ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Mo. 24 Woensdag 27 Januari 1926 11e Jaargang IJMUIDER COURANT De Watersnood-collecte. De collecte voor de slachtoffers van den wa tersnood heeft in onze gepieente f 6373.15& opge bracht Hiervan werd gecollecteerd: te IJmuiden f 3728.02 (hiervan werd f 413.23 aan de visschers- haven gecolleoteerd); te Velseroord f 494.825; te Driehuis f 286; te Santpoort f 497.85; te Wijker. oog f 814.205; te Velsen f 424.75, terwijl aan gif ten werd ontvangen f 127.50. Van Velsen is nog niet alles verantwoord, zoo dat het bedrag nog wat hooger wordt. VAN DEN WACHTTOREN. De overs trooming. Men ia bijna overal druk aan het in zamelen der giften voor de slachtoffers der overstroomingen. Wie snel helpt, helpt dubbel, gaat hier niet op. Immers de ingevallen vorst houdt het werk van herstel tegen. Het zal nog wel eenige weken duren, voordat men aan het bou wen kan gaan, menschcn en vee naar huis en stal terug kan brpngen en con- stateeren, hoe groot de schade aan wo ning en bed lijf is. Niet allen, die scha de hebben geleden, zullen geholpen wor- den, alleen degenen, die geen middelen hebben, om de schade te kunnen dragen en zelf te verhelpen. Maar al zal de werkende hand nog niet dadelijk uitgestoken kunnen wor den in de overstroomde streken, de hel pende hand moet niet toeven. Hoe spoediger men comité's vormt en gaat collecteeren, des te beter. De harten zijn nü nog warm en de offervaardigheid wordt licht kleiner, als de eerste indruk van schrik en van deernis verflauwd zijn. Men kan nu al hier en daar rede neeringen hooren, dat de polderbestu ren en b^t provinciaal bestuur maar betër hun plicht hadden moeten doen en dat men niet veel zin heeft veel te offeren voor hun nalatigheid. Een zelf zuchtige- en wreede redeneering. Men laat bij een auto-ongeluk toch ook de gewonden niet aan hun lot over, ook al is het ongeluk door eigen schuld ont staan. Eerst helpen en dan redeneeren! Èn zijn er inderdaad fouten geweest, ze dan herstellen. Er wordt ook op verschillende geva ren gewezen voor de bevolking, die straks naar hun woonplaatsen zal te- rugkeeren. De huizen zullen zwaar ge leden hebben, ook al zijn ze niet ineen gestort. Streng bouwkundig onderzoek is daarom noodig. Muren kunnen zoo verzwakt zijn, fundamenten zoo ver zakt, dat het huis zonder meer groot gevaar voor de bewoners zou opleveren. Ook dan moet de herstellende hand aan het werk. Over het besmettingsgevaar denken deskundigen verschillend. De woningen zullen aanvankelijk zeer vochtig zijn en moeten goed droog ge- n' stookt worden, waarbij men acht dient te geven op water onder de vloeren, jj Rheumatiek en verkoudheidsziekten it zullen anders niet uitblijven. Een me dische deskundige raadt het gebruik t-j van ontsmettingsmiddelen als melk- p kalk eer af dan aan. De menschen gaan zoo licht denken, dat ze na de ontsmet ting hun gewonen gang kunnen gaan. k,Het- typhusgevaar is het grootst en n'daartegen past maar een middel: geen n ongekookt water en geen ongekookt e voedsel gebruiken. n Maar over de wijze van droogstoken i zijn de geleerden het ook al niet eens. i, Een geneeskundige geeft den raad geen i turf of hout maar kolen daarvoor te ge- e bruiken. Maar de hoogleeraar in de stooktechniek te Delft, Prof. Brender a - Brandis noemt dat onjuist. Hij raadt - juist een open, flink gestookt hout- of j turfvuur aan. Dat men alleen met wa- 1 ter arme brandstof zou kunnen droog- 21 stoken, is volgens hem technisch geheel onjuist. Het is hier geheel een kwestie i v an autoriteit en daarom houden we ons aan den man, wiens naam maar vooral wiens titel hem in zake verbranden tot I deskundige maken. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Stenograf!». De dames N. Kroone, R. Licht en de heer R. Nieborg hebben te Haarlem met gunstig gevolg examen afgelegd voor Stenografie, 130 lettergre pen pw minuut. Hondententoonstelling. Op de Clubmatch, uitgaande van de Kynologen Club Amsterdam, gehouden 20 Januari j.l., behaal de Humprey van IJmuiden den Isten prijs Uit muntend. Eigenaresse: Mevr. T. Tismeerde Waard. Zondag a.s. zal de trein, Welke 405 van IJmuiden station vertrekt, te IJmuiden-Oost stoppen in verband met den voetbalwedstrijd StormvogelsSparta. Java. Vrijdag 29 Januari zal in het Thalia-Theater ver toond worden voor het Nut van het Algemeen, departement IJmuiden, de groote cultuur-film „Ja. va". Wij laten hier een oordeel volgen. Ge vraagt mij mijn oordeel over de Java-film. Ik kan niet anders zeggen dan dat ik U zeer er kentelijk ben voor de gelegenheid, welke ge mij gegeven hebt om het proefdraaien van die film bij te wonen. Het was mij of ik een pelgrimstocht deed door mijn land temidden van mijn eigen volk. Nooit eerder zag ik een film over Java, waar de dramatische draad zóó duidelijk waarneembaar is als op deze, zoodat de verschillende afdeelin- gen tot één harmonisch geheel worden geregen. De verrichtingen in het Instituut-Pasteur doen iemand beseffen, wat heil Westersche wetenschap in mijn land heeft gebracht. Een vluchtige blik op de diverse Europeesche cultures geeft ons een vaag vermoeden van de moeilijke en ingewikkelde problemen van economischen en politieleen aard. De Hindoe-Javaansche monumenten getuigen van de eeuwenlange werkzaamheid eener hooge nien- schelijke beschaving. Maar bovenal hebben mij machtig entroerd de schoonheid van mijn land en 's levens lief en leed van mijn volk, dat nog zoo'n mooie toekomst te gemoet kan gaan. Ik hoop, dat arm en rijk, hoog en laag onder het Nederlandsche volk uw film gaan zien en dat deze film het begin zal zijn van een reeks, die de Ne derlanders zal voorlichten omtrent dat uitgestrek te eilandenrijk met zijn millioenen bewoners met hun deugden en ondeugden, met hun vreugden en smarten, met hun bruine, lieve, kleine kinde ren land en volk, waaraan Nederland voor een niet gering deel zijn grootheid en voorspoed heeft te danken. Moge in den Nederlander bij het aanschouwen van de tafereelen, welke zich daar in mijn verre, prachtige vaderland afspelen, niet alleen het ge voel levendig worden, dat hij deel uitmaakt van een rijke en machtige natie, maar moge hij vóór alles tot in zijn ziel gegrepen worden door het be sef, dat er op zijn volk als geheel tegenover d( Menschheid een zware verplichting rust, de le vensverplichting mijn volk te moeten helpen brengen naar de verwezenlijking en de handha ving van het recht van elk volk: dat is het recht op een menschwaardig bestaan op Gods schoone aarde. N. S. Zie advertentie. VELSEROORD. De heer en mej. W. van Laar, wonende Ka- naalweg alhier vierden j.l. Zaterdag hun gouden huwelijksfeest. Des avonds bracht de R.K. Harmonie St. Fidelis het gouden echtpaar onder veel belangstelling een serenade. VELSEN. De heer A. Lentz, ambtenaar aan het sta tion alhier, is benoemd tot stationschef te Medem- blik. De heer Lentz, die voorheen te IJmuiden werkzaam was, is gedurende 7 jaar ouderling der Ned. Herv. gemeente te Velseroord geweest. Het comité voor kerk verfraaiing, dat ver leden jaar reeds een nieuwe elecfrische licht kroon in de Ned. Herv. Kerk deed plaatsen, zal nog twee nieuwe kronen aanbieden. Deze kronen zullen a.s. Zondagavond in ge bruik worden genomen. - Donderdag heeft aan de loshaveu der Hoog ovens, achter de spoorbrug, een ernstig ongeluk plaats gehad. De ongeveer 40_jarige, ongehuwde arbeider R., wonende te Beverwijk, raakte bekneld lusschen een ijzeren grijper en een hek, tengevolge waar van eenige ribben werden gekneusd. Na door Dr. Barentsen, die spoedig ter plaatse was, te zijn onderzocht, is de man per zieken auto naar het gesticht „St. Joh. de Deo" te Haarlem, overgebracht. De hier bestaande Chr. Muziekvereeniging Julianadie ip de eerste jaren van haar be staan tot flinken bloei kwam, getuige haar mooie prestaties op diverse concoursen en ook door haar medewerking bij verschillende feestelijkheden, leed den laatsten tijd een kwijnend bestaan (het kwam herhaalde malen voor, dat de repetities maar door 3 of 4 leden werden bezocht), en is thans opgeheven. Kenn. In verband met het groote succes, dat de ge mengde zangvereeniging „Zang Veredelt" met haar kinderkoor heeft behaald, is naar Hl. Dbl. meldt, besloten ook nog over te gaan tot stichting van een meisjeskoor voor meisjes van 14 tot 18 jaar. Dit koor zal ook komen te staan onder leiding van den heer Leo Pielage. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 23 Jan. 1926: 2 letterzetters, 16 schilders, 25 timmerlieden, 11 metselaars, 1 mach. houtbewerker, 2 stuca- doors, 2 stratenmakers, 1 boormeester, 4 bank werkers, 2 loodgieters, 2 voorslaanders, 7 machi nisten, 11 stokers, 4 plaatwerkers, 2 chauffeurs, 1 bakker, 2 sigarenmakers, 4 visschers, 2 kan toorbedienden, 194 diversen. SANTPOORT. De Volkszangavond van Vrijdag j.l. stond in het teeken der liefdadigheid. Het bestuur had n.l, besloten de eventueele baten af te dragen aan het Watersnood-Comité. Voor dezen zangavond was de belangstelling zeer groot, zoodat „Zomerlust'; bijkans geheel gevuld was Door een. aantal dames en heeren, jongens en meisjes werden tal van lied jes op hel tooneel aanschouwelijk voorgesteld, wat met zeer veel succes geschiedde? Vooral „Boerenvrijage" viel in de smaak. Het was weer een mooie Volkszangavond. Onder groote belangstelling van verschillende zijden vond Zondagmiddag te drie uur te Sant poort ten zijnen huize de huldiging plaats van prof. dr. G, A. v. d. Bergh van Eysinga, die vijf en twintig jaar geleden promoveerde tot doc tor in de godgeleerdheid. Het comité van binnen- en buitenlandsche ge leerden dat voor de huldiging was samengesteld, had aan de plechtigheid een grootsch karakter gegeven. De 83-jarige Prof. H. U. Meyboom uit Paterswolde had zich ondanks zijn hoogen leeftijd naar Santpoort begeven, om als spreker van zijn groote hoogachting voor den jubilaris te getuigen. In het bijzonder releveerde Prof. Meyboom wat Prof. Dr. v. d. Bergh van Eysinga heeft gepres teerd als voorganger op het gebied van de zoo genaamde Nieuw-Testamentische Radicale School. Spreker zeide het buitengewoon te betreuren dat de jubilaris slechts het professoraat honoris cau sa vervulde, En het dubbel jammer te vinden dat hij onlangs gepasseerd is bij een benoeming tot hoogleeraar te Amsterdam. Prof, Meyboom sprak tenslotte de hoop uit dat Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga nog eens nderdaad werkzaam mocht zijn als hoogleeraar. Verder sprak de heer C, Verwey van Santpoort als voorzitter van het uitvoerend comité. Hij bood den jubilaris een fraaie doos aan, in- ïoudende een album gecalligrafeerd door mej. G. e Winkel. In dit album een prachtig stuk werk is onder anderen opgenomen een volledige lijst van de wetenschappelijke werken van de hand van Prof. Dr. v. d. Bergh van Eysinga (zes en vijftig in totaal). Bijzondere vermelding verdienen de penteeke- ningen die door een zoon van den beer Verwey n hét album zijn aangebracht. Zij geven beelden van, onder anderen, de ka- «er te Leiden, waar de jubilaris als student heeft bewoond, van het gebouw van de Leidsche Uni versiteit, en van de Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort, aan welke plaatsen latuurlijk tal van mooie Herinneringen voo- Prof. Dr. v. d. Bergh van Eysinga zijn verbonden. Bovendien is in het album opgenomen een groo- e verzameling kaarten van binnen- en buitenland sche geleerden die den jubilaris gelukwenscnten. Vermelden wij tenslotte welke corporaties bij de% huldiging vertegenwoordigd waren: Zij geven wel een beeld van de groote vereering, die men overal het werk van prof. Dr. v. d, Bergh van Eysinga toedraagt: Het bestuur van bet Iïaagsche Genootschap de Redactie van het tijdschrift voor Wijsbegeerte, van het Nieuw-Theologisch Tijd schrift, het bestuur van de internationale School voor Wijsbegeerte, enz. Het spreekt vanzelf dat een groot aantal bloem stukken door verschillende belangstellenden ge zonden waren Haarl. Dbl. BEVERWIJK. Kennemer Pluimvee-Vereeiriging. De tentoonstelling van hoender;, watervogels, konijnen, postduiven en sierduiven, georganiseerd door bovengenoemde Vereeniging, is Vrijdag j.l. in het Veilingsgebouw te Beverwijk geopend. Om 2 uur riep de voorz., de heer Verzijlberg, den aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bij zonder den Eere-voorz., den burgemeester van Be verwijk, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, die zich bereid verklaard had, deze tentoonstelling te openen. Hij sprak er zijn groote tevredenheid over uit, dat zooveel inzenders blijken van belangstel ling en medewerking hadden willen verleenen en dankte allen die prijzen hadden verleend. De Eere-voorz. verklaarde, dat hij gaarne aan het verzoek van het Bestuur had willen voldoen, maar wenschte een enkel woord aan de opening te doen voorafgaan. Viel het dikwijls een beetje moeilijk in het open baar te spreken, omdat men zich wel eens be klemd gevoelde door de stilte om zich heen, bij welke momenten de spraakmakenden reppen van een dominé, die voorbijgaat, hier gaf het in kooien vertoevende gedierte luide blijken van aanwezig heid. t Deed spreker veel genoegen, dat deze tentoon stelling een bewijs gaf van de steeds toenemende belangstelling van het publiek en den bloei der vereeniging. Waren de eerste 3 tentoonstellingen slechts clubtentoonstellingen, thans was er eene provinciale georganiseerd en wie weet of ze niet na eenige jaren uitgegroeid was tot eene nationale ja, spr, hoopte, dat er nog eens het woordje inter voorgezet kon worden. 't Deed spreker genoegen, dat het aantal inzen dingen reeds tot 375 geklommen was, waardoor een grooter gebouw noodzakelijk was en hij vond het een belangrijke verbetering, dat alles gelijk- vloersch opgesteld kon worden, daar trappcnklim- men met kooien en hokken zeer -hinderlijk was. Hem was wel eens verteld, dat bij oordeelkundige behandeling een kip f 2 rente per jaar gaf, en als dat waar was, dan verheugde hij zich zooveel le meer over de toenemende belangstelling, cindat dit dan bewees, dat de welvaart toenam, terwijl tevens een nuttigen tak van sport beoefend werd. Hij hoopte, dat Beverwijk en omstreken, nu reeds met eere genoemd in den tiunbouwwereld, ook nog eens een eereplaats zou innemen bij de teelt der hier tentoongestelde dieren en sprak tevens den wensch uit, dat de finantieele uitslag van deze tentoonstelling van dien aard zou zijn, dat de ge maakte onkosten er uitgehaald werden en ver klaarde hiermee de tentoonstelling geopend, waar na een rondgang volgde, die voor belangstellen den zeer interessast was. Uit den aard der zaak waren het alle dieren, die om het een of ander uitmuntten en daarom voor deskundigen vooral zeer belangwekkend waren. Er lag een fraai konijn in een hok, dat door al lerlei eigenschappen uitmuntte, o.a. door deze meest in het oogvallende, dat het 't respectabele gewicht had van 14 pond en 4 ons. Natuurlijk zal zulk een beest, als het klaar gemaakt wordt, om als Kerstbout te kunnen dienen, heel wat mon den kunnen vullen. Eenige rijen van kooien met ongewoon groote of ongewoon kleine bijzonder gevederde kippen en hanen, eenden, ganzen, bijzonder geteekende ko nijnen, duiven, fazanten, kalkoenen, enz", trokken veel belangstelling. Aan de hokken hingen papieren, waarop le le zen was, welke prijzen den dieren waren toege kend, maar levens de zeer nuttige en dan ook zeer gewaardeerde opmerking op welke gronden de commissie de beoordeelingen had uitgesproken, bijv. te lang van rug, le veel wit, staart te lang, beenkleur te licht, geen mooi type enz. Uit deze opmerkingen konden de fokkers lee- ren, welke richting ze in het vervolg moesten uit gaan. Behalve deze dieren waren er ook nog etr.ige met deze veelleelt in ftauw verband staande stand. We vonden daar de vertegenwoordiging van d^ N.V. Chemische fabriek „Noord-Holland" te Be verwijk, waar allerlei voedingsmiddelen te zien waren. De Broedmachines, Kunstmoeders en on derdeden van het Merk „Nooit Gedacht" te Wij- Iceroog van den heer Struikenkamp trokken even eens veel aandacht. Een stand vertegenwoordigde „Rust's Ochtend- voer" te Zandvoort. Daar trok vooral de aandacht het gemegd voer, dat behalve de plantaardige be- standdeelen mais, tarwe, gerst, boekweit, hennep zaad, ongepelde rijst en zonnepitten nog dierlijk voedsel bevatte, n.l. stukjes gedroogd vleesch, die lang genoeg goed blijven om vrees voor bederf weg te nemen. Dit voedsel is voornamelijk noodig voor kippen, die niet los loopen, omdat dierlijk voedsel noodza kelijk is en deze stukjes vleesch de wormen, ke vers, torren, slakken enz. vervangen, die in vrij heid gedresseerde hoenders nu en dan buitmaken. Eveneens troffen we een stand aan van de Krachtvoederfabrielc A. Steenstra en Co. te Heemskerk; aan adressen voor kippenvoer dus geen gebrek, Wie op de hoogte van het bedrijf wil blijven, moet de lectuur op dit gebied bijhouden, vandaar een stand van „De Bedrijfs Pluimveehou der", geïllustreerd Weekblad en „De Groene", „De kleine Veeteelt", Nederlandsch Pluimvee-week blad. Bij het bedrijf moet men ook verzekerd zijn, den ken andere menschen, vandaar „Verzekert U tegen hagel, enz. bij de „Eerste onderlinge Broeiglas- verzekeringmaatschappij 's Gravenhage", Wie zich op de hoogte wil stellen van het bedrijf in al zijn geledingen, kan bij de tafel terecht van de Uitgeversmaatschappij C. Misset te Doetinchem, waar allerlei lectuur op dit gebied te kust en te keur ligt, Bekroningeit Van de bekroningen vermelden wij de volgen de: Hoogste aantal punten groote hoenders, f 10 van den burgemeester van Beverwijk, de heer D. Mello, alhier. Hoogste aantal punten voor alle dieren, f 10 van den heer Baron van Ittersum, alhier, de heer D. Mello. Hoogste aantal punten Konijnen, f 5 van de Ken- nemer Pluimvee Vereeniging (K.P.V.) de heer G. van Eerde, alhier. Hoogste aantal punten Krielhoenders, verg. zilv. med, van den heer J. Scheeres te Velsen, de heer S. de Vries Tz., alhier. Hoogste aantal punten Sierduiven, f 5 van de K.P.V. de heer L. J. Lakké, Wijk aan Duin. Hoogste aantal punten Postduiven, zilv. med. K.P.V. de heer H. Medik, IJmuiden, Grootste inzending Hoenders, verg, zilv. med. van den heer R. de Boer te Velseroord, de heer D. Mello. Grootste inzending Sierduiven, Electrische Schemerlamp van den heer R. v. Lunzen alhier, de heer L. J. Lakké. Grootste inzending Postduiven, Vulpenhouder v. Gebr. Post alhier, de heer J. Groen, Velseroord. Grootste inzending Konijnen, Etui met lepeltjes van Mej. P. van Hattum, alhier, de heer G. van Eerde. Mooiste Hen. zilv, med. K.V.P., de heer J. Jan sen, Velseroord. Mooiste Trio, zilv, med. K.P.V., de heer J. Borst, Velseroord. Mooiste Sierduif, zilv. med. K.P.V. de heer L, J. Lakké. Mooiste Postduif, zilv. med. K.P.V., de heer J. Schipper, alhier. Mooiste inzending Leghorns, zilv. med. K.P.V., de heer D. Mello. Mooiste inzending Wyandottes, Voorsnijmes en Vork, van den heer Phlipoom alhier, de heer J. Th. Verzijlbergh, Velseroord. Mooiste Haan, kist sigaren van den heer Dr. Wehrheim te Velsen, de heer J. Th. Verzijlbergh. Mooiste Haan, zilveren wisselbeker K.P.V. de heer Verzijlberg, welke deze thans in eigendom ontvangt. Mooiste Konijn, zilveren wisselbeker K.P.V., de heer S. de Vries Tz. VOETBAL. D. F. C.STORMVOGELS 2—7. Overzicht. Zoo groot als de cijfers zulks zouden doen ver moeden is het overwicht van Stormvogels niet geweest Over 't geheel genomen zijn beide par tijen vrijwel gelijkelijk in den aanval geweest, doch in de eerste plaats was de Stormvogels verdediging hechter dan die van D F. C-, waarin Van Gent, Bierens en Diepeveen maar zeer ma tig waren en in de tweede plaats benutte de Storm vogels-voorhoede de kansen, beter. Ja, 4e voorhoede, die was op dreef! Een ge- lukwensch voor haar gelukkige keuze komt de elftal-commissie zeker toe. Houtkamp speelde op zijn nieuwe plaats in een vorm, zooals we nog niet geconstateerd hebben. Met Boekelaar kon hij het uitstekend vinden.' En Oldenburg overtrof onze stoutste verwachtingen. Hij was op liet zware klei- veld handig en vlug en hield het spel uitstekend open. Blinkhoff wou voor Houtkamp niet onder doen en scoorde drie doelpunten Vooral zijn derde doelpunt werd op meer Jan schitterende wijze gemaakt met een elegante hoofdbeweging. Broek debuteerde lang niet slecht, vooral als we in aanmerking nemen, dat net veld zwaar was en hij den besten D. F. C.-verdediger, Lebret, tegen over zich had. Hij zal 't o.i. best klaren. Zware spelers als Haak, Struys en Snoeks heb ben we dezen middag bewonderd. Tot het einde toe hebben ze gesjouwd en hel lichte binnen trio van D. F, C. geen kans gegeven. Ook Koster en Bakker hadden hun vleugel goed in bedwang, al was Ruysch niet gemakkelijk le houden. En - last not least Thyssen. Deze iieeft er een paar schoten op onbegrijpelijke wijze uitgehouden. De D. F. C.-verdediging voldeed slecht. Feite lijk was alleen Lebrel maar voldoende en waren Litz en Huyzer vrij goed. In de voorhoede begon Versluys goed, maar zakte illengs if. Van het binnentrio was Ruysch het best. De rechtsbuiten Van Dam werd zeer gemist. Scheidsrechter was de heer Bliek, een nieuwe ling. Zijn debuut was niet gelukkig, vooral doordat hij te veel op appeleeren floot. DE WEDSTRIJD. Om ruim 2 uur stellen de volgende elftallen zich op: Thyssen Haak Koster Struys Snoeks Bakker 'Broek, Blinkhoff, Oldenburg, Houtkamp, Boeke- laar. Versluys, Oosting, Van Gent, Ruysch, Kalis Huyzer Litz Bierens Lebret Diepenveen Van Gent. D. F. C. heeft den toss gewonnen, zoodat Ol denburg voor Stormvogels mag aftrappen. D. F. C. boekt het eerste succesje, als Haak den bal cor ner werkt. Koster werkt echter het leder weg. Weer komt D. F, C, terug. Ruysch schiet zeer hard op 't doel, waarna Thyssen kalm stopt. Dan noteert Houtkamp zijn eerste doelpunt, na eerst twee D. F. C.-ers op verrassend handige wijze te zijn gepasseerd (01). Thans mag D. F. C. aftrappen. Even buiten het strafschopgebied mag zij een vrije trap nemen, welke Thyssen fraai stopt. Eén minuut later kent de arbiter om een ons nog steeds niet bekende reden een penalty toe. Deze wordt door Ruysch benut. (11). Nauwelijks is het gejuich verstomd, of Boeke- laar brengt snel op. Hij zet tactisch voor en Houtkamp voltrekt het vonnis (12). D. F. C., geenszins ontmoedigd, trapt weer af. Versluys passeert Haak en Struys, om dan fraai voor te zetten. Ruysch snelt toe en zal er juist zijn hoofd onder zetten, als Thyssen na een lucht sprong den bal wegslaat. De St.-rechterwing gaat zich nu roeren. Broek brengt een paar maal vlug op, doch talmt met voorzetten, wat tegen Lebret geen succes heeft. Als hij eenmaal vlugger voorzet, schiet Blinkhofi ineens via de paal in het net (13). D, F. C. verslapt nu eenigszins, waarvan de handige Oldenburg profiteert door naar links en rechts lange centers uit te deelen. Houtkamp waagt nog eens een hard schot en noteert zoowaar met medewerking van Van Gent zijn derde doel punt (14). Struys heeft inmiddels het veld verlaten. Blink hoff speelt nu rechtshalf en kopt al spoedig een voorzet van Kalis weg. De Stormvogels-verdedi ging krijgt het nu even te kwaad, maar zoowel Haak als Koster zijn lastig te passeeren. Snoeks speelt in het midden een tactische partij en ook Bakker grijpt fiks in. Doelpunten blijven dan ook uit, ook al, doordat Thyssen een vrije trap schit terend stopt. Als Struys weer terug is, komt Stormvogels weer opzetten. Boekelaar geeft een mooien voorzet en Blinkhoff scoort zijn tweeden goal (15). Het zware veld in aanmerking genomen wordt er vrij snel gespeeld. Broek krijgt een voorzei van Boekelaar te pakken, maar ziet zich op het laatste moment den bal ontnomen. Meteen schiet Kalis hard op 't Stormvogels-doel, doch Thyssen geeft niet thuis. Oldenburg geeft zoowel Blink hoff als Boekelaar een schietkans; beiden schieten tegen de lat, Rust 15. Als weer wordt begonnen, tracht D, F. C. het verloren terrein te herwinnen. Struys voorkomt al spoedig een vrij zeker doelpunt. Via Snoeks komt de bal bij Boekelaar. Deze zwenkt even naar bin nen en geeft dan Blinkhoff een prachtkans. Diens schot is echter veel te zacht. D. F. C. komt nu iets in de meerderheid. Hout kamp is nu overal tegelijk. Een voorzet van Ver sluys kopt Bakker prachtig voor Van Gent weg. Een goed genomen corner hebben 2 D. F. C.-ers Van Gent en Oosting voor het intrappen, doch ,ze stappen beiden over den bal heen. Stormvogels beantwoordt deze vriendelijkheid. Boekelaar plaatst n.l. een vrije trap mooi voor 't doel en na een ferme hoofdbeweging van Blinkhoff verdwijnt dé bal in het net (16), Bij een nu volgenden D. F. C.-aanval wordt Thyssen zóó in 't nauw gebracht dat hij meer dan drie passen met den bal loopt. De vrije trap op enkele meters afstand van 't doel wordt door Snoeks gestopt. Onmiddellijk wordt de bal weer ingetrapt, maar als een tijger werpt Thyssen zich op het leder. Na vlug samenspel met Blinkhoff werkt Olden burg zich door de D. F. C.-verdediging. We den ken reeds aan een doelpunt, doch Van Gent stopi. Toch komt er een doelpunt maar aan den anderen kant, nadat Haak eerst een zeker doel punt had voorkomen, Van Gent was de gelukkige maker. (26). Dit is Oldenburg te kras. Hij weet handig den bal vrij te maken en hem langs den uitloopenden Van Gent te plaatsen (2—7). Spoedig hierna is hel tijd.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1