ORGAAN VOOR DE GEMEENTEVELSEN Tweede Concert %fmitnaèie£, örvftiwim ïSamihmm KAMER MUZIEK IJMUIDEN. op Vrijdag 18 Dec. 8 nnr Suze Litger Olga Elian II Woensdag 16 December 19S5 11e Jaargang IJMUIDER COURANT bekendmaking. ichikking van den Minister van Oorlog (ceobcr 1925 Vile Afdeeling No. 176 V, j0iïANNES DIRK VAN DER PUTTEN, jolige der gemeente Velsen van de lich- 5 met ingang van 1 FeBruari 1926 voor telling van den dienstplicht verleend twinnerschap. (]en 12 December 1925. De burgemeester van Velsen, RIJKENS. In werkelijken dienst tot eerste oefening r^emeester der gemoente Velsen, maakt (jgt in het verlofgangersregister dezer ge- ndeschreven dienstplichtigen Ëlj AUGUSTE, van de lichting 1924, MAARTEN, van de lichting 1925 en PAUL CONSTANT ELENORA,. ichting 1925, 1926, ingevolge art. 68 van het ihtbealuit in werkelijken dienst worden om te worden ingelijfd bij het 10 Re- te Ede, tot het volbrengen van oefening. den 14 December 1925. De burgemeester voornoemd, RIJKENS. plaatselijk nieuws. IJMUIDEN. happij tot Nut van 't Algemeen. Thomassen a Theussink van der Hoop. Cioor de lucht naar Indië,, dat Dinsdag 22 December voor irteroent van het Nut in Thalia als spre- oplreden de heer A N. J. Thomassen a k van der Hoop, de leider van de vlieg- Indië, die zal vertellen van zijn tocht lucht naar Indië en daarbij vele licht- ial vertoonen. Ongetwijfeld zullen velen •use van hei Departementbestuur zeer n, De man, wiens naam dit voorjaar op ppen zweefde, de koene leider dezer ge- en historische Nederlar.d-Indië vlucht een verhaal geven van zijn roemrijke iet is zeker een voorrecht, dat wij den a der Hoop, die nog slechts in een enkele als spreker optrad, als gast in ons mogen hebben en dat wij tot de mogen behooren, die van zijn lippen iaal en de ervaringen van die tocht mo dernen. Velen zullen ongetwijfeld gaarne kqenen vlieger ontmoeten en naar hem te meer als men vyeet ^a* hepr-Van een hcejend en v.lot verteller is. On- d zal hem in de vorm van een zeer druk een \varm onthaal in IJmuiden bereid "Pijnen van allerlei aard bestrijdt men met I 8 MIJNHARDT Buisje 75ct. Bij Apoth.en Drogisten 586 volledige uitslag van de Vrijdag te Haar ouden aanbesteding voor het maken van rclediging langs een gedeelte van den zui- 'oever van de berghaven, langs den kop berghaven, alsmede langs een gedeelte noordelijken oever van het buitentoe? kanaal, behoorende tot de werken vöor i\v eener- schutsluis ca, te IJmpiden is als scr Bzn.( Sliedrecht f 92400; W. de Jong, r, 89638; J. Visser Bz., Belg St. f 85600; ara Cz., Sliedrecht, f 853094; J. C. en J'. G. •n, Utrecht f 85258; C. v. Loon C.Dzn., Wer? f 85200; N.V. Nijm. Bagger? en Aann. Nijmegen f 85000; N.V. Aann. Bedrijf v. en v. Hoven, Dordrecht f 83688; X de Heemstede, f 83600; N.V. Amsterd. Ballast .msterdam, f 83000; J, Boeren, Sliedrecht, M, C, v. d. Plas, Dordrecht f 82200; J. Harlingen f 82100; J. A. en C. P. Utrecht f 82000; A. de Waard Pz., Dor- f 81900; J. Pijl, Zuidland (Z.-H.) f 81000; /olker Pz,, Sliedrecht f 80735; Chr. Roosen- ■nkhuizen, Belg St. f 79200; N.V. Aann. v. Hoen, Alblasserdam f 78900; N.V. Nijm, en Aann, Bedrijf, Belg St. f 78500; Fa. T. •eejen v. d, Bout, Nijmegen f 78300; S. J. de Culemborg, f 78187; N.V. Aann. Y- W, t Alblasserdam, Belg, St. f 75980; P. Daalder, ar f 74343; P. C. Langeveld, Hardinxveld, T. den Breejen v. d. Bout, Nijmegen, Belg. 72300; P, C. Langeveld, Hardinxveld, Belg. 10660. den pastoor er op dat hij deze vraag had te be antwoorden. Hij moet zich doen kennen als Priester. Zich tot de parochie richtende, wees hij de geloovigen er op, dat ook zij zich moeten doen kennen aan hunnen pastoor. En waar hij dezen al een tiental jaren kent, als een getrouw ziels verzorger, weet hij en vertrouwt er op, dat dit zich geven een zegen zal meebrengen. Des avonds was er receptie bij den nieuwen pastoor. - De vacatures in den kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente, ontstaan door het bedanken van den heer H. Mulder als ouderling, en door het aanvaarden der functie van ouderling door den heer J. C. Dunnebier, waardoor deze aftrad als diaken, zijn vervuld door de benoeming van den heer A. Rietdijk Joh.z. als ouderling en van den heer J. Strating als diaken. Beiden waren lid van het kiescollege, zoodat daarin 2 vacatures ontstaan. Wijl nu een bepaling in het reglement zegt dat het kiescollege compleet, moet zijn, om een predi kant te kunnen beroepen, en dit binnenkort noo- dig is voor het vervullen der vacature Ds, van Oostrom Soede, zal op Dinsdag 22 December as. een verkiezing plaats vinden voor deze 2 plaatsen. Gistermorgen 'kwam een voor een vierwielige wagen gespannen paard van Gebr. Boon in de Oranjestraat te vallen. Het duurde een half uur, alvorens men het beest weer overeind had, wat gelukte door het strooien van zand en het leggen van zakken. Het paard bleef ongedeerd. Met „St.ct." no. 241 zijn verzonden de af drukken der gewijzigde statuten betreffende de IJmuider Slagersvereeniging alhier. NIEUW ARBEIDSCONTRACT. Er wordt tegenwoordig druk onderhandeld tusschen de besturen der reeders cn der zeelieden, over den inhoud van het nieuw af te sluiten ar beidscontract, Binnenkort kan wel verwacht worden, dat afge ronde voorstellen, de ledenvergadering der be trokken organisaties zullen bereiken. Over den inhoud valt nog niets mee te deelen. V/el schrijft „De Uitkijk", het orgaan --van den Centralen Bond, fn verband met deze onderhandelingen over de positie der koks. Deze verdienen in Engeland, België en Duitschland, evenveel, nagenoeg even veel of meer dan de matrozen en stokers, terwijl ze in Nederland veel minder verdienen, waardoor er hier bijna geen flinke kerels voor beschikbaar zijn. Het gevolg is dat het eten dikwijls zeer on voldoende bereid wordt en, waar de trawler- menschen toch juist in hun leefwijze zooveel goeds miss,en, is het alleszins te begrijpen dat hier naar verbetering gestreefd wordt. was het voor onze Roomsch-Kath. genooten een feestdag. Het ambt van pas- Ier parochie, vacant gekomen door het ver fan den Zeereerwaarden Heer pastoor La* werd dien dag opnieuw vervuld door den «waarden Heer A. Koopman, voordien ka- te Amsterdam. installatie, die plaats vond aan het begin loogmis, des morgens 11 uur, geschiedde ge- volgens de Liturgie, voor een dergelijke samengesteld. Opdat de talrijk °P" Den parochianen en andere belangstellenden, goed zouden kunnen volgen, werd hun bij ingang de tekst der liturgie, in het Latijn Hollandsche vertaling, uitgereikt. )r de installatie was overgekomen de Hoog orde Heer Deken, uit Beverwijk, doenlijk was het oogenblik, toen de nieuwe voor het altaar ten overstaan van den z\voer de plichten, aan het ambt ver- [n, trouw te zullen waarnemen, Khlig klonk daarna de bede in het koorzang: Creator, Spiritus". «op celebreerde de nieuwe pastoor voor '«st de mis in zijn parochie. Na het voorlezen M Evangelie der dag, Joh. 1 1528, nam taken nog eens het woord. Naar aanleiding ta vraag in dat evangelie, door de farizeën towae» gesteld „Wie zift gij?" wees de spr. Rijksielefoonnsi IJmlaMeiiu NienWQ aansluitingen. Verschool, P. F., agent Gesbos, Julian kade 63roqd. Hattum Yan J. Q„ Ingenieur, Zeeweg 126, Beverwijk. 2295 Middelkoop, J., vrachtrijder, Koningstr. 69, Beverwijk. 2292 Sgharameldt, Joh., Schoenhandel, Breestr. 3 B, Beverwijk. VELSEROORD. Door de N.V. Exploitatie Mij. Velseroord aanbesteed de levering van 160 M:! riviergrind, van 500 M. hardsteenen troittoirband en van 130 M3 rivierzand. Laagste inschrijver \v-as voor riviergrind en rivierzand L. Hartman te Vrees wijk en voor trottoirband N. J. Groot te Bever wijk, aan die de levering werd opgedragen. De uitslag van de gehouden 'verloting ten bate van het te stichten Witte Kruisgebouw alhier als volgt: le prijs een nieuw heerenrijwiel op no. 255; 2e prijs divankussen op no. 43; 3e prijs een groote bloemvaas op no. 718. De andere prijzen vielen op de nrs. 386, 452, 820, 492, 185, 206, 573, 922, 600, 597, 54, 470, 312 en 744. VELSEN. In de vacature van voorzitter van het scheidsgerecht voor gemeente-werklieden te Vel sen, ontstaan door het overlijden van den heer j, v. Splunter, is gekozen de heer A. P. Roza te IJmuiden, voorheen plaatsvervangend voorzitter bij genoemd scheidsgerecht, terwijl in diens plaats wordt voorzien door de benoeming van den heer F. J, H. Scheiders, directeur van het Staatsvis- schershavenbedrijf te IJmuiden. Voor eenige weken deelden wij schrijft Kenn. mede, dat door de Ver. Kon. Papierfabrie ken alhier, te Wijkeroog enkele tuinen waren aan gekocht met de bedoeling daarop waterputten te maken en dat met de boring ook reeds was be gonnen. In verband met de Hinderwet, waren eigenaars en huurders van omliggende perceelen, in de ge legenheid gesteld, hiertegen, indien deze heston- den bezwaren in te brengen, Van deze gelegenheid is door velen gebruik ge maakt, niet alleen door hen wier gronden het naast aangelegen liggen, doch ook zij, die iets verwijderd zijn, hebben bezwaren tegen deze wa teronttrekking ingediend. Men is n.l. van meening, dat door den water onttrekking, na verloop van eenige jaren, de gronden in de omgeving zoo goed als waardeloos worden. In deze meening worden zij gesterkt door het feit, dat een groot perceel teelgrond, ongeveer 6 H.A., waar voorheen een molen noodig was om te zorgen dat het overtollige water werd afge voerd, deze molen niet alleen niet meer noodig is, nu de gemeentelijke waterleiding eenige jaren werkt en nog wel met diepboring, maar dat dit perceel bijna waardeloos is geworden. Op de conferentie die dan ook ten raadhuize :eft plaats gehad, hebben de betrokken eige naars en huurders zich met klem verzet tegen het verzoek der N.V. van Gelder Zonen, Er is verzocht tot het instellen van een neu trale deskundige commissie, die na verloop van eenige jaren zou moeten uitmaken, .of de grond haar waarde zou hebben behouden of hierin achteruit gegaan. Zou dit laatstè het geval zijn, dan wenschte men de Firma van Gelder Zonen aansprakelijk te stellen voor de «schade die hier uit voortvloeit. Een beslissing is- nog niet genomen, doch dat deze met belangstelling wordt tegemoet gezien, is te begrijpen. Naar men ons nog nader mededeelt, moet zich ider de protesteererfde eigenaars ook bevinden, de heer Jhr. G. S. Boreel van Westerhout, te Wijk aan Duin. Het kiescollege der Ned, Herv. Gemeente eeft als diaken herkozen de heeren H, Bosch le Velseroord en J. Deinum le Wijkeroog. Tot ouderling werden gekozen de heeren A. Hille en P. Blad, beiden te Wijkeroog. Maandagavond werd een openbare ouder- vond gehouden in de gymnastiekzaal der Chr, chool ie Wijkeroog. De bijeenkomst was druk. bezocht: De voorzitter, de heer J. Smit, noodigde alle aanwezigen uit te ,Ik geloof en daarom zink ik enz." Daarna las hij voor 1 Corinthe vers 13 enz. en ging ver volgens voor in gebed, om na een inleidend woord de bijeenkomst te openen den kinderen ge legenheid te geven onder leiding van de onder wijzers De Ridder en Oderkerk proeven van be kwaamheid in den zang te geven. Een drietal liederen werd ten gehoore gebracht ï.l. „Wilhelmus", „Wij willen Holland houden" en ,Op de groote, stille heide", welke heel aardig wee-stemmig gezongen werden. Hierna werd door een zoontje en een dochtertje van den lieer ;Vons een drietal liederen voor orgel en viool oorgedragen. Hierna volgde een tweetal kleine voordrachten één door een meisje voor een grooten raap en een grooten ketel en één door een jongen over een slijterij, welke alleraardigst opgezegd werden en luid applaus verwierven. Daarna .volgden^ een drietal liederen: „Hosanna", Eere zij God en ,Lof zij denHeer-e", Vervolgens kreeg de heer Ds. van Leeuwen het woord, die sprak over thuis en school. Spreker wees er op, dat het heerlijk is onderwijzer te zijn, maar niet minder om ouder te wezen. Het is heerlijk om onder wijzer te zijn, maar ook zeer moeilijk, dat wordt wel eens vergeten. Ouders vinden zoo vaak, dat hun kinderen engelen zijn zonder dat de onder wijzer dit altijd kan beamen. Ouders willen zoo vaak de verantwoordelijkheid voor de opvoeding leggen op de schouders van schoolbestuur en per soneel, maar spr. vindt, dat het zwaartepunt thuis ligt. Ouders moeten evenals goede tuinlie den de akkers van onkruid zuiveren, het kwade uit de kinderharten uitroeien. Het. huisgezin moet een oefenplaats zijn, waar ouders en kinderen samen strijden tegen den booze. Spr. wijst de ouders op hun grooten plicht of zij wel voldoende beseffen, dat hun later gevraagd zal worden re kenschap af te leggen, wat ze met de kind- bliek zich uitstekend geamuseerd, terwijl tevens bleek, dat de heer Alewijck, de directeur, voor zijn taak uitstekend is berekend. Na den op- marsch, toen de geheele vereeniging op het too- neel had plaats genomen, trad de directeur naar voren om allen welkom te heeten, in het bijzon der de afgevaardigden der zuslervereenigingen en die van den Kennnemer Turnkring. Sinds het vorig jaar zegt spr. is Sparta" niet ledental vooruitgegaan, waar zitten toch 's avond de jongelui, loopen zij liever le lanter fanten dan zich te trainen? Of ligt hel aan bet feit, dat men tegenwoordig meer voelt voor het ruwe dan het fijne? Evenwel, met ons kleine groepje zullen wij ons best doen U een. gezellige» avond te bezorgen. Het is niet doenlijk alle nummers van hel groote programma afzonderlijk de revue le laten passeeren, doch enkele moeten toch genoemd. Zoo werden de stokoefeningen en de ryhtmisehe oefeningen der dames zeer correct uitgevoerd, Vooral bij het laatste, waarbij verschillende dansfiguren en passen werden gemaakt, bleek, dal er met ernst was geoefend, Wat zou dit mooi zijn geweest met een groote bezetting! De plastische groepen, uitgevoerd door de da- es en eenige groote meisjes, lieten ons zien de vier jaargetijden, de mooie costuumpjes én goede belichting, waren een lust voor de oogen. Dit was nog aardiger, daar de heer v. Alewijck, vooraf n toelichting had gegeven. De vrije oefeningen en het werken jian het hoog- rek door de heeren, hadden, hoewel liet elk jaar weer hetzelfde is, toch aller belangstelling en verdienden dit ook ten volle. Ook de meisjes hebben zich ter dege geweerd in vrije oefeningen, aan de brug en met boksprin gen, terwijl de jongens hun kunsten hebben ver toond aan laagrek en met springen. De laatste nummers spanden de kroon, de hee ren gaven n.l. in verschillende groepen, alle lak ken van sport te zien, terwijl de grootste meisjes eenige oude volksdansen uitvoerden, in denzelfdcn geest als men dit ook ziet bij de A. J. C. Deze laatste nummers vielen bijzonder in den maak en- kregen dan ook een luid applaus. Zooals wij reeds aan het begin zeiden, Sparta" heeft een zeer goede uitvoering gegeven, waarop ij mei trotsch kan terugzien. Een bal besloot den avond. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 12 Dec. 1925: 2 letterzetters, 12 schilders, 22 timmerlieden, 11 metselaars, 2 stratenmakers, 1 boormeester, 2 bankwerkers, 1 plaatwerker, 1 loodgieter, 6 sto kers, 2 chauffeurs, 7 machinisten, 3 kantoorbe dienden, 140 diversen. T M FJ L I SOLISTEN: ZANO PIANO. Werken van:Wolf,Schumann, Diepenbrock, Pauré, Pierré, Fabre, Debussy, Albeniz, Oranados, Mortelmans, enz. Toegangsbewijzen Zaal I 2.50, Balcon f 1 50, Leerlingenkaarlen f 1.— SPORT. IJ. Y. Y. STORMVOGELS OFF1C1EELE MEDEDEELINGEN. Uitslag j.l. Zondag gespeelde wedstrijd. STORMVOGELS I—UNlTAS 2 -0. Het programma voor a.s. Zondag is, STORMVOGELS II—ALCM, VICTRIX II te 2 u. STORMVOGELS III—SPAARNESTAD te 12 u. STORMVOGELS IV—KENNEMERS III te 12 u. gedaan hebben. '1 Is een belangrijke zaak le zorgen voor de materiëele toekomst der kinderen, maar nog veel belangrijker of ze hun plicht voor God gedaan hebben. Laat ze toch vooral heden- ken dat niet bij onderwijzend personeel, niet bi] het' schoolbestuur de verantwoording berust, maar bij de ouders. Hij hoopt, dat deze avond dat besef bij hen zal wekken of versterken. Vervolgens werd weer een drietal liederen ge zongen n.l. „Zitverglanzend aan den hemel -ver bonden met een variatie op „Eere zi) God - ,Een gloed van duizend rozen en 3 „Dank nu allen God". Na deze liederen volgden weer eeni ge kleine voordrachten als: „De Doopsgezinde en den dief", „De Smokkelaar" en „Doorloopen Hierna sprak de heer Smit over het voorberei dend onderwijs. Er bestaat dringend behoefte aan voorbereidend Christelijk onderwijs. Door de mutatie onder de wethouders voor onderwijs zijn we weer achteruit gegaan in de voorbereidende besprekingen. Nu vraagt het bestuur ziel. ot we nu nog langer zullen wachten, of dat vn ta knoop maar zullen doorhakken en in het volgen de jaar zullen beginnen. Daarvoor zal natuurlijk dan geld noodig zijn, als we zonder subsidie at te wachten een eenvang maken. We vragen u daarvoor echter nog geen geld maar voorloopig alleen uw steun door uw voorbidding. Hierna sprak de lieer Deinum een dankgebed uit. VOETBAL. STORMVOGELS—UNITAS 2- Overzicht. Donderdag 17 December a.s. zal te Wijker oog de derde Winterlezing van dit seizoen ge- houden worden. Ds. J. Ph. Eggink van Rotter dam zal spreken over „Het leven van Francisco Campana", Roman van Mevr. S'charten—Antink. Uitvoering „Sparta". De uitvoering, welke de gymnastiekvereniging „Sparta", Zaterdagavond in het bijna geheel be zette „Concordia" gaf, is een van de best ge slaagde geweest, welke wij in de laatste jaren heb ben meegemaakt. En hoewel de gymnastiek veel andere vormen heeft aangenomen, het toestel- turnen, zooals men dat vroeger gewend was, is bijna geheel verdwenen, heeft het aanwezige pu- Na een vooral, van de zijde der thuisclub zeer slecht gespeelden wedstrijd, is Stormvogels er tenslotte toch in geslaagd de punten op IJmui den te houden. Na 75 minuten spelen was d« stand nog 00 en begonnen we reeds aan de „geheime" voorspelling van den Stormvogels- enthusiast, van wien we in ons vorig overzicht gewaagden, te denken. Toen scoorde Houtkamp echter het eerste punt, waarbij liet ons voor kwam, dat Muller het uitzicht werd belemmerd. Tien minuten later zorgde Bakker zoowaar voor een tweede doelpunt, terwijl Blinkhoff in de resteerende minuten nog een tweetal kansen om zeep bracht door meters leh oog te schieten. Er zat dezen middag al bijzonder weinig ver band in liet Stormvogels-elftal. In de voorhoede ontbrak de mid-voor, die zijn vleugelspelers aan het werk zette. Visser en Boekelaar hielden tot het einde toe den bal veel te lang bij zich. Laatstgenoemde bereikte hiermee, dat hij meer malen dicht bij het Unitas-heiligdom kwam. Steeds schoot hij dan met het linkerbeen den bal in het kleinste gedeelte van het doel, wat geen doelpunt opleverde, wat wel het geval zou .zijn geweest, wanneer hij rechts geschoten had. Neen, als de voorhoede weer productief wil wor den, dan moet het leder vlugger worden afgege ven. In dit opzicht kon ons het spel der Unitas- voorhoede zelfs beter bekoren. Hier ontbrak ech ter de schutter en de doorzetter om de kroon op het werk te zetten, terwijl Kapel, evenals de in valler Meuldijk bij Stormvogels, slecht voorzette. Ook het spel der Stormvogels-middenlinie viel tegen. Steun voor de voorhoede ging er absoluut niet van uit. Speciaal Snoeks negeerde, uitge zonderd in de laatste minuten, „straal" de vleu gels. Bijwijlen werd er zelfs weinig enthusiast gespeeld, in tegenstelling met de Gorinchemsche middenlinie, waarin de immer werkende De Man en de Jong het best voldeden. Van de Stormvogels-backs was Haak het best op dreef. Vooral voor de rust trad hij meermalen als reddenden engel op. Thyssen had een kal men dag. Grepen Lefèvre en Roza in Gorinchem er nog al eens naast, thans hadden zij het heel wat ge makkelijker, evenals Muller. Onze totaalindruk na den wedstrijd van Zondag j.l, is in het kort samengevat deze: Stormvogels s zoo spelend geen kampioensptoeg, terwijl Uni- tas zeker op de laatste plaats blijft staan, wan neer het haar niet gelukt uit haar lagere elftal en een schutter te requireeren. De lieer Rammers; een nieuweling, leidde tot aller genoegen. De wedstrijd. Het is reeds 2.15 als de volgende elftallen zich opstellen: Muller Roza Lefèvre De Main de Jong Stras-se Kapel, Meyer, Van Dort, Veninga, Kraayveld. Bo.Itelaiu-, Visser, Houtkamp, Blinkhoff Meuldijk Bakker Snoeks Struys Koster Haak Thyssen Unitas begint, evenals in Gorinchem enthusiast, .zoo zells, dat Haak niét anders kan doen dan corner le werkerr Deze wordt echter weggewerkt, en nu gaat de Stormv.ogels-voorhoede het eens probeeren. De linkerwing brengt in een vlug tempo op, Boekelaar -loopt naar binnen en lost dan een van zijn liierboyen genoemde linksche schoten. Stormvogels blijft even sterker. Na een Voorzet, van Meuldijk krijgt Blinkhoff een moeilijke kans, welke hij dan ook niet benut. Een hoog schot van Meuldijk vangt Muller op, blijk baar lot groote verwondering van de Stormvogels- ..aaqvallers, althans deze loopen niet toe, k: Na dit veelbelovende begin gaat de thuisclub de zaltën kalmer opnemen en kan Unitas den al overnemen, Kraayveld lost een hard schot, dat over de lat vliegt, Kort hierna doet Veninga het nog-, beter. Hij lost een zeer hard schot, het welk door Thyssen echter wordt gestopt. Ondanks.-den weinigen steun der middenlinie en hét zeer. onsamenhangende spel der voorhoede zelf, onderneemt deze linie soms toch een gevaar lijken aanval. Na een voorzet van Boekelaar krijgt Blinkhoff een mooie kans, welke Muller hem ontneemt, door zich op den bal te werpen. Kort hierna een getrouwe copie hiervan, wanneer Snoeks eèn vrije trap voor 't doel plaatst. Tot rust'gebéurt er niét veel bijzonders meer. Unitas onderneemt wel een paar goed opgezette aanval len, maar het spel van Haak blijkt haar te mach tig. De the.e heeft den Stormvogels blijkbaar geen kwaad gedaan, althans zij ondernemen aanstonds n pittigen aanval, welken Visser niet benut door rakelings over le' schieten. Unitas doet 'n dito te genaanval, waarbij Haak leelijk mist, doch hij weet zich te herstellen. De blauwwitten komen thans de meerderheid. Wanneer Muller zijn doel heeft verlaten, schiet Houtkamp over de lat. Lefèvre en Roza moeten thans meer op hun qui-vive zijn, maar zij blijken voor hun taak be rekend. 't Dient echter gezegd, dat de taak der Unitas-verdédiging niet weinig verlicht wordt, doordat de St.-vleugelspelers zeer weinig te doen krijgen. Unitas onderneemt intusschen eenige snelle uit vallen. Twee corners zijn hiervan het voornaam ste resultaat. De Jong kopt de eerste naast en bij nummero twee grijpt Thyssen juist bijtijds in. Dan komt Stormvogels weer terug. Struys lost een kanjer, welken Muller vallend stopt. Na een half uur passeert Blinkhoff naar Meuldijk, uit wiens voorzet Houtkamp scoort (10). Deze schijnt er thans de smaak van beet te hebben, want even later lost hij weer een hard schot, dat Muller fraai stopt. De Man traclït het spel le verplaatsen, maar Koster c.s. geven geen krimp. Onverwacht vergroot Bakker de leiding (2—0), In de resteerende minuten krijgt Blinkhoff nog een paar schitterende kansen, maar hij zoekt het doel te hoog. Met 20 komt dus het einde. V. I. 0. 8. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Wedstrijden-van Zaterdag 12 Deo. zijn afgelast. Voor Zaterdag 19 Dec. is vastgesteld: V.l.O.S. I—KENNEMERLAND I ts 2-30 u. KENNEMERLAND II—V.l.O.S. II le 2.30 u. Nogmaals willen wij de leden er op wijzen, dat zij van 7 tot 8' uur bij den heer P. Visser terecht kunnen voor contributie-afdracht. Vertrek voor 2e elftal 1.30 uur vanaf de Brug. Volledige opkomst gewenscht. Denkt om het kampioenschap..

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1