Oude Tijdschriften Spaar- en Voorschotbank Boaz Witte Kruis Nederlandsche Roode Kruis Voor net uitgevoerd Drukwerk 13 HET ADRES N.V, Drukkerij Sinjewel, IJmuiden. Nette Slaapkamer Kost- en Inwoning Naailes. BOEKHANDEL P. F. C. ROELSE. Bouwterrein binnen zijnde stoomtreilers betreft, precies tien, doch ongunstig wat de aanvoeren en de kwali teit der visch betreft. Voeg daarbij het intuïtief vooroordeel tegen over elke ingrijpende nieuwig heid en de inderdaad bewonderenswaardige rou tine en vertrouwdheid met het oude systeem, waarin men als het ware is op- en ingegroeid, dan kört geen verwondering baren, dat bij den jjeringsten of soms ernstiger tegenslag in handels zaken, deze tegenslag uitsluitend aan het nieuwe systeem wordt geweten. Er geldt te IJmuiden een ongeschreven wet, die luidt: De handel laat zich niet dwingen". Iéder systeem, dat de handel te groote belem meringen zou opleggen, hetzij voor ontplooiing hetzij in het geweldig vlug tempo, waarin ze zich hier beweegt, is schadelijk voor het bedrijf in het algemeen. Doch als men breken wil met een sy- jteem, dat door nagenoeg allen, als niet meer j aanpassend aan een zoo reusachtig bedrijf, wordt becritiseerd, dan is een zeer welwillende hou ding tegenover den proef voor een nieuw systeem, dat niet minder moeilijkheden te overwinnen zal geven een eerste eisch. Ook voor de reederiji is het systeem geheel nieuw en het was voor hen evenmin met eenige zekerheid te zeggen of de proef voor hen voor- dan wel nadeel zou opleve ren. Toch hebben zij loyaal medegewerkt aan de proefneming! Wordt de voortzetting van den proef voor he den gestaakt, naar we vernemen zal in een bui. lèngewone vergadering van de IJmuider Visch handelvereeniging van hedenmiddag beslist wor den of men al dan niet met den proef zal door gaan. Er zal dus wel gelegenheid komen nader op dit belangrijke gebeuren terug te komen. Visscherijschool. Aan het jaarverslag der visscherijschool ont- leenen wij het volgende: Leermiddelen. Daar de Lichtstraal was uitge vallen en slechts weinig leerlingen in de zomer- vacantie een plaatsje op een stoomtrawler had den kunnen vinden, werd, in overleg met den in specteur van het zeevaartkundig onderwijs, door |4 leerlingen onder geleide van den directeur en den leeraar de Korte een kustreis van 3 dagen met het oefeningsvaartuig Prins Hendrik gemaakt, De oude boot werd nog eens danig onderhan. den genomen, zoodat kon worden afgezien van vervanging door eèn nieuwe. Klasse A. Het aaiital leerlingen nam van 11 op 1 Januari toe tot 15 op ultimo December. Er kwamen in de wintermaanden een weinig meer jongens, die des zomers op de haring hadden ge varen. Aan dezen werd een plaats aangeboden in de speciale winter-visscherij-dag-klasse, waarvan zij echter geen gebruik wenschten te maken. Diplo ma's konden niet worden- uitgereikt. Klasse B. Aan 5 van de 8 leerlingen van het oudste jaar van den 2-jarigen cursus konden di ploma's worden uitgereikt. De toeloop voor den nieuwen cursus was minder dan over 1924. Op ultimo December telden de beide klassen samen 13 leerlingen. Aan het onderwijs in de klasse opleiding of vóóropleiding voor de rijks-examens van het dek personeel namen in totaal 21 leerlingen deel; 2 verlieten de school tijdelijk, om meer zeedagen te gaan halen; 1 deed examen voor schipper op een stoomzeevisschersvaartuig en slaagde; 2 anderen deden, welwillend door eenige leden van het on derwijzend personeel geholpen in vrijen tijd en Tacantie, met zeer goeden uitslag examen voor ^stuurman gro.ote vaart. In de klasse speciaal voor visscherij opleiding waren op 31 December twee leerlingen, het ove rig deel der klasse B III telde 15 leerlingen. Klasse C. De gemiddelde sterkte der avond klassen bedroeg 82 leerlingen, die der dagklasse, in het bijzonder voor opleiding machine-kamer- nèrsoneel voor het stoomvisscherijbedrijf 10 leer- iirigen. Eèn leerling deed met goed gevolg examen voor machinist op een zeevisschersvaartuig. Op ultimo December was de totale sterkte der klas sen 41 leerlingen. Klasse D. Deze klasse werd niet of slecht bezocht. De uren werden gebezigd ten nutte van een vervolgklasse C. Gememoreerd wordt de welgeslaagde propa. ganda-avond in Thalia. In verband met vroegere besprekingen in de commissie van toezicht en verschillende uitingen van gemeenteraadsleden enr., zal de directeur in den loop van het jaar aan de cómmisise van toezicht een voorstel tot wijziging van het leerplan indienen. Zaterdag was het de laatste dag van de Eerste IJmuider Jaarbeurs. De heffing van entree hield op toen er in het geheel 1400 bezoekers de controle gepasseerd waren. De dame, die het laatste kaartje kocht ontving als souvenir van het bestuur een cadeau. Dit aantal kaarten bewijst dus dat er voor de vereeniging tot bestrijding der t.b.c, ook nog een recette van f 70 was. Daar nog niet alle verlotingen, enz. tot een goed einde waren gebracht, had de beslissing daarvan gisteren plaats, onder poiltietoezicht, Zij werd als volgt vastgesteld; In het krentenbrood waren 5999 krenten, geraden werd 5000. Het klokje stond stil te 9 uur 12, geraden werd 9 uur 10, In de flesch waren 1076 erwten, geraden werd 1080. De naam van de groote pop (Oranjeboom) was Gerda. Verjaardag van de pop 1 Februari. Naam van de blauwe pop Niesje. Naam van de pop (Sneeuwwit) Margo. Naam van het schip 's Gravenhage. Uitgeloot: Sprei no. I op 149; Sprei no. II op 38; Sprei no. Ill op 39; Wieg 90; Mandoline 97; Rijwiel 162; Borduurmachinetje 49. - Men schrijft van hier aan De Standaard: De A. R. Kiesvereeniging kwam Vrijdagavond in feestelijke jaarvergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter, den heer J. Feitsma. In zijn openingswoord herinnerde deze aan den stem busstrijd in 1925, aan de Kabinetscrisis en aan de pogingen tot oplossing, om ten slotte de aanwe zigen op te wekken tot bidden en werken, beiden onder inachtneming van den zegen van Hem, die regeert (Ps. 93). De secr., de heer H. J. Fidder, gaf in zijn jaar verslag een mooi overzicht van het vele werk in het afgeloopen verkiezingsjaar verricht. De kies vereeniging telt 120 leden. Het kasboek van den penningm., den heer G. Hamburg, sloot met een saldo van ongeveer f 20. Op voorstel van den heer Vermeulen werd een telegram verzonden aan onzen leider Colijn, waarin dank werd gebracht voor wat Z, Ex. voor ons volk heeft gedaan met de verklaring, dat de smaad, hem aangedaan, onze eere is. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Ham burg herkozen, en in de plaats van den heer S. Bos, die zich niet herkiesbaar stelde, werd geko zen de heer G. C. van Keulen. De heer N. Borneman behandelde vervolgens het onderwerp: „De A. R. partij eri de jeugd". Hij bepleitte inzonderheid de wenschelijkheid van voorlichting. Besloten werd in den volgenden winter enkele cursus-avonden te organiseeren. Er zullen dan principiëele onderwerpen, naar vast plan, worden behandeld. De heeren Borneman en Van Dalen namen op zich hiervoor een plan te ontwerpen. De heer T. van Popta besprak in een slotwoord de juist bekend geworden oplossing van de crisis, en ging daarna voor in dankzegging. Een der gas ten Saf zich nog op als lid. VELSEROORD. Accordeon-Veieeirlging „Excelsior". Alhier is opgericht bovengenoemde vereeniging onder directie van den heer B. Bakker. Reeds zijn 8 leden toegetreden. De heer Joh. P. Samshuij- zen zal als voorzitter en de heer G. Sieuwertsen als penningmeester fungeeren. De repetitiën zul len plaats hebben in „De Griffioen" van den heer B. Demmers. VELSEN. Zaterdag 13 Maart a.s. zal de afd. „Velsen' van den Bond voor Staatsp. haar jaarlijkschen feestavond geven. De directie der Papierfabrieken heeft daarvoor welwillend afgestaan het gebouw Concordia te Wijkeroog. De Tooneelvereeniging Concordia" zal daarbij medewerking verleenen door de opvoering van het kluchtspel „De Spaansche Vlieg". - Maandag viel van een vrachtauto op den Wijkerstraatweg een kist met, gelukkig leege, flesschen. Het brekende glaswerk maakte zooveel geraas, dat alle in de nabijheid wonende menschen naar buiten vlogen, om te zien wat daar nu toch wel gebeurde. De schade was gelukkig niet groot. De chauffeur leende een bezem en veegde alles weer netjes aan. SANTPOORT. - Maandagmiddag om kwart over drie reed de heer C. S. Honings van hier in zijn luxe auto met matigen gang op den Zeeweg te Driehuis, alwaar eenige kinderen speelden. De heer H. gaf voldoende signalen, doch desondanks wilde de 5-jarige G. Massink toch nog den weg over ste ken. De heer H. remde uit alle macht, doch het kind werd door de radiateur ter aarde geworpen en kreeg beide wielen over het lichaam. De heer Aardenburg, die juist passeerde, bracht het knaapje, dat bij zijn grootouders logeerde, in huis, alwaar de agent van politie Bakker een nood verband legde. De heer H. haalde per auto Dr. de Weert, die oogenblikkelijke overbrenging naar het St.-Eli- sabeths-gasthuis te Haarlem noodig oordeeld- alwaar het kind is overleden. Het bijzonder tragische van het geval is wel, dat de ongelukkige kleine bij zijn grootouders logeerde. VISSCHERIJ. De toestand der kustvisscherij in Januari. Naar de afdeeling Visscherijen van het De[ tement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ons mededeelt, werd de kustvisscherij in de maand Januari ernstig belemmerd door vorst en ijsgang. In den Dollart en de Lauwerzee, het Noordelijk deel der Zuiderzee en de Zuidhollandsche stroo men en zeegaten werd de visscherij minder druk uitgeoefend dan verleden jaar Januari. De geldelijke uitkomsten der visscherij in den Dollart en de Lauwerzee, de Zuiderzee en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten waren minder goed dan in Januari van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in den Dollart en de Lauwerzee 13,655 K.G. en f 275 (159,815 K.G. en f 2896 in Januari van het vorige jaar), in de Zuiderzee 861,529 K.G. en f 81,289 (2,313,995 K.G. en f 179,506 in Januari 1925), in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 229,576 K.G. en f 18,386 (verleden jaar Januari 464,987 K.G. en f 18,415). Uit Zeeland werden verzonden 1,977,800 oesters ter waarde van f 215.910 en 3.682.200 K.G. mos selen ter waarde van f 49,010 (verleden jaar Januari 3,242,600 oesters ter waarde van f 293,760 en 4,531,700 K.G. mosselen ter waarde van f 71,460). In de Zuiderzee leverde de haringvisscherij met reepnetten en wonderkuil slechts geringe vangsten op. Echter werd in den aanvang der maand met den wonderkuil tamelijk veel halve haring z.g. sprot gevangen. De spieringvisscherij had met alle vischtuigen een onbevredigend verloop door de kleine vangsten. De botvisscherij werd nog slechts door enkele staande-netvisschers "uitge oefend; ook hiervan waren de vangsten zeer klein. De garnalenvisscherij in de Zuiderzee werd slechts door enkele Hardewijker visschers met ongunstig resultaat uitgeoefend. In het Marsdiep had de garnalenvisscherij in het begin der maand een bevredigend verloop, In den aanvang der maand werden in de fuiken op het Pampus enkele schotjes gevangen. In de Waddenzee was de visscherij op perceel mosselen van geen beteekenis, terwijl ook de visscherij op mosselen van de natuurbanken door het ongunstig weder weinig opleverde. De vis scherij op mosselen voor eendenvoeder breidde zich langzaam uit. Eenige banken werden voor deze visscherij gesloten, teneinde deze te sparen voor de visscherij op consumptiemosselen in het a.s. najaar. Er had geeii visscherij op mosselen voor bemesting plaats. De oestervisscherij op de nauurbanken had een matig verloop; wel waren er zoo goed als geen oesters te yangen, doch de me degevangen wulken brachten een hoogen prijs op De alikruikenvisscherij werd met afwisselend re sultaat voortgezet. De visscherij >-p kokhanen werd niet uitgeoefend. In de Lauwerzee werd slechts een enkele maal op mosselen gevischt. Garnalenvisscherij had de ze maand niet plaats* In den Dollart en op de Eems werd niet ge vischt. In de Zuidhollandsché slroomen leverde de spieringvisscherij met ankerkuilen en spiering drijfnetten weinig bevredigende vangsten op, doch de spiering bracht meestal nog al nooge prijzen op. In de laatste week der maand vischten de meeste ankerkuilen in het Goereesche Gat op zeebliek en maakten toen goede vangsten. De ge schubde zeebliek werd naar Noord-Holland ver voerd en aldaar gebezigd voor eendenvoeder. Voorts werd in den Nieuwen Waterweg nog met 1 groote en 2 kleine kuilen gevischt, voornamelijk op haring en toten, doch ook deze visscherij was weinig loonend. De uitkomsten der garnalenvis scherij in de Zuidhollandsche zeegaten ook bene den het middelmatige. Door den storm is hedennacht het motor- visschersscheepje IJ.M. 302, dat aan de toeristen steiger gemeerd lag, losgeslagen. Het is eerst te gen een der dukdalven aangevaren en daarna in de buitenhaven, bij de loodsboot, gezonken. Twee menschen, die aan boord waren, kwamen met moeite van het zinkende vaartuig. Morgen wordt aan de hoogovens verwacht het s.s. Saverne, met erts, uit Nantes, Door den storm zijn weer verschillende sche pen verhinderd uit te varen. Niet alleen die van Amsterdam komen, maar ook het s.s. Saint Eno- gad, van de hoogovens, dat gisteren reisvaardig was, moest blijven liggen. Hedenmorgen was het water geruimen tijd bo ven het schutpeil der sluizen. Het uitgaande stoomschip St. Enogat heeft vastgemaakt wegens slecht weer. In de week van 1 tot 8 Maart 1926 zijn te IJmuiden uit zee binnen gekomen 41 stoomsche pen en 1 zeelichter en naar zee vertrokken 55 stoomschepen en 2 zeelichters. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Verhooging Fransche Invoerrechten. Op het Secretariaat der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, Kruis weg 70, ligt ter inzage de tekst van het door de Fransche regeering ingediende wetsontwerp tot verhooging der invoerrechten, benevens een re sumé van de memorie van toelichting daarop. Rijkstelefoonnet IJmuiden. Nieuwe aansluitingen. 2208 Silngs, N., Brandstoffenh., Melklaan 98, Wijkeroog. 221 Jonker, J. H., Scheepsschilder, Zeeweg 63 D, Velseroord. 314 Pastorie R.-K., Driehuis. WATERSTAND IJMUIDEN. NIEUWE UITGAVEN. Het GeïII. Gemeenteblad, directeur-uitgever H. C. Pons te 's Gravenhage, heeft in het Februari- n.r' c*e." v°léenden inhoud: Amstelodamiana; De financiëele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten; Gouda; De Wijnhuistoren en het Wijnhuis te Zutphen; Noordhollandsche Kasteelen en Buitenplaatsen in de 18e eeuw; Gemeente' pens van Groningen. Handelsoverzicht Nederland-België, orgaan der Ned. Kamer van Koophandel in België. Inhoud van het Januari-nr.: Algemeen Gedeelte; Contributie. Nieuw Leden. Berichten uit België: Goederen, die bij invoer in België vergezeld moeten zijn van een certifi caat van oorsprong. Spoorwegtariefverhooging. Belasting verhooging. Vraag en Aanbod. De klein-veeteelt. Van dit tijdschrift, uitgave van de N.V. Drukkerij- en Uitgevers Mij. De Vlijt te Arnhem, o'ntvingen wij het nr. van 18 Februari. Het is weer rijk geïllustreerd en bevat tal van ar tikelen, die leerzaam zijn voor pluimveehouders. De Koopvaardij-Officier. Wij onvingen het Fe- bruari-nr. van dit blad, dat orgaan is van de Ver eeniging van officieren ter koopvaardij, kantoor West-Kruiskade 10 B, Rotterdam. Het blad bevat belangrijke artikelen, o.a. over het overladen van koopvaardijschepen. Nijverheid en Handel, Maandblad van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, Het Februari-nr. bevat: Uit de Ka- r; Wetgeving; Vereeniging Het Buitenland; De Jaarbeurs en haar waarde voor den handel; Con centratie in de Nederlandsche Werkgeverswe reld enz, Nutswerk, het orgaan van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, heeft in het Januari-nr. een interes sante serie artikelen, n.l. Nutslezingen, wat met de Nutslezingen beoogd wordt, door A, Alt, An toinette van Dijk, Fredy Faber-Groneman, Ds. A. Klaver; Nelly Menagé Challa; Ds. J. J. van Meurs; Dr. K. J. Proost, Dr. P. H. Ritter Jr.; Dr. W. G. N. v. d. Sleen en Ds. P. v. d. Veer, ver lucht met portretten van de schrijvers. Denken en Leven. Wij ontvingen ter recensie het eerste nr. van het nieuwe wijsgeerige tijd schrift Denken en Leven. Uit het woord der redactie blijkt dat dit tijd schrift een voorscholing wil zijn voor geschool de wijsbegeerte, maar in den geest van Hegel en Bolland. Dit nr. bevat de volgende artikelen: Voorbereiding tot het wijsgeerig denken" door prof. ir. J. G. Wattjes; „Wereld- en Levensbe schouwingen en hare verlegenheden" door J. Flentge; „Geloof en Ongeloof" door Dr. W. A. v. d. Vet en „De beteekenis der kunstwerken" door prof. ir, J. G. Wattjes. SCHEEPVAART. IJmuiden. Aangekomen 6 Maart: Vigra, st., Haugesund, haring, visschershaven; 7 Maart: Trito, st., Belfast, Hoogovens, om ijzer te laden; St. Eno gat, st,, Nantes, ijzererts, Hoogovens. Vertrokken 8 Maart: Trito, st., Amsterdam; Vigra, st,, Nooryyegen. POLITIERAPPORT. WIJKEROOG. Maandagmiddag werd alhier een 12-jarige jongen aangetroffen, die verdwaald was. De knaap was heel van fort Veldhuis bij Uitgeest komen loopen. De politie bracht hem naar Beverwijk, vanwaar hij vérder naar "zijn ouders werd ge bracht. Door dé moeder-overste van het gesticht Meerzicht werd geklaagd, dat eenige jongens uit de schutting om den tuin planken hadden inge trapt. De politie spoorde de jongens op en heeft ze ernstig onderhouden. Maart 1926 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 11 0 36 1 04 8 22 9 02 12 1 36 1 55 9 26 9 58 13 2 24 2.43 10 18 1048 14 N.M. 3.11 3 27 11 11 11.36 1.29 15 3.53 4.10 002 16 4 35 4 53 0 20 0.48 17 5.18 5 38 1 00 1 28 LAATSTE BERICHTEN. IJMUIDEN. Eerste IJmuIdr Jaarbeurs. Van bevoegde zijde wordt onze aan dacht er op gevestigd, dat onjuist is de opmerking in het verslag omtrent de jaar beurs in ons blad van Zaterdag j I. dat door den secretaris vergeten zou zijn een afschrift der verleende vergunning, aan den commissaris te zenden VELSEROORD. Ds J. C. Helders, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Oroesbeek, voor dien alhier, heeft om gezondheidsredenen tegen II April eervol ontslag uit zijn ambt gevraagd. VELSEN. Oistermorgen om 9 uur had te Velsen, op den hoek der Driehuiztrkerkweg een aanrijding plaats. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden werd de 57-jarige colporteur L., die op de fiets reed, aangereden door de autobus „Kennemer- land", van den heer Mastenbroek uit Schoten. De man brak een schouderblad en werd naar zijn woning vervoerd, waar men zou onderzoeken of opneming in een ziekenhuis noodzakelijk was. De fiets is geheel vernield. De chauffeur van de bus treft geen schuld. R.K. Kiesvereeniging In den Provincialen Kieskring Velsen. De Jaarvergadering van bovengenoemde Kiesvereeniging wordt gehouden op Zater dag 20 Maart, des namiddags 3 uur, in het gebouw „Sint Bavo" te Haarlem. De agenda vermeldt1. Opening. Mede- deelingen. 2. Notulen vorige jaarvergade ring. 3. Jaarverslag van den secretaris. 4. Jaarverslag van den penningmeester. Benoeming Commissie volgens art. 7 der Statuten. 6. Vaststelling der coniributie. Verkiezing bestuurslid voor Dee] I. 8. Rondvraag. Sluiting. N. Hl Ct. Dankbetuiging. Ondergetekenden betuigen hun hirlelijlten denk voor de vele be wijzen van deelneming ontvangen bij de ziekte en het overlijden van hunne geliefde moeder, behuwd groot- en overgrootmoeder, mej. Wed. N. H. Edcius-Sluls. Uit aller naam N. H. EDCiUS en Echtgenoote. IJmuiden, 10 Maart 1926. AFD. IJMUIDEN. ALOBMEBMB VERGADERING op Vrijdag 12 Maart a s. des avonds Ie 8 uur in Motel „Nummer Een". Agenda STATUTENWIJZIOINO. Het Bestuur. OEVRAAGD net Dagmeisje in burgergezin zonder kinderen. Lumeijstriat 2, Velseroord. afd. Vetsen. LEDENVERGADERING op Don derdag 18 Maart 's avonds 8.30 in het Kon. Willemshuis te IJmuiden. 1. Opening. 2. Notulen en ingekomen stukken. 3. Jaarverslag secretaris. 4. Jaarverslag penningmeester en rapport comm. nazien der boeken. 5. Begrooting 1927. 6. Rondvraag. 7 Sluiting. GEVRAAGD. Mevrouw K. Dekker, Velserduiner- buurtweg 202, vraagt een net Dagmeisje van 8- 4 uur. Aanmelding na 7 uur Kindermeisje Een beschaafd Meisje gevraagd, niet beneden 16 jaar, bij kinderen, kunnende verstellen en stoppen. Brieven onder no. 2732, bureau van dit blad. Nette Dienstbode gevraagd, voor dag en nacht, v. g. g. v., met hulp van werkster. Br. onder no. 2733, bureau van dit blad. Voor netto Meisjes die het naaien goed willen leeren is er gelegenheid eiken dag, 's mid dags of 's avonds. Adres: Enschedéitraat 42boven. Aankomende Meisjes OEVRAAGD, spoorgetd vrij, bij Jan Klauwers Zoon, „Hoek en Vaart", SANTPOORT. Net Loopjongen GEVRAAOD, 14 A 15 jaar, bij E. J. Nieuwenhuis, Kruidenier, Hage- lingerweg O 51, Santpoort. Sextant TE KOOP AANQEBODEN, zoo goed alt nieuw, met certificaat. Adres: J. VAN STRIEN, Kon. Wilhelminakade 55. TE HUUR. Adres bureau van dit blad. 34 aangeboden, met vrije Kamers, voor net persoon. Adres bur. v. d. blad. 34 TE HUUR GEVRAAOD met Juni of juli een nette Woning. liefst benedenhuis, op goeden stand. Br. L. P. aan het bureau van dit blad. Woningruil. Bovenhuis Oranjestraat in ruil ge vraagd voor benedenhuis in Oud of Nieuw IJmuiden, huurprijs circa 6 A 7 gulden. Br. onder no. 2731, bureau van dit blad. 34 Er kunnen nog eenige nette leer lingen geplaatst worden. Mej. DE HOOO, Bloemsiraat 79. van de jaargangen 1922, 1923 en 1924 worden door ons opgeruimd (A 1, 2 en 3 gulden per jaargang), o.a. l'lllustration, Oraphic, lil. Zeitung, Sketch, Punch, Flleg. Blatter, Oeogr. MagPrins, Panorama, Wereld- Kroniek, Het Leven, Buiten, Op de Hoogte, Oids, N. Oids, Elsevier, Qr. Nederland, Vrouw e. h. Huis, Holl. Lelie, enz. enz. Belanghebbenden worden verzocht zich spoedig te willen melden in den in perceelen te koop aan de Mar conistraat, Verl. Snelliusstraat en Roemerstraat. Eigendom van de Oeref. Kerk alhier. Te bevragen: Middenhavenstraat 39, Tel. 313; Bik- en Arnoldkade 27, Tel. 496; Visseringstraat 6, Tel. 85. 34 TIMMERMAN, METSELAAR I—1 EN AANNEMER I—I WILLEM BARENDSZSTRAAT 16 TELEFOON No. 467. Coöperatieve Gevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 47 Raad van Toezicht: F. J. H. Schneiders, Mr. A. W. Hellen», A. de Wit, F. H. Luchsinger Rechtskundig Adviseur, Mr. A. W. Hellema. Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen een rente van 4 pCt. in 'I jaar, voor een jaar vast 4'/a pCt, De bank is geopend: Eiken Maandagen Donderdag van 7-9 uur n.m.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3