ORGAAN VOOR DE Ql Verschijnt Woensdags Zaterdags Jfo J Woensdag 11 November 1925 lie Jaargang IJMUIDER COURANT jioentsprija: f 1.per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abonnemen ten aaangenomen aan het bureau en bij de Agenten, beoliën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief. fa kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend .„Jajoommer. jrlentiën voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran- iji—13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. „tentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en qAGS tot 4 uur n.m, Jj>t»en van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad intend gerechtigd het Advertentie-bureau P, F. C. Roelse, IJmniden. UitgaTe van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN" Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN II TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd- voor advertenties van bui t e n de gemeente Velsen. Het jongste raadsoverzicht. aanleiding van het raadsoverzicht opge- in de IJmuider Courant van Zaterdag jber, kwam bij de Redactie den 9en Novem- jf onderstaand schrijven in van den heer K. senius. Redactie 1 i de IJmuider Courant. Mijne Heeren, hebt goed gevonden in Uw blad, hetwelk Jeden Zaterdag verscheen een beschouwing ilaatsen over de laatste raadszitting, waar- ik mij persoonlijk beleedigd gevoel. Lneer de bedoeling van dit artikel zou zijn, [is dit door mij en anderen begrepen wordt, |jk trachten hiervoor een justitioneele vervol- I te verkrijgen. lanneer het niet in Uw bedoeling geweest is, door dit artikel te beleedigen, dan zou ik stellen op een duidelijke uitlegging in Uw van wat dan wel de bedoeling was, speciaal betreft de kwestie der zilverlingen, ize raadsoverzichtschrijver deelt daarop het jnde mede. jor een juiste beantwoording, zouden wij die- te weten wat door den heer Tusenius en an- ■i begrepen wordt als de bedoeling van het soverzicht. ONZE bedoeling is geen andere test dan ze altijd was: „op meer pikante, zij ook subjectieve wijze de voornaamste ge- tenissen van éen raadszitting te belichten, in king van een strikt objectief raadsverslag". bij heeft nimmer de bedoeling voorgezeten en ok niet voorzitten, iemand persoonlijk te b> Jen. j schrijven dit niet uit eenige vrees voor de ioneele vervolging, waarmede de heer Tuse- ons dreigt. „Dat lappen wij" om in de ternii- ie van den heer Tusenius te blijven, „aan on aars". chten de heer Tusenius en anderen door on- le lezen, denken dat wij hem verdenken om :ieele redenen (zilverlingen) het wethouder i te hebben begeerd, dan is hij er weder ge naast. Het salarisje van een wethouder lijkt bij den heer Tusenius een balk naar Noor- n dragen. De heer Tusenius en zijn anderen era de symbolische beteekenis van de verge- ag, die niet in de eerste plaats zijn persoon op oog had, eens te doorgronden, e beteekenis is dat in de politiek dikwijls geen leien worden ontzien om een doel te berei- in dit geval, politieke zilverlingen, in de il te sleepen. heer Tusenius moge voor zijn politieke ge- o uitmaken of hij zich mede van zoodanige elen, die door het doel geheiligd heeten, heeft md. De ondoorgrondelijke politiek van den Tusenius kan ons daarop geen licht schc-n De Raadsoverzichter. PLAATSELIJK NIEUWS. Intern. HondeDtentoonstelling. Rotterdam. de jl. Zaterdag en Zondag gehouden ten- itelling uitgaande van de Ned. New-Found- ir-Club, behaalde Humprey van IJmuiden open klasse eerste uitmuntend, kampioens- speciale prijs voor de beste van de Toy- ids en den zilveren beker uitgeloofd door den I van Beheer voor den besten zelf gefokten der tentoonstelling. Elsje van IJmuiden, be de in de open klasse, tweede prijs, zeer goed. ■Tij hebben Zaterdagmorgen een kijkje ge- abij het blootgelegde wrak op de terreinen •la sluisbouw. Het is een heele reis daarheen, '£«t, bij het fort gekomen, een eind de dui den komt dan aan het buitentoeleidingska- dat reeds verscheidene meters diep is uit een. die put lagen stukken wrakhout, zwart en eerd, Zeer waarschijnlijk is het wrak van een 'eningsch visschersschip, althans niet yan groot zeeschip. Sommige stukken hout zijn gebogen en aangezien het niet aannemelijk l>t men die dikken stukken hout met een dere bewerking krom gekregen heeft, ligt 'ermoeden voor de hand, dat de gebruikte zoo krom gegroeid waren. Die kromme hout zullen gebruikt zijn voor de steven nis wij reeds schreven, is het schip of eigen- weinige overblijfselen daarvan niet van hi- Jbe waarde. Meer waarde heeft de vondst le geologie en de aardrijkskunde, in verband ;et verplaatsen der kustlijn. Van de wrak- en ook van den zandlaag, waarin deze 5en zijn, heeft de directie van den sluisbouw laten nemen, terugtocht met de motorboot onder een "gen regen duurde een kwartier, omdat de plotseling weigerde, zoodat we al aardig "8 pier afdreven. Gelukkig kwam de motor °P gang en werden we veilig aan de tegel- lr»t aan land gezet. t"diJ misten twee Katwijker jongens in i _de autobus, die hen naar huis moest Zij besloten daarom maar te gaan loo- .r'j Aerdenhout sloegen zij den verkeerden en kwamen bij Zandvoort uit. Hier ont- Qur Hl, Db. meldt, de politie zich over hen en stelde hen op transport naar Haarlem. Daar nam de Haarlemsche politie ze weer over, om ze verder naar hun huis te geleiden. NIEUWE STOPTREINEN. Met ingang van Maandag j.l. zullen de volgende treinen aan de halte IJmuiden-Oost stoppen: de .trein, die 's morgens 8.15 van IJmuiden vertrekt en de treinen, die namiddags 4.15, 6.03, 6.39, 7.37 en 10.31 van Velsen vertrekken. Verbetering. In het verslag van de gods dienstige samenkomst in ons blad van Zaterdag zijn eenige zetfouten blijven staan, die we gaarne nog willen corrigeeren. Er staat „den brandstapel van Sewet", wat Servet moet zijn. Verderop staat er „Tegenover de axese der Roomsche kerk". Dit moet ascese zijn. Vischexport naar den Balkan. Dat men hier niet stil zit en alles in 't werk stelt, om den afzet van visch naar het buitenland uit te breiden, bewijst een poging van de directii der N.V. Vereenigde Ijsfabrieken, om visch naar den Balkan te exploiteeren. Voor deze fabrieken was Maandag een grooti koelwagen aangekomen van de Scottish-Unganian Trading Company te Boedapest, waarmede heden een lading van 160000 K.G. of 16 ton visch naar Hongarije en Roemenië zou worden verzonden. Door een koelinrichting in den wagen wordt de visch op temperatuur (van 10.13 gr. C.) gehouden, In het midden van den wagen bevindt zich deze koelinrichting met Dieselmotor, welke door een lid van het personeel van genoemde Hongaarsche Maatschappij bestierd wordt en daar in die af- deeling ook zijn bed en een zitplaats heeft. Ter weerszijden van de koelinrichting zijn de laadrui men, waar langs de wanden de koelhuizen zitten, die de visch in bevroren toestand houden. Een groote hoeveelheid koelwater kan in den wagen worden meegenomen. De bedoeling is voorloopig iedere week zulk een wagen van 16000 K.G. laad ermogen naar den Balkan te zenden, voorname lijk met vischsoorten, waarvan men hoopt dat de ze daar aftrek zullen vinden. Het is zeer te hopen dat deze proefneming slagen zal en dat de visch handel zich op den Balkan een ruim afzetgebied veroveren zal. Maandagavond had hier plaats de verkiezing van leden van het kiescollege der Ned. Herv. Ge meente. Daar, tengevolge van uitbreiding, vacatu res en periodiek aftreden, niet minder dan 11 plaatsen in het, 24 leden tellende college vervuld moesten worden, besliste deze verkiezing over de richting dezer kerk voor geruimen tijd. Bovendien gaf de komende predikanlsvacature relief aan deze verkiezing, zoodat buitengewoon hevig gewerkt werd, waarbij zelfs auto's ten dien ste stonden, zooals vroeger bij politieke verkiezin gen. Er waren candidaten gesteld door de kerkelij ke kiesvereeniging „Bid en Werk" die een meer confessioneele richting wenschte en door een groep, waarbij de meeste aftredenden, die meer de ethische ..richting zijn toegedaan. In 2 uren tijds kwamen niet minder dan 351 personen om te stemmen, zoodat al hare candida ten ruim werden gekozen. Het duurde tot 2.30 u. in den nacht, voor alle stemmen, in hun eigen groepeering gesteld waren en de uitslag kon wor den vastgesteld. Wij laten hieronder volgen de namen der can didaten, zooals ze gesteld waren, met hunne stem- mencijfers. De andere stemmen, uitgebracht op enkele per sonen, of doordat iemand individueel een andere groepeering stemde, of ook door onjuist .tange^ ven van de bedoelde personen, laten wij buiten beschouwing. Alleen de heer J. E. Falk was, ir dezelfde groepeering, candidaat van beide partij en. Uitgebracht werden voor de periodieke aftre ding op: A. Vos Sr., (aftr.) 267 gekozen. J. A. Gouwen leeuw (aftr.) 74. J. E. Falk, (aftr.) 320 gekozen, H. J. Dedecker 76 H. A. Blok (aftr.) 262 gekozen, C. de Koning 66. H. Medik, (aftr.) 252 gekozen, Jan van Beelen Sr. 49. A. Rietdijk Joh.zn,, 209 gekozen. Vacature (aftr. 1926). A. Oort 248 gekozen, N. J. v. d. Duyn Schou ten 76. Vacature (aftr. 1927). K. Tijssen 243 gekozen, H. Sterker. 68 Uitbreiding. H. Sterken 254, I. Sliggers 77. A. Schippers 264, H. Geyteman 64. J. Strating 262, N. v. d. Zwan 62. H. J. Cremer 251, M. A. Doornik 68. Maandagavond om 11 uur verschenen eenige matrozen, behoorende tot de bemanning van den kruizer Sumatra, bij het Koning Willemshuis en eischten dat hun bier getapt zou worden. Toen dit geweigerd werd en de menschen, we- gens het sluitingsuur de deur waren uitgewerkt, gebruikten de militairen en eenige hun vergezel lende burgers, geweld door het paneel uit de deur te trappen. Daarna verwijderden zij zich. Van het geval is aangifte bij de politie gedaan. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te IJmuiden maakt bekend, dat de Zon dagsbestelling te Velsen, Velseroord en Wijkeroog met ingang van 15 November a.s. wordt opgehe ven. Belanghebbenden kunnen op Zondag alle vooï hen bestemde stukken kosteloos afhalen aan de hulppostkantoren in genoemde plaatsen en wei: te Velsen van 8.309.v.m.; te Velseroord van 99.30 v.m te Wijkeroog van 99.30 v.m. VELSEROORD. Maandagavond vergaderde het Centraal Drankweer Comité in lunchroom Eynthoven, Aan de hand van eenige gewisselde ingekomen stukken, over een bepaald geval, werd besloten door middel van ingezonden stukken in de bladen, de aandacht te vestigen op net misbruik van al cohol, dat soms bij bouwwerken gemaakt wordt, als het werk op zekere stadia komt. De afgevaar digde naar de jaarlijksche vergadering van het Adviesbureau voor Centrale Drankweer Comité's in Nederland bracht verslag uit van zijn bevindin gen aldaar. Op grond van dje besprekingen werd nog eens de vraag gesteld of men aan den geme-mferaad 'n verzoek zal richten, om een verordening vast te stellen, waardoor de winkelverkoop van wijn, in flesschen door kruidenierswinkels enz., verboden zou worden, gelijk dat in Lemsterland geschied, Besloten werd dat verzoek te verzenden. Eveneens werd nog eens besloten er op aan te drin gen, dat niet meer gebruikte logementsvergunnin gen zullen worden ingetrokken. Getracht zal wor den een overzicht te krijgen van het alcoholge. bruik bij schoolkinderen in deze gemeente. Binnenkort zal het Comité zich met een circu laire tot de zeelieden richten, ook in de Engelsche en Duitsche taal. Met St. Nicolaas zal opnieuw, evenals voorgaan de jaren een krant worden uitgegeven. Als commissie voor redactie en administratie van dat blad, werd het bestuur aangewezen. Tenslotte werd door een der leden opgemerkt dat hij, een klein uur voor de vergadering zulke groote hoeveelheden bier aan boord van den nieuwen kruiser Sumatra had zien dragen. Hoe wel men machteloos daartegenover staat, zal elk der leden in dezen doen, wat hij vind om te doen. Maandagmorgen had op den hoek Stations weg-Zeeweg een hotsing plaats tusschen een luxe auto en een met 2 paarden en wagen van den brandstoffenhandelaar de W. Een der paarden geraakte met een der achterpooten beklemd tus schen het spatbord en de radioteur van de auto, waardoor het paard een beenwond bekwam. De auto werd van voren beschadigd. Persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. De schuld lag voornamelijk bij den bestuurder van paard en wagen, daar de auto met zeer mali gen gang reed en signalen gegeven had. De auto, bestuurd door den heer B. M. uit Haarlem, kwam van IJmuiden. Toen gistermorgen tegen 6 uur de groenten- handelaar v. d. M. uit de Kortenaerstraat zich naar zijn stal in de voormalige steenfabriek aan den Hoogeberg begaf, ontdekte hij daar brand. De deur van de stal stond open en een hit, zes kippen en een konijn vond de heer v. d. M. dood liggen. Blijkbaar waren ze in den rook gestikt. Het brandje, dat vermoedelijk was aangekomen in een partijtje turf en cokes, dat daar lag, was van weinig beteekenis en werd door den cheffitter van het gasbedrijf, den heer de K., gebluscht. Eenige hekken en een stel paardentuigen gin gen verloren. Alles was verzekerd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Mej. A. M. K., wed. K. Z. alhier heeft in Ju ni van dit jaar een waschmachine en een wrin ger in huurkoop gekregen van den N.V. Ned. Va- tenhandel te Amsterdam. De f 72.50 moest ze per week afbetalen a f 1.50, Nadat ze een paar weken betaald had, hield ze daarmee op en de incasseerder, J. de H. merkte toen dat ze de waschmachine en den wringer ver kocht had; de waschmachine voor f 15, den wrin ger voor f 7.50. Get. de H. zei voor den Haarlemschen politie rechter heel veel geduld gehad te hebben. Hij had de juffrouw nog gevraagd of ze betalen wilde maar het antwoord luidde, „dat hij naar de maan kon loopen." De beklaagde zelf vertelde dat ze het geld noo- dig had voor een getrouwde dochter te helpen. Die dochter en haar man stonden er heel slecht voor, vertelde ze, en om hen te redden, had ze de machine verkocht. Het O.M. eischte tegen bekl. 8 dagen gevange nisstraf. Bekl. zei volgens Hl. Dbl. dat ze liever geen ge vangenisstraf had; ze wil de machine nog wel be talen. De politie-rechter veroordeelde beklaagde tot 8 dagen gevangenisstraf. Het Symphonie-orkest Euphonie alhier, directeur de heer Mar. Adam te Haarlem, geeft morgen, Donderdagavond, een concert in de Con certzaal Tivoli. VELSEN. Tot ambtenaar ter gemeente-secretarie al hier is benoemd de heer J. Groen, thans als zoo danig werkzaam te Kwadijk. De collecte voor het huldeblijk aan het Kon. Echtpaar, ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest, heeft in deze gemeente f 202.25 opgebracht. Eenigen tijd geleden deelden wij, schrijft Kenn. mede, dat door de Ver. Kon. Papierfabrie ken alhier, aan den Gr. Hout- of Koningsweg en den Schulpweg te Wijkeroog eenige tuinen waren aangekocht. In verband met de watervoorziening der fabrie ken, zal men nu overgaan op deze tuinen ver schillende putten te boren, waarvoor de voorbe reidende werkzaamheden, bestaande in het aan voeren van een groote partij ijzeren buizen, lieren, bokken enz. reeds zijn begonnen. Eenige omwo nenden meenden dat hun gronden, door het ont trekken van "water aan den bodem in waarde ach teruit zouden gaan, iets wat door een der opzich ters der fabriek, die met dit werk tenvolle is ver trouwd, ten stelligste werd tegengesproken, daar het water veel te diep wordt weggehaald. ARBEIDSBEMIDDELING VELSEN. Als werkloos ingeschreven 7 Nov. 1925. 7 timmerlieden, 3 schilders, 2 metselaars, 2 bankwerkers, 1 loodgieter, 1 mach. houtbewer ker, t kantoorbediende, 19 diversen. SANTPOORT. Zooals wij indertijd mededeelden, werd er van de zijde der Ver. van Vrijz. Hervormden aan "een deel onzer ingezetenen een geldelijke bijdra ge verzocht, teneinde het mogelijk te maken, dat ook hier ter plaatse weer winterlezingen konden worden gehouden. De eerste lezing wordt nu Don derdag a.s. gehouden. Als spreekster is uitgenoo- digd en bereid gevonden Mevr. FlothuisVan Dommelen. Zij zal proza uit den bijbel en gedich ten van godsdienstigen aard der „nieuwe" dichters voordragen. Naar wij vernemen heeft de bazar ten bate van het harmonie-gezelschap „Soli De& Gloria* het niet onaardige bedrag van ruim f 635 opge bracht. Vrijdagavond trad in „Zomerlust" onze too- neelvereeniging „Varia" voor de tweede maal op met het tooneelspel in drie bedrijven „De Mes- kien". „Varia" had zich dezen avond in dierst gesteld van den Bestuurdersbond „Eensgezind heid", maar had betrekkelijk weinig eer van haar werk, daar de opkomst van de leden der aange sloten vereenigingen alles te wenschen overliet. Motie Vrijz. Kiesv. „Burgerplicht". De Vrijzinnige Kiesvereeniging „Burgerplicht* te Santpoort en Jan Gijzenvaart in ledenvergade ring bijeen op 5 November 1925 in hotel „de Weij- man" te Santpoort, gehoord den inleider en nade re verdere besprekingen omtrent het voorstem men van het raadslid K. H. Tusenius voor een te stichten school voor Nationaal Christelijk onder wijs te Santpoort in de gemeenteraadszitting der Gemeente Velsen van 22 September 1925, in aan merking nemende, dat daardoor de openbare school te Santpoort geschaad zal worden, tevens kennis genomen hebbende van het tegenstemmen van hetzelfde raadslid van het voorstel van B. en W. om in hoogste instantie in beroep te gaan in zake de te stichten school voor Nationaal Chris telijk onderwijs te Wijkeroog, waardoor dat voor stel van B. en W. met 119 stemmen verworpen werd, verder kennis genomen hebbende van zijne verklaring bij het aannemen van den wethouders zetel van onderwijs, in de zitting van den raad van Velsen op 3 November 1925, waaruit duide lijk blijkt, dat hij geen bepaalden politieken kleur, hetzij rechts, hetzij links, bekent, acht de beginse len van den „Vrijheidsbond" inzonderheid ten op zichte van het openbaar onderwijs, in zijne han den niet veilig en keurt zijn vóór- en tegen stem men in beide schoolkwesties ten sterkste af, acht zich in geene deele verantwoordelijk voor deze handelingen, en zeggen daarom het vertrouwen in den met hoofdzakelijk coalitiestemmen nieuwbe- noemden wethouder van onderwijs op, en besluit deze motie ter kennis te brengen aan het Hoofd bestuur van den „Vrijheidsbond", het Bestuur van den Centrale Haarlem, de afdeelingen, ressortee- rende onder den Centrale Haarlem, het College van B. en W. der Gemeente Velsen, den Gemeen te Velsen, den Gemeenteraad, den leden van dien Raad en de Pers. SPORT. VOETBAL. STORMVOGELS—'t GOOI 2—2. Overzicht. Zij, die gedacht hadden, dat Stormvogels een gemakkelijke overwinning zou behalen, z'-ijn wel eenigszins bedrogen uitgekomen. Merkwaardig, dat we op de perstribune voor aanvang v;in den wedstrijd tot elkaar zeiden: „Dat zou nt«t iets voor Stormvogels wezen, om van 't Gooi ttï ver liezen". Nu, zoo ver is 't niet gekomen, dflicWj veel heeft het niet gescheeld. Waaraan dit gelijke spel te wijten? In de eerste plaats aan het enthusiaste verdedigen k;, v: »n t Gooi, hetgeen den Stormvogels-voorhoedespelers weinig tijd tot schieten gaf. Onmiddellijk daarna men we het niet accepteeren van een twee tal kansen, die eigenlijk niet te missen waren. Voorts werd er dezen middag rijkelijk „peuterig" gespeeld in de voorhoede, in plaats van te profi- teeren van de snelheid der buitenspelers en was de verdediging niet zoo safe als anders. Speciaal Bakker was er finaal uit. Hij liep van het kastje naar den muur zonder zooals Struys zoo menig maal deed een aanval te onderbreken. De taak van Koster werd daardoor niet onaanzien lijk verzwaard. In zijn al te grooten ijver trok Struys wel eens te ver naar voren, wat Haak dan in moeilijkheden bracht. De groote fout school hier echter niet. Snoeks speelde een goede, kalme partij, welke echter nog meer onze waar-, deering zou hebben, als hij. wat beter zijn vleu gelspelers bedacht. Wat dezen middag ons sterk opviel, was het feit, dat bij Stormvogels zoo weinig profijt werd getrokken van den nieuwen buitenspel-regel. Bij een vrijen trap, door Struys te nemen, was het zelfs zoo sterk, dat de geheele Stormvogels voorhoede vóór vier Gooi-verdedigers bleef staan. 't Gooi heeft, zooals wij reeds zeiden, enthusi ast gespeeld. Zoo spelend en vanaf de volgende week met Fransen in de gelederen, behoeft het voor degradatie o.i. niet bang te zijn. Dan komt Unitas daar eer voor in aanmerking. De heer Israels, een nieuweling in de eersle klasse, leidde naar behooren. Alleen zag hij een paar „geheide" hands-gevallen over het hoofd. De wedstrijd. De volgende elftallen stonden tegenover elkaar: Thyssen i Haak Koster Struys Snoeks. Bakker Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, Visser, Boekelaai Takes, Meilof, Wentink, Meinsma, de Valenpa Mekking Gorel Sjoerds Delsen Van Schaick v. d. Brink. Houtkamp trap af en meteen Is Boekclaar in actie. Vad de hoeksvlag zet hij mooi voor het doel. Hier is Blikhoff wel present, doch hij raakt den bal maar half, waarna Oldenburg geheel mist. 't Gooi laat zich evenmin onbetuigd. Ook hier is het de linkerwing, die het initiatief neemt, doch Takes zet den bal achter het doel. Dan komt Stormvogels even meer in den aan val. Een corner is hier al gauw van het gevolg Boekelaar plaatst ook nu mooi voor het doel, maar wederom mist Oldenburg. Na goed werk van Blikhoff krijgt Houtkamp den bal vrij. Delsen verzuimd aan te vallen, zoodat Houtkamp nog verder kan opbrengen. In plaats van te schieten, geeft deze over aan Oldenburg, welke dan tegen één der Gooi-verdedigers aanschiet. Na dit Stormvogels-offensieftje breekt Wen- tink plotseling door. Hij plaatst den bal ver naar voren. Hier maakt Bakker een kollossale fout, waardoor Meinsma in schuine richting alleen voor Thyssen komt, die zijn schot stopt, maar niet ver wegwerkt. Dan schiet Meilof, maar ook nu is Thyssen present. Deze krijgt het nu zoowaar nog drukker dan v. d. Brink, doordat de thuis club de zaken nog al kalm opneemt en 't Gooi enthusiast spel daar tegenover stelt. Tot twee maal toe zien we hem een hard schot stoppen. Geheel onverwacht neemt Stormvogels dan de leiding, wanneer v. d. Brink een schuiver van Visser te machtig is. (10). Na de aftrap ontstaat direct een gevaarlijke situatie voor het St.-doel. Thyssen laat zich op den bal vallen en raakt onklaar. Gelukkig kan hij eenige oogenblikken later zijn plaats weer inne men. Na dit intermezzo zet Visser met Boekelaar een werkelijk goeden aanval op. Laatstgenoemde geeft, nadat hij naar binnen is geloopen, Visser den bal maar voor het intrappen, wat deze hard nekkig weigert. Zoo verstrijkt langzamerhand de eerste helft. Stormvogels is in 't veld wel sterker, maar voor het doel betrekkelijk ongevaarlijk. De Stormvogels-verdediging moet voortdurend op haar hoede zijn. Nadat Thyssen een hard schot van Meilof fraai heeft gestopt, maait Koster even later over den bal heen. De bal wordt door Meinsma naar den alleenstaanden Meilof ge plaatst, die zich, o. i. ten onrechte, door buiten spel een kans ontnomen ziet. Tegen de rust komt er wat vuur in de Stormvogels-gelederen en wordt het spel vinniger. Een schot van Boekelaar uit een vrije trap dat vrij zeker doel had getrof fen, springt via Blinkhoff het veld weer in. Als Haak dan een Gooi-aanval netjes heeft tot staan gebracht, is het rusten. De tweede helft begint voor de St. hoopvol. Vis ser en Boekelaar brengen snel op. Boekelaar krijgt een mooie schietkans, doet zulks ook ech ter, in v. d. Brink's armen. Dit inspireert den Gooi-linkerwing hetzelfde eens te doen. Hier schiet Takes keihard in, maar Thyssen stopt het harde schot. Dan krijgt Oldenburg van Snoeks fraai den bal toegespeeld. Hij zet onberispelijk voor, waardoor Boekelaar een zeer gemakkelijke kans krijgt, maar ook deze faalt. De Stormvogels spelen thans vuriger dan voor rust. Struys en zelfs Haak lossen en paar ferme schoten, welke v. d. Brink, die er aardig „in" is, verwerkt. Een kogel van Boekelaar ondergaat eenzelfde lot. Doordat Bakker er glad uit is en Struys wel eens te ver opdringt, kan 't Gooi gevaarlijke uit vallen ondernemen. Door een fout van Haak kan Wentink alleen op Thyssen afrennen. Koster weet den vluchteling in te halen en duwt hem in den rug, wat Israëls onbestraft laat, mogelijk om dat hij meende, dat Wentink zijn goede schiet-

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1