IJ. V. V. STORMVOGELS S. V. IJ. Kampioecs-Competitie N. V. B. STORMVOGELS—ENSCHEDE. Zondag a.s. zal op het Stormvogels- terrein de eerste wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland worden ge speeld. De Oostelijke kampioen Ensche dé komt alsdan hier op bezoek. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Voor Zaterdag as. is vastgesteld: S. V. IJ. I—ULYSSES I 3 uur n.m. Voor het tweede elftal zal een vriendschappe lijke wedstrijd worden aangevraagd. Op de laatst gehouden bestuursvergadering werd de heer J. d. Krijger, Planciusstraat te Vel- seroord als secretaris gekozen, zulks in verband met het bedanken van J. v. Gelder als secretaris, die op bovengenoemde vergadering gekozen werd als algemeen adjunct. De heer C. Ketting werd als penningmeester gekozen in de plaats van P. Schager. De heer K. Spijker werd in zijn luuctie als voorzitter gehandhaafd. Kampioenschappen N. H. A. B. A.s. Zondag zullen alhier Veldloop-kampioen schappen worden gehouden door den N. H. A. B, Aan de Gymnastiek- en Athletiek-Vereeniging „Olympia" is de regeling van deze wedstrijden opgedragen. De wedstrijden zullen plaats hebben in het duin in de omgeving van de Visscherij- school, welwillend hiervoor afgestaan door den Weled.Geb. Heer Jhr. Boreel v. Hogelanden. Üok de heer Directeur der Visscherijschool heeft hier voor zijne medewerking verleend, door gelegen heid te geven voor het verkleeden der loopers. VOOR DEN RAAD. Gas voor klem-industrie. B. en W. deelen den raad mede van de com missie voor gas en water een schrijven te hebben ontvangen, waarin wordt voorgesteld om, onder uittrekking van het raadsbesluit van 12 Januari jl., waarbij de gasprijs werd vastgesteld oor in dustrieel gebruik en voor verwarming van groote en gemeentegebouwen, om deze prijzen vast te stellen van het gas voor klein-induStrie en ver warming en wel voor 12400 M3 5 cent per M3 en verder per 1200 M3 weer telkens 0.2 cent per M3 minder, tot 10800 M3 en daarboven 3.4 cent per M3. Voorts dat B. en W. bevoegd zijn voor de le vering van meer dan 12000 M3 per jaar afzon derlijke overeenkomsten aan te gaan, waarvan in elk geval mededeeling wordt gedaan aan den raad. B. en W. zeggen zich hiermede te kunnen ver. eenigen en stellen voor aldus te besluiten. Voorts stelt dezelfde commissie -voor om de verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van water door het waterleidingbedrijf, zoodanig te wijzigen, dat het tarief van 18 cent per M3 voor water, dat tengevolge van niet door moedwil of grove onachtzaamheid veroorzaakte lekkage is verloren geraakt, te wijzigen in 5 cent per M3, welk cijfer ongeveer aangeeft den kost prijs van het water in het reservoir. Voorts dat B. en W. in bijzondere gevallen bevoegd zijn, al- geheele ontheffing te verleenen. Tenslotte geeft de commissie in overweging het adres van B. v. d. Vossen om kwijtschelding van betaling voor verloren gegaan water in han den der commissie te stellen ter afdoening. B. en W. stellen voor dienovereenkomstig te besluiten. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. 25-Jarig jubileum J. Falk. t Is heden feest in de Ned. Herv. Gemeente,, alhier. De heer J. Falk herdenkt heden zijn 25- jarig' jubileum als organist in die gemeente en men heeft reden om dat feestelijk te herdenken. Immers, langer dan een der andere kerkelijke ambtsdragers en dienaren vervuld de heer Falk deze bediening. En de wijze waarop die veivuld wordt is zeer zeker boven alle lof verheven. Zoo wel door de wijding die daarvan uitgaat als door de kunst, die daarbij nooit veracht wordt, behoort het orgelspel in die kerk tot de onmisbare hulp middelen. Waarbij komt dat, in tegenstelling met wat elders veel voorkomt, hier nog nimmer een dienst in de kerk was, hoe onbeteekeneud ook of de heer Falk was ter plaatse, of, bij ontstente nis, zijn zoon. Wie bovendien nog terugdenkt aan de muzikale wijdingsuren, die voorheen wel in die kerk hebben plaatsgevonden, weet bovendien dat deze organist de toewijding en de gaven be zit, om alleen door zijn instrument, een gods dienstoefening te leiden. Wat we hier boven schreven zou zeker in elke kerk meer dan voldoende zijn om een organist op den dag van zijn zilveren jubileum te huldigen, doch we moeten zeggen dat het len aanzien van den heer Falk slechts een zeer klein deel van diens verdiensten omschrijft. Immers, niet zc-nder reden vergeleken we hem hier boven met ambts dragers en dienaren der gemeente, uitgaande van de gedachte dat men bij eerstgenoemden eerder denkt aan de eereambten, bij dienaren meer aan die een bezoldiging genieten. Dan denkt men zeker bij een organist aan de tweede categorie. De heer Falk behoort echter tot eerstgenoemden. Belangeloos, ja meer dan dat, gaf hij zich voor dat ambt, toen in 1901, bij dé evangelisatie in het opkomende dorp IJmuiden, hel harmonium vervangen moest worden door een kerkorgel. Sinds dien is zeer veel meer van de vermogens van den organist gevraagd. Het harmonium heeft in het gebouw v, Chr. Be langen reeds lang weer zijn oude plaats herno men, in de nieuwe kerk kwam een prachtig kerk orgel met de meest moderne inrichting, de evan- gelisatiepost werd een kerk met 2 predikanten, en des Zondagsmorgens 2 kerkdiensten. Doch de heer Falk, thans geholpen door zijn zoon, hand haaft volledig dat woord van voor 25 jaren: niet om geld, maar om der wille der verkondiging yan Gods woord, begeleidt het orgelspel den zang der gemeente. j- Zelfs beperkte hij zijn arbeid niet tot den mu- zikalen dienst. Hij diende en regeerde mede de Kerk, eerst jaren als diaken, thans reeds gerui- men tijd als ouderling. Geen wonder dat hem op dezen feestdag, die hij zelf graag onopgemerkt had doen voorbijgaan, een woord van huldiging en dank der gemeente wacht, die hoopt dat hij nog vele jaren dit ambt zal dragen. Dezen dag zelve zal dat gebeuren in den intie- men kring van den kerkeraad, doch a.s Zater dagavond, van 810 uur, zal in het gebouw voor Chr Belangen een receptie plaats vinden, waarin een meer algemeene huldiging zeker verwacht mag worden. Gistermorgen brak er een begin van brand uit in Hotel Nummer Een. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, wis echter weldra het vuur te dooven. Gisteravond had in Thalia de, door de voor- loopige huldigingscoinmisise, uitgeschreven ver gadering plaats van leden der „1J.V.V. „Storm vogels". Deze vergadering stond onder leiding van den heer Schilling, die in zijn openingswoord er op wees, dat men reeds zeer vroegtijdig begonnen is, daar de huldiging toch niet zal plaats vinden, eer de beslissing over het kampioenschap van Ne derland gevallen is. Spr. vindt echter dat men be ter te vroeg dan le laat kan beginnen en hoopt dat deze huldiging extra zal slagen daar de groote pers tot heden buitengewoon weinig notitie van het kampioenschap van Stormvogels nam. Namens het voorloopige comité sprak hij den wensch uit, dat de samenstelling daarvan vol strekt niet van invloed zal zijn op de straks te benoemen leden van het definitieve comité. Na eenige besprekingen, waarbij de wensche- lijkheid naar voren werd gebracht dat straks, uit de autoriteiten een eere-comité gevormd zal worden, ging men, bij schriftelijke stemming, over tot het kiezen der leden van de definitieve hul digingscommissie. Het resultaat daarvan was dat gekozen werden: D. F. G. Schilling, Jac, Tellier, K. Wijnschenk, N. C. Hin, P. Mooy, Joh. de Waard, J. Miehels. J,. H. F. Grauenkamp, Jacob Keesje. Deze commissie zal nu, #B£f vrij mandaat, de huldiging voorbereiden. De vischafslag te IJmuiden. De voorstanders van verandering in de wijze van vischafslaan te IJmuiden, zullen zich niet neerleggen bij de mislukte proef van de vorige week. Men deelt ons mede, dat zij alweer een nieuwe poging voorbereiden, om te komen tpt een electriseh mijntoestel. In verband daarmede werd door een yischhandelaar gewezen op 't feit, dat geen dezer pogingen zal slagen, zoolang niet door de reederijen de aangevoerde visch, on derscheiden naar kwaliteit, aan dê markt wordt gebracht. Waarschijnlijk gaan de reeders de noodzake: lijkheid hiervan inzien, want gistermorgen was de vangst van een der stoomtreilers op deze wij ze gesorteerd. Wellicht zal de nieuwe poging dus in deze richting gaan. De Staatscourant bevat de statuten van de N.V. Visch-Import en Export Mij. Eureka (Fish Import and Export Company Eureka) alhier. Gemeentepolitiek. De Federatie Velsen der S. D. A. P. had Maan dagavond in de kleine zaal van Thalia een verga dering belegd, waarin de raadsleden P. F. C. Roelse en W. F. Visser spraken over „geraeente- politiek". De belangstelling hiervoor was zeer ge ring, er waren nog geen 30 menschen aanwezig, zoodat blijkbaar ook zelfs de leden der partij hiervoor geen interesse hadden. De heer Roelse zeide in zijn rede dat de soc.- dem. raadsleden het contact met de kiezers nood zakelijk aehtgn, yan ,welk contact de kiezers niet erg overtuigd blekep, .getuige de vele afwezigen. Dit onderscheidt ons, jzeiïjé .spr., ygn de burger lijke raadsleden. Voorts no.emdp spr. als tegen stelling het beginsel van winstmakerij der kapi talisten, waaruit alle vertegenwoordigers "der burgerlijke partijen leven, In dit licht bezag spr. de wethouderscrisis van dezen winter. Wij zullen echter niet uitvoerig weergeven wat de spreker en ook de heer Visser, die het in hoofdzaak over de politiek der gemeentebedrijven had, hebben gezegd, omdat dit uit de raadsverslagen voldoen de bekend mag worden geacht. Jipkele aanwezigen stelden vragen, waarop de vergadering werd gesloten. ygLSjEN, Bij de door den heef H. Voordewind, archi tect te Beverwijk, gehouden aanbesteding voor, het .bouwen van woon- en winkelhuizen voor re kening van de heeren A. v. Zadel en Gebr. Post, alhier, was de heer Chr de Goede, aannemer te Wijk aan Zee met f 22.000 de laagste inschrijver De gunning is echter aangehouden. Zaterdagmiddag had in de Princestraat op den hoek der Ogelwichtstraat te Wijkeroog eer aanrijding plaats, welke bijzonder goed is afge- loopen, doch die zeer ernstige geyolgen had kun nen hebben. De autobushouder V., .wonende in d( Walravenstraat aldaar, reed met zijn bus en had een defecten auto op sleeptouw. Deze auto werd bestuurd door een zwager, den ongeveer 20-ja- rigen De G., die evenwel zulk werk nog nimmer had gedaan. Hij raakte daa .ook plotseling de macht over zijn stuur kwijt, met inet gevolg, dat de auto het trottoir opreed, tegen de wpjling van den heer B, Juist op dit moment passeerde de heer H. wo nende te Velseroord, met zijn rijwiel, die door den auto omver werd gereden en er onder raakte. Nadat de auto van het trottoir was afgereden en men den heer H. hielp opstaan, bleek deze geen letsel te hebben bekomen, tenminste, na bij den heer B. een glas water te hebben gedronken kon hij zijn reis naar Velseroord te voet vervol gen, zijn rijwiel was geheel vernield. Op initiatief van de besturen der Christelij ke Scholen te Wijkeroog, Wijk aan Duin, Heems kerk en Beverwijk is alhier opgericht eene ver- eeniging tot oprichting en instandhouding van een Chr. U. L, O, school een Kopschool dus, voor de kinderen die van de genoemde schristelijke lagere scholen komen. Voorloopig traden 75 leden toe, terwijl tot bestuursleden zijn gekozen de heeren W. v. Doorn van Wijkeroog, Ds. Joh. IJzerman van Heemskerk. J. v. d. Sluis van Wijk aan Duin, P. v. Wijngaarden Pzn. en C. Dingier van Bever wijk; De bedoeling is deze school op zulk eene plaats te doen verrijzen, dat de kinderen van de naburi ge gemeenten haar even gemakkelijk kunnen be reiken als die van Beverwijk; vermoedelijk zal die dus moeten komen in de omgeving van Wes terhout. Waar thans verschillende kinderen uit de genoemde gemeenten Chr, U.L.O. Scholen in Bloemendaal, IJmuiden en Haarlem bezoeken, zal deze school zeker in een behoefte voorzien; voorloopig wordt dan ook van verschillende zij den veel belangstelling getoond. In de week van 28 Februari6 Maart zijn in deze gemeente twee gevallen van roodvonk voorgekomen. B ouwvergunninge-n Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan de N.V. IJmuider Vischhandel H. Glastra Co., te IJmuiden en L. Stegeman te Rotter dam, tot het bouwen van 2 woningen aan de Julianakade te IJmuiden; aan M. J. Rolvink, te Velseroord, tot het bouwen van 3 woningen aan de De Ruyterstraat, aldaar; aan P. Keers, te Santpoort tot het bouwen van een smederij tol woonhuis aan den Rijksstraat weg, aldaar: aan A. van der Wal, te Velseroord, tot het verbouwen van een woonhuis tot woon-winkel- huis, aan den Zeeweg no. 18, aldaar; aan J. H. G. Scholts, te Velseroord, tot het verbouwen van een bergschuur, nabij het perceel Willebrordstraat 69, aldaar; aan H. van der Plas Dzn., te IJmuiden, tot het bouwen van 4 woningen aan de De Rijpstraat, aldaar; aan H. Kolk, te Velseroord, tot het verbouwen van een woonhuis tot woon-winkelhuis, aan den Velserduinerbuurtweg no. 126, aldaar; aan de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Ijsfabrieken in Nederland, te IJmuiden, tol het bouwen van een bergplaats en het verbouwen van de elevator-omtimmering op het dak der ijsfabriek aan de Loggerstraat, aldaar. DRIEHUIS. Donderdag is op Westerveld teraardebesteld het stoffelijk overschot van den heer H. G. Bun- neke, oud-hoofdinspecteur der gemeentelijke wa terleiding te Haarlem, wonende alhier. Vele amb tenaren der waterleiding te Haarlem waren overgekomen. Dr. A. H. Haentjes, Remon- strantsch predikant te Haarlem, herdacht den overledene en dankte tenslotte namens de familie voor de belangstelling. Zater<Jagpiiddag reed de fietsrijder W. v. d. T,, op délt Zeeweg' te Driehuis. Hij passeerde een stilstaande auto en bemerkte daardoor te laat een auto van den anderen kant komend. Door zijn terugtraprem in werk stellen, trachtte bij een aanrijding te voorkomen, doch te vergeefs, Hij bekwam vrij ernstige verwondingen en ook de fiets werd beschadigd. Per auto werd de aan- geredene do,or den geen schuld hebbenden chauf feur huiswaarts yprvoerd. SANTPOORT. ffet verbouwen van een smederij aan den Rijksstraatweg' (ot woonhuis, voor rekening van den heer P. Keers, is opgedragen aan den heer van Wageningen te Bentveld, De eerste aardbeien zijn Vrijdag aan de R.K. Veiling Kennemerland te Beverwijk aangebracht door den tuinder Hoenderdos alhier. Per slofje, in houdende 610 stuks, brachten ze 60 cents op. Zaterdagmiddag reed de heer W. H. v: d. M., op den Zeeweg le Driehuis in de richting Haarlem, Hij moest daar een stilstaande auto pasr seeren, waardoor hij te laat een van den anderen kant komende auto bemerkte. Door krachtig de terugrem in werking te stellen, gleed zijn fiets onderuit, zoodat èn berijder én stalen ros onder de auto kwamen. Vrij ernstig gewond werd (Ie heer v. d. M. per auto huiswaarts vervoerd. Naar men ons mededeelde, treft de chauffeur geen schuld. Tot ergernis van velen stonden al sinds tal van jaren naast de openbare school een tweetal J onbewoonbaar verklaarde woningen, waarachter ije Verbrande resten lagen, van wat eens „Klein Schoonoord" was. Nu een en ander door de ge meente' is overgenomen, heeft men allereerst de twee „bouwyaüeii piet den grond gelijk ge maakt. Als dit gedeelté van ,oet Kerkplein met het overige in overeenstemming is- gebracht, kan van een aardig geheel gesproken worden: Eenige jongens werden door de politie op het bureau onderhouden, omdat ze baldadigheden hadden gepleegd bij de verffabriek aan de Ka naalkade. Zij hadden de gazen bescherming voor een raam weggetrokken en het raamkozijn open gemaakt. Zaterdagmiddag werden weer zes autobe stuurders bekeurd, wegens overtreding der maxi mumsnelheid. Door de politie werd een motorwielrijder bekeurd, wegens het rijden zonder voorlichten en een wielrijder wegens het rijden zonder licht. Voorts werd een persoon opgeborgen wegens openbare dronkenschap. GEMENGD NIEUWS. Met ingang van Maandag j.J. j,s de prijs der melk gebracht op 15 cent per liter. AIzqo een' verlaging van 2 cent. J - Indertijd werd door de vereeniging „KonJ ninginnedag" een beker uitgeloofd, welke als wisselprijs moest dienen voor de ontmoeting tus- scljen de beide plaatselijke voetbalclubs E. G. K. en t". Waar deze ontmoetingen niet bijster in de sxü,a^k vielen, althans niet voldeden aan de verwachtingen, .zal op 31 Augustus niet meer om het klpinoo.d jtesp^ejd worden. Het ligt nu in de bedoeling binnenkort tpr'ee wedstrijden te spelen. De vereeniging, welke hef gunstigst resultaat behaalt, krijgt den beker in eigendom. Het harmonie-gezelschap „Soli Deo Gloria'' directeur de heer C. Oudendijk, trekt op 30 Mei a.$, naar het concours te Sloterdijk. Wij wenschen den b'egren veel succes. De inbrekersbendg, die den laalsten tijd Haarlem en omgeving onveilig maakt, heeft ii den nacht van Zaterdag op Zohdag" ook een be doek gebracht aan onze plaats. Door uitsnijding van £en ruit wist men zich toegang te versehaffen tot de woning van den heer H. aan den Rijks straatweg. Hfer werd f 50 buit gemaakt. Bij den heer B. waren de heerep minder gelukkig. Hiér was de buit slechts f 5. UIT HET POLITIERAPPORT. IJMUIDEN. Gisteravond is op het terrein van den sluis<- bouw achter het fort, waar de fa. de Geus v, d. Heuvel en Blankevoort werkt, een locomotief van een zandtrein op het eindpunt der rails doorgere den en o.g een meter naar omlaag gestort. Er had den geeH persoonlijke ongelukken plaats. Door C. B, ea A. J. R., kantoorbedienden, werd aangifte gedaan van de vermissing vj-n een rijwielplaatje van hun rijwielen, staande in een kantoorgebouw aan de Zuidzijde der Visschers- haven. WIJKEROOG. De woonwagenbewoner P. C. v, d. K. werd bekeurd wegens overtreding der Woonwagenwet. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is inge komen een verzoek van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, om advies uit te brengen betreffende de beëdiging van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. P. J. Bakker, IJmuiden, Vischstraat 4, als makelaar in onroerende goederen. 2. H. J. Kappers Sr., Haarlem, Schnee- voogtstraat 3 rood, als makelaar in onroerende goederen en in chir. in strumenten en verplegings artikelen. VEILIGHEID EN GEZONDHEID. Voetgangers, opgelet! Wilt Gij een rijweg oversteken, denk er dan aan: Het juiste punt van oversteken te kiezen (dus niet daar. waar het rijverkeer in verschillen de richtingen door elkaar kruist). Het juiste oogenbük $f te wachten (niet pre cies voor, maar achter een voorbijgaand voertuig, bij kruispunten op het oogenbljk, dat het rijver- keer in dezelfde richting, als U gaat, in beweging Is)- Goed uit te kijken. Betreedt niet gedachte loos van het trottoir den rijweg. Den koristen weg te kiezen, dus haaks den rij- wgg te kruisen. gEZ£NDHEIDSRAAD. Ondeugdelijke eet- en drinkwaren. Sedert 1920 zijn de bepalingen van de Waren wet voor pns land in werking en wordt toezicht uitgeoefend op eet- gn drinkwaren en op enkele andere artikelen, in het belang van c|e volksge zondheid en de eerlijkheid in den handel. Ruim 130 keurmeesters gaan dagelijks rond in winkels, op markten en andere openbare verkoopplaatsen. Eet- ep drinkwaren, welke bedorven of ondeug delijk zijn, worden üpg'eschikt gemaakt voor mzn- schelijk gebruik of vernietigd. Een ieder, die gegronde klachten heeft oyef de hoedanigheid van eet- pn drinkwaren, kan dip klachten ter kennis brengen van den Directeur vSF, den Warenkeuringsdienst, die toezicht houdt in de pia^fs zijner inwoning. Deze diensten zijn gevestigd in Alkmaar, Amsterdam, Arnhem, As sen, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Enschedé, Goe§, 's Gravenhage, Groningen, Haarlem, 's FJer- togenboseh, geiden, Leeuwarden, Maastricht, Nij megen, Ro/tterdain, Ufrppht, Zutphen, Zwolle. Overtreding der bepalingen ka»7 met twee dui zend gulden boete of zes maanden hechtenis wor,: den gestraft, Toch komt nog een groot aantal over tredingen voor. I» J924 werden meer dan acht duizend partijen eet- en drinkwaren, welke be_ 4prves of ondeugdelijk waren, aan liet gefmiilf onttrokken gp werden meer dan dertien honderd personen wegens het yerffoopen van vervalschfe of ondeugdelijke eet- en drinkwaren veroordeeld tot somtijds hooge geldboeten of tot hgchfenis, in tien gevallen van egn maand of langer. Hoeveel kost dat alles wel? Hef geheele toer zicht kostte in 1924 niet meer dan een en twintig cent per inwoner Behalve dit algemeene toe?i<?ht wordt nog bijzonder toezicht gehouden op de on= schadelijkheid van vleesch en vleeschwaren door ambtenaren van den vee- en vleeschkeurings- dienst, op de zuiverheid van boter door de amb tenaren' van ge Fijkszuivel-inspectie, de boter- controle-statioris' en op de legaliteit (vetgehalte) yali door de .kaascontrole-stations. .GEZONDHEIDSRAAD. Verbreeding van den weg HaarlemVelsen. Aan de verbreeding van den weg Haarlem- VelsenAlkmaar wordt naar de Tel. meldt, druk gewerkt. Bij Haarlem zullén de slooten langs de Begraafplaats gedempt worden om giond bij den weg te kunnen trekken. Bij het Julianapark te Schoten zijn boomen geveld, om ook daar den weg te kunnen verbreeden. Het gedeelte van den weg bij het Schotensche raadhuis is teeds geas- phalteerd en pp vojdpende breedte gebracht. Het verdere gedeelte zal nu ook spoedig geasphal- teerd worden. Een nieuwe breede brug is over de Jan Gijzenvaart gelegd. Eenige huizen in de buurt van deze brug zijn onlangs gesloopt. De rij mooie, oude boomen tusschen Schoten en Santpoort zal moeten verdwijnen. Daar den weg door het dorp Santpoort zeer hooge kosten met zich zou brengen, is een nieu we weg achter het dorp Santpoort ontworpen. Deze zal dwars over den Slaperdijk loopen en even voorbij het dorp Santpoort weer op den be- staanden weg uitkomen. Daar het ook onmogelijk is den weg door Ijet ,dorp Velsen te verbreeden, bestaat het plan om ter hoogte van „Meervliet" een weg achter de huizen om te leiden naar een nieuw overzetveer, dat over het Noordzeekanaal wordt gemaakt. Dit nieuwe veer komt 100 a 150 M. ten Oosten van de bestaande ponten. Donderdag zijn eenige rechterlijke ambtenaren en deskundigen en een hoofdingenieur van den Rijks Waterstaat ter plaatse geweest om den toe stand op te nemen in verband met de noodige onteigening van gronden. De nieuwe weg zal over het Noordzeekanaal worden voortgezet om daar aan te sluiten op den nu bestaanden. Het is het plan de groote ponten over te bren gen naar den nieuwen weg. Op de plaats waar zij nu zijn, komt dan een overzetveer met een kleine los varende pont. De Rijks Waterstaat zal dit groote plan zoo spoedig mogelijk doen uitvoeren. Maandag wprdt begonnen met het asphalteeren van het gedeelte weg Overtonstraat (Schoten—rSpaarnhovenweg). WITTE KRUIS. 'Stel niet uit ltd te worden van he» Witte Kruis tot dit noodig is. Ziekte komt onverwachts, het noodlidmaat schap kost u dan f 4. Voor f 1.50 Contributie per jaar dus cent per week is men lid en heeft dan recht op kostelooze hulp van een der Wijkzusters en tevens gebruik van ver- pleegmateriaal. Opgave van lidmaatschap gelieve men te richten aan den Administrateur den heer J. Woltman, Trompstraat 103 te Velseroord. Zaanl. Zeilvereenlging „Zaandam". Het Comité der 2de Watersporttentoonstellinj deelt mede, dat door het verhuren van alle fo,' schikbare ruimte, geen nieuwe exposanten mee aangenomen kunnen worden, dat het een verblij dend teeken is voor het comité, dat reeds eci maand voor de opening alles bezet is; dat zij het evenwel betreuren, dat zij vele aat. vragers teleur moesten stellen, waaronder zee; bekend staande firma's in Watersportkringen; I dat de programma's voor de zeilwedstrijden ej enz. opgenomen zullen worden in de Luxe-T$n, toonstellingscourant, welke vanaf 22 Maart vej. krijgbaar is aan het secretariaat: Ragdhuisstraai 82, Koog a. d. Zaan; dat de officieele opening zal plaats hebben dooi den WelEd. Achtb. Heer Burgemeester yap K a, d. Zaan, op 1 April des namiddags 2 uur. Eeü crematorium? Naar de burgemeester van 's Gravenhage ij den gemeenteraad meedeelde, worden van parli. culiere zijde pogingen gedaan om te komen tol de oprichting van een crematorium hier ter stede, Werktijdenbesluit en overwerk- vergunning bij scheepsherstellingen Op de vragen van hef Kamerlid Kyfper betref, fende een vonnis van de rechtbank te Dordrecht in'zake toepassing van art. 42f van het Werkfij. denbesluit en overwerkvergunning bij s.cheeps- herstellingen antwoordt minister Slotemaker dt Bruine thans o.a., dat ingevolge het bepaalde it artikel 42, van het Werktijdenbesluit voor fabrie ken en werkplaatsen 1923 een man in fabrieket en werkplaatsen o.a. op alle dagen tusschen 6 et 10 des namiddags en langer dan 8\/n per d<$ mits giet langer dan 11 uiir pér dag én 48 uuj per week, arbeid mag verrichten aan of voor hel herstellen van schepen. In het bedoelde vonni heeft de kantonrechter te Sliedrecht aangenomes dat het herstellingswerk aan of voor scheps spoedeischend moet zijn, willen do daarvoor vp- richte handelingen onder, artikel 42 van Wgrk|ijdenbeslgit v^Hep. pn darar kanto/i-, rechter dit spoedeischend karakter in casu niel genoegzaam aangetoond achtte, werd de direc teur eener scheepswerf, waar het werken na hel in een overwerkvergunning vastgelegde eindi- gingsuur van den arbeid was geconstateerd, dopr hem yeroordeeld. Po Yerporcjppldp ging yftn dit yonn^s ip hopger beroep bij dé rechtbank te Dordrecht, met gevolg dat dit college hem ontsloeg van rechtsvervol ging. Blijkens de overwegingen van het vc plaatste de rechtbank zich op het standpunt, van artikel 42 Werktijdenbesluit gebruik maj worden gemaakt voor alle herstellingen a,a,p pen eu dus njpt, zooals $e kpntpflreoMer meendft behoeft te worden aangetoond, dat de herstellin gen spoedeischend waren. De minister kan zich met deze interpretatie ge heel vereenigen. Ontheffing van de 3e bestelling. De drierbestelHngsdlenst is op 14 Maart op al le plaatsen doorgevoerd, evenals de opheffir van de Zondagsbestelling. Uitgezonderd zijn a leen de groote plaatsen: Amsterdam, Rotterdai Den Haag, Groningen, Utrecht, alsmede Schev ningen. Het kampeer ver bod te Zandvoori Een aantal ingezetenen heeft zich thans tot G dep. Staten van Noord-Holland gewend met ve zoek, de vernietiging aan de regeering te will» voorstellen van het door den Raad aangenom; kampeerverbod. 'Wij- vernemen intusschen, dat in bevoegde kri gen vernietiging niét waarschijnlijk' gfgfrdl'ge^c omdat het raadsbesluit niet in strijd is met wet eq het middel van vernietiging strijd met het algemeen belang, slechts In uitefi gevallen wordt toégepast. Wij vernemen, dat Gedep. Staten goedkeuii hebben verleend aan het Zandvoortsche raadst sluit tot regeling van de voorwaarden in zake pachting van het strand, waartegen, gelijk weet, door eenige leden bezwaar was ingebrac Tel Duitschland eu Amerika. De buitengewoen belangrijke ften neringen van kolonel E. M, House, besten vriend! en meest vertrou\# raadsman van Wilson zijn uitgegeve Men krijgt bij bet lezen 'don indruk, <1 House eigenlijk president was. Wils heeft bijna altijd gehandeld naar zi raad en in moeilijkheden zich o( steeds tot hem gewend. Het blijkt uit die herinneringen, <1 Wilson alles gedaan beeft, pm aan oorlóg een eind te makép en ook, "4 hij tot bet uiterste gewacht beeft, vo: dat bij met Duitschland brak ep d oorlog verklaarde. Duitschland hel moedwillig den vriend tot vijanp j maakt en door den drang der genera zijn eigen nederlaag bewerkt, Terwijl Wilson bezig was met v: despogingen, kondigde Duitschla plotseling de hervatting van den onj breidelde duikbootenoorlog af. De Du sc-he gezant in de Ver. Staten had tegen gewaaschuwd, de keizer en Bel mann Hollweg waren er ook maar generaals Hindenburg, Lud(

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2