ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Yerschfjnt Woensdags Zaterdags No. 49 Zaterdag 24 April 1926 lie Jaargang IJMUIDER COURANT ^tonnementsprijs: f Lper 3 maanden, franco per post f 1.35. Abonnemen- lm worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten, advertentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, ff0rden kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend ^oensdagnummer. Advertentiën voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran derd) f 4.13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v,m. en VRIJDAGS tot 4 uur n.m, fot plaatsen van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad j, uitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelse, IJmuiden. Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN'' Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. OFFICIEEL. De Commissie, die zich heeft belast met de cfganisatie van de opname van tweemaal zestien kinderen uit de Veenstreken in de barak te IJmuiden heeft voor het verblijf van die kinderen vetschillende dingen noodig, Wie van de lezers wil de Commissie daaraan lulpen, hetzij door het cadeau te geven, hetzij Joor het in bruikleen af te staan? Ieder, die daartoe bereid is, wordt beleefd ver kucht dat aan een der leden der Commissie mee It deelen en het daar liefst ook te brengen (om unkosten te vermijden). Indien brengen niet mo gelijk is, zal het worden afgehaald. De Commissie bestaat uit: de dames List, Gebouw Cycloop, Prins Hendrik straat hoek Visseringstraat, IJmuiden en Hin, Ka naalstraat 212, IJmuiden, en de heeren P. C. de Weerdt, arts, Rijksstraatweg, Velsen, Y. Reitsma, Willebrordstraat, Velseroord, P. de Mooy, Rijks straatweg 20, Velseroord, Dr. L. S. Limborgh Meijer, gemeentelijk-geneeskundige, Raadhuis, Velsen. De benoodigde voorwerpen zijn: 1 éénpersoons-dekens, 10 Meter looper, 1.0 mat jes en vloerkleedjes, 4 houten banken v. 2.25 M., jenige groote waterkannen, eenige groote wasch- tannen, eenige groote pannen, eenige ketels, een kookpot, een paar emmers, een vreeschmolen, een vleeschmes, een paar broodmessen, eenige zeeven, (rige houten lepels, een vergiet, een paar trech- lerljes, 2 afwaschteilen voor groenten, 2 afwasch- Ifilen voor vuile kopjes, enz., 1 waschteil voor mile kleertjes, eenige stukken hospitaallinnen, een waschmand, een paar spiegels, een petroleum stel, kinderspeelgoed als: schoppen, kruiwagens, emmertjes, zandvormpjes enz., gezelschapsspelle tjes, eenige wandversiering, ongebruikte ansicht kaarten van IJmuiden, Op deze wijze kan nog menigeen een steentje bijdragen voor het goede doel. De Gemeentelijke Geneeskundige, L. S. LIMBORGH MEIJER. DRANKWET. Burgemeester en wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat op 16 April 1926 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van D. H. Eijnthoven, van beroep verlofhouder, wonende te Velseroord, om verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in de navolgende localileit: wacht kamer le en 2e klasse en wachtkamer 3e klasse van het station Velsen der Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij. Binnen twee weken na dc dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verlee- n.en van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Bur gemeester en Wethouders inbrengen, Velsen, den 19 April 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, 3. KOSTELIJK. RIJKENS. VAN DEN WACHTTOREN. Van vrijheid naa? gebondenheid. In de vorige week is in Amst-erdam het eerste Nederlandscihe Paedagogi- sche Congres gehouden. Men moest al tot de ingewijden hehooren, om de in leiding en bespreking der verschillende onderwerpen te kunnen volgen. Menig een zal bij het lezen der verslagen ge- Idacht hebben: Bij al die geleerdheid 'word ik zoo dom, als draaide er een molen in mijn brein rondom! Öok het programma met prae-advie- zen en stellingen, een heel boek is voor den kok en niet voor de gasten. Paeda- gogen zullen het kunnen bestudeerlen, maar opvoeders het niet begrijpen. Zelfs met Koenens Woordentolk als gids komt men niet door dit doolhof ^an wetenschappelijke termen. Het Congres was dan ook niet bestemd voor de leeken maar voor de priesters der opvoedkunde, die het, zooals onder priesters gebruikelijk is, met elkaar vaak heelemaal niet eens waren. Maar bij het bladeren in het Prtogram- ma trof ik een paar bladzijden, ook voor een leek leesbaar, mooi en klaar. Ze geven het praeadvies van den heer A. Janse uit Biggekerke over hét vrij- heidsprobleem in verband met de ont wikkelingsstadia der kinderlijke psy che. Dat klinkt ook wel bar geleerd, maar valt een beetje mee. De heer Jan- se bedoelde de vrijheid voor het kind le teekenen in de verschillende tijden van verandering en ontwikkeling van zieleleven. Daarbij gaf hij eenige aardig en raak geteekende beelden uit het kinderleven. Biggekerke ligt ver vrt een universiteitsstad af en daarom schetste de heer Janse de ontwikkeling van het kind, zoodat men hem kan vol- ^n, ook al weet men niets van paecla- Bogie af, ja al weet men 'zelfs niets, wat vreemde woord beduidt. Eerst de pasgeborene, alleen maar in staat, om te schreien en de armpjes en beentjes te bewegen. Sommige volken binden den schreeuwer stevig in het ba- kerpak, wij gunnen hem die bewegings vrijheid wel. De zuigeling schreit, als hij wil drjinken, als hij nat ligt enz. Maar hij wordt gebonden aan vaste „maaltijden" en aan de wieg. In zijn eigen belang wordt zijn vrijheid inge perkt. Dan komt de brabbelperiode. Met zijn tongetje doet hij vrij naar z'n lust. Hij mag ermee gorgelen, spuwen, sissen, blazen, klikklakken. Het krui pertje worstelt om de gebondenheid van eigen lichaam te overwinnen. Hij mag zich vrij over den vloer bewegen. Maar er zijn regels. Er is een tijd van liggen en slapen. Moeder stelt bij het kruipen ook waarschuwende perken van onveiligheid en gevaar. Het kind mag zijn broekje niet meer vuil maken, het hoort steeds vaker: Vingertjes af! Voor het krompratertje wordt de vrij heid der tong ingekort. Het moet nu en clan zijn mondje houden. Het kind wordt een vragertje. Moeders, die geen tijd hebben om te antwoorden en de kleinen afsnauwen, binden hun kroost in slavenbanden. Die band is onrecht vaardig. Laat het kind vrij vragen en het zal dingen vragen waar wij in onze eigen wijsheid nooit over dachten. Kleutertje gaat naar school. Dat be- teekent vaste schooltijden: banden. Een heel stuk vrijheid gaat heen. Maar vaste regels zijn gezond. Maai- een school zonder vrijheden is een plaats van onrecht. De tienjarige kan al aar dig wat en weet al heel wat. Laat hem ook eens kiezen, wat hij lezen wil, wat hij eens mooi schrijven zal. De cultuur schreeuwt om menschen met een eigen oordeel en een paar open oogen. Na- praterij en opzeggerij is er genoeg. De rakker, vol be wegings drang maar 011- beheerscht en ondoelmatig. Wat zullen we doen? Laten uitbuien, intoomen, breken? Alles op z'n tijd. De knaap, te groot voor kinderspel, te klein voor 't groote leven. Men moet hem vrijheid geven, om zelfstandig iets van ambacht of bedrijf aan te pakken, onder toe zicht en met hulp. Reuzengroot, als 't ie alleen met paard en wagen rijdt naar het land, angstzweet, als bij 't hek in rijden de wielen den waterkant afzak ken. De jongeling is haast „vrij man". Kiest zijn eigen standpunt, zal vrij handelen naar eigen inzicht. Hij over schat zijn vrijheid van handelen. Straks komen de banden, het niet mo gen en niet kunnen, weer met volle macht op hem aan cn drukken hem op zijn eigen plaatsje in de groote wereld. Gelukkig als hij heeft geleend recht vaardige banden te waardeeren on vrij heid recht te gebruiken en bij onrecht vaardige banden recht te zoeken op de rechte plaats. Dat is de ontwikkelings weg van ieder kind van gebondenheid naar vrijheid. Het afhankelijke kind wordt «de zelfstandige man en vrouw. Heb ik me dan vergist met het op schrift boven deze beschouwing? Juist de reeks beelden van den heer Janse gaf mij het inzicht, dat de weg niet loopt van gebondenheid naar vrijheid maar omgekeerd van vrijheid naar ge bondenheid. Maar men kan zich onder de vrijheid gebonden en onder de ge bondenheid vrij gevoelen. Vrijheid is geen ongebondenheid en gebondenheid is geen slavernij. Benzine eü alcohol. We lezen niet altijd' de krant onbewo gen, werktuigelijk met een half oog toe. Vaak is het een haastig en vluchtig doorbladeren maar dan opeens wordt de aandacht gespannen, lees je woord voor woord en dan kan men zijn in drukken niet verkroppen, moet men ze aan zijn huisgenooten meedeelen, uit men krachtig zijn ergernis en veront waardiging. Wie bleef kalm, toen hij van het vreeselijke las, dat de vorige week in Hillegom gebeurde ten gevolge van dronkenschap van een chauffeur. Tram en auto reden daar naast elkaar, van den anderen kant kwam een mo torfiets met zijspan. De auto maakte geen ruimte, een aanrijding was er het gevolg van, de man in den zijspan raakte onder de lokomotief en stierf on middellijk. Twee inzittenden in de auto, waaronder de chauffeur wanen be schonken. Beiden zijn onmiddellijk in arrest gesteld. Een jong leven verwoest, een familie in rouw, twee dronken mannen, die nuchter zich diep ongelukkig zullen voelen. We raken gewend aan ver keersongelukken. lederen Maandag le zen we in de krant lange reeksen uitsla gen van sportwedstrijden en van ver keersongelukken. De dood zit onzicht baar naast menige chauffeur cn vooral Zondags is het aantal ongelukken groot. Dit krantenberichtje riep even voor onzen geest de prachtige natuur van Hillegom met zijn hoornen en hel kleurige velden met tulpen en hyacin then. Een tram staat stil, een auto dwars over den weg, een motorfiets ligt verbrijzeld aan den kant. Een groot aantal menschen snelt ontzet toe. On der de lokomotief wordt een bloedend lichaam weggehaald. De chauffeur, wiens schuld het ongeluk is, staat er verdwaasd bij, door den schok ont nuchterd, politie komt, het graf en de cel hebben winst gemaakt. Een dronken man aan het stuurrad, waarvan de 'bediening de uiterste zong en nauwgezetheid cn tegenwoordigheid van geest vereischt! Is het nog noodig, aan te toonen, dat benzine en alcohol niet mogen samengaan, dat snelver keer onthouding eischt. De auto's moe ten in elk geval „drooggelegd" worden. Het aantal slachtoffers van den weg is ontzettend grjoot, de weg met het snel verkeer zoo veilig maken als vroeger zal wel onmogelijk zijn, maar wel moe ten we de strengste maatregelen nemen om ongelukken zooveel mogelijk te voorkomen en dringend noodig is het, dat de chauffeur, absoluut vrij is van eiken alcoholisch.cn invloed. Binnen kort wordt een congres gehouden over Snelverkeer en Alcohol. Het vreeselijke ongeluk te Hillegom leert ons, dat na het woord en „geen" dient te staan. Hoe we ons in 't jaatf 1950 zullen verwarmen;. De wereld is de laatste kwarteeuw! buitengewoon veranderd, we noemen slechts radio, vliegtuig, snelverkeer; die verandering heeft haar eind zeker nog lang niet bereikt en over een kwarteeuw zal in de wereld weer veel 'beter, gemakkelijker, goedkooper inge richt zijn. Daartoe behoort zeker ook de manier van verwarming. Ieder zijn eigen ka cheltje, in meerdere kamers een kachel tje, dat zal eens voor erg dom, ver kwistend, weijkzaam en ouderwets ge houden worden. We gaan allen meer naar de centrale verwarming niet van een gebouw maar van heele wijken en eindelijk plaatsen. Wij komen daarin bij het buitenland vergeleken wat achterlaan. Maar het begin is er hier ook al. Alle gebouwen van het Acad. Ziekenhuis in Groningen worden van uit één centrale verwarmd. In Utrecht worden zoo meerdere ziekenhuizen door één centrale bediend, die boven dien spoedig ook warmte zal verschaf fen aan de gebouwen der Ned. Spoor wegen. Wijkverwarming heeft men al in den Haag en in Groningen. New- York beeft al een warmte-centrale met een buizennet van 18000 M. In alle Amerikaansche steden beeft men een of meer centrale verwarmingen voor vele gebouwen. Het is makkelijker, zindelijker en geeft regelmatiger warmte. Ook heet het goedkooper. In 50 weten we wel, of dat ook zoo is! Voorspellingen' en hare uitkomsten. Als de maand October in het rand komt, begint bij «nkelen de lust te ^ontwaken om voorspellingen omtrent den aanstaanden winter te doen. Dit was ook verleden jaar het geval. De bijen hadden een buitengewoon grooten voorraad honig opge zameld en daaruit werd nu het besluit getrokken, dat een strenge winter zou volgen. Onder streng moesten we natuurlijk verstaan langdurig, want daar moest dan de groote voorraad op wijzen. Indienstreng beteekenen moest zeer lage tem peratuur, dan zou een groote voorraad daar niet veel tegen kunnen uitrichten en zouden andere maatregelen nuttiger kunnen zijn. Intusschen is de winter voorbij en weten we len, dat hij noch vroegtijdig inviel, noch iang bleef, zoodat de voorspelling niet uitgekomen is. Wij voor ons meenen, dat de buitengewoon groo te inzameling van honig alleen een gevolg was van de gunstige omstandigheid, dat er zooveel in te zamelen viel. Nu werd de voorspelling op bovengenoemden grond gedaan, andere jaren pulten de proleten hunne gegevens voor de voorspelling van het ka rakter der aanstaande jaargetijden uit andere bronnen, maar wanneer men eens nauwkeurig boek hield, dan zou men tot de wetenschap ko men, dat een goede uitkomst zeldzaam is en dat dit zoo moet zijn, zoolang weerprofeten op grond van dezelfde gegevens verschillende profetiën uit spreken en dat kan een nauwkeurige waarnemer nog elk jaar constateeren. Op het gebied van weer en wind is het aantal kenners bijzonder groot, vooral onder zeelieden, visschers en tuiniers en onder het publiek vinden dezen nog al vertrouwen, omdat zij veel in de buitenlucht vertoeven en veel met het weer noo dig hebben, zoodat van hen wel verondersteld kan worden, dat ze met kennis van zaken spre ken. Een kring om de maan, Dat zal wel'gaan; Maar een kring om de zon, Daar huilen vrouwen en kinderen om. De laatste regels zullen er wel op wijzen, dat vrouw en kinderen van zeelieden de gevolgei: van groote zeerampen zullen ondervinden, wan neer zich een kring om de zon vertoont. Welnu, even vóór de Paaschdagen was er een groote kring om de zon en wat een heerlijk weer heb ben we gehad! Zoo mooi was het, dat 'We haast zouden besluiten, dat de laatste regel van het versje moest zijn. Daar juichen vrouwen en kinde ren om. Maar bij andere gelegenheden zou weer blijken, dat het woord juichen niet altijd gepast was, want onze ondervinding heeft daaromtrent geleerd, dat het zeer riscant is verband tusschen een kring om de zon en het daarop volgend weer te zoeken, We zijn nu weer in de gelegenheid om de waar de van een zeer bekende weervoorspelling op de proef te stellen. We hebben Nieuwe Maan op Maandag gehad 12 April j.l. en dat voorspelt regen en wind, want: Een Maanddgsche maan Moet in storm en regen vergaan. 't Is te wenschen, dat de voorspelling dezen keer uitkomt, want naar regenwater wordt in April door landbouwers sterk verlangd, immers: Een droge Maart Is geld waard, En in een natten April Gaat het den boeren naar hun wiL Gelukkig schijnt de onlangs in ons blad gepu bliceerde weervoorspelling: Donder in het dorre hout Geeft een voorjaar schraal en koud. niet bewaarheid te zullen worden, we hebben ten minste tot nog toe over het weer niet te klagen, integendeel, alles is zóó voorlijk, dat er misschien jaren overheen zullen gaan, vóór het weer zoo is. Toch moeten we niet te vroeg Juichen, want er kan nog heel gemakkelijk een ongunstige keer ko men, zoodat met Pinkster weer voor de ramen der café's te lezen staat: Hier brandt de kachel! Vóór ongeveer 50 jaar hadden we ook een gun stig voorjaar, zoodat in 't laatst van April alle boomen volop in het blad zaten. Op den 29sten April begon het te stormen uit het westen en toen wij, jongens, den 30sten April op onze gewone speelplaats onder de boomen rondom de kerk bij elkaar kwamen, hingen de jonge takken aan flarden gewaaid bij de boomen neer en alle bladeren waren zwart in plaats van groen. Nog herinner ik me, dat één der jongens toen wist te vertellen, dat zijn vader hem toen gezegd had, dat met de Juliknoppen de boel weer een klein beetje op orde zou komen en 't was 'toen voor het eerst, dat wij van Juliknoppen hoorden. De storm, waarvan hier gesproken wordt, was niet de beruchte Pinksterstorm, die had nog eeni ge jaren vroeger gewoed. Op het gebied van weervoorspellingen speelt de maan een gewichtige rol, niet alleen wanneer ze een Maandagsche is. Heeft het den heelen dag zoowat geregend, dan heeft men heel veel kans, dat een schipper u in den namiddag meedeelt, dat de maan het van avond wel zal opknappen. Als het bij een wassende maan begint te vrie zen, dan heeft men veel kans, dat de vorst aan houdt en dat ze streng wordt. Een andere weer- profeet is juist van meening, dat een vorst, die bij afnemende maan begint, de meeste kans op lang blijven en streng regeeren biedt. We kunnen er zeker van zijn, dat beide profeten het wel eens bij het rechte eind, maar ook wel eens mis gehad hebben. We zullen omtrent de waarde van voorspellin gen dan pas een zuivere uitspraak kunnen doen, als we nauwkeurig boek gehouden hebben over een lange reeks van jaren. Tot zoo lang hebben de profetiën voor ieder wat wils. Toen ik nog een jongen was, die veel van schaatsenrijden hield, lette ik altijd bijzonder nauwkeurig op de^ weersgesteldheid van 1 November, omdat een oude man mij meegedeeld had, dat het weer van dien dag een beeld gaf van het weer gedurende den aanstaanden winter. Was er een binnen wind (westelijk) dan was ik treurig gestemd, maar was de wind oostelijk en de lucht helder, dan was ik zeer verheugd. Ook 21 Maart is een dag van dergelijk gewicht, zooals de wind dan is, is hij in hoofdzaak gedu rende de heele lente, dus ongelukkig als hij dien dag uit het noorden blaast en dat was zoo, gelijk ik me nog herinner in het jaar 1891. k Stond toen met een boer te praten, die er over klaagde, dat een week vóór Mei nog geen zwelling der knoppen van de lindeboomen te be speuren viel en er dus van koeien jagen (naar de wei brengen) geen sprake was, daar dit eerst ge beurt, als er lindeblaadjes zoo groot als een kwartje aan de boomen zitten. En in den nacht van 30 April op 1 Mei sloeg het weer om en gedurende 31 dagen en nachten van die maand was het volmaakt overdag heerlij ke zonneschijn en onderhand, als het noodig was een donderbuitje met regenwater, geen enkelen keer nachtvorst en op het eind der maand waren de boeren aan het hooien. Alzoo 10 dagen van Maart en 30 van April wa ren in overeenstemming met de voorspelling op 21 Maart, maar Mei in 't geheel niet, evenmin als de 21 daaropvolgende droge, warme Junidagen. Er zijn meer zulke critieke dagen in het laar, waaronder Sint Jan en Sint Margriet zeer belang rijk zijn. Over critieke dagen gesproken. Zij onder onze lezers, die vóór ruim een kwart eeuw ook al met aandacht de courant lazen, zuilen zich herinneren, dat Professor Falb sterk was in het voorspellen van critieke dagen, dagen waarop in de natuur buitengewone dingen zouden gebeuren. Nadat Falb het een paar keer geraden had, be gon zijn voorspoedzon te tanen, hij bleek ook een profeet, die brood eet, en zijn naam verdween uit de couranten. Toen verscheen een andere ster aan den hemel der profeten en zijn naam was Majoor Waelput, een Vlaming, Deze man voorspelde het weer niet voor enkele dagen, maar zelfs voor eenige maan den en het kwam eenigen tijd goed uit. Ieder was nieuwsgierig, om te weten hoe deze man toch aan zijn kennis kwam en waarlijk hij |was.^°° éoed, om het den volke te verkondigen, t Was zelfs zeer eenvoudig. Hij verdeelde het jaar in 5 tijdperken van 73 dagen en nu kon men er zeker van zijn, dat deze beurtelings in hoofd zaak droog en nat waren en daar hij den begin datum er bij gaf, kon ieder vooruit bepalen hoe het weer in hoofdzaak tenminste in den aanstaan den winter of zomer zou zijn. Doch ook deze ster verdween van het firmament, toen het weer zich niet aan de vastgestelde perio den wilde storen en nog heeft het te dien opzichte zijn baloongheid met afgelegd, want meermalen was dezen winter nog het weer heel anders dan sp"ld hadden'. VOrig<m aVOnd v°°r" INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van een bericht voorkomen de m uw blad van Zaterdag j.l. over de meerde re toenamen van gasverlichting in den nieuwbouw wilde ik even een kleine opmerking maken, en wel deze. Door verschillende eigenbouwers zou in den nieuwbouw wel meer de voorkeur aan gas-ver- lichtmg worden gegeven, indien door het gemeen te-bestuur werd medegewerkt om de gasleidin gen in de woningen voor verlichting eerst te laten aanbrengen voor aleer het stucadoor-werk werd verricht. Aangezien het voor eiken bouwer een schadepost is door de reparatie ontstaan, door bedoelde werkzaamheden. Het is ons gebleken dat aan de 87 woningen door ons gebouwd, een schadepost is geweest van f 5.per woning, al leen aan reparatie stucadoors-.verk, door het aanbrengen der gasleiding, dus in totaal een be drag van 5 X f 87 f 435, terwijl door ons en de directie steeds is geprotesteerd tegen deze handelwijze. Er werd geen verandering in ge bracht en is de werkwijze nog dezelfde. Dus is het te begrijpen, dat de verschillende bouwers er voor terug schrikken om gas als verlichting in hunne woningen te laten aanbrengen, U, mijnheer de Redacteur dankend voor de ver leende plaatsruimte, J. M. WITTE KRUIS. Het gebeurt wel eens dat leden van het Witte Kruis welke aan een der Wijkgebouwen materiaal komen halen teleurgesteld worden, daar hetgeen gewenscht wordt niet in het magazijn voorradig is. Dit is èn voor de belanghebbende èn voor het bestuur der vereeniging zeer onaangenaam. Leden der vereeniging welke materiaal in ge bruik hebben kunnen medewerken om deze on aangenaamheden uit den weg te ruimen. Wan- neer na 't gebruik van 't geleende wordt gezorgd om dit zoo spoedig mogelijk terug te brengen, zullen heel wat minder klachten voorvallen. Laaf daarom een ieder die kan in deze zaak mede werken. Breng het geleende materiaal na gebruik dadelijk weer terug en bedenk dat anderen er misschien erg om verlegen zijn. Zijn er leden die het materiaal reeds lang in huis hebben en door voortdurend gebruik nog niet kunnen missen, laten dezulken aan hun geneesheer iedere maand even een nieuw bewijsje vragen en dit bezorgen aan het Wijkgebouw. Dat niemand het doel der vereeniging uit het oog verlieze» DOOR ALLEN. VOOR ALLEN. PROP.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1