Hfebeif IJ. V. V. SïOBMVOGtELS V. s. V. V. 1.0. s. Visscherjj en Set spel en Stormvogels kan weer aanvallen. Hout kamp maakt uit een zeer moeilijke positie den bal vrij, om dan zuiver in te schieten (20). Even van te voren was Nieuwenhuis uitgeval len en vervangen door Hazevoet. Krom gaat mid- half spelen, en probeert Roelfsema c.s. wat v in te blazen, wat niet gelukt. Stormvogels blijft aanvallen. Als Houtkamp den bal weer vrij maakt, geeft hij aan Visser, die tegen de paal kogelt. Even voor hel einde zet Boekelaar voor, Biink- hoff loopt iels naar binnen en kopt dan ten derde male den bal in het net. (30). Spoedig fluit Boekman dan eindigen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden: Stormvogels IR. C. H. 30 Stormveld IStormvogels III 12 Haarlem VIStormvogels IV 4J. A.s. Zondag wordt gespeeld: H. V. V.—STORMVOGELS. Stormvogels IVKennemers 1)1 te 12 uur. Het eerste elftal vertrekt 11.14. Opgaven voor medereizen worden tot Zaterdagavond 9 uur in gewacht aan de bekende adressen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslag van Zondag j.l. H.R.C,V.S.V. V. S. V. 2Kennemers .2 H R. C.—V. S. V. 2—1. Begeleid door een 50 supportersfstersl vertrok V.S.V. I naar H.R.C, om deze in haar eigen kamp te gaan bestrijden. Onder de spelers heerschte een zenuwachtige stemming, omdat hun op het H.R.C.-lerrein lot nog toe steeds geen geluk was beschoren. Ook hedenmiddag ontbrak het noodige geluk. Wel viel het zooveel te meer den gastheeren ten deel, wijl Zwanenburg uit de prachtig genomen corners driemaal mooi inkopte, maar even zoo veel keer in des keepers handen. Aan den ande ren kant wist H.R.C. uit een vrije schop, even buiten het beruchte gebied, met een lam schot, hetwelk door v. d. Wint verkeerd beoordeeld werd, de leiding te hernemen. De wedstrijd. Om half drie wordt onder leiding van den heer Henneberke begonnen. V.S.V, heeft den schuin over het veld slaanden wind in haar voordeel Een kwartier lang weten beide voorhoede's hel niet verder dan de beide backs te brengen. Dan slaagt V. er in den H—keeper aan den tand te voelen, welke door corner werken zijn heilig dom zuivert. De corner levert niets op, Traksel dribbelt geheel alleen langs beide H. R, C.-backs, doch zijn schot faalt en gaat een prachtkans verloren. Ook de H.-voorwaartsen zitten niet stil en on dernemen eenige goede aanvallen, maar de V- achterhoede geeft niet thuis. Toch hebben zij succes, wanneer de rechtsbuiten eens mooi voor zet en de toeschietende linksbinnen met een ge lukkige omhaal H. de leiding geeft (10), Dit wordt V. te bar. Nog geen minuut later neemt Traksel weer het passeeren van de beide H,- backs voor zijn rekening en weet dit met een be ter gericht schot te besluiten (11. Het nog re- steerende kwartier sluiten de V.S.V.'ers H. R. C. in, maar op alle mogelijke manieren wordt een doelpunt voorkomen. In deze periode kopt Zwanenburg driemaal uit een corner mooi in, echter steeds in keepers handen. Een keihard schot van Böhm en een door van Zutphen genomen strafschop weet de keeper eveneens tot corner te verwerken, welke beide door II. het veld weer worden ingewerkt. Hierna blaast de heer Henneberke, die zorgt, dat de par tijen niet al te forsch worden, voor de thee. Na rust krijgt H.R.C. het wind-voordeel, maar de V.-achterhoede toont, dat zij voor haar taak berekend is. Een enkele maal krijgt de H.-midvoor de kans van den dag, als hij, geheel alleen voor v. d. Wint staande, jammerlijk naast schiet. De rest van de aanvallen worden door de V.-achter hoede, zij het ook 3 maal door corner werken, naar behooren verwerkt, zoo zelfs, dat zij menig maal haar voorhoede aan 't werk zet, welke linie den H.-keeper dan ook benauwde oogenblikken bezorgt, doch waar geluk aan den V.-kant uit blijft, blijven ook doelpunten uit. De H.R.C.'ers hebben Vrouwe Fortuna meer aan hun kant. Wanneer v, d. Wint een vrije schop even buiten het strafschopgebied verkeert be oordeelt, verdwijnt de bal in het net. Het resteerende kwartier komt V. danig opzet, ten.. Traksel plaatst naar den vrij staanden v Heyst, waarna deze, alleen voor den keeper, in eens buiten diens bereik hard over schiet. Kort hierop blaast de eminent blazende heer Henne berke inrukken. Met dezen uitslag kan H. R, C. meer dan tevreden zijn. V.S.V. had zeker een ge lijk spel verdiend. Doch V.S.V.-ers moed verloren, al verloren. H. R. C. en ook Helder komen nog in Velsen, zorgt dan, dat de punten binnen komen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN, Wedstrijden van Zaterdag 17 Oct zijn alle uit gesteld. Voor Zaterdag 24 Oct. is vastgesteld: V.I.O.S. IG. S. C. I 3 uur. Kennemerland IIV.I.O.S. II 3 uur. Willen de leden van het 2de elftal er om den ken, dat met ingang van November de contribu tie op 25 cent is gesteld. PLAATSELIJK NIEUWS, IJMUIDEN Op Vrijdag '23 October e.k. zal in de zaal van het Gebouw voor Chr. Belangen te IJmuiden een openbare voordracht gehouden worden over Volksvoeding met betrekking tot de .Magj Producten, waaraan kookdemonstraties en een filmvertooning verbonden worden, die den be langstellenden het geheele Maggi-bedrijf zal loo- uen, zoowel landbouw- als fabrieksbedripf en ge lijktijdig een kijltje geeft op het Zwitsersche land schap. In zeer vele plaatsen hier te lande z?jri <lerge- demonstraties reeds gehouden en mochten zij zich steeds in een druk bezoek verheugen. Men was zeer tevreden over hetgeen geboden werd en wij twijfelen er dan ook niet aan of de dames van IJmuiden zullen van deze gelegenheid een druk gebruik maken. Men leze de .verdere aankondiging in dit blad. De Kamermuziekavond in Thalia. De belangstelling voor deze avonden' blijft vrij wel op ééne hoogte en is voor een groote zaal. als Thalia te gering. Beneden drie a vier rijen en boven een drie rijen bezet lijkt ons noch voor de ondernemers noch voor de executaulen aange naam. We weten wel, dat geen financicele doch alleen kunstminnende overwegingen den opzet vormen, doch om het werkelijk mooie doel le be reiken, ons die te IJmuiden van zoo ontzaglijk veel verstoken zijn, althans de hoogste muzikale en vocale kunst te doen naderen, zijn financiën toch een niet te miskennen factor en zullen bij dalende belangstelling voor goede en hoogere kunst, de liefhebbers zich moeten gaan tevreden stellen met minder dan Godenspijs. Nog rekenen we tot die hooger gebenedijden de heer Karei de Jong, de strenge muziekcriticus van Haarlem's Dagblad, die zich niet alleen als een uitnemend begeleider van den heer Lydensdorff deed kennen, doch zeer bijzonderlijk in hel Tocatta, Adagio en Fuga, van J. S. Bach deed kennen als een pianist met bijzondere groote capaciteiten, waarnaar men met ge boeide en onverdeelde aandacht luistert en die met oogenschijnlijk gemakkelijk pedaalwerk schit terende resultaten weet te berieken. Dit ?olonum- mer was ongetwijfeld het glanspunt van den avond, waarvoor den heer de Jong een warme en welverdiende hulde werd gebracht. Dat deze waardeering en bewondering wel in hoofdzaak zijn schitterende techniek en benijdenswaard ge heugenwerk betrof, zullen de hoorders wel met ons eens zijn. De heer Herman Lydensdorff, in den aanvang nog wat onvast, kwam er later beter in m deed zich kennen als een violist, die een grondige stu die achter den rug heeft en zijn instrument goed beheerscht. Uitteraard kon hij ons Schmöller niet doen vergelen. Thalia, dat een geweldige opknapping heeft on dergaan, was weer gezellig van aanblik en aan genaam van temperatuur. Alleen die vele ledige zitplaatsen droegen niet bij aan de gezelligheid van entourage. Eere- en beneficevoorsteiling van Mevr. Gusta de VosPoolman. De ietwat dringende oproep van Mevr. de Vos is 't zeker niet alleen geweest, die velen Dinsdag avond naar Thalia hebben doen opgaan. Onge twijfeld ook het verlangen deze geliefde tooneel- speelster nog eens te zien optreden vóór zij voor goed het tooneelleven gaat vaarwel zeggen om zich meer aan het echt-vrouwelijke huiselijke le ven te wijden. Het slechte weer in aanmerking genomen zal Mevr. de Vos over de belangstelling en waardeering te IJmuiden geen klagen hebben. De benedenzaal was zoo goed als geheel bezet en een groot deel van het balcon. In het stuk „Om het Kind" had Mevr. Poolman volop gelegenheid te toonen wat rasechte artiste zij altijd geweest is. Naast Mevr. Poolman dient genoemd te worden Dina Verstraeten als Friedel, wier uitbeelding volkomen juist was. De bezetting der overige rollen was iets meer dan dilettantisch, doch meer ook niet. Aan beide dames werden aan het slot der voorstelling bloemen aangeboden. Een plaatsffenoote ia den vreemde gehuldigd. Men behoeft geen verstokt chauvinist te zijn, om het aangenaam te vinden, dat een landgenoot om zijn gaven van wetenschap, kennis of kunst in den vreemde wordt geëerd of gehuldigd. Daar om doet het ons genoegen te kunnen melden hoe een vroegere plaatsgenoote in den verren Oriënt om haar groote kunstgaven is geprezen en gehuL- digd. Velen onzer herinneren zich nog hoe mejuffr. Jannie Kruger reeds als jong meisje èn om haar lieve stem èn om haar beeldige voordracht in de kinderoperettes van den heer Gonlag groot en lof inoogstte en hoe wij later enkele malen na haar studie aan het Conservatorium te Amsterdam, waar zij onder de bekwame leiding van Mevrouw Dresden zang en onder de niet minder bekwame leiding van wijlen den heer Belinfante piano stu deerde, hebben genoten van haar mooie volle alt stem en haar boeiende voordracht op concerten in het Gebouw voor Christelijke Belangen en in Thalia en hoe schitterende retenties zij mocht verwerven bij haar optreden buiten onze ger meente. Mej. Jannie Kruger, thans wonende te Belawan op Sumatra, gehuwd en de gelukkige echlgenoote van $en heer A. van Houten, Administrateur bij de Deli Maatschappij heeft met naar huwelijk de kunst niet den rug toegekeerd en aan de hand van een 'grondige opleiding haar studies, voorna melijk de zangstudie in haar huwelijk voorl gezet. Wat zij daardoor bereikt heeft en tot welke hoog te haar kunst, door vorming en ontwikkeling van haar iraai geluid is gestegen mochten wij dezer dagen lezen in enkele Indische bladen, met name in De Sumatra Post, naar aanleiding van haar op treden op een concert in de Delische Kunstkring te Medan. Zoo schrijft de muziekrecensent van De Suma tra Post ojn.: Mevrouw van HoutenKruger heeft een mooi orgaan en aangenaam geluid. De stem is goed geplaatst en goed ge-egaliseerd; zelfs de altijd précaire overgang tusschen medi ums en hoogte is voldoende beheerscht. Het pu bliek was gul met applaus en met bloemen enz. In een andere courant schrijft v. Ms., muziek recensent o.a.: Mevr. van Houten heeft een alt, welke vooral in de lagere tonen zeer mooi en vol is, terwijl de hoogere tonen van een klare helder heid zijn., Haar voordracht onderscheidt zich door een duic'ielijke en juiste dictie enz. Mevr., van Houten kreeg eenige fraaie bloem stukken. Dez's gunstige bekendheid heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen, dat aan Mevr. van Houten de eer te be urt viel op een feestavond den 20en Septem ber j-L aangeboden aan Z.E. Mr. D. Fock, Gouv. Gen. van Indië ter gelegenheid van zijn be zoek aan Medan voor Zijne Excellentie en een uitgelezen gehoor van minstens 400 genoodigden als soliste te mogen optreden. Zij had daarbij de vriendelijke attentie een paar composities te zin gen van den Componist Dirk Fock, zoon van den Gouverneur Generaal. In de pauze gaf Excellentie Fock den wensch te kjenoen kennis te maken met Mevr. van Hou ten «en complimenteerde Z.E. haar met het groote succ-es en de hoog gewaardeerde attentie in de keuze 'der liederen. Na dit minzaam en voor Mevr van .Houten zoo vereerend onderhoud werd zij nog voorgesteld aan den Gouverneur vau Medan en diJens echtgenoote. Onder de vele bloemen haar geboden waren niet minder dan vier groote bloe menmanden. Wij twijfelen niet of bijzonderlijk het groot aan tal 'leerlingen, dat Mej. Jannie Kruger te IJmui den telde, die allen haar groote aanhankelijkheid betoonden en waardeering voor de uitstekende lessen, zullen met hun ouders met belangstelling en vreugde vernemen, hoe Mevr. van Houten Kruger in het verre Oosten als kunstenares wotdt feprezen en gehuldigd. En dat zij die, juist om ïaar groote bescheidenheid ruimschoots verdient dat van die boekerij gemaakt wordt. Voor hen is het dat wij er nog eens de aan dacht op vestigen, dat men deze week weer be gint boeken uit te geven en wel Donderdagavond van 89.30 uur in de school aan het Willems plein, ingang Breesaapstraat. Omtrent de herdenking van het 10-jarig be staan der Chr. gem. zangvereniging ,,Looft den Heer", waaromtrent we kort geleden reeds iets meedeelden, kunnen we thans schrijven dat de beide feestconcerten gegeven zullen worden op 2 en 4 November a.s. Het eerste concert uitsluitend voor de donateurs, het tweede voor betalend pu bliek. Daar beide concerten in het gebouw voor Chr. Belangen plaats vinden, kunnen echter, vooral bij het publieks-concert, wel eens plaatsen te kort komen. Tenzij de bewonderaars dezer vereeniging zich voordien voor den eersten avond, als donateur doen inschrijven. Bij de reeds genoemde solisten, Mevr. van Tienhoven, Jac. van Kempen en den heer Ruinen moet nog als medewerkster genoemd worden: Mevr. van Houtenvan Wals van der Wel. Op 10 November heeft dan een kunstavond, in hetzelfde gebouw plaats, waarvoor Mej. Betty Dijkstra, sopraan en de heer J, W. Ruinen, piano, zullen medewerken en verder de muziekvereeni- ging „Kunstkring" hare medewerking toezegde. Ook dezen laatsten avond is er slechts toegang voor leden en donateurs. Aangaande het ongeluk, dat gisternacht aan de losinrichting van de hoogovens plaats vond, vernemen we nog nader dat de politie, onder lei ding van den commissaris, een onderzoek ter plaatse heeft ingesteld. Daarbij is ten duidelijkste gebleken dat hier van een schuldmisdrijf of nala tigheid geen sprake was. Integendeel wordt in dit bedrijf alles gedaan wat mogelijk is óm cngeluk- -ken te voorkomen, en, eens geschied, ze te be perken, waardoor in verhouding tot soortgelijkt bedrijven hun aantal dan ook uiterst gering is. De toestand van den gewonde Alkemade was gisteren van dien aard, dat hem een verhoor kon worden afgenomen. Uit diens verklaring wordt slechts de aanvankelijke gedachte bevestigd, dat door een onbekende oorzaak de knijper nog iets verder is opengedrukt dan hij reeds was en dien tengevolge het contragewicht op de mannen neer gezakt is. Alkemade zelve lag op zijn rug, mid- den onder het gewicht, aan een bout te werken, met een arm over de borst g;slagen, zijn maats la gen op hunne zijden. Daardoor hield hij eenigszins meerdere ruimte over en is hij. als door een won der, aan den dood ontsnapt. Zijn wonden zijn niet zoo ernstig, dat ze gevaarlijk geacht moeten wor den. Het gedeelte van IJmuiden, gelegen aan de Zuidzijde van de brug, begint ook voor den win kelstand steeds van meer beteekenis te worden. £oo waren er Zaterdag wel 2 winkeliers die zich eerst in een meer bescheiden perceel hebben be holpen, thans in staat een meer royale winkel te betrekken. Daarbij was de Centrale Drogisterij van den heer Smit. Jaren lang is die gevestigd geweest in een, tot winkel omgebouwd woonhuis, in de Ja cob van Heemskerkstraat. Doch hij wist het ver trouwen te winnen van het publiek en zoo kwam de behoefte naar uitbreiding. Nu was hij in staat het heerenhuis, aan de Kenneraerlaan op den hoek van de De Rijpstraat te laten verbouwen tot winkel. Het geheel is nu een flinke zaak, naar de eischen des tijds inge richt. Als getuigen van vele goed wenschen wa ren op den openingsdag een massa bloemen ge zonden; wij voegen daarbij de onze voor dezen, vooruitstrevenden winkelier. Vqn geheel anderen aard was de winkel, die op de Julianakade, tegenover de halte IJmuiden- Oost verrees. In alle steden der wereld vind men winkels van de Singer-naaimachines en elk kent de producten van deze New-Yorksche fabriek, die thans in een sorteering van 1200 modellen,van de fijnste gloeikousjesmachines tot de zwaarste eilmakersapparaten verkrijgbaar zijn. Voor enkele jaren vestigde zich, op den IJmui- der weg, bij den hoogen berg, een vertegenwoor diger dezer maatschappij en weldra vond hij ge- reede afzet alhier. Zelfs zoo, dat de resultaten blijkbaar aanleiding gaven om ook hier een flin ke, groote Singer-winkel te laten bouwen, die aan alle te stellen eischen voldoet. Ja, wij zagen er wel van dezelfde maatschappij in groote ste den, die minder royaal waren. Natuurlijk is aan deze zaak een reparatie «richting verbonden, want elke machine heeft onderhoud noodig. Wij wenschen den agent, den heer Lijding, 0_ luk met zijn succes, waardoor hij deze uiachligi zaak bewogen heeft om in IJmuiden eer waardi ge afdeeling te vestigen. De bouw van een remmingswerk in de ha ringhaven, waarvoor de aanbesteding plaats had in begin September, zal volgens dat bestek niet worden gegund. Laagste inschrijving, op een gel dig biljet, was van de firma Wijlcer en van Pel, te Egmond aan Zee. ^bbfcateii voor rookers verklaard is en niet meer bewoond mag worden, is de woning op last van B. en W. ontruimd. VELSEN. Zondagmorgen heeft aan de Hoogovens een gasontploffing plaats gehad, tengevolge waarvan de arbeider, H. Slootjes, te Wijkeroog wonende, zwaar verwond werd. Na door Dokter Barentsen verbonden te zijn, is hij per ziekenauto naar zijn woning gebracht. Eerst Maandagmorgen is zijn bewustzijn teruggekeerd, maar S, kon zich van de toedracht der zaak niets meer herinneren. Zaterdagavond heeft de Gymnastiekvereni ging „Vlug en Lenig" in Hotel „De Prins" hare eerste openbare uitvoering gegeven. De leden behooren tot het personeel der Hoog ovens evenals de directeur, de heer Onstenk. On der het te kleine aantal aanwezigen bevonden zich eenige hoofdambtenaren der Hoogovens, o.a. Ingenieur Teyinck, De oefeningen werden correct uitgevoerd en met zooveel belangstelling gevolgd, dat het ons niet verwonderen zal, als het aantal leden dezer flinke vereeniging zich spoedig zal uitbreiden, Door de Singer Maatschappij wordt in Hotel De Prins een kostelooze cursus gegeven in modern stoppen en borduren, welke door een vrij groot aantal dames wordt gevolgd en twee weken zal duren. Donderdag a.s. zal de Rechtbank te Haarlem de zaak behandelen tegen den gewezen boekhou der der Papierfabriek, die beschuldigd wordt van verduistering eener belangrijke som gelds. Het palenpark der Papierfabriekien is weer belangrijk uitgebreid, noordwaarts langs de spoorlijn tot den Koningsweg, en oostwaarts langs het Noordzeekanaal tot nabij den Doodweg. In den laatsten tijd hooren en lezen we voortdurend van Bazars nu voor dit, dan voor dat doel. Is er pas een gehouden voor de Ned. Herv. Kerk te Velsen, thans is er plan gevormd voor Bazar in het vereenigingsgebouw van den R.K, Volksbond ten bate van de R.K, Kerk te Wijkeroog. Medewerking zal daarbij verleend worden door het strijkorkest „Excelsior". Behalve een aantal attracties, als schiettent, theetent, Rad van avontuur, enz. zal er een groote verloting georganiseerd worden van aller lei zeer deugdelijke artikelen. - Gistermiddag stonden op de sloompont twee autobussen. Toen deze de pont afreden, ging die van den heer M, de bus van v. D. voorbij, met het gevolg dat deze bus aangereden en licht be schadigd werd. De politie stelt een onderzoek in in vermoede lijk zal de heer M. wel een bekeuring krijgen, wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. werking. Want zilverie-, gaat toch niet. v'erit Waar de «Johanna-Stichr Wat ze doet? Ze tracht 5 ug kinderen van alle gezindt? tot bruikbare leden vin i U"1 Of dit haar gelukt? GaM^1 de school, waar de pen dat om de armstomp sluit v'5 papier vindt, waar de teü tanden gehanteerd, bewm,H schept. Kijkt even in de rieft mismaakten, niettegenrta,J« goed werk leveren. Vraag k werkplaatsen, waar verschil?: hun plaats dubbel waard zijn En als ge het gezien of gekn„ Uw Jubileum-gave, liefst een" penningmeester van het I,l'; heer W. A. J. DE WINKEL p' Arnhem. Gij weet Uw gave da Namens het Jubileum.Co^ G. VAN ROEI® P. VAN AALTEN W. A. J, DE WATERSTAND Nutsbibliotheek, De winteravonden zijn weer aangekomen en daarmed e de tijd dat de menschen weer grijpen naar een. boek, om zich te ontwikkelen of te ont spannen. Dus gaan de verschillende bibliotheeken weer open. Voor zeer velen is dan steeds de nutsbiblio theek >ten gewenschte gids, blijkens het gebruik In vervolg van onze opmerkingen in een eer. der bericht, deelen we thans mee, dat de derde ponton, voor het veer aan den mond der vis- schershaven, thans is aangekomen en men bezi; is den steiger te bevestigen? Een van de belangrijkste voorwaarden voor het floreeren van den handel in onze plaats is wel de exploitatie van flinke goederendiensten naar verschillende plaatsen. Daarbij wordt reeds ge- ruimen tijd een eereplaats ingenomen door de N.V, „van Keulen's motorbootdienst" gevestigd te Rot. terdam, die een geregelde goederendienst op de eerste koopstad des lands onderhoudt. Het is voor deze N.V., die hier vertegenwoor digd wordt door den heer W. Tromp, Kanaalstr. 23, een groote aanwinst dat ze deze week een ge heel nieuwgebouwde motorboot tn de vaart kan brengen, waardoor ze, zoo noodig, ook steeds over reservemateriaal kan bsechikken. De nieuwe boot, genaamd Kraanvogel, heeft een laadvermogen van 99 ton, is gebouwd op de werf van Gebr. Boot, te Leiderdorp, voorzien van Deutz-Dieselmotor en wordt gevoerd door kapitein H. Wuis van hier. VELSEROORD. Dinsdag 20 Oct. vierde het echtpaar De Kloe hun gouden huwelijksfeest. Op aardige wijze was hun woning door buurtgenooten versierd, 's avonds bracht de Muziekvereeniging Kunst na Arbeid het echtpaar een schitterende serenade. Inhuiselijke kring sprak de heer Ds. Kroese zeer waardeerende woorden, waarna deze hem een couvert met inhoud namens buurtgenooten overhandigde, wat door het echtpaar en familie op hoogen prijs werd gesteld. Hedenmorgen is in de Kalverstraat het ge zin van J. S. op last van het gemeentebestuur uit de woning gezet. Dit gezin was de vorige week uit Katwijk ge komen en de eigenaar- van het perceel, de heer Z,, had S. gelegenheid gegeven de woning te be trekken. Daar het perceel echter onbewoonbaar Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: C, C. Maussende Champs, z,; H. C. Plugvan Duyvenvoorde, d.; J. van Breu- gelBootsma, d.; M. G. van Someren-Niesten, d.; ;M. FortuinPronk, d.; H. C. Rollfs of Roelofs Koster, z.; H. A. M. W. BalfoortRoggeveen. Gehuwd: A. Boontjes en M. L. A. Badeck, P. J. de Jong en L. M. Stoop. Overleden: Meindert de Boer, 33 j., echtg. van H, Ploeg. DRIEHUIS. Dezer dagen werd een monumentaal gedenk teeken geplaatst op het graf van wijlen den dich ter C. S. Adama van Scheltema op de begraaf plaats Westérveld. Door den beeldhouwer Tjipke Visser, uit Bergen, uit zandsteen vervaardigd, ziet men thans op het graf van den dichter een treu rende vrouwenfiguur die een bloemstuk op het af legt. Bij dit gedenkteeken staande, viel het ons op, hoe zuiver gekozen de plaats van dit graf is voor den man. die het schoone Holland bezong. Op een der hoogste duinen ziet men over de bosschen naar de haven van IJmuiden en verder over de wijde zee. Op den overweg had een aanrijding plaats tusschen een visschersauto en een auto van den heer B. uit Buitenzorg. De visschersauto reed volgens de N. Hl, Ct. met snelle vaart den over weg op, waardoor de aanrijding plaats had. Beide auto's werden aan den voorkant niet ernstig be schadigd. De politie maakte proces-verbaal op. UIT DE GEMEENTE. VOOR DEN RAAD. B. en W. deelen den Raad mede, dat zij het voorstel van den heer Tusenius. om art. 90 d: alg. politieverordening zoodanig te wijzigen, „dat het in de toekomst slechts veroorloofd zal zijn Konden te laten losloopen in onze gemeente, wan neer deze onder geleide en hoede van hun eige naars zijn", aan de commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving om advies hebben gezonden. De commissie schreef aan B. en W., dat zij in overweging geeft om, aangezien de bepaling, waartegen het voorstel zich richt, op 3 Juli j.l. van kracht werd, zoodat over hare gevolgen thans nog geen gevestigd oordeel kan worden uitgesproken, den raad te adviseeren de behan deling van dit voorstel aan te houden, totdat het tenwoordige artikel een jaar gewerkt heeft. B, en W. zeggen zich hiermede te kunnen ver eenigen en stellen den raad voor dienovereen komstig te besluiten. VERORDENINGEN. In gemeenteblad no. 168 zijn afgedrukt de Brandweerverordening en de instructiën voor het brandweerpersoneel. Gemeenteblad no. 177 bevat de aanvulling der verordening op de heffing van precario. Oct. 1925 H. wate, Dagen T.m. n.n, 22 5.40 5.47 23 6.25 6.44 24 E.K. 7.16 7.42 25 8.27 9.03 26 \9.55 10.41 27 11.26 11.58 28 0.31 29 0.57 1.23 30 1.46 2.05 3l V.M. 2 27 2.45 VISSCHERU, De storm was Woensdagoacl dat een der, touwen, waarmede 4 voor de hal lagen, aan elkander vB meerd waren, slipte. Voor den hevigen wind weg ongeveer 10 trawlers, aan elko^ rond te zwaaien. Een aantal botters moesten ovn en toen was het mogelijk, zonder zware tros weer andersom aan da; ren. - Zondagmiddag kwam hier bta trawler Mary IJM. 189, met In den nacht van Maandag op] een Engelsche drifter op de kadevt kraan, aan de Zuidzijde der visscj beschadigde dien. Maandagmorgen, bij het opkomt vloed, geraakte een kolenschuit bel de juist versterkte stootbalk. aan 4 voor de Trawlerkade. Welk een gewei: er schuilt in dien stroom van het wafer het feit, dat deze ontzettend vttwuri balk gebogen werd als een rietje, et aan boord beschadigd. De motorlogger Geertruida Pad W. 29, is, nadat het beslag was ojfl haringvisscherij vertrokken. Van de IJmuider haringvloot h de vorige opgave binnen de motorlogge Boer Jr., IJM. 268 met 13 last pekeïj 3 me Septera dier sc ste neg die f 2 het vor sommie geen vorig j dit jaa .tegen i jaar 78 geen jaar te sommir de eer sleepbc 385 i tegen vaartui negen schers tijdvak die f 40 z gen in tuigen aaandi f 8070 vorig j den; 16 o Septen met f den va sommii jaar 21 Van trawlvi jaar 1 raing e somder Engels< Duitscl motort ste n< stoomt zeiltra' stoomt motort motort Iers ro vak met i met f met f met 1 1 28.0f Van van d: terabei met f maand f 260.4 tegen INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der redactie De Johanna-Stichting bestaat binnenkort 25 jaar. En op een zilveren feest verwacht ieder toch een geschenk. En als je 25 jaar lang in kommer volle omstandigheden verkeerd heb, is het dubbel welkom, als je wat krijgt. De Johanna-Stichting verwacht echter niets, maar moeilijk heeft, ze het gehad, al die jaren door. Steeds moeilijker zelfs. Daarom zouden we haar zoo graag onverwacht een flink geschenk aanbieden. En hopen daarom op Uw aller mede-. Van een sensationeele reis keer middag de stoomtrawler Greuvers, rug te IJmuiden. In het begin der reis stond een der het ijsruim, toen het onderste ijs bleek te zijn, zoodat de bovenlaag wegu man onder het ijs, levend begraven lij zag de verdere equipage het ongeval a matroos uit zijn koude, gevaarlijke lij: gegraven. Eenige dagen later kwam een schip, waarbij de stuurman werd w gekneusd werd. Hij moest blijven lig dokters behandeling worden gesteld ichip aankwam. Weer een dag later haalde men het ontdekte met schrik, dat men een niet mijn had opgehaald. Wegens den storm heeft .men die vangst niet meegenomen, doch weer i: worpen. Toen de stoomtrawler Maria Elmh 37, de vorige reis binnenkwam, werd machinist geen gelegenheid geboden os te teekenen en werd hij dus, volgens gen van het arbeidscontract, geacht te: 'slagen. Een nieuwe machinist kwam Do gen aan boord, om te varen. Doch de stokers, die zich aanvankelijk I hadden gehouden en eenigszins de reden >1 slag billijkten, meenden het nu voor huil ren chef te moeten opnemen. Ondanks heil ze de arbeidsovereenkomst geteekenaa weigerden zij aanvankelijk te varen en t' heel wat conferenties met vakbestuurdets t ifier het schip, na urenlange vertraging, N vertrok. Maandagmorgen moest een matroos gaan, doch in plaats van aan boord van «P stapte hij, wellicht eenigszins zenuwachtig' kade in de visschershaven. Toegeschoten c konden, door op de remmingwerken ti staan, dezen Janmaat in staat stellen de ri betere wijze, voort te zetten. ZaaUstroom VII IJ.M. 50. Naar wij vernemen is de trawler Zaaw® VII IJM. 50 verkocht naar Fécamp, om scherij op New-Foundland uitteoefenen. Van de IJmuider haringvloot kwamen51 de vorige opgave binnen de loggers: Alma IJM. 249 met 15 last en Marten dus II IJM. 406 met 11 last pekelharing. Gedurende de maand September jaar zijn te IJmuiden aan den rijksvisc!halslag gekomen 380 stoomtreilers met f LI' somming, tegen in September van het vo 364 stoomtreilers met f 1.026.212 kj5.80® in de eerste negen maanden van. d" I* stoomtreilers, die f 6,335.616 besomden 8 gelijk tijdvak van het vorig jaar 2743 s ers met f 6.409.902 besomming. Verder in September van dit jaar van de trei te IJmuiden binnen:

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2