J ■ïc- ar-d en sterven op het slachtveld idat te miin)der> omdat het geloof, dat c,y zouden kunnen overwinnen als kleine militair onbeduidende natie zeer ,rz\vakt, ja eigenlijk verdwenen is. INGEZONDEN. guiten verantwoordelijkheid der Redactie! Geachte Redactie! j0 uw artikel van 24 Maart 1926 getiteld „wat u" schijnt het hoofdzakelijk over de vijf hierin oeinde punten te gaan. Gaarne maak ik ge- Ljjkvan uw aanbod om hierover wat te schrij- VCD hopende dat het zijn nut moge hebben. V j^jjar eerst moet mij een opmerking uit de pen. r'iirne had ik van belanghebbenden eens wat ^lieo zien of hooren, b.v. het uitschrijven van eJa prijsvraag, over dit belangrijke vraagstuk, 't jj heel gemakkelijk om dengene, die pogingen ,joel te becritiseeren, maar daar komt men niet rerder mede. Daarom lijkt mij een prijsvraag zoo fcwaad nog niet. Ook al omdat men dan ook eens ein meening krijgt van menschen die naast de 23ak staan. Verscheidene malen is al eens geble- |ce0| dat een meening van iemand, die verzocht WJS zijn meening uit te spreken goed was, niet- l^enstaande de zaak buiten hem omging. Men krijgt dan een vrije onpartijdige meening. Tevens merkt men soms dingen op, welke zij die 'r eiken dag in zitten niet zien. En hoe komt dat: „dat dezulken maar in de oude sleur voortleven!" Maar laat ik er toe over gaan uw vijf punten te behan delen. Punt één luidt: „te veel menschen in de hallen". Hieraan is wel wat te doen, ofschoon het zeer moeilijk is om te zeggen, je behoort er niet in. Men zou een regeling kunnen maken dat ieder- jén die in de hal wil, hiervoor een bewijs moet hebben, en wel in dier voege, dat hij er absoluut jijn bestaan in moet vinden, 't Lijkt nog al om slachtig, maar men vergete niet, dat iedereen el kaar kent in de hal. Hiermede wil ik zeggen, dat men gauw genoeg weet, wie er behoort of niet be hoort te zijn. Punt 2. komt vrijwel op hetzelfde neer, cok te veel menschen. Hier is ook wel wat te verbete ren, door met meer ploegen tegelijk af te slaan, dan worden de koopers van zelf verdeeld. Tevens geef ik dan de koopers in overweging, wat meer aan hun ondergeschikten over te laten, door niet overal zelf tegelijk te willen zijn. Geeft maar on noodig gedrang en gevlieg. Ik geef hier een voorbeeld, daar er eigenaars zijn van groote vischzaken, die men zelf sporadisch in de hal ziet, En ik kan nu niet zeggen, dat deze zaken min der behartigd worden. Te weinig vertrouwen in uw personeel is ook misplaatst. Punt 3, gebrekkige verkeersregeling. Hier ii erg veel aan te doen. Ten eerste waarom vge bruikt men Hal A (en deze is voor verkeer toch al erg nauw) niet uitsluitend voor versche ha ring en levende visch af te slaan, Nu schieten de beugers gewoon met en tusschen de trawlers aan den kant. Nu moet men van den eenen kant van de hal naar den anderen kant vliegen, en d* steekwagens vliegen van zelf mede, dwars tegen alles in soms. Dit kan toch heel gemakkelijk daar levende visch toch voor alles gaat, eveneens de versche haring. Ten tweede, en dit geld voor al voor groothandelaren. Er bestaat een leelijke gewoonte in de hal om alles wat men kwijt wil wezen, maar in 't wilde weg uit de pakhuizen te smijten. Onverschililg of men hiermede zijn eigen of een anders weg belemmert. Vooral oude vischmanden, ijsmanden en kisten zijn veel ge bezigde projectielen. Zou het de moeite niet loo- nen wanneer deze doelmatig op zijde gezet wer den, men hoeft ze toch niet juist in de rijpaden Ie gooien. Dan zou ik ook het vervoer van losplanken door de hal verbieden, geeft ook maar onnoodi- ge opstopping. Verders geef ik heeren vischkoo- pers in overweging om zoover de beurs het toe laat, zware vrachten door twee personen te la ten vervoeren. Nu gebeurt het maar al te vaak, dat wanneer één man het doet, hij aan de kruk komt te hangen, geeft ook maar opstopping. Maar wat is het grootste euvel?, dat al het verkeer langs een rijpad moet. Dit -kan ook veranderd worden, maar zal wat kosten mede brengen. Als men b.v. de perrons achter de hallen eens asfal teerde, zouden ze zich van zelf meer gebruikt wor den, of men zou er een vaste regel voor kunnen treffen, maar er geen stalplaats van laten blijven van allerlei mogelijke voertuigen gelijk nu is. (Wanneer het natuurlijk geasfalteerd is). Punt 4. Een teer punt, er wordt niet bij ge zegd welk lichaam, zeker een steek, gaat over te ver doorgevoerde centralisatie in het vischver- voer. Wordt hiermede bedoeld, dat men te veel van een lichaam afhankelijk is. Nou dat schikt nog al. Per auto, per boot, per spoor, men heeft bui ten dat nog expeditiekantoren die zich verdienste lijk maken. Maar hier is ook nog wat te verbete ren, b.v.: zou het niet aan te bevelen zijn dat men aan het vischstation ruimer gelegenheid gaf, door voor het afgeven van visch, niet alles langs één kant, maar b.v. aan allebei de kanten, en de steekwagens langs een andere kant wegvoeren, zoodat hier ook niet tegen elkaar in gereden be hoeft te worden. En dan krijgen we lest best, on voldoend politietoezicht. Als we er een paar po litiedienaren bij krijgen zou 'k ze voor 't verkeer gebruiken, daar zijn ze zeker voor noodig. Voor diefstal hebben we er aan duizend nog niet ge noeg, dan zou bij iedere kist wel een politieman mogen staan. Maar zoo erg is 't gelukkig nog niet, gezien de weinige bekeuringen die er voor wezen lijke vischdiefstal opgemaakt worden. Verders dank bij voorbaat voor eventueele plaatsing van bovenstaand schrijven. Hoogachtend, W. Brugeois weigerde om den beker te lo ten, moesten onze blauw-witten nood gedwongen het kleinood in België ach terlaten. Ongetwijfeld hebben onze plaatsge- nooten aldaar nog iets anders achter gelaten, n.l. een goeden Indruk. Over het geheel is er lang niet slecht ge speeld. Thyssen, Struys, Haak, Visser Houtkamp en Boekelaar zijn in uitste kenden vorm geweest. Konden we dat van vijf hunner verwachten, van Vis ser is ons dit verbazend meegevallen. Hij verdeelde het spel naar behooren, schoot niet slecht, toonde zich een flink doorzetter, kon echter iets vlug ger zijn. Koster en Broek kunnen op een goeden wedstrijd terugzien, terwijl Bakker en Snoeks na een minder goed begin er steeds beter inkwamen. Alleen Oldenburg is wel wat tegengevallen, hoewel dient erkend, dat zijn doelpunt tegen Brugeois van zeer goede kwali teit was. De tocht zal bij de Stormvogels zel ve in aangename herinnering blijven Zoo gauw er maar even tijd was, werd Brussel bekeken, hetzij te voet of in Jan Pleziers. Waar men minder over te spreken was, was over de leiding bij de wed strijden. Deze was vaak bij het partijdi ge af. Hierdoor komen de behaalde re sultaten in een nog gunstiger daglicht te staan. De wedstrijden. D. C. Bruxelles—Stormvogels 22. De loting had uitgewezen, dat Storm vogels den eersten dag kwam te staan tegenover de Daring Club Bruxelles. De elftallen za'gen er als volgt uit: v. d. Meiren Swartenbroeck Guillaume Driessens Hulsman A. Desmedt R. Desmedt, Demunler, Morlel, Crockaert, Herre- SPORT. VOETBAL. STORMVOGELS IN BELGIE. Twee gelijke spelenL pe tocht naar België is voor Storm vogels zeker een succesvolle geweest. Na eerst tegen Daring Club Bruxelles gelijk gespeeld te hebben, waarna door loting de finale bereikt werd, werd in de beslissing wederom een gelijk spel bevochten, thans tegen C. S. Brugeois. Jammer genoeg restte den Stormvogels geen, tijd meer het reglementaire kwar tier te kunnen verlengen en daar C. S Boekelaar, Houtkamp, Visser, Oldenburg, Broek Bakker Snoeks Struys Koster Haak Thyssen Zooals blijkt, ontbreekt bij Stormvo gels Blinkhoff Sr. Op eèn zeer hard, effectvol terrein, waarop weinig gras stond, trapt Storm vogels af. De Belgen hebben echter grootsc'he plannen en dringen de Stormvogels door overrompelend spel geheel op eigen helft terug. Aanval op aanval wordt ondernomen, doch Thys sen is er direct in en stopt tal van kei harde schoten. Zelfs een vrije trap te gen Bakker levert niets op. Na dit wei nig bemoedigende begin trekt Broek er tusschen uit. Visser mist echter zijn voorzet. Toch werkt deze eerste goede uitval bemoedigend. Even later zitten de Stormvogels weer voor v. d. Meiren. Guillaume mist hier leelijk waardoor Oldenburg alleen voor den Belgischen keeper komt, niaar hoog over en naast schiet. Door het effectvolle terrein wordt door de Stormvogels nog al eens ge mist, gelukkig zonder nadeelige gevol gen, daar men zich steeds weet te her stellen. Struys lost een schitterend schot, dat van v. d. Meiren weer in het veld terugspringt;. In de Stormvogels verdediging kan Bakker er nog maar met inkomen, waarvan Desmedt en De Munter profiteeren. Het is dan ook laatstgenoemde, die met een welgemikt schot Thyssen het nakijken geeft (1-0). De thuisclub houdt voorloopig nog het beste van het spel. Haak en Struys zwoegen, dat het een lust is en waar ook de overigen er steeds beter in ko men, wordt bet Stormvogels-doel voor loopig niet meer doorboord, ondanks de hardnekkige pogingen van Morlet c.s., die menig schot op het Stormv.-doel af zenden, dewelke evenwel schitterend door Thyssen worden gestopt. Keer op keer tracht de Stormvogels-voorhoede het spel te verplaatsen, doch het wil niet. De Belgische verdediging met Swartenbroeck aan het hoofd blijkt vooralsnog te sterk. Kort voor de rust weten de Beligen hun meerderheid in een tweede doelpunt uit te drukken (2-0). Als weer wordt begonnen blijken de Stormvogels grootsche plannen te heb ben. Het voorhoede-spel is thans veel doortastender. Houtkamp kogelt tot driemaal toe tegen een Belgisch achter- speler en na stevig doorzetten schiet Visser rakelings naast de paal. Na een rush. schiet Boekelaar in plaats van voor te zetten, hetgeen zeker een doel punt had opgeleverd. Kort hierna doet hij het beter. Houtkamp is er als de kippen hij en geeft v. d. Meiren geen kans (21). De Stormvogels blijven nu voorloopig in den aanval. Een kogel van Visser, stopt v. d. Meireh prachtig en een dito schot van Houtkamp wordt met veel moeite tot corner verwerkt. Even moet Thyssen een schitterend schot van Crockaert stoppen en dan gaat het on der aanvoering vain Houtkamp-Bo eke- laar weer op het Belgische doel af.' Hi ei' wordt Swartenbroeck zoo in het nauw gedreven, dat hij een schot van; Oldenburg in eigen doel weTkt (22). Na den aftrap krijgt Broek een cor ner te nemen. Dezen, goed genomen, kopt Houtkamp keurig in, doch de kee per stopt zeer fraai. Nu komt ook D. C. B. weer in actie. Op 't nippertje kan Thyssen een schot van Morlet stoppen. Ook het Belgische doel wordt niet door boord, zoodat het bij het einde nog steeds 22 is. De eerste 71/2 minuut verlenging wordt vrijwel in duisternis gespeeld. Aan de tweede verlenging wordt niet begonnen, daar het spel niet te volgen is. Bij loting is Stormvogels de geluk kige. C. S. BrugeoisStormvogels 11. De Bruggenaren stellen zich tegen hetzelfde Stormvogels-elftal als volgt op: De Plancke Bois v. Coile Brilleman v. Poucke Been De Maertelaire, v. d. Bauwhede Lowyck, De Vos, Cools. Brugge heeft den toss gewonnen, zoodat Visser den bal aan het rollen brengt. In tegenstelling met den wed strijd tegen D. C. B. zit Stormvogels di rect voor het doel der tegenpartij. Vis ser wordt hier „genomen" maar de vrije trap levert niets op, evenmin als een goed door Broek genomen corner. Dan komen Lowyck c.s. eens een bezoek brengen aan de Stormvogels-helft, waar Haak en Koster niet thuis geven. Een volgende aanval is Stormvogels echter noodlottig. Thyssen stopt een hard schot, maar kan niet wegwerken, waarna de bal in het leege doel wordt geplaatst (1—0). Brugge blijft nu sterker, doch het achter-trio met Haak aan het hoofd, weert zich geducht. Wel worden eenige corners geforceerd, 'doch steeds worden ze weggewerkt. De Belgen schijnen eindelijk hun meerderheid in een doel punt te zullen uitdrukken. Thyssen is reeds gepasseerd, doch Snoeks kopt den bal netjes uit het doel. Eindelijk wordt Stormvogels weer sterker. Oldenburg mist een paar keu rige voozetten van links leelijk. Een maal heeft hij pech, als hij een voorzet van Boekelaar in eens rakelings naast kogelt. Struys stuwt steeds zijn voor hoede op, doch ook de Brugsche ach terhoede staat haar mannetje. Met rust is het dan ook nog steeds 10. Als weer is afgetrapt, zitten de' Stormvogels spoedig voor het Brugsche doel. Visser verdeelt het spel zeer ver dienstelijk ien zet vooral den linkerwing aan het werk. Hijzelf en Houtkamp lossen een paar vinnige schoten maar ze zijn niet zuiver genoeg gericht. Ook Brugge laat zich nu niet langer onbe tuigd en de Vos schiet keihard tegen het latwerk, wat Houtkamp kort hierna inspireert hetzelfde te doen. Thyssen wordt geen rust gelaten, maar hij is in conditie, hoewel zijn weg werken beter kon. Voor Brugge dreigt het groote gevaar van links, waar goed gecombineerd, voorgezet en geschoten wordt. Een dezer voorzetten weet Ol denburg schitterend te benutten (11). Er is dan nog 9 minuten te spelen. Hard en vinnig wordt er gestreden, maar als het eindsignaal klinkt is het nog steeds 11. Daar Stormvogels geen tijd heeft een kwartier te verlengen, wordt den Bruggenaren gevraagd, of ze willen lo ten. Deze zijn hiertoe niet te bewegen, zoodat geacht wordt, dat Brugeois den beker heeft gewonnen. - De stoomtrawler Clara Nicol IJM. 108, keer de Zaterdagmorgen uit zee terug, wegens machine- schade. - De Duitsche stoomtrawler Nienstedten S.D. 33, kwam gisteravond met een onbeschadigd' scheepsboot binnen, gemerkt H.L. 86. Deze boot had men opgepikt, even ten Noorden van het Ska_ gerak, waar zij onbemand ronddreef, in volle zee. Blijkens het merk behoort de boot bij den, 102 netto ton groote, Engelsche IJslandlrawler W. S. Burton, van de reederij Davison en Co. te Hartle pool. stemming weinig invloed hebben. Het laat zich aanzien, dat met groote meer derheid van stommen door den raad zal worden besloten de overeenkomst met Hoogovens aan te gaan. Met het oog op de aanbieding tot 1 Mei a.s. kan een spoedige behandeling in der, raad ver wacht worden. LAATSTE BERICHTEN. Het haringtreileiL. De heer Hub. Dirkzwager schrijft aan de N, Vlaard. Ct,: Volgens het jaarverslag over 1925 van de Fi- schereihafen Betriebs Genossenschait Wesermün- de (vroeger Geeslemiinde) leverde de treilvis- scherij op haring daar over 1925 7.779.817 pond haring op. De groote haringvisscherij (de Vissche- rij met drijfnetten slechts 1.743.000 pond, 200 pond is 1 kantje, 8670 kantjes. In aanmerking nemende, dat voor ieder pond haring door de treilers aangebracht, ongeveer 1 pond als onder de maat en voor consumptie onge schikt over boord moet worden geworpen, kom ik tot de berekening dat 1 pond over boord u worpen ondermaatsche haring 10 stuks inhoud, en dus alleen door de te Geestemünde tehuis behoo- rende haringtreilers 540 millioen haring is vernie tigd geworden over 1925. De hoeveelheid door de te Altona, Cuxhaven, Bremerhaven enz., enz., tehuis behoorende trei lers vernietigt, zal wellicht nog grooler zijn. Het behoeft dus niet te verwonderen als de aan brengsten der drijfnetvisschers, niettegenstaande hun steeds grooter geworden vangvermogen gaan deweg minder is geworden. Reeds in 19121913 heb ik op de vernietiging van jonge haring door de haringtreilers gewezen. Aberdeen, North Shields en Grimsby waar toen schepen van deze visscherij werden uitgerust, hebben deze visscherij na den oorlog niet weder opgenomen, doch de verwoesting was reeds ge schied. Op den vroeger rijken vischgrond der drijfnetvisschers bij Aberdeen wordt in de laatste jaren niet gevangen. Toen hebben echter de b' trolckenen bij de visscherij mijne waarschuwing eenvoudig in den wind geslagen. Sedert is de visscherij op zeebliek in de Zeeuw- sche stroomen en de visscherij op sprot, hoofdza kelijk jonge Noordzeeharing, tusschen Schevenin gen en IJmuiden zoo intensief geworden, dat da gelijks millioenen stuks ondermaatsche haring worden vernietigd voor eendenvoer. Zoo spoedig mogelijk moet dit euvel worden ge keerd, door het vaststellen van een maat op aar te voeren en te verkoopen zeevisch, dan zal deze visscherij gelijk met de pufvisscherij verdwijnen. Doch moeilijker zal het blijken te zijn een inter nationaal verbod te krijgen om het haringtreilen zoo niet geheel te verbieden, dan toch te beper ken. Zoude de kleine makreelvangst aan de Westkust van Engeland ook niet aan de verwoestingen door de haringtreilers zijn toe te schrijven? Sedert ja ren is deze visscherij niet zoo slecht geweest als dit voorjaar. SCHEEPVAART. In de week van 29 fMaart tot 5 April 1926 zijn te IJmuiden uit zee binnengekomen 46 stoomschepen, 1 zeilschip en 3 zeelichters en naar zee vertrokken 61 stoomschepen, Aan de Hoogovens is aangekomen het Fransche s.s. Cabourg, met een lading erts, uit St. Nazaire. Het hospitaal-kerkschip De Hoop is giste ren van hier vertrokken, tot het maken van een oefeningsreis op de Noordzee, met leerlingen van de Kweekschool voor Zeevaart te Amsterdam, aan boord. De motor-vrachtlogger De Hoop K. W. 41, op reis van de Oostzee naar Frankrijk, kwam hier gisteren binnen, om proviand en motorolie in te nemen. IJmuiden. Aangekomen 6 April: Cabourg, st. Nantes, ijzererts, Hoogovens; Hoop, motorvracht- logger, Cuxhaven naar Fécamp, om olie en pro viand. Velsen. Vertrokken 1 April: The Emperor, st. Grimsby, met cellulose. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. WATERSTAND IJMUIDEN. April 1926 Dagen 8 9 10 11 12 N.M. 13 14 H. water L. v.m. n.m. v.m. 11 38 6.35 0.21 0.50 8.05 1.25 1.42 9.12 2.06 2 29 10.02 2.53 3.13 10.52 3 34 3 54 11.39' 4.14 4.34 water n.m. 7.38 8.52 9.45 11.17 10.29 0.17 11.15 1.14 11.57 023 VISSCHERIJ. Visscherij-examenls. Geslaagd als stuurman op stoömzee- visschersvaartuigen de heeren G. A. Smits, J. Gravemaker, IJmuiden; G. v. d. Snoek, S. v. d. Roon, Vlaardingen; G. Dekker, Egmond a. Zee; J. Roos, C. Peereboom, Marken; en als stuurman op zeilzeevisschersvaartuigen de hee ren S. van Roon, Vlaardingen, en J. Ha- zenoot, Noordwijk a. Zee. BEVERWIJK. Na 't rapport van de commissie van voorlichting in zake het betrekken van gas van 'de hoogovens, staat deze zaak te Beverwijk en aangrenzende gemeen ten wederom te midden der belangstel ling. Wij berichtten reeds schrijft De Tel., dat de commissie, althans de meerderheid', den raad adviseerde, nu enkele bepalingen in het concept-con tract ten gunste van Beverwijk gewij zigd zijn, met de hoogovens een over eenkomst aan te gaan en het eigen gas- bedrijf op te heffen. Ten gevolge van verschillende wijzi gingen, welke in de concept-overeen- komst kunnen worden aangebracht, zal het financieel voordeel bij een eventu eele aansluiting bij Hoogovens voor de gemeente bedragen: voor de eerste ja ren een bedrag van ten minste f 7500 per jaar. Voor de volgende vier jaren ten minste f 16.000 per jaar en voor de resteerende 5 jaren ten minste f 28.000 per jaar. Van de beide eerstgenoemde bedragen zijn dan reeds afgetrokken wachtgelden, afschrijvingen op fa- brieksbezittingen enz. De gemiddelde duur der wachtgeld-uitkeeringen 'is be rekend op 11 jaar. Op grond van een en ander adviseert de commissie tot het aangaan der over eenkomst. Wij vermeldden reeds dat de minderheid der commissie (le lid) zich met deze conclusie niet vereenigt, Zij is van meening, dat 'bet geldelijk voordeel te gering is, om daardoor de bestaande fabriek welke na bijplaat sing van een reserve-bovenblok aan hoo ge eis chew van economische produktie kan voldoen op te offeren. Dit zal evenwel op den uitslag der IJMUIDEN. De autobussen moeten morgen wegens afsluiting van den overweg bij de vroegere electrische centrale een an- 1 dere route nemen. Zij rijden dan langs het spoorstation, gaan den overweg over en rijden langs de Visschersha- ven naar de Julianakade. Bij de beton- brug kan men dus nu ook weer in stappen, alleen aan den anderen kant van de brug. Hedenmorgen reed een man met een handwagen nabij den Hooge- berg. In de andere hand duwde hij nog een rijwiel voort. Van den tegenover- gestelden kant kwam een vrachtauto en ook van achter den man kwam een auto. Gevolg van deze situatie was, dat het rijwiel werd aangereden en geheel werd vernield. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. VELSEN. 'M. K. alhier had Zondagavond zijn rijwiel neergezet in het Luxor-the- ater te Beverwijk. Toen hij weer wilde weggaan, was zijn rijwiel verdwenen.. Zondagmiddag was het 12-jarig zoontje van den heer v. d. W. wonende te IJmuiden achter op de autobus van den ondernemer G. S. geKlommen. Ach ter deze 'bus volgde een andere, even eens van den heer S. Op den Stations weg stopte de voorste bus vrij plotse ling. Daardoor werd naar Hl. Dbl. meldt, deze door de volgende bus aan gereden, met het gevolg, dat de jongen met een zijner beencn tusschen de hei de wagens beklemd geraakte en een ernstige wonde bekwam. Na door dr. de W. te zijn verbonden is de jongen naar zijn ouderlijke woning gebracht. Over de Paascbdrukte lezen we in Hl. Db. het volgende: Het was deze dagen aan te zien, dat de bloembollenvelden in de omgeving van Haarlem heel wat bezoekers uit i deze richting hebben getrokken. Nochtans was de drukte niet grooter dan andere jaren. De autobussen hebben echter een paar goede dagen gehad. Op den twee den Paasclidag vooral vocht men te IJmuiden letterlijk om een plaats. On danks de extra-diensten konden de bus sen het vervoer bijna niet aan. In Velserbeek genoten duizenden van het heerlijke voorjaarsweer. We zagen het nog noodt zoo druk bezocht als. op den Tweeden Paaschdag. Voor bet eerst was de hermitage voor het publiek geopend. Van de gelegen heid, den kluizenaar met het pontje een bezoek te brengen, werd een bui tengewoon druk gebruik gemaakt. Dank zij de medewerking van de maatschappij „Camelia'' te Amster dam, is naar Kenn. meldt, eindelijk de zeer gevaarlijke hoek, Corverslaan-Wij- kerstraatweg, veel verbeterd. Er zijn nu twee straten naast elkander gelegd, (waartoe, dit noodig is, ontgaat ons,) waartusschen een p'lantsoenetje zal ko men, zoodat alles nu goed geregeld kan worden. Is dit dus een belangrijke verbetering, de veel te smalle Groote Hout- of Ko ningsweg komt bier mede echter niet te vervallen, en al mag nu in den zomer het verkeer zich met voertuigen alleen in één richting bewegen, feit is, dat de ze weg absoluut te smal is voor bet steeds drukker wordende verkeer. Hier bij hebben wij vooal bet oog op bet ge deelte vanaf „Rooswijk'1 tot „Wester hout", waar nog bij komt, dat op dit deel alles heen en weer vliegt, terwijl de weg zoo smal is, dat men elkaar bijna niet kan passeeren. Herbaalde malen is al op verbetering aangedrongen, iets wat hier zeer ge makkelijk kan, doch B. en W. en de raad, schijnen in dit geval zeer hard- leersch te zijn, eerst zullen hier onge lukken moeten gebeuren. Burgerlijke Stand Velsen, Geboorten: M. C. v. Gemst—Moerkens, d.; A Zwartv. d. Pol, d.; A. RademakersDuin- meijer, z.; P. Veldhuis—Lustig, d.; A. C. Verzijl- berghBergman, z. Geboorten: B. E. Kerkhoff—Stam, z.; H. Voerman—Basstra, d.; H. J. Bleeker—Klaassen, z. M. J. Tusenius—Lindeman, z.; F. Kleiman-^Dek- ker, Ondertrouwd: P. Rademakers en G. War- tenhorst; J. D. Heykoop en M. v. Croonenborg; G. J. Eeltink en P. A. R. Greaves; A. A. v. d. Meij en A. C. Scholts; G. J. Huybers en M. G. Nijraan; J. Beentjes en E. M. v. Amersfoort; J. B. Jolie en E. C. de Wit. Getroud: A. P. Boeree en A. H. Teeringh; C. van Es en C. Kemp. Overleden: Afra Anna Dam, 2 j., d. van F, Dam.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3