IJMUIDER COURANT ORGAAN VOOR DE GEMEENTEVELSEN Stormvogels PUÜOL er op No. 34 Woensdagss Maart 19S6^ lie 'Jaargang HINDERWET. I Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat de be slissing op het verzoek van: de firma Mulder en Rijke, te IJmüiden, om vergunning tot uitbreiden van hare werkplaats door bijbouw, op het perceel, kadastraal bekend I gemeente Velsen, afdeeling IJmüiden, Sectie L, Nos. 845 en 1451, plaatselijk bekend Wijk C, Industriestraat, door hen is verdaagd op grond dat het bericht van den Hoofdinspecteur van den Arbeid nog niet is ingekomen. Velsen, den 27 Februari 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van: de N.V. Scheepsherstelinrichting Booy en Co. te IJmüiden, om op het perceel, kadastraal be kend Gemeente Velsen, afdeeling IJmüiden, Sectie L, No. 1209, plaatselijk bekend Wijk C Middenhavenstraat no. 45, te mogen uitbreiden hare smederij door het plaatsen van een electro motor van 5 en een van 3 P.K, tot het aandrijven van diverse werktuigen door hen is toegestaan. Velsen, den 23 Februari 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMÜIDEN. Door de directie der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken is een fonds gesticht, hetwelk ten doel heeft om bij ongevallen waarin de wet- V telijke, sociale regeling niet voorziet of tekort schiet, hulp te kunnen verleenen. Wetende dat de stichting van dit fonds zeker in den geest is van den stichter van het bedrijf, wijlen den heer .Tr Wenckenbach, die zich ten volle bewust, was van de sociale taak van den werkgever, heeft de di- rectie dit fonds genoemd Wenckenbach-ionds. Zij heeft bereids een som van f 10.000 daarin gestort ter fundeering van het fonds, terwiji mevrouw de IWed, Wenckenbach een gift van f 1000 schonk, j Onnoodig te zeggen dat het personeel met groote waardeering van deze stichting heeft ken nis genomen, 1 Thans is de betonvulling van het eerste ge deelte van het binnensluishoofd klaar. Voor hel behandelen van het tweede moet de derrickkraan J worden verplaatst. De zware gootleiding der stortinstallatie is reeds neergelaten, l VELSEROORD. 1 Vanaf Zaterdag 27 Februari a.s. zal alhier i iedren Woensdag- en Zaterdagmiddag vanaf des middags 2 uur een postzegelbeurs gehouden wor- den in het park Velserbeek, (ingang Stationsweg). Vanwege de Centrale Commissie voor uit- I zending van kinderen, zijn Woensdag 14 kinderen uit deze gemeente ter gezinsverpleging uitge zonden naar de provincie Gelderland o.a. naar Velp en Arnhem. VELSEN. In de week van 14—20 Februari is in de ze gemeente één geval van diphtheritis en één ^jj geval van roodvonk voorgekomen. Wederom kwam het Donderdagavond op den Muiderstraatweg nabij de brug over het Merwe- dekanaal tot een botsing. Een auto uit Velsen bestuurd door zekeren Gr., werd naar De lel. meldt, door een luxe auto uit Arnhem, zoodanig aangereden, dat geen van beide verder konden. Een heer uit den Arnhemschen auto liep een lichte verwonding op. R.K. Kieskringi-Centrale. De R.K. Kieskring-Centrale Velsen verga. derde 10 Februari j.l. in het R.K. Patronaats- gebouw te Velseroord. Aanwezig de besturen van de R.K. Kiesver. IJmüiden. Wijkeroog, Vel-, seroord Santpoort en Jan Gijsenvaart en de Zeereer'w. Pater Alexander. In totaal 25 afge vaardigden. De waam. voorzitter, de heer Pie pers opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen welkom; sprak zijn beste wen- schen uit voor de Centrale en hare leden in het nieuwe jaar. Spr. hoopte, dat dit zijn eerste en laatste vergadering mocht zijn die hij als voor zitter moet medemaken. De secretaris, de lieer Sombroek, las de notulen en ingekomen stuk ken voor, o.a een schrijven van de nfd. IJmüi den, dat in de vacature van den heer Pinxter ex- voorzitter, benoemd was de heer J. Smakman, alsmede kennis gaf van eenige wijziging van de agenda, door eerst over te gaan tot de verkie zing van een voorzitter. Van de vier aanwezige bestuursleden van de Centrale (het bestuur be staat uit 5 afgevaardigden, van elke locale kies- vereeniging één) bedankten er drie voor de func tie van voorzitter. Tevens bepleitte een der af gevaardigden het behoud van den huidigen se cretaris in diens functie, zoodat er geen candi- daten waren voor dit eere-ambt en men voor een eigenaardige crisis stond. Gelukkig duurde deze crisis niet zoo lang als die der regeering (zijn onze afgevaardigden der Centrale wat verstan- idiger en ruimer van opvatting en uiet zoo ge- 1 heimzinnig met openbaarheid, zie dit verslag) 'want na een korte discussie besloot men over te (gaan om toch maar te stemmen en vol ernst 'het resultaat afgewacht. De uitslag was n.l. op den heer Piepers 14, Sombroek 7, Smakman 2 stemmen en 1 blanco. De heer Piepers deelde dan mede, het maar te probeeren en de functie te aanvaarden, totdat er nieuwe krachten in het bestuur kwamen. Aan de orde kwam een schrijven tan de aid. Wijkeroog, om uitbreiding bespreking" politieke vraagstukken en besluiten hieromtrent. Genoem de afdeeling verzocht hiervoor statutenwijziging omdat h.i. alleen gemeentepolitiek in de Centrale kon besproken worden en geen provinciale of :geeringspolitiek. De heer Langendijk, Wijkeroog, verdedigde het voorstel en lichtte toe dat er meermalen vraag stukken van verstrekkende politieke beteekenis in de Centrale aan de orde waren geweest. De bedoeling is om een éénheidsgedachte onder de vijf locale kiesvereenigingen te hebben inzake dergelijke voorstellen en tevens in deze Centrale een algemeen besluit te nemen en dit laatste ver der door te zenden naar de desbetreffende colle ges. Over dit schrijven van Wijkeroog ontspon zich nogal een flinke discussie, aangezien echter de statuten volkomen in den geest van het voor stel zich uitspraken, was hiertegen ten slotte geen bezwaar en werd dit aangenomen met dien verstande, dat er dus geen statutenwijziging be hoefde plaats te vinden en ingevolge art. 2 lid c, en e. der statuten de behandeling volgens het oordeel van het Centraal bestuur al of niet in aanmerking kunnen komen. De jaarvergadering werd vastgesteld in Maart, Bij de rondvraag werd geklaagd over het pas- seeren van gemeentenaren door den g'emeente- .architect inzake aanbesteding van woningen in onze gemeente. Genoemde architect heeft wel voeling gehouden met aannemers buiten de gemeente. Zouden de raadsleden dezen persoon hierop willen wijzen? De raadsleden weten de zaak wel pas, nadat de ze in B. en W, is afgehandeld, eer deze daar be slist en er dan weinig meer op kunnen zeggen, doch de vraag geldt de toekomst. Onze aanwezige wethouder deelde dan op deze klacht mede, de huizen volgens regeeringsbesluit zoo en zooveel moeten kosten. De aanbesteding liep mis. Er zijn door aannemers van buiten aanbiedingen gedaan. Dit had vorige spreker en andere gemeentenaren ook kunnen doen. De architect heeft wellicht toen die aannemers opgezocht. Verder werd gevraagd naar de grootte der huizen. Algemeen was men van gevoelen, dat de huizen niet door groote ge zinnen bewoond kunnen worden. Zij zijn veel ie klein. Geeft de regeering alleen maar subsidie voor kleine gezinswoningen? Dan moeten onze Kath. opvattingen inzake het huwelijksleven niet op deze manier tegenwerken. Dat werkt de on eerlijkheid en leugentaal in de hand. Een der raadsleden antwoordde hierop, dat door de Kath, raadsfractie uitdrukkelijk er op gewezen is een vierde der te bouwen woningen voor groote ge zinnen moet zijn. Over d,it onderwerp zal een adres verzonden worden naar onze R.K. Kamer fractie voor een eventueel interpellatie aan de regeering. Ook werd geinformeerd of het moge lijk is, dat, zooals in sommige gemeentebeslek- ken voorkomt, de aannemer verplicht is SO der werklieden uit gemeenteriaren te kiezen en werd er op aangedrongen, dat in de gemeentebe stekken zal voorkomen het loon aan de arbeiders zal betaald worden overeenkomend met het loon van het collectief arbeidscontract geldende in de bouwvakken. Ook de vraag of restitutie noodig is voor die groote gezinnen, die het maximum waterverbruik ad 30 M3 te boven gaan leverde eenige bespreking op. In 't geheel stond deze vergadering wel in 't toeken van actie en medeleven. Ook de groote gezinnen werden niet vergeten. Men kan ook voor deze families niet te veel zorg ontnemen, vooral als de inkomsten zuinig zijn. Dan verdie nen zij ons aller steun. Met voldoening mocht de nieuwe voorzitter, die al direct krachtdadig in functie mocht optreden, deze zeer geani meerde vergadering, die vlot verliep, op tijd met den Christ, groet sluiten. N. Hl. Ct. „Concordia". Zaterdagavond heeft de Tooneelverceni- ging „Concordia", regisseur de heer A, v. d. Bliek te Wijkeroog eene uilvoering gegeven in het gebouw „Concordia" te Wijkeroog. Opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven door Franz Arnold en Ernest Bach, 't Was een leuk stuk „De Spaansche Vlieg" en de geheel gevulde zaai heeft gedurende de geheele opvoe ring gelachen, soms zoo uitbundig, dat van het gesprokene wel eens wat verloren ging. De rollen waren in goede handen en de Ver- eeniging „Concordia" kan op dezen avond met genoegen en trots terugzien. De inhoud van het stuk komt in korte trek ken hierop neer. ,,De Spaansche Vlieg" is een danseres, die voor 25 jaar een gewichtige vol speelde in het leven van menige jongen man, daar ze niet schroomde nu eens met dezen dan met dien te gaan soupeeren. Nu blijkt het, dat ze later brieven rondzond met het portret van een klein kindje en dat ach- ter op dit portretje een versje geschreven stond, waarin den lieven „Papa" een vriendelijke groet werd toegeroepen. De heer Ludwig Klinke, mosterdfabrikant en Alois Wimmer, zijn zwager, hadden beiden in den loop der tijden zoo iets toegezonden gekregen met het verzoek voor de opvoeding van het kind een bijdrage te zenden. Nu is Klinke getrouwd en in het bezit van een huwbare dochter, terwijl Wimmer en Klinke's echtgenoote, Emma, beiden lid zijn van een ze- delijkheidsbond, Paula, de dochter van Klinke, heeft geheime samenkomsten met Frits Gerlach, advocaat, die haar ten huwelijk wil vragen, maar den vader weinig welkom is, omdat hij als advocaat op treedt van de firma, waarmee Klinke in proces ligt, Paula's moeder heeft andere plannen met haar dochter. Ze heeft gedacht, dat Paula moest trou- In verband met bet vermoedelijk loo- pen van een extra trein naar Hilver sum en terug worden de supporters, die Stormvogels Zondag a.s. wenschen te vergezellen verzocht zich tijdig bij de heeren Tellier ot Boeree op te geven. Vertrektijd wordt nader bekend gemaakt. Kosten retour 3e klasse f 2.10. HET BESTUUR. vriêniti M Sin" Mcise,1. ee" zoon van haar vnenain Mathilda, en ze heeft haar geschreven, dat ze haar zoon maar eens moest sturen om geven m°°ie begi" Van uityoering te Door eene aaneenschakeling van misverstan den en toevalligheden ontstaat een vreemde toe stand. Heinrich schijnt het kind van „De Spaansche Vlieg voor wie de later ten tooneele verschij nende Mathilde gehouden wordt en de zooge naamde vaders Klinke en Wimmer zitten in angst, terwijl door een misverstand bovendien de heeren Tiedemeyer en Meisel het tweetal Vaders verdubbelen. De ingewikkeldheid wordt nog vergroot, door dat Heinrich werkelijk verliefd wordt op Paula's nichtje, Wally Burwig, wier hand hij vraagt aan Klinke, meenende, dat deze haar vader is. Natuurlijk worden door al deze verwarringen zulke lachwekkende toestanden geschapen dat het publiek van het eene lachsalvo in het ande re valt. Zooals we al zeiden, waren de rollen in goede handen en het publiek heeft zich kostelijk geamu seerd. Paula Klinke heeft zeker nog niet veel getele foneerd of kwam het, doordat ze in den aan vang nog wat zenuwachtig was? Ze sprak maar- door zonder advocaat Gerlach gelegenheid te ge ven iets te zeggen, ofschoon hare woorden toch een antwoord waren op hetgeen hij zeide. Als de schrijvers bedoeld hebben, in Heinrich Meisel een onbeduidend type te schetsen, dan is die rol uitstekend vervuld. Bestaan er wer kelijk zulke jongemannen? Door een daverend applaus gaf het publiek zijn groote tevredenheid te kennen. Op aangename wijze werden de pauzen aange vuld door de muziek van een viertal heeren, naar we meenen, allen lid der Harmoniekapel „De Eendracht". „Voor Uw Naasten", In ,,Bloemoord" gaf Zondagavond de Ge heelonthouders Tooneelvereeniging „Voor Uw Naasten", regisseur de heer De Groot, eene op voering van ,,Het licht in den nacht" een tooneel- spel in 5 bedrijven door Inte Onsman. De zaal was vrij goed bezet, maar ze had ge heel gevuld moeten zijn, opdat rog meedcren daardoor in de gelegenheid waren gesteld om een afschuw te krijgen van den oorlog. Enkele vlekjes uitgesloten, werd het stuk goed gespeeld. De rolvastheid liet nu en dan wel iets te wenschen over, waardoor van die kleine, maar onaangename pauzen ontstonden. Zeer goed werden de meeste rollen vervuld, in het bijzonder die van den blinden mandemaker en zijne echtgenoote en van Elsje, de huishoudster van Fincke, den molenaar. Wanneer we een opmerking mogen maken, dan zouden we den boekhouder Frits in overweging willen geven niet alles op hartstochtelijken tcor, en met hartstochtelijke gebaren te zeggen. Hij overdreef in dit opzicht een beetje, ofschoon hij anders-allen lof verdiende. 't Deed ook wel een beetje vreemd aan, dat de onderwijzer Mahler, die met twee anderen den avond kwam passeeren bij den molenaar, zijn overjas aanhield, terwijl de gastheer in hemds mouwen zat. Het kon ons ook minder bekoren, dat deze mo lenaar, alles op zoo'n grauwerigen loon uitsprak, maar overigens toonde hij er goed in te zijn. Wanneer we de andere roeespelenden niet noe men, dan willen we daarmede niet te kennen ge ven, dat ze een bespreking niet waard zijn. We gelooven, dat we de tolk van alle aanwezi gen zijn, als we zeggen, dat we het mooi gevonden hebben en zeer voldaan zijn. Een drietal muzikanten vulden de pauzen heel aardig aan. Arbeidsbemiddeling Velsen. Werkloos ingeschreven 27 Februari 1926: 1 letterzetter, 8 schilders, 2 timmerlieden, 1 mach, houtbewerker, 1 boormeester, 7 bankwer kers, 3 loodgieters, 1 voorslaander. 1 machinist, 4 stokers, 1 electricien, 1 plaatwerker, 1 bakker, 2 sigarenmakers, 2 visschers, 1 kantoorbediende, 59 diversen. Een zestal jongelui, wonende te Beverwijk n Wijk aan Duin kwamen Zondagavond met aen „Ford"-auto (die ze hadden gehuurd vanl den autoverhuurder J. V. te Wijkeroog) terug van IJmüiden, waar ze een bezoek hadden ge bracht aan een danszaal. Op den Stationsweg was naar Hl. Dbl. meldt, de chauffeur Cdoor een tot nu toe onopgehelderde oorzaak, het stuur niet meer meester. De wagen maakte daar door eenige buitelingen over den kop, draaide eenige malen in het rond en kwam ten slotte op zij langs den kant van den weg te liggen. De jongelui konden nog vrij ongedeerd uit de ruïne van de auto vandaan komen, voor zoover ze er al niet reeds uit waren geslingerd. De carrosserie werd zoo goed als geheel verbrijzeld; alle ruilen w^en gebroken^ en de kap was geheel openge- Alleen de chauffeur bekwam eenige onbedui dende wonden aan zijn handen. De eigenaar die van het ongeval op de hoogte werd gesteld maakte zich hierover zoo boos, dat hij den chauffeur een klap in het gelaat gaf. Door den gemeenteveldwachter B. is proces verbaal opgemaakt. V6reen. tot Bestrijding der Tuberculose. In het Consultatie-bureau, in de Briniostroat had Vrijdagavond de jaarvergadering plaats van de Vereeniging tot bestrijding van de t.b.c. in de gemeente Velsen. De voorzitter, de heer J. H. Unger, heette de aanwezigen allen welkom, waarna de secretaris, de heer W. Chr. Suwerink, het jaarverslag uit bracht. Aan dat verslag ontleenen wij: Met buitengewoon veel toewijding verrichten dc huisbezoekers, die sinds Februari 1925 in dienst der vereeniging zijn, hun moeilijk werk. Men be treurd zeer dat een van hen, Zuster Fransen, zich genoodzaakt ziet een paar maanden rust té nemen. Als haar tijdelijke plaatsvervangster is benoemd Zuster A. W. de la ByeDonker, die thans met Zuster A. Benus het verk doet. Daar de concierge-propagandist naar Rotter dam is vertrokken, is thans met emi proeftijd als zoodanig aangesteld de heer A. Peel;. Een zeer belangrijk werk der vereeniging is het consultatiebureau, waarvan zoo druk gebruik wordt gemaakt, dat het bestuur in November j.l, moest besluiten tot een tweede zittingsavond per week." Deze staat, evenals de eerste avond onder leiding van dr. A. van SlooteD. Het gevolg dezer uitbreiding was, dat de achterstand is ingehaald. De provinciale subsidie-regeling had voor de vereeniging zeer gunstige gevolgen, hoewel hel noodzakelijk blijft het ledental op te voeren. Een gevolg van deze regeling is o.a. ook dat armlas tige t.b.c.-patiënten nu geheel voor rekening der vereeniging zijn, in tegenstelling b.v. met Haarlem. De a.s. zomer zal opnieuw het ligtententerrein gebruik worden genomen, men onderhandelt echter al met het bestuur der Haarlemache Ver eeniging over de mogelijkheid gebruik te kunnen maken van de modelinrichting dezer vereeniging, te Bloemendaal. De voorzitter dankt den secretaris cn hoopt dat de heer Suwerink nog vele jaren deze functie wil en kan vervullen. Daarna bracht de heer R S. van der Veen, als penningmeester, een opgewekt jaarverslag uit, ofschoon zijn rekening, bij een bedrag aan inkom sten en uitgaven van f 13.947.12 een batig saldo aanwijst van f 68.201 Ook den heer van der Veen werd een woord van dank gebracht en den wensch voor nog vele dienstjaren, als pennigmeester, door den voor zitter. Als, commissie, voor het nazien der rekening werden aangewezen de heeren F. J. H. Schnei ders, J. J. Wringer en J. M. Jimmink, met als reserve de heer A, H. Holman. Als bestuursleden werden herbenoemd mej, G. J. Kerbert en de heeren J. H. Unger cn D. Schuyt. Allen namen deze benoeming aan. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontveilingrn en bij verdere Huidverwondingen Het verzacht en geneest INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Met grooten weerzin kom ik terug op de repliek van den heer Schuitenmaker, opgenomen in het vorig nummer van dit blad. Met grooten tegenzin, omdat ik had gehoopt dat deze eieren voor zijn geld zou hebben gekozen en amende honorable ge- maakt, dan ware daarmee de zaak uit geweest. Nu maakt hij het van kwaad tot erger. De hr. S. heeft inderdaad gelijk, als hij zegt, dat het hier geen persoonlijk geschil Roelse-Schuiten- maker betreft. Immers we weten maar al te wel, jhoe bij een belangrijk deel van de burgerij de ge meenschapszin nog een doode letter is en men de ze in eigen leven niet kennende, ze ook bij anderen niet weet te verstaan, en als beweegkracht ten goede in de ontwikkeling van onze maatschappij naar waarde te schatten. Dezulken zullen, onverschillig wien het geldt, iteeds geneigd zijn in het zich uitleven in maat- dat is de weg niet. Gij geeft blijk ons niet te ge looven, zou aan 'n volgende verklaring onzerzijds die, misschien in andere woorden, maar toch het zelfde zou inhouden, dan niet eenzelfde lot te beurt vallen. Gij accepteert die alleen, als ze U ter Uwer rechtvaardiging dienen kan. En aan d a t materiaal kunnen we U niet helpen. Maar erger nog. Die rede kruidde de hr. S. met allerlei verdachtmakende opmerkingen aan het adies van de soc.-dem., wat aan dezen herhaalde interrupties, dat dat insinuaties waren, ontlokte. Gij deed daarin uitkomen als Uw meening, dat de houding dier soc. dem. bij de wethouderscrisis de zen door motieven ontleend aan het directe eigen belang zou zijn ingegeven. Geroepen deze be schuldigingen, waarvoor geen bewijzen werden aangevoerd, waar te maken, zet de hr. S.een on schuldig gezicht en onttrekt zich aan dien plicht. „Ik heb niemand Uwer onaangenaam willen zijn" zegt de hr. S. Best. „En ik heb niets persoonlijks, noch tegen U, noch tegen eenig ander lid Uwer fractie, bedoeld". Nog beter. Maar voor we dan erder over koetjes en kalfjes gaan boomen, kijk dan toch eerst den tekst van Uw rede er nog eens op na. Ik lees daar wat anders. Misschien wilt gij die passages dan dienovereenkomstig wijzigen. Zoo hebben wij den hr. S. in ons rorig ant woord nog een kans geboden zijn fout te herstel len, niet het minst om hem daarmee de schande te besparen, dat we hem als een lasteraar Ie kijk zouden moeten stellen ter dekking van eigen eer en goeden naam, mede ter bescherming van goede politieke zeden. En nu het antwoord van den heer Sch. op dien goeden raad? „Resumeerende heb ik den tekst van mijn speech niet nagezien en mijn beschuldigingen, zooals de hr. R. die noemt, niet teruggenomen. Niet terug genomen, omdat ik er wee van ben, dat sommige roode hadji's" nog fanatieker zijn dan de zwarte hadji's." Ja, de hr. S. vindt dit alles eigenlijk ten bagatel. Wij maken er veel te veel diukte over. Hij heeft immers toch verklaard niets persoonlijks te hebben bedoeld. Maar hoe nu, zoo vragen wij met de mogelijkheid voor oogen, dat hij iemand in zijn rede onrecht zou kunnen hebban aangedaan, weigert de hr. S. zelfs zijn rede daarop nog eens even na te zien? Maar levert de hr. S. dan niet overduidelijk het bewijs, dat hij zich van de draagkracht van zijn woorden en van de daarin gelegde insinuaties, tot welker bewijs hij geen kans ziet, wel degelijk en ten volle bewust is en deze voor minder vriende lijke bedoelingen, die zich slechts laten raden, wenscht te handhaven? En die goedgemeendell beschuldigingen zijn waarlijk niet zoo heel onschuldig. Zoo b.v.: „De soc.-dem. mogen hun houding dan trachten goed te praten, bemantelen kunnen zij niet, dat per soonlijke drijfveeren van enkelen hunner naar het wethouderschap reeds eenige jaren oud zijn". Deze woorden zijn toch, zou ik zoo zeggen, niet voor tweeërlei uitlegging vatbaar. Naar bewijzen gevraagd voor deze stoute stel ling moet de hr. S. het antwoord schuldig blijven, stamelt hij vriendelijke woorden, die zich met vo renstaande niet laten rijmen. Nochthans verklaart hij nadrukkelijk ze te handhaven, onverkort. Waartoe dan toch mijnheer Sch.? Beschuldigin gen, niet door bewijzen gestaafd, treffen geen doel, maar vallen terug op hem, die dergelijke unfaire wapenen in den politieken strijd hanteert cn Ia- ten onuitwischbare smetten na op diens reputa tie als eerlijk mensch. Of moeten zij, het is niet vriendelijk gedacht, maar ik zie geen andere mogelijkheid, allicht nog dienst doen als stof voor Uw dagelijksche uit gebreide conversatie op plaatsen, waar geen roo de hadji's tegen het gevaarlijke karakter van dit gif der verdachtmaking kunnen waarschuwen, moet dit giftige goedje worden uitgezaaid op Uw Met dat al toch wel een verdachte lading, die de heer Schuitenmaker hier onder vrijz.-dem. vlag ROELSE. Discussie gesloten. REDACTIE. lijke "ten'dènz" welker aanwezigheid wij hun echter materiaal zult kunnen oogsten? niet euvel kunnen duiden. Zij weten niet beter. Maar te meer is het te laken in hen. die, zelf een stuk sociale bemoeiing op zich hebbende ge no- hgeft ;ngenomen, men, zoo als b.v. de hr. S. met zijn raadshdmaat- schap ongemotiveerd deze onsociale trek in een deel van ons volk, dit gebrek aan gemeenschaps zin, nog steun geven door lichtvaardig de integri teit van hen, die eenige rol in het openbare lev en vervullen, als deel van de overheid, als ambtenaar of hoe dan ook, in verdenking brengen. Dit is een hier den laatsten tijd meer voorkomende hebbe lijkheid. Te meer reden om hiertegen met kracht front te maken. De heer Sch hield een begrootingsrede, die maar al te duidelijk de strekking vertoonde zich te rechtvaardigen tegenover de critiek, die ook zijn j :igen partijgenooten hem over zijn voor Vijf, dat een autobus, een v'au die" groote, dem, dan ook wel zeer tw.jfelachl ge h°u*ng ta1. ,Jnluiden.Haarlem, zich bewoog de oplossmg van de wethmudersensrj n«rouwernDriehuizerkerkweg op zn smalst, ik be- ook reeds b„ versebdiende ,bf „t. het gedeelte tusschen den ingang van „Vel. wijsgebied van den laatsten t',d1 voord en, met scrbeek„ he, v00rmalige lolhuisie. Nu heb ik hadden gespaard. Maar daarloe vond h.^ m de meerma]en opgemerkli dal ean autobestuurder Geachte Redactief Verzoeke beleefd onderstaande wel te willen opnemen in Uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Deze regelen zal ik niet versieren met een op schrift, hoewel er met alle reden boven zou kun nen staan: „Onverantwoordelijk rijden van een autobus-chauffeur", 't Was Zondagmiddag kwart feiten geen steun en lanceerde toen een gansche reeks veronderstellingen, die hij in de plaats schoof van de in de soc.-dem. verklaring aan den Raad medegedeelde gang van zaken, die tot die crisis leidde, hiermede duidelijk getuigenis afleg gende, zonder gegronde reden niet zeer welle vend, de betrouwbaarheid van de soc.-dem. vertegenwoordiging in den Raad in twijfel te trek ken. En nu komt hij ons met een effen gezicht vragen: Och, vertel me nog eens wat meer van die wethoudersgeschiedenis. Neen, mijnheer Sch. hier inderdaad rekening hield met de breedte den weg, ergo bedachtzaam reed. Niet alzoo de chauffeur van genoemde bus op bovenaangeduid tijdstip. De verschillende wandelaars zochten vlie gensvlug een veilig heenkomen, natuurlijk ook ondergeteekende, die met zijn vrouw en deze met den kinderwagen zoo ver mogelijk aan den rech terkant van den weg het oogenblik afwachtte, waarop het vehikel zou voorbij snorren. Dat ging gelukkig goed, maar even achter ons bevond I

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1