IJ V. V. STORMVOGELS IJ. F. C- V, S. V. SPORT. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uilslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden: 't GooiStormvogels I 12. Door deze overwinning werd het eerste elftal kampioen van Afdeeling I. Stormvogels IIHaarlem II 33 Stormvogels IVAurora II 3—2 Voor a.s. Zondag is vastgesteld de wedstrijd Stormvogels V—Stormveld II te 2 uur, terwijl voor het 2e elftal een vriendschappelijke wed strijd wordt aangevraagd. Het bestuur dankt allen welke hebben mede gewerkt aan de spontane hulde het le elftal j.l. Zondagavond gebracht na diens thuiskomst van den wedstrijd tegen 't Gooi, in welken wedstrijd de Stormvogels door eerie overwinning het kam pioenschap behaalde. VOETBAL. T GOOI—STORMVOGELS 1—2. De kleine overwinning Zondag op 't Gooi ten aanschouwe van een duizendkoppige menigte be haald, heeft den Stormvogels het kampioenschap gebracht. Onze blauw-witten volgden dezen keer een andere tactiek dan tegen BI.-Wit en Sparta. Thans werd van stonde af aan flink aangepakt met het gevolg, dat binnen 8 minuten 't Gooi met 20 achterstond. Tot rust bleef deze stand ge handhaafd, hoewel de Gooiers wel gelegenheid kregen een tegenpunt te scoren. Na de rust volgden de Stormvogels de o.i. wel wat gevaarlijke tactiek zich geheel op verdedi gen te gaan toeleggen, 't Gooi kwam toen sterk in de meerderheid, daar de enkele pogingen tot uitvallen te aarzelend geschiedden en daardoor reeds in de kiem gesmoord werden. De Stormv.- verdediging kreeg het daardoor zeer zwaar te verantwoorden, maar zij weerde zich flink, zij 't ook vaak onder 't motto: Weg is weg. Thvssen vooral toonde zich in deze periode zijn plaats waard, 't Gooi kon het dan ook slechts tot één doelpunt brengen. In de laatste minuien kreeg Stormvogels nog een tweetal kansen om de lei ding te vergrooten, doch Hoewel het eens een haar scheelde, een doelpunt bleef uit. Toen het nog een paar seconden voor het ein de was, wandelde de heer Mutters met statige stappen in de richting van het St. doel. Op een paar meters afstand van Koster gekomen, kon digde hij het einde aan, om dan de eerste te zijn, die den St. aanvoerder, geluk wenschte. Geen drie tellen later werd het veld overstroomd door de enthusiaste Stormvogels-supporters, die de spelers in de lucht hieven en ze in triomf naar het kleedlokaal droegen. Hier werden ze o.a. ge- lukgewenscht door het eerelid der vereeniging, den heer C. Gust Olie. Wij van onzen kant willen niet ualaten bij de vele gelukwenschen ook de onze te voegen. Stormvogels, jelui hebt een prachtprestatie ge leverd! En al mogen er benijders zijn, die op al lerlei wijzen deze prestatie trachtten te verklei nen, wij zeggen: „Laten ze het maar nadoen". Aanvoerder Koster, aanvaard voor je mannen een stevigen handdruk met onze welgemeende geluk wenschen. En thans gedacht aan het kampioen schap van Nederland! DE WEDSTRIJD. Om 2.08 stonden de volgende elftallen in het veld: v. d. Brink v. Schaïk Delsen Gorel Fransen Mekking De Valenca, Meinsma, Wentink, Meilof, Camp- Boekelaar, Houtkamp, Blinkhoff, Oldenburg, Broek Bakker Snoeks Struys Koster Haak Thyssen 't Gooi trapt af, brengt op, doch de bal belandt ver naast het doel. Als weer is uitgetrapt, geeft Houtkamp een center naar Boekelaar, wiens ner veusheid hem even parten speelt. Hij mist ten minste finaal. De St.-linkerwing komt echter te. rug en thans doet Boekelaar beter. Hij zet hoog voor het doel, waarin v. d. Brink hoog opspringend den bal wegslaat. De bal komt nu bij Struys, die zich niet bedenkt, maar met een hard schot Stormvogels binnen twee minuten de leiding geeft (0-1). Voor de tweede maal trapt 't Gooi af. De Hil versummers weten een vrije trap te bewerken. Thyssen wil den bal onderscheppen, maar mist, 't Gooi krijgt een mooie kans gelijk te maken, maar de bal gaat achter. Ontsnapte hier het Stormv.-doel, thans is het Gooische doel aan de beurt. Van Schaik mist n.l. leelijk een voorzet, waarna Houtkamp rake lings naast trapt. Stormvogels komt evenwel te rug. Weer is het de linkerwing, die mooi op brengt. Den hoogen voorzet van Boekelaar kan v, d. Brink niét bereikén, waarna Oldenburg nummer twee scoort (02). Verre van ontmoedigd trapt 't Gooi voor de 3de maal af en forceert, direct een corner. Deze wordt door Koster weggekopt. De Hilversum- s.che voorhoede begint er steeds beter in te ko men. Wentink en Meinsma "doen handige dingen, houden echter het spel wat kort. Voor het St._ doel ontstaan eenige benauwde momenten. Haak is nog niet bijzonder op dreef, wat echter van Koster wel gezegd kan worden. Ook Struys brengt meermalen redding. Een corner op het St.-doel wordt door Oldenburg weggewerkt, die even later na een doelworsteling wederom de si tuatie redt. Gorel stuwt steeds zijn voorhoede weer naar voren en lost zelf nu en dan een schot. Gelukkig voor de Stormvogels-verdediging gaat nu ook de voorhoede zich weer roeren. Blinkhoff krijgt den bal vrij en lost een fermen kogel, die rakelings over de lat gaat. Een keurige aanval van den linkerwing bezorgt Houtkamp een kans a la Sparta. Hij neemt een zee van tijd en dan vliegt een hard schot op 't Gooische doel af, het welk echter prachtig door v. d. Brink wordt ge stopt. In de Gooische voorhoede blijkt nog steeds geen goede schutter te zitten. Campman en de Valen- ca geven tal van goede voorzetten, doch Meins ma komt niet aan schieten toe daar zorgt Koster wel voor Meilof is te langzaam en Wentink schiet niet best. Tegen het einde van de eerste helft doet de Storm v.-voorhoede nog een paar goede aanvallen. Oldenburg is niet gelukkig, wanneer een tweetal harde schoten resp. rakelings over en naast gaan. Als 't Gooi dan nog een vrije trap heeft over ge schoten is het rusten. Na de thee doet 't Gooi direct een aanval, wel ken Koster tot staan brengt. Vervolgens zigzag gen Blinkhoff, Odlenburg en Broek aardig door de verdediging. De voorzet van den laatste wordt door Boekelaar over de lat geschoten. De Stormv.-voorhoede heeft nu voorloopig haar kruit verschoten, 't Gooi treedt overdonde rend op. Drie, vier corners worden op het St.- doel genomen. Hier verdedigt men echter met hand en tand. Thyssen stopt een keihard schot van Gorel, maar een prachtig schot van Wentink is hem te machtig (12). Er is dan 16 minuten gespeeld. 't Gooi blijft aanvallen. Slechts af en toe doet Stormvogels een uitval. Bij een dezer schiet Ol denburg een center van Blinkhoff in eens over de lat. Dan is 't Gooi weer aan de beurt. De rechter- wing is het gevaarlijkst, hoe wel Bakker inenigen aanval onderbreekt. Een voorzet van Sjoerds die de Valenca heeft vervangen -- schiet Wen- link in eens in, maar Thyssen redt schitteiend. Ook Haak voorkomt eens een vrij zeker doelpunt. Het steunen van de voorhoede wordt vrijwel ver waarloosd. Slug en nog eens stug wordt er ver dedigd, Thyssen is schitterend op dreef, stopt twee keiharde schoten en lipt een kopbal van Wen- ting over de lat. Pas tegen het einde komt Stormvogels weer wat opzetten. Blinkhoff krijgt een mooie kans van Broek, doch faalt jammerlijk. Als 't Gooi ver is opgedrongen, breekt Houtkamp door. Hij schiet van dichtbij hard in. v. d. Brink stopt op de lijn. De Stormvogels appeleeren voor goal, doch Mut ters laat doorspelen. In de laatste minuut komt Blinkhoff alleen voor v. d. Brink, die zijn schot evenwel keert. Dan klinkt weldra het eindsignaal. Stormvogels kampioen. Als een interessant staaltje hoe sportverslag. gevers een heel verschillenden kijk op een wed strijd hebben, moge dienen het verslag van den wedstrijd 't GooiStormvogels in De Telegraaf en de N. Rott. Courant. Volgens De Telegraaf was het eeh zeer zenuw achtige en minderwaardige wedstrijd. Ziehier het verslag: Stormvogels heeft het kampioenschap der af deeling veroverd in een strijd, die de talrijke sup porters tot de laatste minuten in groote span ning heeft gehouden. Dat de IJmuidenaren ten slotte met 21 het overwicht behielden, mag heel op rekening van beide doelverdedigers wor den geschreven. Een spannende, maar bovenal een zenuwachti ge strijd en daardoor een strijd van gemiste kan sen. De zenuwachtigheid openbaarde zich hel eerst, reeds vóór den wedstrijd, bij de toeschou wers, want 't Gooi had de verkeerde tactiek volgd, meer tribuneplaatsen te verkoopen, dan er beschikbaar waren, zoodat reeds spoedig de „staande" tribunetoeschouwers even zoovele doornen in de oogen der „zittende" vormden. Een meneer met een opgestoken kraag, wat be paald „wintersch" aandeed op dezen zomerschen dag, vond het noodig de Hilversumsche ploeg vóór den aanvang met een krans en een lange toespraak te huldigen voor de prestaties der laatste wedstrijden, wat overigens weer iets nieuws is op huldigingsgebied, maar ten slotte spelers en publiek niet interesseert. De zenuwen waren, ondanks deze prelude, niet tot rust gekomen en er ontwikkelde zich een pri mitief spel, dat allesbehalve goed voetbal ten toon spreidde. Het begin was nochtans, wat men sensationeel pleegt te noemen. Reeds in de twee de minuut kreeg Struys, na eenig geharrewar voor het Hilversumsche doel, op vrij grootc-n af stand den bal te pakken en de IJmuidenaar zond een hard schot in, dat doelverdediger Van den Brink te machtig bleek, doch ons inziens niet on houdbaar was. Nu eerst kon men aan het oplaai, end gejubel goed merken, hoe groot het contin gent supporters der gasten wel was. Hetzelfde fantastische spel golfde naar het Stormvogel-doel, waar Thijssen op een gegeven oogenblik kopje duikelde over den bal, die eeni ge seconden voor het intrappen lag, maar toen beide partijen van den schrik waren bekomen, bleek succes riiet meer mogelijk. Reeds 6 minuten na het eerste doelpunt beoordeelde Van den Brink een hoogen voorzet van Boekelaar ver keerd en Oldenburg scoorde het tweede doelpunt voor Stormvogels, voor wie deze materieele, maar vooral moreele voorsprong feitelijk nu reeds de overwinning had moeten beteekenen. Het publiek dacht er althans zoo over en de aanmoedigingskreten verminderden dan ook. Dat nochtans de spanning behouden bleef, moet aan het sterk aanvallend spel van 't Gooi na de her vatting worden toegeschreven. Al had De Valenca zijn plaats aan Sjoerds moe ten afstaan, 't Gooi wierp zich vinniger in den strijd dan vóór de rust en had maar één wacht: woord: „aanvallen". Een tactiek, die tegen het nog steeds ramme lende team der Stormvogels de juiste bleek. Of laatstgenoemden nog steeds de zenuwm parten speelden is niet met zekerheid te zeggen; vermoe delijk begonnen ze meer hun invloed te doen gel den, toen de IJmuidenaars hun eigen machteloos heid tegenover den Gooischen aanval voelden. Er werd ten minste hoofdzakelijk verdedigend opgetreden en de in het wilde weggetrapte bal len vooral de middenlinie demonstreerde dit euvel veelvuldig - bereikten de aanvalslinie of in het geheel niet, of werden door lang talmen niet gébruikt. Blinkhoff, de gevaarlijke midden voor, was ditmaal als een lam voor .de achter hoede der Hilversummers. Met zijn talmen wa ren zij ten zeerste gebaat, maar z'n eigen club werd daardoor vele malen gedupeerd, In de laat ste minuut kreeg hij nog de fraaiste kans om de Score te verhoogen, maar ook ditmaal faalde hij Hierboven zeiden wij reeds, dat de doelver dedigers in dezen wedstrijd de grootste rol speel den. Waren de eerste twee doelpunten door een beter doelverdediger voorkomen kunnen worden, 't Gooi scoorde slechts één doelpunt omdat Thyssen vooral na de rust in bijzonder goede conditie bleek. Het doelpunt van Wentink was zeldzaam mooi en voor den oud-Gooi-speler on houdbaar, hoewel het van grooten afstand werd gescoord. Dit doelpunt der Hilversummers, dat ongeveer een kwartier na de hervatting werd gemaakt, was het gevolg van de groote pressie welke de Hil versummers op de IJmuidenaars uitoefenden. Een succes van den voortdurenden aanval op een par tij, "die slechts sporadisch tot een tegenaanval bleek over te kunnen gaan. Men voelde dat het psychologisch oogenblik van den strijd was aan gebroken, dat een nederlaag der Stormvogels had kunnen inleiden, indien niet Thyssen's capa citeiten de situatie hadden gered. Wel had Koster uitstekende oogenblikken en werkte Haak als een paard, maar soms werd over ballen heengetrapt, of werden ze slechts half ge raakt, waaruit de gevaarlijkste posities ontston den. Een wedstrijd, die ondanks het lage spelpeil, zelfs de meest objectieve toeschouwers in ge spannen aandacht hield, is voor beide vereeni- gingen in een succes geëindigd, n.l, een kampi- oens- en een financiëel succes, zoodat er in bei de kampen vreugde heerschte. Scheidsrechter Mutters, die zich met z'n ge wone flair van zijn moeilijke taak kweet, heeft het zich, onzes inziens, zelf moeilijker gemaakt tegen hoest door het te forsch spel toe te laten. Zoo noteer den wij o.m. een ongemotiveerd inloopen van Meinsma en Thyssen, die den bal reeds had weg gespeeld en een te forsch inloopen van Olden burg op Deksen, die opstaande een dreigende houding tegen hem aannam. Dit bleven, met eenige smijtpartijen, gelukkig de eenige disso nanten in dit zenuwachtige spel van gemiste kan sen, welke laatste te veel voorkwamen om ze te memoreeren. Het eindsignaal ging gepaard met een geluk- wensch van Mutters aan aanvoerder Koster en was het beginsignaal voor groote voetbalvreugde voor de forsche maar eerlijke IJmuider-ploeg en haar talrijke supporters. Lees hierna nu het verslag in de N. Rott. Ct., dat nog nooit erg vriendelijk over de Stormvo gels heeft geschreven: De wedstrijd van de Stormvogels in Hilversum heeft alle records, wat de publieke belangstel ling bij wedstrijden in 't Gooi betreft, geslagen. Er waren ongeveer 5000 toeschouwers. Voor zit plaatsen waren er zelfs veel meer liefhebbers dan er plaatsen waren. Desondanks ging men blijk baar door met het verkoopen van Iribunekaarten zoodat ten slotte honderden bezitters van tribu neplaatsen zich met een staanplaats moesten te vreden stellen. Het aantal bezoekers uit IJmuiden moet ver in de drie cijfers geweest zijn. Er liep een extra- trein, waarin 800 liefhebbers een plaats hadden gevonden, voorts kwam er een onafzienbare file auto's, motorbussen en voor personenvervoer in gerichte vrachtauto's, volgestopt met zingende en juichende IJmuidenaren, die reeds bij voorbaat verkondigden, dat er geen club in het land was, die de Stormvogels kon slaan. Voor dezen mid dag hebben ze gelijk gehad, het is echter ten slotte een dubbeltje op z'n kant geweest, meer dan een gelijk spel hebben de Stormvogels zeker niet verdiend. Het is een buitengewoon spannende en be langwekkende strijd geworden, waarin van beide kanten vaak uitstekend werk te zien werd ge geven. Het was naar onze meening zeker een der beste wedstrijden, welke we in dit seizoen voor de competitie hebben gezien. Van het begin tot het einde een stevige, snelle strijd, waarin 't Gooi reeds dadelijk gehandicapt was doordat de gasten binnen vijf minuten twee goede doelpunten maak ten. Wie echter gedacht had, dat daarmede de strijd beslist zóu zijn, heeft het mis gehad want voor de rest van den wedstrijd heeft de Hilver sumsche ploeg met zooveel geestdrift gespeeld en zich zoo vurig in den strijd geworpen, dat de nieuwe kampioenen herhaaldelijk werden terug gedrongen zoodat ze zich voor het grootste ge deelte van de tweede helft tot verdedigen hebben moeten bepalen Dat hebben ze evenwel op voor treffelijke wijze gedaan. Zoowel Koster als Haak speelde een belangwekkende partij voetbal, daar achter verdedigde Thyssen zijn doel voortreffe lijk, voorts hielp de middenlinie naar behooren mee om den toegang naar het doel voor de Gooi ers vrijwel af te sluiten. Het pleit voor het goede werk van de Hilversumsche aanvallers, dat ze in dien hechten muur van verdedigers toch nog een bres hebben weten le schieten en dat ze boven dien nog verschillende malen uiterst gevaarlijk zijn geweest, waarbij (iet IJmuidensche doel en kele malen door het tpeval aan doorboring ont kwam. Het is voor Sparta jammer, dat de mooie kans op het kampioenschap juist in de laatste wed strijden werd verspeeld, maar we moeten hier aan dadelijk toevoegen, dat de Stormvogels, zoo als ze tegen 't Gooi hebben gespeeld, een flink stuk sterker zijn dan Sparta, zoodat men thans zeker wel kan zeggen, dat de club, welke op het oogenblik het sterkst is, het kampioenschap heeft veroverd, Sparta speelde den wedstrijd tegen 't Gooi rustiger, handiger, doch die eigenschappen, hoe nuttig op zich zelf, zouden het tegen de ste vigheid, de snelheid en het uiterst nuttig open spel van de Stormvogels hebben moeten afleggen. De voorhoede is het zwakste deel, doch ook in deze linie zitten goede spelers, vooral Oldenburg speelde hier actief,, waardoor hij voortdurend nuttig werk deed. De wedstrijd werd op voortref felijke wijze door Mutters geleid. Stormvogels en de burgerij. Alle dingen wennen, zegt men dikwijls en voegt daaraan dan minder aardige woorden toe. Alle dingen wennen, zeggen wij, zelfs het schoo- ne lied, „laat de klok maar luiden" enz. heeft er nu al zoo dikwijls in de opren geklonken, dat er nu geen enkel rechtgeaard IJmuidenaar meer denkbaar is, die niet weet dat: Er geen club in de tweede klas, overgang of Nederland (men doe maar een greep), die de Stormvogels kan ver slaan. Alle dingen wennen, herhalen wij, zelfs dat er op het laatst van het voetbalseizoen een Zondag komt, waarin het te IJmuiden achtergebleven pu bliek (het veld te IJmuiden komt voor dergelijke sensaties niet in aanmerking), zich moet beraden of ons kranig elftal dien avond al dan niet een extra-huldiging mag verwachten. 1923 promotie, 1924 kampioen, 1925 nummer 2 en 1926 kampioen. Daar is geen club enz. In ernst, het was hier Zon dagavond een vreemde geschiedenis, die alleen slagen kon, omdat alles went. Het voetballen is een wisselvallig spel en dat was het dit jaar voor Stormvogels in hevige mate. Was het niet de oudste, deftige krant van Ne derland, de O. H. Crt., die na dien eersten wed strijd, dacht over de mogelijkheid dat dit jaar te IJmuiden degradatiewedstrijden niet buiten de gedachtensfeer zouden blijven? En zij niet alleen. Daarna, we meenen van wedstrijd 4 tot wedstrijd 12, dat klimmen naar den top der lijst, als on verslaanbaar. Doch ook dit eindigde weer en Sparta, de houdster van zeer vele kampioen schappen durfde te lachen om het ploeteren van onze Stormvogels". Toch bleek dat de veilige haven gevaarlijk is, als de Stormvogels vliegen. Als in doodsangst klampten de Spartaansche hel den zich vast aan de, van stevig ,,Gooisch" hout vervaardigde reddingsboot, of die hun er nog zou brengen. Het spel der golven kent geen medelijden. De IJmuidenaren, die niet behoorden tot hen die mee waren gegaan naar Hilversum, hadden geen vast plan. Alleen, dit wisten ze, als de „Stormvogels" dien avond nog zouden zingen, dan moesten ze gehuldigd worden. Als voren. Zoo was de toe stand nog om 4 uur, toen het bericht kwam, dat inderdaad Stormvogels weer kampioen was. Het publiek begon het programma voor dien avond al te overdenken: feestelijke intocht, rondgang, diner. Maar, noch voor het eene, noch voor het andere was gezorgd. Daar was geen organisatie die leiding gaf, daar was geen regeling v. d. in tocht, ja zelfs geen rijtuigen, nog minder een di ner. Alleen verschenen er enkele vlaggen, het eerst uit het huis van een der spelers. Het gemis eener commissie werd bij hen, die er het meest belang in stellen spoedig openbaar en toen is het gebeurd dat de lieeren W. Jongstra, J. de Haas, Joh. de Waard, later nog door den heer G. F. Grauenkamp bijgestaan, het gewaagd hebber, een commissie te vormen, die voorloopig zorgde voor de huldiging. Door het initiatief en het harde werken van deze heeren is het gelukt inderdaad de noodige maatregelen te treffen om opnieuw ontvangst, rondgang en diner met toebehooren te regelen. Alles was geheel in orde. Een woord van hulde mag zeker deze commissie ook niet ont houden worden. Doch, erkend moet ook worden dat zij flink geholpen is. We denken daarbij al lereerst aan den heer commissaris van politie, on der wiens persoonlijke leiding het aan het poli tiecorps gelukte, de groote moeilijkheid van een optocht op Zondagavond 6 uur le regelen, zonder dat men er in de kerk, recht over het station, overlast van had. Dan aan de Harmonie „Con cordia" die natuurlijk op het appel kwam. Waarbij tenslotte niet vergeten moet worden de medewerking van Hotel Nummer Een en van de stalhouderij Boon, van wier zaken ook buitenge wone inspanning is gevergd, zonder een aan dat werk evenredige winst. Het eenige wat we betreurden, was dat de zeer officiëele wagen blijkbaar niet zoo vlug voort kan als de particuliere, althans officiëele huldiging hebben we dien avond niet gezien. We zijn begonnen met er op te wijzen, dat ook de huldiging van Stormvogels went. Dat bleek wel daaruit dat, nog eer de commissie bijeen was, het publiek reeds begon le loopen, om de huldi ging te zien. Wat waren daar een massa men- schen. Van Velseroord en verder in den omtrek waren ze mee opgekomen. Om 5 uur liep het op de Wilhelminakade al zwart van menschen cn om 6 uur was er geen doorkomen aan. Duizenden stonden voor het station. Het was heerlijk spon taan, zooals we dat vrijwel alleen in IJmuiden kennen. Als alles meeloopt, krijgen we optocht. Zoo ging het Zondagavond. De aardige zijde van een dergelijke optocht bleek b.v. toen men van het station op den hoek van Augusta kwam. Die groote massa wist van geen route en ging dus de Oranjestraat in, ter wijl de eigenlijke stoet in de Neptunusstraat ver dween. Dat gaf een geloop en gedraaf om weer bij te komen. In elk geval, de huldiging was gloed vol en spontaan. Dat is ze den ganschen avond gebleven. Ook buiten de muren van Nummer Een. Wij denker daarbij aan enkele winkeliers. Toen de uitslag bekend was geworden zagen we 5 minuten daarna reeds den heer Kayk zijn bloemenetalage omver Halen om de mooie, symbolieke hulde te plaatsen, die men nu nog kan zien. Het was ge reed, eer de intocht begon, We hebben zeker allen wel eens ons verwon derd over de correcte wijze waarop de heer Tel lier steeds de voetbaluitslagen gepubliceerd. Dat is Zordag in de war geloopen. Nadat de uitslagen die beslissend waren voor het kampioenschap in afd. I bekend waren, heeft het uren geduurd al voren? de bekendmakingen werden voortgezet. Doch daar had niemand erg in. Waar men wel naar keek was de caricatuur-teekening, van onze plaalsgenoote, Mej. C. v. d. Kolk, geteekend naar aanleiding van Sparta's gestoorde feestmaaltijd, die genoemde heer in zijn etalage plaatste. Men voelde voor humor. Den volgenden dag heeft de heer Tellier de prent omgeven met „Stormvogels* draperiën. Op het gebied van winkeliers-hulde behoorl zeker ook nog genoemd te worden het heeren-modemagazijn van den heer C. Lobrv, die voer elk der spelers een van zijn meest moderne dassen beschikbaar stelde. Een persoonlijke waar- dcering wordt steeds hooggeschat. En het publiek in het algemeen. Wat heeft men gedanst en gezongen dien avond. Tot diep in den r.achi hoorden we steeds weer het bekende lied (zie boven). De café's enz. hadden geen schade van dit feest. Als een bewijs hoe de mare overal rondging moge wel dienen dat in den loop der avond een telegram ontvangen werd van een lid van Stormvogels, oud-speler uit het eerste elftal, die dien dag voor zaken te Huil vertoefde, en vandaar blijk gaf reeds in de gebeurtenis mee te leven. V. S. V.ZAANLANDIA 2—1. V. S. V. toonde zich in dezen wedstrijd veci sterker. Dat er niet meer goals gemaakt zijn ligt hoofdzakelijk aan het meer dan slechte terrein, vol met gaten en greppels. Hierdoor geholpen wist Zaaniandia het dan ook v. d Wint nog eenj. ge keeren benauwd te maken, maar deze wai weer geheel en al de oude, zooals in de lsle klas, zoodat hij op de juiste momenten het gevaar bi. zweerde. Per slot van rekening werd hij toch ge, passeerd door een penalty, toegekend na een hands buiten het strafschopgebied. Door den scheidsrechter, die nota bene een half veld er van af stond, werd echter een penatly toegekend. DE WEDSTRIJD. Zaaniandia wint den toss, waardoor V. S, V, den bal aan 't rollen mag brengen en op hel Zaanlandia-doel afstevent. Mooie kansen gaan er verloren door de gladheid. Toch denken we Hoot, mans V. S. V, s nieuwe rechtsbinnen, die om somwijlen mooi werk liet zien, maar nog meer dan de anderen last had van de gladheid te zien scoren, maar vlak voor den bal glijdt hij uit, Ook Zaaniandia probeert het, doch de V, S, V,. backs hebben niet veel moeite met haar te ver vooruitgegeven centers. Toch moet v. d. Wint een keer meesterlijk een van 2 meter afstand in. geschoten bal keeren. Evenzoo doet zijn collega aan den anderen kant, als hij een schot van Zwanenburg stopt en zich voor den niet ver ge. noeg weggewerkten bal werpt, die door den toestormenden Vink wórdt ingeschoten. Voor de rust weten geen van beide partijen een doelpunt te maken. Na de rust komt V. S. V., dat haar opstelling veranderd heeft, door Bruidschaar linksbinnen te zetten, stevig opzetten. Vink heeft succes door uit een schermutseling in te'zetten. v. d. Wint redt nu enkele malen schitterent door stevig uitloopen Ook de Zaanlandia-keeper verricht mooi werk door eenige schoten van Bruidschaar en Zwanen burg klemvast te vangen. Een schot van Vink komt op den legger. De Witte, die na een lang. durige ziekte weer voor het eerst meedoet ii eenigszins berekender geworden, wat hem ten goede komt. Hij toonde dan ook zijn plaats nog steeds waard te zijn. Uit een hands krijgt hij een penalty tegen, waardoor de stand gelijk wordt, V. S. V. dringt, geprikkeld als zij wordt, door deze onjuiste bestraffing, Zaaniandia geheel te. rug en Bruidschaar geeft 3 minuten voor tijd V. S. V. met een laag ingezetten bal weer de lèi- ding. Huldiging Stormvogels. Naar wij vernemen heeft het kleine Comité wat zich zoo plotseling Zondagmiddag er voorspande Stormvogels een waardige ontvangst te bereiden, zich met diverse Stormvogels-vrienden verstaan, om le komen tot een voorloopig Comité om het Stormvogels-elftal ter zijner tijd ,op waardige wijze te huldigen. Gezien de enthusiaste medewerking, o.a. van het onmisbare Concordia en de enorme belang stelling van het publiek, twijfelt zij er niet aan of 't zal slagen. Dezer dagen zal hiertoe een vergadering plaats vinden en plannen worden besproken. Het is daarna het plan van dit voorloopige Co mité een vergadering uit te schrijven voor alle Stormvogelsleden, waarin dan een definitief Co mité kan worden benopmd. Eerstdaags zal daartoe een oproep per adver tentie plaats vinden. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslag van Zaterdag 6 Maart: IJ. F. C. II—S. V. IJ. II 4—4 Voor Zaterdag 13 Maart is vastgesteld: KENNEMERLAND U—IJ. F. C. II 3 uur. Voor het le elftal zal een wedstrijd aangevraagd worden. Vertrek voor het 2e elftal 2 uur vanaf de brug. Waarschijnlijk Woensdag 17 Maart ledenvergade ring, de plaats daarvan zal nader bekend maakt worden. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. 's Maandagsavonds 8 uur, bestuursvergadering, in „Het Wapen van Velsen"; 9 uur vergadering der reglements-commissie, die als volgt is samen gesteld: de heer Stormesant, 1ste voorz,. de heer Da Costa, 2e voorz., de heeren Anepool en v. d, Pieterman 1ste en 2de secretaris; de heeren v, d. Bogaerden en G. Posman 1ste en 2de penning meester en de heeren Geerlofs, Glas en v. Zo meren, commissarissen. Uitslagen der gespeelde wedstrijden: ZaaniandiaV. S. V, 12 V. S. V. IIKennemers II 01 Vastgesteld voor a.s. Zondag naar alle waar schijnlijkheid: V. S. V. I—BLOEMENDAAL I (2e kl. N.V.B.) IJMUIDEN. Chr. Historische Kies vereeniging, Bovengenoemde vereeniging houdt Vrijdag a.$, haar vijftiende jaarvergadering, waarin als spre- ker zal optreden de heer J. R. Snoeck Henke- mans. De heer G. Blaas, secretaris der I.Jmuider Federatie van Transportarbeiders, deelde ons, naai aanleiding van onze publicatie over het con flict aan de haven, Vrijdag j.l. mee, dat hij er prijs op had gesteld, indien daarbij medegedeeld was, dat hij, in de bewuste vergadering er op aangedron gen heeft te gaan varen, daar zoowel de letter van het contract en het weer op dat moment, de reeders met hunnen eisch in het gelijk stelden. We plaatsen deze mededeeling nu gaarne. Wijziging vischafslag te ÏJmuideji. Ondanks een betere voorbereiding, dan bij de- eersten proef, heeft de tweede proef om de visch in de rijksvischhallen te IJmuiden te verkoopen, zonder dat de handelaren rond de te verkoopen visch staan geschaard ter voorbereiding van den verkoop door middel van een electrisch qijn- toestel in afslaglokalen niet aan de verwach. tingen voldaan en is met name het verzet daar tegen bij de handelaren gegroeid in plaats van afgenomen. Zelfs een aantal groot-handelaren, die de over tuiging zijn toegedaan, dat de tegenwoordige toe stand onhoudbaar is en die iedere verandering die een verbetering belooft van harte toejuichen zijn tot het inzicht gekomen, dat de tweede proel die thans ging, niet over enkele schepen, doel over alle binnen zijnde stoom- en zeiltreilers, uit gezonderd de kustvisschers, nog duidelijker heetl gedemonstreerd, dat het artikel visch bij zoo groote aanvoeren, zich niet leent voor een auto- matischen afslag buiten de visch. Bij den nieuwen proef, Dinsdagmorgen gehou den, konden de vangsten van alle binneo zijnde stoomtreilers, zooals men zich dat ge dacht had, in eenen verkoop worden opgenomen, omdat er juist tien schepen aan de markt warei en waarbij tevens van het tweeploegenstelsel ge. bruik gemaakt werd, wat bij den eersten niet gebeurd was. Een zeer ongunstige factor was evenwel, dal de aanvoer onvoldoende wa!s voor de vraag doch inzonderheid, dat de kwaliteit van de voerde visch, wegens lange reizen, schrale vang. sten en slecht weder, niet van dien- aard was, dat ze handelaren tevreden konden stellen en*, bijge volg de later tpegewezen visch aan den handel in de meeste gevallen tegenviel. De grootste moeilijkheid voor eeh systeem koopen buiten de tegenwoordigheid van het artl kei schuilt dan ook in hoofdzaak in de buitenge woon uiteenloopende kwaliteit der aangevoerd) vischsoorten, wat niet alleen geldt voor d,e ver schillende schepen met hun uiteenloopende vil- scherijen en aantallen reisdagen, doch zeifs van een en hetzelfde schip kan de kwaliteit "zóo uit een en zoo dooreen loopen, dat het uijaen op een zekere partij dikwijls een slag in de lucht is. omdat men niet precies weet, waarop men mijn' en kwaliteit een eerste eisch van de handelarei is. Tot nader overleg is de proefneming voorloo pig een dag opgeschort. Op zichzelf beschouwd is dit te betreuren, naü we meenen. Niet omdat wij willen cordeelcn ovtl de vele moeilijkheden aan den verschcn visch. handel verbonden en de groote problemen, 4|e met elk stelsel van verkoop gepaard gaan el zullen blijven gaan, dcreh omdat, evenmin als cél zwaluw een zomer maakt, één proefdag, zelfs was ze nog een mislukking, volkomen een ob jectieve beschouwing over een nieuw, systeem kan geven, waarvan men vooruit weet, dat vele en groote bezwaren aan zullen kleven. De vraag dient ernstig onder de oogen gezien te wor den of de bezwaren van een nieuw systeem groo ter en ernstiger zijn, dan die, welke het oud systeem veroordeelden. In dat geval toch zou he onverantwoordëlijk zijn van systeem te verande ren. Doch om een nieuw systeem te veroordeelen omdat één proef onder ongunstige omstandighe den genomen niet als geslaagd of algemeen slaagd te beschouwen is, lijkt ons toch wel wfl voorbarig en zooals wij boven reeds in het kor hebben medegedeeld, waren Dinsdagmorgen de omstandigheden voor toepassing van het 1 nieuw» systeem niet gunstig. Wel gunstig was het aunfd

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2