ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Verschijnt Woensdags Zaterdags Geschikt voor alle - Bouwdoeleinden Steenfabriek H. Bntzer, Hoogoven IJmuiden. No. 21 Zaterdag 16 Januari 1926 He Jaargang eg IJMUIDER COURANT Abonnementsprijs: f 1.per 3 maanden, franco per poat f 1.35, Abonnemen ten worden aaangenomen aan het bureau en bij de Agenten. Advertentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, worden koatelooa nog een derde keer opgenomen in bet eerstvolgend Woensdagnummer. Advertentiën voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran derd) f 4,13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en VRIJDAGS tot 4 uur n.xa. lot plaatsen van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C, Roelse, IJmnlden. Uitgare van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN" Adres TOOT IMactls #n Admlelitratls N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels t 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets. extra: voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van bui t e n de gemeente Velsen. OFFICIEEL. ïL HINDERWET. e Burgemeester en wethouders der gemeente Vel sen, brengen ter openbare kennis dat ter Gemeen tesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van de N.V. Scheepsherstelinrichting Booij "Sr Co. te IJmuiden, om vergunning tot het uit breiden harer smederij door -bijplaatsen van een 1=1 electromotor van 5 P.K. en een van 3 P.K. tot het aandrijven van verschillende werktuigen in het 1 perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, af- u deeling IJmuiden, sectie L, no. 1209, plaatselijk bekend wijk C Middenhavenstraat no. 45. Op Maandag, den 25 Januari 1926, des voor- middags te elf uren, zal ten gemeentehuize gele gènheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek e in te brengen en deze mondeling en schriftelijk r toe te lichten. Velsen, den 11 Januari 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. GEMEENTERAAD. Vergadering van 12 Januari 1926. Vervolg. Aan de orde is de begrooting van het bedrijf openbare werken. Bij post 8 vraagt de heer Vermeulen of in d( vacature-Mossel door opschuiving van eigen per soneel zal worden voorzien. Voorts zou spr. gaar ne zien dat tegen ambtenaren ingebrachte be zwaren onderzocht worden. De heer Dunnebier zegt .dat in de vacature niet door opschuiving zal worden voorzien. Voorts dat klachten over ambtenaren steeds onderzocht worden. Het voorstel om J. P. Koopen, tijdelijk hoofd opzichter, aan te stellen in vasten dienst, v.'ordt goedgekeurd. De begrooting wordt goedgekeurd, eveneens die van den reinigings- en ontsmettingsdienst. Bij de begrooting van het gasbedrijf komt aan de orde het voorstel van den heer Groeneveïd, om een gedeelte van de winst te reserveeren, n.l. f 15000 en om voor het tweede halfjaar een nadere beslissing te nemen over de gasprijzen. De heer ten Broeke is voor het voorstel van en W., maar wil gaarne weten of B. en W. voor het tweede halfjaar met een nader voorstel wil len komen. De Voorzitter zegt dat B. en W. daartoe bereid zijn. De heer Groeneveïd zegt dat het voor hem een principiëele zaak is, daar z.i. de winst van het gasbedrijf te zeer aan het sluitend maken der be grooting wordt gekoppeld. De heer Visser spreekt in gelijken zin, maar acht het rationeelst het voorstel der gascommis- sie. De heer Schuitenmaker is ook tegen het gebrui ken van hooge winsten uit bedrijven, omdat die z.i. de consumenten ten goede moet komen. Maar we moeten ook eens de argumenten van anderen bezien voor sociale doeleinden en we den grond van Velserbeek goedkoop willen houden, moeten we erkennen, dat we geld noodig hebben. Spr. wil zich dus tegen de noodzakelijkheid van het voor stel van B. en W. niet verzetten, maar zou willen dat het voorstel-Groeneveld zoo gewijzigd werd, dat de f 15000 ter vrije reserveering van B, en W- werden gesteld. De heer Nijssen zegt dat er veel aan het voor- stel van B. en W. vast zit. Wordt dit verworpen, dan kunnen we geen f 40.000 reserveeren voor verbouwing van het raadhuis en niet overgaan tot belastingverlaging. Spr. vraagt of het niet be ter is f 40.000 van de winst af te schrijven op Velserbeek. De Voorzitter zegt alleen te willen besluiten tot uitkeering van de winst en dan straks te zien, waarvoor het besteed zal worden. De heer Schaar zegt wel met het voorstel van den heer Nijssen mee te kunnen gaan, maar zou daaraan verbinden willen de verlaging van den gasprijs met een cent per M3. De heer Sluiters zegt dat deze winst hoofdza- kelijk opgebracht wordt door de minst-gesitueer den, n.l. door de muntmetersgebruikers, Spr. zou willen dat de muntmetersgebruikers het voordeel hebben van wat zij hoofdzakelijk opbrengen. Spr. 1 voelt veel voor het voorstel-Groeneveld, De heer Dunnebier zegt dat en de heer ten Broeke en de heer Groeneveïd den gasprijs eerst met 1 Juli willen v.erlagen, Spr. acht het voorstel- Groeneveld overbodig. De heer Vermeulen acht het gevaarlijk de voor ziening der sociale doeleinden te verbinden aan de winst van het gasbedrijf. Tal van leden voeren hierover nog het woord. De heer Dalmeijer zegt te meenen dat uitvoe ring van het plan-Nijssen en verlaging van den gasprijs met een cent mogelijk is, als men de be lastingopbrengst voor 1926 op eenzelfde bedrag raamt als voor 1925 en niet f 24000 minder. Het voorstel van B. en W. om de winst van het gasbedrijf te storten in de gemeentekas, aan- gevuld door het voorstel-ten Broeke, wordt met 109 stemmen aangenomen. Tegen de linksche leden en de heeren v. d. Steen, Groeneveïd en Sluiters. De begrooting wordt goedgekeurd, evenals die van de waterleiding. Bij de begrooting van den ophaal- en stortings dienst zegt de heer Dalmeijer dat B. en W. aan vankelijk voorstelden de jaarwede van den ont vanger met f 1000 te verhoogen. Later stelden zij echter voor den ontvanger voor het werk van den ophaal- en stortingsdienst een toelage van f 1000 te verleenen. Spr. zegt alle waardeering te hebben voor het werk voor dezen dienst en acht 1500 aansluitingen een mooi resultaat. Spr. ge looft echter dat het werk met f 500 voldoende be loond is, Spr." vraagt den werkkring van dezen dienst uit te breiden en er ook de geldophalers van het gas bedrijf bij onder te brengen. De heer Vermeulen onderschrijit dit en acht dit voorstel zelfs praematuur. 3pr. zegt dat de' jaarwedde van den ontvanger belangrijk ver laagd is en dat daarom velen niet hebben gesol liciteerd. Spr. zegt men nu f 1000 toelage wil ge ven, maar dat acht spreker tegenover anderen zeer onbillijk, vooral tegenover den verificateur, die inzake kennis van boekhouden enz. toch de meerdere is van den ontvanger. Spr. zou B. en W. willen verzoeken het voorstel ter nadere overweging terug te nemen. D.e heer ten Broeke zou een kleine verhooging willen toestaan. De heer Handgraaf zegt dat de jaarwedde van den ontvanger lager is gesteld op verlangen van Gedep. Staten. Op deze wijze kunnen wij het sa laris echter weer op peil brengen. De heer Visser zegt dat de ontvanger veel groo- ter verantwoordelijkheid heeft, dat deze voor den ophaal- en stortingsdienst uitnemend werk doet en dat de zaak best loopt. De Voorzitter zegt dat indertijd teveel gevolg is gegeven aan de uitnoodiging van Gedep. Staten, zoodat andere gemeenten hierin weer een groote voorsprong hebben. Spr. zegt dat B. en W. mee kunnen gaan met het voorstel tot een toelage van f 500 en acht ook het werk van den verificateur van het grootste belang voor de gemeente. Maar men moet geen verband zoeken en men zou met een voorstel tot verhooging van de jaarwedde van den verificateur kunnen komen. Het voorste - van B. en W. om een toelage van f 500 te geven, wordt aangenomen. Tegen de heer Bosman. De begrooting wordt goedgekeurd. De begrootingen van de Algemcene Burgerlijki instelling van maatschappelijk hulpbetoon en van de R.K. Burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon worden goedgekeurd. Hierna wordt gepauzeerd. Te half acht wordt de vergadering heropend. Aan de orde is de gemeentebegrooting. Bij post 4 wordt voorgesteld f 40.000 te reser veeren voor uitbreiding van het gemeentehuis. Besloten wordt nader over de bestemming van dit bedrag te beslissen. Bij post 36 stelt de heer Visser voor de vergoe ding aan leden van stembureaux van f 0.50 op f 1.per uur te brengen. Dit voorstel wordt met 108 stemmen aange nomen. Bij post 47 zegt de heer Maas dat de pensioen regeling voor de wethouders zeer gunstig is. Als een wethouder op 40-jarigen leeftijd reeds een flink pensioen kan hebben, vindt spr. dit oveidre- ven. Wanneer er dan ook een voorstel tot herzie ning wordt gedaan, zal spr. daar voorstemmen. De heer Roelse vindt de regeling zeer gunstig, vooral vergeleken met de pensioenregeling der ambtenaren. De heer Vermeulen acht het beter dat deze materie door een commissie wordt herzien. Aldus wordt besloten. Bij post 62 spreekt de heer Vermeulen over den verificateur der gemeente-financiën, die een zeer verantwoordelijke positie bekleedt. Spr. vraagfe of B. en W. een verhooging van het salaris var dezen ambtenaar willen overwegen en hun gevoe len aan den raad willen overleggen, De heer Visser zegt dat dit een zaak van het georganiseerd overleg is. De Voorzitter zegt dat B, en W. de zaak zul len pverwegen. Bij post 69 zegt de heer Zwanenburg dat wat in de afdeelingen gezegd is, doelt op het leeren van monteeren en demonteeren van auto's. De heer Vermeulen zegt dat Haarlem eenige agenten aan den cursus voor autorijden enz. laat deelnemen. Spr. vraagt of wij er ook plaatselijk niet aan zullen deelnemen. De Voorzitter zegt den laatsten tijd wel wat veranderd te zijn, daar spr. droeve ervaringen heeft van het keuren van autobussen. Er rijden goedgekeurde autobussen, die met touwtjes bij een gehouden worden, zoodat de commissaris verboden heeft dat deze bussen zullen rijden. Spr. is er wel voor om twee agenten den cursus te laten volgen. Bij post 71 zegt de heer Vermeulen dankbaar te zijn dat de Voorzitter in de moeilijke jaren ook op de politie heeft bezuinigd. Maar spr. vraagt zich af of het met het oog op de uitbreiding der gemeente en de opzegging van het contract van het rijk voor de rijksvisschershaven de tijd niet gekomen is voor uitbreiding, opdat niet straks een groote uitbreiding opeens zal moeten worden toegestaan. Spr. vraagt of niet meer uit de sur veillance kan worden gehaald, door het aanstel len van een inspecteur voor de controle daarop. Spr. wijst op de Visschershaiven, het strand, Velserbeek enz. Voorts bepleit spr. de aanschaf fing van een dienstwagen-auto, die voor verschil lende doeleinden noodig is. De Voorzitter zegt op 't oogenblik een goed politiecorps te hebben en daarover tevreden te zijn. Spr. acht uitbreiding dan ook nog niet noo dig, maar door de invoering van het nieuwe wet boek van strafrecht kan straks wel blijken dat meer politie noodig is en spr. hoopt dat de raad deze dan wil toestaan. Bij post 73 vraagt de heer Vermeulen of B. en W. uitbreiding van het aantal politiebureaux niet noodig achten, b.v. in nieuw-IJmuiden. De Voorzitter zegt dat dit latrer ook wel noo dig kan blijken, maar spr. wil het nu nog afwach ten. Alleen zal een gedeelte van de barak op het strand tot politiebureau worden ingericht. Bij post 89 zou de heer Vermeulen willen dat de raad zich uitsprak inzake het al of niet toe laten van meetings op Velserbeek. Spr. is er voor om alle meetings te verbieden. De heer Visser zegt dat nog geen enkele mee ting onder kerktijd gehouden is. Wie op een mee ting niet wil komen, kan wegblijven. Spr. wijst er op, dat er ook godsdienstige meetings zijn gehou den. Als men godsdienstige bezwaren heeft moet men ook het maken van muziek op Zondag wil len verbieden. De heer Homburg zegt, dat waar naar hij meent te weten ook vroeger, toen Velserbeek particu lier bezit was, daar meetings mochten worden gehouden, spr. daartegen ook thans geen bezwa ren heeft. Waar ook het Leger des Heils er ge bruik van maakt en er ook wel zendingssamen komsten worden gehouden en deze corporaties door het verbod misschien zeer gedupeerd zou den worden, is spr. er voor om ze toe te staan. Bij post 96 zegt de heer Visser met verwonde ring dezen post, om f 50 als bijdrage te geven aan de gewestelijke Landstormcommissie Kenne- merland te Haarlem, op de begrooting te hebben De heer Groeneveïd zegt ook geen bewonde raar van dezen post te zijn, maar met het oog op eventueele vergissingen zal spr. voorstemmen. De Voorzitter zegt dat er geen gevaar te duch ten is van de sociaal-democraten, maar er zijn anderen. Spr zegt dat hulp dan verre te zoeken is, in Haarlem zijn geen militairen, feitelijk eerst in Amersfoort. Spr. zegt geen i evolutie op het oog te hebben, maar onlusten. De heer Visser zou het verschrikkelijk achten als daarop de vrijwillige landstorm werd losgela ten. Het voorstel wordt met 117 stemmen goed gekeurd. Tegen de soc.-dem. leden (de heer Lan- deweert is thans ook ter vergadering verschenen) en de heeren Tusenius en Schuitenmaker (de hee ren Bosman en v. d. Steen zijn dezen avond af wezig). Bij post 97 stelt de heer Schaar voor de kosten voor het doen van ontsmettingen geheel ten laste der gemeente te brengen. De heer Vermeulen bestrijdt dit voorstel. De heer Tusenius zegt er voor te zijn. Als men wekenlang de ellende van een besmettelijke ziek te heeft gehad, is het onprettig als men ook nog de ontsmetting moet betalen. De heer Schuitenmaker zegt dat de ontsmetting vooral in het belang van anderen ts. De heeren Groeneveïd en Sluiters zijn voor het voorstel, omdat minder goed gesitueerden vaak goederen achter houden. De heer Homburg zou voor dezen een regeling willen treffen. De'heer Dunnebier zegt dat er een regeling is. Zij, die beneden f 2000 verdienen, betalen niets. Over het voorstel staken de stemmen, 9 tegen 9. Bij post 108 maakt de heer Vermeulen bezwaar tegen de aanschaffing van een dienstauto voor den vleeschkeuringsdienst. Spr. zegt dat er voldoende autobusdiensten zijn. De Voorzitter zegt dat hierbij is ingekomen een voorstel van den heer Bosman, om geen luxe auto, maar een vrachtauto aan te schaffen. De heer ten Broeke acht het voorstel in het be lang van dezen dienst. De keurmeesters moeten zich snel kunnen verplaatsen. De heer Groeneveïd acht het ook noodig, want er wordt nog genoeg clandestien vleesch ingevoerd en nog wel krengen ook. Deze post wordt aangehouden. Bij post 115 zegt de heer Dalmeijer dat door het Centraal Genootschap werden uitgezonden 19 kin deren met 1000 verpleegdagen en door de Centrale commissie 18 kinderen met 992 kinderen. Spr. vraagt of het bedrag niet billijker verdeeld kan worden. De heer Vermeulen zou gaarne eerst een onder zoek willen, daar voor het genootschap de ouders wel een deel kunnen bijdragen. Besloten wordt het Centraal Genootschap weder f 500 en de Centrale commissie f 250 te geven. Bij post 124 bepleit de heer Vermeulen meer samenwerking tusschen den geneeskundigen dienst de Vereen, tot bestrijding der tuberculose. Spr. zou 't vooral willen in het belang van het onder zoek, waarbij voortdurend achterstand is, waar f 1000 wordt gegeven voor hulp bij het onderzoek, zou ook de gemeentelijke geneesk. dit kunnen doen, vooral waar deze schoolarts is. Wij zouden ook de positie van onzen gemeentelijken ge neeskundige mee kunnen verbeteren, want spr. meent, dat we zeer tevreden over hem mogen zijn. De Voorzitter zegt dat dit alles heel mooi lijkt, maar het zal aanleiding geven tot ruzie. De Ver- eeniging tot bestrijding der t.b.c. heeft een specia list voor het onderzoek. We zoude-- deze zaak ze ker met de doktoren moeten bespreken. De heer Tusenius waarschuwt hier ook voor. Voor den gemeentelijken geneeskundige is nog een onbeperkt arbeidsveld. Spr. zegt dat de functio naris antecedenten heeft, die ons doen hopen, dat hij hier zal blijven. Maar dan zullen we moeten gaan in de richting van salarisverhooging. De heer Vermeulen wil geen voorstellen doen, maar hoopt dat B. en W. dan spoedig met een orstel tot salarisverhooging zullen komen, opdat er continuïteit in dezen dienst zal komen. Besloten wordt aan het subsidie voor de Vereen. tot bestrijding der t.b.c. de voorwaarden te ver binden, dat de gemeentelijke geneeskundige toe gang heeft tot de bestuursvergaderingen. De post wordt goedgekeurd. Bij post 152, onderhoud van straten en pleinen, vraagt de heer Schuitenmaker of voor de verbete ring van den IJmuiderstraatweg de volle ontvan gen f 10000 zal besteed worden. De heer Dunnebier zegt dit toe. Bij dezen post wordt ook behandeld de motie van den heer Dalmeijer tot instelling van een we gencommissie tot systematische verbetering van de wegen en aanleg van nog niet bestaande wegen. Spr. verdedigt het voorstel en beveelt dit aan. De heer Vermeulen meent dat de commissie voor openbare werken deze adviezen beter kan geven. Het voorstel-Dalmeijer wordt met 117 stem men verworpen. Voor de soc.-dem. leden en de heeren Schuitenmaker en Tusenius. Te 10 uur stelt de heer Schuitenmaker voor de vergadering te schorsen,' waartoe besloten wordt. Yoorloopige vaststelling, c.q. goedkeu ring, van de volgende rekeningen over 1924. De verschillende rekeningen wijzen het volgen de aan: a. van het bedrijf openbare werken: Gewone dienst. Lasten f 59.633.43 Baten 25.191.74 f 34.441.69 Verlies Kapitaaldienst. Lasten f Baten b. van het bedrijf reinigings- en ontsmettings dienst: Gewone dienst. Lasten f 50.068,52 Baten 38.849.31 Verlies Kapitaaldienst. Lasten Baten f 11.219.21 c. van -het grondbedrijf: Gewone dienst. Lasten Baten f 26.080.90 23.153.68 Verlies Kapitaaldienst. Lasten Baten f 42.661.04s 42.661.04s Saldo nihil d. van de burgerlijke armbesturen (thans in stellingen van maatschappelijk hulpbetoon): 1. van het schaalarmbestuur. Inkomsten f 69.701.855 Uitgaven 69.645.69 Batig saldo f 56.16s 2. van bet Roomsch Katholiek burgerlijk arm bestuur. Inkomsten f 40.013.18s Uitgaven 39.985.40 Batig saldo f 27.78s van de gezondheidscommissie: Inkomsten f 1.579.01 Uitgaven 1.170.71 Batig saldo f 408.30 van de commissie van toezicht op het lager onderwijs: Inkomsten f 164.73 Uitgaven 164.73 Saldo g. der gemeente. Gewone dienst. Inkomsten Uitgaven nihil f 2.247.277.633 2.132.461.503 Batig saldo f 114.816.13 Kapitaaldienst. Inkomsten f 1.311.490.24 Uitgaven 1.194.897.12 Batig saldo f 116.593.12 Aangezien van den dienst 1924 een bedrag van f 1013.12 wegens ontvangen rente voor verstrek te gelden inzake premiebouw te weinig is over gebracht naar den dienst 1925, moet dit alsnog ten goede komen van dezen dienst, terwijl later is gebleken, dat in de door het grondbedrijf in den gewonen dienst afgeloste bedragen f 212,75 was opgenomen, wegens verkoop van een perceeltje grond, welke som moet worden belegd. In verband hiermede stellen B. en W. den r'aad voor, ten behoeve van den dienst 1925, te be schikken over een deel van het vermoedelijk ba tig saldo van den dienst 1924 tot een bedrag van f 1225.87 en vast te stellen de terzake opgemaak te suppletoire begrooting, dienst 1925. Aldus vastgesteld. VOOR DEN RAAD. Grondovername. B. en W. stellen den raad voor van verschillende personen grondstrooken over te nemen, ter verbreeding van den IJmui- PRIMA Direct lererbaar in groote en kleine partijen Forsche, lichte en spijkerbire Steen OOEDE VASTHEID CONCURREERENDE PRIJZEN Vertegenwoordiger voor Kennemerland J. v. Tiggelen, Trompstraat, Velseroord derstraatweg en de Ratelsstraat te Velseroord. Vervolgonderwijs. B. en W. stellen den raad voor een regeling omtrent de belooning, uit te keeren aan onderwijzers, aangewezen voor het geven van vervolgonderwijs aan de openbare la gere scholen en om daarbij de belooning ad f 2 per uur te handhaven. Vergoeding bijzondere scholen. Naar aanlei ding van een verzoek van den R.K. Schoolraad stellen B. en W. een regeling voor omtrent de vergoeding aan de bijzondere schoolbesturen voor vervanging van vaste leerkrachten bij ziekte e.a. en wel om de schoolbesturen gezamenlijk een ver goeding te geven tot een totaal bedrag, gelijk aan het product, verkregen dopr vermenigvuldiging van de som, welke de gemeente uit dien hoofde voor de openbare school uitgeeft, met het geza menlijk aantal leerlingen der bijzondere scholen, doch onder bepaling, dat slechts de werkelijk uit gegeven bedragen worden betaald. WITTE KRUIS. Iedere Woensdagmiddag van half drie tot drie uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis, in de Chr, Nat. School te Velseroord moeders gratis in de gelegenheid om hun zuigelingen, welke aan voedingsstoornissen lijden, te laten onderzoeken door den Consulent, Dr. Hanneman. Voor. kraamverzorging, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende men zich tot het bestuurslid der Vereeniging, Mevrouw Dijkstra, Trompstraat 77 te Velseroord. Tarief naar draagkracht f 5f 15. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Voor het in December j.l gehouden examen voor Engelsche Handelscorrespondentie „Mercu- rius" slaagden o.a. de heeren H. Kroon, C. La gendijk en G. Schouten, opgeleid door den heer W. Renes, leeraar in de Engelsche Handelscor respondentie aan den Handelsavondcursus „IJmuiden". Bij de opgemaakte lijst van de noodig ge bleken uitbreiding van het Rijkstelefoonnet lezen we o.a. twee directe telefoongeleidingen IJmui denUtrecht, één directe leiding IJmuiden Leiden en een directe lijn 's Gravenhage IJmuiden. Posterijen^ De directeur van het post- en telegraafkantoor alhier maakt bekend, dat de ZondagsbestellLng ter plaatse met ingang van 17 dezer wordt opgehe- :n. Aan ieder zal op Zondag tusschen 121 uur n.m. gelegenheid worden gegeven alle voor hem aan wezige correspondentie kosteloos af te balen. Behandeling van de stukken voor busrechlhou- ders ondergaal door het vorenstaande geen wijzi ging- Concertgebouw Amsterdam. Naar wij vernemen heeft de heer Sam Vlessing opdracht gekregen, zijn compositie „Balletmuziek uit de opera „Marionop 31 Januari a.s. in het Concertgebouw te Amsterdam te komen dirigee- ■ren.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1