Drukkerij Sinjewei de directrice, Mej. H, Polak, en een assistente huiselijken arbeid verrichten. Rabbijn De Vries ui' Haarlem komt eens per week met ze spreken. ilei Tehuis, dat zeer hygiënisch is ingericht, bevat plaats voor 12 meisjes. POLITIEPOST VELSEROORD. Door de politie zijn 5 Iosloopende honden opgevangen, waarbij een zwarte cocker-spaniel. Donderdag zijn door de politie 10 rijwielen in freslag genomen, die nog niet van een belasting plaatje waren voorzien. Aangehouden werd G. S., een woonwagen bewoner, die gesignaleerd stond in het Alg. Po litieblad, daar hij nog wat met de justitie te ver effenen had. De man betaalde de boete en is daarop weer vrijgelaten. Woensdagavond werden de wielrijders G. S. uit Alkmaar en A. E. M. uit Wijk aan Duin be keurd wegens het rijden zonder licht. Donderdag werden door de politie in sa menwerking met de belastingambtenaren 18 rij wielen in beslag genomen, daar ze niet van een belastingplaatje waren voorzien. Wegens het venten, zonder daartoe vergun ning te hebben, werd bekeurd P. van K. uit Baarn. POLITIEPOST WIJKEROOG. Zondag is proces-verbaal opgemaakt tegen A. A. d. W., wegens het z.g. snorren met een autobus, waarvoor hij geen vergunning heeft. Dinsdag werden bekeurd wegens het rijden zonder achterlicht de autobestuurders H. van S. te Oostzaan, G. A. M. te Amsterdam en G. G. te Beverwijk. Blijkens den op den zelfden dag met den in specteur van het lager onderwijs gehouden be spreking gaat deze hiermede accoord. B, en W. stellen voor de gevraagde medewer king te verleenen en het gebouw der voormalige nijverheidsavondschool aan genoemde vereeniging in bruikleen te geven. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. UIT DE GEMEENTE. VOOR DEN RAAD. De Gasprijzen. B. en W. stellen den raad voor de thans bestaande gasprijzen voor dit jaar te handhaven, n.l. 8 cent per M3 over den ge wonen meter, 9 cent ever den muntmeter en cent voor industrieel gebruik en verwarming van groote en gemeentegebouwen, met dien ver stande, dat boven een gebruik van 8000 M3 1 cent per M3 reductie wordt gegeven. Grondbedrijf. B. en W. stellen voor de niet tot het wandelpark behoorende gronden van het landgoed Velserbeek in te brengen in het ge meentelijk grondbedrijf en om de rente hiervoor nog tot 1 Januari a.s. uit den gewonen dienst te bestrijden. Ruiling van grond. B. en W. stellen voor met de provincie Noord-Holland een ruiling van grond te Santpoort aan te gaan, ten behoeve van een uitweg voor het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf. Chr. Volksonderwijs. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs te Velseroord om de benoo- digde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de stichting van een bijzondere lagere school aldaar, schrijven B. en W. aan den raad, dat bij de aanvrage zijn overgelegd verklaringen van ouders van 85 kinderen, van wie 65 kinderen een openbare lagere school bezoeken, terwijl 20 nog niet op een openbare lagere school waren geplaatst. Al deze kinderen zullen op den dag, waarop het schoolbestuur de school denkt te openen n.l. 1 Mei '26 den vereischten leeftijd hebben bereikt, zoodat voor medetelling alle 85 kinderen in aan merking komen. Aangezien voor de gemeente Velsen vereischt wordt een aantal van 60 kinde ren, voldoet de aanvraag aan de wet en dient de gevraagde medewerking te worden verleend. Het schoolbestuur had zich bereid verklaard overleg te plegen omtrent de beschikbaarstelling van een bestaand gebouw. Dit overleg heeft plaats gehad, waarbij bleek dat het schoolbe stuur genoegen neemt met de beschikbaarstelling van het gebouw der voormalige nijverheids avondschool voor ambachtslieden te Velseroord, nadat dit gebouw voor het geven van lager on derwijs geschikt zal zijn gemaakt. De Weldadigheidspostzegel. In onze Gemeente wordt opvallend weinig re clame gemaakt voor den verkoop dezer zegels, waarvan de winst dit jaar komt ten bate van den arbeid voor het Bescherming- en hulpbehoevende kind. Vorige keeren deelden de eigenlijk ZWAKKE kinderen nog niet in de opbrengst, doch slechts de geestelijk en sociaal afwijkenden. De derde keer, dat -deze verkoop hier te lande nu geor ganiseerd wordt, belooft-de opbrengst die der vo rige jaren te overtreffen; de Gemeente Velsen mag in deze niet achterblijven en moet bijdragen tot het succes. Onderstaande vereenigingen, als belanghebben den bij de opbrengst, lieten na voor de propagan da der zegels een groot aantal fraai uitgevoerde reclamebiljetten op daarvoor aangewezen plaatsen ophangen en verspreidden bij bekende firma's en handelhuizen een klein reclamebiljetje; buiten dien wekken de vereenigingen bij deze den lezers dezer courant op, zelf een serie der zegels te koopen en vrienden en kennissen aan te sporen, netzelfde te doen. De zegels hebben een onbeperkten geldigheids duur, worden verkocht in de prijzen van 271/,, en 10 cents, resp. voor 4, 11 en 12l/n cent; na 16 Januari a.s., als de verkoop aan de postkantoren stopgezet wordt, krijgen de zegels voor verzame- aars een groote waarde; ze zijn vervaardigd naar een ontwerp van den bekenden teekenaar Molken- boer en stellen provinciale wapens voor, in zeer fraaie kleuren uitgevoerd. Koopt allen deze zegels voor het goede doel en maakt er propaganda voor. Afd. van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en' Vacantiekolonies, Y, J. Reitsma, Secretaris, Afd. van de Centrale Commissie tot uit zending van kinderen naar buiten, Zr. T, de Beurs, Secretaresse. 48 Italianen, 31 Franschen, 89 Tsjechen, 52 SIo- venen, 28 Hongaren, 4 Russen, 6 Roemeniërs, 12 Serviërs, 9 Amerikanen, 4 Luxemburgers, 2 En- gelschen, 3 Zwitsers en 1 Oekrainer. Verder waren er 17 personen van onbekende nationaliteit. Voor de gemeente Kerkrade zijn deze cijfers: Duitschers 3398, Belgen 503, Oostenrijkers 365, Polen 125, Franschen 73, Italianen 70, Tsjechen 17, Zwitsers 11, Letten 8, Russen 6, Serviërs 5, Oekrainers 4, Portugeezen 2 en 944 zonder nationaliteit. Brunssum telde onder zijn bevolking 2061 Duit schers, 250 Oostenrijkers, 203 Polen, 133 Belgen, 74 Italianen, 16 Tsjechen, 14 Serviërs, 11 Engel- schen en 31 zonder nationaliteit. In Hoensbroek woonden: 1311 Duitschers, 189 Polen, 114 Belgen, 91 Serviërs, 83 Oostenrijkers, 48 Italianen, 21 Tsjechen, 6 Russen, 1 Roemeen, 5 Hongaren, 1 Engelschman, 1 Zwitser, 3 Lithau- ers, 4 Franschen en 40 menschen zonder nationa liteit. NIEUWE UITGAVEN. Rijksielefoonnet IJmuidenw Nieuwe aansluitingen. Sminia J., vrachtrijder, -Visscherstraat Beverwijk. - Wij ontvingen het Kerstnummer van De Kleinveeteelt, geïllustreerd weekblad, gewijd aan de fokkerij van en liefhebberij voor pluimvee, ko nijnen, honden enz., uitgave van de N.V. De Vlijt te Arnhem. Het ziet er keurig uit en' bevat als bij lage een mooi-uitg'evoerde plaat met Hamburger goud-laken en Hamburger goudspel-hoenders. - Van de Eerste Nederl. Verzekering-Mij. en de Verzekeringsbank De Nieuwe Eerste Neder- landsche te 's Gravenhage, agent de heer C. Janus te Velseroord, ontvingen wij een practische en keurig'-uitgevoerde zakagenda voor 1926. - Wij ontvingen een paar aardige kalenders van de Levensverzekerings Mij. R. V. S. te Rot terdam, met aardige plaatjes in kleurendruk naar bekende schilderijen. Een mooie kalender is die van de Stoomverve- en Chemische Wasscherij De Regenboog te Tilburg, met het in zeer mooie kleuren uitge voerde plaatje, een binnenhuis van Peter de Hoogh. VISSCHERIJ. De door den heer L. v. d. Valk alhier aan de Mij. Oceanic te Antwerpen verkochte motor- kotter Zeemeeuw is herdoopt in Belgica. Het schip vertrok Dinsdag van Antwerpen naar Ko penhagen. Zaanlandsche Zeüvereenigmg. De uitgeschreven 2de Watersport-tentoonstel ling, georganiseerd door de Z. Z. V., welke ge houden zou worden op 1, 2, 3 en 4 April 1926 te Koog aan de Zaan, zal met 1 dag verlengd worden. De datums zijn dus thans 1-2-3-4 en 5 April, Op beide Paaschdagen is dus de tentoonstelling geopend. De zeilwedstrijden met modeljachten zullen gehóuden worden op 4 en 5 April '26. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Invoer aardappelen Finland. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken deelt mede, dat op haar secretariaat ter inzage ligt de op dit oogenblik in Finland geldende bepalingen met betrekking tot den invoer van aardappelen. Het vreemde element in de mijnstreek. De gemeente Heerlen had, volgens de N. Koer., op 1 Januari j.l. onder haar inwoners 5232 Duit schers, 498 Belgen, 587 Oostenrijkers, 335 Polen, ^Naar we vernemen is door een IJmuider reederij, dezer dagen een stoomtrawler uit En geland aangekocht. Reeds is een bemanning naar Huil vertrokken om het schip te halen, De stevige wind, die Donderdagmiddag vrij onverwacht opstak, dreigde voor verschillende van de kleinste soort vaartuigen noodlottig te worden. Ze hadden althans veel moeite om bin nen te komen en een er van had zelfs de hulp van een voorbijvarende sleepboot beslist noodig. Gelukkig werd die hulp welwillend verleend en kwamen allen, zonder ongelukken binnen. Gedurende de week van 31 Dec. 1925 tot en met 6 Januari 1926 kwamen alhier de navolgende vaartuigen binnen: 70 stoomtrawlers, 1 zeillogger, 1 stoomharing- logger en 10 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 897 tot f 4643; zeilloggers van f vtot f 722; stoomharing-loggers van f to.t f 1675, terwijl de kustvisschers totaal f 239 besomden. De aanvoer bestond uit 301.300 K.G. trawl- visch en 93 kantjes haring. De opbrengst bedroeg f 168.771,20. De toestand der kustvisscherij in November 1925. Naar de afdeeling Visscherij van het departe ment van binnenlandsche zaken en landbouw ons mededeelt, werd de kustvisscherij in Novem ber belemmerd door stormachtig wéder, sneeuw en vorst. In den Dollart en de Lauwerzee en de Zuid- Hollandsche stroomen en zeegaten werd de vis scherij drukker, in het Noordelijk deel der Zui derzee daarentegen minder druk uitgeoefend dan verleden jaar November. De geldelijke uitkomsten der visscherij in den Dollart en de Lauwerzee waren thans beter, die van de Zuiderzee en de Zuid-Hollandsche stroo men en zeegaten daarentegen minder goed dan verleden jaar November. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in den Dollart en de Lauwerzee 310.862 K.G. en f 5527 (147.443 K.G. en f 3872 in November van het vorige jaar), in de Zuiderzee 2.087.137 K.G. en f 132.164 (2.400.886 K.G. en f 165.086 in November- 1924), in de Zuid-Holland- sche stroomen en zeegaten 347.431 K.G. en f 26,582 (verleden jaar November 476.959 K.G. f 32.788). Uit Zeeland werden verzonden 1.490.300 oesters ter waarde van f 166.960 en 6,151.100 K.G. mosselen ter waarde van f 88,980 (verleden jaar November 3.266.800 oesters ter waarde van f 303.940 en 6.001.700 K.G. mosselen ter waarde' van f 95.730). In de Zuiderzee leverde de botvisscherij met sleep- en staande netten, met uitzondering die in den omtrek van Lemmer, slechts geringe vangsten op; met de botlijnen werden, vooral in de eerste helft der maand, tamelijk goede vang sten verkregen; ook werden hiermede flinke hoeveelheden schar gevangen. In de Waddenzee oefenden nog enkele visschers de botvisscherij uit met schutwand, doch ook hier waren de vang sten klein. De aalvisscherij kan als geëindigd beschouwd worden. De garnalenvisscherij in de Zuiderzee was in het begin der maand nog Ioo nend, doch werd gaandeweg verwisseld voor een anderen tak van visscherij. In-het Marsdiep werd de garnalenvisscherij met tamelijk sucoes voort gezet. De haringvisscherij in de Zuiderzee lever de nog weinig op. De spieringvisscherij, die zich reeds in October ongunstig liet aanzien, had een ongunstig verloop; er werd weinig marktwaardige spiering gevangen. Met den wonderkuil werd veel halve haring, z.g. 'sprot, gevangen, doch deze bracht zulk een geringen prijs op, dat een groot gedeelte als nest werd verkocht. De nestaanvoer was dan ook deze maand overvloedig. In de Zui derzee werden deze maand slechts enkele schot jes gevangen. In de Waddenzee werden van de perceelen en kele balen mosselén gevischt. De visscherij op consumptie-mosselen van de natuurbanken had ongunstiger verloop dan in November van het vorige jaar; de weersgesteldheid was dikwijls ongunstig en bovendien geraken de tot nu be kende banken afgevischt. De visscherij op mosse len voor eendenvoeder nam geleidelijk af en was aan het einde der maand afgeloopen. De vissche rij op mosselen voor bemesting was van zeer ge ringe beteekenis. De oestervisscherij op de na tuurbanken bleef ongunstige resultaten opleve ren; de mede gevangen wulken moeten deze vis scherij nog eenigszins loonend maken. De ali- kruikenvisscherij werd door verscheidene vaartui gen met matig resultaat uitgeoefend, De vissche rij op kokhanen werd door een enkel vaartuig uitgeoefend. In den Dollart werd de visscherij omstreeks half November, toen een strenge vorst inviel, ge staakt, In het begin der maand was de visscherij weinig löonend. In de Lauwerzee liep de garnalenvisscherij ten einde. De schardijnvisscherij werd met afwisse lend resultaat uitgeoefend. Enkele ladingen mos selen werden naar Duitschland verzonden, In de Zuidhollandsche stroomen leverde de spieringvisscherij met ankerkuilen op het Hol- landsch Diep en Haringvliet bevredigende vang sten op; de meeste ankerkuilen vischten echter op zeebliek voor het winnen van schubben voor de parelindustrie. Ook werd nog al wat schardijn gevangen, welke ook geschubd werd, om daar na evenals de zeebliek, als verder waardeloos, over boord gezet te worden. De visscherij met spieringdrijfnetten en botlijnen leverde middelma tige vangsten op. Met het botschutwant kon lot de helft der maand nog loonend gevischt worden, doch toen in de week van 1621 November de vorst inviel, werd de schutwantvisscherij vooi goed gestaakt. De garnalenvisscherij in de Zuid hollandsche zeegaten leverde, behalve in de laat ste week, nog vrij ruime vangsten op, De vorige week is in de Oostzee cie Ned. zeetjalk Vriendschap aangevaren docr den Duitschen stoomtrawler Salzburg, te Allona thuisbehoorend. De Vriendschap is gezonken, maar de opvarenden werden gered. De stoomtrawler bekwam lichte s'.hade aan den voorsteven, maar verkreeg een certificaat van zeewaardigheid om de reis te vervolgen. vischomzet. De omzet in de rijksvisschershaven te IJmui-j den bedroeg in December 1925 f 1.250.107 tegen' f 1.101.067 in December 1924. De totaalomzet in het jaar 1925 bedroeg! f 12.835.000 tegen f 13.410.807 in het jaar 1924. scheepvaartbeweging. In de maand December 1925 zijn te IJmuiden uit zee binnengekomen 244 stoomschepen en 3 zeilschepen met resp. 1.657.248 en 2404 Kub. M. inhoud en naar zee vertrokken 254 stoomschepen' met 1,716.519 Kub. Meter inhoud. - Gedurende het jaar 1925 zijn te IJmuiden door de Noordzeesluizen geschut: uit zee 3072 stoomschepen met 19.529.774 Kub. Meter inhoud (v. j. 3039 met 18.821.428); 51 schoeners met 27716 Kub. Meter inhoud (v. j. 70 met 106.350); 7 zeetjalken met 2328 Kub. Meter inhoud (v. j. 3 zeetjalken met 917 Kub. M.) en naar zee 3059 stoomschepen met 19.451.086 K'ub. Meter (v. j. 3076 met 19.122.157); 17 schoeners met 14.064 Kub. Meter (v. j. 64 met 105.447); 3 zeetjalken met 995 Kub. M. (v. j, 1 zeetjalk met 252 kub. M. Tengevolge van den brand welke te St. Na- zaire gewoed heeft op het nieuwe motorpassa giersschip ,,P. C. Hooft" van de maatschappijn „Nederland" te Amsterdam, zal de aflevering van dit schip een jaar worden vertraagd. In verband met deze omstandigheid is wel merkwaardig de mededeeling, dat voor de eerste reis van deze mailboot naar- en van Indië, alle plaatsen aan boord reeds waren besproken. te raad voor de scheepvaart. Bij Kon. Besluit zijn voor het tijdvak van 1 Januari 1926 tot 1 Januari 1928 benoemd in deu Raad voor de Scheepvaart: tot buitengewoon lid: als reeder van de zee- visscherij: de heer J, Prins, directeur van de Zee- visscherij-Maatschappij „Praxis", te IJmuiden; tot plaatsvervangend lid voor de buitengewone leden: als schipper van de zeevisscherij: de heer Engel de Groot oud-schipper op zeil- en stoom- isschersvaartuigen te IJmuiden. WATERSTAND IJMUIDEN. L. water Jan. 1926 H. wsler Dsyen ï.ia. ~.U', 14 N.M. 2.48 3.04 15 3.36 3.51 16 4.23 4.40 17 5.12 5 30 18 6.01 6.20 19 6,50 7 12 20 E.K. 7.42 8.11 v.bs, 10.53 11.40 0.06 1.58 0.55 2 52 1.38 3 43 2.22 4 24 3 11 H.sS 11.13 029 115 2 02 2 50 3 43 Willemsplein 11 en 16 Tel. 153 Levert alle Boek- en Handels dru kwerken snoedig, net afgewerkt en tegen b'.llijkst berekende prijzen fiPk en gee?* geld (THE AMAZING QUEST) Uil het Engelsch door E. PHILIPS OPPENHEIM Vertaling van Mevr. M. J. Landré-Tollenaar, 14 Bliss schudde neerslachtig van neen. ,\Veet- u wat het is, mrs. Heath", zeide hij, .ik heb zoo iets nog bijna nooit hij h uid s:ehad, cn ik geloof, dat ik het verkeerd aanpak. Misschien Jknnt u 't me zeggen. Wat doen u com mensaals gewoonlijk als ze buitenwerk zijn?" „Of ze gaan naar de arbeidsbeurs of naar oen of ander bureau voor werk- v< i\ chaffing," zéide mrs. Heath, „dat hangt af van wat ze betalen kunnen en van 't soort werk waarvoor ze ge schikt zijn." „Ik heb op het oogenblik mijn heele v. eeksalaris nog in mijn zak en u ben ik toch niets schuldig, is 't wel Mrs. Heath?" „L weet heel goed, dat ik daar heele- maai niet aan dacht, meneer," zeide _Mr.>. Heath verwijtend. „Goed, dan zal ik maar eens naar oo'n bureau voor werkverschaffing besliste Bliss. „Kunt u me ook zeggen, waar er een is?" Even viel er een stilte, terwijl Mrs. ïzeath nadacht. ,,'t Hangt er heelemaal van af, wat ooi werk u hebben wilt", zeide ze ioen. „Ik zou denken, meneer, dat u 't beste geschikt was voor licht werk, iedereen kan aan u zien, dat u niet ge schikt bent voor werkelijken zwaren handenarbeid. En daarbij komt, u hebt uw uiterlijk mee. Als uw pak goed af geborsteld is en u heeft een schoone boord om, dan heeft u werkelijk iets van een heer. Als ik u was, meneer, dan zou ik probeeren om een of ander liebt baantje te krijgen." ,Als ik zou moeten decideeren," zei Bliss in gedachten, „wat bij mij het beste ontwikkeld is, mijn spierkracht of mijn verstand, dan zou ik werkelijk niet weten, wat te zeggen. De gulden middenweg is dus om te zeggen, wat je bet prettigste zou vinden en dat is in mijn geval mijn verstand." ,Da.n doet u hét beste naar Smithson toe te gaian. Smithson op den hoek van Endell street", besliste Mrs. Heath. „Een tijdje geleden beeft een van mijn commenaals daar een goed baantje gekregen, ik geloof, dat bij vier en twin tig shilling in de week verdiende en hij is twee jaar in dezelfde betrekking ge bleven." Bliss nam zijn hoed van den baak. „Dan zullen we maar eens naar Smithson gaan", zeide hij, „misschien boffen we." Maar dat „boffen" liet lang op zich wachten. De eerste vier dagen was Bliss' eeni- ge werk geduld oefenen, 's Morgens vroeg ging hij adressen bij Smithson halen, het verdere gedeelte van den dag bracht hij door met lange vermoei ende tochten op zoek naar werk. Toen hij op den morgen van den vijfden dag weer naai* Smithson toeging, zag hij al van uit de verte, dat het voor het kan toor nog drukker was dan gewoonlijk. Een half uur lang moest hij in de rij staan. Het was opmerkelijk, hoe ver schillend van leeftijd en van tjnpe de menschen om hem heen waren. Zoo nu en dan schuifelde de gehec-le rij eenige stappen vooruit. Eindelijk was de beurt aan hem. Toen hij zich vooroverboog om door het loketje te kijken, zag hij aan den anderen kant denzelfden be diende, die hem de vorige dagen ook te woord had gestaan; het was een anaemisch uitziende jonge man, die hem met een paar eigenaardig ver schrikte oogen door twee groote ronde hrilleglazen aankeek. ,Wat, bent u daar weer", zei hij ver ontwaardigd, „ik geloof, dat ik u wel twaalf adressen gegeven heb." „Alles geprobeerd", antwoordde Bliss kor en bondig. „Bij de laatste betrek king was ik net vijf minuten te laat." De jonge man krabbelde een naam op een voor de hand liggend stukje papier en schoof het Bliss toe. „Hoor eens", zeide hij. „Als dit nu ook weer niet lukt, dan moet u maar eens naar een ander bureau toegaan. Me dunkt, dat u hier waar voor uw geld gekregen hebt." „Ik ben toch naar alle adressen, die u me opgegeven heeft, toe gegaan", zeide Bliss eenigszins beleedigd. „Mijn getuigschriften zijn goed en ik stel waarachtig geen hooge eischcn. 't Is toch zeker niet mijn schuld, dat ik al door achter 't net heb gevischt." „Schiet nou in elk geval maar op", zei de bediende. „En u behoeft heusch niet terug te komen, als u niet van plan bent opnieuw te betalen." Zonder het vriendelijke jongmênsch verder een blik waardig te keuren, wandelde Bliss de, straat op, keek evn op het stukje papier en sloeg toen links af. Na een half uur loopen had hij het aangegeven adres bereikt. Voor een groot, grauw gebouw in Kings tree t bleef hij staan, vergeleek het huisnum mer met het adres op het papierje, ging daarna naar binnen en begon kalmpjes aan het: trap-bordes van het groote trappenhuis te beklimmen. Na de zeer luxueuse trappen vari de eerste drie verdiepingen viel het lang- zaam-aan armoedig wordend aanzien van de volgende des te meer op. Op de laatste twintig reden lag zelfs geen looper, de wanden waren kaal, met hier en daar uitgeslagen plekken. De lift ging niet hooger dan de voorlaatste verdieping. De eenige deur, welke op het portaal uitkwam, was versierd met een koperen plaatje, waarop dezelfde naam stond, welke Bliss van den be- minnelijlcen klerk van het bureau voor werkverschaffing, had gekegen: Mr. W. Cockeril. Bliss wachtte even met aankloppen, totdat hij wat bekomen was van 't trap- penklimmen. Toen klopte hij aan, deed de deur open en ging naar binnen. Als begroeting' hoorde hij een schelle schreeuw-stem: „O jou uilskuiken, jou uilskuiken." Van schrik liet Bliss zijn hoed vallen en vergat hem op te rapen. Vlak tegen over hem bevond zich de schoorsteen mantel. Bovenop dien schoorsteenman tel zat een grijze papegaai, welke hem met een groote klont suiker in zijn eenen poot en een eenigszins schuinen kop aandachtig zat aan te kijken. Bo ven het raam hing een groote vogelkooi met vijf kanaries, iets op zijde hing een kleinere met twee goudvinken. Midden in de kamer stond een groote schrijftafel, beladen met boeken en pa pieren, waartusschen een derde goud vink aan 't rondscharrelen wasaan de schrijftafel zat een oude heer, die met zijn witte haar, frissche tint en bemin- nelijk-vaderlijken oogopslag, een prach tig type zou zijn geweest voor een St. Nicolaas, al was het dan een St. Nico- laas met een bril. „Komt u binnen, mijnheer, komt u binnen," zeide mr. Cockeril. „Let u maar niet op mijn vogels. Ze maken wel veel leven, maar dat is juist wel gezellig. En vertelt u me nu eens, waar mee kan ik u van «dienst zijn?'' Met moeite gelukte het Bliss, tenmin ste uiterlijk, iets van zijn zelfbeheer* sching terug te krijgen. Hij raapte zijn hoed op en kwam een paar schreden de kamer in. „Ik heb van Smithson uw adres ge kregen," zeide hij. „Ik kom voor de be trekking van portier.'' Wordt vervolgd. i,

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 6