Visscherij en Scheepn,, IJ. V. V. STORMVOGELS TREKVOGELS. V. I. 0.8. zelfs vier kubieke meters naar binnen fti heusch, daar kan het net niet tegen. Dar- gebeurt het ook vaak dal hel nel een rotseilandje omvaamt en dan loopt de boel vast. Het is een leven als een oordeel cn de bemanning moet aan het boeUn. Dan nog de visch die er verloren gaat. Is er eenmaal zoo een openingetje in liet net van tien, twaalf bij vier, zes meter, och, al is de visch nog zoo traag, ze wordt er eenvoudig uitgespoeld. October moge de maand van het Spawn-Fish zijn. Hel is ook de maand van het slechte wjecr. Maar ik zai u er van vertellen. De vangst van Woensdag die ik u beschreef was niet voldoende en wij stoomden op Wij zagen uit, maar vonden geen schip. Tot Donderdagmorgen! Toen dreven wij plots in een cirkel van wel twaalf trawlers. En midden-in riekte de lang begeerde boei. De boei is ean vlaggestok, waaraan een wimpel en een lamp. Onder aan is een drijver en voor het overige is hel allemaal louw met een anker. Vindt een schipper een goed plekje of zooals men hier zegt een visscherij, dan werpt hij een boei uil en vischt daar omheen. Natuurlijk profi- leeren ook anderen van zijn vondst, wat soms tot komische scènes aanleiding geeft. Degene toch die de boei, welke ook ons trok, uitwierp, lag heel den nacht met kapotte netten te drijven. Een ander die er als wij op afkwam, sleepte den volgenden morgen al ongeveer vijf tienduizend kilo visch naar IJmuiden. Ons eerste werk was natuurlijk: uitzetten. En drie uur later werd het eers.te vischje dat in den last viel geopereerd. Dc maag was steenhard vol gepropt met goor- gele kuit en wij hadden ons doel bereikt. Hard ging hel niet, maar de noiten bleven heel, Tegen den avond waren negentig manden (zes en dertighonderd kilo) visch geborgen Zondagmiddag. De meester en Gerrit hebben geen verschil van meening meer. Zij zijn het eens, het is bries! Wal een weer! Ik ben v. eer droog en wil naar de brug om in lichtingen. 11c hoor dal hel vannacht slecht is ge weest. ik wacht een rustig oogenblik af en klim naar hel achterschip, zwaai lenig in de sloep en klauter langs de stangen die de galgen- stutten op het kombuis. Daar klamp ik mij aan één der stalen spankoorden van den schoorsteen. Ik sta mi meiers boven de zee. Ik aarzel naar een tweede spankoord Enzoovoorts. Totdat ik aan het laatste hang. Ik moet nu ongeveer honderd vijftig centimeter zonder steun gaan. Heeft ti al eens gestaan op een platvorm dal fél bewoog? Dat rukte, schokte, kantelde, zoodat u hing aan wat u steunde? Nu, zoo sta ik! En grijp ik mis dan glijd j ik van mijn verheven standplaats die geen leu ning heeft in zeeEn men heeft mij al ge zegd, dat bij zulk weer, wordt doorgevaren, on verschillig wat er over boord valt. Zooals de zee nu is, geeft zij haar prooi nooit terug! Ik waag het Ik zwaai van de vuurkist en slinger door de ruimte Ik grijp mis en val Maar de schipper, die, op de brug, al aan de open deur wacht, vangt mij en hijscht mij binnen. Ik kan mij niet weerhouden de handen die mij dragen, even te drukken. Onze mannen staan aan dek en strippen. Ande ren spoelen de gereede visch. De volle manden zinken in het ruim. De stoere werkers slaan nu reeds yier en veer tig uur aan dek zonder dat er nog van slapen sprake was. Driemaal per dag krijgen zij een kwar tier om te eten. Gevoel hebben zij niet meer. Hel is al vermoeidheid! Zij zijn als versteend van de koude. En toch het werk begint pas! Wij hebben nauwelijks honderd en tachtig manden visch aan boord. De schipper vertelt mij dat de Erica héél den nacht heeft doorgedreven. Eén onzer netten was, gisteravond al, bijna onherstelbaar, vernield. Het tweede volgde weldra. Zonder te kunnen vis- schen, moest mén aan het boeten. Eén der netten is gereed en staat nu uit. Aan het andere zal men beginnen zoodra de visch die, van gisteravond af, in de last ligt, is gestript. Dan, plotseling, een gerinkel van kettingen, een davering een beving van kracht en van geluid onder de zee. Men schrikt op! Men stoomt achteruit! Op volle kracht achteruit!.' Het net is vastgeloopen, Maar wij zijn al te laat! Wanneer wij halen, rest ons niets dan de pezen Visch en net bleven in de zitte diepte Een nieuw net moet worden bevestigd. Vóór den avond zullen wij wel niet meer visschen Maandag! Een dag van sensatie! Wij trekken zoo zuiver door de bank van visch dat wij bang zijn ons te bewegen, angstig dat wij buiten die bank zullen geraken. Bij duizenden van kilo's klettert de visch iii den last. Men kan het niet meer bijhouden. Manden ongestriple visch verzinken in het ruim. Vannacht was het weêr niets. De netten weer stonden niet aan stroom en steenen. Maar vanmor gen begon de victorie! Bij den grauwen morgenstond, telden wij schraal tweehonderd manden. Tegen den middag passeer den wij de driehonderdzevenlig (bijna vijftiendui zend kilo), en zoo blijft het gaan Maar de mannen kennen geen vreugde. Al wer ken zij ook op provisie. Al is ook elke visch een gedeelte van hun karige loon. Zij weten niet meer dat zij werken! Ze weten, denken, voelen niets meer! Zonder rustig ie kunnen eten of drinken, zonder één minuut van slaap, zwoegen ze, ploeteren nu drie en zeventig uur lang ononderbroken! Wanneer weêr het net bezwijkt, leggen ze, stoï- cijnsch, hun stripmesje neer en boeten Nog geen avond sleet ik buiten de machineka mer. De gezellige uurtjes daar beleefd, vergeet ik niet licht. Maar beden is er- de stemming niet. Er is de spanning om de vele visch en me delijden mei wie, daar boven, meer dan drie et malen al, zwoegen Negen uur! Eén der netten, eindelijk gereed, gaat in zee, Wij durven nu geen drie en een half uur trekken. De vangst zou lè groot kunnen zijn! Het winch davert. Het. nel verzinkt. Puffende, sissende, kokende, sterft de razernij van liet hijschtc-estel. Het net slaat uit Zou hel houden? Onze verwachtingen zijn gespannen. Minuten gaan voorbij Zou het Zou het De zevende minuut geeft het antwoord Order de davering van een helsche uitbarsting, Hopen wij vast! Mismoedig, haalt men. Goddank! Hel net hangt nog in de pezen! De l-rrden komen boven En dan gaai een kreet van verrassing op. Wij klimmen naar boven om toe te zien. Wij vinden een weelde van visch. Geen koude zeewind, geen striemende golven vermogen onze extase te dooven Wij hebben tachtig manden in zeven minuten Dat is btjna vierhonderdtachtig kilo visch per minuut! En, o wonder! De kuil bleef heel! Dinsdagmorgen Ons geluk is niet van langen duur geweest. Weêr zijn de netten bezweken en men heeft héél den nacht geboet. Sinds gisteravond, hebben wij bij onze vierhon- derdtachtig manden niet één vischje gevangen. Maar waar is de grens van menschelijke kracht?! Die zwoegende mannen, daar, slaan nu twee en tachtig uur aan dek! Wij werpen uit. De schipper verzekert dat dit de laatste trek is. Doch het toeval wil anders. Wij halen meer dan vijftig manden binnen en, vernieuwd, vonkt de moed op. Voor den tweeden keer doen wij onzen laat- slen trek. En men verzekert mij, dat, zoo het goed blijft gaan, nog vele „laatste trekken" zul len volgeo. Een schrikkelijk tooneel van afmatting speelt dan, onder mijne oogen Een der matrozen glijdt uit over een vischje. Hij alt voorover in den last. En, als was er niet die verkleumende koude, als raasde niet het kille wa ter om hem heen, zoo slaapt hij in, dadelijk, te midden van water en van visch. Men heeft werk om hem uit zijn snorkenden roes te wekken. Meer aandacht kan men aan hem niet schen ken. Men is zélf te vermoeid! En bqvendien het vastgeloopen net doet de Erica daveren. Met haalt Geen vischje glinstert. Eenige touwtjes wapperen aan de pezen. Dat wat er van het net overbleef De ruïne hunner verwachting dooft hel laatste grein energie van onze mannen. De borden, worden binengehaald. De caraval- tren, groen aan stuur-, rood aan bakboord, wor den uit den mast genomen en op de brug ge plaatst. Het driehoek-zeil wordt gereefd. Het zijn alle teekenen dat men, eindelijk, gaat stoomen. Het stuurrad wentelt. Wij stoomen twee stre ken ten Westen, recht naar het Zuiden, naar huis De laatste visch wordt opgeruimd. En dan val len de mannen na zes en tachtig uur van onafge broken arbeid, in 'hunne kooien. Ze hebben nog hunne olie-jassen aan. Hun kop. pen gaan schuil in de breede zuidwesters. De drui pende laarzen omsluiten nog hun voeten. Ze dommelen in een diepen slaaproes Woensdagmiddag. Wij begroeten, te twee uur, het vuurschip di Haaks. De kust komt in het gezicht. Wij passeeren Petten, Kamperduin, Bergen aan Zee, Egmond, Wijk aan Zee glijdt aanvoorben IJmuiden! Woensdag 7 October, vijf uur in den namiddag, stoomen- wij, met ongeveer twee en twintig dui zend kilo visch aan boord, de pieren binnen „En hoe is 't je bevallen?" „Best, hoor! Wel bedankt! Ik weet nu hoe het gaat! En je krijgt óók een nujnmer van „Haarlem's Dagblad". Je zal zien dat ik er een goeden kijk op heb gekregen!" ,Ach, man! Wal weet je? Immers niets! Nee, je most eens meegaan as er werkelijk wat te doen is! Ga je?" Ik wik. „Nou! Vooruit! Afgesproken dan! Wan neer varen wij?" Ik weet het niell Het is ketelbikken van de reis! Maar je krijgt een telegram!" „AH right! Ik kom beslist!" En ik ging nog eens mee nu om iets mee te maken. Ik beleefde een treurig ongeval. Misschien vertel ik u er van. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmis baar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niét de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apolh. en Drogisten. VELSEKOORD. De trekking van de verloting, georganiseerd door de Commissie lot stichting van een Witte Kruisgebouw, zal a.s. Zaterdagmiddag 3 uur in den Lunchroom Eynthoven plaats hebben. - Op den hoek Willebrordstraat en Slalions- g is de autobus Marianne gisteravond tegen een paal der electrische geleiding gereden, ver moedelijk door uitglijden. De paal werd ontzet en daar de draden der geleiding zeer laag kwamen te hangen, werd het personeel der P. E. N. gewaar schuwd, om dit te verhelpen. De autobus kon cle reis voortzetten. Ouderavond en St, Nicolaasfeest. Gem. Bewaarschool te Velseroord. Op 2 en 4 December werden in de bewaarschool „Ouder-avonden" gehouden met het doel, de ouders in de gelegenheid te stellen, kennis te ne men van de wijze, waarop het St. Nicolaasfeest zou worden gevierd. Deze bijeenkomsten waren druk bezocht; de ve le vaders en moeders genoten van hetgeen te hoo- ren en te zien werd gegeven en zijn zonder twijfel versterkt in de overtuiging, dat deze kleuter-school goed is voor de kleinen en dat het personeel zich bij voortduring beijvert, om kinderen, omgeving en stemming lot een harmonisch geheel te maken. Zeker namens alle ouders werd door den heer Reitsma hiervoor aan Hoofd en personeel dank gebracht en waardeering uitgesproken voor het vele werk, dat aan de organisatie van dit feest voorafgaat. Als naar gewoonte verscheen St. Nicolaas met zijn zwarten trawant Zaterdagmorgen prompt op lijd aan de school en ook als voorheen was hél een gezellig, opgewekt feest, dat den kleinen is bereid. De gezamenlijk gezongen versjes, het opzeggen an een versje, door 'n enkele, aan Sint gewijd, dc boetedoening van een paar lastposten, die na tuurlijk tegenover St. Nicolaas „beterschap" be loofden, het was alles even aardig; na het collec tieve feest bezocht Sint de klassen nog en betuig de zijn volle tevredenheid over het mooie werk der kinderen; de belooning bleef niet uit en alle klei nen gingen met een pakje naar huis. Per auto vertrok de Heilige naar IJmuiden, waar hij de bewaarschool eveneens bezoeken zou en met ongeduld werd verwacht. Personeel, kinderen en ouders denken met de meest aangename herinneringen aan dit prachtig geslaagde feest terug. VELSEN. Bevolkiy der Gemeente Velsen op 1 December 1925. Mannen 16258 De bevolking i: niet 996 zielen. meldt, nog eens overdenken en zal Maandag a.s. schriftelijk vonnis wijzen. H. H. v. d. L. te Amsterdam, vroeger electricien aan dezelfde fabriek, heeft een plank, schake laars enz. gestolen. Bekl. zei dat de voorwerpen al langen tijd gelegen hadden zonder gebruikt te worden. Bij de inspectie had hij ze niet durven laten zien, omdat het al zoo lang geleden was, dat hij ze onder zijn berusting had. Bekl. zei niet eens te weten, dat de schake laars nog bij hem thuis waren. V. d. L. beweerde verder dat hij de voorwerpen uit slordigheid in zijn zak gehouden heeft. Getuige de W. zei dat eerst een verzoek gedaan -was, de zaak niet te vervolgen Maar na huiszoe king werd er anders over geoordeeld. Het heeft er allen schijn van dat hij de voorwerpen heeft gebruikt bij werkjes, die hij voor eigen rekening uitvoerde Bekl. -gaf toe dat hij wel eens „klusjes" deed, maar hij' gebruikte daarvoor geen materiaal van de fabriek. Het O.M. eischte ook in deze zaak 3 maanden gevangenisstraf. De politierechter zal ook in deze zaak schrifte lijk vonnis wijzen Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: P, ZeeuwVan Buuren, z.; A. Brinkhorst-Wolterman, z.; C Arisz-v. Bos, d.; M. HolmanLijnbach, d.; J. KeurSchipper, z.; A. Kleijnevan der Veen, z.; C. S. Krispijnv. d. Plas, z.; J. LevasierPost, d,; A. SintenieRuttè, J. v. d. PolBakker, d. Overleden: Teuna Maria Keur, 2 maanden, d. v. J- Keur en K. de Waard; Teunis Kroon, 4 weken, d. van J. Kroon en A. Ruilen. Helder H. R. C. Purmerst. Kennemers V. S. V. O. S. V. E. V. C. Zaanl. Competitie-standen. 3e Klas A. gew. gel. verl. 0 1 1 2 gesp. 7 1 Ale. Viclr. II 7 Watergr. II Stormv. II Ajax III Bl-Wit III Holl. II Haarl, II W. F. C. II Reserve Tweede Klas. P- v- t. 13 24—u 1 13 3012 6 12—10 1 1213 6 15—10 1 916 2 4-lj 1 9-31 11 17-1, •1 21-20 8 21-ij 6 12-13 9 25-23 5 '2—12 5 11—-14 2 12—25 WATERSTAND IJMTTIDEN, Vrouwen Tótaaal 15815 32073 dus sinds 1 Januari toegenomen Voor de op 1 Dec. gehouden onderhandsche aanbesteding te Velsen voor het opruimen der be staande en hel maken van een nieuwe steiger voor den Gemeente-Reinigingsdienst, was laagste inschrijver de heer D. Stada alhier, voor de som van f 3280, aan wien het werk is gegund. VISSCHERIJSCHOOL. In vervolg op het bericht in ons blad van Za terdag, betreffende de door de directie der vis- scherijschool te geven propaganda-filmavond op a.s. Vrijdagavond in Thalia, laten wij hieronder de volgorde der films volgen: 1. Bouw van een schip; 2. Trawlvisscherij (zee gedeelte); 3. Hosp.-Kerkschip de Hoop; 4. Haring- visscherij (zee-gedeelte); 5. Lantaarnplaten van het interieur der school; 6. Manoeuvres met 46000 tons dok; 7. Sloepen strijken op wrak bij Petten-, 8. Beug inhalen. Ernstig ongeluk bijtijds voorkomen. Gisterenavond is bij de halte IJmuiden-Oost door het tijdig ingrijpen van den spoorwegwaehter een ernstig ongeluk voorkomen. Een autobus van IJmuiden op Egmond rijdende is daar, hetzij door roekeloosheid, heizij door de gladheid van, den door den noordelijken, ge.-doten spoorboom gereden en kwam midden op de rails tot stilstand juist terwijl de trein naderde De spoorwegwach ter had de tegenwoordigheid van geest den na derenden trein mét rooden lantaarn tijdig tot stop pen te brengen, waardoor vooi komen werd d«it dc volgeladen autobus door den trein vermorzeld rd. De autobus had een verkeerden verkeers- route genomen. Alle andere autobussen op Haar lem rijden echter dezelfde route, omdat de ver keersbrug voor veilig autoverkeer van te lichte constructie is. De vischventer J. K. alhier, die zijn visch per auto in Haarlem rondvent, had de vorige week op de Kleverlaan het ongeluk, bij het aanzetten van den motor, terug te glijden, waardoor hij een slag met den handel over zijn pols kreeg. Door een, toevallig in de buurt wonende, in specteur van politie, werd K. in zijn woning voor- loopig verbonden en geholpen. Minder behulpzaam bleek een autohandelaar, die volgens zijn verklaring wel een paar chauffeurs had rondloopen, en daarom den getroffene wel wou helpen door de auto in een kwartier naar huis te rijden voor f 10 -|- reisgeld terug. Onze plaatsgenoot, die zelve te hard moet wer ken, reed voor een tientje liever met een hand zelve, wat hem gelukte, lot er, bij den Hoogeber.g, hulp kwam. Bij geneeskundig onderzoek, bleek de pols gebroken en gekneusd. Olympia. De Gymnastiek- en Athletiek-Vereen. Olympia geeft op Dinsdag 15 December a.s. een gymnas- tiek-uitvoering in Thalia. Wij verwijzen hiervoor <ar de advertentie in dit blad. W inter lezingen. Vrijdag a.s. zal in het Gebouw voor Chr. Belan gen de heer Prof. Dr. J. H. Slotemaker de Bruine, Utrecht een lezing houden over het Wereld congres der kerken te Stockholm in 1925. Donderdagavond had op den Wijkerstraat- weg nabij de Melklaan te Wijkeroog, een aanrijding plaats lusschen een auto en een wielrijder, die wondergoed is afgeloopen, doch zeer érnstige ge volgen had kunnen hebben. De auto kwam naar Kenn. meldt, mt de rich ting Beverwijk, terwijl de wielrijder uit de Melk laan, ten gevolge van den gladden weg, slipte. Het rijwiel kwam hierdoor onder dan auto werd ernstig beschadigd. De berijder kwam er bijzonder goed af, hij wist nog juist weg le komen, al was het dan met gescheurde kleeren. Daar noch de wielrijder, noch de chauffeur schuld aan het ongeval hadden, was de schade alleen voor eerstgenoemde. Even later had bij „Schulpen" een botsing plaats tusschen twee fietsende loopjongens, ook tl een gevolg van den gladden weg. Dit kwam beter af en hoewel een der jongens zich wat aan de knieën bezeerde en de inhoud hunner manden op straat viel, konden zij, na de manden weer gevuld te hebben, hun reis vervolgen. Steeds kwamen echter heel wat wielrijders op den Wijkerstr.ialweg te vallen. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 5 December 1925: 2 letterzetters, 11 schilders, 12 timmerlieden, 9 metselaars, 1 stratenmaker, 2 mach.lio.iuf.eiver- kers, 1 matrassenmaker, 1 bankwerker, 2 lood gieters, 1 voorslaander, 3 stokers, 1 chauffeur, kantoorbedienden, 106 los arbeiders J. B. te Velseroord heeft goederen gestolen loebehoorende aan de N.V. Vereenigde Kon. Papierfabrieken Van Gelder en Zn. te Velsen. Bekl. was daar werkzaam en hij heeft, zooals hij verklaarde eerst een schakelbord meegenomen, om proeven te nemen. Hij nam verder weerstandsdraad en andeie voorwerpen mede, te samen voor een waarde van f 80.—. Op een vraag van den politierechter zei bekl. dat hij een gelijkrichter had willen maken. Als dat gelukt was, zou hij het materiaal naar de fa briek hebben teruggebracht. De getuige N. J. de H., bedrijfschef op de af- deeling electriciteit vertelde dat reeds lang het vermoeden bestond dat er materiaal van de fa briek meegenomen werd. De directie heeft toen een verbod uitgevaardigd, waarbij het aan het personeel niet geoorloofd was, eigen zaken te drijven. Toen is de verdenking op bekl. gevallen. Get. verklaarde voorts dat er te veel materiaal gestolen is, om alleen voor een gelijkrichter te dienen. B. had een winkeltje, iriaar de voorwerpen die hij daar verkocht, waren niet van de fabriek af komstig. Getuige heeft nooit den indruk gekregen, dat bekl. diefachtig was. Wel was hij altijd zeer opti mistisch gestemd ten opzichte van uitvindingen. Ook heeft B. er zich wel eens over uitgelaten, dat hij een gelijkrichter wilde maken. Get. drong er op aan, bekl. niet te zwaar le straffen. De jongen had veel materiaal onder zich en misschien niet beseft dat het zoo erg was, als hij af en toe een klein stukje wegnam. De politierechter vroeg of dan juist geen voor beeld gesteld diende te worden. De officier vond de feiten van dien aard, dat van geen voorwaardelijke straf sprake kan zijn. Er moet een voorbeeld gesteld worden. Wat zou den de andere arbeiders zeggen, als hier een voor waardelijke straf gegeven wordt? De officier eischte 3 maanden gevangenisstraf. De politierechter wilde de zaak naar Hl. Dbl. SANTPOORT. Vrijdagavond werd in Zomerlust de vierde Volkszangavond gehouden, welke ondanks het koude weder en het feit, dat de Sint in aantocht was vrij druk bezocht was. In verband met het op handen zijnde St. Nicolaasfeest stond deze avond in het teelten van den heiligen man. Het was een aardige avond, waardoor de aanwezigen zich hun gang naar „Zomerlust" niet beklaagd zulten heb ben, Zondag en Maandag hebben velen het genoe gen, dal het aanwezig zijn van sterk ijs altijd biedt, weer gesmaakt. Vooral Zondag was het op de Delft zeer druk, hoewel het ijs niet van su perieure kwaliteit was. Op het gebied van ijs zijn echter niet verwend, zoodat geen klacht ge slaakt werd. Er heerschle weer een echte oud- Hollandsche ijsvreugde. POLITIERAPPORT. VELSEROORD. Zondag werden eenige personen bekeurd we gens het z.g. snorren met autobussen. Het waren S R. S. uit Beverwijk en D. J. H. M. uit IJmuiden. WIJKEROOG. Vrijdagavond werd een autobusbestuurder bekeurd wegens het rijden met niet voldoende voorlichten. Zaterdagmiddag werden twee autobestuur ders bekeurd wegens overtreding der maximum snelheid. - Twee liedjes-zangers werden bekeurd we gens het zingen zonder vergunning. Wegens het maken van muziek zonder daar toe vergunning te hebben, werd bekeurd F. G. verblijvende in een logement te Haarlem. Wegens het rijden zonder licht werd bekeurd H, J. H. v. d. B. te Velseroord. Dec. 1925 h. water Dagen vn. n.ra. 10 10.25 11 03 11 11.37 12 0 07 0.30 13 0.56 1.16 14 1.39 1.55 15 N.M. 2 23 2 38 16 3.06 3.20 L. T.m. 5.34 6.54 8.00 8.55 9.43 1021 11 03 wils 6.C! Ui 8.1! 9: 10.41 II, VISSCHERIJ. V erzekerinfjsvereeniging Haringvischerij-Onderlinge", I» de Maandag te 's Gravenhage onder vo,. terschap van den heer L. J. van Gelderen den ledenvergadering der Verzekeringsvereeni .Haringvissch er ij-Onderlinge", welke - v VeriïlïQI] 11 o.m. ten doel heeft" het gezamenlijk nakomen i le de financieele en andere verplichtingen, y( in voor haar leden voortvloeien uit de Oorlogszoo, h( gevallenwet 1915 en Zeeongevallenwet°19|} verslag uitgebracht over het boekjaar 192p (tijdvak 1 Juli 1924 t/m. 30 Juni 1925) waaraai ar volgende is ontleend: Op 30 Juni 1925 telde de vereeniging 134 terwijl de bemanningen verzekerd waren va schepen. Het door de leden over het boekjaar 1924] 1® uitbetaalde loon kan, met inachtneming va- da bepaalde in artikel 10 der Zeeongevallenwii h f 1.483.417 worden gesteld, terwijl het loot !en voor de verdeeling der administratiekosten it ge merking komt, f 2.763.045 bedraagt. De ven ig I ging bleef in het afgeloopen boekjaar gesp) t 1 voor scheepsrampen. Er werden 263 aangifter vai daan van individueele ongevallen, waarvan e terzijde moesten worden gelegd omdat niet sp was van een bedrijfsongeval. In 21 gevallij het letsel geen aanleiding tot eenige schad?j stelling, in 30 gevallen werd alleen geneeskuj )od hulp verleend. 171 der getroffenen die een keering ontvingen, waren binnen 42 dagen u geheel hersteld en 16 binnen 3 maanden, Twee troffenen waren langer dan 3 maanden mé een van hen is thans nog niet hersteld. Er fc men 5 ongevallen met doodelijken afloop vi drie dezer gevallen zijn de omgekomenen boord geslagen en verdronken; de vierde over '"i asn bloedvergiftiging na verwonding aan eeoi ger, terwijl de vijfde bij een carbidontploifing het leven kwam. Aan de nagelaten betrekt \\tV (2 weduwen, 2 kinderen en 3 moeders) weri.«M blijvende rente toegekend. Het totaal der it boekjaar voor rekening der vereeniging kosi fl<j kosten van ongevallen bedroeg, na aftrek va f bedrag, dat voor rekening van den staat f,.. inclusief de contante waarden voor toegsii l blijvende renten en met inachtnesnfng der rts en verrekeningen van vorige jaren en van hein deelig saldo voortvloeiende uit de herziening HeVI contante waarden van vorige jaren, metiekig J der administratiekosten f 17.018.65. Het loo: voor den omslag in aanmerking komt heeft dragen f 1.483.417, zoodat de kosten per!|jhp hebben bedragen f 1.147. f Besloten werd met de leden af le rekenenl«0r d f 1.25 per f 100 loon. N. Rott SPORT. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Alle voor j.l. Zondag vastgestelde wedstrijden gingen niet door. Het programma voor a.s. Zondag is: STORMVOGELS I—UNITAS. ALCMARIA VICTRIX II—STORMVOGELS II. Overige elftallen geen wedstrijden. Uilloling heeft plaats gehad van vijftig obliga ties. Obligatiehouders kunnen inlichtingen beko men bij den penningmeester. De spelers worden verzocht na de vors!periode eer regelmatig le komen oefenen, Woensdags, Vrijdags en Zaterdags, telkens te 2 uur. Zaterdags alleen voor de jongere spelers. ijsver- OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De wedstrijden van 5 Dec. zijn wegen; maak uitgesteld. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld: Trekvogels IKennemerland I. Kennemerland IITrekvogels II. De gezellige avond, waarvan wij 'reeds eerder melding maakten, is vastgesteld op Vrijdag 29 Jan. a.s. Over het programma zal nog nader mededee- ling gedaan worden. Holt OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Zaterdag 5 Dec. alle wedstrijden afgelast we gens ijsvermaak. Voor Zaterdag 12 Dec. zijn vastgesteld; G. S. C, IVios 3 uur. „Hamit" IVios II 3 uur. Vertrek voor. het 1ste elftal 1,45 uur per auto bus vanaf de brug. Het 2e elftal vertrekt om 1,30 uur van de brug met nog nader te bepalen auto. Aller opkomst dringend gewenscht. VOETBAL. Het Wedstrijd-programma. Zondag a.s. worden o.a. de volgende wedstrij den gespeeld: STORMVOGELS—UNITAS. D.F.C.—R.C.H. BLAUW-WITH.V.V. SPARTA—H. F. C. 'T GOOI—V.O.C. ZAANLANDIA—HELDER R g y q HOLLANDIA 2—BLAUW-WIT 3 ALC. VICTRIX 2—HAARLEM 2 WATERGRAAFSMEER 2—STORMVOGELS 2. kur tplaal ensct M Pril De laatste dagen kwamen er verschik' Katwijker loggers binnen met vrij groote htf heden versche haring. Daar de prijien f II per kist bedroegen, was daarin een kansje voor deze vaartuigen. Het was Dinsdag, den geheelen dag, vrij aan de markt met den aanvoer van sardijn de kustvisschers. Verschillende van die vaï jes waren vrijwel geheel afgeladen mei dei? ne, zilverschijnende visch, Zij wordt in het? licht gezouten, verzonden. Toen gistermorgen de stoomdrifter Vsj IJ.M. 327 zou uitgaan, ontstond ln de viss ven een aanvaring met de logger Arbeid K.W. 42. De drifter kreeg averij aan iiet en moest voor reparatie blijven liggen. De verwachtte tegenstelling met dc week, wat betreft de drukte in de hal, is gel Maandag en Dinsdag lag de kant voor beide geheel vol, zoodat er ongeveer 30 booten konden lossen en ook heden was het zou, min konden de prijzen, ook voor de reede vredigend genoemd worden. Lijk aangespoeld. Op het Noorderstrand te Vlieland is aangespoeld van een visscher, lang engevif M., forsch uiterlijk, donker bruin haar, ÏM" naar schatting 40 jaar Gekleed in twee truien, waaronder grijs tricot borstrok, ér'isGtVrsa blauw cheviot broek, licht grijze onderbro^^ banden, blauwe kousen, beenkappen van W.*, olied linnen. Om het middel was een donkif 1 5 ren riem. E or Een logger vergaan? Het te Maassluis thuisbehoorende stalen 10 :chip „Nelly" MA. 29, van den reedi Bent, is vermoedelijk in den stormnacht van 26 November jl, met alle opvarenden verga» filtflt Aan boord bevonden zich vijf personen, lijk drie zoons van den reeder, diens kleit'1* een Scheveninger, Het verluidde, dat een jol van dezen K» Texel was aangespoeld, doch dit schijnt te Zijn' A l'G Te Maassluis neemt men aan, dat de Wf den stormnacht overvaren is door het Milton Star". Naar men zich herinnert, heeft de kapi" Jo ï«v< imidc D« K koven! ttvru onder

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2