DE GEBOCHELDE „Flora- Velseroord Knipdemoiistratie. ¥eitl«g ta liipito Voor net uitgevoerd Drukwerk 18 HET ADRES N.V, Drukkerij Sinjewel, IJmuiden. Net Pension Nette commensaals Broedmachine Dienstbode j flinke Werkster Schrijfbureau. vrij Bovenhuis Winkelhuis Vrij Bovenhuis Ie huur 'n Pakhuis Menbelveiling Veiling te IJmui len Vanaf Zaterdag 20 Februari flcory d& Lagardèpe, ZaanL Zeilvereemging Zaandam. Jet Comité der 2e Watersport-Tentoonstelling, mede, dat door: j^anbouw van een zaal aan het Hotel „De paa,akzaamheid" nog eenige ruimte voor cxposan- 20o disponibel is gekomen; kQ!.*at onder de groote Wisselprijzen welke ge doseerd worden, ook de Buitenl&ndsche Wissel zen als „de One Ton Cup" enz. vertegenwoor- t zullen zijn; Q(J at de Antwerpsche modeljachtclub zal mede- _,gen in de Zeilwedstrijden voor Modeljachten. nlichtingen verstrekt het Secretariaat Raad_ straat 82, Koog aan de Zaan. Postkantoor te IJmuiden. stl%t van onbestelbare brieven en briefkaarten, 5 c: van welke de afzenders onbekend zijn. s'IVugontvangen 'n de 2e der nind. Jan. 1926. Sc Binnenland Brieven. )r; J Marie, fam. C. van, Amsterdam riaa! Niemeyer, Th. v/h. N.V. Stoomfabr., Groningen "J Nederl. Spoorw. Dienst der Expl., 4e afd., pen Utrecht. lb°j Oort, T.. Zijst. Bestuur der Rijksverzekeringsbank, A'dam. d Binnenland Briefkaarten. Dijk, Gerder v. W. C., Haag. Y' Gent v. H„ Annaland. v. d. Wiel, B., Schalkwijk. Buitenland Brieven. Krohn, Th.. Blankcnese. Polacek, J.", Breclad Moravio. Willms, K„ Hamburg. Ris- udet_ Stam. Buitenland Briefkaarten, Deuschland. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. aagi ^Telefoon 106. M. Fokkens, timmerman- inemer, Snelliusstraat 49, IJmuiden. enTelefoonno. 164. J. P. Broekhoven en A. van Zuylen, aannemers sluisbouw, [luiden. ii-Telefoonno 2288. P. Spils, (C. Kamp- '|ys' fabrieken, Zaandam) Sparciel. B 48 A, -verwijk. 1 d.Telefoonno. 2296. J. C. Beliën, Rijwiel '/"ndel, 'Breestraat 26, Beverwijk. der. vat stel- ..H WATERSTAND IJMUIDEN. Jebr. 1926 lüigtn elet E.K. H. v.sa. 7.17 8.02 8 58 10.06 11.31 0.19 1.25 2.12 water n.Bi, 7.38 8 30 9 32 10.51 0.48 1.46 226 2.47 3.32 4.17 5 13 637 8.03 9.06 9 58 water is.ra. 3 17 4.04 4.50 6 00 7 28 8.4! 938 10 23 VISSCHERIJ. aan Een aanwijzing naar het vermiste 0011 vliegtuig? ran schipper G. Koffeman, varende op den shbotter U.K. 185 vernemen we dezer dagen hij 27 of 28 Januari j.l. visschende was tus sen Noordwijk en Zandvoort dicht bij Noord- 'er'k op ongeveer 4'/„ a 5 vaam water, toen zijn ;é®-| vastliep en ondanks alle pogingen het los te en een vischbord verspeelde en het net aan "Ikken ophaalde, detïet was 's morgens 11 uur ongeveer en boven vaartuig cirkelde een landvliegtuig, waaraan seinen gaf, die echter niet gezien of niet be_ ;pen werden, wegens de heiïge lucht, ifoor zoover den schipper bekend ligt op die geen wrak van eenig schip, waarom hij 'ent, dat het niet onmogelijk is dat daar het ver ste vliegtuig ligt gezonken. Volgens zijn beweeren moet men visschende uit de richting Noordwijk op 41/., a 5 vaam water ze ker het onder water liggende voorwerp vinden. De schipper had verzuimd zijn bevinding te rap porteeren. De minister van waterstaat maakt ingevolge artikel 6, lid 3, van de Zeeongevallenwet 1919, be kend, dat in de maand Januari 1926 twee verze keringsovereenkomsten met den Staat zijn afge sloten ten behoeve van de bemanning van de zee- vaariuigen Helder IJM. 39 en 'osulinde IJM. 54 Tot commissarissen der N.V Exploitatie van Ijsfabrieken „De Noordpool" rn N, V. Ijsfabriek IJmuiden", Trawlerkade, Z.Z. Visschershaven te IJmuiden zijn benoemd de heeren J. N. Burger te Amsterdam; Jhr. Mr. R. van Lennep te s Graven- hage: Ch. H. Henny te 's GravcnhageM. A. Hen- ny te 's Gravenhage; M. D. Myer 1» s Graver.hage: F. C. Déking Dura te Bilthovzn en O. L. Brewti te Batavia. De Ned. Indische regeer'ng wees het verzoek van de Japaneezen, om binnen de territoriale wa teren op de kust van Batavia te visscheu, al. Een en ander hoofdzakelijk met het oog op de belangt n van de bevolking van de kusteilanden. Zaterdagavond werd de stoomtrawler Eduar- da IJM. 6, die op zee de schroef verloren had, binnengesleept door den stoomtrawler Zeehond IJM. 70. Maandag ging de Eduarda naar Amster dam om te dokken. Hier kwam binnen de motor-yrachtlogger De Hoop K.W. 41 met een lading, beslaande uit 550 ledige tonnen, van Fecamp. Maandagmorgen werd door de Anna IJM, 34, een steur aangebracht die 98 K.G. woog. De stoomdrifter Maria Anna Klein IJM. 330, heeft opgevischt een roode, platte betonningsboei, met een mast als topteeken, De boei was gemerkt B, Loggier gestrand. De logger K.W, 43, Hoop op Zegen, reederij D. Parlevliet Lz. te Katwijk, kwam Zaterdagmorgen omstreeks 5 uur binnen. Tengevolge van de dikke mist geraakte de logger, in de buitenhaven op het Noorderstrand, bij het fort. Door de sleepboolen van de Sleepboot-Exploitatie Mij. IJmuiden wer den achtereenvolgens de Noordwijk, Katwijk en Gloria vastgemaakt, en deze trokken ongeveer een uur volle kracht zamen, bij zakkend water, waarop de logger vlot kwam en door Gloria en Noordwijk werden binnengebracht. Te ruim 7 uur was het onheil verholpen. De zeevisscherij en de vischhandel en -indu strie, die op een conferentie, verleden jaar gehou den, hun wenschen en verlangens kenbaar ge maakt hadden, stelden eene commissie in, om on der leiding van de Kamer van Koophandel van de regeering verbetering van sommige zaken te ver krijgen. Hierover is nu verslag uitgebracht. De in voerrechten voor Spaansche sardines in olie wer den van 15 M. tot 30 M, verhoogd. Bij de onder handeling met vreemde mogendheden over han delsovereenkomsten werden de wenschen der vis- icherij en handelaars met klem naar voren ge bracht. Ook is verkregen dat de som van 3 railli- oen mark beschikbaar zal gesteld worden als leen tot ondersteuning van de visscherij. Hel verstrek ken van crediet voor de visscherij, den vischhan del en de klipvischindustrie door de Rijksbank werd verkregen. Moeilijkheden voor de azijnfa- brieken ten gunste van vischindustrie werden overwonnen. Verder werd het zout, benoodigd voor het conserveeren van visch of voor de klip- vischfabricatie vrij van belasting verklaard, en het invoerverbod van zeezout ingetrokken. Voor de verzending van visch naar Rheinland en naar Ber lijn gelukte het eene bespoediging in het vervoer te verkrijgen, zoodat de visch reeds op den dag na de afzending in den voormiddag in België bezorgd kan worden. Eveneens werd verkregen, dat de vischmarktberichten door den draadloozen om roep zullen bekend gemaakt worden, en dus dage lijks de bevolking zelfs in verafgelegen plaatsen met de prijzen op de hoogte gebracht wordt, In het belang der haringvisscherij werd daarenboven aan het Rijksministerie van Handel een verzoek gericht ten gunste van den invoer van haringnet- nen uit Engeland en Holland. De vraag naar versche haring is bijna onver- zadiglijk in Duitschland. Uit Engeland, Noorwegen en Zweden, en van hun eigen vloot betrekken de Duitsche handelaars ontzettende hoeveelheden versche haring. Nog onlangs lazen we, dat uit Plymouth 600.000 haringen naar Hamburg ver zonden werden. Het grootste deel der zendingen gaat naar de conserveerinrichtingen, die gedeeltelijk ook wer ken voor den export naar het buitenland; en zoo komt een deel van die haring, op een of andere .manier bereid, o.a. weer in Engeland terug. De genen die van deze Duitsche industrie meer wen schen te weten, slaan daarvoor na het Duitsche standaardwerk ..Fischhandel en Fischindustrie" van Max Stahmer, uitgegeven door F. Enke, boek handel, Stuttgart; prijs 26/29 M. Het geelt een volledige beschrijving van den vischhandel, niet alleen van zeevisch, maar ook van zoetwalervisch, en bovenal doet het ons kennen op welke ver schillende manieren men in Duitschland de visch als haring, sprot, schelvisch, enz., geconserveerd aan de markt brengt. Een paar weken geleden hebben we reeds meegedeeld, dat men in Yarmouth de bakens naar het getij wil verzetten. Daar men gezien heeft, dat de versche haring-verzending enorm toeneemt, is er een overeenkomst getroffen om een gelegen heid te maken, dat de schepen direct bij aankomst hun haring kunnen overladen voor de verzending. Voor het nieuwe seizoen zullen de verschillende werken voltooid zijn. N. VI. Ct. Een record van familiemoed kon geconsta teerd worden bij de overhandiging van de Slan- hope.medaille van de .Royal Humane Society" voor „de dapperste daad van het jaar". De medaille werd toegewezen aan een visscher te Grimsby, Duncan Souter, die van een stoom trawler sprong, 90 mijl van de kust van IJsland, bij stormachtige zee en een kameraad onder levens gevaarlijke omstandigheden redde. Zijn vader en zijn broer hebben beiden medail les gekregen voor betoonden moed op zee, gedu rende den oorlog en zijn neef heeft eveneens eeni ge jaren geleden de Stanhope-medaille gekregen,, Zij zijn allen Noordzee-visscherslui. De stoomtrawler „Christina Catherina" IJM. 13, kwam binnen met ingedrukte brug en schade aan dek, veroorzaakt door een overslaande golf bij stormweer. SCHEEPVAART. Erkenning van goede zeemanschap. In het begin van deze maand werd door de sleepboot „Jacob van Heemskerk" van het Bur. Wijsmuller, welke boot te Vigo is gestationeerd, op 200 mijl van die haven het met machineschade ronddrijvend en in nood verkeerend Brilsche stoomschip Petworth opgepikt en met veel moeite Veilig te Falmouth binnen gebracht. Door de di rectie van Lloyds te Londen (de grootste verze keringsinstelling ter wereld) is dezer dagen aan kapitein Klinge van deze sleepboot een hoogst waardeerend schrijven gezonden, waarin hem veel lof over zijn goede zeemanschap werd gebracht. Dit schrijven werd vergezeld van een aangeboden, kostbaar boekwerk op zeevaartkundig gebied. - In de week van 8 tot 15 Februari 1926 zijn te IJmuiden uil zee aangekomen 48 stoomschepen cn 2 zeelichters en naar zee vertrokken 55 stoom schepen en 1 zeelichter. IJmuiden. Aangekomen 14 Febr.: Vreewijk, st„ Caen, ijzererts, Hoogovens; 15 Febr.: Amisia, sl„ Valencia naar Hamburg, om te bunkeren; De Hoop, rachtlogger, Fécamp, ledige vaten, Visschersha- ■en. IJmuiden. Vertrokken 16 Febr. Amisia, st„ Hamburg, na gebunkerd te hebben; Vreewijk, st., Rotterdam, ledig. LAATSTE BERICHTEN. IJMUIDEN Hedenmorgen is op de brug voor de Juliana- kade een meisje van den heer K. uit de Kenne- merlaan aangereden door een hondenkar van den vischventer K. uit Velsen. Het meisje werd bij Dr. van Leeuwen binnengedragen en door dezen ge- holpen. Het liep nogal goed af, het meisje had al leen wat schrammen opgeloopen. Ongeval aan de Hoogovens. Bedrijfsongeval. Hedennacht 4 uur is op het terrein van het rloogovenbedrijf een ongeval gebeurd, dat goed is atgeloopen. Een opslagkraan is van een hoogte van 30 Meter naar beneden gestort. In het huisje van de kraan bevonden zich de arbeiders J. H. uit Velsen en J. G. uit Beverwijk, om deze te bedienen. Toen men na het neerstorten der kraan te hulp snelde, kwamen beide mannen ongedeerd uit het huisje te voorschijn. °,nÊfval zal waarschijnlijk eenige stagnatie in het bedrijf ten gevolge hebben. De cokesovens en een der hoogovens zullen kunnen blijven door werken, maar de andere hoogoven zal tijdens de reparatie der kraan gebluscht moeten worden. Daardoor zal een aantal arbeiders eenigen lijd zonder werk komen. Opzienbare arrestatie van stem-weigeraars te Santpoort. Gistermorgen in de vroegte ging de politie te oantpoort naar de woningen van de personen die geweigerd hadden aan hun stemplicht te voldoen. Het betrof hier een principieele kwestie. De heer Oversteeg en zijn vrouw plus 2 vrou wen van de zonen van Oversteeg, hebben in de dagen der verkiezing geweigerd te voldoen aan den stemplicht en werden daarvoor beboet. Geen van allen wenschte echter de boeten te betalen, zoodat het subsidair „3 dagen hechtenis" moest worden toegepast. Toen eenige agenten met de vier arrestanten, die gezamenlijk tien kinderen met zich voerden, bij een autobus aankwamen, wilden de agenten Oversteeg,- die zijn klachten tegen dezen dwang uitschreeuwde, in de bus vervoeren. De autobus reed echter weg en daarom moest de heele fami lie wandelend den weg naar Haarlem afleggen. Oversteeg riep daarbij telkens: „Weg met den stemplicht, ze brengen me naar de gevangenis met vrouw en kinderen, boeien willen de heeren e niet!" De politie wan'delde rustig naast de arrestanten voort, die verder ook geen poging tot verzet pleegden. Een aantal geestverwanten had zich ach ter dezen stoet geschaard.. Bij de voormalige ca- valerie-kazerne aan den Schoterweg, wachtte de celwagen, die de arrestanten naar de Jansstraat zou vervoeren. Onwillekeurig trok dit wachten veel belang stelling; men opperde allerlei veronderstellingen: „een inbreker werd "opgewacht, een geheime distilleerderij was ontdekt en de bedrijver van hel kwaad werd opgewacht". De celwagen werd echter naar het politiebureau in de Gen. Cronjéstraat gereden, waar de arres tanten en de kinderen zoolang waren onderge bracht. Drommen nieuwsgierige kijkers verdron gen zich om den „dievenwagen". De politie had ruim baan gemaakt. Toen Oversteeg in den wagen werd geleid verkondigde hij nogmaals zijn princi pes, Onder ernstig protest stapten ook de drie vrouwen in. Ofschoon men algemeen niet niet de zaak op de hoogte was, had men veel deelneming met een der vrouwen, die met haar baby schreiende den wagen instapte, een andere vrouw verzette zich tegen de agenten, die hun plicht deden en gilde: „50 jaar ben ik geworden en nooit was ik met de politie in aanrakingl" De geestverwanten riepen hardop: „ploerten!" „beulen!", maar de politie suste spoedig hun woe de. Intusschen bleven 9 van de 10 kinderen in het politiebureau te Schoten achter. De inspecteur van politie deelde ons mede dat die kinderen op het oogenblik waarop we met hem telefoneerden, rustig zalen te eten. Hij zou per soonlijk haar den Slaperdijk gaan, waar Oversteeg woonachtig was en daar trachten de buren te be wegen de kinderen voor die drie dagen onder te brengen. Als dat niet lukte zou de Schotensche politie nadere pogingen aanwenden om de kinde ren te huisvesten. n Zoon van Oversteeg deelde ons echter mede, dat de buren dit vermoedelijk niet zouden doen. want zeide hij, die staan aan or.ze zijde, „als dc politie ze oppakt, moet ze ook maar zorgen dat de kinderen verzorgd worden." Men deelt ons verder nog mede dat het bureau okatsén iCM j slcmdwa"«- bijna alle oruani Nedcrland- protestvergade ringen ral gantseeren naar aanleiding van deze arrestatie. Kenn. Ed. ONTWAAK BIJ TIJDSI Ontwaak b„ t,,dsl uit onspoedsnachten. Van klemmend l„den. wanhoopsklacht, De winterslaap droomt van de machten. Der ruwe stormen in den nacht. Ontwaak bij tijds! uit ijzig druomen. Gij lange slaper die gij zijt,1 En laat verlangend uitzicht komen, Voor bangend leven vol van strijd. Ontwaak bij tijds! de menigt' fluistert Van krachten Gods! waarom zoo wreed? En weenen als het oog verduistert, Een stille traan van naam'loos leed. Ontwaak bij tijds! Vorstin der lente! En leg uw rustkleed spoedig af; Gij trekt voorwaar dan dubb'le rente, Van hopend lijden, dicht bij "t graf. L- Ontwaak bij tijds! „als mcnschen droomend Elkaar bekampen 't zeed'lijk peil, Een reiner geest, die 't hart doorslroomond En zuivert, voor hun eigen heil. Ontwaak bij tijds! in 't jeugdig leven Een ongebreidelt kloek verstand, Gepaard aan deugd en edel streven, Voorwaar een onverbreekbaar pand. Ontwaak bij tijds! -- gij schoone lente, En zet als t kan de kilheid stop; Slaat wijd en zijd uw schoone leni-:, Voor 't al ontwakend leven op. Ontwaak bij tijds! de dag komt dagen, Als brenger van den levensgloed; Die, op de adem Gods gedragen, Zich 't nieuwe leven koest'ren doet. IJmuiden, 5 Febr. 1926. Chr. C. VISMAN. Het Noordzeekanaal 50 jaar. „In de aanstaande Novembermaand, aldus B. en W. van Amsterdam volgens de Tel. in een voor dracht aan den Raad, zal het 50 jaar geleden zijn, dat het Noordzeekanaal werd geopend. Wij zijn van meening, dat dit feit van zeer groote bclcekc- nis is geweest voor de ontwikkeling van den Amsterdamschen handel en de scheepvaart en dat er daatom voor de gemeente aanleiding be staat te dezer gelegenheid een boekwerk te doen verschijnen, waarin de geschiedenis van het ka naal en de Amsterdamsche haven, uil de bronnen bewerkt, wordt beschreven". B. en W. stellen voor, de opdracht voor de sa menstelling van dit boek te geven aan dr. M. G. de Boer, van wiens hand reeds verschillende soortgelijke studies zijn verschenen. Het boek kan in kwarto klein-formaat worden uitgevoerd, in linnen gebonden en zou met inbegrip van de il lustraties ongeveer 300 bladzijden kunnen bevat ten. De oplaag is te bepalen op 500 exemplaren. Wat de bestemming van deze oplaag betreft, komt het B. en W. 't meest gewcnscht voor, de exemplaren te plaatsen in de bibliotheken van onderwijs- en zeevaartkundige instellingen en aan te bieden aan hen, die in belangrijke male bij het .kanaal en den Amsterdamschen handel betrokken zijn, zulks mede als reciprociteit tegenover soort gelijke aanbiedingen, die de gemeente bij verschil lende gelegenheden zijn gedaan. Voor de uitvoering van het bovenomschreven plan zal ongeveer f 6000. benoodigd zijn, welk be drag B. en W, voorstellen, te hunner beschikking te stellen. Hiermede vervullen wij den er.lreurigen plicht u kennis te icgeven van het overlijden, na :dl!voorzien te zijn van de H H. ^Sacramenten der Stervenden, Je!onze geliefde moeder, behuwd- grootmoeder Mej. Cornelia Wijker, V. d. Heer P. HEERE Sr., te-in den ouderdom van 75 jaar. Namens de Familie Heere. is deÏJmuiden, 17 Februari 1926 S. Bloemstraat 66. ndUitvaartdienst Vrijdag 19 Febr. 2310 uur v. m. in de O. K. Kerk IJmuiden. De teraardebe stelling zal plaats hebben te aan Zee op Zaterdag en20 Februari gezocht, voor Duitsch Jongmensch voor circa 4 tot 6 weken, geen beroepskosthuis. Brieven met om schrijving en prijsopgaaf onder no. 2721, bureau van dit blad. OEVRAAQD, gezellig huiselijk verkeer. Adres bureau van dit blad TE KOOP een mei Kunstmoeder. Adres: Jb Kuijl. Zeeweg 57, Velseroord. EEN NETTE "'ÏVRAAOD, van goede getuigen ,'orzien, intern, met behulp van „.erksier. Br. onder no. 2722, bur. ofi dit blad. I, OEVRAAOD een I'm te melden B. Frank, Tromp- i aat 151 D, Velseroord. Jongste Bediende j'ïVRAAOD, voor loop-tn schrijf- r-irk. Br. onder no. 2720, bureau 'kn dit blad. i. j/ivraagd een 2e of aankomende Bediende. I'AdresD. J. v. Houwelingen, illem Beeksweg 78, Velseroord. TE KOOP AANGEBODEN een goed onderhouden Adres te vernemen bureau van dit blad TE HUUR Prachtig uitzicht. Te bevr. Rijks weg 35, Velseroord. te koop of te huur. Kanaalstraat 74. Te bevragen B. Vlaming, Jac. van Heemskerkstraat 65. 29 te huur, in de Willebrordstraat Velseroord, van alle gemakken voor zien.vot rmenschenzonderkinderen, huurprijs billijk. Fr. brieven onder No. 2717, bureau van dit blad. in de Industriestraat, lang 20 Meter, ook geschikt voor Autogarage. Te bevragen bij de Fa. P. ïieere en Zonen. IJMUIDEN VELSEROORD Donderdag 18 Februari zal 's mid dags van 2 tot 3.30 uur in Hotel .Nummer Een" te IJmuiden en 's avonds van 7.30 tot 9 uur in Lunchroom „Eijnthoven" te Velser oord aan alle aanwezige dames getoond worden hoe men in V2 uur boven- en onderkleeding in 17 ma ten kan knippen Voor slechts f 1.95 ontvangt u aldaar een boek waarin 74 model len tevens 5 apparaten, waarvan u zooveel patronen kunt maken als u wilt. Dames gaat Va uur z'en en u zu,t verbaasd staan. Casano - Haarlem. Voor de eerstvolgende in de Kleine Willem Barendsz kun nen goederen opgegeven of afge haald worden. Inlichtingen te bekomen bij O. JOCHEMS. (krachtens art. 1223 B W.) in hótel „Nommer Een",op Vrijdag 19 Februari 1926, nam. 2 uur precies, ten ov. v. d. notarissen J. WILD SCHUT te Haarlem en O. D. BOERLAGE, te Velsen, van: Een Woon- en Winkelhuis met afz, opg. bovenwoning, steeg, schuur en erf, te IJmuiden, op zeer gunstigen stand, Keizer Wilhelm straat C 2z. en C 2r., kad. gem. Velsen sectie I, nommer 1186, groot 92 c.A. Nadere inl. ten kant. van boven genoemde notarissen. (wegens sterfgeval) in hotel „Nommer Een", op Vrijdag 19 Februari 1926, nam. 2 uur pre cies, ten overstaan v. d. te Velsen gevestigden notaris O. D. BOERLAOE, van de nav. te IJmuiden, op zeer gunstigen stand, aaneengelegen peic.: 1. EEN PAKHUIS met BOVEN WONING, Bloemstraat nr. 3 z. en r. kad. sectie I, nr. 2138, groot 1 are 15 centiaren. 2. TWEE HUIZEN en ERVEN, Annastraat 30 en 32, kad. sectie I, nrs. 2136 en 2137, samen groot 1 are 67 centiaren. Dit hoekcompiex leent zich bizonder voor groote winkelzaak. Te veilen in drie perc. en gecomb. Dadelijk te aanvaarden. Bezichtiging: Dinsdags en Don derdags van 24 uur en op den Verkoopdag. Eig. v. d. erven van der Valk. Nad. inl. bij de makelaars G. Postma en J. P. van Nieuwenhoven te Haarlem, Spierenburg en Ver hagen, Nassaukade 91 Amsterdam en bij notaris Boerlage, voornoemd Door in de IJMUIDER COURANT te adverteeren Is succes verzekerd. wordt vertoond het OROOTSTE FILMWERK lot nog toe in Nederland dat steede voor uitverkochte zalen heeft gedraaid en nu te Haarlem in de „Cinema" draait. Plaatsbespreking vanaf heden.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3