zit- en slaapkamer Oe alleen Hesrsclier Se Revolutieheld" Woonhuis Y. 1.0. S. Dankbetuiging Verloren Net Dagmeisje Loopjongen Kosthuis met volledig Pension. 99 Xe huur. Heerenhuis Fransche Piano, 7 e huur 'n Pakhuis Timmeren Brandhout Haarlemsche Roggebroodfabriek „IJZERMAN" VERKÖOPING Het Woonhuis WIJKEROOG. Sir— Zaterdag werden bekeurd wegens hel rijden hfijnder achterlicht de autobestuurders C. H, van L. uwt Dordrecht en J. V. alhier. De wielrijders F. H. uit Wijk aan Duin en P. H. Velsen werden bekeurd wegens het rijden licht. Maandagmiddag is op het ijs van de spoor- ïot bij den Koningsweg een jongen zoodanig wallen, dat hij zich ernstig bezeerde. De jóngen aan B- genaamd,- werd. per brancard naar de ouder- 'ke woning in de Walravenstraat gebracht. hiet.Wegens openbare dronkenschap werd Maan- - eng in arrest gesteld M. Z. alhier. •en°|_ Wegens het rijden zonder achterlicht werd zjjifkeurd de autobestuurder C. A. van Z. uit uieemskerk. Gistermorgen werd bij de politie aangifte ge- Van van diefstal van olie, gepleegd op de boer- jrij van den heer v. Spl. in den Polder. 'Als dader werd aangehouden B. G. alhier, die to°skende den diefstal te hebben gepleegd. POSTKANTOOR IJMUIDEN. 'Staljst van onbestelbare brieven en briefkaarten, :ke; van welke de afzenders onbekend zijn. Briefkaarten Binnenland. GEMENGD NIEUWS. Huiser en Zoon, J. A., Poste restante O, Harlingen. Bergen op Zoom, Briefkaarten Binnenland. Bakker de, Buiksloot. Hoek IJsbrand, Katwijk a. Zee Kops, K-, Wijkeroog. Ros, K., Scheveningen. Briefkaarten Buitenland. de Zeeuw, J. G,, Antwerpen. vol.' /er* bul.. der, kat >or.. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Zaterdag 16 Jan. alle wedstrijden uitgesteld. net Voor Zaterdag 23 Jan. is vastgesteld; Ulysses I—V.I.O.S. I 2.30 uur. le" O. S, C. II—V.I.O.S. 11 2.30 „uur. Vertrek voor het 2de elftal half twee vanaf de héKug per autobus. De haven van Vlissingen. Het bouwen van een kaaimuur met bijkomende werken in een bouwput ten Noorden van de bui tenhaven te Vlissingen, deel uitmakende van de werken tot verbetering van die haven, ingevolge de wet van 25 Juli 1919, is door den Rijkswater staat opgedragen aan N. V. H. Butzer's Beton en Waterbouwmaatschappij, Den Haag, voor f 1.119.000, met gebruik van ijzerportland-cement. Het mogen gebruik maken van ijzerportland- cement beteekent een flinke leverantie voor de Hoogovensteenfabriek. Prov. Waterleidingbedrijf. Gedeputeerde Staten stellen voor aan het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf een bedrag van f 125.000 ter beschikking te stellen ten behoeve van uitbreiding der waterwinningsmiddelen te Wijk aan Zee. Na de droge periode, die in het najaar van 1922 een einde nam, was gebleken, dat het watergevend vermogen van verschillende putten, die in het oorspronkelijke (westelijke) kanaal van de water- winplaats bij Wijk aan Zee onder de vorige ex ploitanten waren gemaakt, was achteruit gegaan, terwijl enkele zelfs geheel onbruikbaar geworden waren. Een en ander was vermoedelijk het gevolg van de toegepaste putconstructie, die ook de aanwending van de gewone middelen om dit wa tergevend vermogen te herstellen, zonder resul taat deed blijven. Door den aanleg van een nieuw (oostelijk) ka naal en kort daarna door de irrigatie met zoet water uit den Sluisput te IJmuiden, waarmede in ruim voldoende mate in de behoefte kon worden voorzien, was hel niet direct noodzakelijk om te gen den voortschrijdenden achteruitgang in water gevend vermogen, als gevolg van verzanding en instorting van verschillende putten in het weste lijk kanaal, maatregelen te treffen. Nu de voltooiing van den onderbouw van den nieuwen sluis te IJmuiden binnen betrekkelijk korten tijd tegemoet gezien kan worden en daar mede ook de bemaling van zoet water, die tot 1 Januari 1926 reeds een hoeveelheid van ruim 5.000,000 M''. water in de prise d'eau bracht, zal ophouden, dienen tijdig maatregelen genomen le worden om weer met eigen middelen het benoo- digde water te kunnen winnen. Het ligt in de bedoeling van deze gelegenheid gebruik te maken om het systeem van waterwin ning en waterlransport in het westelijk kanaal; dat door vorige exploitante, daartoe genoopt door gemis aan ruimte, naar gelang van de mo- menteele omstandigheden, dus zonder een bepaald systeem te volgen, was aangelegd, eene algeheele wijziging en verbetering te doen ondergaan, door de putten, hun bemaling en het transport van het Voor Allen die Sukkelen mei Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn MIJnhardt'a taxeer tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet deminstekramp Doos 60 cl. Bij Apoth. en Drogisten. gewonnen water, naar de eischen van de moderne wetenschap en techniek in te richten. Het aange vraagde crediet is hiervoor bestemd en zal ver moedelijk eerst in de eerstvolgende 3 jaar worden verwerkt. De Phönix-Werke. De gehouden algemeene vergadering der „Phö- nix A. G, für Bergbau und Hüttenbetrieb" te Dus- seldorf heeft de balans en winst- en verliesreke ning over 1924/1925 goedgekeurd. In den Raad van Toezicht werden gekozen de bankier Hirschland, Essen, en de heeren Ingenhousz en Muysken, bei den van de „Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden. Voorts werd het voorstel goedgekeurd tot wijziging der Statuten, in verband met den terugkoop der Mlc. 95,000.000 „Verwertungs-aktien", die zich in het bezit der „Phönix Trust Maatschappij" te 's Gravenhage be vinden. Naar werd medegedeeld, bestaan er gee. nerlei hinderpalen meer ten aanzien van het af sluiten der voor bedoelden terugkoop met de Trust-Maatschappij gevoerde onderhandelingen. Reeds is een overeenkomst getroffen, dat de te rug te koopen aandeelen geblokkeerd zullen blij ven. Deze verklaring is volgens het „Berliner Tage- blatt" absoluut onvoldoende. De aandeelhouders hebben het recht te weten, of de intrekking der .Verwertungsaktien" thans ook inderdaad onmid dellijk zal plaats vinden en wat de „Phönix Trust- Maatschappij" voor het lerugkoopen der aadeelen ontvangt. Ten slotte werd door den 'directeur-generaal der Phönix, Fahrenhorst, een overzicht verstrekt over dq positie der maatschappij, waarbij hij betoogde, dat de af ze tmoeilifkh ed en io de laatste maanden zijn toegenomen. Tel. De trroote rami). Borculo was erg, maai' de overstroo ming van streken, die te zanten een provincie vormen, is zeker tienmaal er ger. Er is nog geen schatting van de schade gedaan. Er is voor een kapitaal aan vee verloren gegaan; de dieren, die het leven er afbrachten, zijn in waarde verminderd. Er is voor een kapitaal aan huizen en huisraad verloren gegaan. Er zijn dorpjes, die van den grond af opnieuw gebouwd zullen moeten wor den. Er is voor een kapitaal aan voed sel verloren gegaan. Hooi, aardappelen, bieten, die in het water gestaan heb ben, zullen spoedig rotten. Er zal ook nog een kapitaal noodigzijn, om dijken en andere waterkeeringen te herstellen. Daarbij komt nog, dat duizenden gezin nen uit liet overstroomde gebied weken lang alle of een groot deel van het ge wone inkomen missen. De eeuwenoude, sterke vijand van Ne derland heeft een geweldigen inval ge daan en onberekenbaar groote schade veroorzaakt. Er zal veel hersteld en daartoe veel gegeven moeten worden. Er zal ook een vloed van guldens en rijksdaalders uit beurzen en brandkas ten moeten komen. De kranten zijn de bedelaars, ook zonder te bedelen. De verhalen en vooral de plaatjes over den nood spreken tot de harten en maken ze mild. Men begint; al met het vormen van steuncomité1» en we hebben goede hoop, dat er royaal gegeven zal wor den. Er zijn ai eenige groote giften in gekomen, van den paus en de konin gin, de Nederlandsche bank en de Twetsche Bank, Vroom en Dreesman en de Holl.-Zwits. Chocoladefabrieken, om maar enkelen te noemen. Allerzonderlingst is de vraag van het Kamerlid Braat aan. den minister van binnenlandsche zaken, of de regeering de geteisterde personen en gemeenten aan de openbare liefdadigheid wil „ont rukken" en hen uit 's rijks schatkist schadeloos stellen, 't Is precies, alof de liefdadigheid een vijandige macht is, tegen welke de ongelukkige n be schermd moeten worden. Deze ramp zal het rijk al zeer veel geld kosten. Wat is er- tegen, dat particulieren hun mee lijden laten spreken in klinkenden munt. De finantieele toestand van het rijk is slecht; een extra uitgave van millioenen past de schatkist, zeer slecht. Nu rijk en liefdadigheid beiden helpen, zal de bevolking ook meer kans hebben, dat hun schade vergoed wordt, dan wanneer het rijk bet alleen zou doen. De patroon van het platteland heeft in dit geval de zaak van het platteland wel slecht gediend. Over het overstroomde gebied ligt thans sneeuw en ijs. Hier en daar ziet men het bovenste gedeelte van een huisje, de kruinen van hoornen boven water staan; anders is alles een groote grauwe massa. Het water in de rivieren aanmerkelijk gedaald, maar bet zal nog weken duren, voordat het water achter de dijken is weggemalen of weg gestroomd. In vele plaatsen zijn vluch telingen onder dag gebracht en hot vee, dat gered is, wordt thans zoo goed mo gelijk verzorgd. Het werk der redding- is groote nde els afgeloopen; nu begint het werk van herstel, zoodra water en win ter geweken zijn. Wat. het water in en kele uren en dagen bedierf, zal de mensch in vele weken moeten herstel len. Het nieuwe Borculo zal mooier zijn dan het oude; vele sloppen eri krotten zijn verdwenen. Zoo zal in het over stroomde gebied menig wrak en wankel huisje door een beter vervangen wor den. Wanneer alles weer groeit en bloeit, het vee in de weiden loopt, de ■akkers een goeden oogst beloven, de menschen weer in hun oude doen zijn en daarbij in een goede woning, zal al de ellende van thans niet vergeten zijn, maar men zal toch met een verlicht ge moed kunnen zeggen: Het is all.es nog goed afgeloopen! Dit laatste hangt ech ter af van onze greep in de beurs. BESTEL UW DRUKWERK BIJ DE N.V. DRUKKERIJ S1NJEWEL IJMUIDEN - WILLEMSPLEIN In plaats van kaarten. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve vrouw en moeder R Helltndoorn—Bont, in den ouderdom van 41 jaar. F. M. Hellendoorn Oreta Evert. IJmuiden, 18 Januari 1926. Zeestrand. Heden ontsliep na een lang dóch geduldig lijden, zacht en kalm, onze inniggeliefde vrouw moeder, dochter, zuster en be huwdzuster Mfj. Adrlana van Vuren, in den leeftijd van ruim 34 jaar. Mede namens de Familie, H. v. d Wiele en Kinderen. IJmuiden, 17 Januari 1926 Kanaalstraat 15 De ondergeteekenden betuigen _hun hartelijken denk aan den Weled. Zeergel. heer Dr. de Vries Robles en aan hel kantoorpersoneel van 5 de V. E. M. voor de vlugge en (."rouwe behandeling, welke zij on- eJlervonden hebben bij het ongeluk >tran hun zoon. is Familie J. van Minnen .Jien gouden Schakelkettinktje (ge dachtenis), gaande van de ijsbaan niiaar de Oranjestraat. Tegen goede belconlng terug le bezorgen bij Mej. Stam, Bloemstraat 1 rood. ÜOEVRAAOD. Pres. Steijnstraat 29. IOEVRAAOD. Adres: Firma Brand f wijlt, Willebrordstr. 22, Velseroord. Aangeboden een [geen btroepikoilhuia). Adres bur. aan dit blad. 22 Een heer zoekt op goeden stand in het centrum van IJmuiden een Brieven onder no. 171, adres Advertentiebureau Boekh. „Dr. Schaep- man", IJmuiden. HEDEN WOENSDAG EN DONDERDAO groot sensation, cl filmwerk in 6 acten. In de hoofdrol HARRY UIL. DONDERDAO vertoonen wij op veelvuldig verzoek, als EXTRA NUMMER G ROM PIE. VANAF VRIJDAG verioonen wij het groote filmwerk SCARAMANCHE MIJ. TOT NUT VAN »T ALQEMEEN, vertoond 29 JANUARI in ons Theater de groote cultuurfilm „JiVA" DINSDAO AS. GEORGE HOFFMAN MET ZIJN SCHET TEREND CABARET OEZELvCHAP. Te huur een FLINK BURGER- WOONHUIS met Tuin, geheel huis, aan de Huijgensstraat 42, billijke huur. Direct te aanvaarden Te bevragen Kanaalstraat C 58 (nieuw nummer). 22 TE HUUR of TE KOOP Kennemerlaan, IJmuiden. Brieven onder No. 2703, bureau v. d. blad Schuurpoeder gjSCHU.RA' s4V,JÖn m I s ba3 r- ir^eljké-keu kerv TE HUUR te Santpoort, Kruid- bergerweg no. 31, per maand f33 50. Tevens aan den Kruidbergerwcg BOUWOROND TE KOOP. Adres Schoolstraat 5, IJmuiden. 21 TE KOOP een zwarte klein model, f 250.—Trompstr. 159, Velseroord. in de Industriestraat, lang 20 Meter, ook geschikt voor Autogarage. Te bevragen bij de Fa. P. Heere en Zonen. Uit de hand te koop een partij waaronder: baddings, planken, schroten, steigerplanken, juffers en een groote directiekeet. Te bevragen Bouw Rijks H.B.S. te Velseroord. Prima kwaliteit. Gewicht 1 K.O Prijs 22 cent. OPENBARE te IJMUIDEN, op VrJJdag 5 Februari 1926, des middags 2 uur (precies), in Hotel „NUMMER EEN", ten overstaan van Notaris W. A. Dóileman te IJmuiden, krachiens art. 1223 B. W. van MET ERF, aan de Willem Barendsz- straat No. 1 te IJmuiden, groot 1 06 Are. Eigendom van den Heer H Lichtendahl Jr. Aanvaarding direct na betaling. Kijkdagen 28 Januari en 2 Fe* bruari a.s. van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris en bij den Notaris S. Okkinga te Harlingen. De Officier van Justitie bij de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, brengt ingevolge de Wet van 28 Aug. 1851, St.bl. 125, ter kennis van belang, hebbenden dat bij beschikkingen van de E.A. Heeren Rechter-Commissarissen in voormelde Rechtbank Mr. G. Sluis, resp. mr, J. D. Pasteur, daartoe benoemd bij vonnissen dier Rechtbank dd. 29 Sep tember 1925, gewezen tusschen den Com missaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, optredende voor den Staat der Nederlanden, eischer q.q. procureur mr. J. H. J. Si mons, en lo. Dieuwertje de Vries, weduwe van Cornelis Koomen Pieterszoon, landbouw ster, wonende te Assendelft; Gedaagde, procureur mr. W. G. J. Veenhoven; 2o. Grietje van Citters, weduwe van Gerrit Kwantes, koffiehuishoudster, wo nende te Assendelft; 3o. Korstiana Maria Hartog", wed. Cor nelis Jan Kalis, e.a, wonende te 's Gra venhage; Gedaagden, procureur mr. F. van der Goot; 4o. Wilhelmus van der Zon, landbou wer, wonende te Spaarndam; Gedaagde, procureur mr, T. A. M. A, van Löben Seis; is bepaald dat het bij die vonnissen bevolen onderzoek van deskundigen, be doeld bij art. 28 der voormelde Wel, en betreffende de perceelen waarvan door eischer q.q. de onteigening wordt gevor derd, en gelegen wat betreft sub lo. ge meente Assendelft, Sectie F no. 771; wat betreft sub 2o. gemeente Assen delft, sectie F no. 774; wat betreft sub 3o. gemeente Velsen, sectie C no, 775, 777, 779, 781, 803, 805, 496, 807, 818, sectie A gemeente Spaarn dam 475, 629, 1109, 1111; wat betreft sub 4o. gemeente Spaarn dam, Sectie A no, 457, 458, zal plaats hebben op DONDERDAG, 11 Februari 1926, op de te onteigenen perceelen, aanvangende des voormiddags ten 10 uur, op hel perceel van Dieuwer tje de Vries, wed. Corn, Koomen, ge- ieente Assendelft, sectie F no. 372, oud, thans 771. De Officier van Justitie bij de Arrondissemeuts-Rechtbank te Haarlem, HOYER. 25 Februari 1926, op de te onteigenen perceelen, aanvangende des voormiddags ten 10 uur, op het perceel van J. H. Boon en consorten, gemeente Velsen, Sectie C no, 398, oud, thans 812. De Officier van Justitie bij de Arroodisaements-Rechtbank te Haarlem. HOYER De Officier van Justitie bij de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, brengt ingevolge de Wet van 28 Aug. 1851, St.bl. 125, ter kennis van belang hebbenden dat bij beschikkingen van de E.A. Heeren Rechter-Commissarissen in voormelde Rechtbank mrs. W. H. van Nes van Meerkerk, resp. J. D. Pasteur, daartoe benoemd bij vonnissen dier Rechtbank dd. 29' September 1925, ge wezen tusschen den Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, optredende voor den Slaat der Neder landen, eischer q.q. procureur mr. J. H, J. Si mons, en lo. Immerentia Cornelia Beentjes, we duwe van Hendrik Vendel, zonder be roep, wonende te Bennebroek; Gedaagde, procureur mr. Julius Hoog; 2o. Cornelis Zwanenburg, landbou wer, wonende te Velsen; Gedaagde, procureur mr. F, van der Goot; 3o. Albertus Jacobus Zwanenburg, landbouwer, wonende te Assendelft; Gedaagde, procureur Jhr. Mr. F, W. van Styrum; 4o. Hendrikus Bartholomeus Boon, stalhouder, wonende te IJmuiden, ge meente Velsen, e.a.; Gedaagden, procureur Jhr. Mr. F. W. van Styrum; 5o. Otto Willem Schaap, landbouwer, wonende te Velsen; Gedaagden, procureur Jhr. Mr. F. W. van Styrum; 6o, Adriana Zwanenburg, wed. van Al bertus Braam Wzn., wonende te Velser oord, gemeente Velsen, zoo voor zich, als q.q.; Gedaagde, procureur mr. F. van der Goot; is bepaald dat het bij die vonnissen be volen onderzoek van deskundigen, be doeld bij art. 28 der voormelde Wet, en betreffende de perceelen waarvan door eischer q.q. de onteigening wordt ge vorderd, en gelegen wat betreft sub lo. gemeente Velsen, Sectie C C, no, 765: wat betreft sub 2o. gemeente Velsen, Sectie C no. 771; wat betreft sub 3o. gemeente Velsen, Sectie C no. 773; wat betreft sub 4o. gemeente Velsen, Sectie C no. 668, 415, 812; wat betreft sub 5o. gemeente Velsen, Sectie C no. 688, 517, 690, 692, 694. wat betreft sub 6o. gemeente Velsen, Sectie C no. 810, 498; zal plaats -hebben op DONDERDAG, De Officier van Justitie bij de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, brengt ingevolge de Wet van 28 Aug. 1851, St.bL 125, ter kennis van belang hebbenden dat bij beechikkingen van de E.A. Heeren Rechter-Commissarissen in voormelde Rechtbank, Mrs. J. D. Pas teur, resp. W. H. van Nes van Meer kerk, daartoe benoemd bij vonnissen dier Rechtbank dd. 29 September 1925, ge wezen tusschen den Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Hol land, en optredende voor den Staat der Nederlanden, eischer" q.q. procureur mr. J. H. J. Si mons, en lo. Dirk Bus, makelaar, wonende te Velsen, e-a. Gedaagden, procureur mr. F. van der Goot; 2o. de N.V, „Welgelegen", maatschap pij tot Exploitatie van Onroerende Goe deren, gevestigd te 's Gravenhage; Gedaagde, procureur mr. F. van der Goot; 3o, de Naamlooze Vennootschap Hol- landsche Plaatwellerij en Pijpenfabriek, voorheen J. D. B, Olie en Gonnerman, gevestigd te Velsen; Gedaagde, procureur mr. F. J. D. They- -i 4o. Theodorus Stephanus Joseph Janzen Hendrikuszoon, wonende te Haarlem; Gedaagde, procureur mr. T. A. M, A. van Löben Seis; is bepaald, dat het bij die vonnissen bevolen onderzoek van deskundigen, be doeld bij art. 28 der voormelde Wet, en betreffende de perceelen waarvan door eischer q.q. de onteigening wordt gevor derd, en gelegen wat betreft sub lo. ge meente Velsen, Sectie C no. 702; wat betreft sub 2o. sectie C gemeen te Velsen, no. 708, 711, 705; wat betreft sub 3o. sectie C gemeente Velsen, no. 719; wat betreft sub 4o., sectie C gemeente Velsen, no. 721, 722, 727, 729, 731, 725; zal plaats hebben op DONDERDAG, 11 Maart 1926, op de te onteigenen per ceelen, aanvangende des voormiddags ten 10 uur, op het perceel van Th. S. J. Janzen Hzn. gemeente Velsen, Sectie C no. 423, oud, thans 725. De Officier van Justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem. HOYER.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3