ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Schrale Huid No. 36 Woensdag 10 Maart 19S6 - lie Jaargang Yerschfjnt Woensdags Zaterdags IJMUIDER COURANT Abonnementaprijt: i 1.per 3 maanden, franco per poat f 1.35. Abonnemen ten worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten. Advertentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, worden koatelooa nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend Woenadagnummer. Advertentiën voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran derd) f 4.13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Advertentiën uiterlijk in te eenden WOENSDAG tot 9 uur v.m, en VRIJDAGS tot 4 uur n.na. fot plaatsen van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. P. C. Roelse, IJmalden. Uitgave van de n.v. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN" Adres voor RilaitU #n Admlmictratia n.v4 drukkerij sinjewel WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 Iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets, extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van bui f e n de gemeente Velaen. KEURING voor den DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat de Keuriügsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1927, dezer gemeente zitting zal houden te Velsen in de openbare lagere school E aan den Stationsweg, op Dinsdag 16, Woensdag 17, Donderdag 18, Vrijdag 19, Maan dag 22, Dinsdag 23 en Woensdag 24 Maart 1926, des voormiddags te 9,30 en des namiddags te 1.30 uur en op Donderdag 25 Maart 1926 des voor. middags te 9.30 uur De Burgemeester, RIJKENS. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Velsen bren gen ter openbare kennis het volgende raadsbesluit. De raad der gemeente Velsen; Gezien een verzoek dd. 9 Februari 1926, van het bestuur der vereeniging voor Christelijk on derwijs te IJmuiden, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leermidde len ten behoeve der door haar beheerde „Insinger- school", wegens uitbreiding van het aantal klas^ seh dier school; Gezien het prae-advies van burgemeester en wethouders, opgenomen in gemeenteblad no. 38 van 1926; Overwegende, dat de aanvraag aan de eischen van de wet voldoet; BESLUIT: le. de gevraagde medewerking te verleenen; 2e. er aan te herinneren, dat binnen dertig vrije dagen, te rekenen van den dag, waarop dit besluit openbaar is gemaakt, ieder ingezetene en het schoolbestuur daarvan bij Gedeputeerde Sta. ten in beroep kan komen. Gedaan ter openbare vergadering van den 2 Maart 1926. de secretaris, de voorzittei, (get.) J. KOSTELIJK. (get.) RIJKENS. Velsen, 3 Maart 1926. DRANKWET. id# Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat op 5 Maart 1926 bij hen is ingekomen een verzoek schrift van Hendrik Minnis, van beroep tuinder, wonende te Schellinkhout, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in de navolgende localiteit; beneden voorzaal van het perceel, plaatselijk ge merkt L 27 en gelegen aan de Wijkerstraatweg aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Velsen, den 6 Maart 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. VAN DEN WACHTTOREN. Oostersche diplomatie. b - 16 Onze bestuursmannen in Indië we- 'as ten, dat in hun onderhandelingen met de Oostersche autoriteiten groot e voor- 3en zichtigheid en veel geduld noodig zijn. la' Dat hebben de laatste jaren de Engel se schen en Franschen ondervonden bij de conferenties met de Turken. Zij zijn 1 eindeloos in 't bedenken van uitvluch- oM ten, bezwaren, uitstel en omweg. Zij verstaan uiterst goed de kunst, om zoo de tegenpartij af te matten, murw te J°' maken, en erin te laten loopen. Zij zeg- lp( gen liefst zoo weinig mogelijk, ook al raj gebruiken zij veel woorden en zij luis- u teren met twee paar ooren en vergeten niets. Rechtaf op den man zaken doen kan men met hen haast nooit. Als men denkt hen gewonnen te hebben, is men tig vaak verder van hen af dan ooit te vo mi ren. Zij kunnen gesloten zijn als een pot en wachten, 'al pratende, totdat de e Westerling zijn geduld verliest, zich i eindelijk eens verpraat of zijn ge da oir elk! ten, die hij voor zich wilde houden, laat )aai raden. Zij zitten erbij met hun ondoor- Pógrondelijke gezichten en zijn vaak als te 1de paling, die juist wegglipt, als men rei denkt ze te pakken te hebben. De Oos terling is een geboren diplomaat en de Westerling krijgt licht het gevoel, dat fpjjhij er door hem tusschen genomen iwordt, zonder te weten hoe en waarom. Bij voorkeur maken Oostersche diplo maten gebruik van een tolk, ook al ver staan ze de vreemde taal uitnemend, Het is niets dan om tijd te winnen. Ze behoeven dan niet onmiddellijk te ant woorden, maar kunnen nadenken en een nieuw woord van ontwijken beden ken. Als men dit leest, is men geneigd alle diplomaten voor Oosterlingen te hou den, want de Westersche doen dit alles ook, maar niet zoo geslepen en geniaal als de Oosterling en daarom gaat na zulke conferentie de Westerling vaak weg met de gedachte, dat hij zijn doel bereikt heeft, maar de Oosterling ver dwijht met de stille gedachte: Ik heb hem afgepoeierd! of erger nog: Hij is erin geloopen! PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Naar wij vernemen zal Zondagavond in de Doopsgez. Kerk alhier een openbare Radio samenkomst gehouden worden. Door een radio- installatie op den kerktoren te brengen en op ver schillende plaatsen in de kerk luidsprekers op te stellen zal men dien avond luisteren naar de Radioomroep uit Hilversum, waar zullen spreken Mej. Dr. N. Bruining, Prof. Heeri.ug, Ds. Macken zie en Ds. Spelberg, terwijl Jonkvrouwe Repelaer van Driel een 8-tal liederen zal zingen, op den vleugel begeleid door Mevr. Spelberg. Een zeer belangwekkende avond, zoowel wat de sprekers en zangeres betreft, alsook omdat dit in IJmuiden een eerste proef is om in een kerkgebouw een dergelijke samenkomst te houden. Ongetwijfeld zullen velen op deze wijze met de Radio kennis willen maken en ook deze bekende sprekers wil len hooren. De firma Fris alhier zal voor de radio-installatie zorgen. Naar men in de adver tentie kan lezen zijn vanaf heden reeds pro gramma's met den tekst der liederen te verkrij gen. In een Vrijdagavond in het Koning Willems. huis gehouden vergadering van bestuurders van zang- en muziekvereenigingen is besloten tot op richting van een Besturenbond, nadat de heer G. Krom uit Santpoort, waar zulk een bond reeds is, het doel daarvan had uiteengezet. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren K. Ebbeling, A. P. Roza, C. van Leeu wen, K. Meyer en A. de Waal. Maandagavond hield de afdeeling der Nat, Chr. Geheel-Onth. Vereeniging lichtbeeldensa menkomsten in het Gebouw voor Chr. Belangen. Eerst voor een stampvolle zaal met kinderen, des avond voor grooten. Des avonds werden de licht beelden afgewisseld door voordrachten en solo zang en eenige toespraken. Op Maandag 22 dezer organiseert de afdeeling een bioscoopavond in hetzelfde gebouw. Athleüek. Op Zondag 21 Maart zullen te IJmuiden athle- tiekwedstrijden worden gehouden, o.a. een veld loop, waarvan de start bij de Visscherijschool zal plaats hebben. POSTER IJ EN. Postkantoor IJmuiden. Lijst van onbestelbare Brieven en Briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Februari 1926. Brieven' Binnenland. 1. Het Bestuur der Rijksverz. Bank, Amsterdam. 2. Inspecteur v. h, lager onderwijs, Zaandam. 3. Ant. Jurgens Marq. F. Oss. 4. S. J. Schimmel, Krimpen a. d Lek. Briefkaarten Binnenland. 5. J. Barnhorn, Zaandam. 6. C. Kawer, Bussura. 7. H. Koopmans, Stavoren. 8. Josefine Sziegel, Haag. Brieven Buitenland. 9. Blumenhandlung Josep Röpler Haarlem? Haarlei Briefkaarten Buitenland. 10. Emma Bunk, Cassel Wilhelmshöhe. 11. Else Kuhlins, Szierge? Russ. VELSEROORD. Van de afdeeling der Nat, Chr. Geheel- Onth. Vereeniging is een nieuw bestuur gekozen, dat samengesteld is als volgt: G. Koomen, voor zitter; A, Kraak, secretaris en J. A. Vermaut, penningmeester. Maandag is weer een oud krot in de Trompstraat ontruimd, n.l. dat naast het nieuWe schoenenmagazijn van den heer H. Daar deze grond kon worden .verkocht, moest mej. I., die1 Indien de huid van handen, gelaat of lippen, schraal, ruw of gesprongen is, gebruik dan de terstond ver zachtende en spoedig genezende Doos 30 ct. het krot bewoonde, met haar boeltje op straat gezet worden. VELSEN. Wandelpark. Men schrijft aan „Het Volk": De laatste dagen kan men te Velsen zien, dat het schoone wan delpark ,,Velserbeek" door de gemeente Velsen voor het publiek gesloten is, door aan de ingan gen van dat park bij de vele kleurige borden, nog een bord te plaatsen met het opschrift „Verbo den toegang" art. 461 Wetb. v. Strafrecht. Wat de bedoeling daarvan is, zal zeker niet op te lossen zijn. Want het gaat ver boven alle zot heid om aan een openbaar wandelpark zulk verbod te spijkeren. Is het de bedoeling om iemand daaruit te weren, dan zullen evenwel hon derden en honderden voor de ingangen van dat park komen en beleefdelijk of uit vrees voor straf het park niet betreden en merkt men dal zulk verbod niet atlijd ernst is, dan zal men zich overal wagen waar een dergelijk verbod te lezen slaat, maar dan mogelijk met een bitter gevolg. Het best is dat de heeren bestuurders van Velsen hun licht eens opsteken, ook wat de overi ge borden betreft; b.v te Amsterdam, hoe mei daar de verboden in stadsparken kenbaar maakt en haal bij de ingangen van Velserbeek dat brandhout dat veel kostte, weg, (Naar wij vernemen, zijn deze borden daar ge plaatst, opdat het mogelijk zal zijn c-ngewensch- te personen uit het park te verwijderen. Worden zulke personen verwijderd en staan die borden daar niet, dan kan de politie geen proces-verbaal tegen die personen opmaken en hen dus niet uit het park houden. Het geldt dus een maatregel, om bepaalde personen uit het park te weren. Maar anders is de toegang vrij en niemand late zich door de borden afschrikken). In een der lokalen van de Chr, school te Wijkeroog, is Zaterdagavond een vergadering ge houden van oud leden der chr. Muziekverct-ni- ging „Juliana", die zeer goed was bezocht. Na uitvoerige besprekingen is naar Hl. Dbl. meldt, besloten de repetities weer aan te vangen met aanvankelijk 19 leden. Als directeur wordt uitgenoodigd de heer D. Klut, te IJmuiden, die ook voorheen reeds eenige jaren de leiding heeft gehad. Verder werd besloten, om tot afdoening der be staande schuld en het aankoopen van eenige nieu we instrumenten, een bazar te houden, zoo mo gelijk nog voor 1 Juli a s. Bij voldoende deelna me zal in den a.s. zomer een boottocht worden georganiseerd en een cursus opengesteld voor nieuwe leerlingen. Na afloop der vergadering meldden zich op nieuw 5 leden aan, terwijl van 4 bericht van toe zegging was ingekomen, zoodat als allen woord houden, „Juliana" met grooter aantal, leden dan zij ooit gehad heeft de nieuwe periode begint. Door de Kroon is goedkeuring gehecht aan de door Ged. Staten van Noord-Hólland vastge stelde nieuwe regeling der jaarwedden van bur gemeester en secretarissen. De gemeenten zijn ingedeeld in acht klassen. Het minimum bedraagt f 1200 tot f 1500; het maximum f 4000 tot f 5000 en voor secretarissen f 1100—f 1400 min. f 3600—f 4600. Er is een afzonderlijke regeling getroffen voor eenige gemeenten. Daarbij is ook onze gemeente. De jaarwedde van den burgemeester is vastgesteld op f 6500 f 7500 en die van den secretaris op f 5500f 6500. Beken je het ten laste gelegde, aldus de Po litierechter tot een der beklaagden, die beschul digd was gedeelten van looden buizen te hebben ontvreemd en verkocht. Neen, antwoordde bekl., volgens Hl. Dbl. Ik heb het van een ander gekocht, van een zekeren Henk te Velseroord. Dien hebben wij niet kunnen vinden, her nam de Politierechter. Dan hebt u daar niet goed naar gezocht, antwoordde bekl. Maar je hebt aan de politie óók een ande ren naam opgegeven dan je eigen: Och, wat zal ik u zeggen, de politie loert op mij. Al heb ik maar een hoed gekocht en ik geef mijn eigen naam op, dan vertrouwt de poli tie mij niet. Ik deed het om er geen last mee te hebben. Maar hoe zag de man er dan uit, van wien je het kocht, vroeg het O, M. Het was een man met een rooie snor, een licht pak aan, met bruine schoenen. Een man met een rooie snor en bruine schoenen aan. Dat zeggen er meer. Wij noemen dat het mannetje in de maan. Maar waarom heb je dan dien man niet op gezocht? Ik had rfeen «ïelegenheid hem op te zoeken. want men heeft mij dadelijk opgeborgen. Toen daarna de politie-agent werd gehoord, die den bekl. had gearresteerd, die verklaarde dat de bekl. hem van den .onbekende" een vaag sig nalement had opgegeven, zeide bekl. dat die agent stond te liegen. Ik had het idee dat bekl. zelf de man was: hij gaf eigenlijk zijn eigen signalement op, ver klaarde de politie-agent. Het O.M. memoreerde dat bekl. al meermalen wegens looddiefstal is veroordeeld en dat hij al 11 keer in de gevangenis heeft gezeten. Naar aanleiding daarvan requireerde het tegen den bekl, 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. v. d. Vegt, meende, dat het wettig en overtuigend bewijs niet is geleverd en pleitte vrijspraak. De politierechter veroordeelde bekl. tol 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek van preven tief. De opkooper J. de H. kreeg nog ten flink standje van den politierechter. Indien u er niet was, dan had bekl. hier niet gestaan, aldus de Politierechter. Man, pas opf Gistermorgen is op den hoek van Driehui- zerkerkweg en Rijksstraatweg een wielrijder, de heer L. uit Santpoort, aangereden door de auto bus Kennemerland van den heer Mastenbroek. De heer L. kwam te vallen en klaagde over zijn rechterschouder, waar vermoedelijk een sleutel been ontwricht is. Dr, Hanneman verleende de eerste hulp. De heer L. werd naar zijn woning te Santpoort ver voerd, maar zal vermoedelijk naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het rijwiel werd geheel vernield. Het ongeval gebeurde voor het kantoor van Haarlem's Dagblad, aan welk blad ook de heer L, verbonden is. Vermoedelijk heeft de chauffeur van de autobus geen schuld aan het ongeval, maar is dit te wijten aan een samenloop van om standigheden. Op de Vrijdagavond gehouden vergadering van de Harmonie „De Eendracht", deelde het bestuur mede, dat door haar in overleg met den directeur den heer K. H. Kerkhoff, in beginsel was besloten, deel te nemen aan het Internatio naal Concours voor Harmonie en Fanfaregezel schappen te Vilvoorde in België, op 27 Juni a.s. Door de medewerking van de Directie der Pa pierfabrieken, zullen de financiëele opofferingen der leden uiterst gering zijn en voor elk gemak kelijk te dragen. De Vereeniging zal naar Hl. Dbl. meldt, te Vil voorde uitkomen in de Eere-Afdeeling, terwijl aan dit Concours tevens is verbonden een wed strijd in het direct van het blad spelen. Het plan bestaat op 26 Juni te vertrekken en daar „De Eendracht" ook nu weer een uitnoodi- ging heeft ontvangen om dit jaar opnieuw een concert te Antwerpen te geven, zal het bestuur pogingen in het werk stellen om dit gelijktijdig te doen plaats vinden. Er is dus voor „De Eendracht" weer werk aan den winkel, want behalve dit concours, heeft zij ook ingeschreven voor het Nationaal Concours te Krommenie. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven op 6 Maart 1926: 1 letterzetter, 2 timmerlieden, 1 mach, hout bewerker, 6 schilders, 1 machinist, 2 stokers, 3 loodgieters, 1 chauffeur, 2 plaatwerkers, 4 bank werkers, 1 boormeester, 1 bakker, 5 sigarenma kers, 1 kantoorbediende, 54 los arbeiders. SANTPOORT. Het bouwen van een bollenloods aan den Rijksstraatweg alhier, voor rekening van de heeren A. en P. Nijssen, onder architectuur van de heeren Meyran en ten Broeke te IJmuiden. is opgedragen aan den heer C. Nelis te Wijk aan Duin voor f 21854. WITTE KRUIS. Iedere Woensdagmiddag van half drie tot drie uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis, in de Chr. Nat. School te Velseroord moeders gratis in de gelegenheid raad te vragen omtrent de vueding van haar zuigelingen. Het advies wordt gegeven door den Consulent, Dr. Hanneman. Voor kraamverzorging, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende men zich tot het bestuurslid der Vereeniging, Mevrouw Dijkstra, Trompstraat 77 te Velseroord. Tarief naar draagkracht f 5f 15. Gevonden voorwerpen. IJmuiden. Een jongensjekker, een double arm bandhorloge, een zilveren damesarmband, een bruinlederen portemonnaie met inhoud, een bos sleutels. Velseroord. Een blauwe muls, een grijs jasje, een bril, een damestaschje met inhoud. Wijkeroog. Een zwart taschje met inhoud, een Lipssleutel. UIT HET POLITIERAPPORT. VELSEROORD. Dqor de politie werd aangehouden M. v. d, O., die gesignaleerd stond in het Alg. Politieblad, daar hij nog iets met de justitie te vereffenen had. De man betaalde de boete en is toen weer vrijgelaten. De melkslijter J. S. werd oekeurd, omdat hij Zondag m verboden tijd melk had gevent. Door de politie is een viertal jongens aan gehouden, die bezig waren een afdak op het ter rein achter de Rijks H. B. S. te vernielen. De jongens werden door de politie ernstig onder houden en daarna aan hun ouders teruggegeven. II. J. van G. uit Haarlem werd bekeurd we gens hel rijden op een motorrijwiel met ralsch nummer. Het was dezelfde persoon, die hier on langs aan den Zeeweg een auto had laten staan. Op verzoek van den Officier van Justitie te Utrecht is alhier aangehouden de 18-jarige J.G.B., die sedert October uit het Rijksopvoedingsge sticht De Ghindhorst bij Amersfoort was gevlucht. Hij is er nu weer heengebracht. Door de politie werden aangehouden M. K. en L. van A., die gesignaleerd stonden in hel Alg. Politieblad, omdat zij nog iets met de Justi tie hadden te vereffenen. Beiden betaalden de boete en zijn toen weer vrijgelaten. A, J. R. werd in arrest gesteld wegens open bare dronkenschap. WIJKEROOG. De aannemer A. uit Assendelft had in het haventje van het Hoogovenbedrijf een schuit neergelegd, om daarop steenen te laden. Toen men Donderdagmorgen wilde beginnen, bleek men van de Amst. Ballast Mij. de schuit in gebruik te hebben genomen en er een kraan op le hebben gezet. De autobestuurder M. J. A. P. R. uit j IJmuiden werd bekeurd wegens het rijden zonder achterlicht. De aannemer A. deed aangifte bij de politie, die de zaak uitzoekt. I H. J. H. werd bekeurd wegens het venten zonder vergunning. De man kwam heel uit •Odoorn in Drente. j De wielrijder J. S. ahlier werd bekeurd we gens het rijden zonder licht. Een vrachtauto, bestuurd door L., reed in de Corverslaan tegen een paal der electriscne ge- eiding, waardoor de paal beschadigd werd. De autobestuurder H. J. Z. uit Amersfroort werd bekeurd wegens het rijden zonder achter licht. A. J. Z. alhier werd bekeurd wegens overtre ding van art, 2 der Motor- en Rijwielwet (hel niet voldoende ruimte laten om te passeeren). Zaterdagmiddag werden 5 autobestuurders bekeurd wegens overtreding der maximum-snel heid. T. K. uit IJmuiden werd bekeurd, omdat hij geen bel op zijn rijwiel had, terwijl de autobe stuurder J. C. S. uit Velseroord werd bekeurd wegens het rijden zonder achterlicht. De wielrijder B. C. V, werd Zaterdagavond bekeurd wegens het rijden zonder licht, J. van M. werd Zondag is arrest gesteld wegens openbare dronkenschap. Complexverwanning. Ofschoon men reeds in verschillende deelen van het land complexverwarming heeft toegepast, waarbij dus meerdere warmteverbruikers hun warmte uit één daarvoor aangelegde centrale ver warmingsinstallatie ontvangen, toch heeft zich dit systeem van verwarming hier te lande nog niet in die mate kunnen ontwikkelen als b.v. in Dene marken, Noorwegen en Zweden. In hoofdzaak is dit wel daaraan te wijten, dat een goede methode, het individueele warmtever- bruik te bepalen ontbrak en in de praktijk geble ken was, dat bij een complexverwarming, waarbij iedere aansporing tot zuinigheid in het warmte- verbruik afwezig is, het brandstofverbruik in doorsnede het dubbele is van dat bij installaties, waarbij zuinigheid direct voordeel voor den ver bruiker beteekent. Het in de noordelijke landen met jomplexver- warming bereikte succes is wel in hoofdzaak te danken aan de daar algemeen toegepaste Wc-irmte_ meters, systeem-Vigo Petersen, waarop iedere aangeslotene zelf zijn warmteverbruik kan afle zen, juist op dezelfde wijze als b.v. zijn electri- citeitsverbruik op een electriciteitsmeter. Wij vernemen thans, dat in den Haag een com plexverwarming met Petersen-warmtemeters wordt uitgevoerd, en wel in een ziekenhuis, een kerk en een woning. Gezien de reeds elders hiermede bereikte re sultaten mag men aannemen, dat thans ook hier het vraagstuk eener doeltreffende coraplexverwar- ming opgelost zal worden. Typhus, roodvonk, diphtherie. Wanneer in Uw gezin typhus, diphtherie, dan wel roodvonk voorkomt, of, indien Gij ••reest, dat een der Uwen aan besmettingsgevaar door een dezer ziekten is blootgesteld, vraag dan aan het gemeentebestuur Uwer woonplaats de door het Staatstoezicht op de Volksgezondheid kosteloos uitgegeven „Maatregelen" ter bestrijding dezer GEZONDHEIDSRAAD.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1