FLORA - BIOSCOOP It Licht Ét Verdwean Tijdschriften en Couranten Gelll. Zondagsblad Boekhandel P. F. C. MOELSE. YELSEIIOORD. is BIOSCOOPVOORSTELLING De Trots der P «aiomars. Wereldnieuws. Abonnementen 11 Advertentiën BOEKHANDEL P.F.C, MOELSE, Sjjk - en geen geld 85 ct. per3mnd. franco per pos*; Onze Ulustratie Keeft stelliK zoo veel fraaie verhalen, foto's, teeke- nlruren enz. als elke andere illustratie, maar, ls VEEL GOEDKOOPER. Voor wie met zijn tijd wil medesaan is een Illustratie tegenwoordig even onmisbaar al9 een courant. De abonne» mentsDrijs is voor nle< mand een bezwaar. Men afconneere zich en vrage proefnummer aan bij de Adminïstr. van deze courant. Afzonderlijke nummers ter kennli- making 71/, cf. te bekomen in den ZATERDAO 13 en ZONDAG 14 MAART 1526 's AVONDS 8.15 UUR Als Hoofdnummer: Groot rcmantisch drama naar het wereldberoemde boek van RUDYARD. 7 Aden. Deze film werd uitgezocht door I het „Tuschinski-Theater te Amsterdtm vcor bel jubileum van I het één-jarig beslaan en draaide 14 achtereenvolgende drgen met uitverkochte zalen. Als 2e Hoofdnummer Paramounifiim in 4 aden. Zondagmiddagvoorstelling 5 uur. Explicatie van Chr. Speenhoff. op en voor alle worden aangenomen zonder prijsverhooging in den (THE AMAZING QUEST) Uit het Engelseh door PHILIPS OPPENHEIM Vertaling van Mevr. M. J. Landré-Tollenaar, 34 Zonder een ooigenblik te aarzelen nam Bliss de invitatie aan. Toen ze zaten, gaf de jonge man zijn kaartje aan Bliss en na verloop van korten tijd nam het gesprek een meer. vertrouwelijke wen ding. Be naam van den jongen man was 'Sturgess, zijn vader had een fa briek van 'tricot-goederen in tihe Mid lands; hij 'was voor zaken in Londen en daar er toevallig een groote voetbal match in het Crystal Pal-age was, had hij meteen van de gelegenheid geprofi leerd om die bij te wonen. Hij was heel zelden,,in Londen geweest, maar wilde de stad graag leeren kennen. Zonder eenige aarzeling nam hij de invitatie van Bliss aan, om samen ergens te gaan so u pe eren. Zooals gewoonlijk het geval is met buitenlui, die voor een paar dagen in stad zijn, was hij gedurende den raoal- l ijd heel druk en luidruchtig. Maar toen do lichten één voor één werden uitge draaid, begon hij zijn opgewektheid te verliezen. „Ik vind Londen een vervelende stad," viel hij uit, „na half een is er niets meer te doen. Dan rnoet u in Pa rijs komen! Kent u Parijs?" „Ja, ik ben er een of tweemaal ge weest," vertelde Bliss hem. ,,'t 1$ e? verduiveld' leuk, maar Londen is ook zoo kwaad niet, als je den weg maar weet." „Maar hoe kan je nu van iemand, die maar één keer per maand in Londen komt, verwachten, dat hij den weg weet," mompelde de jonge man., „Wel, waar zoudt u zin in hebben?" vroeg Bliss. „Zoudt u zin hebben om naar een gemengde bridge-club te gaan, waar eiken avond een paar verduiveld mooie vrouwen komen spelen. Zelfs als u geen kaart speelt, is het toch wel ge- noegelijk om er eens rond te kijken; in elk geval kunnen we er wat te drinken krijgen." „Graag", stemde de jonge man en thousiast toe. „Ik heb wel eens 't een en ander over dat soort clubs gelezen." „Veel te gemakkelijk," zeide Bliss zachtjes tegen zichzelf. De bridge-club was voor Bliss zelf ook een verrassing. Ze werden ontvangen door een zeer deftig uitziend, eenvoudig gekleed portier, die hen naar binnf n geleidde, waar een nog deftiger uitzien de major-domo, die Bliss, tot diens niet geringe verbazing, met de beleefde fa- milairiteit van een ouden bekende be groette, don nieuwen gast het vreem- delingenboek voorlegde, met het ver zoek om daarin voluit zijn naam te schrijven. De speelkamer maakte een deftigen indruk met haar sobere tinten en een voudige meubelen. Toen de beide jonge mannen binnenkwamen, waren er vier tafeltjes bezet. Bij een van de tafeltjes zat als toeschouwster een elegante, in 't zwart gekleede vrouw, die Bliss toen hij naderbij kwam, de hand toestak. „Komt u 'hier bij me zitten, mr. John son, «dan kunnen.we wat praten," zeide zij, „wilt u uw vriend even voorstel len?" Gelukkig herinnerde Bliss zich op dat oogenhlik, dat mr. Fancourt hem dien morgen over een mrs. Fortescue had gesproken, en terwijl hij 'zichzelf inwendig feliciteerde met zijn goed ge heugen, stelde hij mr. Sturgess voor. In 't eerst was de jonge man weer eenigszins gereserveerd, maar 't duurde niet lang of mrs. Fortescue, die buiten gewoon vriendelijk tegen hem was, had hem volkomen op zijn gemak gesteld. „Heeft u lust om te spelen?" vroeg Bliss aan zijn nieuwen vriend'. „Ja, graag", antwoordde Sturgess. „Speelt u mee?" vroeg hij toen, zich tot mrs. Fortescue wendende, die glim lachend van neen schudde. „Ik heb vanavond niet veel lust", legde ze uit. „Ik b'en vandaag naar de courses geweest, en dan heb ik 's avonds altijd hoofdpijn. Maar als u zin heeft om te spelen, gaat u dan gerust uw gang.' „Ik wil heel graag", verklaarde de jonge man. „Maar dan alsjeblieft niet zoo'n tam spelletje." „We spelen hier nooit hoog", zeide mrs. Fortescue, terwijl ze zich iets tot haar nieuwen bekende overboog, „en, tenzij u een heel sterke speler bent, zou ik u niet aanraden, om hooiger te gaan dan de speelvoorschriften van de club zijn. U moet rekening ermee houden, dat het 'hier bijna allemaal heel sterke spelers zijn, die eikaars methoden door en door kennen." Mr. Sturgess keek haar een oogen hlik onzeker aan, het leek wel, of «dit antwoord iets inhield, dat hij niet ver wacht had. „Vanavond, aan 't souper" heb ik te gen onzen vriend'hier, mr. Johnson, ge zegd, dat ik van de speelgelegenheden in Londen heel weinig af weet," zeide hij toen. „Ik kom van Leicester-shire. Als het mogelijk is, zou ik dolgraag eens een echte speel club zien, ik bedoel een club, waar baccarat en zoo gespeeld wordt. Je leest er zooveel van in de kranten, maar tot dusver is het me nog noodt gelukt, iemand te ontmoeten, die me in zoo'n gelegenheid zou kunnen in troduce er en." Mrs. Fortescue keek eenigszins ver veeld een anderen kant op. „Ik voor mij geloof, dat die dingen meer in de verbeelding van de he er en journalisten staan," zeide ze toen lang zaam. „Hallo Jimmy, heb je zin in een robber?" Terwijl ze sprak, was mr. Fancourt het zaaltje binnen gekomen; bij haar woorden bleef hij eerst even staan en kwam toen langzaam haar kant op. „Ik heb niet veel zin," zeide hij toen. terwijl hij Bliss nonchalant goeden dag toeknikte. „Maar als jullie een vierden man noodig hebben, wil ik wel meespe len." Toen Bli'ss zijn nieuwen vriend uit Leicester-shire voorstelde, viel het. hem op, dat Mr. Fancourt niet bepaald voor komend was. „Mr. Sturgess voelt niet veel voor bridge", zeide Bliss. „Hij wil liever bac carat of zoo iets spelen." Mr. Fancourt keek den jongen man 'eens aan en glimlachte even. „Uw vriend heeft zeker al dien not sens 'gelezen, die in den laatste»' tij door de kranten wordt rondgestrooi over geheime baccarat clubs en-zoo voort. Ik voor mij geloof niet, dat zulfa sluhs hier in Londen bestaan. Ik kei heel wat menschen, die veel van spelei houden, maar tot dusver heeft nieman er mij ooit over gesproken. Wel gelo( ik, dat er in Brighton een is. Maar mi: schien heeft uw vriend zin in een rol ber Auction Bridge, maar dan niet hof ger dan een halve stuiver per punt." „Dat is een kapitaal idee," viel m Sturgess hem levendig in de rede. ,,'f# in elk geval beter dan niets doen". Met hun vieren gingen ze aan eer leegstaand tafeltje zitten. De eerste roti ber werd door Bliss en mr. Fan-court die partners waren, verloren. Daarin speelden ze nog eens en nu met het om gekeerde resultaat. Langzamerhand be gon mr. Sturgess, die zijn gedachte! blijkbaar niet goed bij het spel kon be palen, teekenen van ongeduld te vertoo nen. Voortdurend keek hij de kamtf rond. „Wordt er nu werkelijk aan geen vat die tafeltjes hooger gespeeld?" vroe hij eindelijk. Mr. Fancourt schudde van neen. „We gaan niet hooger dan een pe: ny", antwoordde hij, „u moet bed'eij ken, dat we geen van allen gefortuneefl zijn." „Hoe denkt u over een spelletje po ker?" opperde mr. Sturgess. Gedecideerd schudde mr. Fancouï van neen. Wordt vervolgd.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 8