Een Boer Bijverdienste W heer Groeneveld: Klompenschooltje. heer Tusenius: Klompenschool dan, Spr. "(jat de huidige toestand tot gevolg heeft, dat esie leerlingen van onze eigen school worden den ,fOomd. Daarom vormde spr. de minderheid in van B. en W. de de een ont- ,!lege i ivordt met 155 stemmen aangenomen, ie soc.-dem. leden, behalve de heer Lan- heer Dunnebier zeide dat wat de wet toe gen wettelijk recht is. En waar de voorstan- van bijzonder onderwijs dit recht hebben, wil „jet medewerken om den voorstanders van ■.•oaar onderwijs dit recht te onthouden. j|(( voorstel van B. en W. wordt verworpen met |j stemmen. Vóór de heeren ten Broeke, Dun J;er en Handgraaf. Ij stemming komt thans het tweede, hiervoren onien advies van den commissie voor de on- itfiisiaken. Dit eêen .yvetf Qfliplaatsing van de onderwijzers J. W. K. de s^ran school h naar school d en E. Zand- iler 3Ch°0l C naar school H. i'.ieo W. stellen voor, daar aan school D nog y worden voorzien in de vacature van onder- met de acte Fransch en daar aan school ing, iJmuiden wegens daling van het aantal leer ej I j^£n een parallelklas kan vervallen, den onder- aljI^E. Zandstra van school C over te plaatsen ftnr school H tè Velseroord en den onderwijzer icllfV. K, rie Jager, die de acten Fransch L. O. en ^0. bezi't, over te plaatsen van school H naar JKJOI D. 'jje heer Landeweert vraagt of het niet beter ii datum van toelating tot het centraal leerjaar 8laten, zooals die was, n.l, met September. Spr zegt dat nu de moeilijkheden beginnen en .0nl daarvan voorbeelden, Spr vraagt of er geen ^lieven zijn om het genomen besluit ongedaan maken. Spr. vraagt of de overplaatsing geschiedt met «temming van den betrokken onderwijzer, ,int als een overplaatsing geschiedt zonder Jiodzaak, kunnen de gevolgen funest zijn. De heer Tusenius zeide dat het genomen be- ilit slechts een administratieve maatregel was, Spr. zegt dat een regeling getroffen is, waardoor Jijden overgang geen enkele der leerlingen scha de zal ondervinden. Spr. zegt dat de onderwijzer met de akten Fransch de meest geschikte persoon is. Deze wil leeèter zelf de overplaatsing niet, ofschoon de •'jat hem wel toelacht. Er kan soms echter nood raak zijn voor een overplaatsing. Het voorstel wordt goedgekeurd. Samenvoeging van twee kamertjes in de o.l. school D. Het hoofd der openbare lagere school D heeft gevraagd, een tweetal kamertjes, n.l. die van het koofd en van het personeel dezer school, samen |e voegen. Voor het houden van vergaderingen jjja beide kamertjes te klein, zoodat het ge- iBScht is, één groote kamer te maken, ia verband hiermede stellen B. en W. voor, hen tacrediet van f 250.te verleenen. De commissie van bijstand in het beheer der openbare werken adviseert gunstig, g De heer Schilling vraagt of het bij deze f 250 blijft, De heer Dunnebier: Het is geen scheiding we gens ruzie. De heer Schilling: Neen, maar er kon een poli tieagent geplaatst moeten worden. De heer Roelse zegt dat deze school heel wat lost. Het voorstel wordt goedgekeurd. Vaststelling van de over 1926 aan bijzondere scfioolbesturen te verleenen voorschotten op de vergoeding bedoeld bij art. 101 der „Lager On derwijswet 1920", zoomede van de regelen vol gens welke de uitbetaling zal plaats hebben. Daar door de aanvragers is voldaan aan de «ettelijke bepalingen stellen B. en V/. voor aan de genoemde besturen een voorschot te verlee- Kn en deze voorschotten uit te betalen kwartaals- gewijze. Goedgekeurd. Verleenen van een subsidie aan de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer. De commissie voor de Noordzeebadplaatsen van bovengenoemde vereeniging is van plan dit jaar weder een krachtige propaganda te maken voor de badplaatsen en vraagt daarvoor van deze gemeente een bijdrage van f 50. Met het oog op het belang, dat hierbij ook IJmuiden heeft, stellen B. en W. voor, deze sub sidie voor 1926 te verleenen. Goedgekeurd. Tegen de heer Vermeulen. Afwijking van de verordening betreffende de gemeentepolitie en het reglement op de uitrusting der politie. De burgemeester acht het, ter versterking van het politiecorps, gewenscht, hem de bevoegdheid Ie verleenen, klerken en schrijvers van politie, die in het bezit zijn van het diploma adspirant- inspecteur van politie, den titulairen rang van adspirant-inspecteur te verleenen en aan hen voor tekening der gemeente uniformkleeding te ver strekken, welke kleeding eigendom der gemeen te blijft. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen voor, dienovereenkomstig te besluiten. De heer Schilling stelt aanhouding voor. Aldus wordt besloten. Wijziging van de verordening, regelende de foorwaarden voor de levering van water door hei waterleidingbedrijf. De commissie voor gas en water stelt voor om de verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van water door het waterleidingbe drijf, zoodanig te wijzigen, dat het tarief van 18 cent per M3 voor water, dat tengevolge van niet door moedwil of grove onachtzaamheid veroor zaakte lekkage is verloren geraakt, te wijzigen in 5 cent per M3, welk cijfer ongeveer aangeeft den kostprijs van het water in het reservoir. Voorts dat B. en W. in bijzondere gevallen bevoegd zijn, algeheele ontheffing te verleenen. Tenslotte geeft de commissie in overweging het adres van B. v. d. Vossen om kwijtschelding van betaling voor verloren gegaan water in han den der commisise te stellen ter afdoening, B. en W. stellen voor dienovereenkomstig te besluiten. De heer Landeweert zegt dat toch zeker be doeld wordt in handen van B. en V/. ter afdoening. De Voorzitter: Natuurlijk, geboerd de commis sie. Het voorstel wordt goedgekeurd. Vaststelling van den prijs van het gas voor kleinindustrie en verwarming. B. en W, deelen den raad mede van de com missie voor gas en water een schrijven te hebben ontvangen, waarin wordt voorgesteld om, onder uittrekking van het raadsbesluit van 12 Januari jl-, waarbij de gasprijs werd vastgesteld voor in dustrieel gebruik en voor verwarming van groote on gemeentegebouwen, om deze prijzen vast te stellen van het gas voor klein-industrie en ver warming en wel voor 12400 M3 5 cent per M3 en verder per 1200 M3 weer elkens 0.2 cent per M3 minder, tot 10800 M3 en daarboven 3.4 cent per ,M8„ Voorts dat B en W. bevoegd zijn voor dc leve ring van meer dan 12000 M:; per jaar afzonder lijke overeenkomsten aan te gaan, waarvan in elk geval mededeeling wordt gedaan aan den ."tad, B. en W. zeggen zich hiermede te kunnen ver- êenigen voor aldus te besluiten. De heer Landeweert vraagt of er niet een clau sule in moet omtrent den kolenprijs. De heer Tusenius zegt dal bij een sterke stij ging van den kolenprijs ^lle tarieven verhoogd moeten worden. Bovendien zit er genoeg marge in deze prijzen, dat de kolenprijs nog wel kan stijgen. De heer Schilling: Dan kan de gasprijs nog wel wat verlaagd. 'De heer Tusenius: De aanneming van dit voor stel kan een algemeene verlaging van den gas prijs tot gevolg hebben. Spr, zegt dat door de uitnemende leiding van den vorigen wethauder en den directeur het verbruik van gas steeds is toegenomen, zoodat het gasverbruik per hoofd hier thans het hoogste is van alle gemeenten in ons land. Het voorstel wordt goedgekeurd. Regeling der jaarwedde van den commissaris van politie. B. en W. deelen mede dat de Commissaris der Koningin heeft verzocht van advies te dienen in zake het salaris van den commissaris van politie B. en W. stellen voor te berichten, dat een be zoldiging van f 5000 met 5 twee jaarlijksche ver hoogingen van f 200 tot f 6000 voor een commis saris van politie eener gemeente als Velsen niet te hoog te achten is. Enkele stemmen: Aanhouden. De heer Landeweert stemt in met het voorstel tot aanhouding. 'Spr, zou willen dat B. en. W. dan wat meer materiaal over deze zaak beschikbaar stelden, Spr. zegt dat bij de voorstellen tot wijziging van salarissen nogal eens wordt gewezen op het rap port der c vissie Raaymakers. Spr. zou gaarne gegevens rt rapport overgelegd zien. De beer -eulen zegt dat de raad dit voor stel gerust kan aannemen, daar het niets aan de zaak zal veranderen en het niemand schade zal doen, Deze salarissen worden toch niet door ons geregeld. De heer Schilling zegt dat als men zoo rede neert, B. en W, niet met voorstellen behoefden te komen. Spr. zegt dat als hij er over moest oordeelèn, hij hel salaris wilde stellen op het kleinste mini mum en daarna de vaststelling van het salaris wilde behandelen. De heer ten Broeke betreurt dat de Financicele commisise niet meerdere inlichtingen heeft ver kregen. De heer Groeneveld zegt dat als het over ver hooging van salaris gaat, men den persoon in kwestie er builen moet laten, want dit kan ook den opvolger treffen. En waar de salarissen van burgemeester en secretaris verhoogd zijn, meent spr. dat het niet aangaat den commissaris daar buiten te laten. De heer Landeweert en andere leden wenschen verdere bespreking in geheime zitting. De heer Bosman wil die dan houden aan 't be gin der volgende vergadering. Dit wordt met 8 12 stemmen verworpen. De Voorzitter stelt voor de geheime zitting aan 't eind der vergadering te houden. Goedgekeurd. Aflossing Rijksvoorschotten voor woningbouw. B. en W. stellen voor over te gaan tot aflos sing van de rijksvoorschotten, ontvangen ter ver strekking aan particulieren onder waarborg van le hypotheek voor den bouw van woningen en om daartoe een geldleening, groot f 312000 aan te gaan met de Algemeene Friesche Levensverzeke ring Mij. te Leeuwarden, tegen den koers var 991/,, en rentende 43/, Goedgekeurd, Goedkeuring van de le suppletoire begrootingen dienst 1925, van de Algemeen Burgerlijke instel ling van maatschappelijk hulpbetoon en de Roomsch Katholiek Burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon. B. en W. stellen voor, deze suppletoire begroo tingen, waarbij verhooging van de gemeentelijk* subsidie, respectievelijk met f 2440.en f 2500.— is uitgetrokken, goed te keuren. De commissie van bijstand voor de financiën adviseert gunstig. Goedgekeurd. Wijziging der verordening op het beheer van de bedrijven openbare werken en reinigings- en ontsmettingsdienst. Door Gedep, Staten dezer provincie is ver zocht, artikel 13 2e alinea van bovenvermelde verordening, welke door den raad is vastgesteld den 1 December 1925, onder punt no. 241, te wij zigen en te lezen als volgt: „Het opnemen van de kas en boeken geschiedt op ongezette tijden en tenminste éénmaal per kwartaal en kan aan een lid van het college van burgemeester en wethouders of een daartoe door hen aangewezen ambtenaar worden opgedragen Wij stellen U voor, aan de gemaakte cpmer- king tegemoet te komen en tevens, ter nadere verduidelijking, de redactie van artikel 11 te her zien en te doen luiden als volgt: ,,De boekhouder stort zijne kas, voorzoover zij een bedrag van f 500,met f 100.of veelvou den daarvan overtreft, tegen kwitantie bij den gemeente-ontvanger, in rekening-courant." Goedgekeurd. Benoeming van een onderwijzeres aan de open bare lagere school D te Velseroord. De voordracht luidt als volgt: 1. Mej. J. L. H. Dogterom, tijdelijk onderwijze res aan school D; 2. Mej. A. Klomp te Kinderdijk; 3. Mej. C. L. C. J. Lamie te Utrecht. Benoemd wordt met 17 stemmen Mej. Dogterom. Aan de orde is de rondvraag. De heer Bosman wijst er op dat op den hoek van den Kerk weg te Velsen een halve wagen dakpannen naar beneden is gevallen en vraagt of die opgeruimd zullen worden. De Voorzitter zegt dat er aandacht aan geschen ken zal worden. De heer Visser vraagt of gezinnen uit onbe- woonbaarverklaarde woningen niet^ door bemid deling van bouwvereenigingen in nieuwgebouwde woningen der gemeente geplaatst kunnen worden. Deze toch kunnen een toeslag op de huur verkrij- gen. De heer Dunnebier zegt dat dit zoo maar mei gaat en dat het gemeentebestuur daarin toch ook moet meespreken. De heer Schaar zegt dat een voor rekening" der gemeente in het gesticht te Gheel verpleegd wor dend patient nu voor de vijfde maal is ontvlucht. Spr, zegt dat deze patient daar beslist niet thuis hoort en vraagt of er niet wat aan gedaan kan „worden. De Voorzitter zegt dat indien dit noodig blijkt de patient naar een provinciaal ziekenhuis zal worden overgebracht. Hierop gaat de raad over in besloten zitting. Na heropening der zitting werd besloten het voorstel betreffende de salarisregeling van den commissaris van politie aan te houden. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Door de IJmuider Federatie van arbeiders, werkzaam in het Visscherijbedrijf, is aan de Ree- dersvereeniging het volgende schrijven gezonden: ,,Wij hebben goede nota genomen van Uw me dedeeling, verval in uw schrijven d.d. 16 Maart j.!., dat gij ons geen onderhoud kunt toestaan met betrekking tot het treffen eener regeling voor hel uitvaren bij stormweer en moeten dus ten tweede male vaststellen, dat gij niet bereid zijt langs re delijken weg deze, steeds weer tot allerlei onge noegen aanleiding gevende kwestie op te lossen. Onzerzijds werd niet om de instelling eener commissie gevraagd; wij hebben slechts op een bespreking aangedrongen. De beantwoording van de vraag of er al dan niet zal worden uitgevaren, kan naar onze mee ning niet uitsluitend aan den schip oer worden gelaten, le meer niet, waar deze in vele gevallen onder sterke pressie van de reederij staat. Het risico, da.t voortvloeit uit hel uitvaren bij zwaar stormweer is voor de opvarenden en hun ne gezinnen zóó groot, dat het ons hoogst onre delijk voorkomt, de zeelieden zelf in deze kwes tie totaal te negeeren. Tijdens de jongste storm dreigde de eene ree der met onmiddellijk ontslag en de ander zond het volk, erkennend dat het geen weer was om uit te varen, naar huis. Dit geeft natuurlijk aan leiding tot de grootst mogelijke verwarring. Indien Uw Bestuur niet bereid is in overleg met ons daarin verbetering te brengen, wordt ons bestuur genoodzaakt in dergelijke omstan digheden bedoelde verwarring door overleg met de bemanningen tot het kleinst mogelijk minimum le beperken. Wij hopen, dat bovenstaande motiveering U aanleiding zal geven uw in dezen ingenomen standpunt te herzien en dat u dus alsnog bereid gevonden zal worden met ons bedoelde bespre king te voeren. Mocht dit onverhoopt niet het geval zijn, dan zijn wij verplicht de verantwoordelijkheid voor alle verdere uit deze onafgedane kwestie voort vloeiende onaangenaamheden van ons te wijzen," De melkprijs is thans weer mei een cent verlaagd en gebracht op 14 cent per liter. Dat is nog hooger dan in andere plaatsen, waar de prijs van 10—12 cent is. De spoorlijn HaarlemIjmuiden. Met het maken van dubbelspoor op de lijn ijmuiden—Velsen is thans een aanvang gemaakt. Bij de halte ijmuiden -Oost is een flinke werkloods geplaatst. Naar de directie der Ned. Spoorwegen ons meedeelt, wordt dit tweede spoor waarschijnlijk reeds op 15 Mei a s. in dienst gesteld. Tevens wordt dan het aantal treinen uitgebreid. Wanneer de eiectrificatie der lijn Haarlem- IJmuiden gereed is, vermoedelijk in Mei 5927, zal het aantal treinen nog belangrijk grooter worden dan thans. Dat men op hei gebied van Koel- en Vriesinrichting al hei mogelijke in het werk stelt, bewijst wel hetgeen hier in de laatste lijden geschied. De N. V. Ijsfabriek voor de Vischhandelvereenigir-g, die reeds een aantal kelders en lokalen voor alle doel einden ter beschikking het ft en in het afgeloopen jaar ook veie consumptieartike len in den besten weistand heeft doen koelen en invriezen, heeft ihans weer een groot en ruim gebouw in aanbouw, waarvan men gisteren reeds de vlag zag wapperen, zoodat naar de N. Hl. Ct. meldt, d;t nieuwe gebouw, dat zeer zeker aan alle nieuwe eischen zal voldoen, dit jaar nog in gebruik zal worden genomen. Dat men op dit gebied reeds vergevorderd is, kan men nagaan uit het feit, dat de consumptie artikelen, daar opgeslagen en reeds den geheelen winter daar bewaard, in den besten welstand thans nog te bezien zijn. Vrij-Re!igleu6e TempsF. öoo" den heer K. H. Noest Jr, Voorz van den Vrij-Reiigieusen Tempel te Am sterdam, is op Maandag 22 Maart hier ter plaatse eene propagande-rede gehouden met als onderwerp „De Steen der Wijzen Na afloop der rede, is men definitief overgegaan tot het oprichten eener onder afdeel ing van den vrij Religieusen Tempel. Twintig personen traden als lid toe Als voorlooptg bestuur werden gekozen de heeren L. O Kool, Vor rs., P. Bonman, Sectaris, W. v. d. Vis, Penningmeester. Bij voornoemde heeren zijn verdere in lichtingen ie bekomen. Het Secretariaat is gevestigd Wilhelmina- kade örood, alhier. Nederlandsche Reisvereeniging. De heer A. Pieters, Directeur van het Centraal Bureau, zal Woensdag 31 Maart in Thalia een lezing met lichtbeelden houden over Zwitserland en de Italiaansche Meren. We verwijzen hiervoor naar de advertentie in dit no. Zondag reed de heer N. uit Haarlem met zijn luxe auto, waarin de heer K. alhier meereed naar Ijmuiden. Toen deze de Kortenaerstraat uit de Rijksstraatweg op wilde rijden, kwam daar mei volle vaart een Ford autobus, thuisbehoorende te llpen- dam, aanrijden, waardoor een botsing ont stond. De luxe auto weid licht beschadigd, de bus kwam er vrij goed af. Nationale Visscherijbank. Naar wij vernemen is bij besluit van de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders, gehouden op 19 Maart ten kantore van notaris Boerlage te Velsen afgetreden als directeur van de Nationale Visscherijbank, de heer A. K. J. Muller en is benoemd de heer R. J. Aaiberts. „De Spaansche Vlieg". Het bekende blijspel in 3 bedrijven, dat zoowel door beroepstooneelisten als dilet tanten met zoo groot succes en tot zoo groote tevredenheid van het publiek wordt gespeeld, zal a.s. Vrijdag in Thalia gegeven worden door de bekende tooneeivereeni- ;ing .Concordia" van Wijkeroog, de ver eeniging die op tooneslgebied een zeer goeden naam heeft en ook dit stuk reeds 2 keer te Wijkeroog met groot succes heeft gespeeld. Waar de netto-opbrengst ten goede komt aan de Vereenigingen voor T.B.C. bestrijding en het Centraal Genootschap v. Kinder herstellings- en Vacantiekolonies, welke beide recht hebben op aller steun, vertrouwen we, dat velen van dezen lief dadigheids uitspanningsavond gebruik zul len willen maken. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de advertentie in dit nummer. Chr. Fanfarecorps Wilhelmina. Naar men ons mededeelt bedragen de bruto ontvangsten op de gehouden Eerste IJmuider Jaarbeurs f 1622.72, terwijl een bedrag van f 1085.als netto cijfer wordt aangegeven. Aangezien het 12l/2 Jarig bestaan van het Chr. Fanr. „Wilhelmina" juist in de Jaar- beursweek zou moeten worden herdacht, is van een feestelijke viering afgezien. De directeur, die vanaf de oprichting af als zoodanig leiding geeft, werd echter in intieme!! kring gehuldigd. Namens hel corps werden hem geschenken overhandigd Men overweegt nu, wanneer de nieuwe instrumenten zijn gearriveerd, deze plechtig in gebruik te nemen en aan deze plechtig heid eenige feestelijkheden ie verbinden tegelijk in verband me? hei 1212 jarig bestaan. Pogingen worden aangewend om het nog ontbrekende bedrag, oodig voor aankoop van nieuwe inshumenten, te ver krijgen. Men hcopt cp het concours te Koog Zaandijk op Hemelsvaartsdag a s mei de nieuwe instrumenten te zullen uit komen. VELSEROORD. Proef met gasverlichting. Voor eemgen tijd besloot de raad op voorstel van B. en W. hen te machtigen een proef te nemen met gas voor straat verlichting. Deze proef zou genomen wor den in de Kennemerlaan. in deze laan zijn echter onlangs meerdere eiectrische licht punten geplaatst en daar zal de proef dus niet plaats hebben. Die proef zal nu genomen worden op den Stationsweg te Velseroo d. Daar zijn een negental lantaarnpalen geplaatst aan den Noordkant, waarin een gasbrander van 100 kaarsen sterkte zal worden geplaatst. Aan den Zuidkant zullen evenveel eiectrische lichtpunten van gelijke sterkte worden ge plaatst. Binnenkort zal in tegenwoordigheid van de raadsleden efen vergelijkende proef wor den genomen. Eerst zullen eenigen tijd de gaslichten, daarna de eiectrische lampen branden. Wanneer deze proef zal geschie den, is nog niet bekend. Maar de nieuwe gasverlichting zal deze week reeds worden aangestoken SANTPOORT. De eerstvolgende Voikszangavond wordt reeds morgen 'gehouden, daar den Donderdag d. a. v. de zaal niet beschik baar is. De eerste ontmoeting om den „Ko ningir.nedag"-beker tusschen E G. K. en de R. K. voetbalvereeniging „Santpoort"heeft Zondag op hei terrein van eerstgenoemde vereeniging piaats gehad. De thuisclub wist met 2 1 te winnen na met de rust reeds eer» 2—0 voorsprong te hebben gehad Den tweeden wedstrijd behoeft E. G. K. nu slechts gelijk ta spelen, om den beker definitief in haai bezit te krijgen. Maandag j 1. hield de muziekvereni ging „Soli Deo Gloria" haar jaarvergade ring. Nadat deze door den voorzitter was geopend, las de secretaris zijn jaarverslag voor. Hij gewaagde hierin van de succes sen op het concours ie Uitgeest en te Baarn behaald, waar resp. een le en een 3de en een 2de prijs werd veroverd. Voorts bleek uit dit verslag, dat 4 concerten in „Velserbeek" en één in Santpoort was ge geven, terwijl ook werd medegewerkt aan net feest op Koninginnedag. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen f 1357.04, de uitgaven f 1248 38, zoo dat er een batig saldo was van f 108 60. De bazar had indertijd opgebracht f 635. de straateoüecte f 132. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de mogelijkheid van meer concerten te Santpoort. Uit het antwoord"; bleek, dat men dit graag zou willen doen, vooral ook als dank voor de sympathie betoond bij den bazar en de straatcollecte, maar dat het niet aanwezig zijn van een muziektent groote bezwaren bood. Onze ingezetenen, liefhebbers van muziek, weten thans wat hun te doen staat. Zij zorgen voor de muziektent en „Soli Deo Gloria", „Wilhelmina" en „Caecilia" voo^ muziek. De R K. Kiesvereniging „Jan Oijzen* vaart", houdt een propaganda-vergadering op Vrijdag 26 Maarf, des avonds te half acht in het gebouw van den R K. Volks- aan de Kerklaan. Als spreker zal optreden, prof. dr. J. A Veraart uit den Haag overCoalitie, Uiterste noodzaak, Kamerontbinding. N.HI.Ct. Geboren TONIA, dochter van Th. TROMP en C. TROMP -ZWARTVliLD Ijmuiden, 24 Maart 1926. Breesaapstraat 27. Eenige en alg»me?ne «Kennisgeving. Heden overleed na een lang durig lijden onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader I HENDRIK HOPMAN, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Uit aller naam, Wed. H. Hopman v. d. Heuvel en Kinderen. Ijmuiden, 24 Maart 1926. Fultonstraat 15. Uitvaart Zaterdagmorgen 10 u. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdagmiddag 3 uur. Hei faillissement van H. AA.R- DEN8URG, koopman, wonende te Velseroord, is door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst geëindigd. De Curator, Mr. B. BOUMAN. Haarlem, 22 Maart 1926. GEZOCHT. Iemand, veel vrije tijd hebbende, zoekt bijverdienste, onverschillig wat, wisseilooper of iels dergelijks. Br. onder no. 2751, bur. v. d blad. Die kiespijn heeft Gaat niet naar een smid, En die 'n likdoorn heeft Gebruikt Gedézalf, Waar heil in zit. Verkrijgbaar bij S. Smit te Ijmuiden. jgppye pe? doosje 45ct

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3