uider Courant Mijnhardt's Hoofdpijntabletten Irama van Glossow 31 October 1925. 2e blad gplXBEURÏEN Voor zondag a.s. ijmuiden jffiD. HERV. KERS Hagedoorn, van Batavia. Zend-dienst, j, Êrdman. (Konlmi Wlilanrnhuls) Si van Oostrom Soede. Zend-dienst gn. Gam. Aid. Prol Bond. TDi. K. v. d. Veen, Doopsgez. pikant te Bassingerhorn. geref. kerk. pi. Joh. Jansen, jtzeifde. c3k. geref. kerk. ji, T. A. Bakker. Qezeifde. iglJSATIE HOOGEBERG. rgen 10 uur: Samenkomst, jdag 12 uur: Zondagschool, ond 7.30 uur Samenkomst. ;B. Jenninga. rondOpenlucht-Samenkomst op het Koningsplein, avond 7.30 uur: Meisjeskrans voor meisjes vanaf 12 jaar. gavond 8 uurBijbelbespreking. velseroord. NED. HERV. KERK Ds. W. Kroese. Kerkhervorming, Kerkkoor. Jezelfde, Doopsbediening. geref. kerk. De Heer Maaskamp, Cand. te Rijsoord. Dezelfde. velsen ned. hbkv. kerk W. S. van Leeuwen. Dezelfde. WIJKKROOG. i;v GEREF. KERK» Os. J. D. BoerkoeJ, H. Avondmaal, Oezelfde, Dankzegging. SANTPOORT NED. HERV. KERK leen Dienst. 'rof. Dr. O. A. v. d. Bergh van Eysinga. denking van de Kerkhervorming. evangelisatie. )s. Erdman, te IJmuiden. )s v. Oostrom Soede, te IJmuiden. lokaal bethel. Ds, Qroenewegen van Halfweg, Voorbereiding. Dezelfde. BEVERWIJK, OPSGEZÏNDE GEMEENTE. 7 uurDs. van Calcar met mede werking van het zangkoor, [werp: De levensvoorwaarde van olestantisme. pTEL UW DRUKWERK BIJ DE DRUKKERIJ SINJEWEL UIDEN - WILLEMSPLEIN VAN DEN WACHTTOREN. Jong leven. In het algemeen Groningsch studenten weekblad „Der Clercke Cronike" van 3 Oct. staal een beschouwing over student en le ven in profetischen toon. Er leven er, zon der te leven. Leven is meer dan ademen, eten, werken, slapen enz. Met al deze din gen, zegt de schrijver, kunnen wij dood zijn. Leven begint pas, waar de mensch krach tens een zedelijk ideaal goedheid kan lief hebben en onrecht kan haten. Wat is er zoo beschouwd weinig leven in het studenten leven. Onze gesprekken zijn buurtpraatjes, zelfs kwaadsprekerijen. Wij wauwelen over kunst en literatuur en meenen meer be schaving te hebben dan handswerklieden en onderwijzers. Maar wij vergeten, dat wij zelfs in onze kleeding de slaaf zijn van on zen leelijken, geestloozen tijd. Zelfs in on ze uitspraak zijn wij vaak de slaven van een zuiver uiterlijke zucht naar distinctie." ,Het ware leven eischt, dat wij los zul len zijn van distinctiezucht, sleur en sla vernij. Het eischt, dat wij koningen zullen zijn, die zelfmachtig, uit eigen geest, gedra gingen en uiterlijke leefwijze vaststellen." ,,Laten wij bedenken, dat het leven ons gegeven is als eien vet kleiland; het kan een vruchtbare korenakker worden, maar ook èen ontzettende wildernis, het kan een verlaten streek zijn, maar ook in den vorm van steenen worden omgebouwd tot een machtige, heerlijke levensburcht." Die drie zinnetjes zijn typisch voor het geheele opstel en den geest van den jongen schrijver. Zullen wij als ouderen en ouden wellicht vriendelijk spotlachend neerzien op dezen jongemensch, wien de profeten mantel te wijd is en om het lijf heenwap- p.ert? Zullen we ons hoofd schudden over de jeugd, die zoo graag in groote, dikke woorden het bestaande veroordeelt en meent nieuwe zeden en gedachten te kun nen scheppen? Zullen we als menschen van levenservaring het jongemensch toeroepen: Wacht maar, straks ben je ook een leeraar, die lastige jongens den huid vol scheldt en moppert over te laag salaris, een dokter, die vele patiënten afholt en receptjes schrijft en wel tongen maar geen zielen ziet, een rechter, die ieder geval afweegt en den prijs bepaalt naar de tarieven van zijn wet boek, een predikant, die eiken Zaterdag bezig is van oud nieuw te maken, een heel gewoon, nuchterdenkend en rekenend mensch? Integendeel, wij willen dezen jongen idealist toeroepen, blijf zoolang mogelijk j ong en idealist. Je moogt nu wel meer zeg gen, dan gij verantwoorden kunt en hooger idealen najagen, dan gij in de verste verte kunt bereiken. Want je hebt heilig vuur in je. Je wilt van je leven iets moois maken, ja nog meer je wilt de heele wereld her vormen. Later komen de bezwaren en de onmogelijkheden, die het vuur in je willen dooven en daarom moet het nu maar hoog- opvlammen en sterk zijn, opdat je later ook warmte zult geven in je werk en in zoovele bewegingen. Er is meer wijsheid in je dwaasheid, dan wij ouderen vermogen te ontdekken. Je bent nu nog wat veulenach tig en springerig, maar er zijn genoeg, j a te veel paarden, die nooit eens den kop hoog houden en eens uit den sukkelgang schie ten. Als de jeugd algemeen zoo dwaas, overdreven, afbrekerig en hoogvliegerig was, zouden we niet voor de toekomst vreezen. Schrijf daarom maar eens een ar tikel, waaruit vonken spatten, misschien steek je er andere harten mee in brand. Jonge gemoederen zijn gelukkig nog ont vlambaar! Jong droomend, dwepend maar schoon en veelbelovend leven! Wij schudden wel onze grijze, wijze hoofden, als wij zijn uitin gen leze. Maar diep in ons hart zegt een stem. Wat is het heerlijk jong te zijn. Als jonge strijders ook de wereld aan te dur ven en groote dingen te willen! Straffen of martelen. Onlangs ging in ons land een stem op, om de lijfstraffen weer in de gevangenissen in te voeren en er zijn onderwijzers, die het betreuren, dat zij in het uiterste geval een lastig kind niet eens een „gezond pak slaag" mogen geven. Gelukkig willen de meesten er niet van weten. Opvoeden is heel moeilijk en fijn werk <en dat moet men niet met de ruwe, brute middelen van de slaande hand of stok verrichten. Men kan ook geen schilderij maken met een bezem of houtsnijwerk met een bijl. Gewoonlijk neemt de opvoeder, die slaat, vergelding. Hij handelt in drift, om het kind, dat hem ergert, lastig is, tegenvalt pijn te doen. Bo vendien vervalt men van kwaad tot erger. De ziekelijke zucht, om te pijnigen, om het eens heel goed te doen voelen, ont waakt licht in ons: Het tikje als waarschu wend teeken, wordt een harde slag. Men gaat knijpen, aan de haren trekken, ge bruikt den stok, die harder is dan de hand. De strafmethoden van vroeger bewijzen dit wel. Kinderen werden wel gemarteld. En nog komen bij minder beschaafde volkeren kindermartelingen voor. Op de Koran-school wordt wel de klem gebruikt, waarmee de vingers leelijk wor den geknepen. Men sluit de voeten in het blok, om de naar boven gekeerde zolen te geeselen. Men bindt om het middel een zwaar blok met een ijzeren ketting als straf voor wegloopen. De jongen moet tot straf zijn linkeroor met zijn rechter- en zijn rechteroor met zijn linkerhand vasthouden en dan onophoudelijk opstaan en zitten gaan. Schijnbaar is dit een kleine plagerij, wie het eens probeert, zal echter merken, dat het een gemeen wreede straf is. Men hangt den jongen onderstboven boven een rookend vuur en doet daar soms Spaansche peper in. De onderwijzer mag zijn leerlin gen tot bloedens toe tuchtigen. Beschaafde onderwijzers zouden, hoe hardhandig en driftig ook, tot zulke folte ringen niet vervallen. Maar een harde slag in drift kan ook licht een ongeluk veroor zaken en verstandige ouders zeggen te recht: Men slaat er het kwade niet uit! stillen spoedig de ergste hoofdpijn gg Prijs 60ct. Bij Apoth.en Drogisten. BB 501 SPORT. STORMVOGELS—H.F.C. t Begint er zoo langzamerhand op ie lijken, dat het, evenals indertijd in de Overgangsklasse, ook dit seizoen weer een nek-aan-nek-rac zal worden lusschen Sparta en Stormvogels. De Rotterdam mers schakelden op alleszins sprekende wijze Zon dag j.l. voorloopig hun plaatselijke zuslervereeni- ging uit, terwijl Stormvogels hetzelfde deed met It. V. V. Onze plaatsgenooten ontzeiiden hiermede een bijzonder lastige klip, welke „stuurmans kunst hoop geeft voor de toekomst. Morgen komt H. F. C. op bezoek. Aan de wed strijden tegen de „good old" zijn altijd prettige herinneringen verbonden, We hebben haar tegen Stormvogels zien spelen, toen ze er goed en be labberd voorstond in de Overgangsklasse, maar altijd waren het ontmoetingen van de aange naamste soort en van een goed spelgehalte. Ook dit seizoen maakt H. F. C. geen bijster sterken indruk, al dient erkend, dat haar positie niet slecht is, daar ze in 4 wedstrijden even zoo- veel^ punten verzamelde. Hierbij raag echter niet uit 't oog verloren worden, dat ze er twee ver overde op het niet sterke Blauw-Wit en één op het eveneens niet sterke 't Gooi. Wat echter vaststaat is, dat de H. F. C.-verdediging niet slecht is. Er zal dan ook door Stormvogels hard aangepakt moeten worden, wil zij den nationalen doelman eenige malen doen visschen. Een geluk mag het heeten, dat Blinkhoff zijn prodtictievr-n vorm weer schijnt gevonden te hebben. Wanneer Visser in dezen nu zijn voorbeeld gaat volgen, dan kan van het binnentrio nog menig goal ver wacht worden. De H. F. C.-voorhoede is niet het sterkste deel van het elftal. Van Beekum cn Mie- zérus zijn lang niet meer zoo gevaarlijk als eeni ge seizoenen terug, 't Komt ons dan ook voor, dat de Stormvogels-verdeiging het wel klaren zal. Uit een en ander blijkt o.i. afdoende, dat wij een Stormvogels-overwinning vrij zeker achten. Het elftal is weer als volgt samengesteld: Thyssen Haak Koster Struys Snoeks Bakker Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, Visser, Boeke- 1??j !i laar. O. S. V.—V. S. V. Wel haden wij verwacht, dat V. S. V. na den wedstrijd tegen Zaanlandia twee puntjes rijker zou zijn, doch dat de overwinning op zulk een royale wijze zou behaald worden, overtreft onze stoutste verwachtingen. Nu de voorhoede in haar nieuwe samenstelling zoo productief blijkt te zijn, is het dubbel jammer, dat tegen Helder en H. R*. C. beide malen verloren is. Er is echter een licht puntje en dat is de nederlaag van H. R. C. tegen Kennemers. Als nu ook Helder eens een keer struikelt en waarom z.ou het dit niet, stuikelt het beste paard wel niet eens? dan kunnen de wedstrijden op hpt V. S. V.-lerrein tegen deze clubs nog te spelen er zeker de spanning in bren- gen, Morgen trekt V, S. V. naar Oostzaan, waar O, S. V. haar tenten heeft opgeslagen. O. S. V. lijkt ons van Zaanlandia's kracht, zoodat wij een V. S, V.-overwinning meenen te mogen verwachten, HOLLANDIA II—STORMVOGELS II. Stormvogels II speelt morgen tegen Hollandia II te Hoorn, Hoewel er op het spel der réserves weinig peil valt te trekken, gelooven we wel mede met het oog op de 21 overwinning van Haarlem II op deze club behaald minstens op een gelijk spel te kunnen rekenen. Schaakwedstrijd. De schaakwedstrijd in de Lunchroom Eynthoven begint tegen het einde te loopen, nu reeds kan men met eenige zekerheid bepalen welke heeren de prijswinners kunnen zijn. Groep la. Daar de heer Bakker van den heer Post en van den heer Sant Sr. zijn partij verloor is de heer Sant Jr. 1ste prijswinneer. De heeren Post, Labree en Sant Sr, kunnen elk nog 5 punten halen, zoodat tusschen genoemde heeren nog te- kampen is om den 2en, resp. 3en prijs. De heer Post won van den heer Woudenberg. De heer Sant Sr van den heer Reisig, en ook won de heer Sant Sr. zijn afgebroken partij van den heer Bakker, dus een zeer goede avond voor den ouden heer Sant. Groep lb. De heeren Ringers en Oderkerk moes ten de partij om 12 uur afbreken. De heer Baarda won van den heer Verhoog en de heer J. Gordijn verloor van den heer Bontenbal. De heer Van Doorn verloor van den heer Streefland, maar aan gezien eerstgenoemde van den heer Bontenbal won, heeft hij den 3en prijs veroverd. In de 3e Groep verloor de heer Eynthoven zijn kans op den len prijs door van den heer Ten Bosch te verliezen, waar hij in 't minst niet op ge rekend zal hebben, daar hij kort te voren nog ge makkelijk een vriendschappelijke partij won. Hij wist zijn kans, om een 2cn prijs te houden, door den heer Rom te verslaan, zoodat de heer Kaam nu le is met 4ljn en de heer Eynthoven 2e met 4 punten. De heer Ten Bosch zal als hij de partij van den heer Weij wint denkelijk wel met den 3den prijs naar huis gaan, daar de heer Jonckman nog een zeer zware partij heeft aan den heer Engel hart; daar er nog meer partijen gespeeld moeten worden, zal de einduitslag met de daaraan nog verbonden Gongpartijen nog een drie weken Hu ren, zoodat over 2 weken de totale einduitslag pas bekend, zal zijn. Dammen. Groepenwedstrijd D. C. V. Donderdag a.s. begint bovengenoemde Vereeni- ging haar jaarlijksche wedstrijden in de Lunchroom Eynthoven. Bij de Donderdagavond gehouden vergadering is besloten, in 3 groepen te spelen, de laatste 2 groepen spelen een dubbele competitie. Er kun nen nog eenige leden of damliefhebbers zich op geven, om aan deze wedstrijden deel le GEMENGD NIEUWS. Een minder gebruikelijk optreden van gezakten. Parijsche scholieren, die bij de jongste toelatings examens in de Sorbonne „straalden", hebber. Dinsdag in het Quartier Latin opstootjes veroor zaakt. Er waren 's morgens vele candidaten afge wezen en als protest daartegen vereenigden zich •.tweehonderd jongelui, waaronder ook eenige meisjes, tot een optocht. j Eerst werden bij de faculteit der Letteren de ruiten ingegooid, waarna de optocht naar het mi nisterie van Onderwijs toog. De politie kwam lus- schenbeide en er ontstond een gevecht, waarbij 'vele betoogers, die met stokken waren gewa- jpend, er duchtig op los timmerden. Zeven hunner j werden gearresteerd, doch naderhand weer vrij gelaten, Het bestuur van de Universiteit heeft medege deeld, dat het schriftelijk examen volkomen cor rect heeft plaats gehad, dat toevallig een aantal zwakke candidaten de strengste examinatoren heeftgekregen. Het gevolg van de afwijzing is voor de slachtoffers, dat zij nog een jaar op het lyceum moeten blijven, alvorens tot de universiteit te kunnen worden toegelaten. Een lid van de Kamer zal den Minister van Onderwijs vragen, het pro- test van de afgewezenen te onderzoeken. Examens M. O, en L. O. De minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen brengt ter algemeene kennis, dat, be houdens onvoorziene omstandigheden, het monde ling gedeelte van de examens tot het verkrijgen van eene akte van bekwaamheid tot het geven, onderscheidenlijk, van middelbaar onderwijs in de wiskunde (IC. I), de natuurkunde, scheikunde en cosmographie (IC. III), de hoogere wiskunde (K. V.) en lager onderwijs in de wiskunde, voor zoover die in de maand Nov, 1925 in het openbaar zullen worden gehouden, zal worden afgenomen te 's Gravenhage, in het gebouw Fluweelen Burgwal no 22, op de navolgende dagen en uren: Akte K. I. 4, 11, 18 en 25 Nov., telkens van 9 uur v.m. tot 12.15 uur n.m. en van 1.15 uur tot 4.15 uur n.m.; 5, 12, 19 en 26 Nov,, telkens van 9.30 uur v.m, tot 12 uur m. en van 1.15 uur tot 4.30 uur n.m.; 6, 13, 20 en 27 Nov., telkens van 9 30 uur v m. tot 12.15 uur n.m. en van 1,45 uur tot 4.30 uur n.m.; Akte K III. 4, 5, 11 en 12 Nov., telkens van 11 uur v.m. tot 12 uur m. en van 2 uur tot 4.30 uur n.m.; 18 en 26 Nov., telkens vanll uur v.m, tot 12 uur m. en van 3.15 uur tot 4.30 n.m.; 19 en 25 Nov., telkens van 2 tot 3.15 uur namid dag; Akte K. V. 7, 14, 21 en 28 Nov.,telkens van 9.30 uur v.m. tot 11.45 uur v.m. en van 1.30 uur tot 4 uur n.m.; Akte wiskunde L. O, 4, 5, 6, 11, 12, 13. 18, 19, 20, 25, 26 en 27 Nov., telkens van 9 uur v.m. tot 12 uur m., en van 1.30 uur tot 4 uur n.m.; 7, 14, 21 en 28 Nov., telkens van 11 uur v.m. tot 12 uur m. en van 1 tot 4.30 uur n.m. van H. COURTHS-MAHLER. a er niet aan weerstaan. Aarze- gzij het eerste blad om en las: ml. Vandaag is het de eerste ik in Glossow doorbreng, in is van mijn geliefden man. En heden een nieuw leven be- iniisvrouw van Glossow, als «zellin van mijn Justus, zoo 4 heden beginnen in dit hoek- atijven/wat mijn hart vervult, iefde man heeft het voor mij schrijftafel gelegd in dit mooie dat zijn liefde voor mij zoo jetooid. Daarbij zei hij tot mij: nu geen trouwe moeder meer h mijn hartelijk geliefde Bet- 11 wie je alles kunt biechten, dart vervult. Zoo zal dit vertrouwde zijn, indien je er tij een noodig hebt. Aoh ik heb tom geen vertrouwde noodig, ft ziel ligt voor hem open als 'agen boek. Ik zou dus dit oeten toevertrouwen wat ik ftt genoeg kan zeggen hoe Iem lief heb en hoe gelukkig ftt hij mij aan zijn hart heeft Mij geliefde Justus hoe j ik je voor je liefde." s het verscheidene zijdjes lang tot was de ontboezeming van ebbend hart, dat zijn geluk niet iaQ prijzen. 1 aanteekeningen over Pbeurtenissen, enkele vluch- uitvoerig beschreven- De dood van haar ouders, kort na elkaar werd door Bettina von Glossow opge- teekend, daarna een bezoek van haar broer Michael en een klacht over diens teruggetrokken aard. En daartusschen steeds weer van. geluk getuigende woor den over haar zonnig leven aan de zijde van' den geliefden mam Soms waren de aanteekeningen in onafgebroken rij dagelijks neergeschre ven, dan weer kwanten er korter of langer tusschenpoozen, en steeds weer klonk door al die woorden het rijke, diepe zieleleven van een edel, rein vrou wenhart. En na een langere tusschei-ruimle stond er toen: „8 April is mijn lieve kleine Sanna geboren. Die is nu reeds drie maanden oud. Zij lacht mij met. de goudbruine oogen van mijn Justus aan, maar ver der moet zij op mij gelijken. Ach, mijn geliefd klein meisje mijn geliefde man nu moet je mijn liefde deelen. Maar geen van beiden zal te kort ko men. Mijn hart is toch zoo vol liefde, hoe meer i'k er van uitgeef, des te groo- ter wordt imijn liefde." Met korte tusschenpoozen volgden nu weer regelmatige aanteekeningen, waarin iSanna's eerste kindsheid ge trouw werd weerspiegeld. In teedere moederlijke woorden werd haar groei en geschilderd, al haar kleine aardig heden, ook haar 'kleine onaardigheden en haar karaktereigenschappen wer den met liefde belicht. Iedere lichte on gesteldheid, iedere kinderziekte werd trouw geboekt, teere moederliefde en moederzorg vulden deze bladen. Het was Sanna terwijl zij las, alsof zij door zachte moederh anden werd gestreeld. Wat deed haar dat goed! Zij voelde al de teere liefkoozingen nog, die 'haar vader en moeder haar hadden gegeven. En naast kleine bezorgdheden steeds weer het groote, onuitsprekelijke geluk der j'onge echtgenoote en moeder. Toen kwam er een aanteekening: „Vandaag heb ik mijn Justus voor het eerst opvliegend en in dolle drift gezien. Wat ben ik daarvan geschrok ken! Hij heeft mij zoo dikwijls gezegd, dat hij dol driftig kan zijn en dan niet weet wat hij doet. Ik heb hei niet wil len gelooven want zoolang ik hem ken zag ik hem niet anders dan kalm en zich zelf meester. Maar vandaag heeft de drift hem overmand; omdat een knecht een arm, weerloos dier ruw mishandelde. Daarop heeft Justus, den knecht geschud en geslagen alsof hij buiten zichzelf was. Ik geloof, dat hij hem in zijn toorn om het leven had kun nen brengen. Gelukkig kwam ik er bij. Justus! riep ik, buiten mij zelf op het zien van zijn vertoornd, verwrongen gelaat. Mijn stem moet een groote macht over hem hebben, hij .liet den knecht dadelijk los en bedwong zich. Zijn gelaat werd heel bleek. Hij snelde mij voorbij en sloot zich in z'n kamer op. Pas na geruimen tijd kwam hij weer te voorschijn en kuste mij de han den. Hij smeekte mij te vergeten, dat hij zoo buiten zichzelf was geweest. Och mijn arme Justus, hij was als ge broken, dat hij zich zoo door zijn drift had laten meesleepen. Maar hij had er ook reden toe, de knecht had straf ver diend. En toch is een lichte schrik bij mij achtergebleven. God spare mijn Justus voor zulke aanleidingen tot on- beheerschten toorn! Zoo gingen jaren aan Sanna's geest voorbij en zij leefde het geluk harer ouders mede. Het vervulde haar hart met zachtheid, dat haar ouders met zooveel liefde voor haar waren vervuld geweest. O wat was ze gelukkig dat zij hen kon liefhebhen en achten! Eindelijk kwam er weer een merk waardige aanteekening. „25 Juni. Vandaag bracht mijn Jus tus een oud vriend en makker uit het regiment, Joachim von Brockhoff uit Gosserow mede, waar hij hem had ont moet. Deze bleef het middagmaal ge bruiken en beloofde heel dikwijls uit Gosserow te zullen overkomen. Hij is in het geheel van plan zes weken te Gos serow te 'blijven en is er pas sinds kort. Justus verheugde er zich over. Maar voor het eerst kan ik niet deelen in zijn vreugde. Joachim von Brockhoff heeft voor mij iets onaangenaams. Het is stellig dwaas van mij, maar ik voel zoo iets als vrees. Ik wil tegen dit gevoel strijden, het is immers belachelijk. En zeker zal ik het niet onder woorden brengen, om de vreugde van mijn man niet te verstoren. Als mijnheer von Brockhoff mij maai' niet zoo vreemd met z'n zwarte oogen wilde aanzien, zooiets alsof ihij mij wilde verbranden. Het is mij zoo vreemd te moede alsof iets onreins mijn weg had gekruist. Ik wildé, dat hij niet meer kwam.'' „2 Juli. Mijnheer von Brockhoff komt bijna dagelijks en op elk uur van den dag naar Glossow. Mijn antipathie te gen hem is nog sterker geworden. Zijn oogan vervolgden mij overal en in zijn blik brandt een somber vuur. Ik kan niet begrijpen, dat mijn Justus dezen man tot zijn vriend neemt. Of doe ik mijnheer von Brockhoff onrecht. Ik weet het zelf niet. Maar ik wilde, dat ik hem nooit meer behoefde te zien." „8 Juli. Vandaag kwam mijnheer von Brockhoff toen Justus niet thuis was. Ik wilde hem belet geven, maar daar hij mij met Sanna voor het raam had gezien, kon dat niet. Hij zei niet veel, maar keek mij onafgebroken aan en kuste mijn hand zoo vurig, dat de plek nu nog schijnt te branden! Ik had het gevoel, alsof mijn hand onrein was en vvaschte ze met eau de cologne, nadat hij vertrokken was. Den ganschen dag was ik ontstemd, alsof iets mijn ziel bezwaarde. Het viel Justus op. O, wat zou ik hem graag gezegd hebben dat mijnheer von Brockhoff mij zoo onaan genaam is. Zou het hem zeer hinde ren?'' „10 Juli. O, mijn God - mijn vermoe den. Ik wist het wel, dat Brockhoff een ellendeling was. Vandaag kwam hij al weer in de afwezigheid van mijn man. Toen ik hem belet wilde geven was hij al achter den knecht de kamer ingeko men. En nauwelijks zijn wij alleen, of hij valt aan mijn voeten, grijpt mijn handen plotseling en drukt ze voor zijn oogen. Hij stamelt zinneloos van harts tocht een gloeiende liefdesverklaring en verzekert niet meer te kunnen lev en als ik hem niet wil aanhooren. O, wat ben ik geschrokken. Ik beproefde mijn handen los te krijgen en wilde uit de kajner snellen. Maar hij hield mij vast, sloeg zijn armen om mijn knieën en kuste mijn japon als een onzinnige. Zie vervolg 4de pagina.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5