I Tot de Algemeene Vergaderingen van den Centralen Volksbond hebben de le den uit alle kringen dus uit alle Paro chies van Veisen toegang. Samengevat komt het geheele reorga nisatiesysteem hierop neer, dat door een fusie van Volksbonden en Vakver- eomgingen der Gemeente een sterk ge heel, een krachtig lichaam tot stand komt. Deze fusie geschiedt onder de leiding van het Hoofdbestuur van den Volksbond. Samengevat komt het geheele reor ganisatiesysteem hierop neer, dat door een fusie van Volksbonden en Vakver- eenigingen der gemeente een sterk ge heel, een krachtig lichaam tot stand komt. Deze fusie geschiedt onder de leiding van het Hoofdbestuur van den Volksbond. Nadat de door de vergadering naar voren gebrachte bezwaren door den heer Aengenent waren weerlegd of ver kleind. werd met algemeene stemmen in beginsel tot fusie besloten, zoodat nu alle parochieele Volksbondsafdeelin- gen, (IJmuiden de laatste) der gemeen te Veisen tot het reorganisatieplan zijn toegetreden. N. Hl. Ct. Woensdagmorgen liad alhier aan de scheepsketel en Machinefabriek de Nijverheid een ernstig ongeluk plaats. De arbeider G. B. was bezig met lasch en brandwerk, juist toen hij de zuurstofmeter aan het regelen was sprong deze door de spanning uiteer zoodat zijn hand ernstig bezeerd werd. en er een groote gapende wonde ont stond. Dr. Rutten verleende de eerste hulp; waarna G. B. per auto naar zijn woning te Velseroord werd vervoerd. Nader vernam de N. Hl. Ct. dat alhoe wel de hand zwaar gekwetst is er geen edele deelen zijn geraakt, zoodat het ongeluk nog betrekkelijk goed is afge- loopen. Met de asphalteering van de Ju- lianaka'de wordt druk voortgemaakt. Reeds is de bestrating bijkans geheel opgebroken en het noordelijk trottoir verbreed. Dan moet eerst de betonlaag gelegd worden en daarop komen de as phaltblocks. Het leggen der wegbedekking is dooi' B. en W. opgedragen aan de N.V. As- phalt-Block Pavement te Antwerpen vertegenwoordigd door de N. V. Handel en Landbouw Mij. v.h. kantoor Hom- bacil te Amsterdam. Postgemeensckap met Engeland. Postpakketten en luchtpostpakketten voor of via Engeland kunnen weder ter verzending worden aangenomen. De briefpostverzending via Engeland is eveneens weder normaal. Donderdag was de bekende stoker W. v, d. H. tegenwoordig wonende te Beverwijk, eens weer dronken, ondanks het feit dat zijn naam hier op de zwarte lijst staat. Hij achtte het toen noodig in het zeemanshuis „Zeemansrust" den boel op te scheppen en een deur stuk te slaan, voor welk feit hij door de po litie werd ingerekend. De staking in Engeland. Nu het in Engeland,nog niet goed wil met het hervatten van den arbeid, wordt ook hier de te rugslag daarvan weer gemeld. Een firma alhier kreeg opdracht de volgende week 120 Engeische stoomtrawlers van kolen te voorzien, welke traw lers naar IJmuiden zouden komen om te bunkeren. Dadelijk deed de firma moeite om de benoodig- de kolen te krijgen, maar hij vernam, dat de arbei ders de kolen niet zouden laden, zoolang de sta king in Engeland niet is opgeheven en de toe stand daar weer normaal is. De bestuurders der organisaties alhier staan geregeld in verbinding met de Engeische stakingsleiding en over boven genoemde kwestie is dan ook het telegrafische oordeel van de stakingsleiders Thomas cn Cook ingekomen, die order gaven de Engeische trawlers niet van kolen te voorzien. Uiteraard is dit maar een klejn stukje van wat zich hier afgespeeld heeft, bij het bericht van de opheffing der staking, Daarvoor legde deze cata strophe te veel economische druk op IJmuiden, een druk die niet alleen wordt weergegeven door een overzicht van de grootste sensaties, zooals het verschijnen van Engeische trawlers, de pogingen tot export naar Engeland, het boycot van een ko lenhandelaar, enz. Men moet niet vergeten dat de relatie der visscherij met Engeland veel grooter is, dan uit enkele procenten van de export van hier aangevoerde visch naar Engeland, valt op te ma ken. Een groot deel der trawlers vaart elk jaar, ook als er geen stakingen in het zich zijn, een of twee reizen op Engeland, tegen een naar IJmui den. En, daargelaten dat de reeders die dit deden, onaangenaamheden met de opvarenden wachtten, ook bracht de visch daar bijna geen geld op. Verschillende schepen waren dan ook reeds met hunne vangsten in Engeische havens, toen ze met het oog daarop, zonder te lossen, naar IJmuiden toekwamen. Een groot aantal schepen werd dan ook voor den kant in reparatie gelegd. De Oceaan Visscherij Maatschappij, wier sche pen, op een enkele uitzondering na, reeds het ge heele voorjaar volgens dien stelregel voeren, be sloot reeds, met ingang van Zaterdag alles stil te leggen en had het personeel van schepen, werk plaatsen en pakhuis, daarom reeds ontslag aange zegd. Men kan begrijpen dat vooral in deze gezin nen de opluchting groot was, na het bericht om trent de opheffing der staking, daar onmiddellijk de orders tot stopzetten en het ontslag werden in getrokken, VELSEN. De eindexamens voor de Rijks Hoogere Burgerschool alhier zullen ge houden worden op 19, 20 en 21 Juli. Vereeniging tot Bevordering van Voorlichting bij Beroepskeuze. De secr. dezer vereeniging schrijft ons: De laatste huish. vergadering verstrekte het be stuur opdracht de oprichting van studie-commis sies voor de verschillende beroepen etc. voor te bereiden. Van de daartoe gedane verzoeken aan particulieren, fabrieken en vereenigingen in onze gemeente mochten wij tot dusver een 37-tal toe stemmend beantwoord terug ontvangen. Er begint dus teekening in te komen. Mogen wij er op aandringen dat zij die nog geen antwoord inzonden dit alsnog spoedig doen? En ook dat de nog niet uit te zenden verzoeken spoe dig beantwoord worden? Wij kunnen dan spoedig tot de oprichting der clubs overgaan. SANTPOORT. Dinsdag jl. gaf het gemengde koor „Vox Humana" haar laatste concert in dit seizoen. Er bestond groote belang stelling voor dit concert onder de dona teurs en kunstlievende leden, zoodat -,Zomerlust'' goed bezet was. Gold deze belangstelling in de eerste plaats na tuurlijk liet koor, dat door zijn presta ties in den laatsten tijd vele vrienden heeft verworven, toch zijn wij zoo vrij te verondersteilen, dat ook velen nieuwsgierig waren naar het eerste op treden van den nieuwen dirigent, den heer Joh. Brands uit Alkmaar, wien na het onverwachte heengaan van den heer Nico Hoogerwerf het leiderschap werd opgedragen. Het niet voorziene vertrek van laatst genoemde, zoo vlak voor het concert, bracht de vereeniging danig in moei lijkheden. Geen wonder dan ook. dat men zich gelukkig rekende, toen de heer Brands zich bereid verklaarde, ondanks de vele te overwinnen moei lijkheden, het concert verder te willen voorbereiden en te leiden. En van het koor èn van den dirigent was dit een groot waagstuk, doch door volledige overgave van de zangers (essen) en wijs beleid van den dirigent is het concert volkomen tot een goed einde gebracht. Zooals te begrijpen is, had de heer Brands in de maand, die hem voor het concert restte, geen gelegenheid nieu we composities in te studeeren. Hij was dus verplicht het programma samen te stellen uit door Nico Hoogerwerf inge studeerde nummers. Het wijze beleid van den nieuwen diligent school nu hier in. dat hij in de opvatting des heeren Hoogerwerf zoo weinig moge lijk wijziging had gebracht en zulks slechts daar gedaan had, waar zijn in terpretatie en die van den vorigen diri gent te veel van elkaar afweken. En zoo hebben we weer kunnen ge nieten van het mooie „Ellen" van Isr. J. Olman, waarin de heer Arisz op fraaie wijze de solo zong, het lieve „Droome vrouw, kom!'' van denzelfden compo nist, waarin cfe tenoren hun partij op juiste wijze lieten domineeren, en ten slotte van het indrukwekkende „Mid dernacht" van J. P. J. Wierts. Als solisten traden op Mej. Nel Goet- makers (zang) uit Amsterdam, en de heer L. de Graaf (viool) uit Haarlem. Mej. Goetmakers zong allereerst Re citatief und Arie. Judas Makkabéus van G. F. Handel. Konden wij reeds toen constateeren, dat de soliste over een mooie stem beschikte, het geheel vol deed nog niet zoozeer, doordat de bege leiding te „hard" was, een fout niet te zoeken bij hem, die liet instrument be speelde, maar bij de piano zelve. Een andere piano was echter spoedig be schikbaar, waardoor haar sympathiek geluid, eenvoudig als de verschijning zelve, veel heter tot zijn recht kwam. Hoe gevoelvol en schuldbelijdend zong zij „Heer mijn hert is boos en schuldig1' en hoe pakte zij de aanwezigen, zoodat het even benauwend stil in de zaal bleef, toen zij „Mijn harte gaat en open1' eindigde met Wil nooit Uw oog dan wenden, Dat niet mijn harte sterft, Zooals de bloem moet sterven, Als die de Zonne derft. Als om de stemming wat meer opge wekt te maken, zong zij hierna nog .,Lied'' van Bern. Zweers op schitteren de wijze. De bloemen, haar aangebo den, waren een welverdiende hulde. Begeleid door den hekenden „Volks-; zang^-pianist, den heer Vink, bracht de heer De Graaf een aantal composi ties ten gehoore. Vooral na de pauze had hij veel succes, zoo zelfs, dat hij zich geroepen gevoelde een extra-num mer te geven. In de deze week gehouden verga dering van de classis Haarlem der Ge- ref. Kerken werd aan de kerkeraad van Bloemendaal opgedragen de kerk van Santpoort te institueeren, zoodat ons dorp binnenkort ook een Geref. kerk zal bezitten. Donderdag, heel vroeg, trok het fanfare-korps „Wilhelmina" er al op uit, niet, om op een of an der concours te trachten den hoogsten prijs weg te halen, maar om als vereeniging tot het edele gilde der langzamerhand uitstervende „dauwtrap pers" gerekend te worden, Dtt „dauwtrappen" beteekent voor „Wilhelmina" een traditie, welke men niet gaarne zou prijsgeven. Eu wij, Sant poorters, zouden dien muzikalen rondgang op Hemelvaartsdag ook niet willen missen. Ten overstaan van Notaris Boerlage werd in „Zomerlust" geveild een woon- en winkelhuis, ge legen aan den Hagelingerweg. Kooper was de heer Thoolen voor de som van f 4710. SPORT. VOETBAL. STORMVOGELS—FEIJENOORD 2—3. Overzicht. Ondanks het feit, dat Feijenoord uitkwam met invallers voor Bul, Visser en Klop, ïs 't Stormvo gels niet mogen gelukken de punten op IJmuiden te houden. Deze nederlaag is niet geheel verdiend en een gelijk spel had dan ook beter de verhou ding weergegeven. Ook in dezen wedstrijd is er door het binnen- trio weer niet genoeg geschoten, vooral voor de rust, toen onze plaatsgenooten met den sterken wind in den rug speelden. Maar en dit in tegen stelling met de vorige wedstrijden ook de ver dediging was niet zoo op dreef als anders. Koster werd meermalen gepaseerd op een wijze, waar mee men anders geen succes bij hem heeft, terwijl de buitenman, die, gelukkig voor Stormvogels, daarvan geen misbruik maakte, te veel door hem werd losgelaten. Ook v. d. Velde leek ons niet zoo goed als tegen Be Quick en Enschedé. De middenlinie heeft verdedigend goed werk verricht, maar tactisch steunen van de voorhoede, wat men van een kampioenselftal toch mag ver wachten, hebben wij weinig gemerkt. Bij het eerste doelpunt van Feijenoord maakte Thyssen den indruk, als meende hij, dat de bal achter zou gaan. Toch gelooven wij, dat zelfs een uitval niet meer had mogen baten. Overigens heeft hij weer keurig gekeept. Ook de vleugelspelers kunnen weer op een goe den wedstrijd terugzien, Jammei, dat Oldenburg het soms te mooi wil doen. Het is onze meening, als hij zulks wil, dat Oldenburg tot de besle rechtsbuitenspelers van ons land gerekend kan worden. Bij de Fijenoorders was Pijl in den aanval de man. Hij stelde zich steeds zoo voordeelig moge lijk op en toonde zich ook den besten schutter. Overigens vielen er ook' in de Rotterdamsche voorhoede wéinig goede schutters aan te wijzen. Van Heel, de internationaal, speelde op de voor hem vreemde spilplaats zeer goed en ondervond daarbij goeden steun van de invallers Donk en Daalhaus. In de achterhoede der Feijenoorders was Van Dijke nog steeds de bravour-back van vroeger. Hij kopte keurig. Nooteboom was minder goed. Ver meulen, de invaller-keeper, was geen Thyssen, maar heeft er toch enkele schoten keurig uitge houden, DE WEDSTRIJD. Om ruim half 3 stellen de volgende elftallen zich op: Vermeulen Nooteboom Van Dijke Donk Van Heel Daalhaus Petterson, Koonings, Pijl, Borremans, Verbeek Boekelaar, v. d. Velde, Houtkamp, Blinkhoff, Oldenburg. Bakker Haak Struys v. d. Velde Koster Thyssen, Koster heeft den toss gewonnen. Hij laat Fijen oord tegen den wind in aftrappen. Dit is voor de Rotterdammers echter in 't geheel geen aanleiding kalm de Stormvogels-aanvallen af te wachten. Al spoedig forceeren zij een corner, die evenwel niets oplevert. Den weggewerkten bal neemt de Storm vogels-voorhoede mee. Houtkamp wordt even vrij gelaten en in 't volgend oogenblik suist een hard schot over de lat. De Rotterdammers weten door laag kort spel het de Stormvogels-verdediging lastig genoeg te maken. Pijl stelt zich bij eiken aanval op het uiterste nippertje van buitenspel op. Tegen den sterken wind in, lost hij een paar venijnige scho ten, maar Thijssen heeft er bijzonder goed het oog in. Wanneer de Stormvogels aanvallen, blijkt meer malen, dat de spelers geen rekening met den ster ken wind houden. Vooral v. d. Velde plaatst nog al eens te hard. Toch valt deze speler niet tegen. Hij lost zelf eens een keihard schot, hetwelk Ver meulen niet dan met zeer groote moeite kan stop pen. Wat dan het binnentrio niet gelukt, gelukt Boekelaar. Als hij eenigszins naar binnen is ge- loopen, lost hij een zeer hard schot, hetwelk in 't net vliegt, doordal Van Dijke zijn keeper het uil- zicht belemmert (10), Stormvogels blijft nu wat sterker, maar bij een snellen uitval weel Pijl na keurig samenspel met Koonings den gelijkmaker te scoren (11). Ondanks dezen tegenslag blijven de Stormvogels sterker. Oldenburg blijft een voortdurend gevaar voor Fijenoord. Onbegrijpelijk echter kwam het ons voor, hoe hij op slechts enkele meters af stand met alleen Vermeulen voor zich nog geen kans zag dezen te passeeren. Bij een hevige doel- worsteling schiet v. d. Velde tegen de paal, maar kort hierna kopt Blinkhoff op keurige wijze een voorzet van Boekelaar in 't net. Rust 21. Na de thee vallen Pijl c.s. onmiddellijk stevig aan. De internationale midvoor loopt met v, d. Velde op zij van zich op Thyssen af. v. d. Velde ziet geen kans Pijl van den bal te werken, zoodat deze Thyssen ten tweede male het nakijken geeft (2—2). We verwachten, dat Feyenoord nu het spel in handen zal nemen. Boekelaar logenstraft echter deze meening, door er snel tusschen uit te trek ken. Zijn voorzet vangt Vermeulen op, maar voor hij den bal nog klemvast heeft, trapt Oldenburg hem dezen uit handen, echter niet in 't net. Het spel gaat vrij gelijk op en neer, maar de Storm vogels-verdediging met Haak aan 't hoofd, heeft het toch het zwaarst te verantwoorden. Van Dijke mag, evenals 2 jaar geleden weer een vrije trap nemen. Hij richt, evenals toen, een hard schot op 't Stormvogels-doel, waar Thyssen het leder juist corner tipt. De Feijenoorders blifven nu geruimen tijd sterker. Veel kans tot schieten wordt hun echter niet gegeven. Alleen Verbeek staat nog al eens vrij, maar hij maakt er geen misbruik van. Een zeer hard schot van Pijl stopt Thyssen keu- rig. Inmiddels is Boekelaar geblesseerd, zoodat hij op halve kracht moet spelen v. Velde en Hout kamp krijgen desondanks elk een mooie kans, maar benutten deze niet. Wanneer ieder denkt, dat de kamp in een gelijk spel zal eindigen lost Borremans een hard schot, dat Thyssen te machtig is (23). Stormvogels trapt nog even af en dan klinkt het eindsignaal. FEIJENOORD—STORMVOGELS. Morgen ontmoet Stormvogels de Rotterdammers weer, thans echter in Rotterdam. Het elftal zal waarschijnlijk weer in dezelfde opstelling uitko men, alleen bestaat de kans, dat Blinkhoff en Boekelaar niet uitkomen. Waarschijnlijk worden zij dan vervangen door Vermaak en de Jonge. KORFBAL. Nog een beetje huiverig van het slechte weer op Hemelvaartsdag, begin ik nu met dil verslag. Dat er nog wel andere gelegenheden zijn, waar ik van huiver blijkt uit onderstaande. Als ik mij schaam ben ik altijd huiverig. Waarom ik mij schaam? Over het prijsvraagje dat uitgeschreven was en waarop alle leden een antwoord ingestuurd hebben. Het is treurig, menschen! Hebben jullie zoo weinig clubliefde, dat je zoo'n kleinigheid nog niet eens doet? Of stelde jullie geen vertrouwen in den gever? Daar er nu toch geen antwoord op gekomen is, volgt hieronder een en ander over „Wat is hel korfbalspel en hoe wordt het ge speeld? a, Wat is het korfbalspel? Korfbal is een gemengd partij-spel, v aarbij van iedere partij 6 dames en 6 heeren meedoen, zoodat in ieder vak 2 dames en 2 heeren van genoemde partijen spelen. Deze spelers zijn gehouden aan de afmetingen van het veld. b. Hoe wordt het gespeeld? Doel van het sepl is, den bal van boven door de korf van de tegenpartij te werpen. Zoo'n worp geldt voor één punt. Om zoover te komen, moet de bal, die uitsluitend met de handen aangeraakt mag worden, naar de korf der tegenpartij opge bracht worden. Deze nu, tracht dit te voorkomen, door zoo'n aanval te onderbreken of te verdedi gen. Dat de spelers zich aan verschillende officiëele spelregels te houden hebben, spreekt vanzelf. Bij overtreding daarvan, volgt de straf, bestaande uit een vrijen worp, waarbij de werper niet gehinderd mag worden. Zijn er 2 punten gemaakt, dan wordt er gewis seld, hetgeen wil zeggen, dat de spelers(sters) uit veld A naar veld B. uit B naar C en uit C naar A gaan. De tijdsduur van een volledig spel is 2 X 45 min. met 15 min rust. Na rust veranderen de partijen van richting, Wie bijv, voor rust met wind mee speelde, speelt nu tegen wind in. Morgen speelt het 2e tegen Advendo III op het Advendo-terrein aan de Zandvoortschelaan. Ver trek om 1.15 uur vanaf de Burg. Hoeveel suppor- ters(sters) gaan nu mee? Zeker toch niet minder dan verleden week? De Advendo-menschen zijn nogal lang, zoodat het beste is een kort en laag spel te vertoonen. Denk er om dat Woensdag a.s. in de IJm. Courant de overwinning moet staan, zoodat jullie zeker wel weet wat er te doen valt. L. T. V. IJ. De. tweede afstandmarsch naar Assendelft gaat Zondag door. Denken de deelnemers(sters) er vooral om op lijd op het Willemsplein aanwezig te zijn, n.l. kwart over zeven? We hopen om één uur weder thuis te zijn. De fietstocht naar Bergen is uitgesteld tot Zon dag 30 Mei in de hoop dat het dan heerlijk zo merweer zal zijn, Turnia, Olympisch Nieuws. Het nieuwe stadion en de staking. Zooals men weet is de staking bij de Amster- damsche Ballast-Maatschappij geëindigd. Maan dagmorgen 1.1. is de eerste schuit met zand voor de ophooging van de terreinen van het Nieuwe Sta dion weder aangekomen, nadat het werk drie we ken, stilgelegen had. Naar wij vernemen zal het tijdverlies tengevolge van de staking geene ver traging brengen in de oplevering. De Amsterdam- sche Ballast-Maatschappij heeft de noodige maat regelen genomen om den achterstand in te halen en op deze en dergelijke tegenvallers is bovendien eenigszins gerekend. POLITIERAPPORT. VELSEROORD. Twee personen werden opgebracht wegens openbare dronkenschap, n.l. W. v. d. H. en J. P. B, Laatstgenoemde was met paard en wagen, wel ke door de politie zoo lang werden opgeborgen, tot B. weer in staat was om de reis voort te zetten. Aan het Hul^postkantoor alhier is een val- sche gulden in betaling gegeven. De gulden is ge deponeerd bij de politie, die een onderzoek instelt. W. B. werd bekeurd wegens het rijden zon der licht. Daar hij een valschen naam opgaf, kreeg hij er nog een bekeuring bij. Wegens het los laten loopen van een hond werd bekeurd P. van Z. sS- Een viertal personen werd in arrest gesteld wegens openbare dronkenschap. Tegen den bouwondernemer W. van H. werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding dei- Arbeidswet. Wegens hel veroorzaken van vrachtvervoer werden bekeurd P, H. O. en N. W. E. Wegens het gelegenheid geven tot het be luisteren van radiomuziek in een café werd be keurd P. M. WIJKEROOG. Op het terrein van den sluisbouw komen veelvuldig diefstallen voor. Nu weer werd door verbreking van een slot een schuurtje opengebro ken, waaruit een rijwiel werd meegenomen van A. W., die dichtbij op een woonschuit woont en werk zaam is bij de Holl. Beton Mij. Op hetzelfde terrein werd van het rijwiel van den daar werkzamen P. J. C. het belastingplaatje ontvreemd. De woonwagenbewoner P, R. R. werd be keurd wegens het maken van muziek, zonder daar toe vergunning te hebben. De wielrijder D. H. te Beverwijk werd be keurd wegens het zich laten voorttrekken door een auto. Twee personen, J. de W. en C. R., lagen ieder met een woonschip in openbaar vaarwater. Het bleek echter, dat zij daar geen vergunning voor hadden, waarom proces-verbaal tegen hen werd opgemaakt. Door C. H. F. van W. werd aangifte gedaan, dat op het terrein van den sluisbouw zijn heeren rijwiel werd ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld, Wegens het rijden zonder achterlicht werd bekeurd de autobestuurder W. K. J. te Amsterdam Wegens overtreding der woonwagenwet werd bekeurd K. de L,, verblijvende in het woonwagen kamp alhier, Wegens openbare dronkenschap werd in arrest gesteld P. B. te Heems kerk. De wielrijder W. M. uit Alkmaar werd bekeurd, omdat hij zich vasthield aan een rijdende auto. Wegens het loopen op den spoor baan werden bekeurd J. J. en B. J. al hier. WITTE KRUls Stel niet uit lid te worden Jbj" Witte Kruis tot dit noodig is komt onverwachts, het noodli/'fe schap kost u dan f 4.11 jje Voor f 1.50 Contributie per jai 3 cent per week is men lid en hei zi'° recht op kostelooze hulp van e'±W wijkzusters en tevens gebruik va»»* pleegmateriaal. Opgave van lidmaatschap men te richten aan den Adnünjstr,;j den heer J. Woltman, Gebouw t - M Kruis te IJmuiden. cae si ïraingi Gevonden voorwerpeT^Sa' IJmuiden. Een paar handschoenen, een pen- beursje, een dames-portemonnaie met inh0 ;d«D zakmes, een broche met mansportret, een "Ts''e5 v houder, een kinderfoto, een portemonnaie u houd, een zilveren halsketting, twee sleuf Ti r' zilveren broche, een rijwielbelastintf|)lJ:lvan u! taschje met inhoud, een witte handschel'j portemonnaie met inhoud. Velseroord. Een zwarte portemonnaie l houd, een huissleutel, een bruine damesU met inhoud, een hondenketting, twee haE' Wijkeroog. Een gordel, een fabriekttj m brug WATERSTAND IJMUIDEN, L, v.m. 1.23 2.0! 2.4] 315 4.20 5,33 6.40 Geen Zomertijd. Mei 1926 H. water Dagen v.m. n.m. 16 5.48 6.13 17 6.28 6.54 18 7.14 7.45 19 E.K. 8.11 8.44 20 9.16 9.53 21 10 28 11.04 22 11.39 ]f t. VISSCHERIJ. De besommingen der aan den Rijk» afslag Ie IJmuiden aangekomen vim vaartuigen waren Woensdag 12 Mei 1026. Holiandsche Stoomtreileis IJM 75 H 180 51 40 31 325 73 385 324 118 272 1 503 191 152 1 S.D. 87 104 HC. 148 Zi ho] l den Ech Dl mo, hun Duifsche Sioomireilers IJslanders IJM. 316 Geiard a X 180 Seewolf (resl)l: Loggers K.W. SCH 137 103 21 172 315 245 324 Vrijdag 14 Mei 1926 Sioomireilers IJM 70 Zeehond 9 Nelly 119 Mies en Truus 244 Delfland 47 fubamia K.W. 14 Urania OFFICIttLE PRlJSNOTEERiNOfl^ in de Rijksvischhallen te IJmuiden 0# Vrijdag 14 Mei: Trawlvisch. Per 50 38 kisien Tarbot 10 2 2 6 462 3 22 4 1 5 21 27 44 29 2 14 Griet Gr. Schol Middel Schol Zetschol Kleine Schol Bot Schar Pieterm.Poontjes,, 17. f 62.50 l!H 49.— ,W 33.- 34.— 'dn 25.- 17.- F Gr. Schelvisch KI. mid. Schelv. KI. Schelvisch Gullen (groote) Gullen (kleine) Wijting Rog 20 st. Kabelj. 125 kg. 929 stuks Oroole Tong k.g. 4263 Middel Tong 5390 Kleine Tong Gedurende de week van 6 t/m, 12 Md 5 kwamen alhier de navolgende vaartuigen 71 Holiandsche-, 10 Duitsche-, 2 Eng^ stoomtrawlers, 1 Holiandsche-, 3 Duitsche 4 stoombeugers, 1 motor-, 45 zeilloggers, sche motorkotter en 30 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: *jollau stoomtrawlers van f 252 tot f 3227j yJL stoomtrawlers van f 1110 tot f 3485; stoomtrawlers van f 1992 tot f 3645; Hollei-, IJsI. f 4348; Duitsche IJsl, van f 2450 tot- stoombeugers van f 567 tot f 813; mo1WA. f 416; zeilloggers van f 54 tot f 805, Deense jE torkotter f 1225, terwijl de kustvisscher» '"«C f 394 besomden.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 6