8. DE HAARLEMSCHE BANKVER- EENIOINO, KANAALSTRA AT vraagt voor directe indiensttreding een manijplijken jllffDi l VAN LEEUWEN, Arts S. BAIS, 1(le namens wederzijdsche i hartelijk dank zeggen voor blijken van belangstelling huwelijk ondervonden. U 14 October 1925. (delichende Buitengewone rreadering van Aandeelhou- ,ir de N.V. „KENNEMER (■MAATSCHAPPIJ", op Za- llOctober 1925, ten kantore [olaris O. D. Boerlage, des iddags 10 uur. lm van behandeling: Voor- 1 aanneming v. h. aanbod iik voor het onroerend goed inn. De Directie. inke Dienstbode gd, in gebouw .Cycloop". OEVRAAOD Dagmeisje, ongev. 16 jaar. Aanbieding istraat 82, Velseroord. rfabriek „Holland" te Velsen, Doodweg, vraagt ra 17 jaar. OEVRAAOD niet boven 15 jaar, voor bediening kleine telefooncentrale. Br. no. 2638, bureau van dit blad. Trompstraat 193. Bijlessen Wis-, Natuur- en Scheikunde. Studeut stelt zich beschikbaar voor het geven van lessen aan leerlingen H. B. S. Brieven onder no. 2632, bureau van dit blad. 99 voor DAMES en HEEREN gedeelte van een koralen Ketting aan zilverdraad (gedachtenis). Tegen telooning terug te bezorgen Bloem- straat 20. aangeboden. 2 Crapeauds, 4 Stoe len, Tafel en Buffet f 290.—franco thuis. Ook alles afzonderlijk, zeer degelijk, nog 3 jaar garantie. Vondelstraat 23, Amsterdam. TE HUUR GEVRAAGD Jen huisje, gelegen aan li. bosch, yoor gezin z. k., waarvan de vrouw zwak is en rust moet ne men. Huurprijs f 5.tot f 7. Br. lett. V. Bur. van dit blad. een naar gericht TE HUUR de eischen des tijds In- aan den Kennemerlaan, bev. 6 Ka mers, Badkamer, Keuken, Zolder en een Plat met Schuurtje. Te bevr. bij de fa. P. Heere en Zonen. Oestoff. Keuken Zit- voor Slaapkamer met menschen z. k. Te uliande Burgerdochter, Gerei énst, middelb. leeftijd, biedt bevr. bureau van dit blad. nn als. in zelfstandig op te treden, in onder no. 2639, bur. van td. mtuumnaaister zich aan. Verstelwerk wordt aangenomen. Aan hetzelfde een zwart kamgaren el-Costuum te koop voor -. Adres: Mej. de Koning, icdéstraat 42 boven. 97 Te huur gevraagd, omtrek Drie huis—Westerveld, een voor klein gezin. Br. onder no. 2630, aan het bur. van dit blad. 95 T U wenscht een heerlijke warme gemakkelijk zittende Winterjas die door elegance en distinctie het onmisbare stempel van voornaam Kleermakerswerk vertoont, neemt U dan onze U zult er verbaasd over zijn, hoe goed deze jas U kleed. Hét uitstekend materiaal en vakkundige bewerking waar borgen een langen levensduur met behoud ven het fijne cachet tot het laatst. Joh. Meijer Jr. Voorheen coupeur een der eerste zaken te Amsterdam. Alléén Haygensstraat 9,1/muiden Verschillende kleuren Meer elegante genres 4,50 - 6.90 - 8.90 Prima kwal. Leder 9.75 Kindermaten 8.90 Aan beide zijden te q wit dragen l*.IO Goede kwal.Gabardine a K absoluut waterdicht TIJDELIJK AANBOD I ANEGANQ hoek Warmoesstr. HAARLEM. Spaart onze voetbalplaatjes.! Wij schrijven een wedstrijd uit per 3 Januari 1926, als reeds meer door ons gedaan voor in te leveren voetbalplaatjes, welke verpakt zijn in onze Wij stellen 25 prijzen beschikbaar. Ziet onze strooibiljetten. ZEEPFABRIEK, IJMUIDEN. aangeboden a 15 cent per zak, bij 50 zak of meer 10 cent en bij minstens 200 zak 71/, ct. per zak. Houtzagerij „De Eenhoorn", Zuider Buitenspaarne te Haarlem. (Eikenhout) mat ingebouwde motor, 12 P. K., met Keerkoppeling,voor billijken prijs. Houtzagerij „De Eenhoorn", Zuider Buitenspaarne bij Haarlem. het adres voor :-: HANDELS i DRUKWERKEN :-: is N. V. DRUKKERIJ S1NJBWEL IJMUIDEN willemsplein om den eetlust op te wekken is de SANOUINOSE. Zij bevor dert een geregelde spijsverteering; zuivert uw bloed van alle onreine bestanddeelen, geeft een diepen gezonden verkwikken- den slaap. Een frissche kleur, een heldere oogopslag, krachtige spieren, uitmuntende zenuwen, een vroolijk humeur vergezellen de goede gezondheid. Honderden en duizenden in ons vader land hebben zulk een goede gezondheid aan de Sanguinose te danken. Qij kunt geen beter middel vinden, zelfs voor veel geld. Een zes flacons Sanguinose doen wonderen aan uw ge- heele gestel. Neemt er de proef van Prijs per flesch f 2.—, 6 ft. f 11.12 fl. f 21.—. WACHT U VOOR NAMAAK. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerslraat 2c/4. Den Haag. TE KOOP In Velseroord een 98 bev. 4 Kamers, Oang, Keuken en vrije Poort,, Schuur, ben. groote Tuin. Br. lelt O, bur. v. d. blad. timmerman, metselaar i en aannemer 1—1 WILLEM BARENDSZSTRAAT 16 TELEFOON No. 467. I Kanaalstraat 65, IJ muiden - Dir.l. M. camman - Telefoon 103. Agentschap van de Nationale Hypotheekbank. Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank. Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Adminlstratlën. Coöperatieve Oevestlgd te IJmulden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht i F. J. H. Schneiders, Mr. A. W. Hellema, A. de Wit, F. H. Luchsinger Rechtskundig Adviseur, Mr. A. W. Hellema. Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijkezekerheld. Spaargelden worden legen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4'/t pCt. De bank Is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 7—9 uur n.rn. ia van H. COURTHS-MAHLER. I ging aan haar voeten in het war rant zitten, en keek haar ernstig Sedert hij, 'dien morgen, Sanna Hans en Lanie in Glossow had af- ald hadden zij maar enkele onbe- inende woorden1 met elkaar gewis- Ook nu heersehte er 'den eersten sen diep stilzwijgen. Maar onafge- 1 hield Rolf zijn oogen op het blee- ezichtje van Sanna gevestigd, n hart klopte onrustig. Zij zag er hulpeloos en lieftallig uit in haar oudig -wit wandelpakje en haar n keken angstig speurend naar de plank alsof zij Hans en Lanie wel hier zoude willen trekken, lar dezen waren nog niet te zien Rolf verlangde er vurjg naar haar iggen, wat het diepst van zijn hart itMe. Dit alleenzijn met haar mocht iet ongebruikt voorbij laten gaan. Khien deed zich zoo spoedig zulk gelegenheid niet weer voor. En toch ®lde hij onrustig. Er was iets in Pa's houding dat smeekte haar te 'ien, en toch ook weer iets dat hem spreken drong. Sauna!" *ht noemde 'hij haar naam. 'i waren 'geheel alleen, geen mensch toefde in de nabijheid. Het drukke ■0 op het strand was meer terzijde, ats nu en dan drong een geluid tot 1 door. Ji kromp ineen, toen hij haar naam 'oihe, ien keek hem angstig aan. „Mijnheer von Gerlach!" Er lag een bedekte terugwijzing in fiaar stem. Maar hij richtte zijn slanke gestalte in het eenvoudig strandcos- tuum half op en boog wat naar voren. Zijn 'gelaat was 'door de zon beschenen en in zijn staalblauwe oogen werd zijn onrust weerspiegeld. Zijn hart klopte, alsof het zou springen. „Mijn lieve Sanna, gisteren, toen je Gerlachsheiin verliet, heb ik je gezegd, dat ik je zooveel heb te zeggen. Het toe val schenkt mij nu een korten tijd om alleen met je te zijn. Die oogenblikken moet ik benutten. Sanna, o wees niet boos dat ik je dien vertrouwelijken naam geef. In mijn hart noem ik je reeds lang zoo. En wat.ik je heb te zeggen, 'kan ik niet op vormelijke ma nier doen. Weken van groote marteling liggen achter mij, Sanna. Ik meende, dat je je hart aan Hans von Seltiz hadt gegeven, en voelde mij daardoor heel ongelukkig. Toen hij zich met Lanie verloofde en je toen zoo lm lm 'en blij daarover was, was liet mij alsof een verlammende last van mij werd wegge nomen. Als je eens wist wat ik heb ge leden. Pas in die weken van angst is het mij duidelijk 'geworden wat ik voor je voel, hoe zeer ik je Sanna had onbeweeglijk, als ver lamd geluisterd. Nu stond zij als buiten zichzelf op en legde haar hand op zijn mond. „Niet verder, o, ik 'hid u, spreek niet verder, mijnheer von Gerlach," zei zij bevend van leed en angst. „U moogt geen woord verder zeggen. Vergeet u toch niet wie ik ben, welk een smet er aan den naam Glosow kleeft. O, bedenk toch dat ik arm, doodarm moet worden. als ik ook uw vriendschap moet verlie zen. En u zult mij die onttrekken als tussch'en ons tersprake komt wat ik terwille van u zou willen verhinderen." Er klonken tranen in haar stem en haar oogen keken hem vurig smeekend aan. Maar dat bracht hem juist in het ge heel -niet tot ztwijgen. Hij greep haar han'den en verborg daarin zijn opge wonden gelaat en daarna keek hij haar haast smeekend aan. „Sanna, liefste Sanna, waqroni zou ik hot niet uitspreken, dat ik je liefheb met al den gloed en het vuur van mijn hart? Zeg mij, dat het geen vergissing was, toen ik gisteravond in je oogen meende te lezen, dat je mij liefhebt zoo als ik. door jou 'bemind zou willen wor den." Zij zonk bleek wordend in haar stoel terug, maar hij liet haar handen niet los. „O, dat ge het hebt uitgesproken," zei zij op hartbrekend on toon. „Iïeb ik je er door gekwetst, Sanna? Heb je mij niet lief? Wil je niet mijn aangebeden vrouw worden?" „Of ik wil o, mijn God of ik wil? Dat moogt gij mij niet vragen. Indien mijn wil iets te zeggen had. Ik mag niet ik maig immers niet." „Waarom, Sanna, waarom mag je niet? Heb je mij dan niet lief?" Weer snikte zij, daarna zei zij zacht en ontroerd: „Ik wil mij niet achter leugens ver schuilen. Ja, ik heb u lief ik heb u lief met al de kracht die in mij is, reeds vanaf het eerste oogenblik, dat ik u zag. Dezë liefde heb ik als mijn hoogste bezit, stil in mijn hart gedragen. Ik wist echter steeds dat ik er nooit verde re verwachtingen aan mocht verbin den. Voor mij is zulk een geluk niet weggelegd, dat weet gij toch." Hij trok haar bij haar handen dicht naar zich toe. „Geen enkel woord meer, ik smeek het je. Kijk mij goed aan, lees in mijn oogen. Je bent de mijne, Sanna, ik laat je niet gaan. Ik heb je veel te lief, dan dat ik je zou kunnen opgeven. Neen, schrik niet, ik ben heel kalm, en zal he£ vertrouwelijk „je" niet meer tegen u zeggen, voordat ge 'het mij toestaat. En 'dat zult ge doen. Ik heb geen vuri ger, inniger wensch dan u te borgen onder mijn veilige bescherming. Laat toch alle kleinzielige bezwaren varen, evenals ik dat ook doe. Ik heb u lief en gij mij, verder willen wij aan niets den ken." Zij schudde het hoofd, maar haar oogen straalden hem met onverholen liefde a'an. „IToe dank ik u voor 'die woorden, ze zullen mijn geheele leven verhelderen en met licht en zon vervullen. Maar ik wil uw liefde waard zijn, Rolf von Ger lach en in dit uur sterk zijn voor ons beiden. Ik mag uw vrouw niet worden. Gisterenavond hoorde ik op de veranda eeni'ge toeeren over u spreken, zonder dat iemand wist, dat ik in de nabijheid was. En uit die woorden hoorde ik, wat ik mijzelf reeds tevoren bad gezegd, dat i'k den man, dien ik mijn hand schonk 'denzelfden smet zou bezorgen, die op mijn naam rust. Een der heeren, 'die u goed kent zei van u: „Dat is er niet een, die het kan verdragen gehe keld te worden." Ziet ge dat is het. Ge zoudt aan mijne zijde gehekeld wor den. Ik weet hoe dat is, en dit wil ik niet; u smarten te zien lijden, zooals ik ze zelf verduurd heb. Ge zoudt er maar al te spoedig berouw over 'hebben, mij tot uw echtgenoote te hebben gekozen en dan zou 'het te laat zijn." Hij schudde 'heftig met het hoofd en drukte een kus op haar hand. „Neen, neen, zoo iets moogt ge niet denken. Ik zal er nooit berouw over hebben. Het is uw schuld toch niet, dat uw ouders een ongeluk overkwam. Ik weet toch, 'dat gij mijn liefde waard zijt e'n dat alleen is voor mij beslissend. Ik zie geen hinderpaal tusschen ons en1 gij moogt er geen oprichten." Met een pijnlijk lachje keek zij 'hem aan. „Ik richt er geen op, maar het nood lot heeft het gedaan. Dring niet verder bij mij aan, ge weet niet hoeveel kracht ik noodig heb om standvastig te Wij ven. Hoe graag ik ook alles zou verge ten, wat als een scheidsmuur tusschen ons staat, ik mag het niet. En hoeveel leed het mij ook doet u verdriet te doen door mijn weigering, ik moet het toch doen, om u voor een nog grooter onge luk te 'bewaren. De geheele wereld zal u vervloeken als gij uw naam met den mijne verbindt." Hij werd zeer bleek. „S'anna, lieve Sanna, dat alles heb ik reeds bedacht en overwogen. Denk toch niet, dal ik zonder overleg handel. Wordt vervolgd.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 3