Backirï N.V. Gebrs. Darphorn Houthandel H. van Relingen Jr. N.Y. Bierhandei „Excelsior" Fa. Plet Boeree Jr. Firma P. Heer© en Zonen V. I. 0.8. V. S. Y. Visscherij ea Schee pvaart. TJ MUI DEN WAFELEN DrOefkerH Bakpoeder BewnklogH- ©n Recherchedienst Fpleschc Levensverzekering Maatschappij. X.V. VAN KMJLEN'8 Motorbootdienst „IJmuidouRotterdam". G. Breekveldt en Echtgenoote mee, zoodat Stormvogels sterter wordt. Oldenburg, die niet meer zoo pingelt als voor de rust, maakt met een schitterend schot in den versten hoek er 43 van. Ieder oogenblik verwachten we den ge lijkmaker, doch deze blijft uit: Het einde komt met een overwinning voor Union, Wat de Stormvogels betreft, het volgende: Een goeden wedstrijd speelden: Thyssen, Haak, Struys, Blinknoff, Houtkamp (zeer goed zelfs), Visser en Boekelaar. De overigen waren middelmatig, alleen Bakker viel nog wel iets meer buiten het kader. Het publiek, dat zich zeer correct en sympa thiek gedroeg, toonde zich uiterst tevreden. Na afloop dineerde men met het bestuur van Union en de spelers uiterst gezellig. Wederzijds werden de clubspeldjes aangeboden. De wedstrijd te Rheidt. Zondag 27 December vertrok men na het ontbijt per trein naar Rheidt, waar men ongeveer 12 uur aankwam. Na een gezamenlijke lunch met het be stuur van de Rheidter Spielverein, trok men naar het veld. Dit was in beter conditie dan te Düs- seldorf. 't Was wel „vet", maar 't bestond ut gras. „Out-lijnen" waren er niet. De grens van het veld was daar waar het grasterrein ophield en een pad van kolengruis begon. De kleedgelegenheid was uiterst slecht, een stal gelijk. 't Begin van den wedstrijd is uiterst lauw, Stormvogels krijgt direct al eenige kansen, doch deze worden niet benut. Visser krijgt er één opge legd, zooals men dat wel eens noemt, doch deze kans gaat verloren door te lang wachten. De Rheidt-spelers wisselen lang en kort spel wel met elkaar af, doch bepalen zich in hoofdzaak tot kort spel, waarmee ze het vrij ver bregen, vooral dank zij het meer dan onvoldoende spel van Snoeks. Het is dan ook diens schuld, dat de midvoor van, Rheidt alleen voor Thyssen komt te staan, waarna deze gepasseerd wordt (10). Houtkamp, die even als Visser en Blinkhoff ook nu weer aardig op dreef is, komt vervolgens eveneens alleen voor den keeper te staan. Hij schiet evenwel recht op dezen af. Een aanval van den Rheidt-rechterwing wordt besloten met een prachtschot van den midvoor, dat den goed op dreef zijnden Thyssen te machtig is. Rust 20, Na de thee speelt Stormvogels iet^ pittiger en komt dan ook in de meerderheid. Bepaald jam mer is het, dat Boekelaar en Oldenburg zoo pin gelen, Visser, die enorm zwoegt, maakt een doel punt, als de achterhoede van Rheidt mist (21). Onze blauw-witten blijven iets sterker, ondanks het feit, dat twee derde deel van de half-back- linie (Snoeks en Bakker) onvoldoende speelt. De keeper van Rheidt stopt op verdienstelijke wijze eenige goede schoten. De Reidt-aanvallen worden meestal geleid door den linkerwing. Gelukkig is Haak, maar vooral Struys goed op dreef. Bovendien stopt Thyssen de op hem gerichte schoten naar behooren, behalve één (31). Met deze cijfers wint Rheidt tenslotte dezen op geen hoog peil staanden wedstrijd. Met den scheidsrechter, die niet onberispelijk floot, lag grensrechter Slikkerveer nog al eens overhoop. Bij Stormvogels vormde het binnentrio en Thys sen het beste deel, 1 Direct na afloop van den wedstrijd werd de te rugreis aanvaard. Na een voorspoedige reis, arri veerde men in A'dam, waar Thyssen, die als „droog-komiek" het gezelschap vermaakt had, af scheid nam en Van Hemert, alias de man met den koffer, tot zijn groote vreugde en verrassing zijn wederhelft ontmoette, 't Zou inderdaad onbe scheiden zijn de vreugde van dit weerzien te be schrijven. Precies op tij arriveerde men te IJmuiden en behoorde de reis tot het verleden, de reis, waar van iedereen getuigde, dat zij schitterend ge slaagd was. len gelegenheid tot schieten krijgt. Het blijft zoo doende 43 voor de gastheeren. Union was in buitengewonen vorm en had bui tengewoon haar dag. Het Düsseldorfer elftal mag zich rekenen tot de weinige Westduitsche ver- eenigingen, die over een werkelijk goeden aanval, beschikken, welke aanval bovendien door de op name van Hussels beduidend aan kracht heeft ge wonnen, ook Büllesfeld in de verdediging speelde in beteren vorm en voor alles tactisch. De overige spelers verdienen allen lof, Lücke, Rudolphs en Siegen waren technisch de besten. De gasten rechtvaardigden volkomen den goe den roep, die van hen uitging en waren geenszins de minderen van Düsseldorf, vooral toen zij zich aan het terrein hadden gewend. In den aanval blonk de internationaal Visser uit, zoomede de rechtbuiten Oldenburg. In de middenlinie trad Snoeks op den voorgrond, wiens balverdeeling uitstekend was. Zeer goed werkte de doelverde- diger Thyssen, terwijl de verdediging, die in de eerste helft eenigszins onzeker scheen, na de pau- echter in buitengewonen vorm speelde. Dr. Bauwens van Keulen leidde den wedstrijd met zijne bekende kalmte. Des voormiddags legden de Stormvogels op het Eerekerkhof een machtig grooten krans, voorzien van de Hollandsche en Duitsche kleuren, ter eere in de gevallen sportbroeders. Beide elftallen, zoowel van Union als van de gasten, waren bij de plechtigheid tegenwoordig. Ook een aantal Hollanders uit de plaatselijke Hol landsche kolonie werden opgemerkt. De Storm vogels zullen ons door deze edele daad, blijk ge vend van sympathie voor Duitschland, bijzonder vriendelijk in herinnering blijven. - Bij het op 16 en 17 December gehouden exa men te Haarlem van wege de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam, slaag den voor hét practijkdiploma Boekhouden de hee- i J, v. d. Berg, Haarlem, J. Peschar, Heemstede, E, R. J. Davidson, Beverwijk, J. C. Rijken, Bever wijk, E. P. Ebben, IJmuiden, J. Schaap, Haarlem, P. J. Elferink, Haarlem, J. C, Schipper, Wijk aan Duin, J. van Gelder, IJmuiden, J. F. W. Schuchart, Wijkeroog, J. A. Hoekendijk, "Heemstede, L. Sil- Iieemstede, K. Hulsbos, Lisse, G. Strijker, Velsen, J, Kroon, Vogelenzang, P. W. Tuin, Haar lem, J. C. Kroon, Heemstede, A. G. Wassenaar, Haarlem, M. v. d. Kuil, IJmuiden, B, S. M. Wa lenkamp, Haarlem, H. Loerakker, Schoten, P. Wegman, Heemstede, E. van Oene, Schoten, C. Wilden, Hillegom, Verder de dames: M. B. Hokkeling, J. E, Krui- :r, M. G. Ott en W. A. B. A. M. Schlaghecke, al len van Haarlem. 2 uur. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Op Nieuwjaarsdag wordt gespeeld: V S. V. II—V.I.O.S. I om een medaille, uitgeloofd door V. S. V. Voor Zaterdag 2 Jan. 26 zijn geen wedstrijden vastgesteld. De leden en donateurs wordeü er attent op ge maakt, dat zij hun lidmaatschapskaart medene- men voor eventueele controle op het terrein. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. lederen Maandagavond 8 uur Bestuursverg. in café „Het Wapen van Velsen". Dinsdagavond 8 oefenen in de groote zaal van „Tivoli", Rijk: straatweg, Velseroord. Uitslagen der gespeelde wedstrijden. 2den Kerstdag vriendschappelijk V. S. V. II V. I. O. S. 2—2. Zondag V. S. V. IAmstel 31. Daar voor beide wedstrijden een zilveren me daille beschikbaar was gesteld door eenige sup porters, is met wederzijdsch goedvinden besloten den wedstrijd V S. V. IIV, I. O. S. op Nieuw jaarsdag over te spelen op het V. S. V.-terrein, Voor de Competitie is gespeeld: E.G.K. 2—V.S.V. 3 1-2 Voor Zondag zijn vastgesteld: ZAANLANDIA—V.S.V. V.S.V. 2—SCHOTEN 3a. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Bouwvergunningen. Door Burgemeester en Wethouders van Vel sen zijn de navolgende bouwvergunningen ver leend: aan W. F. Kuit te Jan Gijsenvaart tot het bou wen van een schuur nabij de Brederodeweg, onder voorwaarden; m F, Heeremans te Driehuis, tot het bouwen van een schuur nabij den Biezen weg, onder voor-, waarden. aan den secretaris der S. D. A. P., afdeeling Velseroord, W. Braak, tot het öouwen van een houten keet aan de Schoolstraat aldaar, onder voorwaarden. VOETBAL. De Kersitoer van Stormvogels naar Duitschland. In de Düsseldorfer Sport Zeitung komt hel vol gende verslag voor van den wedstrijd: Union, DüsseldorfStormvogels 4-3 (4-1). De lang aanhoudende regen, die eerst kort voor den aanvang van den wedstrijd ophield, was van grooten invloed geweest op het speelveld, zoo mede op het bezoek, want de gebruikelijke stroom van bezoekers naar de Oberbilker Allee bleef dit maal achterwege, en meer dan 3000 toeschouwers waren niet aanwezig. Eene weldadige tegenstelling tot het weer was de geboden sport. De „Stormvogels" toonden het publiek te zijn een stabiel elftal met uitstekende balbehandeling, geraffineerde trucs, snel, met den bal en buitengewoon in den aanval. Dat de gasten ten slotte met minimaal verschil verloren, vindt wel zijn oorzaak in den slechten toestand van het teirein (in Holland speelt men op goede grasvel den), waaraan de Stormvogels zich in het begin slecht konden aanpassen. In ieder geval lieten de Hollanders een buitengewoon goeden indruk ach ter! Het spel zelf nam een zeer dramatisch verloop en in de eerste tien minuten vielen de gaèten van de eene verrassing in de andere. Direct na den aftrap nestelden zich de Hollanders op de speel- helft van Union en forceerden achter elkander drie hoekschoppen. Een flinke rush van den JJmuidenschen middenvoor werd op het laatste oogenblik gestuit. Dan neemt Union het spel in handen. Rudolphs (rechtsbuiten) passeert de ver dediging, zet voor, de linksbuiten staat op zijn plaats en schiet onhoudbaar in. Hierbij zou het echter niet lang blijven, want reeds 2 minuten la ter maakt Lücke (rechtsbinnen) No, 2, Op den gladden, modderigen bodem zijn de lichamelijk zwaardere Hollanders sterk in het nadeel ten op zichte hunner bewegelijke tegenstanders. Een hoekschop voor Union komt bij den linksbuiten Hussels, die scherp voorzet, waaruit de aanstor mende Lücke onhoudbaar scoort. Dit was wel het mooiste doelpunt van den wedstrijd! Door deze verrassende resultaten der tegen standers wakker geschud, nemen de gasten thans den aanval over en de internationaal Visser maakt na mooi samenspel het eerste doelpunt. Schuiten (doelverdediger) houdt verschillende ballen op schitterende wijze en dan verzuimt de rechtsbinnen van Stormvogels een ineer dan zeke re kans tot doelpunten; Union heeft meer geluk, bij een aanval van den rechtervleugel kan de linksbuiten den goeden voorzet in een vierde doel punt omzetten. Daarna komt de rust. In de tweede speelhelft tracht IJmuiden met in spanning van alle krachten op te halen, en eerst Uians kan men goed zien, wat in het elftal der gasten steekt. Als door eene machine gedreven gaat de bal van man tot man en Union kan de gevaarlijke aanvallen slechts met de grootste moeite weren. Schuiten moet dikwijls ingrijpen, doch hij kan niet verhinderen, dat de Stormvo gels twee pialen scoren door toedoen van den rechtsbuiten en den linksbinnen. De gelijkmaker hangt in de lucht, maar het geluk is aan den kant van Union, dat zelfs op het laatst oog eenige ma- Belasting op publieke vermakelijkheden. Mijnheer de Redacteur! Gelieve s.v.p. eenige ruimte in Uw blad. Naar aanleiding van een ingezonden schrijven van Opmerker in uw blad van 23 Dec., onder bovenstaand, wenscht onderg'eteekende ook iets onder de aandacht te brengen en wel meer spe ciaal onder de aandacht van verenigings besturen en publiek. Ook is het noodig eenige verduidelijkingen naar voren te brengen. Opmer ker schijnt niet te gelooven aan opzettelijke be lastingontduiking en gooit het volle pond op de feiten, die daarna genoemd worden, Ondergetee kende is er echter van overtuigd, dat dien opzet voor 50 wel aanwezig is. Als men weet dat voor dit gewraakte half uurtje "dansen, het hulplokmiddeltje tot belang stelling nog 10 extra belasting gevergd wordt we spreken hier dan over muziek-, ng- of tooneeluitvoeringen met bal na dar. zal het niemand moeilijk vallen te beseffen, dat men zich met wrok in 't hart tegen dit dwangge- doc verzet. Deze wrok wordt ook nog aangedikt door het feit, dat de véreenigingen, om tot dit dansje te komen, verplicht zijn hun programma daar naar in te richten en te besnoeien, kleinere te spelen stukken moeten kiezen enz. Bij het kiezen van een te spelen stuk, bij het ineenzetten van een programma en bij de voor bereidende repetities begint dus reeds het ge kanker over deze bewegingsvrijheidrooving, be lasting incluis. Wat het zwaartepunt betreft, Opmerker is hierin nog niet voldoende georiën teerd. Om slechts de kosten van een uitvoering te dekken moet de zaal niet tamelijk, maar vol zijn, wil men nog iets in de kas storten dan moet de al tjokvol zijn, voor onderget. fs dat ervaring, En nu wat aangaat de afweermiddelen jam raer dat tot dergelijke dingen moet worden over gegaan zou ik de vereenigingsbesturen in overweging willen geven, bepaal u niet tot den verkoop van donateurslcaarten voor een uitvoe ring, men is in ónze gemeente wel eens onhandig in het wetjes maken en wetjes wijzigen, toch kan men het ook rap en raak, men zou ook de dona teurs tot belastingbetaling kunnen dwingen breng voor uw uitvoering „lidmaatschapsbewij- zen" aan den man en ge bereikt uw doel. Echter beter ware het, indien onze vroede va deren bij de komende herziening, met tact en stuurmanskunst, een voor beide partijen bevredi gende oplossing konden vinden. Santpoort 28 Dec. '25. G. J. NIEUWPOORT. Uitslag der examens. Bij de aan het Instituut „Mercurius", Lange Begijnestraat 22 te Haarlem gehouden praktijk examens, werHen de volgende diploma's uitge reikt: Rhythmisch Machineschrijven. Aan de dames: H. M. Licht, M. S, Hoogendijk, J, J. Broek, N, G. Kroone, H. H. Berg, A C. Langbroek, T. Krab, allen te IJmuiden; J Tabernal te Santpoort. Aan de heeren: H. W, Koningstein, W, Koning stem, beiden te IJmuiden. Stenografie „Groote", Ned. Taal. 130 letter grepen. Aan mej. Gr, Hoogendijk, te IJmuiden. Aan den heer G. van Lente Jr, te Santpoort, Stenografie „Groote", Engelsche taal, 150 let tergrepen: Aan den heer G. van Lente Jr., te Santpoort; allen leerlingen van het Instituut „Mercurius", VISSCHERIJ. Thans hebben de beide reedersvereenigingen zich eveneens vereenigd met het voorstel der be sturen, omrent het afsluiten van een collectief arbeidscontract voor 1926 met de zeeliedenorga nisaties, zoodat de totstandkoming een feit is en •men nu bezig is de definitieve redactie samen te stellen. Gistermorgen vond de proef met het nieuwe systeem van afslaan plaats, waarvoor de nieuwe betonhal, (vak C) gebruikt wérd, waarin een deel was afgesloten en alleen toegankelijk voor de be trokkenen. Daar stonden de reeders en vischkoo- pers rustig om de afslagers, die ook een beter overzicht van alles hadden. Later werd elk dan zijn gekochte partij aangewezen, waarbij uiteraard de mogelijkheid van het systeem zal blijken. We zullen later nog wel eens meer uitvoerig daar op terugkomen, thans deelen we alleen nog mee dat de proef door den halchef geleid en door den directeur der rijksvisschershaven werd bijge woond. Christelijke Zeeliedenbond. Maandagmiddag is in het gebouw Volksbelang, te Scheveningen, de algemeene vergadering van den Christelijken Zeeliedenbond in Nederland aangevangen, waarin tevens het 10-jarig bestaan wordt herdacht. Nadat de vergadering geopend was met het zin gen van psalm 66 4 en 5, hield de voorzitter, de heer J, van der Steen te Scheveningen, een ope ningsrede, waarin hij deed uitkomen dat een veel bewogen tijdperk wordt afgesloten, nu het twee de lustrum der ze. liedenorganisatie wordt her dacht. Uit het reedsi gepubliceerd historisch over zicht blijkt dat de organisatie in de afgeloopen tien jaar haar weg niet altijd met rozen bezaaid heeft gevonden. De jaren aldus spr. die voorbij zijn gegaan, waren voor ons vaak moeilijk en donker, maar God heeft tot hiertoe alles wel gemaakt. Wij trekken moedig voorwaarts. Laten ook «wij den strijd voor de sociale gerechtigheid lardiglijk strijden, door middel van onzen Chris telijken Zeeliedenbond. Spr. verklaarde de algemeene vergadering ge opend. Wat bedoeld historisch overzicht betreft, het is geschreven door den heer J, van der Steen en ge drukt in een geïllustreerde brochure, waarin di lotgevallen van den bond zijn te lezen. Ter vergadering deden zich vertegenwoordigen de afd. Maassluis, Scheveningen, Spakenburg, Vlaardingen, Wierum, IJmuiden, Arn'emuiden, Bruinisse, Huizen, Bunschoten, Egmond, Katwijk en Noordwijk. Aan de orde kwam een voorstel van de afd Scheveningen om art. 26 van het huishoudelijk re glement te wijzigen (het betreft het door de af- deelingen naar gelang van hun ledental, uit te brengen stemmen); het werd met geringe meer derheid verworpen. Nadat er een gemeenschappelijke koffietafel was gehouden, hield ds. K. van Aaken, uit Delft, een toepasselijke rede, waarbij de Christelijke Zang- vereen, Eeensgezindheid, dir. de heer F. Baak, haar medewerking verleende. Proefnemingen ïn de Rood© Zee voor tropisch vïsscherij-ondeirzoek. Allerlei fantastische verhalen doen op het oogen blik de rondte in IJmuiden over het onlangs naar de Roode Zee vertrokken motorschip „De Knik ker", waarvan drie correspondenten destijds enkele bijzonderheden mededeelden. Hardnekkige geruchten loopen er in deze Noordzeehaven, dat dit kostbare motorjacht niet zcu dienen voor proefnemingen op diepzeevissche- rijgebied, doch bestemd zou zijn om in 't ge heim de paarlvisscherij te gaan uitoefenen. Een schatrijke Mohammedaan, vroeger Hollander, zou alles bekostigen en het waas van geheim zinnigheid dat bij het geheel door de goe-gemeen- te werd geweven, werd niet weinig vergroot door de gefluisterde bijzonderheden dat de eigenaar afwisselend in Djeddah en Monte-Carlo woont, een Mohammedaansche vrouw heeft en de beman ning van zijn jacht grootendeels uit Arabieren zou bestaan. Naar aanleiding van al deze verhalen die tot ons kwamen zijn wij aldus lezen we in De Tel. ter plaatse eens een onderzoek gaan instellen en hadden daarbij met enkele ingewijden op zeevis- scberijgebied een onderhoud. Onze zegslieden bleken niet onbekend met de in IJmuiden loopende geruchten die in sommige kringen het gesprek van den dag vormden maar wezen dadelijk op het voor de hand liggende feit, dat al bevatten verhalen waarheid, er toch niets geheimzinnigs in behoefde te liggen. Iedereen kan immers op paarls «aan visschen als hij daar zin in heeft, Hoofdzake- ijk zijn de fantasiën in de wereld gekomen door de buitengewoon knappe en ook luxueuse con structie van het motorjacht, die geheel afwijkt van de bekende modellen. Met een der directeuren van de Maatschappij „Noorderlicht" te IJmuiden, den heer H. W. de Voogt, tevens constructeur van „De Knikker", hadden we hierover een langdurig gesprek. Alle loopende geruchten over de z.g. geheimzin nige paarlvisscherij verwees hij lachend naar het rijk der fantasie. Wel vertelde hij dat met het jacht belangrijke proefnemingen zullen worden ge houden voor de tropische zeevisscherij. Dit motor jacht is het grootste dat tot heden in Nederland werd gebouwd. Dit geschiedde naar de plannen en onder toezicht van den heer H. W. de Voogt die op 't gebied van 't jachtenbouwen een reputatie in ons land geniet op Bolle's scheepswerven en machinefabriek te Bolnes. Niet alleen als jacht is „De Knikker" belangwekkend, maar vooral door de inrichting van het zeevisscherij-onderzoek, waarvoor de heer De Voogt verschillende soorten trawlnetten ontwierp, zooals o a. beugen-, haring-, sardien-, ansjovisnetten. Het model van „De Knikker" is in verkleinde mate in hoofdzaak ge construeerd zooals, volgens den ontwerper, een moderne, goede IJslandtrawler er zou moeten uit zien, gecombineerd met gestelde eischen voor een goed zeejacht. De lengte bedraagt 33 Meter, met een grootste breedte van 5.7 M. en een diepgang van 2.40 M, De waterverplaatsing bedroeg geheel afgeladen voor de reis ongeveer 180 ton. In het schip bevindt zich een laboratorium voor het vis- scherijonderzoek en het ontwikkelen van foto's. Er zijn verder gezellige salons, badkamers en slaap vertrekken. Het is geheel ingericht op het verblijf in de tropen. De lieer De Voogt achtte het lang niet onmoge lijk dat met dit jacht ook voor onze visscherij waardevolle proefnemingen zullen worden gedaan. Inderdaad is de eigenaar een tot het Mohamme danisme bekeerde rijke Hollander die in Djeddah zijn hoofverblijf heeft. Het was te hopen, zoo be sloot de heer De Voogt ons gesprek, dat er meer rijke landgenooten bereid waren, in 't belang der visscherij dergelijke proefnemingen te laten uit- >eren, - Een Japansche groep visschers is voornemens de.wateren van Ambon te gaan exploiteeren, De motorkotter Zeemeeuw (IJM. 205) in 1923 op de werf 's Landswelvaren te Vlaardingen ge bouwd en toebehoorende aan den liegr L. van der Valk te IJmuiden, is verkocht aan de Maatschap pij Oceanie te Antwerpen. SCHEEPVAART. In de week van 21 tot 28 December lQ?e JJ- Mj63 2: te IJmuiden door de Noordzeesluitzen geschm uit zee 45 stoomschepen en 1 zeelichter en j zee 42 stoomschepen en 1 zeelichter. ölJ Voorlezing is gedaan van een uittreksel het scheepsjournal van de Milton Star. Hje j blijkt dat dat schip bij vliegenden storm uit "J koers is gedreven tot onder de kust van Tersch 1 ling, en een scheepje overvaren heeft hetwelk ij gevolge daarvan gezonken is. Pogingen oo 5 maar een der opvarenden te redden o.m, js j beproefd met een stormladder hebben geja Het vermoeden heeft bestaan, dat het overv ren vaartuig de vergane loodsschoener van schelling is geweest. Volgens de eenparige v» klaring van de opvarenden van de Milton St was het vaartuig, hetwelk dit schip overvat heeft, veel kleiner dan de loodsschoener, waan' hun de teekening getoond is, en had daar nje mede gemeen. Later is aangespoeld- op Texel e» sloep van de zeillogger Clara M. A. 29, en U daarna het lijk van den schipper van de Cly zoodat is aan te nemen, dat deze zeillogger man en muis vergaan is, daar er verder niets van gehoord is. Een der opvarenden van de ton Star heeft op een der zeilen van het oven ren vaartuig twee letters en drie cijfers gezien, 1 Uitspraak volgt later. A Mej. K. GLAS - Huygensstraat 38, wenscht. hare Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. LEO P. TISMEER, Fotograaf. p.f. Firma C. VAN VREDE, p.f. P. SINJEWEL, p.f. Schilder en Behanger. P. VAN DER WIJK en Echtgenoote, Café NEUTRAAL, Kanaalstr. 148, wenschen hun geachte Clientèle en vrienden een gelukkig Nieuwjaar. P. DE VRIES TAILLEUR, m.g. Heeren-Modes. T. LEVASIER RIJWIELHANDEL, Prins Hendrikstraat 89, wenscht zijn clientèle, vrienden en be kenden een gelukkig Nieuwjaar. P. BOUMAN. m.g. p.f. G. W. BLLÏDORP L. BLIJDORP—v. d. VALK. naar Oetker'sdtecspt, gdbsMas® me Backln vervangt de Gist. 250 gr. boter f 0.70 of macg. f Gt30 2 eetlepels suiker (5® gram) 0.021/, 6 eieren0l36 500 gram tarwebloem0.16 1 pakje Dr. Oetker's Backln 007*/. 1 pakje Dr. Oetker's Vanille» suiker„005 V, liter melkOtt 1 citroen „o»0««a.... N OM een weinig rum ftlS fl. Bereiding: Nadat de boter tot roem geroerd is, worden onder aanhoudend roeren suiker, eieren, het met Backin vermengde meel ea melk toegevoegdvervolgens mengt men de geraspte citroenschil, Vanillesuiker cn rum door het deeg en beslaat het tot er zich blaasjes vormen. Bak nu in een heetgemsakt wafelijzer de wafelen op een matig vuur. Men lette erop het ijzer voor elk gebruik met een stukje spek in te smeren. Men lette vooral op Backin van Dr. Octker, en dat op elk pakie ils Eenige Importeurs E. Ostermann Co„ A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook :en grati sreceptenboekje toezenden wenscht zijn geachte clientèle een gelukkig Nieuwjaar. VER. NOORD-HOLL. PARTICULIERE m. h. g. m. h g Velsen SIGARENMAGAZIJN KANAALSTRAAT. p.f. p.f. AANNEMERS. O ARAGE BIK- EN ARNOLDKADE 15 wenscht hare begunstigers een Gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. p.f. p.f. Agent: W. TROMP, KANAALSTRAAT 33. wenschen hun geachte cliïntèle, vrienden en bekenden een QELUKKIO NIEUWJAAR.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2