IJSBAAN „VELSEN" .A gent gevraagd Schrijfmachine» Nette Kostganger tiaringhandel 7 e huur '/z Pakhuis Zi t-Slaapkam er StJ»ldr»ad,Traw laet t ei?(Xch eu en To a w f- r BERICHT I Burgerwoonhuis, een Pakhuis, een Winkelhuis, Een Bouwterrein groot winkelhuis een nette Woning IT tl ALIA THEATER 1JMUII)Ë> Wegens enorm smceeB hebben wy j WOENSDAO 13 EN DONDERDAO 14 JANUARI 8.15 UUR Geprolongeerd ÖRftMJE HEIN „DB LANDHAAIEN". lange reis langs de Wüstelaan naar Santpoort ondernemen. Dat nu is op den duur voor een h zoo sterk uitbreidend deel der gemeente, als ir in wording is, niet gewenscht. Bovendien in daar verscheidene kinderen thans te Bloe- ndaal school, voor wie. voorshands zeker beter .atsing ware te geven op de school te Jan Gij- ivaart. )an komen wij tot het U.L.O., Wij meenen te ten, dat er reeds lang bij B. en W. plannen i om van de school te Santpoort een U.L.O.- 100I te verbinden en daartoe den grond eertijds :et door de woning van den heer Dalmeijer, te itemmen. Wij zouden daar gaarne iets naders i vernemen, omdat het ons wel wenschelijk jrkomt, dat, met de voorziening in dit onder- s in het zuidelijk deel der gemeente, waarop ids meermalen is aangedrongen, spoed wordt naakt. in dan ten slotte het voorbereidend onderwijs IJmuiden. Wij laten het voorber. onderw. in ïfdzaak onbesproken, wijl het een onderwerp i bespreking in de onderwijs-commissie uit- akt. Echter moeten wij een uitzondering ma- i voor IJmuiden. De behandeling dezer zaak in vergadering van 1 Dec. is anders geloopen -dan ons hadden voorgesteld. Intusschen het eerst )dig, uitbreiding van de school aan net Wil- isplein, is hiermede verzekerd. Echter wen- ien wij thans meteen te komen met een voor- 1 tot een nieuwe 3-klassig voorber. school over brug. Wij wenschen die aanvraag te beschou- n buiten verband mét de behoeften in andere ïlen der gemeente, zooals ons bij het inzake voorber. tusschen partijen in de ond. comm. naakte accoords is toegezegd. )it is ons door den heer Vermeulen betwist, liter moeten wij er in dit verband aan herinne- i, dat met de definitieve voorziening voor IJm. Dit kan zijn bedoeld, die zooals thans aan tooi C in het leven geroepen een schooltje met e klassen. Want het voorstel, uitgaande van de ).A.P. destijds en als een zeer voorloopige re- ing aangediend, was er ook een van de drie issen en dit is juist door den heer Dunnebier ir bestreden met het argument, dat hem dat el te voorloopig was en hij een definilieve voor- ining wenschte omdat hij wilde weten, waaraan toe was. Wij hebben dus alle. reden om aan s standpunt in deze vast te houden en wij mee- q dat ook de rechterzijde op grond van een ge takte afspraak verplicht is aan de tot standko- ng van dit voorstel mede te werken, afgeschei- n van de voorziening van de behoefte aan dit derwijs in de andere afdeelingen der gemeente. ■De heer Nijssen zegt een enkel woord te willen reken over de wethouders-verkiezing. Spr. zegt »n namens de rechtsche fracties een verklaring hebben afgelegd en meent dat die duidelijk ge- eg was, Spr. wil daarom herinneren aan 1923, e toen de politieke partijen elkander hebben polst, inzake de wethoudersverkiezing. Men ïcnde dat er één iinksche en twee rechtsche ïthouders moesten komen. Maar de Iinksche icties hebben toen gemeend dat zij het alleen :1 af konden, omdat zij geloofden dat de rec'nt- ne fracties verdeeld waren. Toen de heer Lan- weert met 21 stemmen werd gekozen, werd de K. fractie met 5 zetels gepasseerd en werd die ictie door links geen zetel waardig gekeurd, at men dus voorzichtig zijn. De heer ten Broeke zegt een opmerking te wil- 1 maken naar aanleiding van een uitdrukking n den heer Schaar, waarop de heer Vermeulen ïds wees. Spr. zegt dat de toekomst niet is aan S. D. A. P., maar aan Koning Jezus en zijn |c, Spr. gelooft wel dat het stoffelijke zich in toekomst meer en meer zal doen gelden, maar ;h zal de stof niet overheerschcn. Spr. zou de D.A.P. voor zulke uitdrukkingen willen waar- luwen, de geschiedenis bewijst dat het zoo heel ders gaat, waarbij spr. .herinnert ian .de ge- hiedenis van koning Herodes, wiens heetliik- id zoo spoedig verging. De heer Visser zegt dat men de S.D.A.P. ver- :erd begrijpt, als zij zegt: de toekomst is aan is. Wij zouden ook niet gaarne willen dat in de ekomst d? stof zou overheerschen, zegt spr. en Als uw Kinderen zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk 3060-90 C. PUÜèt de oprichting van het instituut voor arbeiders ontwikkeling en de jeugdorganisaties bewijzen, dat wij ook geestelijke ontwikkeling willen. Als wij dus spreken van de toekomst aan ons be doelen wij daarmede niets tegen den godsdienst. De heer Dunnebier: Dat zullen wij later wel zien. De heer Nijssen: Louter theorie. De heer Visser spreekt dan over de wethou ders-verkiezing. Spr. zegt dat men allerlei ver keerde voorstellingen maakt en zegt dat de zui vere kwestie is. dat de S. D. A. P. de verant woording voor het optreden van wethouder Lan- deweert niet langer kon dragen. De heer Schuitenmaker: Noemt u dan feiten. De heer Visser zegt dat de beoordeeling hiervan aan de S.D.A.P. is. Spr. betwist dat er een cam pagne tegen den heer Landeweert gevoerd werd en dat er andere leden ambities hadden voor het wethouderschap. De heer Schuitenmaker: Maar twee derden in onze gemeente gelooven dit. De heer Visser spreekt dan over de winstuit- keering van het gasbedrijf en acht de beste oplos sing aanneming van het voorstel der gascommis- sie, om de 1" 70.000 te reserveeren, zoodat bij eventueele schommelingen van de kolenprijzen hieruit geput kan worden. Spr. zegt dat de grief blijft dat rechts de zaken vooruit beslist en spr. noemt als voorbeeld de wethoudersverkiezing, die vooruit door rechts was klaar gemaakt. Opmerkelijk blijft ook, dat de neer Tusenius eerst tegen de nieuwe Chr. school op Wijkeroog stemde en later er voor was. De heer Maas: Toen was hij al wethouder. De heer Visser spreekt dan over het vragen aan ambtenaren, tot welke politieke partij zij be- hooren en blijft dit ongewenscht achten. Iemand, die een vooraanstaande plaats in de politiek in neemt, kan toch een uitstekend ambtenaar zijn, Spr. zou tenslotte geen verbod van het houden van meetings op Zondag in Velserbeek te willen en wees er daarbij op, dat ook van kerkelijke zij de meetings op Zondag zijn gehouden in het park. Hierna wordt gepauzeerd. Na heropening is eerst het woord aan den heer Dalmeijer. Deze spreekt eerst zijn teleurstelling uit over de wijze van het opmaken van het af- deelingsverslag, omdat men hierin kan nagaan, welke leden de verschillende opmerkingen maak ten. Spr. zou voortaan willen één' verslag van het afdeeling'sonderzoek. Spr. vindt ook de datum van deze vergadering ongeschikt, omdat de raadsleden feitelijk slechts twee dagen hadden om de memorie van antwoord met bijlagen te bestudeeren. Spr. zegt dat B. en W. over verschillende in de afdeelingen gemaakte opmerkingen zeer los zijn heengegleden. Als spr. ziet het antwoord op uitin gen als ,,het uitstippelen van groote lijnen" zegt spr. dat B. en W. toch heel goed kunnen begrij pen, dat hiermede niet bedoeld worden de pro gramma's van de politieke partijen. Spr. is evenmin tevreden over het antwoord in zake de opmerking over een goed wegennet. Hierin hadden wij meer vaste lijn willen zien. Spr. zegt dat meerdere leden zich over 't al gemeen met het beleid van B. en W. konden ver eenigen, maar dit gaat voor ons maar niet zoo gemakkelijk, zegt spr. Met name niet wat het fi- nanciëel beleid betreft. B. en W. zeggen het te kort van f 165.000 op de begrooting niet te heb ben kunnen vinden. Maar dit is heel eenvoudig, want als de winst van het gasbedrijf en het over schot er niet was, hadden we f 165.000 te kort De heer Dunnebier: Als we den hoofdelijken omslag niet hadden, was er nog veel grooter te kort. De heer Dalmeijer zegt dat B. en W. in één zaak- een vaste lijn volgen, n.l. in het storten van de winst van het gasbedrijf in de gemeentekas. Het gaat zelfs in stijgende lijn. Spr. zegt dat een gelukwensch voor het besluit, om het gas van de Hoogovens te betrekken, hier niet op zijn plaats is. Het kan nog wel anders worden. Als de kolenprijzen stijgen en we niet zulk een groote winst uit het gasbedrijf halen, zullen we onvermijdelijk de inkomstenbelasting moeten verhoogen. Inzake de kosten van algemeen beheer bevre digt spr. ook niet, wat B. en W. hierover opmerk ten. Spr. heeft een lijstje van 20 gemeenten van de groep als onze en dan neemt inzake kosten van algemeen beheer de 4e plaats in. Als we op verschillende vragen van den wethouder van fi nanciën geen antwoord, krijgen, is het voor een raadslid wel eens om wanhopig te worden. Spr. pleit voor stabilisatie in de belastinghef fing en waarschuwt er voor, dat de belasting hel volgend jaar weer verhoogd zou moeten worden. Daarom is het z, i. beter de belasting thans niet te verlagen. Spr. beveelt nog eens aan het leenen van een bedrag voor de jaarlijksche aflossing der schuld, waardoor het bedrag, thans daarvoor benoodigd uit den gewonen dienst, besteed kan worden voor productieve werken. De heer Dunnebier: Het is heel eenvoudig, je maakt nieuwe schulden en betaalt de oude niet. De heer Dalmeijer zegt niet te willen bezuini gen op de ambtenaren en hun salarissen, want te veel ambtenaren hebben we niet. Maar op ver schillend gebied is nog wel te bezuinigen. Spr. zegt dankbaar te zijn dat B. en W. de aan leg van een exporthaven te IJmuiden zullen be vorderen, maar we zouden gaarne eens weten, hoe dit zal gesohieden, wat ze zullen doen. De heer v. d. Steen: Dat is een geheim. De heer Dalmeijer spreekt dan over de wening- voorziening en zegt dat de behoefte aan wonin gen sneller stijgt dan de voorziening daarin. Spr. vreest daarom dat we hiermede nooit klaar ko men. Spr. pleit voor meerdere toezicht op de wo- ningbouwvereenigingen, op centralisatie van hel beheer, op leiding inzake de te bonwen wonin gen. Daarom zou spr. daarvoor een centrale in stelling wenschen, waartoe spr. in een voorstel een uitnoodiging tot B. en W. doet. De heer Sluiters vraagt waarom de begrooting eerst nu wordt behandeld en niet in het afgeloo- pen jaar. Spr, zegt, toen hij vanmorgen de sprekers ge hoord heeft, gedacht te hebben aan een versje van Jac. van Lennep: Wat zal in Hollands tuin Den boom het best doen groeien, Het mesten of het snoeien7 Spr zegt dat er geniest en gesnoeid is. Maar toch heeft hij niet gemeent dat de partijen tot el kaar kwamen en dat de wil voorzat, om er het van te maken, wat er van te maken is Spr. /.egt dankbaar te zijn voor den gunstigen financieelen toestand onzer gemeente, maar toch zou spr. de winsten en overschotten zoo maar niet willen ge bruiken of reserveeren. Spr. zou de winst voor namelijk willen gebruiken voor sociale doelein den. Inzake de wethouderscrisis zegt spr. de eenigc te zijn, die van niets wist. Spr. had gedacht, dat men den heer Landeweert had willen herkiezen en indien dit niet was gebeurd, had men de S.D. A.P. de vrijheid moeten laten om een candidaat aan te wijzen. Een andere zaak was, of wij deze candidaat geschikt hadden bevonden. Spr, zegt dat de wethoudersverkiezing een on- aangenamen indruk heeft gemaakt, ook in recht sche gelederen, zoodat b.v. een hoogstaand per soon den wethouder van financiën vroeg, of rechts nu heelemaal aan dén leiband van den heer Vermeulen liep. Spr. wil den soc.-dem. niet hard vallen over de opmerking: ons is de toekomst. Spr. heeft mede lijden met hen en zou willen, dat zij verstonden, dat het zonder den godsdienst niet gaat. Zooals ook Ds. v. d. Heide in zijn kerstrede heeft gezegd. De heer Bosman zegt zich te hebben verbaasd, dat van een fractie van 6 leden alle leden het woord hebben gevoerd. Spr. meent dat er dezen morgen en vanmiddag niets rieuws is gezegd er. daarom zal spr, niet deelnemen aan de algemee- ne beschouwingen. De Voorzitter erkent dat de begrooting te laat behandeld wordt en heeft dan ook gezegd: dat mag nooit meer. De oorzaak is dat de begroolin- gen van de onderafdeelingen te Iaat binnen kwa men. Wat het afdeelingsverslag betreft, sp- zegt dal het reglement van orde bepaalt, dat van iedere afdeeling een verslag moet uitgebracht worden. Spr. zegt dat er voor het opstellen van de me morie van antwoord meer tijd noodig was. Wat nu is gezegd, is de tweede instantie en spr. is het eens met den heer Bosman, dat er niets nieuws gezegd is vandaag. Spr. gelooft dan ook dat het 't beste is voor het college, om maar niet teveel op de zaken in te gaan. Wat den vacantietoeslag aan de arbeiders be treft, deze is geschrapt, omdat Gedep Stalen cr zich legen verklaarden. Maar we weten uit de voorstellen dat deze weer zal worden toegestaan. Inzake het algemeen beheer, zegt spr, dat vele van de genoemde gemeenten 10000 en meer in woners minder tellen dan Velsen. Spr. zegt dat men trouwens heel goed weel, dat de secretarie zuinig beheerd wordt. Wat de openbare leeszalen betreft, spr. is daar een sterk voorstander van, maar ziet ze gaarne opgericht door particulier initiatief. De verpleging van krankzinnigen te Gheel ge schiedt alleen op advies van den psychiater. Er is gezegd dat de raadsleden er met een Jantje van Leiden worden afgemaakt, maar daar zijn het hier de raadsleden toch niet voor. Men heeft hier het schriftelijk en mondeling vragen- recht en kan, als men niet tevreden is, er over debatteeren. Wat de kwestie van de electricileitslevering betreft, daaraan zal het college alle aandacht wijden. De heer Dunnebier zegt aan den heer Schaar geen groote zwaai gemaakt te hebben inzake de steunverleening, maar men kan toch van meening zijn, dat een mildere toepassing gewenscht is. Spr. zegt dat de heer Maas het had over woning- huren van f 8, maar spr. wijst er op, dat er ook vele woningen met mindere huren zijn. Wat de opmerking van den heer Schaar be treft, als zou onze gemeente een vluchtheuvel van kapitalisten worden, spr. wenschte dat het waar was en gelooft dat de soc.-dem, het ook wel zouden willen, Spr. zegt dat door B. en W. alles wordt ge daan om de 295 woningen gebouwd te 'krijgen, maar het geeft heel wat moeite. Spr. beantwoordt verder verschillende opmer kingen inzake woningbouw en wegenverbetering. De heer Tusenius zegt alle beschuldigingen in zake zijn verkiezing tot wethouder af te wijzen. Inzake de stichting van chr. scholen, zegt spr. dat de hoogere besturen hier wel zullen beslissen, zoo als ze ook ten opzichte van Wijkeroog beslist hebben. Spr zegt dat- de. heer Schaar een opmerking maakte over sprekers particuliere loonpolitiek, welnu, spr. wil zeggen dat als die door alle par ticulieren zoo wordt gevoerd, de moderne arbei dersbeweging heel wat wind uit de zeilen zou worden genomen. Wat het onderwijs betreft, zegt spr. de samen werking tusschen ouders en onderwijzend perso neel steeds door hem zal worden bevorderd. Inzake verschaffing van melk en kleeding op de scholen, zegt spr. te zijn voor verschaffing van melk op de bewaarscholen. Wat kleeding betreft, spr. zegt dat de oprichting van een restantenhuis in onze gemeente in voorbereiding is en misschien s dit iets in deze richting. De oprichting van een ULO-school in nieuw IJmuiden acht spr, nog niet voldoende bekeken. Wat een ULO-school te Santpoort betreft, spr. gelooft dat deze voorloopig niet meer dan 25 35 leerlingen zal tellen. Wat een exporthaven te IJmuiden betreft, spr. zegt dat daar een stukje van oorlog ligt, dan weer het Staatsvisschershavenbedrijf enz. dus vele moeilijkheden. Maar spr. meent dal er steeds weer op gehamerd moet worden, want dal gaatje moeten we hebben. Spr. gelooft dat we niet teveel moeten hakken op het Prov. Electrisch Bedrijf, omdat Gedep. Staten de eigenlijke bestuurders zijn. Het komt ook, omdat vele gemeenten, die voor lageren prijs stroom betrekken, groote winsten hebben gemaakt, waaraan Gedep Staten niets kunnen doen. Wat de opmerkingen over de toekomst betreft, is spreker het eens met den heer Visser, alleen zal het wel wat anders worden en zullen we el kaar wel vinden. De heer Vermeulen stelt voor van de replieken af te zien, omdat het al zoo laat is geworden. De heer Schuitenmaker vraagt het woord voor een persoonlijk feit en zegt niets onvriendelijks tegen den heer Roelse bedoeld te hebber» Deze werpt zich steeds op als onderwijs-specialitcit en spr. luistert vaak met genoegen naar hem. omdat spr. hem daarin autoriteit toekent, maar waar deze zich ook opwerpt als de verdediger van roe de onderwijzers De heer Visser: Dat is een nieuwe insinuatie. De Voorzitter: Ja, zoo wordt het nog erger. Wat bedoelt u nu eigenlijk? De heer Vermeulen: Dat Roelse een beste ke rel is. De heer Schuitenmaker: Dat ik niets persoon lijks heb bedoeld. De heer Roelse: Daar neem ik acte van, maar als de heer Schuitenmaker er op terug komt, dan zie ik dit gaarne in 't openbaar. De heer Visser: In 't Velser Weekblad. De heer Schuitenmaker: Dank u, ik behoor niet lol de hondjes van het vuilnisbakkenras. Behandeld worden nu de verschillende voorstel len en moties. Een voorstel-Dalmeijer c.s. tot instelling van een gemeentelijke woningdienst wordt met 109 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Lange - dijk, Nijssen, Maas, Homburg, Zwanenburg, Hand- graaf, Dunnebier, Tusenius en Vermeulen. Een voorstel-Dalmeijer c.s., waarbij B. en W. worden uitgenoodigd een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de oprichting van open bare waschhuizen en dan met voorstellen te ko men, wordt met 136 stemmen verworpen. Vóór de heeren Dalmeijer, Visser, Schaar, Roelse, Bos man en Schuitenmaker. De voorstellen inzake de voorziening der tan den van de kinderen op de scholen, de voeding op de scholen, de voorstellen betreffende stich ting van ulo-scholen te Santpoort en in nieuw- IJmuiden worden in handen van B. en W. gesteld voor prae-advies. Het voorstel inzake hei weder toekennen van den vacantietoeslag aan de gemeentearbeiders wordt zonder stemming aangenomen. Het voorstel-Dalmeijer c.s. om de sollicitanten voor gemeentebetrekkingen geen vragen te stel len in verband met hun politieke overtuiging, wordt met 118 stemmen verworpen. Vóór stem den de heeren Schaar, Dalmeijer, Roelse, Visser, Schuitenmaker en Bosman. Een voorstel-Roelse om op de begrooting een memoriepost te plaatsen voor subsidie aan de openbare leeszalen wordt met 118 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Maas, Langendijk, Zwanenburg, Handgraaf, Nijssen, Vermeulen, ten Broeke en Homburg. Wordt vervolgd. Vrijdag 15 Januari a.s,, des namiddags 2 uur, voortzetting der behandeling van de begrootingen voor 1926 en de overige nog niet afgehandelde punten der agenda. Wegens plaatsgebrek moeten eenige stukken tot hel volgend nummer vtcl'cr. Heden overleed onze innig geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante DAVIDA VAN NOORDENNE, in den ouderdom van 33 jaar, IJmuiden; Beverwijk: Hilversypi; D. van Noordenne J. van Noordenne Timmerman A. Beenhakker- van Noordenne A. Beenhakker. P. Oort— van Noordenne N. Oort. J. Wittel— van Noordenne W. Witzel. IJmuiden; D. van Noordenne J. van Noordenne Scholder. IJmuiden, 12 Januari 1926. Prins Hendrikstraat 110. De teraardebestelling zal plaats heb ben Vrijdag a.s., des nam. 2 uur. Heden overleed na een langdurig doch geduldig gedragen lijden onze innig geliefde echtgenoöte, moeder, behuwd- en grootmoeder, Mevrouw CORNELIA HANS-geb. VAN PELT, in den ouderdom van ruipi 51 jaar. T. Hans C. Hans P. Hans den Heijer T, Hans, M. Hans A. Hans en Kleinkinderen. IJmuiden, li Januari 1926. Annastraat No. 20. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 14 Jan. a.s. n.m. 2 uur. De Heer en Mevrouw RUTTEN—DE BRUYN bedanken hierbij met weder- keerigen heilwensch voor de gelukwen- schen bij den aanvang van het nieuwe jaar ontvangen. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank, in 't bijzonder aan den Weled. ZeerGel. Heer Dr. VAN LEEU WEN bij de verlossing van onze doch ter en aan Mej. de Wed. SMIT. W. BAARS en Echtgenoote. Velseroord, Januari 1926, Werkhuizen, of KANTOREN gevraagd, door net meisje. Br. No. 2701, bureju van dit blad. gevraagd, (geen beroepskosthu's) Adres bureau van dit blad. Eigenaar van een meer dan 20 jaar bestaande wenscht zijn zaak in een kapitaal krachtige vennootschap onder te brengen. Brieven onder motto Haringhandel, aan het bureau van dit blad. in de Industriestraat, lar.g 20 Meter, ook geschikt voor Autogarsge. Te bevragen bij de Fa. P. rteere en Zonen. met pension gevraagd, van 16Jan, tot 1 Ftbr. a s. Br order No. 2699 bureau van dit blad. VOOR DEN VERKOOP TE IJMUIDEN VAN op provisieb^sis. /Heen uitstekend irgevonde personen, volledig met deze artikelen bekend, gelieve le rtflecteeren ender No. 27C0, aan het lur. van dit blad. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan tot het maken van alle soorten timmer- en metselwerken, !n de hoop door sólied en goed koop werk, het vertrouwen wa rdig te mogen worden. Aanbevelend, R. J. A. WF.STERHU S, Muygensslraat 85. TE HUUR Kennemerlaan 17. Te bevragen Donderdags van 25 uur aan bovenstaand adres. TE HUUR Z.Z Visschershaven groot 6 X 18.50 M2, voor alle doeleinden geschikt. Tevens Woningen te huur te Velseroord en Santpoort, huur prijs van f 6 tot f 10 per week. Zeeweg E 36, Velseroord. TE HUUR W. Beukelszoonstraat 43 (Patrimo nium). Schriftelijk te bevragen Wil- heiminakade 40. Inlichtingen Wil- helminakade8. Direct te aanvaarden TE KOOP aan de jplianakade, breed 7.45 en diep 28 M. Te bevragen bij K. BOON, Bouwkundige, Julianakade 33. TE KOOP beneden winkel, 2 kamers, keuken, W.C., opslagplaats, vrij boven 3 kamers, keuken, W.C., plat. Te bevragen Kortenaerstraal 31, Velseroord en Bloemstraat 88. Direct gevraagd in IJmuiden Brieven H. v. Zomeren, Dubbele Buurt 46, Halfweg N.M. voor IO Old. per maand in huurkoop, levert DE NEDERL. SCHIJFMACHINEHANDEL, T. 31218. Heerengracht 263, Amsterdam. - Vraagt inlichtingen. Donderdagmiddag halfeen opening der NIEUWE l/SBA AN, gelegen aan den Rijksstraatweg nabij Velserbeek", alleen voor houders van seizoenkaarten Prijzen der seizoenkaarten f 1.50 plus 30 cent be lasting. Des avonds is de baan electrisch verlicht. Opening 's avonds 7 uur. Entrée 50 cent plas 10 cent belasting. Seizoen kaarten ook Donderdagavond geldig. Zie verder de aanplakbiljetten. Oelegenheid voor rijwielstalling op de baan. I film met zang, een tcheis uit het Amsterdamsche Volksleven 1 naar het bekende tooneelstuk van HERMAN BOUBER. Zangteksten van LOUIS DAVIDS en MARQIE MORRIS. Explicatie door de beroemde jordaan vertolkers, Jo en Piet, den Heer en Mevrouw SCHUURMAN. Zaal en Baicon, gereduceerde prijzen. Opvoering van het groote Tooneelspel in 5 bedrijven Een spel uit de onderste lagen der samenleving. Zangteksten van Chef van Dijk, muziek Octave van Aerschot. PRIJZEN DER PLAATSEN: f 1 25, 1.00, 0.75 en 0 50 Plaatsbespreking als gewoon.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3