ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN PUROL No. 54 Woensdag 13 Mei 1936 lie Jaargang IJMUIDER COURANT PLAATSELIJK NIEUWS. j IJMUIDEN. po stgemeen schap met Engeland. Vanaf 11 Mei j.l. is het extra-ochtend vliegtuig naar Londen vervallen. Nuts spaarbank „IJmniden Gedurende de maand April 1926 werd ingelegd: te IJmuiden te Velseroord Terugbetaald werd: a. te IJmuiden b, te Velseroord f 7.864.27 f 2.318.12 f 5.553.22 f 475.00 f 10.182.39 I f 6.028.22 f 4.154.17 f 233.165.20 Meer ingelegd dan terugbetaald Op 1 April 1926 bedroeg het tegoed der inleggers Op 30 April 1926 alzoo f '237.319.37 Uitgegeven werden 10 nieuwe boekjes en inge leverd 1 boekje. Het laatst uitgegeven boekje droeg het num mer 726. Een gouden bruidspaar. Een zeer beleende persoonlijkheid, in den goeden zin, die reeds jarenlang te IJmuiden woont, viert 25 Mei a.s. zijn gouden huwelijksfeest. Het is de heer Ch. C. Visman, Bloemstraat 99, die dan 50 jaar getrouwd zal zijn met Mej. D. Visser. De bruid is thans 75 jaar, de bruigom 73. Wij spraken hierboven van een goede bekende en een ieder, die IJmuiden iets beter ként dan aan den buitenkant, weet dat Visman veelal een vraagbaak en raadsman is voor zeer velen. Boven dien hebben velen steeds met genoegen de gedichten gelezen, die hij steeds ver vaardigde bij buitengewone gelegenhe den. Het eenige waar we ons over ver baasden was dat deze krasse baas al 50 jaar getrouwd was, hoewel de leeftijd zijner kinderen het ons natuurlijk on middellijk bevestigde. We hebben bij deze gelegenheid het éehtpaar eens een bezoek gebracht en ionden den bruidegom volkomen be- Md ons iets uit zijn leven, rijk aan er varingen, te vertellen. Visman is afkomstig van hét eiland Texel en heeft zeker geen buitengewone dorst naar avonturen in zich gehad daar was hij trouwens te zwak voor. Als jongen kreeg hij een plaats als sto ker op de postboot Helder-Texel v.v. en klom daar op tot machinist. Het scheen een levenspositie te zijn, die deze per soon 24 jaren trouw vervulde; nog kan hij er niet van zwijgen hoe hij, na zoo langen en gewaardeerden dienst, zich genoodzaakt gevoelde dezen te verla ten: Daarop brak een moeilijke tijd aan, in welken Visman, als machinist op een zeesleepboot, nog heel wat van de we reld zag. Zoo was hij b.v. te Constanti- nopel, toen slechte berichten uit huis hem deden besluiten niet langer te va ren. In die jaren was hij ook te IJmui den gekomen en, sinds hij in verschil lende betrekkingen aan den kant werk te, werd hij de vertrouwde vriend van velen. Thans heeft hij den tijd van het goud bereikt en, als hij dit herdenkt, te mid den van kinderen en kindskinderen, j met hunne vrouwen en kroost, kan hij! er van overtuigd zijn dat ook nog vele] andere IJmuidenaren, hem en zijne vrouw, een genoegelijken levensavond toewen schen. VELSEROORD. De uitslag van de verloting ten bate van de Ned, Herv. Kerk te Velseroord is als volgt: le prijs no. 760, 2e pr. no, 387, 3e pr. no. 995, 4e pr. no, 301, 5e pr. no. 367, 6e pr. no. 699, 7c pr. oo. 350, 8e pr, no, 658, 9e pr. no. 337, 10 pr. no. 102, He pr. no. 716, 12 pr, no. 957, 13e pr, no. 714, 14e pr. no. 134, 15e pr, no, 660, 16e pr, no. 5, 17e pr. no. 453, 18e pr, no. 744, 19e pr. no. 59, 20e pr, bo. 619, 21e pr. no, 676, 22e pr, no. 653, 23e pr. bo. 312, 24e pr, no. 997, 25e pr. no, 817. 26e pr. bo, 787, 27e pr. no. 717, 28e pr. no. 971, 29e pr. "o. 513, 30e pr, no. 63. De naam der pop: Amalia, was door niemand Éeraden; de worsten wogen 31/, pond, en zijn verdeeld onder de juiste raders. Het krenteabrood bevatte 5568 krenten en is uitgereikt aan den heer die 5500 had geraden, en daardoor het dichtst bij het juiste aantal was. De vorige week had in de lunch room „Eynthoven" alhier een bijeen komst plaats van vertegenwoordigers van een 11-tal organisaties in deze ge meente ter bespreking van de mogelij k- j te komen tot een Comité van Actie voor de propa ganda van het openbaar onderwijs1'. De vergadering werd, naar ons door'het bestuur wordt medegedeeld, geleid door ds. Luikinga te IJmuiden, den voorzit ter van de afd. Volksonderwijs, de ver eeniging, welke, mede op verzoek van andere organisaties, het initiatief tot deze bijeenkomst genomen had. Na am pele bespreking, waarbij aan de hand van veel voorbeelden werd aangetoond, dat er voor een dergelijk comité in na volging van andere gemeenten, ook hier goed werk te verrichten is, omdat de belangen van het openbaar onder wijs onvoldoende worden behartigd, zelfs verwaarloosd, kwant de vergade ring geheel tot overeenstemming en is de oprichting van dit comité een feit ge worden. Tot l Juni a.s. zullen de vereomgin gen, ook de niet aanwezige, gelegenheid hebben, hun vertegenwoordiger in dit comité aan te wijzen, bij den secretaris van de afdeeling „Volksonderwijs*', Willebrordstraat 5, Velseroord. VELSEN. Donderdagmiddag had op den Wij kerstraat weg een aanrijding plaat! tusschen een luxe auto on een wielrij der, de ongeveer 10-jarige II., wonende te Wijk aan Zee en Duin. H. kwam plotseling achter een wagen vandaan, zoodat de bestuurder der auto, die aan het ongeval geen schuld heeft, niet tijdig meer kon stoppen. Het rijwiel werd bijna geheel ver nield en de berijder licht aan een der beenen gewond. De eigenaar der auto was echter toch zoo welwillend, de schade te vergoeden. Door den Brigadier der Rijksveld- wacht te Wijkeroog-, is bekeurd de chauffeur van Baron T. v. A., wonende te Tvlaam, daar deze, achter de door hem bestuurde auto een volgwagen had zonder dat hierop iemand had plaats genomen, Iets wat in deze ge meente bij politieverordening is straf baar gesteld. De chauffeur had een bewijs bij zich van den Commissaris der Koningin in Overijsel en Gelderland, waarbij hem dit werd toegestaan. Naar de Brigadier ons mededeelde, zal deze zaak 'wel tot In het hoogste ressort worden doorgezet ten einde een uitspraak te verkrijgen of deze bepa ling in de politieverordening geldig is of gewijzigd dient te worden. Kenn. Zaterdagavond bracht de Harmo nie „De Eendracht'' een serenade aan het gouden echtpaar v. d. Bos-Hars- veld, in de Corverslaan, te Wijkeroog. Nadat eenige nummers waren ge speeld, waaronder „De Jubileums- marsch" van Sam. Vlessing, compli menteerde de voorzitter van ,,De Een- dracht'', de heer P. de Grecf, de jubila rissen, waarbij hij den wensch. uitsprak, dat de beide oudes nog lang van hun welverdiende rust mochten genieten. De oudste zoon" dankte uit naam zij ner ouders voor de gebrachte hulde. Van alle zijden zijn geschenken aange- boden. Een envelloppe met inhoud der buren werd zeer op prijs gesteld, i Zondagmiddag deed de R.-K. Harmo nie „St. Caecilia'' zich hooren, waarbij ook de voorzitter zijn gelukwcrischen aanbood. Vooraf waren de jubilarissen door den heer Nagel op een autotochtje onthaald, zij vonden toen zij thuis kwa men de muziek al op zich wachten. Zoowel Zaterdagavond als Zondag middag, was er naar Hl. Dbl. meldt, buitengewone belangstelling. Het zijn voor het gouden paar onvér- getelijken dagen geweest. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 8 Mei '26: 2 mandenmakers, 2 machinisten, 6 stokers, 1 voorslaander, 6 bankwerkers, 3 plaatwerkers, 1 vuurwerker, 1 me taaldraaier, 2 sigarenmakers, 2 vis- schers, 2 kantoorbedienden, 46 diver sen. DRIEHUIS. Op den hoogsten top van den duin rand, die de begraafplaats Westerveld omsluit, ligt de groote dichter C. S. Adama van Scheltema begraven. Een eenvoudig monument, gebeiteld door Het Beste voor de Huidverzorging bij den beeldhouwer Tj. Visser, dekt het graf van den onvergcteiijlceii dichter, die 9 Mei 1924 door een groote schare vereerders naar zijn .laatste rustplaats werd geleid. Ter herdenking van den tweeden sterfdag heeft de „I.Tmuider Volks stem" Zondagmorgen een bezoek ge bracht aan de laatste rustplaats van den dichter. Ook vele anderen wartn naar III. Dbl. meldt meegekomen, om getuigenis af te leggen van .hun vereering jegens den doode. Toen allen zich om het graf had den geschaard, trad de heer A. de Waal, voorzitter van de „IJmuider Volksstom" naar voren. Nadat hij een bloemstuk op het graf had neergelegd, sprak hij eenige gevoelvolle woorden, waarbij hij in dankbaarheid herdacht, wat de over ledene met zijn liederen voor allen is geweest. Daarna zong het koor, onder leiding van den heer Post „Aan de Strijders" en „Morgenrood". Nadat de aanwezigen nog eenigen tijd aan het graf hadden vertoefd was de eenvoudige doch indrukwekkende plechtigheid, die door de weduwe van den overledene werd bijgewoond, ge ëindigd. SANTPOORT. Kindervreugd. Do „Kindervreugd-avond van Zater dag j.l. week wol zeer af van de uitvoe ringen, wel ce dit kinderkoor vroeger onder leiding van den heer Post gaf. Vulde het vroeger den avond geheel al leen, thans liaü het vocale on instru mentale medewerking, resp. van Mevr. Hélène Ludolph-Geyscn (sopraan) uil Haarlem, den heer Dick Mesman, vio list van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam en Mej. Annie Kahlman (begeleiding) uit Haarlem. In zijn openingswoord deelde de voorzitter van het koor inede, dat hei kinderkoor aan zangstemmen gebrek had en het in den korten tijd, welke nog restte, onmogelijk was een geheel en avond alleen te kunnen vullen, lïij hoopte, dat nog meer kinderen zich zouden aanmelden, opdat het koor weer tot zijn vroegeren bloei zou komen Bij deze wensch sluiten wij ons gaar ne aan, daar wij dezen avond do over tuiging hebben gekregen, dat de leiding bij den heer Bos, den nieuwen direc teur, absoluut in goede handen is. Uit het eenigst liedje, dat net koor zong, n.l. „Sproeiliedje" van Cath. vu Hennes, is ons gebleken, dat hij de kinderen zeer beschaafd leert zingen en ze ongetwij feld de liefde tot don zang bij zal bren gen. 't Is dan ook onze oprechte mee ning, dat, wanneer de heer Bos over grooter quantiteit zangeressen, maar vooral zangers, kan beschikken, hij „Kindervreugd" nog zeer veel omhoog zal voeren. Na de de pauze voerde het koor „De schoone slaapster", een zangspel in 3 tafreelen, op. Daar Theo Bouwmeester de regie op zich had genomen, was het van te voren te begrijpen, dat we iets goeds konden verwachten. We zijn in deze verwachtingen niet teleurgesteld, De costumes waren schitterend en ook het kapwerk viel alleszins te loven, wal ook alweer begrijpelijk was, aangezien de heer Michaels, kapper bij 't Hofstad- tooneel, zulks op zicli had genomen. I-Iet zangspel zelve liep vlot van sta pel. Meermalen viel goede samenzang te beluisteren. De hoofdrollen vvaren in goede handen. Een speciale pluim komt de booze fee en het spinnewielvrouwtje toe. Zooals we aan het begin reeds mede- deelden, genoot het koor dezen avond welwillende medewerking. Mevr. Lu- dolph-Geysen deed de aanwezigen ge nieten van haar buitengewoon mooie sopraan-stem, de heer Dirk Mesman van zijn dito vioolkunst. Mej. Annie Kalhman toonde zich een uitstekend .begeleidster. SPORT. T.V.IJ. Hierbij eenige mededeelingen omtrent onze 2e afslandsmarsch te houden op a.s. Zondag. Te kwart over zeven aantreden op het Willems plein en vertrek van daar om hall acht naar Vel sen, verder langs het kanaal naar Buitenhuizen en Assendelft alwaar groote rust wordt gehouden Daarna terug naar Beverwijk, alwaar de dames hun 20 K.M, hebben afgelegd en desgewcnscht per spoor of autobus naar IJmuiden terug kunnen keeren. De heeren marcheeren door over Velsen naar IJmuiden tot station-Oost, waar voor hen het eindpunt is van de ruim 25 K.M. Daar het weer zich niet zoo buitengewoon gun stig laat aanzien voor a.s. Donderdag laten velen zich hierdoor misschien afschrikken, en zou ik daarom graag het volgende afspreken. Zoowel deelnemersslers) aan den fietstocht als aan den wandeltocht van a.s. Zondag, komt allen Donder dagmorgen 7 uur op het Willemsplein. Wellicht kan er dan besproken worden om, wanneer het op Hemelvaartsdag geen fietsweer is, maar wel wan delweer, de beide dagen om te zetten en op He melvaartsdag te marschen en den volgenden Zon dag te fietsen, Dus fiets- en wandelliefhebbers, allen Donder dag om 7 uur op het Willemsplein present. TURNIA. Gymn.- ei Athlet.-Vereen. Olympia". Zooals reeds eerder in dit blad vermeld is, houdt bovengenoemde vereeniging, tezamen mei eenige andere vereenigingen van den Kennemer Turnkring, op Hemelvaartsdag een fietstocht voor hare leden en donateurs naar Caslricum aan Zee. Het vertrek is bepaald op half acht van de brug. Zorgt allen, dat de deelname groot is en dat wij onderweg geen last hebben van lekke kettingen en afloopende banden. Ook introducé s zijn welkom. Kennemer Tumkiing. Voor de gymnastiekwedstrijden in 3 graden voor dames en heeren, welke de Kennemer I kring op 1 en 2 Juni a.s. heeft uitgeschreven, heb ben zich een groot aantal turners opgegeven. Voor de dames wedstrijden schreven in: „Con cordia" te Haarlem 43 (le gr. 13, 2e gr. 18, 3e gr. 12); „Bato" le Haarlem 15 (le gr. 1, 2e gr. 6, 3e gr. 8). „B.G.V." te Bloemendaal 18 (1-c gr. 2, 2e gr. 10, 3e gr. 6], „S.G.V." te Santpoort 3 (3e gr.), Gratia te Velseroord 11 (3e gr.), „T.V.IJ.'' te IJmuiden 9 (3e gr.), „Olympia" te IJmuiden 12 (3e gr.J, „Sparta" te Wijkeroog 5 (3e gr.), „Turnlust te lie. verwijk 19 (le gr. 4, 2e gr. 5, 3e gr. 10), Ia totaal 135 dames. Voor de heeren-wedstrijden schreven in: „Con cordia" 13 (le gr. 3, 2e gr. 4, 3e gr. 6), „Bato' 13 (le gr. 3, 2e gr. 4, 3e gr. 6), „B. G. V." 5 (le gr. 1, 2e gr. 2, 3e gr. 2), „S. G. V." 4 (le gr. 1, 2e gr. 3). „T.V.IJ." 16 (le gr. 2, 2e gr. 4, 3e gr. 10), „Sparta 4 (2e gr, 2, 3e gr. 2), „Olympia" 20 (3e gr.), „Vlug en Lenig" te Wijkeroog, 4 (3e gr.), „Turnlust 18 (le gr. 1, 2e gr. 8, 3e gr. 9). In totaal 100 deelne- mers. f De vereeniging „O. S. S. te Zandvoort schreel om bijzondere redenen niet in. Men komt in aanmerking voor een le, 2e oi 3e prijs, als men resp. 80, 70 of 60 van het te be halen aantal punten verwerft. KORFBAL. De Fasanten'G. S. D. 23. Daar stond ik zoowaar perplex van. G. S. D, I spelen, heelemaal naar Bakkum en 14 supporters (sters), die mede zijn gegaan. Het heeft ten min ste den schijn dat het er nu iels op gaat lijken. Zoo volhouden lui, en je zult zien dat G, S. D. een goede toekomst krijgt, Zooals gezegd, trok G. S. D, dan om half drie naar Bakkum, hetgeen me nige zweetdroppel gekost heeft, want er stond nogal een tamelijk sterke wind. Toen wij goed en wel in Bakkum waren, bleek het, dat de kleedge legenheid nu niet één van de geriefelijkste ge noemd kon worden. Daar de G. S. D, ers echter goede moed hadden en veel fantasie, hadden zij al gauw eenige privé-appartementen gebouwd en ik geloof zeer zeker dat onze aanvoerder een goede kijk heeft, voor het oplossen van woning nood-toestanden. Toen de- scheidsrechter om 4 uur dan de 12- tallen in het veld floot, bleek dat Go niet present was, doch dat kwam omdat haar fiets in Bever wijk niet in orde was. Tot de rust speelde daaiora een dame van Fasanten mede. Het twaalftal was in de beginopstelling als volgt: Aanval: de dames L. v. Lente en M. de Wit, de heeren J. Keltmann en T. Engels. Middenvak: de dames C. Bais, de Fasante- dame (na rust G, Loenderslool) en de hee ren G. Boudier en W. Effern. Verdediging: de dames A. Bais en M. Loenderslool, de heeren K, Kuné en L, Frank. G. S. D. heeft den bal, zoodat de aanval al gauw aan het werk gezet en gehouden wordt. Spoedig opent Kettman, als hij op goede wijze vrijstaat, de score. Nadat de bal weer uitgegooid is, domineert het spel, met Fasanten iets meer in den aanval, waar in vooral de Fasanten-heeren tamelijk veel gedekt schieten. C. Duinker, voormalige Be Quick'er en gevaar lijke schutter van den N.-H. K. B. schijnt er in den N K. B. niet op te zijn vooruitgegaan, want zijn schoten waren niet wat je noemt zuiver. Nadat de bal nog eenige keeren in de G. 3. D. -aanval geweest is (waar de lui nogal met veel pech te kampen hadden) maakte een Fasanten-dame uit gedekte stand gelijk, zoodat gewisseld werd. °De nieuwe Fasanten-aanval deed het beter, want al spoedig was het 21, Co Bais diende echter van repliek an wist op fraaiere wijze dan Fasa lende part,jen weer op gelijke voet te breng? ™°t 2~2 luidd,!' Nadal van de twaalftallen een foto genr.- was, werd weer begonnen. De strijd was nu'a ders geworden. Zoowel Fasanten- als G S 1 ma?d niet lc vinden- hetgei ui de G. S. D.-aanval natuurlijk weer le wijlt was aan het verkeerd samenspelen. Wanneer dat nu eens veranderen G. S. D.-ers? Zoo v< streek de tijd en algemeen was de gedachte geli spel. Maar jawel, Forltma, geluksgodin der R meinen, was ons nu ook eens genadig, zood Cj. o. D. met een ver afstandsschol, een hal minuut voor het einde, toch nog de overwinnii in de wacht sleepte. En verdiend was deze ove winnig dan ook wel, vooral ook omdat G. S. toch met 1 invalster speelde, G. S. D.-ers laat dit de eerste doch vooral ni de laatste overwinning zijn van het zomer-pr gram. Wanneer wij van den zomer maar flink oef nen, dan slaan wij in de komende competitie et beter figuur, dan in de vorige, al was het d; niet slecht. Maar G. S. D., IJmuiden heeft et] le klas N, V. B. voetbalclub, aan ons de eer o er ook een N. K. B. aan te geven. Voor volgende week staat Advendo III—G.S.D. op het program in Haarlem, Denk er om, ook de: moet gewonnen worden. L. VOETBAL. EnscheidéStormvogels 31. Overzicht. De oorzaak van deze derde nederlaag in kampioens-competitie is tweeledig. In de eerst plaats mankeert het den Stormvogels aan ee schotvaardig binnentrio. Voor dit Irio vreesde wij in ons laatste overzicht reeds en de wedslrij van Zondag j.l. heeft ons volkomen in 't gelijk ge steld. Er is door dit voorname deel der voorhoedt maar zeer weinig geschoten. Blinkhoff en Visse hebben het geen enkele maal De Wil lastig maakt en ook Houtkamp maakte in dit opzich dezen keer schappelijk met den keeper der legen partij. Nu is het een feit, dat de Enscliedé-ver dediging met Veldkamp aan het hoofd weinig gc legenheid tot schieten heeft gegeven, maar di neemt niet weg, dat er schietkansen zijn geweest] doch die gingen verloren, doordat men veel U' lang tijd noodig had. In de tweede plaats zat het dezen middag wee eens geweldig tegen, waardoor Enschedé aai twee zeer goedkoope doelpunten kwam, één vat Koster, die zoo onfortuinlijk was een bul in eigei doel te koppen en één van Thyssen, die een ge makkelijk houtbaar schot uit zijn armen lie: glippen, Evenmin als aan de vleugelspelers, die beidei goed op dreef waren, heeft het aan de verdedi ging gelegen, die en bloc er voor gezorgd heeft dat de Enschedé-voorhoede, over welker spel wi reeds zooveel wonderen hadden gehoord, vrijwe den geheelen middag haar gewone spel niel heef kunnen ontplooien. De kleine Nagels en ziji partner Frölich konden het tegen Bakkerv. d Velde maar een enkelen keer Tiolwerken, Ooli Haak was een geweldig struikelblok voor de En- schedéërs, terwijl StruysKoster, zooals te ver wachten was, een hecht bolwerk vormden. Thys sen heeft het dan ook niet druk gehad. Enkele schoten stopte hij prachtig, doch bij hel derde doelpunt greep hij er Ieelijk naast. De Enschedé-verdediging was eveneens van goede kwaliteit, In de middenlinie blonk Veld. kamp Sr, uit en waren Damstra en Veldkamp Jr., zeer voldoende. Van de backs prefereeren we Stuve, die echter zijn spel niet ontsieren moet door minder nette trucs. Evenals Thyssen kreeg ook de Wit weinig te doen. Hij toonde zich bij de weinige schoten wel betrouwbaar. De leiding was bij den heer Van Gessel in uit stekende handen. Rest ons nog te vermelden dat de Stormvogels bij hun entree verwelkomd werden met het Stormvogels-lied, DE WEDSTRIJD. De elftallen verschenen als volgt; de Wit Hagels Stuve Veldkamp Damstra Veldkamp Nagels Frölich Wevers de Boer Grobben 4» Boekelaar, Visser, Blinkhoff, Houtkamp, Oldenburg Bakker Haak Struys v, d. Velde Koster Thyssen. Enschedé dat den wind in den rug heeft treedt direct aanvallend op. De voorhoede-spelers plaat sen verbazend snel en handig, zoodat de Storm vogels-verdediging even de kluts kwijt is. Er wordt tenminste vreemd geschutterd, maar daar ook de Enschedéërs hun zenuwen nog niet de baas zijn, blijven schoten uit. Na dit Fnschedé- offensief, gaat ook Stormvogels aanvallen. Boeke laar onderneemt een snelle ren, welke hij laat volgen door een mooien voorzet, Oldenburg snelt toe, doch mist jammerlijk. Kort hierop raag Boe kelaar een vrije trap nemen, maar hij schiet zeer slecht. De Stormvogels zijn ondanks den tegenwind vrijwel evenveel in den aanval als Enschedé, De gevaarlijke Enschedé-rechterwing is er nog lang niet „in", dank zij de scherpe bewaking van Bak ker en v. d. Velde en ook de andere voorhoede spelers vallen nog niet op, ondanks hun harde werken. De Slormvogels-aanvallen ziin, vooral door de snelheid van Boekelaar en Oldenburg ge vaarlijker, Meer dan één voorzet belandt bij het binnentrio, maar het schieten laat veel le wen- schen over. We noteeren voorloopig slechts een hard laag schot van Houtkamp, dat de Wit stopt. Dan wil Oldenburg het eens alleen pro'oeeren. Hij brengt het een heel eind, schiet zelfs, maar via een Enschedé-speler vliegt de bal corner, welke niets oplevert. Een corner op het Stormvogels-doel brengt het doel ernstig in gevaar. Wel werkt Visser den bal weg, maar deze wordt weer ingeschoten, waarna Thyssen slechts met groote moeite voor corner

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1