IJmuider Courant Uw Lippen vierdag 27 Maart 1926. 2e blad De afslag in de rijksvischliallea. „Wat nu". II Waarneer we ons veroorloven enkele ffj, noodige en gewenschte veranderin gen in de tegenwoordige wijze van af- - op te noemen, dan geschiedt zulks Aft omdat wij meenen het beter te ^ien, dan de autoriteiten, die met de ^voering Ibelast zijn, doch omdat wij ss oor te luisteren hebben gelegd bij {mschen uit en in de volle praktijd 3 hoeverre de dooi' hen uitgesproken röiischen gehoor en weerklank zullen inden en voor verwezenlijking vatbaar j'jü staat niet ter onzer beoordeeling en üten wij daarom gaarne over aan het inzicht van de bevoegde ambtenaren, fle, daarvan zijn we overtuigd, mede jennen, dat verbeteringen dringend joodig zijn en -zeker gaarne zullen me ewerken aan het tot stand brengen' {aarvan, voor 'zoover zij daarvoor de jacht en de middelen bezitten. Wanneer we dus categorisch de door as in het vorig artikel als „groote joeilijkheden" klevende aan het te- ijnwoordig systeem van afslag aange ven punten eenigszins uitvoeriger rillen bespreken, dan noemen we= le. te veel menschen in de hallen. De verkoop van de visch in de rijks- lischhallen is publiek, d.w.z. ieder koo ier kan en moet tot de hallen worden loegelaten. Dit vindt men dan ook uit- toerig beschreven in Art. 14 alinea 1 ian de Bepalingen betreffende den pu- Ilieken verkoop van visch, dat luidt: „De toegang tot de hal en de daarvoor jen kade is vrij voor alle koopers, junne bedienden, reeders, factoors en je schippers of hunne plaatsvervan gers, die visch op den afslag hebben". Doch de tweede alinea van hetzelfde irtikel geeft toch gelegenheid tot zeke- beperking in de vrije toegang. Zij luidt: „Aan alle andere personen kan door ,den halchef de toegang worden ver- boden enz." De halchef heeft dus de bevoegdheid lile personen, niet behoorende tot (enige categorie in alinea 1 genoemd, toegang (dat is nog niet het zijn tot de hallen te verbieden. Praktisch zal die bevoegdheid wel «uitvoerbaar zijn en wordt dan ook Ét in toepassing gebracht. Ieder toch. ie beweert visch te willen koopen, joet worden toegelaten en ofschoon de ilchef vandaag wel weet, wie koopers in, zijn bevoegdheid is een doode let- r tegenover ieder, die ondanks geen öoper zijnde zal zeggen, dat hij koo- ;n wil. Zoolang dus niet nauwkeuriger is be paald, wie als kooper erkend moet worden staat de hal open voor ieder- jen, die haar betreden wil, dies voor belangstellenden, nieuwsgierige n. werkloozen en werkzoekenden, visch- s, vaste en los-vaste knechts, dak- loozen, beschutting zoekenden, kortom voor iedereen. Het niet te ondervangen gevolg is, dat in de hallen veel meer menschen verkeeren, dan voor het be drijf noodig zijn. Dit artikel der bepa lingen op dien verkoop, hetwelk zich niet meer aanpast bij de groote ontwik keling van het bedrijf moet naar de ueening van de praktische menschen wijzigd worden, door beperking van et begrip „publieken verkoop en kooper'. Het visscherijbedrijf is van te groo- en omvang geworden, dan dat de ischhallen nog op één lijn zijn te stel en met groentehallen, waar de aard- ippelen per kop en de spruitjes en spi- teie per pond verkocht worden. Wij begrijpen dit zoo, dat de verkoop iig jibliek gehoudlen moet worden voor e Mer, die onder zekere bepalingen loop er" kan worden of zijn, doch dat afliet ieder geacht moet worden „koo- jer te zijn", die zegt te willen koopen. ioi Dit bezwaar tegen de tegenwoordige oprichting van den vischafslag houdt te literaard nauw verband met de tweede ïoeilijkheid: li „Teveel menschen rond de te verkoo- ie( en visch". e Aangezien de ruimten, waarin de se isoh wordt afgeslagen niet op eeniger- :ij «i wijze is afgescheiden van de ruim- e !«n, waartoe alle publiek toegang heeft, ifl' 3 het niet te verwonderen, dat ook tot U' 'a afslagruimten publiek toetreedt, die iet direct belang bij de afslag hebben, tol oeg daarbij, dat door het systeem van '3 f;rkoop en detail en de gemak- ic lelijke wij ze, waarop bij het to ene- Send autovervoer en autoverkeer een root aantal kleine handelaren, die J oorheen hun visch van de groothande- iren betrokken, het aantal kleine en Plegenheidskoopers in de hallen be- ingrijk is toegenomen, dan kan 't geen ^wondering baren, dat de groote handelaren, 'die voor tonnen gouds en meer per jaar omzetten, zich verdron gen zien door scharrelaars, venters, leurders en anderen, die zich dikwerf niet ontzien hun -lichaamskacht of bru taliteit aan te wenden om jarenlang ge vestigde handelaren te verdringen. Zoo wordt 't maar al te vaak een nek aan nek race om zich een plaats rond de visch te verzekeren om het te mijnen artikel zoo mogelijk eenigszins van na bij te zien of om den „deiler"' in het vi zier te krijgen, als gevolg daarvan een wanordelijk, dikwijls op vechten af, ge- stoot, geduw en gedruk, waar de fat soenlijken dikwijls de dupe worden van hen, die zich niet ontzien van hun brute kracht gebruik te maken. Vele pogingen om door het reservee ren van meerdere ruimte om de visch, ieder kooper een behoorlijke plaats te verzekeren hebben om 'diverse redenen geen resultaat gegeven. Het aantal koopers, vermeende koopers en bijloo- pers is daarvoor trouwens ook te groot, tenzij men hier een strenge selectie gaat toepassen en ieder uit de afslagruimte weert, die niet als kooper te boek staat. Met medewerking van de ambtenaren en in het bijzonder van de handelaren zelf ware daarin, naar men ons van deskundige zijde mededeelde op de volgende wijze verbetering te brengen.' Op een of andere wijze, hetzij door sluitboor of kettingen worden de af slagruirnu u gescheiden van de rij- en looppaden. Voor de aanvang van den afslag worden de roldeuren aan de zijde der visschershaven zooveel mogelijk geslo ten. De Directie van het Staatsvisschers havenbedrijf gelast, dat slechts tot de afgeschoten afslagruimten door de hal- beambten en de halpolitie worden toe gelaten zij, die daartoe op nader aan te geven wijze gerechtigd zijn. Die daar toe niet gerechtigd zijn, worden uit de afslagruimten verwijderd. De bevoegdheid tot dien maatregel meent men te kunnen lezen in het 2e lid van Art. 29 van het Reglement van politie voor de Visschershaven te IJmuiden, opgenomen in Sts-bld. 1020 van 3 Augustus 1921, waarin staat: „Zij, die zich bevinden in de visch- „hal, zijn verplicht de bevelen op te „volgen, welke door of vanwege den „Directeur in het belang van de „goede orde en het veilig gebruik van „de vischhal worden gegeven.'' Terwijl in Art. 32 van genoemd regle ment wordt bepaald, dat overtreding van dit artikel strafbaar wordt gesteld met een boete van ten hoogste honderd gulden. De moeilijkheid schijnt gelegen in eenige aanwijzing van de „gerechtigd heid" tot toelating tot de afslagruimten. Welnu, men meent dit te kunnen on dervangen, door met een beroep op de medewerking van de belanghebbenden, eenig uiterlijk kenteeken insigne, penning, kaartformulier voor te schrij ven voor hen, die zich daarmede het recht verzekeren tot de afslagruimten te worden toegelaten. Die zich in de afslagruimten bevin den zonder daartoe gerechtigd te zijn kunnen op grond van bovengenoemd Artikel 29 uit de ruimten verwijderd worden. Het spreekt vanzelf, dat zoodra de afslag in een bepaalde ruimte is afge- loopen de beletselen worden weggeno men om toegang te verleenen aan het personeel der handelaren voor het weghalen der gekochte visch. Dit heeft ons als vanzelf gebracht tot het derde punt-' „De verkeersregeling." springen bij guur weer vaak stuk of worden ruw en schraal. Dit is spoedig te verzachten en te genezen door Doos 30 ct. De Brockway-Bus Maatschappij. Daartoe uitgenoodig-d door de direc tie van de Haarlemsche Brockway-Bus Maatschappij, hebben wij Donderdag e,en tocht gemaakt met een der nieuw ste autobussen van deze maatschappij. Aan dezen tocht namen deel een ver tegenwoordiger van het politiecorps van IJmuiden, een inspecteur van po litie uit Heemstede en Lisse, eenige redacteuren van Haarlemsche en Hil- legomsche bladen en schrijver dezes voor de IJmuider Courant, benevens eenige deskundigen en de directies van de Broekway-bussen op de trajecten HaarlemLeiden en IJmuidenHaar lem. De Nederlandsche Brockway-Bus Mij. heeft verschillende dochtermaat schappijen, die thans lijnen onderhou den van Utrecht naar Doorn, van Utrecht naar Zeist, van Utrecht naar Wijk bij Duurstede, van IJmuiden naar Haarlem, van Haarlem naar Leiden, van Schiedam naar Rotterdam, terwijl zij in Tilburg vier stadslijnen te-ex- ploiteeren krijgt. Op het programma staan verschillende nieuwe lijnen, o.a. Haarlem naar Noordwijk over Sassen- heim, welke 'dienst vermoedelijk 1 Ju ni wordt geopend, HaarlemBever wijk, terwijl een uitbreiding van den dienst IJmuidenHaarlem tot een half uur dienst op het programma staat, Zooals men weet onderhoudt de maat schappij thans een uurdienst. van IJmuiden naar Haarlem, over Jan Gij- senvaart en Bloemendaal. Wij maakten den rit met de Dwerg uil, een der nieuwste wagens, keurig ingericht voor 21 personen. De vloer bedekking is van linoleum, de zitplaat sen zijn alle van leer. Deze bus was van de nieuwste vindingen voorzien, zoo van luchtschokbrekers, die vooraan bij den motor bevestigd zijn. Het woord zegt reeds dat deze kokers de schok ken opvangen en breken, zoodat men in den wagen zeer rustig zit en ook het schommelen bij deze wagens niet voor komt. Deze luchtschokbrekers kunnen op diverse spanningen gezet woiden voor verschillende carosseriën. De tocht ging eerst van Haarlem naar Leiden en toen weer terug naar Haar lem. Vervolgens ging het naar IJmui den, waar op het Willemsplein ge draaid werd en teruggereden naar Ho tel Velserend te Santpoort, waar de di rectie den deelnemers aan den rit een thé aanbood. De gang van dezen wagen was licht en soepel, wat een gevolg is van de uitstekende vering. De bus heeft een speciale achtervering met een dubbel stel half-eliptische veren. Ook de cy linders dragen bij tot den soepeler gang. De bus is voorzien van een lucht- rem en electrische verlichting. Met de buitenverlichting mee zijn er in totaal 19 lampen. Van betzelfde type rijden er ook grootere wagens met 28 zitplaat sen. De wagens worden uitstekend onder houden. Dit konden wij zien in de ga rage te Heemstede, waar weer twee nieuwe bussen gereed werden gemaakt, om de volgende week in dienst te wor den gesteld. lederen nacht worden de bussen geheel schoongemaakt, nage zien en gesmeerd, hetwelk geschied met een pomp met een druk van 150 atmos feer. Alzoo toont de Brockway-Mij. te ver staan, wat het publiek verlangt: veilig heid en geriefelijkheid en diensten die voortdurend worden uitgebreid en waarop men aan kan. Deze nieuwe bus deed n.l. alleen dienst als reserve-bus. De vervolmaking van de autobussen is wel zeer snel gegaan. En nog -dage lijks overweegt men om weer nieuwe verbeteringen aam te brengen. De Broc'kway Mij. heeft wel kleine onder nemers verdrongen, maar zij is altijd hereid bevonden deze in haar dienst te nemen en vaak is dit gelukt. Deze maatschappij, die een zuiver Neder landsche onderneming is met Neder- landsch kapitaal, brengt daarentegen uitstekend materiaal op onze wegen en bevordert het locale verkeer. Van de wagens is alleen het chassis van de Amerikaansche Brockway-fabriek, maar de keurige carosseriën worden in ons land gebouwd, o.a. door den beer F. J. Jansen te Schalkwijk bij Haarlem. Over den rit waren allen, -die hem hebben medegemaakt, zeer voldaan en ook in dit opzicht bleek de directie der Brockway-Mij. den tijd te verstaan, n.l. dat reclame alles is. Wij wenschen de ze Nederlandsche onderneming nog veel succes op haar streven. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. De Tweede Earner heeft de be- grooting van het Staatsvisschershaven- bedrijf voor 1926 goedgekeurd. N ijverheidsonderwijs. Gistermiddag had in het Gebouw der Nijver heidsschool alhier de sluiting van den cursus plaats, in tegenwoordigheid van het bestuur, de leeraren en vele ouders. De voorzitter van het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland, de heer D. Bais Jz., sprak een welkomstwoord en heette in 't bijzonder de wethouders Tuseuius en Dunnebier en het raadslid Sluiters welkom. Daarna was het woord aan den directeur der school, den heer H. J. Zeeman, om de diploma's uit te reiken en het overgaan der leerlingen be kend te maken. Nadat dit geschied was, richtte de directeur eenige woorden tot den leerling K. de Reus. Spr. zeide dat deze reusachtig had gewerkt en dat hij in zijn afdeeling de hoogste cijfers had behaald voor de praktijk en dat daarom het bestuur, zijn werk waardeerende, hem een prijs toekende, be staande in het boekwerk „Houtconstructies". De leerlingen J. Hamburg en H. Kabel werden eveneens toegesproken. De directeur zeide dat beiden in den driejarigen cursus g'een enkel ver zuim hadden. Het bestuur was met deze toewij ding zeer ingenomen en beloonde lien met een stuk gereedschap, dat ze nu in de praktijk kunnen gebruiken. De heer Zeeman richtte vervolgens een woord van afscheid tot de gediplomeerden en wees er op,l dat ze nu in de praktijk meer zelfstandig komen te staan, maar dat ze daarbij nog veel van ande ren zullen moeten leeren, Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot de timmerlieden, die in 't afgeloopen jaar hard hebben gewerkt en o.a. de banken voor het park Velserbeek hebben gemaakt. Namens de leerlingen sprak Th. Verzijlbergh een woord van harlelijken dank tot bestuur, recteur en leeraren en verzekerde dat zij, op den grondslag, hier in de school gelegd, hun best zou den doen zich verder te bekwamen. De voorzitter dankte voor dit goede wpord en uitte de beste wenschen voor de leerlingen. Spr. deelde mede dat de cursus verleden jaar was be gonnen met 160 leerlingen, waarvan 41 thans de school verlaten. Er werden echter 60 nieuwe leerlingen toegelaten, zoodat de nieuwe cursus begint met 179 leerlingen. Spr. deelde mede dat tijdens de tentoonstelling nieuwe leerlingen zich nog kunnen aanmelden. Spr, herinnert nog aan den avondcursus voor autotechniek en motorrijden en wijst er op, dat het de bedoeling van het bestuur is, dezen cursus ook aan de dagschool te verbinden. De wethouder van onderwijs, Ir. K. H. Tusenius sprak een woord tot directeur en leeraren en wees er op, dat zij in een school, die wat inrich ting en bouw aangaat niet in de schaduw van an dere nijverheidsscholen kan staan, resultaten heb ben bereikt, die kunnen wedijveren met de andere scholen. Tot het bestuur zegt spr,, dat er wel eens spot tend is gesproken over besluurtje spelen, maar ge hebt op deze school dan toch jongens klaar gemaakt, die met hoofd en schouders uitsteken boven de anderen, welke de school niet hebbi bezocht. Spreker richt daarom een woord van harlelijken dank tot het bestuur, den directeur en de leeraren. De leerlingen en de ouders beloonden de toe spraken met een daverend applaus. De voorzitter sloot daarna de plechtigheid en verklaarde de tentoonstelling voor geopend. Het diploma van de Nijverheidsdagschool werd uitgereikt aan de volgende leerlingen: Machine-bankwerken. C. de Visser, P. Koopman, L. de Vries, J. Koo- men, H. Zwart, G. v. d. Nullt, P. Busman, J. Tietz, C. Wilgenburg, C. Visman, F. Koster, P. Stevens. H. Kabel, R. Bloem en A. Boon. Timmerlieden: J, Boon, A, v. Pel, P. C. Heere, L, Bander, J, Bander, R. Jagtenberg, L. Vervelde, Th. Ver zijlbergh, R. Hes, H. v. d. Kolk, J. de Graaf, K. de Reus, W. Clazing, G. Grootveld, H. Stam, D de Niet, J. Smit, J, Broek, L. Lavoo, H. Hand- graaf en J. Hamburg. Electriciens. P. Huyer, M. de Haan, L. Bant, H. Wegman, H. den Otter en J. Put. Bevorderd werden van de tweede naar de der de klasse: Machine-bankwerkers. Machine-bankwerkers. C. v. d. Pijl, H. Gordijn, C, Kok, J. Bravenboer, J. Kaptein, C. Visman (v.w.); M. Bestclinfc, 3. Ro sier, W. Oldenburg, J. Poldervaart, H. Wigman en J. Wildeboer. Timmerlieden D. Beenhakker, A. Posthumus, H. O Ito, J. Drij ver, A. van Dongen, A. de Groot, K. Stolte; M. Spruyt, K, Hoogerwerf, D. Smit, P, Veenstra, P. Wegman, Lindhout, P, Sterk, E. Krab, P. Meyer, G. Zeegers, W. Goethem (v.w.); S. Nuven (v.w,),; Electriciens. E. Hellendoorn, D. Streefland, A. K.ias, A. Kou- denburg, J. v. d. Kolk, D. Spaans, P. Broek, A. Gouda, A. Nijman, B. Kaan, A Grimm, W. En gelhart (v.w.). Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse: Machinebankwerkers, J. Fransen, J, Gras, H, Put, L. Oldenburg, C. Druiver, D. v, d. Laag, L. Noomen, R. Stobbe J. Noorderman, T. v. d. Kuyl, G. Schenk, G, Riet dijk, J, Boon, M. Fens, R. Verkerk, J. v, d, Klauw, P. Kuys (v.w.) D. Smit (v.w.). Timmerlieden. S. Bos, J. Stam, Haanepen, H. Lanser, Graven- aker, A. Dunnebier, H. Bakkernes, E. de Mayer, Zonneveld, Th. de Jong, W. Blok, Spaanderman, J, Pel, J. Zwaan, W. Bakker, J. Born, D. v. d. Plas, C. W, Kocx (v.w.)j N. Limme (v.w.); Wijker (v.w.); P. v, d. Vlerk (v.w.). Electriciens. C. Verzijlbergh, P. de Groot, C. Post, W. v. d. Scheur, J. Romijn, F. v. d. Brink, P. v. d. Linde, J. Krab, C. ten Wolde, M. Veenstra, J. Steyn, Dalmeyer, J. G. van Keulen, J. Brantjes (v.w.); W. Vervelde (v.w.). Van de Nijverheidsavondschool ontvingen de volgende leerlingen een diploma: J. C. Bosschut, J. F. Kochx, M. P. Kocx, J, Schuiten, W, A. Bruin, H, Wagenaar, C, Schorsy, D. Blok, A. C. Troost, Jonkman, E. H. Veenstra, J. Visser. Bevorderd werden: van de le naar de 2e klasse: A. Kwak, P. Böhm, G. var) Buren, C. Borst, J. A. de Joode, D. de Koning, G. Wessel, R. Laan, H. Pieneman, D. den Hollander, R. Massereeuw, E. Krab, J. van Hesselingen, C. J. van Leeuwen, J. Bakker, C. Polderman, J. A. Jacobs, L. Engelse, J. Spreeuw, J. van Ham, J. L. M, Visser, J, Zandvliet. Van de 2e naar de 3e klasse: N. L. van Kaam, H. Pieneman, A. Rasmussens, C. de Boer, J. A. de Bruyn, F. Stoltenburg, G. v. d. Outenaar, P. Ver kerk, J. Roelofs, P. Tempelaar, C. Spoelstra. Van de 3e naar de 4e klasse: P. Zwart, G. C. Smit, R. A. de Waal. J. v. d. Bogaardt, S. Korver, H. A. Luster. Van de 4e naar de 5e klasse: C. Moleman, J. H. de la Leyne, J. H, Schoo. De tentoonstelling van teekeningen en werk stukken der leerlingen zal, naar wij reeds meld den, Zaterdag en Zondag van 25 uur worden gehouden. Wij konden onder leiding van den di recteur reeds een kijkje nemen en een bezoek zeer aanbevelen. Het is een genot hier rond te dwalen en de resultaten van den arbeid te zien. Komt men in het locaal der machine-bankwerkers, dan treft ons het mooie smeltwerk en de dege lijke stukken gereedschappen, die daar tentoon gesteld zijn, In de teekenzalen is mooi werk te zien en in het lokaal van de electriciens stijgt de belang stelling tot bewondering. Wat al fijne en prachti ge instrumenten, zoowel op 't gebied van electro- techniek als die der natuurkunde. Vooral de na tuurkundige instrumenten, die tot in de kleinste onderdeelen door de leerlingen vervaardigd zijn. Bij de timmerlieden zien we degelijk werk, men, deuren, kozijnen en nog veel grootere stuk ken en we vragen ons af, of er in 't algemeen bij bet bouwen nog wel zoo degelijk gewerkt wordt. Vermelden we nog, dat we een klein model bi andkast hebben gezien, ook in de klas machine bankwerkers gemaakt en met een origineele slui ting, uitvinding van den heer Groening, leeraar der school. VELSEROORD. Ziekenfonds Velseroord. Maandag j.l. heeft het Ziekenfonds Velseroord een buitengewone vergade ring gehouden in de Concertzaal Flora. De vergadering werd bijgewoond dooi den Tandarts van het fonds B. L. Paërl. Dr. Oosterwijk had bericht van verhin dering geizonden. Door 'het zeer snel groeien van het ziekenfonds was het bestuur naar de N. Hl. Ct. meldt., genoodzaakt maatre gelen le nemen voor de toekomst en kwam met een \oorstcl tot stichting van een bouwfonds. Dat dit in de toe komst noodzakelijk is blijkt uit het volgende. De wachtkamer waar thans de pa tiënten bij den- doctor moeten vertoe ven, tot dat het hun beurt is om toege laten te worden, is een zeer kleine ruimte, zoodat indien er een aantal patiënten op het spreekuur bij den dok ter zijn, deze hen niet kan bergen. De spreekkamer eveneens te klein en voor dergelijke gevallen bijna niet doelmatig, vraagt spoedig naar iets be ters. De Apotheek, welke thans is ge vestigd in een zeer kleine ruimte van hetzelfde gebouw, zal zeer zeker voor een groote verbetering in aanmerking komen, voor dergelijke als Hoogtezon, die men ook bij het ziekenfonds heeft, is geen ruimte, zoodat 'dit alles op een daartoe ingericht gebouw met woning is aangewezen. Na deze toelichting van den heer Bodegraven wordt het voor stel met algemeene stemmen aangeno men. Nog wordt besloten om de con tributie hiervoor noodig in te laten gaan op 1 Mei a.s. Door den voorzitter wordt nog medegedeeld dat er een re geling tot stand is gekomen tusschcn het fonds en den heer de Boer aan den Zeeweg, die zich bereid verklaard heeft aan Ziekenfondsleden brillen te ver strekken tegen een zeer laag tarief, waarna de vergadering eindigde. Door de Afdeeling „Kennemer land" van den- Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, zal op Zaterdag 10 April, aan hare leden en donateurs een feestavond worden aangeboden in de Concertzaal „De Griffioen". SANTPOORT. De bij den Vrijheidsbond aangeslo ten kiesvereeniging „Burgerplicht" hield haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den hr. J. v. d. Lijn. In >zijn openingswoord memoreerde deze 0.a. het 12V2 jarig bestaan der vereeni ging. Hij noemde het voor zich zelf een voorrecht al dien tijd voorzitter te zijn geweest. Altijd had hij zich voor oogen gesteld: Zoek uw kracht niet in over- heersching van anderen, maar in zelf- beheerschimg. Steeds heeft hij een ieder, die dat wenschte, vrij zijn mee ning laten uiten, opdat de uitslag der stemming een zuivere weergave zou zijn, van wat er in de -v ereeniging leef de. Bij het volgend punt: Jaarverslag v. d. secretaris, werd besloten dit jaarver slag op te zenden naar het Hoofdbe stuur en de „Centrale" te Haarlem. De fin'anciëele bescheiden van den penningmeester zullen worden gecon troleerd door de heeren K. Roob en P. Sohipper. Waar de penningmeester, de heer Stapel, voorloopig onze plaats heeft verlaten, werd besloten, dat 't be stuur een tijdelijk plaatsvervanger zou aanwijzen. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de periodiek aftredende hee ren C. H. B. Lom-bar Petri en J. Erdse werden herkozen en in plaats van den heer H.' Groenewout werd gekozen mej. 1. Boon van Jan Gijzenvaart. Voorts bevatte de agenda nog het vol gend punt: „Is een permanente com missie ter behartiging der belangen van 't openbaar onderwijs in de ge meente Velsen wenschelijk? De verga dering was van oordeel, dat een derge lijke commissie zeer noodig was. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met de afdeelingen van „Volksonder wijs" en alle politieke partijen; welke het openbaar onderwijs voorstaan. Dinsdag a.s. vindt de „liquidatie- vergadering" van Vreemdelingenver keer plaats. De vereeniging heeft nog eenige eigendommen en een kassaldo. Zou het niet eenigszins in de lijn der vereeniging liggen immers „Vreem- delingenverk. organiseerde met mede werking van plaatselijke vereenigingen zelf wel concerten? dit saldo te be stemmen als „eerste steen" voor een muziektent? Woensdagavond gaf de heer C. Zwanenburg in het gebouw Enot te Jan Gijzenvaart een populair Volksconcert, waarvoor nog al belangstelling be stond. Ook nu weer deed Zwanenburg zich kennen als een eersten kunstenaar in zijn soort. Zoo iemand, dan is hij in staat de menschen voor accordeon- muziek te wipnen.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 5