PREDIKBE URTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. Erdman. Schaalcollecte. 5 uur: Ds. Oijsman, van Zunderdorp, Schaalcollecte. JEUGDKERK (Koning Willemshnls). 10 uur: De heer Vermeulen. Doopsgez. Gem. Afd. Prot. Bond. 10 30 uur: Ds. W. Luikinga. GEREF. KERK. 10 uur: Ds. F. vV. Bramer van Maassluis. 5 uur; Dezelfde. CHR. GEREF. KERK. 10 uur: Ds. T. A. Bakker. 5 uur; Dezelfde. Donderdag 7 30 uur: Ds. Bakker. EVANGELISATIE HOOGEBERG. Zondagmorgen 10 uurSamenkomst. Zondagavond 7.30 uurSamenkomst. SprekerB. Jenninga. VELSEROORD. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. W. Kroese. 5 uur: Dezelfde. GEREF. KERK. 10 uur: de heer B. Moltrop(car,d. Amsterdam. 5 uurDetzelfde. VELSEN. NED. HERV. jKERK. 10 uur: Ds. W. S. van Leeuwen. 5 uurDezelfde, Zang Kerkkoor. WIJKEROOG. GEREF. KERK. 10 uur: Ds. J. D. Boerkoel. 5 uurDezelfde. SANTPOORT. LOKAAL BETHEL. 9.45 uurDs. L. Bootsma van Loosduinen. 5 30 uurDezelfde. Woensdag 8 uur de heer O W. van Deth, Bijbellezing. NED. HERV. KERK. 10 uur: Prof. Dr. O A. van den Bergh van Eysinga. EVANGELISATIE SANTPOORT. 10 uur: Ds. Blaauw te Schoten. 6 uur: Ds. Westenburg te Beverwijk. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10 uur: Ds. van Calcar. HINDERWET. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel- sen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van N. J. B. van Egmond, bakker te Velseroord om op het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie M Nos. 2604 en 2605, plaatselijk bekend wijk E, Willebrordstraat no. 79, zijn bakkerij te mogen uitbreiden door het verplaatsen van een heetenluchtoven door hen i: toegestaan. Velsen, den 27 Januari 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. Spreekuur Wethouder van Onderwijs. De Burgemeester van Velsen brengt ter alge- meene kennis, dat de wethouder van Onderwijs op Vrijdag 3 Februari a.s. verhinderd is zijn ge wone spreekuur te houden. 1 Velsen, 29 Januari 1926. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Over de intrede van Ds. Joh. Jansen te Wierden lezen wij in de Ned. het volgende: Ds. Joh. Jansen, gekomen van IJmuiden, deed Zondag j.l. zijn intrede bij de Geref, Kerk van Wierden, na in den voormiddag bevestigd te zijn door den consulent, Ds. M. B. Parlevliet, van Enter, met een predikatie over 1 Cor. 3:811. 's Namiddags deed de nieuwe leeraar zijn intrede mei een predikatie over 1 Tim, 1 15a. Namens den kerkeraad van Wierden sprak ouderling R. Dasselaar, namens de classis en en kele naburige kerken spraken de consulent en Ds. W. L. Milo, van Almelo. Nut van 't Algemeen 29 Januari 1926. B. en W. van Amsterdam hebben het ophoo- gen en afdekken van gronden, gelegen ten westen van den Amstelvenschen weg te Amsterdam, opge- gedragen aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. voor f 1.069.000. Een collecte voor de slachtoffers van den Watersnood onder de ambtenaren van de Hoog ovens alhier bracht f 135.75 op, welk bedrag op gezonden werd aan den penningmeester van het /^at. Steuncomité. De Insingerschool der Ned, Herv. Gemeente, aan de James Wattstraat zal worden uitgebreid met een zevende leerjaar. Deze uitbreiding staat in verband met het steeds toenemend aantal leer lingen aan deze school. Toen ze in 1918, vanuit de Breesaap, naar nieuw-IJmuiden werd overgeplaatst, werd begon nen met 68 leerlingen in 3 lokalen. Thans telt ze 254 leerlingen en zal de zevende leerkracht wor den aangesteld. Ze geeft dus het beeld weer van een gezonde ontwikkeling van dit onderwijs in nieuw-IJmuiden en bewijst, dat het hoofd der school, de heer J. Dalhuyzen, het vertrouwen der ouders heeft ge wonnen. Van der Hilst Ensemjble. Over het optreden van bovengenoemd Ensemble kunnen we onderstaande uit zeer vele recenties plaatsen, waaruit men zal kunnen lezen, dat dit gezelschap inderdaad met goede kunst zal komen. Alkmaarsche Courant. Het gezelschap heeft bij de talrijke bezoekers een uitstekenden indruk achtergelaten. Het „Van der Hilst-Ensemble" verstaat uitnemend de kunst om het publiek op een afwisselende en amusan te manier bezig te houden. Als slot klonk een krachtig applaus, en de vele aanwezigen hebben zich uitstekend geamuseerd. Heldersche Courant. Het is werkelijk een genot, om dit gezelschap te zien optreden. De leider Reinoud van der Hilst Jr. heeft een goede kijk op het publiek. Dat be wijst Kier zijn programma. Van elck wat wils, doch zoo goed gebracht, dat hij het publiek in extase heeft gebracht. Het van der Hilst-Ensemble is op den goeden weg, en wij hopen dat hij en de zijnen, spoedig weer hier komen. Opr. Haarl. Courant. De heer Reimond van der Hilst Jr., die gedu rende eenige jaren in de bekende Ned. tooneel- gez. heeft gespeeld, is in zijn poging om wat be tere tooneelspeelkunst en cabaret te brengen uitstekend geslaagd, te oordeelen naar het enorm succes dat hij hier had met zijn programma, dat in de puntjes verzorgd was; mooie aankleeding en verlichting en een uitstekende hulp. Een zeer wild huwelijk had een uitbundig suc ces, en het verdere programma werd vlot en keu rig afgewerkt. Met zoo'n programma trekt men het publiek. 1 IJ. D. C. „Excelsior Woensdagavond j.l. werd de vierde ronde voor de competitie gespeeld. De uitslag is als volgt: W. D. WiljouwB. v. Leeuwen 02 A, RietdijkA. v. d. Velde 02 W. v. d. SteenN. Zwaan uitgest. G. OldenburgJ, Glas 20 A. PostJ. Kramer 02 Wiljouw kreeg zijn vierde nederlaag te slikken, ditmaal tegen v. Leeuwen, hetgeen geen kleinig heid beteekent; v. d. Velde won na een span- nenden strijd van Rietdijk, terwijl Oldenburg zijn vierde overwinning boekte op Glas. Houdt moed Oldenburg!! Tegen alle verwachting verloor Post tenslotte van Kramer, die hiermede te kennnen gaf ook nog wel eenige „kracht" te bezitten. Waarschijnlijk wordt Donderdagavond a.s. in het Koning Willemshuis een partij gespeeld tegen Groep II van D. C. „IJmuiden". Denkt om de reputatie van „Excelsior", jon gens! VELSEROORD. Gratia. De dames-gymnastiek-vereeniging „Gratia", al hier, zal Zaterdag een openbare uitvoering geven het gebouw Tivoli. Wij verwijzen hiervoor naar de advertentie in dit blad. E. A. Dekker en D. Zeegers; J. P. Kok en J. P. Ton. Gehuwden: C, Conijn en E. M. van Pete- gem; D.,v. Dijk en S, Elenbaas; L. van Alphen en M. Kool; N. J. Zuurbier en E. C. v. d. Meij. Overleden: Pieter Smit, 70 j., wednr. van A. Visser; Allegonda Handgraaf, 78 jaren, onge huwd. (Java)-Film Thalia Aardig Uitverkocht Boeiend Muziek Imposant Sleepend Belangwekkend Schitterend Geweldig Passend Angstwekkend Gloedvol Symbolisch Leerzaam Bestuur Interessant Succes Spannend Dankbaar Droevig Publiek Melancholiek Gespannen Treurig Geboeid Opgetogen Bewonderenswaard Verrukt Historisch Tevreden Oudheidkundig Voldaan Monotoon Somber Droefgeestig Pikant Artistiek Opgewekt Eentonig Aanklagend Meelijwekkend Aandoenlijk Onvergetelijk. Hedenmiddag vier uur wordt de film Java opgevoerd voor de leerlingen van de Hoogere Burgerschool en Visscherijschool en voor zoover er nog plaats zal zijn voor belangstellenden. VELSEN. - Zondag zullen in de Nederlandsch Her vormde Kerk de nieuwe electrische kronen den avonddienst in gebruik worden genomen. Het kerkkoor zal bij deze plechtigheid eenige liederen zingen. Zondag a.s. houdt de Velser Boottochtver - eeniging haar jaarfeest in Hotel De Prins te Wij- keroog. In den zomer genieten de leden van een mooien boottocht, maar het jaarfeest in den win ter is ook altijd een bron van genot. Van den landbouwer G. zijn in de weide een paar schapen verscheurd. Wanneer de heer K. niet op een gunstig tijd stip tusschenbeide gekomen was, dan had hij een belangrijke schade opgeloopen, daar een paar losloopende honden bezig waren jacht te maken op zijn op het erf loopende ganzen. Dat niet alle den baanveger toegeworpen centen in zijn bezit gekomen zijn wordt bewezen door het feit, dat enkele jongens op het nu droog geloopen land er verscheidene buitgemaakt heb ben. Eeu treurig geval. Donderdag vernamen eenige plantsoenarbeiders een verdacht geluid in het struikgewas op Velser- beek nabij den ingang van den Driehuizerkerkweg. Het bleek, dat een omstreeks 50-jarige vrouw in hoogst beschonken toestand de stilte van het park had opgezocht om haar roes uit te slapen, Met moeite kon zij naar Hl. Dbl. meldt door den gemeenteveldwachter met hulp van eenige arbei ders naar een andere plaats worden getranspor teerd, die zich beter leent voor het ontnuchteren. Een ten deele gevulde jeneverflesch werd nog bij het ongelukkige schepsel aangetroffen. SANTPOORT. Men heeft thans- te Santpoort eer. aanvang gemaakt met het leggen van een nieuw gedeel te rijksstraatweg vanaf de boerderij „Buitenver wachting" over het voormalige „Trovato", Sla- persdijk en het weiland van mej. L. Enschedé tot midden in het dorp. Dat zal schrijft de N, Hl. Ct. op dien veengrond een heel karwei worden, maar na beëindiging der werkzaamheden zal het re sultaat uitstekend blijken te zijn. Naar men ons mededeelt kan door het be stuur van Volkszang na aftrek van alle onkosten die tusschen twee haakjes lot een minimum zijn beperkt aan het watersnood-comité afge dragen worden de somma van f 39.65. Dinsdagavond gaf onze plaatselijke zangver- eeniging na langen tijd weer eens een concert voor donateurs, kunstlievende leden en genoodigden. De belangstelling voor dit concert was zeer groot, zoodat „Zomerlust" geheel gevuld was. Waarom „Vox"-nu pas weer zich liet hoeren, deelde de voorzitter, de heer Cornegge, in zijn openingswoord mede. De vereeniging had den laatsten tijd moeilijkheden gehad met hét bureau van auteursrechten waardoor .tiet haar onmogelijk was in het publiek op te treden. Dat „Vox Humana" in dien tusschentijd niet had stil gezeten, bleek ons dezen avond echter. Trouwens, daar staat de naam van den directeur, den heer Nico Hoogerwerf, borg voor. Geef hem een aantal dames en heeren, die ten opzichte van hun stemgeluid niet geheel en al door de natuur zijn misdeeld en hij zal er iets goeds v in maken. Het koor zong dezen avond twee .iederen, waarmee het op het onlangs te Haarlem gehou den concours een prijs behaalde, namelijk „Als de ziele luistert" van Joh. F. Kéja in „Ellen" van Isr. J. Olman. Beide composities werden mooi gezongen, fijntjes, vol gevoel. „Elfen" scheen ook den leden naar den zin te zijn gegaan, althans we hoorden één hunner zeggen en het door anderen bevestigen: Hadden we het zoo maar op het con cours gezongen! Van „Middernacht" van Wierts valt zeer veel goeds te zeggen. In enkele gedeelten echter klon ken de sopraan- en tenorstemmen iets geforceerd. Ook dit nummer maakte een geweldigen indruk. Het koor sloot den avond met „Wandellied" van Philip Loots, een lied vol leven en levens vreugd. Het werd gezongen, zooals Philip Loots ongetwijfeld dat gewild heeft. Het was een waar dig slot van een voor „Vox" en haar directeur succesvollen avond. Ongetwijfeld heeft onze zang- vereeniging zich dezen avond vele vrienden ver worven. Het koor genoot de welwillende medewerking van Mej, Corrie B'yster (sopraan), den heer A. F. Muyssers (viool) en Mej. Henr. Kop (piano). Mej. Byster beschikt over een klankrijk, buig zaam stemorgaan. Is dit al een zeer voornaam onderdeel, een deel van haar succes mag zij ook wel toeschrijven aan de keuze harer liederen In „Figaro" van Mozart,, ,Het Schipperinnekeen „Lied" van Bernard Zweers kon zij met bovenge noemde talenten woekeren. Het succes was dan ook overweldigend, waarin zij nauurlijk haar begeleider, Nico Hoogerwerf, liet dealen. Haar werden bloemen aangeboden. Naast „111 Trovatore", dat wij onlangs van E hoorden, vertolkte de heer Muyssers een drietal kleinere composities. Geweldig sloeg „Wiegelied" van SchubertMescha Elman in. Dood- en dood stil was het in de zaal. Even duurde i,a afloop die stilte, maar toen barstte een warm applaus los. Tot slot liet de heer Muyssers zich in een bra_ vour"-stukje hooren, n.l. „Obertass Mazurka" van Wieniawski, dat hij er inderdaad keurig afbracht, Ook Mej. Kop werden bloemen aangeboden. Met groot genoegen kan „Vox Humana" op dit concert terugzien. Daaraan moet door allen worden meegewerkt. Laat een ieder eens iets aardigs verzinnen. Natuurlijk zijn er ook verscheidenen die een stukje willen voordragen. Van dezen zou ik gaar ne vroegtijdig bericht willen ontvangen voor het vaststellen van een programma. De datum is nog niet definitief vastgesteld, doch zal volgende week worden bekend gemaakt. Het spijt ons ten zeerste dat de soirée niet kan doorgaan, doch we hopen dit zooveel mogelijk te vergoeden met een Cabaret-avondje. Dik. Gevonden voorwerpen en dieren. IJmuiden. Een zakmesje, een bruine hand schoen, een sleutel, een zakmes, een koperen huissleutel, een blauwe schildersjas, een dames- taschje met inhoud, een medaille, een brillenglas, een schooltasch met inhoud, een gummibal van motorhoorn, een pince-nez, Velseroord. Een unster, een grijze kinderhand schoen, een bruinharige hond, een huissleutel, een grijze ijsmuts. Wijkeroog. Een kinderpantoffel, een réticule met inhoud, drie spel speelkaarten. POLITIERAPPORT. VELSEROORD. - Door J. A. werd aangifte gedaan van de vermoedelijke verduistering van een rijwiel. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. - De liedjeszanger A. de B. uit Rotterdam werd bekeurd, wegens het zingen op straat. WIJKEROOG. B. S. B., zonder bekende woonplaats werd bekeurd wegens het venten zonder vergunning. Gistermorgen werd de autobestuurder A. R. uit Beverwijk bekeurd wegens het rijden zondei achterlicht en de wielrijder J. S. uit Beverwijk wegens het rijden zonder licht. Een vijftal jongens van 1516 jaar waren Zondag op een terrein achter de Burg. Weerts- straat aan het kaarten om geld. De politie nam ze mee naar 't bureau, waar ze onderhouden wer den. - De kapitein van het Zweedsche stoomschip Start, dat aan de Papierfabriek gelost had, kennis aan de politie dat twee opvarenden waren gedeseerteerd. Dinsdgavond werden twee autobestuurders bekeurd, wegens het rijden «iet onvoldoende voorlichten. Hedenmorgen werd aan de politie kennis ge geven, dat er was ingebroken in een schuur ach ter de woning van G. in de Walravenstraat. Ver mist werd een jas en een partijtje koek. Een on derzoek wordt ingesteld. Donderdag is op den Wijkerstraatweg een auto door de gladheid van den weg af gegleden. De auto ging door de serre voor het café Bloem- oord, waardoor eenige ruiten werden vernield. VISSCHERIJ, VOETBAL. STORMVOGELS—D. F. C. Burgerlijke Stand Velsen. A. ten J. M. Geboorten: G. de RidderBijl, NapelKramer, z.\ T. RozaPeek, WiersmaZeilemaker, z.; B. Dijkhuizen—de Vries, z.; D. M. Bijsterboschde Vries, d.; G. LangbroekBlom, z. Ondertrouwd: G. Stam en M. Gravemaker; Van bevriende zijde ontvingen wij het Dor- drechtsch Nieuwsblad van 25 Januari 1926. Aan een overzicht ontleenen wij omtrent bovenge- noemden wedstrijd het volgende. ....De Stormvogels waren wat lichaamsbouw betreft gisteren zeer in het voordeel. Laat men toch alsjeblieft niet beweren, dal de duinbewo ners op een onbehoorlijke manier van hun bree- dere schouders hebben gprofiteerd chauvinis ten willen een ruim gebruik zoo gaarne tot een overdreven misbruik degradeeren en dat de thuisclub daardoor verloor, Lebret, Litz en Ver sluis spelen geheel in denzelfden trant, de laatste doet het zelfs een tikje te opvallend naar onzen smaak. De IJmuidenaren bezaten tien spelers van het postuur der drie genoemde D. F. C.'ers, men kan moeilijk vergen dat de heeren voor de reis naar Dordt beleefdheidshalve een vermagerings kuur gaan ondernemen om aan het gewicht der roodwitten te komen. In hun spel waren de Stormvogels, hoewel z^ veel op eigen helft teruggedrongen werden, reso luter, frischer en minder peuterig. De bezoekers bezaten genoeg adem en voldoende „brains" voor een „finishing touch", ze vonden dadelijk de zwakke punten (Diepeveens gewone aanvangsnon- chalance, v. Gents onvastheid) en zonder nu be paald overweldigend te zijn, bereikten ze toch binnen 25 minuten een overweldigende score, 1-51, nog wel langs een zeer goed spelenden Lebret, die zijn eenige fout liet boeken vóór den strijd. D. F. C.'s aanvoerder won n.l, den opgooi en koos zon en wind tégen op een moeilijk te verdedigen grond. Wij kunnen niet anders doen dan ons compli ment maken voor deze zeer objectieve beschou- wing. Sportclub „Sero". Zooals we onze leden, donateurs en donatrices reeds gemeld hadden, zouden we aan het eind van deze maand een soirée geven, om dan een derde soirée te houden met het een-jarig bestaan van onze vereeniging. Een ledenvergadering was er reeds voor gehou den en alles was door het bestuur geregeld, totdat we bericht kregen dat we maar twee soirée's in een jaar mogen geven. Het bestuur heeft daarom besloten dezen avond niet te laten doorgaan, maar met het een-jarig bestaan een Cabaret-avondje te geven. Gedurende de week van 21 t/m. 27 Januari 1926, kwamen alhier de navolgende vaartuigen binnen: 85 Hollandsche-, 3 Duitsche stoomtrawlers, 20 zeilloggers, 9 stoombeugers en 85 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 576 tot f 5354; Duitsche stoomtrawlers van f 2510 tot f 4189; zeil loggers van f 299 tot f 1165; stoombeugers v. f 1387 tot f 3276, terwijl de kustvisschers totaal f 2096 besomden. De aanvoer bestond uit 726.600 K.G. trawlvisch en 22.725 K.G. beugvisch. De totaal opbrengst bedroeg f 271.067.41. Ned. visschersvaartuigen naar de Braziliaansche kusten. De minder gunstige resultaten in de laatste ja ren der trawlvisscherij op de Noordzee, doen de reeders steeds naar middelen zoeken om hierin verbetering te krijgen. Naar de Tel. verneemt worden thans te IJmuiden plannen beraamd om te komen tot uitoefening van de trawlvisscherij op de Braziliaansche kust ter hoogte van Rio de Janeiro, door Hollandsche visschersvaartuigen. Men koestert hieromtrent hoopvolle verwachtin gen. - Naar aanleiding van bovenstaand bericht uit de Telegraaf hebben we getracht daar iets meer van te vernemen. Het mocht ons echter tot heden niet gelukken den grond daarvan op te sporen, integendeel verzekerden ons verschillende, in vis- scherijkringen goed bekende persoonlijkheden, er nooit van gehoord te hebben, of het ongeloofwaar dig te achten. We kunnen het dan ook slechts onder het grootste voorbehoud aanvaarden, te meer omdat het ons voorkomt, dat de finantiëele productie der trawlers in den laatsten tijd, in het geheel een dergelijke kostbare en verwijderde exploitatie niet dringend noodig maakt. Een ingezetene van het dorp Leeuwen (een der overstroomde dorpen) vischte in zijn keuken een paling op ter lengte van ruim 105 c.M. Donderdag moest een trawler ter visscherij uitvaren. Op "het uur van vertrek ontbrak echter de machinist, doch deze had bericht gezonden, dat hij op weg van Amsterdam naar hier was. Na eenige uren wachten verscheen de man. De man begon den schipper en de walchefs hun ongeduld kwalijk te nemen, schold Hun uit voor al wat leelijk was. Natuurlijk vonden dezen dat niet beleefd en gaven den machinist zijn ontslag. Doch toen kwamen de stokers, en dezen verklaarden zich solidair met den „meester" Het kostte de eederij heel wat moeite, om de waarschijnlijk niet vrij van alcohol zijnde mannen van ooord te doen verwijderen en den trawler met voor hun werk berekend personeel naar zee kon vertrekken Aan boord van den stoomtrawler Java IJM, 340 was de stoker M uit Velseroord van de koel kast gevallen waarbij hij zich zoozeer bezeerde, dat Dr. R. hem naar een ziekenhuis te Haarlem deed vervoeren. Een stoute redding. Na een strijd van vier dagen tegen wind en j ven is, zooals reeds in het kort gemeld, het Ai rikaansche schip de „President Roosevelt" er slotte in geslaagd, de uit 25 koppen bestaande manning van het Britsche s.s. „Antinoe" te i den. In een tweetal draadlooze berichten, welkt I New-York zijn ontvangen; vertelt de kapitein de „Roosevelt" van de redding. Toen een gun oogenblik was aangebroken, werd een reddi boot uitgezet, die geheel met vrijwilligers was mand, onder commando van den eersten stuurc Men slaagde er in langszij te komen, waar; twaalf leden der bemanning van de „Antinoe" red konden worden, zoodat er nog 13 mens; aan boord van het in groot gevaar verkcei schip achterbleven. Deze redding ging ever met groot levensgevaar gepaard voor allen, di> aan deelnamen. Elk oogenblik bestond de lc dat de reddingboot door de hooge zeeën tegen schip te pletter zou worden geslagen. Alles echter goed af. De bemanning van de „Antinoe* was ïntussc twee dagen zonder voedsel geweest, zoodat j zeer verzwakt waren en niet in itaut een la- poging voor hun eigen redding te doen, doo: zee te springen en te trachten zwemmendt „President Roosevelt" te bereiken. Na de eerste geslaagde reddingspoging werd positie van het schip steeds hachelijker en er stond voortdurend gevaar voor zinken. Tot oogenblik hadden twee leden der bemanning de „Roosevelt" bij de reddingspogingen het le gelaten, terwijl vijf booten verloren waren geg Later op den dag is een tweede telegram va; „President Roosevelt" ontvangen, dat meldde, te middernacht de weersomstandigheden b- waren geworden, zoodat besloten werd nog i een poging te doen om ook de overblijvende n nen te redden. Ook thans werden de moeiz; pogingen beloond, vooral doordien helder m; licht het werk vergemakkelijkte. De „Presii Roosevelt" heeft daarna de reis voortgezet, het verlaten van de plaats des onheils was .Antinoe" nog steeds drijvende en leverde géi op voor de scheepvaart. Ten slotte wordt nog gemeld, dat het Brits stoomschip „Errington Court", dat 14 Jan Swansea met bestemming voor New-York ver midden in den Oceaan een ernstig defect aan stuurinrichting heeft gekregen. Ti GEMENGD NIEUWS. SCHEEPVAART. IJmuiden. Aangekomen 27 Jan.: Roode Zee, zeesleepboot, Maassluis- Vertrokken 27 Jan: Roode Zee, sleepboot, met baggermolen Britannia en een bak op sleeptouw, Delfzijl. Het stoomschip Portrieux was 27 dezer te Nantes en het stoomschip Honfleuraise 27 dezer te Caen ladende voor IJmuiden. Het stoomschip Randwijk, van Melilla naar IJmuiden, passeerde 27 dezer kaap Finisterre en wordt morgen alhier verwacht. Achturige werkdag. De Algemeene Nederlandsche Bond van n dels- en Kantoorbedienden, heeft in een rekest den minister van Arbeid, Handel en Nijverb erop gewezen, dat de maatregelen van Best! noodig om de arbeidswet 1919 ook voor de l toorbedienden van kracht te verklaren, nog j zijn afgekondigd, zoodat deze thans nog steeds: beschermd zijn. Adressant herinnert eraan, dat met name verrichten van extra arbeid in de avonduret sterke mate wordt verlangd, waardoor zoowel gezinsleven van de oudere bedienden als de me lijkheid voor verdere vakbekwaming voor de'i geren wordt benadeeld. Mitsdien verzoekt genoemde bond den mini- met aandrang, de afkondiging van een werktijd besluit voor kantoorbedienden thans spoedit willen bevorderen, en tevens in dit werktijdec sluit te bepalen, dat een man of een vrou» kantoren niet langer dan 8 uur per dag en 48 per week arbeid zal mogen verrichten, overt komstig de wettelijke bepalingen. Een rekest van gelijke strekking verzoekt l passing van de Arbeidswet-1919 op de winkeï dienden, waar immers in sommige kleine plaal- doch ook in Rotterdam nog veelvuldig werktij- van 60 uur en meer per week voorkomen. Autobus vernield. Dinsdagavond heeft bij den overgang van spoorlijn aan den Goudschen weg te Bodegra een vrij ernstig auto-ongeluk plaats, meldt- „I.eidsche Dagblad". Een autobus reed met flinke vaart op den ot weg toe en zag door den dikken mist misleid, t, dat de boomen gesloten waren en dat een vrat auto daarvoor stond te wachten. Toen de ch> feur dat bemerkte was het te Iaat om nog d krachtig remmen den wagen tot stilstand te br gen, zoodat deze met volle vaart op den stilsta den vrachtauto reed. Deze schoof vooruit en paar meter onder de spoorhekken door, i- achter den laatsten wagen van den voorbijgaan: trein. Eén seconde eerder en een botsing tussc trein en auto was onvermijdelijk geweest. vrachtauto ontving slechts enkele beschadigiu. doch de bus was zoo goed als vernield. De i chine was totaal platgedrukt en het geheele vc ste deel der carrosserie verbogen. Gelukkig bev, den er zich geen passagiers in den wagen en kv de chauffeur met enkele lichte kwetsuren vrij, Een noodlottig schot. De heer G. PI. te Amsterdam, was Woensd! niorgen naar de Tel. meldt, met een vriend de l derzee opgegaan, om te jagen. In de nabijheid i Muiderberg wilde de heer PI. het zeil hijschen, had zijn geladen geweer op een bankje gek doch het zeil lag er onder, hij vatte het gew bij den loop en daar het vasthaakte aan het z duwde hij het even terug. Ofschoon de hanein rust stonden, zijn de loopen gelijktijdig afgega waardoor hij bij den pols in den linkeronderai waarvan het binnenste gedeelte als 't ware geb is weggeschoten, getroffen werd. In allerijl wt naar de kust teruggekeerd, waar een dijkwerr met een touw den bovenarm afbond. De getr fene werd per auto naar Muiden gebracht, w dokter Ankersmit het eerste v&*band legde. I auto is de onfortuinlijke jager vervolgens naar i Onze Lieve Vrouwegasthuis Vervoerd. Weldadigheidspostzegels. Medegedeeld wordt, dat de globale opbren van de Weldadigheidspostzegels voor het Kind ongeveer f 100.000 wordt geraamd. De netto-opbrengst bedroeg in 1924 f 56.723.31 1923 (het eerste jaar van uitgifte) f 18.265.82. WITTE KRUIS. Iedere Woensdagmiddag van half drie tot d; uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis, in Chr. Nat, School te Velseroord moeders grathj de gelegenheid om hun zuigelingen, welke voedingsstoornissen lijden, te laten onderzoef door den Consulent, Dr. Hanneman. Voor kraamverzorging, welke ook door bovi genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wet men zich tot het bestuurslid der Vereeni# Mevrouw Dijksira, Trompstraat 77 te Velseroo Tarief naar draagkracht f 5f 15. CORRESPONDENTIE. Wegens pliatsgebrtk moeten een; ingezonden stukken tot het volgend numn wachten.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2