ORGAAN VOOR DE GEMEENTEVELSEN PUHOL Vrouwen êc-p3iid No. 26 Woensdag 3 Febjuari 1926 lie Jsargarg IJMUIDER COURANT VAN DEN WACHTTOREN. Ontwapeningsmoeilijkheden. In Europa is het thans vrij rustig elfs op den Balkan hoort men niets an oorlogen. Maar in een vredige we~ eld' wonen we nog allerminst. Als in 'Tarokko de regentijd voorbij is, zal de Strijd er wel voortgezet worden. Abcl- 1-Krim is bijna verslagen maar de aatste loodjes wegen het zwaarst. De 'ranschen hebben in Serië vijanden, ie van onderwerping niet willen we en, ook al zijn ze in de minderheid. Turkije en Engeland vechten nog niet jm Mosoel, maar ze hebben beiden de ruisten in de zakken gereed, om dade- ijk te kunnen slaan. In China vechten menige generaals op eigen houtje en ze veten soms zelf niet, waarom en tegen vie ze vechten. Een hunner heeft het net de Russen aan den stok gekregen n Japan is daarbij een toeschouvyer, lie heimelijk Rusland tegenwerkt. De toiiogsgod Mars heeft nog niet te kla gen o\er schrale offers. Men zie slechts le ooiiogsbegrootingen van bijna alle daten. Wat zal de internationale conferen- ie voor ontwapening te Geneve bron- jen? Zeker geen ontwapening; dat ver vacht niemand. Beter en eerlijker wa- e het te spreken van een conferentie ot beperking der bewapening. Zal ze lit. doel bereiken? Het invloedrijke Ja- tansche blad Asahi maakt daarover enige verstandige opmerkingen. Een teel der staten kan elkaar wel vrede n veiligheid waarborgen, maar, zoo nerkt het op, voor ontwapening is al- sr medewerking noodig. Niets zal te lenève bereikt worden, als Rusland iiet meewerkt. Rusland staat buiten ten Volkenbond en heeft ook niet aan ./ocarno meegewerkt. Neemt het geen leel aan de komende conferentie, dan iullen de andere staten hun militaire nacht naar de Russische moeten blijven ■egelen. Ook is de deelname van Ameri ca en Japan om dezelfde reden noodza kelijk. Maar niet voldoende is een beperkin ran het leger, ook omtrent de vloten hoet een internationale regeling ge roffen worden. M.en weet, dat Enge and daarover niets voelt; het wil wel >eperking van de luchtvloot maar ver- Ier moet het blijven: Brittannia rules lie waves. (Engeland baas ter zee) Of Rusland naar Genóve zal gaan, tog zeer de vraag. Engeland wil vrij jeker van besnoeiing zijner marine niet -veten. Daarom kunnen we helaas van le conferentie niet veel verwachten, zal aan schoone woorden en uitin :ejen van den Locarno-geest niet ontbre ken. Vroeger bad men en hield zijn eruit droog. Het effect is hetzelfde. Wij zeien zoo licht, wat we graag wenschen 'e zien. De optimist komt er licht toe, ;ichzelf te bedriegen. Maar op zijn best Eerwachten we van Genève eenige ver dichting der militaire lasten, maar ont evenmin als we rijpe aardbei- en bloeiende asters verwachten van 'ebruari. In vertrouwen en rustig dachten zij uwe kracht! raadt het uiude, wijze boek. di De Duitsche vloot in '18. ei Het parlementaire onderzoek naar de it'nlusten op de Duitsche vloot tegen het lind van den loorlog en zelfs na den wapenstilstand trekt sterk de aan lacht. Het was misschien het verstan- ligst, om dergelijke oude koeien maar e begraven. Maar de bitterheid van ge grootheden leidt telkens tot ver wijten en beschuldigingen over de ne derlaag, die processen ten gevolge heb ben, waarbij de partijen fel tegen el- Raar staan. Voor de oude machten zijn glergelijke processen en onderzoekingen gewoonlijk niet gunstig en zoo hebben e):e het voordeel de positie der republiek sterken. gl Het thans aanhangige onderzoek l(*eeft wederom getoond, welke groote nacht de militaire chefs in het oude om den wapenstilstand had gevraagd, besloot de militaire overheid toch nog een zeeslag tegen Engeland te wagen en de vloot en het leven van duizenden matrozen als laatste troef uit te spelen, voordat zij het spel verloren gaf. De Duitsche regeering wist daar niet van, stelde de matrozen gerust. Waren dezen echter reeds lang ontevreden niet in op roer gekomen, dan zou het bloedige spel begonnen en verloren zijn. De hoogste machten der marine waren dus van plan tegen de wettige regeering in ver zet te komen en op eigen houtje den verloren verklaarden oorlog verder te voeren. Zij hadden, nog de bijna onge schonden vloot, maar de bemanning kwam tegen hun dol en misdadig plan in opstand. Ook door dit onderzoek zul len er weer eenige afgoden van het oude Duitschland van hun voetstuk vallen. De mislukking der rotor schepen. Het is al eenige maanden geleden, dat de eerste proeven genomen werden met het door den Duitschen ingenieur Flett- ner uitgevonden rotorstelsel, om sche pen zich te doen voortbewegen. De proef slaagde vrijwel. En men kon allerlei voorspellingen lezen over het verdwij nen van zeil- en stoomschepen. De zee zou er niet mooier op worden door al die schepen met een draaiende, groote kachelpijp op de romp. De wind moet bij dit stelsel zorgen voor de draaiende beweging van het ijzeren gevaarte. Bij windstilte zou een kleine motor den rotoT (draaier) bewegen. Bij de proef bleek men goed met het schip te kunnen manoeuvreeren en zijn gang was wel niet snel maar toch vrij goed. Dure olie en kolen werden zoo bespaard. Thans lezen we dat de maatschappij die het rotorstelsel toepaste, de helft van haar kapitaal verloren heeft en er het bijltje bij neerlegt. Er was niet vol doende vracht voor een loonende ex ploitatie te vinden. Daarmee is het idee van Flettner echter nog niet van de baan, of juister van de golven. De ma laise drukt ook erg op de zeevrachten. De handelsvloot heeft slechte jaren. Ve le stoomvaartmaatschappijen staan er allesbehalve goed voor. De nieuwe uit vinding heeft dus nog niet een eerlijke kans gehad, om haar bruikbaarheid en finantieele levensvatbaarheid te bewij zen. Het is daarom zeer wel mogelijk, dat we later nog eens over de kachel pijpschepen zullen hooren en dat Flett- nei's uitvinding toch nog toepassing vindt. De weg van de meeste uitvinders wordt met mislukking geplaveid. Eerst hebben ze eien moeilijken tijd van zoe ken cn proefnemingen, waarin ze vaak armoe lijden en hun geld verliezen. Meenen ze eindelijk hun uitvinding aan de wereld te kunnen toonen, dan heb ben ze te strijden tegen miskenning en bespotting en de fouten, die aan hun uitvinding kleven, worden zoo groot mogelijk voorgesteld. Vaak wordt hun en Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en be houden van een fraaie Huid van Handen en Oeiaat, dan 30-60-90 ct. „Sociëteit Onder Ons". Dinsdag 9 Febr. geeft bovengenoemde vereeni- ging haar derde uitvoering in dit seizoen in 1 lialia, met de opvoering van „De consequentie v. fatsoen" door het Schouwlooneel. De hoofdrollen worden vervuld door Mevr. Stine v. d. Gaag cn Jan Musch. Wij wijfelen er niet aan of het ijverige heslutir van Onder Ons bezorgt haren leden hierdoor we derom een genotvollen avond. „Hallelujah''. Dinsdag 16 Febr. geeft de Chr. Gem. Zangver. Hallelujah een kunstavond in het Gebouw v. Chr. Belangen met medewerking van het Dubbel Ge mengd Kwartet Harmonie" te Amsterdam. Rond het Stormvogels-terrein. Zondag was het de groote dag: de ontmoetinf StormvogelsSparta. Reeds om 12 uur, dus uur voor den aanvang van den wedstrijd, was hel te merken. Toen liepen er al velen op de weger, rondom het Stormvogelsterreiu en in IJmuiden en Velseroord. Om 12 uur liepen er reeds velen in nieuw-IJmuiden. Er waren groepen met een groo te bel, er waren jongelui, die het zoo in 't hoofd geslagen was, dat zij (dames cn heeren) een dans je op het ICennemerplein maakten en nog wel zonder muziek. Om 1 uur kwam de groote stroom bezoekers opzetten. Kalm, in gespannen verwachting, be; ven de IJmuidenaren zich naar het terrein, maar Rotterdamsche supporters waren optimistisch. Tien, ja honderdtallen auto's, vrachtauto's en mo torfietsen kwamen voorbij en sommige supporter» hadden groote hoorns en schreeuwden het uit, dat er geen club in Nederland was, die Sparta kan verslaan. Er waren open vrachtauto's, er waren er van bedden- en andere magazijnen, maar alle zaten propvol. Rondom liet Stormvogels-terrein was het een waar autopark, De meeste auto's hadden voorop de Sparta-vlaggetjes. Op het veld was de spanning groot. Er waren duizenden bezoekers, men sprak van zeven a acht duizend. En op de duinen rondom stonden nog vele honderden. Maar hoe Stormvogels ook zwoegde, het geluk v/as niet mee. Toen de pauze inging, achtte men den wedstrijd reeds verloren en om vóór half vier, een half uur vóór den afloop van den wedstrijd verlieten honderden reeds het veld, in de vaste overtuiging, dat Stormvogels toch niet meer winnen kon. En toen de overwin ning voor Sparta zeker was, volgden steeds meer deren, men wachtte het eind niet meer af, en ging naar huis. Groote verslagenheid was er bij de supporters van Stormvogels en voor zeer velen be- teekende het een slechten Zondagavond. En als de stoomtrawlers 's avonds binnenkomen en de eerste vraag van de opvarenden is: „Hce is 't met Stormvogels?", was het antwoorrt eigenlijk over- bodig, want men kon aan de gezichten eigenlijk al zien, dat Stormvogels verloren had. En deze pessimistische stemming hangt heel den Maandag over de vischmarkt en men zegt zelfs dat ze van invloed is op de koopers en dus op de vischp. ij zen, Dat de Sparia-supporters enthousiast waren, valt te begrijpen. De auto's jaagden door de stra ten, om zoo snel mogelijk r.aar Rotterdam te ko men en er was op de vrachtauto's een groot ge- juich. Voor de IJmuidenaren was de stemming söm- ber en grijs, als het vieze, miezerig-natte weer. Maar er is een troost: Stormvogels kan nog kam pioen worden. w De arbeidsovereenkomst voor de metaal, idee dan door een ander overgenomen industrie te IJmuiden was door de werknemers organisaties, n.l. de Moderne, R.K., Chr. en de Syndicalistische in October 1.1. opgezegd, waarna genoemde organisaties, na gepleegd overleg ver- verbeterd en door de wereld geprezen en aangenomen. Ook hier krijgen de paarden, die den haver verdienen, dien niet altijd. Door het octrooirecht is het niet meer mogelijk, om een genie^ zijn idee af te snoepen, als hij ten minste zoo verstandig is tijdig de bescherming van de wet in te roepen. Maar geniale menschen zijn gewoonlijk onpraktische menschen en voor zaken doen heel on geschikt. Een uitzondering mag gemaakt wor den voor Marconi, dien ontdekker van den aetherweg voor het geluid. Hij is beroemd, heeft rijkdommen verzameld en leeft. Edison heeft ook eer van zijn werk, maar hij leeft voor zijn we tenschap en niet voor zijn geld en heeft anderen rijker gemaakt dan zichzelf. )uitschland hadden. Zij vormden een jtaat in, ja boven den staat. Feitelijk lebben zij Duitschland tijdens den oor- og geregeerd. Een regeering, die zich egen hen durfde verzetten, kon heen gaan. Toen de Duitsche regeering reeds PLAATSELIJS NIEUWS, IJMUIDEN. „Looft den Heer''. Morgenavond zal het Chr. Gem. Koor „Looft den Heer" een concert geven In Thalia, met wel willende medewerking van Mevr. Glazener-Cou- vee, viool en Mevr. Fischman-Emmering, piano. Wij wenschen de ondernemende vereeniging veel succes toe, daar de baten zullen komen aan de slachtoffers van den watersnood. schillende wenschen betreffende wijzigingen aan de werkgevers deden toekomen. Na "een drietal conferenties is naar we in Hl. Dbl. lezen, tenslotte geheele overeenstemming be reikt, die voor de arbeiders groote beteekenis heeft. Het thans afgesloten contract duurt 2 jaar, voor 1926 en 1927 en bevat de volgende verbete ringen. 1. De bepaling dat aan alle arbeiders die re gelmatig aan boord werken, gratis eens per twee weken een schoon ketelpak zal worden verstrekt. 2. De uurloonen van alle arbeiders die niet onder de jeugdregelingen vallen, zijn met 2 cent per uur verhoogd. 3. De contractcijfei's zijn eveneens met 2 cent verhoogd. Het betreffende artikel in de overeen komst, luidt nu: „Het minimum uurloon voor arbeiders van 23 jaar en daarboven zal van de 1ste loonweek in 1926 af als volgt zijn geregeld: Voor geschoolden 66 cent per uur. Voor geoefenden 60 cent per uur. Voor ongeschoolden 57 cent per uur. Gemiddeld minimum uurloon voor 23-jarigen en daarboven: Voor geschoolden 71 cent per uur. Voor geoefenden 66 cent per uur. Voor ongeschoolden 60 cent per uur, 4. Een loonregeling voor jeugdig personeel als volgt: Op 17 jarigen leeftijd 20 cent per uur. Op 18 jarigen leeftijd 28 cent per uur. Op 19 jarigen leeftijd 36 cent per uur. Op 20 jarigen leeftijd 44 cent per uur. Op 21 jarigen leeftijd 52 cent per uur. 5. De bestaande vacantie van drie dagen per jaar blijft, doch bij: 4 jaar dienst wordt dit 4 da gen, 5 jaar dienst wordt dit 5 dagen en 6 jaar dienst wordt dit 6 dagen per jaar. 6. Op 1 Januari 1927 worden de uurloonen van de volwassenen arbeiders wederom met één cent verhoogd en: 7. worden de contractcijfers eveneens met een cent verhoogd. De loonregeling voor de jeugdige personen brengt loonsverhoogingen mede van zelfs 50 en daar ongeveer de helft van het personeel langer dan 6 jaren in dienst is krijgt dit direct het voor deel van 6 dagen vacantie. ELECTRIFIOATIE. Een ander jaar gaan wij weer vlugger Van IJmuiden naar de stad, Het volgend jaar gaat dat electrïsch Ook omgekeerd; hoe vindt je dat? Hoe ik 't vind; wat zal ik zeggen t Heeft zijn voordeel, 't heeft zijn scha, Roep eens eventjes aan buurvrouw Dat ik naar de stad toe ga. Ik heb twee boordeknoopjes noodig, Een pet voor Piet, een rok voor Ka. Buurvrouw riep: „we zullen samen Eventjes naar de stad toe gaan, Mijn man komt over een uurtje thuis pas De heele reis is dan gedaan." „Wat is het stil op onze plaats" Zoo wordt geklaagd door die en genen, Zeg weet je wat, ga mee naar stad! Electrïsch zijn ze dra verdwenen. Als op somb're, trieste dagen Het stadslicht plekt aan donk're lucht, Trekt zoo'n lichtplek je magnetisch En IJmuiden wordt ontvlucht. Meer wil ik er niet van zeggen Hoe 't zal gaan, ligt in 't verschiet, Dit moet mij nog uit pen en hart Vergeet je eigen plaats toch niet. JUNGBACKER. VELSEROORD. „Euphouie''. Vrijdag a.s. geeft het Symphonie-Orkest .Euphonie" een uitvoering in de zaal Tivoli. Me iewerking zullen verleenen Mevr. Jetli Heybldk Klijn, sopraan-zangeres le Haarlem en Mej Annie iCahlman, piano. Arbeidsbemiddeling Velsern Als werkloos ingeschreven 30 Jan. 1926. 14 schilders, 5 metselaars, 18 timmerlieden, 1 boormeester, 5 bankwerkers, 3 loodgieters, 1 voorslaanders, 1 machinist, 6 stokers, 1 chauffeur, 1 bakker, 2 sigarenmakers, 6 visschers, 3 kan toorbedienden en 119 diversen. VOETBAL. STORMVOGELS—SPARTA 0—4. De groote strijd is achter den rug en.... door Stormvogels met flinke cijfers verloren. De Rot- erdammers speelden technisch zeker een klas be er dan de Stormvogels, zoodat hun de overwin ning ten volle toekwam. Het scheen wel, of vrijwel het geheele Stormvogels-elftal een off-day had, hoewel het begin het beste deed hopen. Toch kan deze nederlaag voor de Stormvogels groote waarde hebben, wanneer men in de eerste plaats gezien heeft, dat men zich slechts dan te gen een sterke voorhoede met succes kan verde digen, als men systeem in zijn verdediging brengt Dit deed de Sparta-verdediging, en dezelfde voorhoede, die de vorige week op een zwaar ter rein niet minder dan 7 goals scoorde, kon thans bijna niets uitrichten. Bij Stormvogels ontbrak dit systeem, met het gevolg, dat de rechtsbuiten her haaldelijk vrij spel had en ook het overige deel der Stormvogels-verdediging meermalen groote gaten vertoonde. In de tweede plaats heeft de Sparta-midden- linie getoond, welk een voorname schakel deze linie van het elftal is. Flink zat zij achter de voorhoede aan, om in het volgend oogenblik weer als verdedigend deel op te treden. Daarbij kwamen de Rotterdamsche binnenspe- lers bij herhaling den bal ophalen. In dit alles kwamen de Stormvogels veel te kort. In de 3de plaats plaatsten de Spartanen vlug ger, wat mogelijk was, doordat men van te voren wist, dat de medespelers aanwezig waren. De Stormvogels-voorhoede, vooral de rechterwing, hield den bal te lang bij zich. Door deze nederlaag zijn de Stormvogels-papie ren leelijk gezakt. En toch is er nog hoop! Maar dan zullen de Stormvogels in de komende vier wedstrijden zich tot het uiterste moeten geven en trachten bovengenoemde fouten le herstellen. We hopen, dat dit reeds Zondag tegen V.O.C. zal blijken. De belangstelling voor dit sportgebeuren was enorm. Uit Rotterdam waren honderden suppor ters aanwezig. De leiding was bij den neer Mutters in uitste kende handen, DE WEDSTRIJD. Om twee uur stellen de volgende elftallen zich op: Thyssen Haak Koster Slruys Snoeks Bakker Broek, Blinkhoff, Oldenburg, Houtkamp, Boeke- laar. Weber Formenoy, Prins, Rulfelse, v. d. Mark Steeman Oosthoek v. Gils Fuchs v. ZWieteren Roem Ruffelse begint met den toss te winnen, wat bij, gemis van wind en zon, geen voordeel oplevert, Oldenburg trapt at en na eenig heen en weer e. denb ba! snel van Houtkamp naar 01* denburg en van aezen naar Boekelaar. -V"°r2hnerri!1 t0t Cjrner >5cwc:rki- oiaar hoekschoppen dezen middag ,.n leverde ook deze geen Diens zooals alle owllupH dat waren er nog al wat - resultaat op. r T| 1. v,uy gespaeia Krijgt thyssen zijn eerste schot le hem goed afgaat. Ook Oldenburg waagt na g„cJ stoppen, voorzet van Ruffelse kopt. aangeven van Blinkhoff een schot. Dit gaat S over den linkerbovenhoek. 1 ?iVajrlij.k momenl ontstaat voor het Stormvogels-doe1, wanneer Koster een van Yveber voor de voefei Gelukkig schiet deze naast. Het is opmerkelijk, hoe snel er gespeeld wordt. Voorloop,g weerstaan beide achterhoedes den druk, zoodat de keepers het nog kalm hebben. Lens wordt Thyssen echter in hel nauw gebracht wanneer v. d. Mark, die een groote vrijheid fC- niet. alleen op hem atrcul. Door mch resoluut op den bal e werpen, voorkomt hij een zeker doel punt. Ook Roem grijpt eens resoluut in, juist op het moment, dat Blinkhoff cn Oltlcnlmrg den faal in l doel zullen loopcn. Even later geeft Ólden- burg Broek een mooie kans, doch deze talmt, 700. als hl, dit dezen middag meer deed, en de kans is verkeken. Langzamerhand wordt er minder snel gespeeld cn wordt Sparta gevaarlijker. De middcnlinie steunt goed en vooral Formenoy komt steeds den bal halen. Thyssen stopt een keihard schot van zijn voel. Even later kopt Formenoy een voorzet van Weber naar Prins, die op zijn beurt den bal op het bovennet kopt. Dan komt Sparta's eerste doelpunt. Wanneer v. d. Mark, die door Ruffelse voortdurend aan 'l werk wordt gezet, weer eens voorzet, raakt Kos ter het leder slechts ten deele en schiet Prins den bat in de touwen (01. Geen minuut later denken we Stormvogels ge lijk te zien maken. Slruys krijgt dan n.l. den bal vrij, een doffe knal volgt en dan suist het leder ver builen Roems bereik langs de paal. Sparta wordt nu weer sterker. Nadat Koster eerst schitterend een aanval tot slaan heeft ge bracht, volgt een geweldige worsteling, v. d. Mark schiet keihard tegen den onderkant der hit. De Rotterdammers spelen werkelijk uitstekend samen en keer op keer wordt de Stormvogels- middenlinie gepasseerd. Bij een der St.-uitvallen stompt Roem een voorzet van Blinkhoff mis, Boe kelaar loopt toe en schiet in: Van Zwieteren staat evenwel in 't doel en kopt den bal het veld in. Het is bijna rust, als v. d. Mark een voorzet van Formenoy bemachtigt en geen drie tellen later den bal voor de tweede maal in de touwen jaagt. Rust 0—2. Nauwelijks is weer afgetrapt, of een hard schot van Formenoy kan Thyssen slechts ten koste van een corner stoppen. Deze wordt door Blink hoff weggekopt. Direct volgt een mooie aanval Blinkhoff-Broek-Oldcnburg. Laatstgenoemde schiet in, doch Roem stopt. Dan is het Sparta's beurt weer. Formenoy, hoewel sterk gehinderd krijgt den bal vrij en maakt nummer drie (03. Fanatiek valt Stormvogels aan. Een oogenblik zweeft de bal boven den doelmond, maar dan wordt hij weggewerkt. Boekelaar schiet na een center van Houtkamp snel naar binnen en stelt igmaals Roem op de proef, echter zonder suc ces. Sparta, met de overwinning in den zak, speelt een technisch hoogstaand spel. Na zuiver aangeven van Steeman passeert Prins de St.-baclcs cn Thyssen. We denken reeds aan een goal, doch de paal brengt redding. Direct laveert Oldenburg door de Sparta-verdediging. Roem loopt snel uit en via diens voeten vliegt de bal over de lat. De Stormvogels-achterhoede, vooral Koster, krijgt het zwaar te verantwoorden, daar Bakker zijn wing niet houdt. Uit een der voorzetten van v. d. Mark kopt Formenoy den bal fraai in 't net (0-4). Nog is het Sparta niet genoeg. Als Thyssen het doel verlaten heeft schiet Formenoy in, doch Koster kopt den bal uit het doel. Nadat een zevental corners door de Stormvogels achter zijn geplaatst, komt er eindelijk één goed .voor 't doel. Boekelaar schiet hard in, maar Roem stopt. Dan is spoedig 't einde daar en boekt Stormvogels een zware nederlaag. HAARLEM III—STORMVELÏ) I 9—3. Naar den uitslag zou men/allicht geneigd zijn om le zeggen dat Haarlem het maar voor het intrap pen heeft gehad. Wel was Haarlem sterker maar het aantal doelpunten had voorkomen kunnen worden indien de Stormvelders maar niet den moed hadden laten zakken. Over het verloop der wedstrijd, die voor den Stads-Editiebeker werd gespeeld even het volgende. Onmiddellijk na het beginsignaal laat Haarlem keurig samenspel zien, waaraan de achterhoede van Stormveld de handen vol heeft. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven en steeds ge stuwd door den midhalf Tekelenbi«rj> weet Haar lem al spoedig een voorsprong van 30 te ne men. Dan wordt Stormveld pas wakker. Aanval op aanval wordt ondernomen en de part.jen zijn nu tegen elkaar opgewassen. Al spoedig weet v. Pel, die door zijn verbazende snelheid verwonde ring opwekte, na een buitengewoon snellen rush den eersten goal voor Stormveld te scoren. Dezelfde speler ziet kans om voor rust met 2 miraculeuse schoten de partijen op gelijke voet te brengen. Na de rust een geweldige spanning, wie de lei ding zal nemen. Het lijkt echter wel of de Velser- oorders al hun kruit verschoten hebben. Haarlem ziet dan ook al spoedig kans om de eiding te nemen. Stormveld is nu een geslagen elftal, daar zij geheel ontmoedigd zijn. Aanval op aanval, steeds geleid door Frits Lamp v/rrdt nu op het Stormvelddoel ondernomen en Haarlem ziet kans hun voorsprong tot 93 te vergrooten. Al zijn de aanvallen van Stormveld niet ongevaar lijk, zien zij toch geen kans meer om te doel punten en als de scheidsrechter einde blaast heb ben de Haarlemmers met groote voorsprong ge wonnen.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1