PÜE0L bjj Eu we Huid, Gesprongen Handen, Schrale Lippei IJ V. V. STORMVOGELS V, S. V. V T.O.K TREKVOGELS. IJmuidens Mannenkoor. Naar wij vernemen zal IJmuidens Mannenkoor, directeur de heer N. Gonlag, volgende maand een concert geven met medewerking van een sopraun- zar.geres en een tenorzanger, BAZAR. Dinsdag werd hier in het gebouw voor Chr. Belangen een bazar geopend vanwege de Geref. Vrouwenvereeniging „Draagt elkanders lasten". Het doel dezer bazar is om het noodige geld te bekomen voor.de aanschaffing van mooie licht kronen in de Geref. Kerk alhier. De opening had in besloten kring plaats door Ds. Jansen, die daar bij een korte rede hield. Daarna werd het publiek toegelaten, voor den verkoop en diverse verma kelkijheden, sjoelbak, grabbelton enz. Verschillen de leden en oud-leden dezer gemeente hebben fraaie voorwerpen voor dit doel afgestaan. De afdeeling Velsen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling belegt naar Hl Dbl. meldt, Woensdag 20 Januari a.s. een bijeenkomst in het Koning Willemshuis. De heer A. J, Sevenhuisen, architect, voorzitter der Schoonheidscommissie, zal spreken over „Moderne Bouwkunst'De le zing zal worden verduidelijkt door lantarenplaat- SOIREE OLYMPIA. Vrijdag 8 Jan. gaf bovengenoemde vereeniging, ter gelegenheid van haar een-jarig bestaan, voor haar leden en donateurs een soirée in de kleine zaal van het Thalia-ge'oouw. De heer Kroonsberg sprak bij ontstentenis van den president een har telijk woord van welkom tot de aanwezigen en bracht in herinnering dat het dien dag juist een jaar geleden is dat de vereeniging door eenige jon gelui werd opgericht, welke thans bestaat uit 42 heerenleden, 30 damesleden, 71 jongensklasse, 20 rneisjesklasse en 24 donateurs. Hieruit blijkt dat de vereeniging zeer zeker recht van bestaan heeft. Spr. hoopte dat allen een aangenamen avond zou den hebben en deelde mede dat de leiding hier van was opgedragen aan den heer Erdbrink, wien het zeker wel toevertrouwd zou zijn. Nu de heer Erdbrink heeft er slag van, hij beschikt over orgaan, waarmede hij op de aangenaamste manier met afentoe een vroolijke kwinkslag de stemming er in weet te houden. Er werden eenige leuke voordrachten gegeven, waarbij het lachspieren stelsel geducht heeft dienst gedaan, terwijl de vier benoemde directeuren(trice) van het gehou den Zangconcours blijk gaven met gymnastische kracht te kunnen dirigeeren. Interessant, was dc fakkeloptocht met heusche fakkels zonder walm. Het was dan ook sluitingstijd voordat hieraan werd gedacht, en de Olympia-Soirée weer als een droom tot het verleden behoorde. Neutraal Velser Mannenkoor „Zanglnsf. Dinsdag a.s. geeft bovengenoemd koor onder directie van den heer Henrie Pielage, haar eerste openbare uitvoering in het Gebouw voor Chr, Belangen. Medewerking verleenen Mevr. Fisch- manEmmering en het solo-mannenkwartet Ons Genoegen te IJmuiden. Men zie verder de ad vertentie in dit blad. Leger des Heils. (West-Indische Zangers). Men meldt, ons, dat een groep West-Indische Zangers, (befyoorende tot het Leger des Heils in West-Indië en die een tourné maken door Euro pa, IJmuiden zullen bezoeken tot het houden van een bijzondere zanguitvoering in het gebouw van het Leger des Heils, alhier op Woensdag 20 Jan, des avonds om 8 uur. Deze zangers hebben juist hun tourné door Engeland geëindigd, waar zij zeer veel succes hebben gehad. Na hun reis door Nederland ho pen zij de Scandinavische landen te bezoeken tot het geven van zanguitvoeringen. De groep staat onder leiding van Stafkapitein Morris, afkomstig uit Harbour op Jamaica. Hij werd 30 jaren ge leden Heils-Officier en is thans de Divisie-Offi cier van Britsch-Honduras. Ook de overige leden zijn afkomstig uit en werkzaam in West-Indië, Woensdagavond wordt in het gebouw voor Chr. Belangen een concert gegeven door Mevr. L. FischmannEmmering, piano; Mej. Jo. Em mering, zang en den heer M. Rodriguez, violon cel. Zie verder advertentie in dit blad. VELSEROORD. 20-Jarig bestaan van het N. V. V. Door den IJmuider Bestuurdersbond was Zater dagavond een feestavond georganiseerd in gebouw Flora, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het Nederlandsch Verbond van Vakvereeni- gingen. De volgende week heeft een bijeenkomst, met hetzelfde programma te Wijkeroog plaats. De leiding der vergadering berustte bij den voorzitter van den IJ.BB., den heer J. Heyligers, die, de vorige week de huldiging van het N.V.V. in de Artis-zaal te Amsterdam had bijgewoond en daaivan, in zijn openingswoord, verslag gaf. Als feestredenaar was door het bestuur van het N.V. gezonden de heer G. Klein, uil Groningen. Deze herinnerde aan de opkomst der vakbewe ging in Nederland, hoe het N. V. V. niet in sla3f bleek de eenheid te bevorderen en dus het N.V.V. moest worden opgericht, waarbij hij hulde bracht aan de strijders van die dagen. Vervolgens aan den strijd voor de 8-uren dagen, het algemeen kies recht, enz. Ten slotte spoorde hij aan om zich te ontwikkelen, opdat ze bekwaam zullen zijn voor -Ie "ischen van medezeggenschap en socialisatie. Na dit meer ernstig gedeelte was er een rijk va- :-i>.-r,?nd programma samengesteld. De heer J. de Waal (viool) en Annie Blinkhof (piano) zorgden, O; uitstekende wijze, voor eenige muzieknummers. De A.J.C. voerde het verbeeldingsspel „De ge lofte", van S. Bon, op Naast deze werken uit eigen kring, was aanwezig de heer Ernest Poestkoke uit Amsterdam, die met guitaar en zang de aanwezi gen meesleepte in zijn ernst of deed de bezoekers schudden van lachen. Tenslotte was er, voor de liefhebbers, na afloop gelegenheid voor een dansje. dank zij het zuinig beheer van den penningmees ter, niets te wenschen over, ondanks het aan schaffen van materiaal, aansluiting bij den N. S. B. Voorts dankte hij den heer Post en hoopte dat alle leden aan hem een voorbeeld zouden nemen, zoowel om de hooge capaciteiten, als schaker, als om zijn prettigen geest. Om elf uur werd begonnen op de vlotbrug om prijzen, welke ditmaal bestonden uit groote Gel- dersche worsten en sigaren. Het is geworden een zeer aangename avond. Het bestuur en de leden kunnen met genoegen hierop terugzien. Om twee uur gingen de laatste gasten huis toe. Door een winkelier alhier is bij de politie een valsche gulden gedeponeerd, welke door hem was ontvangen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. VELSEN Loop der bevolking in 1925. Bevolking op 1 Januari 1925: Mannen vrouwen totaal 15736 15377 31113 inw. Vermeerdering gedurende het jaar door: geboorte 376 M. 376 V. totaal 725. vestiging 1377 M. 1364 V. totaal 2741. Vermeerdering 1753 M., 1740 V., totaal 3493. Vermindering gedurende het jaar door: overlijden 125 M., 110 V., totaal 235. vertrek 1063 M., 1176 V., totaal 2239. Vermindering 1188 M., 1286 V., totaal 2474. Verschil tusschen vermeerdering en verminde ring: 565 M., 454 V., totaal 1019 inwoners. Bevolking op 31 December 1925: Mannen vrouwen totaal 16301 15831 32132 inw. Getal geborenen in de gemeente: levend 372 M., 367 V., totaal 739; levenloos aangegeven 17 M., 6 V., totaal 23. Totaal 389 M., 373 V., totaal 762. Getal huwelijken 240. Getal echtscheidingen 7. Van de inwoners zijn woonachtig in: 11561 IJmuiden Velseroord Velsen Wijkeroog Santpoort Jan Gijzenvaart 1671 9113 995 5389 3403 Totaal 32132 Naar Hl Dbl, verneemt zal een gedeelte van den Driehuizerkerkweg achter Meervliet en Wa terland, over een lengte van ongeveer 200 M. wor den bebouwd met een aantal dubbele landhuizen. Hierdoor zal een strook van 40 M. van de bebos- sching moeten verdwijnen, waarbij rekening moet worden gehouden met de voorgenomen verbree ding va'n den Driehuizerkerkweg daar ter plaatse. In de week van 39 Januari is in deze ge meente één geval van diphtheritis voorgekomen. Volgens opgave in de Staatscourant is in deze week ook een geval van encephalitis lethargica (slaapziekte) voorgekomen, Op de feestvergadering ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het N.V.V. welke hier Zondag 17 dezer in de groote zaal van „Bloem- oord" wordt gehouden treedt naar Hl. Dbl. meldt, als spreker op de heer J. W. de Vries. Hoofd bestuurder van den Ned. Ver. van Fabrieksarbei ders. Verder verleenen hun medewerking de heer Ernest Poetskoke, humorist, Mej. Blinkhof, piano, de heer J. de Waal Az., viool, terwijl'de A. J. C. een tooneelstukje zal opvoeren. Tenslotte kwam nog te sprake, het zenden van een adres aan den Minister varyfOCaterstaat, tenein de afdoende verbetering van aén Wijkerstraatweg te verkrijgen. Dit adres, dat al ter teekening circu leert en waarop bijzonder druk wordt geteekend, zal evenwel eerst aan den gemeenteraad worden gezonden, teneinde hierop een adhaesiebetuiging te erkrijgen. Het adres vraagt, indien eenigszins mogelijk lot asphaltbestrating over te gaan. Medegedeeld werd nog, dat het thans bijna zeker is, dat het tegeltroitoir aan den Wijkerstraatweg in orde komt, daar nu door het gemeentebestuur met erschillende eigenaren \tfordt onderhandeld, terwijl ook de verbetering van den Groote Hout- of Ko ningsweg zal worden ter hand genomen. Na bespreking van nog enkele meer huishoudelij ke zaken, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Kenr. SANTPOORT. Voor den Indischen dienst zijn bestemd de dames H. Andeweg en C. P. Games, beiden alhier, verpleegster le klasse bij het krankzinnigen wezen. BEVERWIJK. De jaarlijksche Pluimveetentoonstelling is gister middag geopend. In afwijking met andere jaren wordt deze tentoonstelling in plaats van in „De Zon" in het Veilingsgebouw ,,'t Centrum" Koning straat gehouden. Dit is noodig gebleken omdat door het groote aantal inzendingen eerstgenoemde zaal te klein bleek te zijn. Dit jaar is wederom een keurcollectie dieren ingeschreven zoodat een ieder wordt aangeraden eens le zien wat Beverwijk en omstreken presteert op pluimveegebied. Gevonden voorwerpen en dieren. IJmuiden. Een zilveren kast van horloge, een paar pantoffels, een bankbiljet, een papier met band en drukknoopjes, een leesboek, een ceintuur van heerenjas, een damesparapluie, een grijze wollen handschoen, een rijwielbelasting- merk 1926, een mantelceintuur. Velseroord. Aan komen vliegen bij P. Wage naar, Willemsbeekweg 26, een papegaai. Wijkeroog. Een kinderhandschoen, een rij- wielbelastingmerk 1926, een werkmanspenning. UIT HET POLITIERAPPORT. Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: A. N. AkkermanPossel, z. D. Heiligenberg—Zon, d.; G. Hindi-inks— Bennis, z.; M. H. v. RijswijkRaspoort, z.; M. A. Spanjaardv. Geel, d.; J, van HentenBroek, z.; C. K. KlingeLips, d.; D. J. SeewaldHemmin- ga, z.; A. v. d. BosFloris, d.; M, C. Beentjes Pirovano, d,; W, SpaansVerschoor, d. Overleden: Brigitha Krul, 66 j,, echtgen. v. P. v. >d. Oord; Cornelis Eliza Meerkerk, 33 jaar, echtgen. v. G. Knauff; Kornelia van Pelt, 51 jaar, echtgen. van T. Hans. Schaken S. A. S. Bovengenoemde Vereeniging herdacht Dinsdag avond 12 Januari in de Lunchroom Eynthoven, haar een-jarig bestaan. Het bestuur had gemeend dai deze dag niet onopgemerkt voorbij zou mogen gaan. Er waren dien avond dan ook naast den gewonen pcelavond, eenige aardige attracties ingelegd. De voorzitter, de heer Baljet, schetste allereerst het ontstaan der vereeniging, en dankte allen, die hadden medegewerkt om te maken wat S. A. S. op lieden is geworden; de club was zeer in aantal leden toegenomen, de kas der Vereeniging liét, De bestrating te Wijkeroog. Door de Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Wijkeroog" is een request gezonden aan den Minister van Waterstaat, om verbetering of, indien mogelijk, asphalteering te verkrijgen van den Wijkerstraatweg vanaf de stoomponl tot aan den spooroverweg. Het request is naar de N. Hl. Ct. meldt, mede onderteekend door alle ingeze tenen, wonend aan genoemden straatweg. Nadat alle afdeelingen onzer gemeente een geweldige uitbreiding hebben ondergaan, door aanbouw, waarbij het oude centrale dorp ^teeds hetzelfde bleef, schijnt thans ook de beurt voor het dorp Velsen aan te breken. Naar we vernemen heeft althans een bouwondernemer een stuk grond aangekocht waarop een 20-tal woningen zullen verrijzen. Maandagavond hield de Vereeniging van Winkeliers en Neringdoenden „Wijkeroog", in ho tel „De Prins" een uitstekend bezochte ledenver gadering. Na de opening door den Voorzitter, den heer L. W, Kuiper, kwam als eerste punt der agenda, aan de orde het voorstel, om aan B. en W. van Vel sen te verzoeken, bij den gemeenteraad een voor stel in te dienen, om te komen tot een gemeente lijke verordening op de winkelsluiting, waarbij de tijd van sluiting op des avonds 8 uur werd bepaald. Na langdurige discusie, werd dit voorstel met groote meerderheid verworpen onder het motief dat de winkelstand al meer dan genoeg aan banden werd gelegd, ook het hierna gedane voorstel, tot vrijwillige sluiting over te gaan, onderging eenzelf de lot. Thans kwam ter sprake het euvel dat het orga- niseeren van z.g. liefdadigheidsbazars in den laat- 6ten tijd is geworden. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat door deze bazars aan den winkel stand groote schade wordt toegebracht, waarom dan ook is besloten aan e.t, te organiseeren bazars, geen goederen meer gratis af te staan, doch alleen tegen een zeker percentage. De meest frappante staaltjes werden medege deeld, hoe op een bazar, voor ten geschenke ont vangen artikelen, woekerprijzen moesten worden betaald. IJMUIDEN. Door de politie werd aangehouden de 55- jarige zeeman I. J. B., wegens verduistering, in dienstbetrekking gepleegd. Hij werd voor den commissaris geleid en na verhoor weer vrijgelaten. Door J. D. L. opvarende van den stoom trawler „Mary" IJM. 189, werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een porte- monnaie, inhoudende een bedrag van ruim tien gulden. Vermoedelijk zou de portemonnaie door een der andere opvarenden ontvreemd zijn. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. VELSEROORD. Door de politie zijn nog 8 rijwielen in beslag genomen, daar ze nog niet van een belastingmerk 1926 waren voorzien. I Wegens het maken van muziek, zonder daar toe vergunning te hebben, werd bekeurd A. de H. uit Haarlem. Bij onderzoek bleek deze gesigna leerd te staan in het Alg. Politieblad en nog 10 hechtenis te goed te hebben. De man is naar Haarlem overgebracht, Wegens overtreding der Arbeidswet is be. keurd N. P., die op Zaterdagmiddag op een bouwwerk had laten werken, In den nacht van Zondag op Maandag vond de politie op den Stationsweg een man liggen, die beschonken bleek te zijn. Het was J. de Z. uit Wijkeroog, die in bewaring werd gesteld. Aangehouden werd H. J., een liedjeszanger. Deze bleek gesignaleerd te staan in het Alg. Po litieblad en nog 14 dagen gevangenisstraf te goed te hebben wegens verduistering. De man werd naar Haarlem overgebracht. WIJKEROOG. Op den Groote Hout- of Koningsweg werd Dinsdag Mej. V, aangereden door een met een paard bespannen boerenwagen van V. S. alhier, waardoor de juffroujw verwondingen aan armen en beenen bekwam. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opge^ maakt. Twee scharenslijpers uit Haarlem boden deze week hier hun diensten aan. Mevr. v. d. G. liet bij hen een mes slijpen, waarvoor ze f 1.60 eischten. De politie waarschuwt de ingezetenen tegen zulke afzetters. Wegens het venten zonder vergunning werd bekeurd A. B. uit Haarlem. Donderdagavond werden twee autobestuur ders bekeurd wegens het rijden zonder voorlichten. Zaterdag werd door de politie bekeurd we gens het zonder vergunning venten van waren W. P. te Velseroord. Maandag werd voor hetzelfde feit bekeurd J. C, V,, zwervende en verblijvende in logementen. VOETBAL. H. F. C.—STORMVOGELS 1—1. Na een wedstrijd vol spanning, welke bovendien een vlug tempo werd gespeeld, hebben beide clubs de punten broederlijk verdeeld. Wij voor ons gelooven, dat deze uitslag vrij goed de ver houding weergeeft. Wel heeft Stormvogels meer kansen tot doelpunten gehad dan H« F. C., doch als ze niet benut worden mag dit geen reden zijn te beweren, dat Stormvogels de overwinning ver diend had. De wedstrijd zelve is er weer een van de goede soort geweest. Bij Stormvogels heeft de verdedi ging goed werk verricht. Thyssen keerde eenige harde kogels meesterlijk. Kosters trapvastheid viel op en ook Haak kan op een goeden wedstrijd te rug zien. Alleen vinden we 't jammer, dat hij tegen 't eind tot tweemaal toe te robust optrad. Voor de rust liet het verband tusschen Koster en Bakker te wenschen over, doordat laatstgenoemde te veel Bezoeki vrij liet. Na rust was dit verband veel beter en speelde Bakker een werkelijk uit stekende partij. Ook Snoeks en Struys mochten er zijn. Een oogenblik leek het, of laatstgenoemde in de tweede helft een inzinking kreeg maar hij was die gauw te boven. In de voorhoede wisselde Boe- kelaar goed met slecht werk af. Meermalen bracht hij keurig op, om dan öf te hard voor te zetten, óf den bal achter te plaatsen. En dan de keeren, die hij, alleen voor v. d. Meulen staande, faalde met schieten) Oldenburg kwam vooral na de rust goed op dreef. Zijn voorzetten waren heel wat be ter dan die van Boekelaar. Het binnentrio had het tegen het uitstekende H. F. C.-backstel niet ge makkelijk. Toch heeft het verdienstelijk gespeeld. Bij H. F. C, verdienen in de allereerste plaats v. d. Meulen en Koning een pluim voor hun keu rig verdedigen. Dat was werkelijk eerste klas. Maar ook Weber mocht er zijn. Als verdedigend deel was ook de middenlinie niet slecht. Alleen het plaatsen zou beter kunnen. In de voorhoede was Van Beekum de man, die eiken aanval leiddr Sigmond was meer de tacticus. DE WEDSTRIJD. Op een tamelijk glad veld stellen de volgende elftallen zich op: v, d, Meulen Weber Koning Reuvekamp v. Houten Engel Besoeki, Eysvogel, v, Beekum, Sigmond, v. d. Berg. Vereeniging tot bestrijding der T.b, Consultatie-Bureau is geopend op Dinsdag tot 3.30 n.m. ru Voor gedeelte Velseroord N.W. Velserduit re buurtweg op 26 Januari en 923 Februari 1( Voor Wijkeroog, Velsen, Santpoort, ged& Velseroord, O.Z. Velserduinerbuurtweg op Januari en 216 Februari 1926. Spreekuur huisbezoekster Woensdags ki 23 uur in het Consultatie-Bureau voor belj hebbenden. li Boekelaar, Visser, Houtkamp, Snoeks Blinkhoff, Olden- burg Struys Haak OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden: H. F. C.Stormvogels I 11. Stormvogels IIHollandia II 41. Stormvogels IIISpaarnestad 13. Stormvogels IVKennemers III 62. Voor a.s. Zondag is het programma: V. O. C.—STORMVOGELS L STORMVOGELS II—W. F. C. II te 2 uur. HILLINEN II—STORMVOGELS III. STORMVOGELS IV-AURORA II te 12 uur. STORMVOGELS V—E. G. K. II te 12 uur. Bakker Koster Thyssen, Koster heeft den toss gewonnen, zoodat Hout kamp, tegen zon in, mag aftrappen. Reeds direct komt de Stormvogels-midvoor alleen voor v. d. Meulen te staan, waarover hij blijkbaar zoo ver wonderd is, dat hij naast de paal schiet. Gedu rende eenige minuten houdt Stormvogels het spel op de H. F. C.-helft, maar dan onderneemt de thuisclub den eersten aanval. Een fraaie voorzet volgt, welken Koster niet minder mooi wegkopt. Onmiddellijk zit nu Stormvogels weer voor v. d. Meulen. Een corner is het gevolg van dezen aan val. Dezen schiet Oldenburg ver buiten het bereik van v. d. Meulen rakelings langs de paal. Nauwe lijks is weer afgetrapt, of Besoeki maakt van zijn weinig strenge bewaking gebruik alleen op Thys sen af te rennen. Een ontzettend hard schot, van dichtbij gelost, volgt, maar de Stormvogels-doel man redt schitterend. Er wordt aan weerskanten goed spel le zie: gegeven. Vlug golft het heen en weer, zoodat beide verdedigingen haar talenten kunnen toonen. Niet dan met de grootste moeite worden diverse aan vallen onschadelijk gemaakt, waarbij vooral Kos ter en Koffing opvallen. Voor Srormvogels dreigt veel gevaar van den H. F. C -rechtsbuiten, daar Bakker dezen te veel los laat. Struys en Haak hebben den linker-wing beter in bedv/ang. Door handig spel komt Boekelaar een paar maal alleen voor v. d. Meulen te staan. Telkenmale schiet hij echter met het linkerbeen, waardoor de bal voorbij het doel suist en vrijwel opgelegde kansen verloren gaan. Dan zal Houtkamp hel alleen probeeren. Na een moeien renter van Vis ser passeert hij" keurig drie H, F. C -ers. Dan lost hij een vinnig schot, maar de internationale doel- verdediger laat zich niet verschalken. Meteen zit H. F. C. weer voor 't Stormvogels-doel. Prof Snapper kent o.i. ten onrechte een corner toe. Deze wordt door Koster weggewerkt, maar direct zet Besoeki weer voor 't doel, Sigmond schiet buiten Thyssens bereik in, waarna Snoeks een zeker doelpunt voorkomt, 't Is echter slechts uitstel, want twee tellen later suist een mooie omhaal van Sigmond in het net (10). Er wordt nu aan beide kanten zoo mogelijk nog harder gewerkt, vooral Van Beekum is verbazend actief. Een hard schot van zijn voet suist rakelings er de lat en een tweede schot stopt Thyssen. Na goed werk van den nog steeds vrijstaande H. F. C.-rechtsbuiten hebben Eysvogel en Sig mond den bal slechts voor 't intrappen, wat zij verzuimen, 't Zelfde doet Boekelaar aan den over kant, als hij voor de zooveelste maal alleen voor d. Meulen staat. Vlak voor rust heeft voor 't H. F. C.-doel een geweldige worsteling plaats. De H. F. C.-verdedi- ging met de Koning aan het hoofd houdt echter stand, zoodat de Haarlemmers met de rust de leiding hebben. Als weer is afgetrapt, valt Stormvogels fana tiek aan en eer er 4 minuten verstreken zijn, heeft Blinkhoff gelijk gemaakt (11). Evenals voor rust spelen ook nu beide elftallen weer voor wat ze waard zijn. Bakker houdt thans veel beter zijn buitenman, zoodat, mede door het goede spel van Koster, weinig gevaar van dien kant meer dreigt. Het spel verplaatst zich uiterst snel. Nauwelijks heeft Struys bij een gevaarlijk moment voor het Stormvogels-doel redding ge bracht, of Visser en Blikhoff gaan er razend snel van door. Laatstgenoemde schiet jammerlijk tegen de paal. De terugspringenden bal kogelt Hout kamp juist naast. Bij H. F. C. moet het in hoofdzaak van Van Beekum komen. Als Koster eenmaal mist, rent hij in zijn eentje op Thyssen af. Deze weet, door zich voor den bal te werpen, een vrijwel zeker doelpimt te voorkomen ten koste van een corner, welken Van Beekum over de lat kopt. Thans volgt een periode, waarin Stormvogels d. Meulen in ongenaakbaren vorm vindt. Visser krijgt eenmaal op een paar meters afstand den bal vrij, bedenkt zich niet, maar schiet hard in, welk schot v. d. Meulen keurig weet te stoppen. Blinkhoff is al niet veel gelukkiger, wanneer hij na fraai samenspel met Oldenburg eveneens hard inschiet, Ook nu redt v. d. Meulen weer schitte rend. Van Beekum tracht vervolgens weer eens op de hem eigen wijze door te breken. Hij brengt het een heel eind, doch tenslotte weet Struys hem tot staan te brengen. Een vrije trap stompt Thys sen uit zijn doel, Via Bakker en Snoeks kom| bal bij Oldenburg, die hem tot vlak voor 't H.F doel brengt, maar dan zoo door Koning gehint wordt, dat hij niet kan inschieten. Van Beekum verlaat dan na een botsing Haak het terrein. Stormvogels is nu ster Boekelaar brengt in combinatie met Visser ee: malen snel op, maar hij plaatst telkens achte doel. Toch denken we Stormvogels nog de leii te zien nemen, als er voor 't H. F.C.-doel heftige worsteling ontstaat. Koning c.s. blij _echter het terrein meester. Eenige minuten het einde springt de bal via een H. F. C.-er b in eigen doel, maar thans bezweert v. d. Mei het gevaar. Dan is spoedig het einde daar. Secretariaat Velserduinerbuurtweg 298, Velsero. 's Maandagsavonds 8 uur Bestuursvergadei in het Clublokaal. Voor a.s. Zondag zijn vastgesteld: KENNEMERS I—V. S. V. I. RIPPERDAV. S. V. II. V. S. V.—O. S. V. Als om 2 uur scheidsrechter v. d. Burg begin blaast, zien wij V. S. V. als volgt: d. Wint v. d. Pieterman en Wey (a.), Böhm, Kaldenb en Demmers (m,), de Bakker, Zwanenburg, v. Heyst, Vink en Bruidschaar (v,). Direct onderneemt V. S. V. eenige goede nam len, waarbij de keeper van O. S. V. aan den t gevoeld wordt. O. S. V. ontploit langzaam aan een aardig o; spel, waardoor een snel op en neder gaand j wordt vertoond. Beide keepers redden eenige malen op schi rende wijze, vooral de O. S. V.-doelman ho eenige onmogelijke ballen en wordt eenmaal ev als v. d. Wint aan den anderen kant, bijgesl door de paal. Tenslotte maakt O. S. V. een di punt, doch even te voren had den O. S. V.-ret binnen den bal met de hand bewerkt. Deze echter zoo sportief op de hem door den schei rechter gestelde vraag dit rond uit te bekeni (bravo O, S. V.-er). Dit doelpunt wordt hie geannuleerd. Na rust zakf het spelpeil aanmerkelijk. On veer 20 minuten voor tijd valt Böhm bij V. S uit en bewerkt een V. S. V.-man den bal met hand. De strafschop wordt ingezet (01). f dezen stand komt ook het einde. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen van Zaterdag- 9 Januari; V. I. O. S, ITrekvogels I 3. Trekvogels IIV. L O. S. II 2- Voor Zaterdag 16 Januari is vastgesteld: ULYSSES I—V. I. O. S. I 2.30 V. I. O. S. H-G. S. C. II 2.30 Voor het 1ste elftal vertrek vanaf de b 1,30 uur. DERBY-WEDSTRIJD, v. I. O. S. I—TREKVOGELS I 3—3 Onder de uitstekende leiding van scheidsrect Twisterling stellen beide elftallen zich volledig V.I.O.S. verliest den toss en speelt tegen i matigen wind in, wat niet weg neemt dat zij c middellijk ten aanval gaat, maar ondervindt j de achterhoede der tegenpartij op haar hoede Langzamerhand gaat het spel gelijk op, met f weerskanten gevaarlijke aanvallen. Een van d; uitvallen is Trekvogels noodlottig, want als de van rechts hoog voor den doelmond wordt plaatst, is de linksbinnen er vlug bij om er i doelpunt van te maken, juist onder de leg]! Vios heeft de leiding. Trekvogels, het gevaar ziende, komt flink opzetten, uitstekend gestet door de halfbacks. Voorloopig wordt het gev, afgeweerd. Toch komt spoedig de gelijkmaker, een algemeenen aanval belandt de bal bij c linksbinnen en weet deze, langs den uitvallenc keeper, te scoren. Als weer is afgetrapt, b! Trekvogels in den aanval. De corners door hen i nomen, zijn zeer gevaarlijk, wat niet aan den i deren kant gezegd kan worden, die zij» bes! slecht. Jammer is het als Trekvogels zoo goedke aan het tweede doelpunt komt. Als er van red wordt ingeschoten, verandert een achterspeler bal van richting en de stand is 12. Spoedig hl op is het rusten. Als er weer begonnen wordt, neemt Vios 1 spel direct in handen. Trekvogels moet alle z len bijzetten om doelpunten te voorkomen, mi kan tenslotte niet verhinderen dat de Hnksbuil twee mooie doelpunten maakt, om daarmede leiding weer over te nemen. Inmiddels wordt 1 spel er niet zachtzinniger op, maar de scheii rechter had volkomen het spel in handen. Tn gels tracht op te halen. Meer en meer kom zij in den aanval. Eens denken wij de linksbuit te zien doelpunten, en direct daarop de linksbi nen, maar op het juiste moment wordt de bal we gewerkt. Nog een kwartier is er te spelen en v ten dan spoedig door toedoen van den rechtsbi nen gelijk te maken. Nog eenige corners aan beii kanten en het einde van dezen spacnenden wc strijd is daar. Het gelijke spel geeft de verhoudt goed weer. De beste van het veld was wel I rechtsback van Trekvogels, daarnaast de recht back van Vios, De overigen goed. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen van Zaterdag 9 Januari: V. I. O. S. I—Trekvogels I 3- Trekvogels IIV. L O. II 2- Voor Zaterdag 16 Januari is vastgesteld: G. S. C. I—TREKVOGELS I 2.30 uur n TREKVOGELS II—KENNEMERLAND II 2,30 uur n> Het 1ste elftal vertrekt 1,45 uur n.m. vanaf brug, gedeeltelijk per fiets, het andere deel p autobus. De bewijzen van toegang voor den gezellig avond zijn vanaf heden i f 0.50 bij de leden v< krijgbaar,

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2