ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN PUROL Moeders! Kiespijn SananiHln No. 28 Woensdag 10 Februari 1926 lie Jaargang IJMUIDER COURANT PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Begrafenis F. Beenhakker, Maandagmiddag had onder groote be langstelling op de Algemeene Begraafplaats de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer F. Beenhakker Onder de aanwezigen merkten wij op vele leden van den Kerkeraad der Ned Herv. Oemeente, de heer A, de Wit, lid van den Raad van Toezicht en de heer H. Mulder, lid van het bestuur der Boaz bank, vertegenwoordigers van de Amst. Ballast Mij. en de Bouw Mij. Industria, eenige raadsleden enz. Ds. L. W. Erdman las 1 Cor. 15enzeide dat de overledene ook gediend heeft in de dingen van het Koninkrijk Oods. Hij is geweest een harde werker, die niet in de eerste plaats vroeg wat menschen oordeel den. Hij nam een vooraanstaande plaats in het kerkelijk leven in, hij was een der oprichters van de Boaz-bank, welke geheel zijn hart had en hij was ook een der op richters van de Protestantsche Begrafenis- vereeniging. Voorts was hij een der oprich ters van de Oranjevereniging en jaren lang bestuurslid der Cbr. Hist. Kiesver- eeniging en ook der kerkelijke kiesver- eeniging. Dan was hij bijkans 20 jaar Kerkvoogd en als zoodanig heeft hij menig maal de dingen recht gezet en de Herv. Kerk groote diensten bewezen. De heer F. P. Vermeulen sprak als vriend en zeide den overledene 30 jaar gekend fi hebben. Door noesten arbeid sterk en ervaren kwam de heer Beenhakker hier, ervaren voor de taak, die hem hier wachtte Hij was een hoekig man, maar men wist wat men aan hem had Hij was een man van den ouden stempel, die haatte al wat leek op revolutiebouw. Zijn werk was goed en dit kunnen wij nog dagelijks ervaren Dit goede werk was zijn trots. Hij gaf zich voor veel dingen, ook met stoffelijke hulp. De oudste zoon, de heer H. Beenhakker, dankte voor de groote belangstelling. Op zijn verzoek werd de plechtigheid besloten met het zingen van Psalm 27 7. Vrijdagavond had in de Nijverheids school alhier het eindexamen plaats van den cursus voorautotechnieken motorrijden. Aan dezen cursus was deelgenomen door één dame en 20 heeren. Aan 10 hunner kon een diploma worden uitgereikt. De tweede cursus is Maandag begonnen met 22 leerlingen, waaronder twee hoofd agenten van onze gemeente politie. Oudercomml9sle School A I. In de j.l. Donderdag gehouden vergade ring is een nieuwe Oudercommissie voor school A 1, hoofd de heer P. Pleyler, ge- kozen, welke thans bestaat uit de heeren Ds. W. Luikinga, C. Niepoort, Joh. Polder man, Dr. R. Ruiten Ir. J. A. Ringers, Ir. K. H. Tusenius en J. A. Vuerhard. Watersnood. Bij het Watersnood-Comité is alsnog in gekomen een bedrag van f 7 68 uit het busje van het schaftlokaal aan de Zuidzijde Visschershaven. Het batig saldo van het door het Chr. Oem Koer „Looft den Heer" Vrijdag j.l. gegeven concert bedraagt f107 Zaterdagmorgen was er eenige roering onder de vischlossers aan den kant. Daar de afslag gewoonlijk des Zaterdags niel zoo erg vroeg geëindigd is en de kantoren des middags zijn gesloten, beslaat bij een aantal reeders de gewoonte het losloon van dien dag, bij dat van de volgende week uit te betalen. Nu wilde dezen morgen een der grootere reederijen opnieuw daarmee beginnen, doch de menschen, die wellicht daar niet op be rekend waren, weigerden alsdan de booten dezer reederij te lossen. Tenslotte deelde de vertegenwoordiger der directie mee, dat men vandaag in elk geval het minimum garantieloon zou ont vangen doch de directie zich voorbehield, de berekening van het loon dat verband houdt met de besomming uit te stellen tot de volgende week. De arbeiders, die spontaan aldus geageerd hadden, namen daarmee genoegen en her vatten den arbeid. YELSEROORD. DamesGymnastlek vereeniging „Oratla". Zaterdag j. I. gaf bovengenoemde ver- eeniging, welke 7 Dec. 1924 is opgericht, haar eerste uitvoering in het gebouw Tivoli. Na de opmarsch van allt afdeelingen heette Als uw Kinderen zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk de presidente, mevr. Spiers, alien hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardig den van de uitgenoodigde gymnastiek-ver- eenigingen in dit district en het Bestuur van de Kennemer Turnkring en Technische Commissie. Spr. sprak eenige waardeeren- de woorden tot den directeur, den heer P. Dijkstra, voor diens uitstekende leiding, tot mej. Van der Eem, welke zoo bereid willig is geweest de repetities en deze uitvoering muzikaal te begeleiden, waarvoor haar een mooie bloemenmand werd aan geboden verder tot den heer Heyligers voor diens hulpvaardigheid, waarvoor hem ook een cadeautje werd overhandigd en hoopte dat de aanwezigen een aangename avond zouden hebben. Hierop had de afwerking van het programma plaats, het welk, gezien het aantal nummers, vlug van stapel liep. be voorzitter van de Kenne mer Turnkring, de heer Hop, richtte tus- schen een der nummers eenige sympathieke woorien tot mevr. Spiers, welke mede den stoot heeft gegeven dat de vereeniging „Gratia" is opgericht geworden en hoopte dat de vereeniging nog eenmaal (de ver eeniging is nu proeflid) lid van het groote geheel, het Koninklijk Nederlandsch Gym nastiekverbond zou worden. Een complimentje willen wij den directeur van Gratia niet onthouden, voor de wijze waarop hij op een zoo'n kleine beschikbare ruimte als het tooneel van Tivoli, toch iets goeds heeft gewrocht, al kunnen wij ons met het* gebodene nu juist niet zoo geheel vereenigen. Wij vonden het achter elkaar afwerken van een vijftal nummers door de jongste meisjes wel wat te vermoeiend, hetwelk in het derde nummer evenwichts- latten aan het slot hiervan reeds uitkwam, daar de meesten bij het achteruitgaan hierop die taak niet naar behooren volbrachten. Was dit nummer hiermede bekort gewor den, dan had dit o.i. beter geweest. Maar niettemin vonden wij de nummers overigens zeer goed, vooral de twee jongsten deden het pittig De oudste Meisjes lieten ons eenige nummers klassikaal brug zien, welke vrij goed uitgevoerd werden. De vrije oefeningen door dezelfde meisjes en van de damesafdeeling waren zeer goed inge studeerd en hoewel het aan elkaar gericht blijven wel iets te wenschen overliet, (het welk zeer moeiiijk op een te kleine afstand is) voldeden zij ons wel. De uitdrukkings oefeningen (bewegingsstudiën) door de da mesafdeeling zijn zeer fraai uitgevoerd. De plastische groepen door de oudste meisjes waren aardig, hoewel de uitbeelding hier van door de meesten wel niet begrepen zal zijn, daarvoor is o. i. wel eenige toe lichting noodig. Als laatste nummer kre gen wij een sluierwals van de dam! afdeeiing, welke een waardig slot was. Nu willen wij nog iets van het geheel zeggen. Wij vonden het aantal van 15 nummers te veel, niet omdat wij het niet aardig vonden, maar hadden er eenige dan-jes minder op het prog amma gestaan, was dit o. i. beter geweest. Men kan ook teveel van het goede krijgen. Het bal hebben wij niet afgewacht en keerden voldaan huiswaarts, een mooie uitvoering en iets goeds gezien te hebben. VELSEN. Bij 's Rijkswaterstaat bestaan grootsche plannen met betrekking tot de algeheele asphalteering van den Rijksstraatweg van Haarlem af tot het Noordzeekanaal. In ver band hiermede kunnen we mededeeleo, dat dit zeer omvangrijke werk binnen eentijds bestek van drie jaren ftioet zijn voltooid In algemeene lijn wordt de weg aanmerke lijk verbreed en zullen de bekende, gevaar- lijke en voor het verkeer zeer belemmeren de bochten onder Santpoort en Velsen ge heel verdwijnen, zoodat binnen afzienbaren tijd dit wegdeel aan de meest strenge eischen van het moderneverkeer zal voldoen. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 6 Febr. 1926 2 letterzetters, 15 schilders, 12 timmerlieden, 1 boormeester, 5 bankwerkers, 3 loodgieters, voorslaander, 7 stokers, 1 bakker, 2 sigarenmakers, 4 visschers, 3 kantoorbe dienden, 88 diversen. SANTPOORT. Donderdag en Vrijdag j 1. gaf ons symphonie orkest „Caecllia" onder leiding van zijn directeur, den heer K. H. Kerkhoff, een concert voor donateurs cn kunstlieven de leden. Ook op dit concert is weer eens ten volle gebleken, welk een uitstekend orkest ve in „Caecilia" hebben en welk een uit nemend dirigent „Caecilia" in den heer Kerkhoff bezit. Zijn groote muzikale kennis is oorzaak, dat het orkest moeilijke com posities op een voor dilettanten schitterende wijze uitvoert, wat weer tot gevolg heeft, dat de dilettanten liefhebbers voor de mu ziek krijgen en zich met groote ernst op de studie er van toeleggen. „Caecilia" opende den avond met de „Overture nur Oper „Titus" van Mozart, een oude bekende. Dit nummer werd tot in de puntjes verzorgd uitgevoerd en oogstte een geweldig applaus. Hetzelfde was het geval met „Le Déloge" van C. Saint Saëns, waarin de viool-solo doordea heer Ant de Vries op inderdaad kranige wijze werd uitgevoerd. Een deel van het krachtige applaus was dan ook zeker voor hem bestemd. Tot slot van den avond deed „Caecilia" "Fête de Charité" van Lecocq hooren, een prettig voor het gehoor liggende compositie. In het 23ste piano concert van Mozart Mej Kerkhoff trad hierin ais soliste op liet „Caecilia" hooren, dat het ook een goede opvatting van orkest begeleiding had. De jeugdige Mej. Kerkhoff deed zich kennen als een pianiste met talent Haar werden bloemen aangeboden. Als solist trad op de Heer Jan Hensen (tenor) uit Haarlem. Deze zong op kalme, eenvoudige wijze „Arie des Joseph" van Méhul, „Lohengrins Abschied'Van Richard Wagner en Aria uit „Mignon". De Heer Hensen beschikt over een mooie, heldere stem, die zelfs tot in de hooge registers beschaafd klinkt. Het applaus na het laatste nummer was zóó groot, dat hij een zeer aardig toegiftje gaf. Zijn begeleidster, Mevr. v. d. Veer werden bloemen aangeboden. Het waren een tweetal mooie avonden. VOETBAL. V. O. C.STORMVOGELS 3—2. Overzicht. Evenals reeds zeven clubs voor hen. verloren ook de Stormvogels Zondag j.l. van V. O. C. met den oneven goal. Deze nederlaag was verdiend enonverdiend. Onverdiend, omdat de blauw-witten gedurende vrijwel het grootste deel van den wedstrijd in de meerderheid zijn geweest, verdiend, omdat de Stormvogeis-voorhrede. met name de recliterwing, niet en die v«n V.O.C. wel de geboden kansen accepteerde. Ongetwijfeld heb ben de Stormvogels-aanvallers meer kansen tot scoren gehad dan die van V. O. O., dank zij bet uitmuntende werk van den wing Boekelaar Houtkamp, die dezen middag al bijzonder goed op dreef was en een uitstekend half-back als de Haas gewoonlijk zich toont van het kastje naar de muur zond. Blinkhoff en Broek waren echter niet bij machte de vele goede voorzeiten te be nutten. Beide spelers stelden zich, vooraf vóór rust, te veel naar links op, zoodat Boekelaars voorzetten over hen heengingen. Had Oldenburg rechtsbinnen of rechtsbuiten gestaan, mogelijk had deze er meer van terecht gebracht. Ook om een andere reden zou het beter geweest zijn. dat Oldenburg maar weer op zijn rude plaats had gestaan. Hij verviel n.l, na een goed begin weer in zijn vroegere fout.den bal le lang bij zich te houden. Toen hij tegen 't einde weer rechtsbuiten stond, voelde hij zich weer in zijn clement. 't Zou intusschen onrechtvaardig zijn de voor hoede alleen de schuld van de nederlaag te ge ven. Ook de verdediging was er niet geheel in. De 7 tegenpunten in de laatste twee wedstrijden geven werkelijk *te denken. Naast individueele tekortkomingen is vooral het slechte verband tusschen wing-halfbacks en backs hier de oor zaak van. Speciaal links botert het in dit opzic'nt slecht, 't Komt ons voor, dat wanneer belde backs wat minder dicht bij 't doel bleven staan er in dit opzicht al heel wat gewonnen was. De kans op een Stormvogels-kampioenschap' is nu al heel klein geworden, 't Zou al heel raar moeten loopen, als het kampioenschap niet in Rotterdam^ terecht kwam. Naar wat wij van V.O.C. en Sparta gezien hebben te oordeelen, hebben wij het meeste vertrouwen in een Sparta-kampi- oenschap. DE WEDSTRIJD. Het is reeds „dik" twee uur, als Mr. Van Bisse-; lick de volgende elftallen in 't veld fluit: Thyssen Haak Koster Struys Snoeks Bakker Broek, _BIinkhoff, Oldenburg, Houtkamp, Boeke laar. Kortman, v. d. Eb, v. Herwaarden, "W'eidema, v. Everdingen Bakker v. d. Drift de Ha,as Swarttouw Gibb Bikkers V.O.C. trapt af, maar Stormvogels neemt den aanval over. Houtkamp en Boekelaar zette n al direct een snellen aanval in, Boekelaar zet zuiver voor, maar maar Blinkhoff en Broek zijq nu .wreeds te ver naar binnen geloopen. V.O.C. forceert een corner, daar Struys in t nauw wordt gebracht. Deze trapt echter ook den bal het veld weer in. Oldenburg, die nu nog het spel goed open houdt, geeft een keurigen center naar Broek. Via dezen en Blinkhoff krijgt hij den bal weer terug, maar schiet jammerlijk naast. Op het midden-terrein krijgt Struys een vrije trap te nemen, Deze be landt bij Oldenburg, die nogmaals naast kogelt. Nadat bij enkele tamme V.O.C.-aanvallen reeds gebleken was, dat Haak er nog niet „in" is, weet Kortman hem na ca. 12 minuten weer te passeerep. Hij zet goed voor, waarna Van Herwaarden met> een prachtig schot Thyssen passeert, (10). Pas is weer afgetrapt, of v. Everdi'ngen geeft een mooien voorzet, Kortman krijgt nu zelf een goede schietkans, welke hij echter niet accepteert. De Stormvogels-aanvallen worden steeds geleid door BoekelaarHoutkamp, die werkelijk emi nent samenspelen. Elke volgende voorzet lijkt precies op den voorgaanden, maar steeds zijn Blinkhoff en Broek niet op de juiste plaats. Zelfs als Bikkers op den grond ligt wordt Boekelaars voorzet niet benut. V.O.C. zit intusschen niet stil en onderneemt snelle uitvallen. Haak is thans wat beter op dreef gekomen, maar aan den anderen kantweet Van Everdingen nog al eens te ontsnappen. Wegens hands van Koster krijgt V.O.C. een vrije trap te nemen even buiten het strafschopgebied. Deze wordt hard ingeschoten, maar Thyssen stopt het schot uitstekend. Even later is het rusten. De tweede helft is nauwelijks begonnen, of V.O.C. mist al eenige mooie kansen. Dan is voor. loopig Stormvogels aan het woord. Er wordt vurig gespeeld en we zijn dan ook optimistisch ge stemd. Houtkamp geeft een paar prachtige cen ters naar rechts. Broek krijgt eeu tweetal mooie kansen. De eerste gaat verloren door te lang talmen en den tweden keer schiet hij juist over de lat. V.O.C. kan maar niet loskomen. Steeds trappen Snoeks en Struys den bal terug. Dan plotseling een snelle V.O.C.-aanval. Thyssen steekt met succes de handen uit de mouwen, maar kan niet wegwerken. Direct hierop wordt de bal tegen de paal geschoten. Nadat het Stormvogels-doel alzoo gelukkig is ontsnapt, gaat het weer op 't V.O.C, doel af. Een terugspringenden bal van Swarttouw komt bij Blinkhoff die met een inderdaad schitterend schot gelijk maakt. (11). V.O.C. trapt weer af en Weidema weet een corner te forceeren, welke door Haak die thans veel beter op dreef is, wordt weggewerkt. Broek lost een hoog schot, dat niet ver wordt wegge werkt. Een hevige doelworsteling volgt, elk oogenblik denken we het leder in t V.O.C.-doel te zien verdwijnen, maar steeds staat een V.O.C.- been in den weg. Tenslotte schiet Houtkamp keihard naast. Het heeft er allen schijn van, dit Stormvogels zal gaan -winnen, daar zij ver in de meerderheid is. Een hoog schot van Snoeks kopt Blinkhoff net naast en Oldenburg schiet eens keihard tegen Swarttouw. Vrij onverwacht neemt V.O.C, de leiding. Bakker gooit n.l. een „out-bal" zeer slecht in. Koster kan er niel bij, maar Weidema wel. Deze rent op Thyssen af, die van dichtbij gepasseerd wordt. (2^-1). Dit moedigt V.O.C. aan en wanneer Thyssen een hard schot van Weidema schitterend ^Uend stopt, maar niet kan wegwerken schiet v. d. Eb den bal hoog in de touwen. (3—1). Koster gaat thans midvoor spelen, Oldenburg rechts-buiten, Broek links-half en Bakker links back. V.O. C. wordt weer teruggedrongen en kort voor het einde boekt Stormvogels succes. Oldenburg rent snel langs' het eindje, zet zuiver voor en Koster zorgt voor de rest. (3—2). Spoedig hierna klinkt dan liet ciadsigoaal. verdrijft men spoedig met f MUNHARDT Buisje 75ct.Bij Apoth.en Drogisten 584 zijn doel te houden. Aanval na aanval wordt on derbroken, evenals aan den anderen kant. Na de rust pakken den V. S. V.-ers even vlug- er aan. Verschillende hoekschoppen op het .ennemers-doel leveren niets op, hoewel v. d. Mey een mooi ingekopten bal op meer dan ge_ ukkige manier uit zijn doel grabbelt, evenals een oor zijn backs van richting veranderd schot. De V, S, V,-verdediging begaat in deze periode e fout te ver op te dringen, wat haar tegen de lugge Kennemers voorwaarts noodlottig wordt. 3—0). Nu komt V. S. V. overdonderend opzetten. Alles zwoegt om den achterstand te verkleinen, n deze periode begaat één der Kennemers.ver- edigers de fout den bal met zijn hand inplaats an met zijn hoofd te bewerken en de hiervoor oegestane strafschop brengt den stand op 31, /aarna Zwanenburg 10 minuten later voor nummer twee zorgt. De V.S.V.-achterhoede bedwingt nu den Kennemers-voorwaarls geheel, zoodat steeds op de Kennemers-helft wordt gespeeld. V.S.V. heeft geen geluk, want ook de legger komt te hulp. Dan denken we Zandstra gelijk te zien maken, maar v. d. Mey vischt nog juist den bal uit den hoek. Toch is het Zwanenburg even later, die een door v. d. Mey wegeslagen bal be machtigt, en de partijen op gelijken voet brengt. Zwakke pogingen wendt Kennemers nog aan voor het winnende punt, maar het woord blijft aan V, S. V., zoodat als scheidsrechter Visser het eindsignaal geeft, de stand toch nog gelijk is. V. S. V.-NIEUWS. Secretariaat! Velserduinerbuurtweg 298. 's Maandagsavonds 8 uur bestuursvergadering. Uitslagen der gespeelde wedstrijden: V. S. V, IKennemers I V. S. V. IIRipperda Vastgesteld zijn voor a.s. Zondag: KENNEMERS I—V. S. V. I. E. G. K. I—V. S. V. II. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Roerende eenstemmigheid. Hoewel de vroede vaderen onzer gemeente, de communistische idee verre van aanvaarden, zijn zij het toch roerend eens met de regeerders van 1 Rusland, dat de hond moet worden uitgeroeid! In Rusland mag niemand een hond houden, want men.beschouwt het „ondier" als het symbool van het kapitalisme, zij beschermen het privaatbezit, dus: weg met den hond! Men heeft zelfs in één der steden een monument opgericht, ter herinnering aan dit gedenkwaardig feit. Hier zijn de kapitalis ten de baas en zeggen: „weg met den hond", want zij vernielen het privaatbezit! Hoewel wij in onze nederige woonplaats jaren lang in rust en vrede met onze trouwe kameraden mochten leven, wordt dit verbijsterend nieuws plotseling aangekondigd! Doch hier is men voorzichtiger te werk gegaan! Men moet humaan blijven, want wij zijn niet zoo als de communisten in Rusland! Zulke drastische maatregelen zouden de gemoederen te veel in op stand brengen; het resultaat zal toch vrijwel het zelfde zijn! Men heeft slechts een eenvoudige, gemoedelijke verordening uitgevaardigd en de resultaten zijn bevredigend te noemen! Zeker meer dan de helft onzer trouwe kameraden hebben, beschuldigd van losloopen" den dood gevonden in stille be rusting! Zou men na afloop der excecutie ook hier een monument oprichten, meldende het gewichtig, verdienstelijk feit, de burgerij bewezen? Jaartal namen der verdienstelijke vroede vaderen daarbij vermeld? Velserbeek zou daarvoor de aangewezen plaats zijn. Mijnheer de Redacteur u dankende voor de gastvrijheid in uw blad. 3—3 S—\ v> s< V.—KENNEMERS 3—3. Hoewel door geen van beide partijen iets meer te bereiken valt, was de belangstelling voor de zen wedstrijd toch groot. Sensatie was er dezen middag zeker. Als men bedenkt, dat de Kenne mers reeds binnen 5 minuten de leiding hadd, deze binnen het half uur vergrootten zelfs na half time tegen vrij sterken wind er ^—0 maakten, doch dezen voorsprong verloren za0en gaan zal men dat begrijpen, DE WEDSTRIJD. De Kennemers winnen den toss cn verkiezen .voor den wind te spelen, zoodat Zwanenburg den bal aan 't rollen brengt voor V. S. V., welkein de volgende opstelling speelde: v. d. Wint (d. v. d. Pieterman en Wey (a.), Vink, Kaldenbach en Traksel (m.), Glas, de Bakker, Zwanenburg, Bruidschaar en Zandstra (v,). Spoedig stormt Kennemers op v. d. Wint aan, maar deze aanval wordt geweferd, evenals de tweede, doch de derde is V. S. V. noodlottig. Als Honing voorzet, raakt v. d. Pfeterman den bal slechts ten deele, zoodat deze recht omhoog gaat. Het gevolg is een kopbal van genoemden speler, welke bij den vrijstaanden rechts-buiten van de Kennemers belandt, die deze kans benut Aan den anderen kant schijnt V. S. V, maar niet in te komen, zoodat de V.S.V.-achter hoede druk werk behoudt. Zij weet een 2de doel punt van den voet van Groeneveld niet te voor komen. (20). Nu schijnt V. S. V. wakker geschud te zijn, want van der Mey in het Kennemers-doel krijgt Mario. Godsdienstige samenkomsten. Vrijdagavond a.s. heeft, zooals men in de ad vertentie en het nieuwsgedeelte al neeft kunnen lezen, weer een godsdienstige samenkomst plaats. Als spreker hoopt dan op te treden Prof. Dr. J. R. Slotemaker' de Bruyne van Utrecht, met het onderwerp „Jezus Christus voor onzen tijd". Een onderwerp, dat in onze dagen zeer zeker veler belangstelling heeft. Wij wekken dan ook velen cp deze lezing te komen bijwonen. Onze nu ver trokken Herv. predikant, Ds. van Oostrom Soede die zooveel hart had voor deze samenkomsten, heeft Prof. Slotemaker de Bruyne voor deze le zing gevraagd en wij kunnen, waar de geleerde spreker verleden jaar wel wat moeilijk te volgen was voor velen, thans een ieder gerust aarraden, deze rede te komen hooren. Laat de nooie Oud- kerk daarom Vrijdagavond geheel gevuld De Kerkeraden der Ned. Herv. Gemeen te, Doopsgez. gemeente en de besturen van de Oud- Kath. Kerk, Ned. Protestan ten Bond en der Evangelische Mij. Kath. zijn. CORRÉSPONDENTIE. In het artikel „Onze Bevolking" in ons blad van Zaterdag j.l. staan eenige zeer storende fouten, Waar wij het hadden over de daling van het ge boortecijfer, wordt tweemaal sterftecijfer gezegd. Er had dus moeten staan, dat, vergeleken met het geboortecijfer voor het geheele land, onze ge meente geen kwaad figuur maakt. WITTE KRUIS. Iedere Woensdagmiddag van half drie tot drie uur stelt de Vereeniging bet Witte Kruis, in de Chr. Nat. School te Velseroord moeders gratis in de gelegenheid om hun zuigelingen, welke aan voedingsstoornissen lijden, te laten onderzoeken door den Consulent, Dr. Hanneman. Voor kraamverzorging, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende men zich tot het bestuurslid der Vereeniging, Mevrouw Dijkstra, Trompstraat 77 te Velseroord. want van der wev m nei 'j 1, t z11 druk werk en weel eenige onmogelijke ballen uit Tarief naar draagkracht f 5—

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1