GOUDKOORTS Gebr. P. en C. Heere FLORA - VELSEfiOORD. Voor de Schoonmaak Boerenoorlog BERICHT WEES SLIM GEBRUIK GLIM S9~ WEET een v&n de meest betrouwbare Eea van de meest gesorteerde en Een van de meest voordeelige ADRESSEN van de GEMEENTE VELSEN is? Alle Gestoffeerde Menbelen worden op eigen Ateliers vervaardigd door 1ste klas Vaklieden. BOT ZIET (MZE SPECIALE ETALAGE Tapjjten, Gordijnstoffen, Vitrage'», Divankleeden, Tafelkleeden, Zjjden Loopers en Kleedjes. BIOSCOOPVOORSTELLING LEEP GEZÖHD alle soorten KASTPAPIER met en zonder randin véllen en aan rollen. Wit en Gekleurd. Goekhandel P. F. 0. Roelse. le soort Witte Japankk I 1.00 le Witte Statui verf 0.75 M»x Siefertiamp met pomp 10.50 Fa, Ph„ SLAGER, schaochelstr. Haarlem y g, V.-Serie-wedstrijden. ffzictt der gespeelde wedstrijden. "e afd- wist D. S. K. 2 een kans op een '8Jle behouden, terwijl haar 1ste elftal ;jn nederlaag tegen V. S. V. 3 geen kans "ft Voor de 1ste afd. heeft V. S. V. 1 zeil V beker gewonnen, terwijl Stormvogels oieI1 -::s behaalde, bestaande uit een groo- _j, Amstel, dat in de 1ste tonde vrij- "legde hietdoor direct beslag op den 33.1 ,>n moest spelen om een hoogeren iflllen. Echter seinde „Amstel" af, daar .leur om voor den N, V, B,-beker 1 f efl waardoor zij zonder te spelen regle- K M hee^ °P den 3den prijs. Stormveld e,:Pr£een groote overwinning op Tavenu I 1 I 9de tonde, zoodat zij in de finale komt ,r. .arA uit de eerste ronde, welke voor f de vrijgeloot was. Deze wedstrijd nu, en II moet nog gespeeld wor- i MfcSdoor competitie-wedstrijden herhaal- NW l.nr, V,ordeQ uitgesteld. ytf. I—Stormvogels II 3—1. oDtfeveer half drie fluit scheidsrechter (finnen. Stormvogels heeft den sterken "de vvee* hierdoor gesteund het eerst de achterhoede aan 't werk te zetten, welke 'jenden wind heeft. Van Ilemert weet [.©aeldelijk het spel mooi te verdeelen, ff, d. Wint in 't V.S.V.-doel spoedig moet 'jjg hij is. Een tweetal hoekschoppen op Sfq'y.Joel leveren niets op, maar een derde ti "juf Struys in te zetten (01). ontnuchterd pakt V.S.V, direct beter ttPjjjjB enkele Stormvogelssupporters? aan- Kvinden om minder gepaste woorden te be- ceif Een zeer onsportieve uitroep wordt door ilcheidsrechter gehoord. Deze stopt en ver- b Len „sportliefhebber" zijn mond te houden. ie sportiever" aangelegde Stormvogels-suppor- arbiter bij dezen personen het on- ïdii |j«n dergelijk optreden aan 't verstand te e,|L Uerna wordt verder gespeeld, ju.p'jj.yst weet uit een mooien through-pass aitlLenburg gelijk te maken (1—1). thee krijgt V.S.V. den sterken wind me- fj-Lodat zij het spel op de Stormvogels-helft tl.In deze periode geeft Zwanenburg V. S. V, niet een harden schuiver (2—1). ïferdoor schijnt bij enkele anti-V.S.V. ers de fvol te zijn en verschillende uitroepen worden Ud, Jammer, dat enkele Stormvogels-spelers bierdoor laten beïnvloeden, zoodat Van He- jn spelers met woorden en voorbeelden tot -maant. Ongeveer een kwartier nu komen ormvogels geducht opzetten, doch de V.S.V.- boede waar inmiddels De Witte, die den bjd op halve kracht speelde, verwisseld ujst Bruidschaar, geeft niet thuis. Het laatste kwartier is weer voor V. S. V. Van Heyst mist tot tweemaal een prachtkans. Toch wordt voor het eindsignaal de score nog opge voerd tot 31. Rest ons nog te zeggen dat Stormvogels 2 en V. S. V. 1 invaller had en dat Vermaak van Storm vogels, die zich niet onthouden kon van het ma ken van opmerkingen tegen den scheidsrechter ongeveer 8 minuten voor het einde het veld uit gestuurd werd. Gymnastiek- en Athletiek-vereeniging „Olympia5'. Deze week werden door de adspirant- af.deelingen van bovengenoemde ver- eeniging onderlinge wedstrijden ge houden. Onder cleze afd. was hiervoor veel animo, zij -hebben zich dan ook best geweerd. Voor elke afd. waren 4 diploma's en voor de beste drie daar van een prijsje. De uitslag is als volgt: Meisjes afd. A. Jansje Bakker, le dipl.; Leny Fedde- ma, 2e dipl.; Bertha de Graaf, 3e dipl.; Nelly Bakker, 4e dipl. Meisjes afd. B. Agatha Mellema, le dipl.; Liesje Ko ningstem, 2e dipl.; Diewertje de Visser, 3e dipl.; Truus Veluwenkamp, 4e dipl. Jongens afd. A. Rienus Hoek, le dipl.; Cornells Roet- man, 2e dipl.; Cornelis v. d. Klooster, 3e dipl.; Adriaan Jongejan, 4e dipl. Jongens afd. B. Adriaan de Koning, le dipl.; Leen- dert Zwier, 2e dipl.; Dik de Waard, 3de dipl.; Nol Koningstein en Gijsbert Wil- derom, 4e dipl. Jongens afd. G. Wim Gouda, le dipl.; Jan Broeksma, 2e dipl.; Antoon Prins, 3e dipl.; An- dries Blok, 4e dipl. En nu meisjes en jongens tot de vol gende wedstrijden. Denkt er om er is veel concurrentie voor de prijsjes want er zijn ook veel goede werkers onder de niet winnende leden. Nu zullen we weer aan het zomer- programma beginnen. Er staan op het lijstje een fietstocht, een wandeltocht en over enkele weken gaan we weer naar het veld om Athletiek en Spel te beoefenen. J. G. KORFBAL. Eindelijk! Na een gedwongen rust van 3 weken. Trouwe leden en besluurderen van G. S. D. zullen wel reikhalzend iederen keer de IJrn. Courant na gekeken hebben of er iets van korfbal in stond. Ik stel mij al de verbaasde gezichten voor oogen, wanneer zij onderstaand te lezen krijgen. De ge speelde wedstrijden liggen reeds te ver in 't ver leden om daar nu nog iets over te schrijven. Ik zal mij daarom tot iets anders bepalen, n.l. waar en hoe het korfbalspel ontstaan is. Het was in 1891, dat Dr. James Naismith te Springfield (Mass) het korfbalspel uitvond. Van Amerikaansche oorsprong en betrekkelijk jonge datum, maakte het spel grooten opgang. Eigenlijk bedoeld als zaalspel, weinig inspannend en kost baar, is het later geheel gewijzigd. Het werd dan gespeeld door 5 personen en in één veld. Na ver schillende wijzigingen ondergaan te hebben en in verschillende landen te zijn ingevoerd, werd in 1903 het korfbalspel hier te lande officieel aan de A. B, L, O. als spelleiders-cursus verklaard. Zoo als bekend heeft het spel in de laatste 20 jaren hier een geweldig groote opgang gemaakt, waaruit toch zeker geconstateerd kan worden, dat bet spel meerdere goede eigenschappen heeft. En zoo was het dan. G. S. D. die hier in TJmuiden korf balde. En met succes. Doch laat ik liever mijn eigen vereeniging niet in het zonnetje zetten, hé! Het zou maar aanleiding geven tot misverstand. Beter is het even de kansen te bespreken van den K. K. B.-dag. Als G. S. D. zoo speelt als verleden week, maakt zij een goede kans om den len prijs in de wacht te slepen, waaraan echter nog meer verbonden is, doch dat zeg ik nu nog niet. Daar om lui, zet je beste beentje voor. L. Korfbalwedstrijd. G. S. B.—Haarlem IÏI 4—1. Ofschoon de laatste drie wedstrijden verloren zijn is het G. S. D. Zondag j.l. weer eens gelukt hare thuiswedstrijd tegen Haarlem te winnen. Het spel was aanwerkelijk beter dan de vorige malen. Hoe kwam dat? Naar onze meening aan het geregelder oefenen, wat den laatsten tijd veel te wenschen overliet. Maar nu de goede weg weer gevonden is, hopen wij dat G. S. D. daarmede zal doorgaan en thans de overwinningen elkaar weer zullen opvolgen. Met de dames St. Bais, Mr. Loenderstloot, de heeren J. Bosman en F. Licht in den aanval, begin nen de G. S. D.'ers goed. Hunne aanvallen zijn niet ongevaarlijk, vooral daar de Haarlem-verdedi ging niet den zekeren indruk geeft als eenige maanden geleden, toen G. S. D. het onderspit moest delven. Er wordt door beide partijen flink gewerkt, met G. S. D. eenigszins in de meerderheid, wat al gauw in een doelpunt door Mej. C, Bais wordt uitgedrukt. Niet lang hierna heeft mej. Loendersloot nog maals voor G. S. D. succes en is de stand 20. Hierna wordt van vak verwisseld en komen de dames C-. Bais, L. van Lente en de heeren W. Ef- fern en Theo Engels in den aanval voor G. S. D. Doordat het middenvak steeds de ballen onder schept en zoodoende^den niéuwen aanvó.1 geregeld aan het werk zet, duurt het dan ook niet lang of Theo heeft nogmaals voor G. S. D. succes 30. De Haarlemmers beginnen in te zien dat het zoo niet gaat en komen verwoed opzetten, waarvan het gevolg is, dat de scheidsrechter eenige spe lers een waarschuwing moet geven van te forsch spel. De verdediging van de thuisclub kan in deze periode meestal wel toekijken, daar de bal vaak niet verder als het middenvak komt. Steeds wordt er gedoeld maar alle schoten gaan over of tegen den rand. Het schieten is nog steeds een zeer zwak punt van de thuisclub. Wanneer veranderd dat eens? Daar moet ge ducht in geoefend worden! Toch weet even voor rust Effern de mand nog te vinden en zoodoende wordt de stand 40. Als de nieuwe aanval, welke uit drie personen bestond, t.w. Mej. A, Bais, de heeren G. Struic- ken Boudier en L. Frank, weer zal beginnen, fluit de scheidsrechter voor rust. Het tweede gedeelte van den wedstrijd was een getrouwe copie van de eerste, alléén met dit ver schil dat deze aanval van G. S, D. niet tegen de verdediging van Haarlem was opgewassen en zoo doende, geen kans kreeg, ook al door het zeer slechte schieten, te doelen. Wel weet Haarlem door één der heeren een verdiend tegenpunt te maken, maar hierbij blijft het dan ook en als de scheidsrechter einde fluit heeft G. S. D. haren laatsten competitiewedstrijd verdiend met 41 gewonnen. Verder willen wij U er nog even op wijzen, dat G. S. D. met één twaalftal heeft uitgeschreven voor de serie-wedstrijden van den Haarl. Korfbal- bond, welke a.s. Zondag 25 April gehouden wor den op het gemeentelijk speelterrein aan de Kle- verlaan te Haarlem, G. S. D. moet dan met de „Kraaien", S. V. en Haarlem III kampen. Voor deze wedstrijden zijn door den bond twee medailles beschikbaar ge steld en wij verwachten dat G. S. D. hiervan wel één zal bemachtigen. Het twaalftal met reserves en verdere kennis sen vertrekt Zondagmorgen om elf uur van de brug. Allen gaan op de fiets!!! Veel succes G. S. DJ! Bij Griep en Influenza werken „Mijnhardt's Sanapiriafabletten" mede tot een spoedig herstel OLYMPISCH NIEUWS. Programma der Spelen. Herhaaldelijk bereiken het Algemeen Secreta riaat verzoeken of niet deze of gene wedstrijd aan het programma der Olympische Spelen kan worden toegevoegd. Daarom is het wel van belang nogmaals te vermelden, dat het C. I. O. (Comité International Olympique) voor de Spelen te Am sterdam het volgende programma heeft vastge steld: Athletiek, Gymnastiek, Boksen, Schermen, Worstelen, Roeien, Zwemmen, Hippische Wed strijden (Dressuur en Terreinwedstrijd, Spring concours), Moderne Vijfkamp, Voetbal, Lawn- Tennis, Hockey, Water-Polo, Wielrennen (baan rennen en wegwedstrijd), Zeilen, Gewichtheffen, Concours d'Art (Architectuur, Litteratuur, Muziek, Schilderkunst en Beeldhouwkunst). De wedstrijden, welke in iedere sport worden gehouden, worden vastgesteld door de betrokken Internationale Federatie, die ten deele reeds zijn opgegeven, anderdeels op het eerstvolgend Con gres zullen worden vastgesteld. Bovendien heeft het ofganiseerend Comité het recht twee demonstraties aan zijn programma toe te voegen, n.l. één van een nationale en één van een internationale Sport. Hieruit blijkt dus, dat het programma vrijwel geheel is vastgesteld en dat slechts het C. I. O. wijzigingen kan aanbrengen, waar het betreft het toevoegen van» eenige sport en de Internationale Federaties, voor zoover het de wedstrijden in iedere sport aangaat. Het aantal deelnemers wordt ook door de Inter nationale Federaties voor iedere sport vastge steld, met dien verstande dat h&< Prager Congres verzocht heeft dit zooveel mogelijk te beperken. Volgens de bepalingen van het C. I. O. mag dit aantal in personeele wedstrijden per land niet grooter zijn dan vier. De Stadion-Architect bezoekt den Burgemeester van Amsterdam. De Stadion-Architect, de heer J. Wils, heeft verleden week een langdurig onderhoud gehad met den heer dé Vlugt, Burgemeester van Ara sterdam, die alle bouwplannen met hem besproken heeft en hiermede zijn volle instemming heeft betuigd. jiarlijksche Algemeene Ver dring van Aandeelhouders JiiN.V. Visscherij Maatschappij ,filer" te IJmuiden, te houden op Zaterdag 8 Mei a.s. 2 uur n.m ten inlore der Vennootschap, alwaar tvens ter inzage liggen de stukken trvat in art. 17 der statuten en de tgenda. De Directeur. Verkrijgbaar bij: C. NOOT jat. van Heemskerkstraat 49 IJmniden. AAMBEVELEND, £6 ZATERDAO 24 EN ZONDAG! 25 APRIL 1926 's avonds 8.15 uur Als Hoofdnummer Een ontroerend drama, dat zich afspeelt tusschen de Sneeuw en Ijsmassa's van Alaska in 6 acten. Komedie. 2 Acten. Zondagmiddagvoorstelling 5 uur. Versterkt Orkest. beëedigde Makelaars en Taxateurs, bevelen zich aan voor het koopen, verkoopen en taxeeren van roerende en onroerende goederen, voor het verhuren en administrateeren van woningen. HUYGENSSTRAAT 12 TELEFOON 208 KENNEMERLAAN 64 rood TELEFOON 115 SCHILDERS STEEKLADDSR8 onberiipelijke afwerking 70 cent per sport 80HUIFLADDBB8 80 cent per sport. SPECIAAL HUIS VOOR SCHILDERS.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3