WIE HELPT Thalia-Theater - IJmuiden Cormelitffi da Danseres met Glori® Swanson j THE ALBERT!NE's de die de be. en I Wi' doet zich ook nog de kans voor, dat el- uwen minister met andere bepalingen kan -idat men niet meer weet, waaraan zich van het bestuur werd volgens Kenn. ne stemmen goedgekeurd. -j(|Sje van den Bond van Arbeiderswoning- ,eteenigingen met den Nationalen Woning- '„„dervond geen bestrijding, temeer daar jj fusie meer invloed op de regeering kan r .itrfftoefend. Door deze concentratie zal P' .fvei'slagen, evenals de balans en whist le'omrekening, werden na enkele onderge- 8» .opmerkingen, goedgekeurd. P .nodende bestuursleden d> Lplaafsf 'an ld i(i. heeren Wen- y Ie^aa' en Baai"da werden herkozen, zoo i de altronde comndssaris, de heer Sliemer, rondvraag drukte de voorzitter de be- rsi^cens ernstté °P bet hart, zuinig te zijn °fe, I ((iaterverbruik, daar dit van de vereeni- If" offers vraagt. j jj; yerkeersspiegel welke voor eenigen tijd ■.Mi werd op den hoek van den IJmuider jpjf en de Frans Naereboutstraat is thans ,(S[ naar den Bloemendaalschenweg te Jan „art, aan den ingang van 't dorp in ver- r'jjjft't drukke autobusverkeer dat daar thans |-f,jiadt. Het raam van ijzergaas is thans weg ijl/m waaruit mag worden afgeleid, dat meer iroüwen gesteld wordt in de Santpoortsche dan Velseroordsche jeugd. Qp last van het bestuur der Woningbouw- Ljiging Velsen is Maandag een gezin wonende de Popelstraat uit de woning gezet. Hl, Dbl. VELSEN. „Zondag j.l. waren de afgevaardigden van de atinoniekapel der Kon. Papierfabrieken „De endracht" te Velsen bij de loting voor het in- "roiilionalc concours te Vilvoorden in België te- üwofdig' fd^ns mededeeling van het Comité zal dit de w|sté prijskamp worden, welke ooit in België ^houden. fl fóuziekvereenigingen hebben zich laten in- bfijveh. jje Harmoniekapel „De Eendracht" zal in de Joreafdeeling uitkomen als No. 2, terwijl Hengelo 11, Antwerpen No. 3, Almelo No. 4 en Linge uécke No. 5 getrokken hebben. Vóór een drietal jaren heeft zich in de ge i__fe Velsen een Comité van Dames gevormd, ie zich met de Industrieschool te Haarlem in ver- foding stelden, om middelen te beramen de vrou- reD en meisjes, die er behoefte aan hadden, de jlegenheid te verschaffen, zich te bekwamen in j voor'tebereiden voor de taak, Welke op haar ilshuishoudster rustte of zal komen te rusten Dil Comité splitste zich weer in sub-comilé's Jé verschillende afdeelingen der gemeente "en wo zijn de dames Mevr. Duyckinck Sander en Men,Barentsen verkozen voor de afdeeling Vel- in «i 'Wijkeroog. dames kwamen tot de overtuiging, dat handwerken in de allereerste plaats voor loëlening in aanmerking kwamen en dank zij aar initiatief bestaat er nu al gedurende drie interseizoenen een bloeiende naaischool in één er lokalen van school G te Wijkeroog. Dezen [inter telde zij 65 leerlingen, waaronder enkele ehuwden, die, daar les krijgen in verstellen en ieuw maken van onder- én bovengoed. De g'rond- itoiien leveren de leerlingen, maar de vervaardig de producten zijn haar eigendom. Allerlei klee- dingslukken worden daar gemaakt en versteld onder nauwkeurig toezien en uitnemende leiding van de bekwame leeraressen der Haarlemsehe In dustrieschool, de dames Boerman en Handgraaf. Het lesgeld is ook geen onoverkomelijk bezwaar, [daar het voor den heelen wintercursus van 1 Oc- töt 1 Mei f 2,50 bedraagt voor per week 1 4 voor 2 uur en f 5 voor 3 uur les; boven dien werd nog in enkele gevallen kosteloos toe feegcven. Op.zeer .aangename en nuttige wijze en onder het gezellig snorren der naaimachines worden daar in school G verscheidene winteravonduren door de dames doorgebracht. Hoe langer hoe meer is gebleken, dat de Ver eniging in eene bepaalde behoefte voorziet, want het aantal leerlingen nam steeds toe. Maandagavond heeft de laatste bijeenkomst van iet seizoen plaats gehad en de dames meenden dezen avond nu eens niet op de gewone wijze te moeten door brengen. Er werd eene tentoonstel ling gehouden van alles, wat er dit seizoen ver vaardigd was en dit leverde werkelijk een aardig gezicht op, er. waren er, die een collectie van 7 stuks mooie en degelijke onderklèeren hadden ,'ervaardigd, Ook hadden ze onderling botje bij lotje gedaan om een kopje chocolade te kunnen 'cbruiken en enkelen hadden voordrachten ge- eerd, zoodat de laatste avond niet de ongezél- igste was. Op deze tentoonstelling en gezelligen ivond waren ook enkele vriendinnen en bloedver wanten uitgenoodigd. Mede aanwezig waren de commissieleden der afdeeling Santpoort, n.l. de dames Mej, M. P. van Runnard, onderwijzeres aldaar en Mevr. Dekker, klifgeno.ote van het hoofd der o.l. school F- Natüurlijk zijn de kosten hooger dan het bedrag Ider lesgelden, zoodat er op een of andere wijze in het tekort moet worden voorzien. Tot nog toe heeft een subsidie van het Rijk en één van de ge meente de zaak op de been gehouden, maar nu zal die, van het Rijk vervallen. Zou het nu niet zeer te bejammeren zijn, als op deze klip het schip zou stranden? We hopen, dat alsdan de gemeente hare subsi die zoodanig zal verhoogen, dat deze nuttige in stelling kan blijven voortleven, ze verdient het alleszins. te Enschedé op 5 en 6 Aug, besproken, wat me nigmaal een korte gedachtenwisseling tengevolgi had. Algemeen waren de aanwezigen 't er ovei eens, dal ons Hoofdbestuur een veel ruimer kijk op de zaken had dan vele Afdelingen Tot afge vaardigde naar de A. V, werd gekozen de heer J. C. Visser van Beverwijk, die volgaarne bereid was de Afdeling te vertegenwoordigen. De bestuursverkiezingen brachten geen veran dering. Voorzitter bleef de heer Kleefstra van Wijkeroog, Sekretaris de heer Wilis van Velsen en Penningmeester de heer De Vries van Santpoort, De omvraag leverde niets op, waarna de voor zitter de bijeenkomst sloot met hartelike dank voor de aanwezigheid der weinigen, die opgeko men waren om ook hun belangen te bespreken. Hij sprak verder de hoop uit, dat een volgénde vergadering beter bezocht moge zijn. Leden, die dit lezen, mogen dit in hun geheugen knopen! Kenn. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: G. VisserSchol, d.; W. M, Reicdisuéliv. d, Keeft, z,; A. T. Kooistra- Meijer, d.E, M. TolMobron, d.; A. Homborg- Ammand, z.; D. van EsSchaap, d,; M. W. Brülls- Schpone, z,; H. TolVan Veen, z.; M, D. Nan Post, z,; C. KalkmanRegtdoorzee Greup,Nd.; C. SlijkhuisBood, z,; J. Dijkhuizenv, d. Pol, d.; J, M. BinkhorstZuiderduin. z. Overleden: Gerardus Zoontjes, 28 j,, echt- gen, van W. Woord; Dieuwertje Los, 73 j,, wed. v, G. Schipper. SANTPOORT. Hedenavond wordt in het lokaal der Evan- ilisatie aan het Kerkpad een gedachtenissamen komst gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan dezer Hervormde Evangelisatie. Ds. Van Arkel, emeritus-predikant te Hilversum en een der oprichters zal de feestrede uitspreken in het onlangs nieuw gerestaureerde Evangelisatie gebouw. Dat deze restauratie nog vóór het 40- jarig bestaan kon plaats vinden, dankt men aan den uitstekend geslaagden bazar, welke eenigen tijd geleden werd gehouden. Ook Ds. Westenburg uit Beverwijk zal een rede uitspreken. Het verdere gedeelte van den avond zal wor den aangevuld met orgel- en vioolmuziek, bene vens zang, Na eenige weken van rust zal Vrijdag in „Zomerlust" weer eens een Volkszangavond ge houden worden, die tevens de laatste van het seizoen zal zijn. Deze laatste avond belooft er weer één te worden, die klinkt als een klok en on getwijfeld zal .^Zomerlust" weer te klein blijken. Op 't programma staan, behalve de gezellige sa menzang, tal van verrassingen, die we wel kun nen, maar niet willen en mogen meedeelen. Men ga daarom zelf naar „Zomerlust". Men zal er geen spijt van hebben. SPORT. VOETBAL. STORMVOGELS—BE QUICK. O v erzich t. Dr, Limburg Meijer, gemeente- en schoolarts te V'elsea, heeft in den Zuid-oosthoek Van Dren the een onderzoek ingesteld naar den gezond heidstoestand van- verschillende schoolkinderen, 'nel het oog op de uitzending van kinderen naar Velsen voor rekening van die gemeente, De fröbelschool, verbonden aan de school voor Chr, Volksonderwijs te Wijkeroog, wordt Maandag 3 Mei des middags geopend in een der lokalen van bovengenoemde school. Ruim 40 leer den zijn ingeschreven. Hl, Dbl, •7 Door den controleur van het P.E.N. is bij de Politie te Wijkeroog aangifte gedaan, dat aan den [Nieuwen Schulpweg aldaar, 18 porceleinen pot ten van de electrische geleiding zijn stukgegooid, ten Onderzoek wordt ingesteld, Men verzoekt ons op te nemen in de ver- eeJjYoudigde spelling. Zaterdagmiddag om 3 uur werd in Hotel „De "ins alhier een zeer geanimeerde vergadering sohouden van, de Afdeling Velsen van het Nederl. Underw. Genootschap, net aantal aanwezigen was niet groot, maar de besprekingen waren daarom niet minder goed. Na de voorlezing der notulen van de laatstgehouden vergadering deed de penningmeester verslag van ^.financieel beheer. Een batig saldo van ruim Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de A. V, ~De uitslag van den wedstrijd tegen Be Quick is een bittere teleurstelling geworden. Er zullen er maar weinigen geweest 4;ijn onder de honderden voetballiefhebbers, die een ovez-winning van Be Quick verwacht hadden, de Be Quickers hoogst waarschijnlijk zelf niet. Voor deze nederlaag zijn verschillende oorza ken te vinden. In de eerste plaats wel het feit, dat Vrouwe For tuna .vrijwel den geheelen middag uitsluitend de Groningers vriendelijk heeft toege lonkt en geen enkele maal „rendez-vous" gaf aan de Stormvogels, Niet minder dan viermaal be hoedde het houtwerk het Groniugsche doel voor een doorboring. Dan maakte ook Be Quick geen uitzondering op den regel, dat een club, welke als zwak te boek staat en (of) reeds weken lang met invallers tobt, tegen Stormvogels haar beste spel speelt en (of) volledig verschijnt. Scheidsrechter Verstappen, die ook M. V. V,Be Quick had geleid, meende, dat de Groningers dezen middag zeker 100 beter speelden dan in Maastricht. Wanneer de Stormvogels echter de hand ook eens in eigen boezem steken, zullen zij tot d< kenning komen, dat ook het binnentrio schuld aan de nederlaag heeft. Zoowel Boekelaar als 01 denburg van wie vooral de laatste voor de rust buitengewone conditie was, hebben er voor ge zorgd, dat het binnentrio kansen te over kreeg, doch óf door slecht schieten, óf door te weinig snel op den bal zitten ging menige goede kans verloren. Bij al het duistere van de nederlaag valt ech ter ook een lichtpuntje aan te wijzen. Blinkhoff verdeelde voor rust vooral het spel lang niet slecht, in ieder geval veel béter dan wij hadden durven hopen. Bovendien stelde hij zich dikwijls zeer tactisch op. Hij had evenwel wat meer egoïs tisch moeten zijn en zelf eens een schot moeten wagen. Voor rust passeerde hij eenmaal de ge- heele Be Quick-verdediging op een wijze, zooals hij dat meer had moeten en kunnen doen. Visser en Oldenburg vormden ook al weer in 't bij zonder vóór de rust lang geen slecbien wing als wij het voor het zeggen hebben, stond deze voorhoede ons heel wat beter aan dan die tegen M, V. V. Houtkamp viel dezen middag niet zoo op als anders. Hij bleef wat te ver achter om de mooie voorzetten van Oldenburg te kunnen bi nutten. Toch vonden wij het een handicap, toen hij kort na rust het veld verliet. Dat de nieuwe halfback-linie niet in alle op zichten zou voldoen, was te begrijpen, daarvoor was de verandering te groot. Maar alweer: De ze opstelling voldeed ons beter dan de oude in de laatste weken. Van der Velde deed in de eerste helft meermalen goed werk, daarna was hij min der en bestond er te weinig contact iasschen hem en Koster, waardoor Bulder vaak vrij spel kreeg. Struys was er op zijn nieuwe plaats nog niet zoo „in" als op zijn oude, maar een zwak punt was hij zeker niet. 't Koppen dient hij echter beter te verzorgen en dan: Nog meer lange centers naar links en rechts, afgewisseld door een through-pass. Bakker voelde zich op de rechts-halfplaats nu reeds beter thuis dan op zijn vroegere piaati Toch is zijn „over-den-grond-plaatsen" nog voor zeer veel verbetering vatbaar. Het achtertrio kan op een zeer goeden wedstrijd terug zien. Zoowel Haak als Koster hebben heel wat aanvallen tot staan gebracht en Thyssen was Thyssen, zooals wij dien de laatste wedstrijden kennen, dus uit- tekend. De Groningsche ploeg heeft getoond in deze kampioens-competitie niet als een gewillig slacht offer te willen fungeeren. Van gebrek aan entbu- een uiterst langzaam tempo, gebrek aan ausdauer en meer dergelijke kenmerken van het Groningsche spel in de eerste twee kampioens wedstrijden ,hebben we niet veel gemerkt, Het achtertrio was zeker voor zijn taak berekend al liet Rambonnet het leder nog al eens vallen en de middenlinie mocht er als verdedigend deel even eens zijn. Groen was een binnenspeler naar ons hart. Hij haalde steeds de ballen op, maar onder nam zijn voorhoede een aanval, dan was hij Immer present. Voor rust vielen de buitenspelers niet op, daarna echter meer en toonde voornamelijk Bulder zich een uiterst gevaarlijk speler. De heer Verstappen, een Zuidelijk scheidsrech ter, viel niet bijster in de smaak. Vooral duidde men het hem ten kwade, dat hij te kort had laten spelen en een door Stormvogels gemaakt doel punt niet toekende. Of het leder werkelijk de doellijn is gepasseerd, konden wij niet constatee- ren. DE WEDSTRIJD werd gespeeld lusschen de v ilgende elftallen: Rambonnet. Rodermond Legger Sissingh v. Linge Dorenbosch Bulder, Reeder, de Haas, Groen, Hemmes Boekelaar, Houtkamp, Blinkhoff, Visser, Olden burg v, d. Velde Struys Bakker Koster Haak Thyssen Met den wind in haar nadeel trapt Stormvogels af. Den eersten aanval onderneemt Oldenburg, Hij passeert vliegensvlug Dorenbosch, doch wordt door Legger finaal „van de sokken" geloopen, wat met een vrije trap bestraft wordt. Bakker plaatst zich achter het leder, doch Rambonnet stopt. De Stormvogels zitten enthusiast op den bal en drin gen Be Quick geheel op eigen helft terug. Een geweldige worsteling vindt voor het Noordelijk doel plaats. Vier-, vijfmaal wordt de bal ingescho ten, maar steeds geretourneerd. Blinkhoff kopt zelfs tegen de lat. Eindelijk doet Be Quick ook eens een aanval. Reeder zendt een keihard schot in, dat Thyssen naar behooren stopt. Bij een volgenden aanval veroorzaakt Struys een vrije trap. Dorenbosch zet een harden schuiver in, welken Thyssen, doordat hem het uitzicht belemmerd wordt, laat gaan( 0-1), Gelukkig ontmoedigt dit doelpunt de Stormv, niet. Er wordt in de nieuwe opstelling lang niet slecht gespeeld. Van der Velde blijkt weinig last van „plankenkoorts" te hebben en speelt een be hoorlijke partij. Ook in de voorhoede gaat het naar wensch, Blinkhoff verdeelt het spel buiten ver wachting goed en ook rechts vlot het. Oldenburg ontsnapt keer op keef aan zijn bewaking en geeft steeds goede voorzetten. De Be Quick-backs zijn echter voor hun taak berekend, terwijl in laatste instantie Rambonneet enkele harde schoten on schadelijk maakt. Bij Be Quick moet het van het binnentrio ko men. Groen speelt op zijn oude plaats een su blieme partij en ook de Haas valt ons niet tegen. Maar ook Koster en Haak blijken geduchte strui kelblokken, zoodat verdere doelpunten aan dezen kant uitblijven. Door een botsing moet Rambonnet even zijn hei ligdom aan de hoede van Groen toevertrouwen. Ook de functie van doelverdediger is Groen wel toevertrouwd. Al spoedig lost Boekelaar een vin nig schot, maar zonder succes en ook een schot van Visser kan in zijn oogen geen genade vinden. Dan neemt Rambonnet zijn plaats weer in en gaat het spel meer gelijk op. Een lang schot van Bul der vliegt langs het geheele doel zonder aange raakt te worden. Hemmes heeft tegen Bakker- Haak weinig in te brengen, zoodat van dien kant niet veel gevaar dreigt. Tegen het einde der eerste helft komt Storm vogels sterk opzetten. Na een goeden center van Oldenburg, die in buitengewone conditie fs, goed passeeren zijnerzijds komt Blinkbott schuin voor 't open doel, waarna hij in 't zijnet schiet. Ook Visser waagt eens èen. schot, maar een der backs redt koppend. Elk oogenblik kan nu de ge lijkmaker worden verwacht, daar Stormvogels ^stukken sterker is. Struys zendt uit een vrije trap een harden schuiver in, welken Rambonnet maar ternauwernood kan stoppen. Eindelijk heeft een aanval van den linkerwing dan toch succes. Blink hoff geeft een goeden center aan Boekelaar, die Houtkamp den bal maar voor 't intrappen geeft (1—1). Bijna neemt Stormvogels de leiding door een keihard schot van Visser, doch Rambonnet stopt schitterend. Rust 11. Eindigde de eerste helft met een Stormvogels offensief, de tweede helft ving er weer mee aan. Houtkamp lost reeds in de "eerste minuut een ze*>v hard schot over de lat. Ook Blinkhoff krijgt lust tot schieten en in 't volgend oogenblik lost hij een ouderwetsche „kei", dien Rambonnet opvangt. Ook Boekelaar waagt een schot, dat juist tegen c?fc lat ketst, maar waar een toesnellende Stormvogel ontbreekt, wordt de bal niet ingezet. Nu komt Be Quick in actie. Bulder geeft een keurigen voorzet, welken Groen net over de lat kopt. De Groningers hebben er nu de smaak van beet. Weer is 't Groen, die het Stormvogels-doel in gevaar brengt, doch Thyssen redt schitterend. Een keihard schot van de Haas, gelost na voorzet van Hemmes is hem echter te machtig (1—2). Door vlot combinatie-spel weten de Hafm c.s. geruimen tijd het spel op de Stormvogelshelft te houden, waar Koster en Haak echter van geen wijken weten en ook Thyssen subliem spel ver toont. Op onbegrijpelijke wijze weet hij een paar schoten onschadelijk te maken. Het is in deze periode vooral Bulder, die het Stormvogels-doel in gevaar brengt, dank zij zijn onvoldoende bewa king. Plotseling trekt Oldenburg er weer een paar maal op de hem eigen wijze tusschen uit. Een vlie gend schot van zijn voet stompt Rambonnet cor ner, uit welke vrije trap Blinkhoff tegen den on derkant der lat schiet. Invaller v. d. Velde schiet kort hierna tegen de paal. Be Quick gaat nu meer verdedigen, maar blijft door haar uitvallen ge vaarlijk. In de laatste minuut krijgt Blinkhoff nog; een dot van een kans, doch hij faalt met schieten. Direct hierop klinkt het eindsignaal. Stormvogels, Zondag a.s. revanche genomen in Groningen. KORFBAL. -G. S. D. 0—0 1—0 1—0 Haarlem III- G. S. D.Kraaien G. S. D.—S. V. En zoo behoort de korfbaldag van den H, K, B. ook weer tot het verleden. Jammer is het, dat er maar weinig van zulke dagen zijn, doch daar om niet getreurd, want in IJmuiden krijgen wij dit seizoen ook nog wel zoon dag(?) Maar om niet af te dwalen van den H.K.B.-dag. Liet het weer van Zondag zich s' morgens triestig aanzien, later liet Moeder Natuur zich niet onbe tuigd en brak met de traditie, dat het op een H. IC. B.-dag moet regenen. Even over tijd floot de scheidsrechter beginnen voor den eersten wed strijd, tegen Haarlem III, die met blanken stand eindigde, hoewel onverdiend, daar G. S. D. een doelpunt gemaakt had, dat echter niet toegekend werd. Het kwam n.l, zoo: Stein Bais werd ver hinderd tot doelen, maar speelde meteen naar Wim over, die de kans benutte, Daar de scheidsrechter reeds gefloten had, kreeg G. S, D. een strafworp te nemen, die echter niets oplever de. Na nog wat heen en weer spelen, werd het einde aangekondigd en had G, S. D. reeds 1 punt je van de zes binnen. De stemming der G. S. D.-ers was dan ook van dien aard, dat het ergste voor de tegenpartij te verwachten was. Na eenige wijziging in de opstelling gebracht te hebben, ving G. S. D. den strijd aan tegen de Kraaien. Onder groote aanmoedigings-kreten van alle aanwezige spelers(sters) van het 2e twaalftal, mocht Stein het genoegen smaken G, S. 1?. de lei ding te geven, door het eenige doelpunt in dien wedstrijd te maken. Na draaien leek het er wel even op dat de Kraaien gelijk zouden maken, doch gelukkig bleel het maar bij die poging, zoodat bij het einde der wedstrijd de kans van G. S, D. weer een heel eind in de hoogte was gegaan. Nu werd eerst de competitie-wedstrijd Haar lem IAdvendo I gespeeld, zoodat G, S. D. nu 2 uur rust had. De nu nog te spelen wedstrijd tegen S. V, zou de beslissing brengen, en kwam ook ten voordeele van G. S. D,, zoodat G. S. D. met den eersten prijs naar huis kon gaan, Óok de laatste wedstrijd met 10 voor G. S. D., dank zij Theo, die op zeer fraaie wijze scoorde. Over het algemeen werd niet slecht gespeeld, en toch zou waarschijnlijk geen prijs gewonnen zijn wanneer niet het middenvak zoo subliem gewerkt had. Hulde lui.', jullie onderbreken was schitte rend. Speciaal noem ik nog ons lid Freek, die Zondag weer eens bewezen heeft, dat al ben je klein, je toch nog wel goed korfballen kan. L. WATERSTAND IJMUIDEN. April 1926 H. water L, water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 29 3.58 4.17 0.00 30 4.30 4 51 0.14 0 35 Mei 1626. I 5 05 5.27 0 44 1 06 2 5.41 6.07 1.19 1.45 3 6 27 6.55 2 01 2 25 4 7.17 7.56 248 3.13 5 L.K. 8 28 9 10 3.38 4.16 SCHEEPVAART. IJmuiden. Aangekomen 23 April: Rusina, st,, Melilla, ijzererts, Hoogovens; 26 April: Normal, st., Bremen, cement, steiger sluisbouw. Vertrokken 27 April: Normal,'st., Schiedam, le dig, In de week van 19 tot 26 April 1926 zijn te IJmuiden uit zee aangekomen 57 stoomschepen en naar zee vertrokken 54 stoomschepen en 2 zee lichters. VISSCHERIJ. STAATSVISSCHERSHAVENBEDRIJF. In zijn nota van antwoord op het afdeelingsver- slag der Eerste Kamer, over de begrooting van het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden, zegt de minister van Waterstaat, dat voor een reorgani satie van het bedrijf als in het verslag in overwe ging wordt gegeven, het oogenblik niet gunstig is, afgescheiden nog van de vraag, of bij een ver pachting of een gemengd bedrijf, betere resultaten zullen worden verkregen bij gelijken financiëelen opzet van het bedrijf. Erkend toch is, dat het be drijf goed en zuinig wordt beheerd. De stoomtrawler St, Georg uit Cuxhaven, die op 13 April jl, door het inspectievaartuig Fylla werd opgebracht wegens verboden vischvangst in de IJslandsche wateren, werd tot een boete van twaalfduizend kronen veroordeeld. De vangst en het vischtuig werden in beslaggenomen. De Stct. no. 72 bevat de statuten der N.V, Visscherij Mij. „Valk" der N.V, Visscherij Maat schappij Arend en der Visscherij Maatschappij „Condor", alle gevestigd alhier. Van de IJsland-visscherij kwam binnen de Hercules IJM, 196, met een vangst van 1400 man den versche visch en 228 kantjes zoutevisch. Ook was binnen de Odin IJM. 168 met 800 manden en 243 kantjes. - Doordat zeer veel trawlers der IJmuider vloot in Engeland markten, wordt de visch hier op prijs gehouden, zoodat de hier binnenkomen de trawlers goede besommingen maakten. Echter werden, in het bijzonder Maandag, on der den invloed van veel aanvoer door Duitsche schepen, de prijzen laag. Den volgenden dag echter waren zij weer her steld. Van Vrijdagavond tot Dinsdag was hier bin nen het Belgische politievaartuig Zinnia, Ter ge legenheid van dit bezoek woei van het vice-con- sulaat de Belgische vlag. De état-major en de be manning werden ontvangen en op een auto-rit in de omgeving onthaald door den vice-consul, ter wijl ook beleefdheids-bezoeken werden gebracht bij het gemeente-bestuur en bij den garnizoens commandant, Dinsdagochtend, na afscheid van den consul ge nomen te hebben, vertrok de Zinnia weer naar de Noordzee, - De stoomtrawler Pelikaan IJM, 192, kwam binnen met defecte ketel. - De stoomtrawler Catherine Duyvis, die de vorige week verkocht is, is thans in de vaart ge bracht onder den naam Clyvia, Het merk blijft IJM. 133. In de visschershaven worden thans reeds verschillende haringschepen in gereedheid ge bracht voor het a.s. seizoen. De besommingen der aan den rijks vischafslag te IJmuiden aangekomen vis schersvaartuigen waren Zaterdag 24 April. Hollandsche Sloomtreilers 1J.M. 46 Helga f 1378 K W. 123 Robert William 2486 IJ.M. 384 Erica n 2218 432 Raaf 2126 130 Eendracht I (Faroer) 2865 99 Joh. Elisabeth 2600 158 Amplitudo 1575 47 Tubantia 2181 Loggers K.W. 152 f 225 K W. 110 f 310 K.W. 173 f 408 K.W. 166 f 391 K.W. 53 f 214 KW. 36 f 132 K.W. 62 f 136 K.W. 60 f 103 K.W. 105 f 279 Maandag 26 April Holl. Stoomtreiiers: IJ.M. 238 Joh. Maria f 885 n 192 Pelikaan 1812 n 104 Annie 1805 n 165 Martha 2365 n 44 Plejaden 0 2637 M 190 Henriëtte Jacoba 2016 W 2 Christine 2241 II 153 Juliana 1300 108 Clara Nicol 2412 0 271 Derika XIV 2026 II 23 AIcmaria 1542 330 M. A. Klein 2846 n 326 Hibernia '652 n 193 De Hoop 2045 H 103 Dolfijn 2230 12 Johanna 1162 ii 53 Dirika XVI 1129 i> 135 Begonia 2024 365 Holland VI 1905 136 Lobelia 1508 130 Eendracht I (rest.) 2000 IJslander. IJ.M. 168 Odin (versche visch) f 3634 Duitsche Stoomtrawlers H.H. 45 Kersten Melis f 2286 S.D. 118 Develgonne 2756 S.D. 56 Fischindustrieth 3232 S.D. 54 Neumuhler 4096 H.H. 44 Simon-Utrecht 2895 Loggers en Beugers: V.L. 29 Stoombeuger f 665 V.L. 114 1289 V.L. 196 666 K.W 16 Zeillogger 209 K.W 172 244 K.W 19 181 K.W 25 204 K.W. 96 175 Dinsdag 27 April. Holl. Sfoomtreilers II.M. 107 Jeane f 1673 126 Derika X 837 187 Derika IX 2096 129 Shamrock 1785 67 Union 1498 179 Holland III 2317 331 Holland V 1741 I) 134 Lewiti 2273 Duitsche Stoomtreiiers s.o. 103 Gertrud f 2191 CORRESPONDENTIE. Den Heer J. W. de B. Uw stuk is voor opname niet geschikt. een huisgezin, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen, hetwelk buiten schuld in achteruitgaanden toestand is geraakt, aan eenig meu bilair, huisraad, bedden en dekens, kleeren elc. Zij die iets in dezen tijd hebben opteruimen, gelieven dit te melden aan onderstaande adressen, waar dan voor het afhalen zal worden zorggedragen. Mevr. T TISMEER—DE WAARD, Willemsplein. Mevr. Wed. C. F. SINJEWEL- BUSSING, Willemsplein, IJmuiden. TELEFOON 136 HEDEN AVOND EN MOROEN AVOND 8 15 UUR; V ob.ap met de beroemde Fransche filmacteur ANDRE NOX. VRIJDAO a.s. het pracht filmwerk: EN ALS ATTRACTIE OP HET TOONEEL: de wereldberoemde komische Rij WIEL-ACROBATEN, mzzzuzzzzzi: Groot wereld-attractie. Zaterdag geen Bioscoopvoorstelling

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3