-ld 0! B lehi» E ufftt, g Dankbetuiging Dienstbode JONGENS Vriendin. Naailes Jongste Bediem Nette Slaap kan Kost- en Inwom Kanarievogels PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Woensdagavond had de eerste opvoering plaats der operette „Marijke, de dorpskoningin", door het gezelschap van den heer Schuurm in. Hoewel de zaal, vooral de hetere plaatsen, lang niet geheel bezet was, mochten wij toch verschillende bezoekers zien, van wien we wisten dat zuivere belangstelling voor de kunst ze hier bracht. Het verhaal uit den, door den heer Schuurman geschreven tekst, is spoedig verteld. Marijke, de dorpskoningin bijgenaamd, is een buitengewone schoonheid in Volendam. Zij is ech ter een buitennissigheid, wat blijkt uit de laag- gesneden hals en zeer korte mouwen, alsmede uit haar wijze van optreden. Reeds geruimen tijd heeft ze verkeering met Piet, die dol op haar, zoo_ als zij op hem is. Om haar bijdrage te vergrooten voor de inrichting van een eigen gezin, laat Ma rijke toe dat een schilder haar gebruikt als mo del waarvoor zij op den dijk poseert. Hoewel ge heel onschuldig, wordt zij bij die gelegenheid, in een buitengewoon intieme houding met den schil der gefotografeerd, zonder dat ze het weet. Een medeminnares weet die foto in handen van Piet te spelen, die van dat schilderen niet afweet en dan natuurlijk razend is. De intrique wordt echter nog tijdig verklaard en in de finale zijn allen gelukkig. Dit gegeven is door den heer Schuurman ver werkt tot een aardige operette, waar men met vrouw en kinderen gerust heen kan gaan om ze te doen lachen, zonder te blozen. Alleen vinden we in de derde acte het ten tooneele voeren van een dronken vrouw iets, waardoor misschien wel het succes, maar niet het peil van het stuk stijgt. Doch dit is de eenige vlek, die wellicht wegge nomen kan worden door den auteur. De heer Schuurman heeft, in vereeniging met den heer E. Medici, de operette voorzien van muziek, die uitgevoerd werd door een orkest, on der leiding van laatstgenoemde. Deze muziek vol doet aan de voornaamste te stellen eischen, d.w.z. ze illustreert den tekst en bevat eenige wijsjes die populair zullen worden. De schlager" van een seizoen. Onder de persoonlijke regie van den heer Schuurman werd de operette knap uitgevoerd. Aan alles was te zien dat kosten noch moeite ge spaard zijn, om alles goed tot zijn recht te doen komen. Verschillende keeren barstte dan ook een applaus bij open doek los, vooral na eenige keu_ rig gezongen coupletten van Marijke en Piet. De 3 dames, die een handelende rol hadden te spelen, ontvingen bloemstukken. Tenslotte nog een woord over het publiek. Aan den aanvang schreven we reeds dat het bezoek den eersten avond beter had kunnen zijn, ook Donderdag was het evenzoo. Is IJmuiden nog niet rijp voor iels waarlijks goeds? In elk geval we zijn blij dat deze première hier plaats vond en we wenschen den heer Schuur man veel succes op zijn verdere reis door Neder land. Hedenavond gaat het stuk voor het eerst te Ara sterdam. Het is, ingevolge de wet, verboden over de sluizen hier te fietsen. Toch gebeurt het, dat heetgebakerde menschen zich aan die, aangekon digde waarschuwing, niet storen. Zoo zag een sluismeester Dinsdagavond een jongmenscli, dien hij meende al meermalen in deze overtreding ge zien te hebben, weer over de sluis rijden. Hij wachtte dus den overtreder op en kondigde hem proces-verbaal aan. Om dit behoorlijk in orde te maken werd de fiets tegen de trap aangezet en het jongmensch naar het kantoor der sluismeester, dat boven is, meegenomen. Daar was op dat moment ook juist aanwezig de havenmeester die aan het voorloopig verhoor wilde deelnemen. Beide heeren zetten zich op stoelen voor de tafel, om den naam, enz. op te schrijven van den delinquent. Daar zij ech ter verzuimd hadden de meest elementaire voor zorgen in acht te nemen, zag het jongmensch op dat oogenblik zijn kans schoon, gooide met een ruk de deur open en ijlde, 2 a 3 treden tegelijk de trap af. Hij sprong op zijn fiets en toen einde lijk de verbalisanten aankwamen, konden ze juist den beschuldigde zien wegpeddelen. In het gebouw voor Christelijke Belangen heeft dezer dagen, onder den naam Eerste IJmui- der Jaarbeurs, een bazar plaats ten bate van het Chr. fanfarecorps Wilhelmina, om nieuwe instru menten te krijgen. Door de leiding is en wordt heel wat entrain ontwikkeld, waardoor de aan wezige voorraad artikelen, en het aantal bezoe kers groot is. Zooals op een bazar gebruikelijk is, zijn er zeer veel spelen, loterijen, enz. Alles zeer geschikt om het geld voor het goede doel binnen te krijgen. Dat hoort nu eenmaal zoo. Bij de meeste bazaars, die in den laatsten tijd hier waren, wordt een groot gedeelte der goede ren verdraaid op het rad van avontuur. In zijn aard behoort dit spel echter tot de, bij de wet verboden hazardspelen. Hoewel de wet daartoe geen ruimte laat, gaf het gemeentebestuur telkens weer hare toestemming daarvoor, tegelijk met an dere verlotingen. De politie bemoeide zich dan niet met de zaak. Nu is het echter onlangs, bij een dergelijke ge legenheid, gebeurd dat er ruzie ontstond en het gevolg daarvan is geweest, dat de commissaris van politie aan den burgemeester verzocht heeft, niet weer dergelijke vergunningen te verleenen, daar hij als hulpofficier van justitie, alsdan verplicht zou zijn de wet te handhaven en bet spel te ver hinderen. Nu kwam de bazar van Wilhelmina, waarbij weer dezelfde soort vergunning gevraagd en ver kregen werd. Als om het vuurtje aan te blazen, hoewel het zonder opzet geschied moet zijn, ver gat men bovendien ter secretarie nog een afschrift der verleende vergunning aan den commissaris te zenden, wat wel gebruikelijk is. Nu besloot deze tot ingrijpen, doch daar hij blijkbaar het ook beter vond daarbij niet een, ter goeder trouw zijnd bestuur 't slacntoffer te doen worden, stelde hij dit bestuur met de zaak in ken nis en gaf in overweging geen gebruik van die vergunning te maken. Het bestuur besloot aan dien wenk gehoor te geven en het reeds geplaat ste rad af te breken. Daar net echter vooraf reeds reclame er mee gemaakt had, moest het thans aan de menschen meedeelen dat het rad van avontuur door de politie verboden was, hoewel men een, door den burgemeester onderteekende vergunning bezat. Op het bezoek heeft deze onaangenaamheid in- lusschen geen slechte gevolgen gehad. Eiken dag was het er, tot 's avonds laat, beslist druk. Doch aan alle dingen komt een einde, zoo ook hieraan. En hel is dan ook heden de laatste dag, waarop de rest verloot en verkocht moet worden. Bij de te verloten artikelen zijn er intusschen nog vele, die menig huismoeder in dezen tijd wel gebruiken kan. Zoo wordt er een rollade van 3 pond verloot en worst. Ook nog 5 keer telkens een mud eierkolen. Een kaart wordt verloot, om, een kabeljauw te halen en een ander, beter ge schikt voor een jonge dame, die geen lust heeft in kabeljauw halen, die het recht geeft op 6 foto's. Maar we zullen niet te veel opnoemen. Er zullen wel weer overvloed van liefhebbers en liefheb sters zijn, dezen middag. De aanvang is bepaald op 3 uur. In verband met de oprichting van een 3e klasse, met 13 April a.s., is tot onderwijzeres aan de openbare bewaarschool in de Breesaapstraat benoemd: Mej. N. G. Hooyschuur te Wijkeroog, Vrijdagavond 19 Maart zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, een Neerbosch-avond plaats vinden. Gistermorgen had, op den hoek Arastelstr.- Willemsplein een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een autobus van den heer Hogt land. Beide voertuigen bekwamen lichte materiëele schade. IJmuidens Mannenkoor. Op het den 16en Mei a.s. te houden zangcon cours te Westzaan zal IJmuidens Mannenkoor uitkomen in de tweede afdeeling. Men verzoekt ons te verwijzen naar de advertentie in dit blad, waarin zij ter kennis brengt dat zij alsnog gelegen heid geeft tot deelname aan dit concours. T. de B., uit IJmuiden, had zich te verant woorden ter zake dat hij daar zonder een middel van bestaan had rondgezworven. Bekl. bracht naar we in Hl. Dbl. lezen, de nach- teri doof op de schepen in de haven en een enke len keer op het politiebureau. Toen de president hem vroeg hoe hel kwam dat hij geen werk had, zeide bekl.: Het is in den win terdag slapper in de vaart dan des zomers. In de maand October had bekl., een zeeman, voor hel laatst werk gehad. Een polilie-agent zeide dat bekl. geen werk kan vinden, tenminste niet gemakkelijk, omdat hij verdacht wordt zich op de schepen aan diefstal schuldig te maken. De vader van den bekl. drinkt nog wel eens. Maar ik heb een goede moeder, zeide bekl., en ik kan weder naar huis gaan, te Scheveningen. Het O. M. requireerde 3 dagen hechtenis en 7 maanden opzending naar een Rijkswerkinrichting. Hoe lijkt je dat? aldus de President Ik moet er uit; in de gevangenis hoor ik niet thuis, zeide bekl. De rechtbank deed nog dienzelfden dag uil spraak en veroordeelde bekl. tol 3 dagen hech tenis. Maar ga dan niet meer naar IJmuiden, maar naar je moeder, vermaande de President hem. AÜTO- EN MOTORRIT naar den wedstrijd 'T GOOI-STORMVOGELS te Hilversum Gisteravond had in Hotel No. Een de vergade ring plaats van de IJmuider Motorclub ter bespre king van bovengenoemden tocht, waarvoor zich bereids 30 deelnemers hadden opgegeven. Beslo ten werd om 9.45 op te stellen op het Sluisplein, waarvan vertrokken zal worden 10.15 en de vol gende route te volgen: Oranjestraat, WUhelmma- kade, Julianakade, Velsen, Driehuis, Santpoort, Haarlem, Halfweg, Amsterdam, Muiden, Naarden, Bussum, Hilversum. De leiding is opgedragen aan den heer H, Smit, terwijl de regeling is toevertrouwd aan den heer Joh. van der Horst. De heer M. Visser zal als or donnans fungeeren. Zij die alsnog dezen tocht wil len meemaken kunnen zich opgeven bij den heer Joh. v. d. Horst. Gisteravond kwam de Afd. IJmuiden van de Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond in jaarvergade ring bijeen. De Voorz. de heer P. Toornvliet opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bij zonder tot den heer A. van Driel, Bondsvoorzit ter, welke op verzoek de vergadering bijwoonde. Na lezing der notulen en behandeling der inge komen en verzonden stukken werd bij monde van den heer P. L. Koster, als secretaris verslag uit gebracht omtrent hetgeen in het afgeloopen jaar werd verricht. Het verslag gewaagde van een ge stadige vooruitgang van het ledental en gaf te vens een overzicht van verkregen resultaten op gevoerde acties. De heer Spoelstra gaf als pen ningmeester een overzicht van den stand der fi- nantiën. Zijn verslag gaf een batig saldo van f 21.83. Bij acclamatie werd het bestaande bestuur her kozen, terwijl tevens eene uitbreiding van het bestuur plaats had met 2 leden waartoe werden verkozen de heeren J. A. Lankhaar en H. Strij ker. Na een korte pauze verkreeg de heer van Driel het woord, die daarna op de hem eigen wijze en in kernachtige bewoordingen een bezielende rede uitsprak, inzake het principieel zijn in de Chr. vakbeweging. Het beleven van deze heilige be ginselen ook in den maatschappelijken strijd des levens, daarbij voor alles opkomend voor de eere van Gods naam, en strijdende tegen alles wat driest ongeloof zich tegen Hem verheft. Het was voorzeker een woord van opwekking en bemoe diging tot de taak waarvoor de afdeeling zich in de toekomst geplaatst ziet. Hierna werden nog eenige huishoudelijke zaken afgedaan, waarbij eenige wenschen werden be sproken van de leden, welke nader aan het Hoofdbestuur zullen worden bekend gemaakt. Het dezer dagen verschenen Bezoldigingsbesluit 1926 gaf voor eenige categoriën verbetering der salarissen aan, welke mededeeling, met het oog op gevoerde actie te dezer zake, met blijdschap werd begroet. Het goldt hier echter dankbaar doch niet voldoen. Voor die groepen waarvoor geen resultaat was bereikt zal opnieuw een actie uitgaan. Na gehouden rondvraag, richtte de voorzitter een woord van dank tot de leden voor de trou we opkomst, waarna de vergadering op de ge bruikelijke wijze werd gesloten. Kamermuziek IJmuiden. Bovengenoemde vereeniging zal haar derde concert geven op a.s. Woensdag in Thalia, We verwijzen hiervoor naar de advertentie in dit blad. VELSEN. In de week van 2127 Februari zijn in deze gemeente twee gevallen van diphtheritis en écn geval van roodvonk voorgekomen. Naar Hl. Dbl. verneemt, zal de muziektent, die door de leerlingen van de Nijverheidsschool voor „Velserbeek" wordt vervaardigd, door ver schillende omstandigheden dezen zomer nog niet gereed komen, zoodat men zich aok dit seizoen nog met het onoverdekte plankier zal moeten be helpen. merken aan het groote aantal supporters, dat den tocht naar 't Gooi zal medemaken. Bleven ze de vorige week nog thuis waarschijnlijk benauwd voor een flinke nederlaag thans willen ze met eigen oogen zien, Hoe hun favorieten met al de kracht, die in hen is zullen trachten het kampi oenschap binnen te halen. De omstandigheden, waaronder gespeeld wordt, zijn wel eenigszins anders dan de vorige week. Stonden toen twee elflallen tegen over elkaar, die evenveel belang hadden bij het winnen van den wedstrijd, thans is dit niet het geval: 't Gooi kan de overwinning, de nederlaag of 't gelijke spel vrij koud laten, wat niet wil zeggen, dat zij een ge willig slachtoffer zal zijn. Integendeel, de Hilver summers zullen werken, hard werken voor de overwinning. Door het feit echter, dat zij weinig belang bij dezen wedstrijd heeft, heeft 't Gooi echter op Stormvogels vóór, dat zij met een koel hoofd kan spelen. Dit zal dan ook voor de Storm vogels een aansporing moeten zijn van stonde af aan terdege op te passen. Tegen Blauw-Wit redde Thyssen aanvankelijk de situatie, in den wedstrijd van de vorige week waren het de Spartanen zelf, die zorgden, dat in het eerste kwartier het Storm vogels-doel niet doorboord werd. Voor morgen lijkt het ons geraden noch op het een, noch en vooral op het ander te rekenen en den zeker- sten weg te bewandelen: De tegenpartij, zooals in bovengenoemde wed strijden in 't bijzonder na de rust geschiedde, geen kans gevea.- Wat we ook hopen is, dat de middenlinie en voorhoede er om zal denken het spel goed open te houden. Het 't Gooi-terrein is van zeer groote afmetingen, zoodat met dit systeem zeker succes zal behaald worden. Oldenburg heeft Zondag j.l. in dit opzicht zeker wel het beste voorbeeld ge geven: Wat brachten die lange centers naar de Boer de Sparta-verdediging vaak in de war! Zooals reeds is gezegd, is de belangstelling in IJmuiden voor dezen wedstrijd zeer groot. Per trein, auto, motor, misschien zelfs wel per fiets trekt men naar het terrein van den strijd. Storm vogels, zorgt, dat de terugreis van jelui zelf en deze supporters een aangename zal zijn! Het elftal der Stormvogels ziet er als volgt uit: Thijssen Haak Koster Struys Snoeks Bakker Broek, Oldenburg. Blinkhoff, Houtkamp, De Boer, ZAANLANDIA—V. S. V.. Morgen speelt V. S, V. in Zaandam tegen Zaan- landia, dat momenteel de onderste plaats bezet. De Zaandammers hebben echter nog een klein kansje die te verlaten, zoodat ze zich tegen V. S. V. zeker krachtig zullen inspannen, Toch gelooven we niet, dat ze de Velseroordsche roodwitten zul len kloppen. STORMVOGELS II—HAARLEM II. Op het moment, dat we deze regelen schrijven, is het ons onbekend, of deze wedstrijd doorgaat. Veel succes hebben de gedegradeerde Haarlem mers in hun nieuwe omgeving niet geboekt. Een Stormvogels-succes is dan ook voor de hand lig gend. Maar er zal voor gewerkt moeten worden. VOETBAL. 'T GOOI—STORMVOGELS. Was de vorige Zondag een dag van groote span ning, morgen is die spanning zeker niet minder. Dat is behalve aan andere feiten, vooral ook te RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en de daaron der ressorteerende hulppostkantoren werd gedu rende de maand Februari 1926: ingelegd f 48.895.85"'; terugbetaald f 40.760.78. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 11316. Gedurende die maand werden 68 nieuwe boek- es uitgegeven, en 27 boekjes geheel afbetaald. VISSCHERIJ. - Maandag was een Engehche drifter, de „Lord Dunch?m", L. T. 1152 binnen, niet een vangst versche Noordzee'iaring, bestzar.de uit 252 manden. Het sch'p be- somde f lbOO Terwij! de „Oerika X", 1JM. 12ö, op zee was, had een ca bidorTploffing plaTs Daarbij ILp de 2- machinist brandwonden op, zood-st hij z:ch onder geneeskundige behandeling moest si-üen. Gistermiddag, toen het weer opklaarde, wil den een aantal trawlers gaan varen, wat enkelen ook gelukte. De bemanningen der overige sche. pen waren echter ontevreden en meenden dat het niet ging. iDaarop heeft de IJmuider Federatie vergaderd met hare leden, in welke vergadering besloten werd niet te gaan varen, wat ook niet meer geschiedde. Het is echter niet onmogelijk dat deze kleine, lijdelijke staking, ernstige gevol gen voor de bedrijfsvrede heeft, daar de reeders niet accoord gaan met de opvatting der Federa tie en ook de andere organisaties, ter zake, niet zijn gekend, Gedurende de week van 25 Februari t/m. 3 Maart 1926, kwamen alhier de navolgende vaar tuigen binnen: 90 Hollandsche-, 11 Duitsche stoomtrawlers, 1 Duitsche IJslander, 1 Duitsche stoomtrawler v/d. Spaansche kust, 35 zeilloggers, 13 stoombeugers, 1 Deensche motorkotter, 1 Engelsche haringdrif ter en 83 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 547 tot f 3668; Duitsche stoomtrawlers van f 1688 tot f 6723; Duitsche IJslander f 4298; Duitsche stoom trawler van de Spaansche kust f 1617; zeil loggers van f 289 tot f 1078; stoombeugers van f 206 tot f 1631; Deensche motorkotter f 776: Engelscheharingdrifter f 1902, terwijl de kustvisschers totaal f 5300 besomden. De aanvoer bestond uit 864100 K.G. trawlvisch, 36483 K.G. beugvisch en 253 manden haring, 9750 K.G. IJslandsche visch. De totaal opbrengst bedroeg f 261.991.49. De Groenland-visscherij. Van Noorwegen uit zijn drie stoomers uitge varen om onderzoekingen te doen in de wateren van Groenland om den rijkdom aan visch te lee- ren kennen. Op de Fylla bank werd overvloed van kabel jauw gevonden op 2030 vaam diepte. In een half uur werden 70 groote kabeljauwen van ruim 1 M. met de beug gevangen, en op diepten van 6070 vaam werd hoofdzakelijk heilbot gevon den. Een ander schip vischte bij Godthaab en had een kabeljauw aan eiken haak. Bij de vangst met 500 haken kon met twee booten van 15 voet lengte vullen. Het gemiddeld gewicht der schoon gemaakte visschen was 21ln15 Eng. pond. In 7 weken keerde het schip met volle lading huis waarts. Het derde vaartuig, dat vischte op 65 gr. 35 min. N.B. kwam terug met 60 ton gezouten kabel jauw, 80 ton heilbot en 90 ton levertraan. De vangst had 3 weken geduurd. 't Deensche blad Dansk Fiskeri tidende v. lOFebr, meldde dat Deensche kotters voor cfe Groenland- visscherij uitgerust worden. Een 3-mast schoener met een motor vau 100 P.K., bemand met 20 kop pen zal binnenkort van Kopenhagen uitvaren. De Noorweegsche visschers gebruiken gezouten haring als aas, doch in Juli, als de Capelan ver schijnt, wordt deze voor dat doel aangewend. De Groenland-kabeljauw wordt beschreven als grooter en zwaarder dan die uit den Atlantischen Oceaan, wegende gemiddeld 910 K.G. liet vleesch is zachter en de kleur is een weinig geel achtig. Het verschijnen van de kabeljauw hangt af van de temperatuur van het water. Zoo lang de temperatuur op de Fylla bank op of onder 32 gr. F. blijft, is de kabeljauw schaarsch of in het geheel niet te vangen. Stijgt de temperatuur tot 34 gr. dan ziet men de kabeljauw te voorschijn komen en bij 3536 graden in Juli zijn de scho len zeer talrijk. Hieruit blijkt, dat de visscherij in de Groenland-wateren maar een seizoenvangst kan geven, en zelfs gebeurt het dat in den romer de temperatuur niet hoog genoeg stijgt om een visscherij rendabel te maken. De Deensche over heid op Groenland zou dus een dankbaar werk kunnen verrichten, als ze in de lente en in het begin van den zomer draadloos liet bekend ma ken, hoe hoog de temperatuur van het water in die streken is. N. VI. Ct. SCHEEPVAART. In het jaar 1925 zijn te Hansweert geschut 68503 vaartuigen met een gezamenlijken inhoud van 20.813.920 ton. Dit is het grootste aantal, dat ooit in één jaar aldaar gepasseerd is. In de week van 22 Februari tot 1 Maart 1926 zijn te IJmuiden uit zee aangekomen: 52 stoom schepen, 1 zeilschip en 2 zeelichters en naar zee vertrokken 51 stoomschepen en 1 zeelichter Gedurende de maand Februari 1926 zijn te IJmuiden uit zee binnen gekomen 210 stoomschi pen met 1.426.406 Kub. Mete,r en 2 zeilschepen met 870 Kub. Meter inhoud en naar zee vertrok ken 216 stoomschepen met 1.460.325 Kub. Meter en i zeilschip met 412 Kub, Meter inhoud. IJmuiden. De rood-groene vaste lichten beO. de Kompaskaap, aan den Zuidingang van de ha ven naar het Hoogovenbedrijf, zijn gebluscht. Op de Noorderkade van de haven, 200 M. beW. de fabriek, is een vast groen licht ontstoken, 13 M boven gem. L.W.; 60 M. 65° van dit licht een rood vast licht, 18 M. boven gem. L.W. Deze lichten 65° inéén geven leiding in het ONO. loo- pende havengedeelte. BeN. de uitgraving voor de groote nieuwe schut sluis is een berghaven in uitvoering. IJ m u i d e Aangekomen 2 MaartA. Wi ander, sf., Amsterdam, Hoogovens, om ijzer te laden. Vertrokken 1 Maart: Fevet wijk, si, Rot terdarn, ledig. Velsen. Aangekomen 27 Febr.The Marchisness, stLo den, ledig, Pap'erfabriek. Vertrokken 2 Maart: The Marchisness, stBlytb, met cejluiose LAATSTE BERICHTEN. IJMUIDEN. Door Bureau Wijsmuller zal een poging wor den gedaan om de onlangs, nabij Terschelling gezonken Argentijnsche lichter Brunsbuttelkoog te bergen. Zooals bekend is bestond dit vaartuig uit twee, door een olietank aan elkander geklonken, Duit sche onderzeebooten, die thans, ongeveer 5 mijl van het lichtschip Terschellingerbank, gezonken zijn, of liever schuin in de hoogte staan. Bureau Wijsmuller had aan haren duiker, den heer J. v. Drimmelen, alhier, opdracht gegeven zich voor een onderzoek daarheen te begeven, terwijl zij tevens het noodige materiaal daarheen dirigeerde. Tengevolge van het stormachtige weer had men niet onmiddellijk resultaat, zoodat Don derdag, de heer v. Drimmelen hier weer terug was, tot hij bij gunstiger weer, zal trachten te duiken. Omtrent hetgeen hij daar zag, enz. deelde hij ons welwillend het volgende mede Het vaartuig ligt op een plaats v/aar o.a. 90 voet water staat, in schuine richting met het ach terschip naar beneden. Dit wordt op den bodem der zee door het een of ander vastgehouden, is wellicht ook onder het zand bedolven. Hei voor schip, dat aandoet als een opgaande muur met 2 hoektorens, verhelft zich tot een hoogte van 9 M. uit zee. Men heeft met 3 sleepbooien getracht het vaartuig weg te sleepen, of van achter iets te lichten, tevergeef. Docr het ruwe weer was het thans onmogelijk daar te duikep. Men vergete niet dat de duiker niet op een vlak dek of ieis der gelijks terecht komt, maar op een hellende plaat, waarvan hem vorm en hindernissen alleen maar bij benadering bekend zijn en het, op die groote diepte, in den winter, stikdonker is. Maar zoo gauw het weer kalmeert, zal hij er weer heen gaan, om te duiken, om te beproeven het hinder lijke, waaraan het achterschip vastgeklemd is te verwijderen, of wel, om het achterschip een staal draad te binden, waardoor het den sleepbooten mogelijk zal zijn het naar boven te trekken. Gisteren herdacht notaris W. A. Dolleman den dag, waarop hij 12jaar geleden als notaris te IJmuiden benoemd werd. Dat deze heer, niet alleen ambtelijk, doch ook als burger, een voor aanstaande plaats inneemt, bleek uit de vele be langstelling hem daarbij betoond. Er werden zeer veel bloemen en gelukwenschen gezonden, be langrijke handelsondernemingen deden zich ver tegenwoordigen. Van de organisaties en onderne mingen die werken ten algemeene nutte en kwa men gelukwenschen noemen wij: Het bestuur van „IJmuiden's Bloei", de Reedersvereeniging, de Ondexdinge Oorlogsmolestrisico Maatschappij en de Raad van Beheer van de N.V. Uitgevers Mij. „IJmuiden' Uit deze lijst blijkt dat de notaris ook werke lijk zeer veel arbeidskracht geeft om den bloei zijner standplaats te bevorderen, waarom we ons dan ook vereenigen met den wensch, dat het hem nog lang vergund zal zijn, dit ambt alhier te be- kleeden. Heden overleed plotse^ I tot onze diepe droefheid 0,1 lieve Vrouw, Moeder, Behu, en Grootmoeder, Mejulfrj,' JOHANSA MARIA ANDRIESSBN, Echtgenoote van E. Stan in den ouderdom van72j,l E. Stam. 1 J. v, d. Kolk—Stam, 1 S. v. d. Kolk. A. WalsStam. "j F. Wals. M. Stam (Z.-Amerikil J. J. Stam. - E. Stam—v. d. Doei P. Stam, J l E. v. BuurenStam. Is C. v. Buuren sc en Kleinkindert O Velseroord, 4 Maart 1926. b; Engelmundusweg 15. g1 De teraardebestelling 'n plaats hebben a.s. Maant IJ 8 Maart, nam. 2 uur, op begraafplaats de Biezen. B Hiermede betuigt ondergeteel j zijn hartelijken dank aan den A. Zwaals, voor het doen i van het voorloopig machin diploma. A. SCHAOi IJmuiden, Maart 1926. Mej. Ledeboer, Koningsplein,i tegen 1 April een netie fit voor dag en nacht. Net Meisje gevraagd in gez. z. k. van 7.S uur, Zondags vrij. Aanmt 's avonds na 7.30 uur. Tern v G 19, Santpoort (dorp). v Y oor nette Meisj j die het naaien goed willen It g is er gelegenheid eiken dag,'i c dags of 's avonds. i Adres i Enschedéstraat 42bi Bij de N. V. E. Prins Jz. kt EENIGE FLINKE - geplaatst worden. Zich aan li den uitsluitend bij de drogerj 1 t Jongedame vraagt nette Vrie liefst te Velseroord, leeflijd 18 jaar. Brieven letter O, Boeklii Raadman, Velseroord. Zr kunnen nog eenige nette iigen geplaatst worden. I Mej. DE HOOO, Bloemstrj; Voor direct gevraagd op de 1 eekenkamer van de Plaatwellerij te Veiser Schriftelijke sollicitaties vóór 91 a.s. in te dienen. Einddiploma Ambachtsschools toi aanbeveling TE HUUR. Adres bureau van dit blad. H. K. WIELINGA en C. ZWEMMER, den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den Echt werden verbonden Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dank' bare kinderen. J. Wielinga en Verloofde P. Wielinga en Verloofde G. Wielinga en Verloofde. IJmuiden, 4 Maart 1926. aangeboden, met vrije Kamers, net persoon. Adres bur. v. d, Alleen geschooide zangers, i f 5.— Niet goed, geld terug De Wetstraat 16. Trompstraat 2, Tel. 341 VELSEROOÜ

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 6