1 Naai en Knipcursus. Mej. K. GLAS Knippatronen A dj and-Inspecteur SPORT. T.V.IJ. dil a jaat zich aanzien dat het mooie V'SL eindelijk gekomen is. Wij zullen W.Zondag 30 Mei onze uitgestelde 1? rL'oént houden naar Bergen voor le- i*aJr.„introducés. Aantreden te 7 uur i het willemsplein. Voorziet U allen '°n, f een nieuwe Vereenigings-fietsvlag. JP .iM mee opdat we weer eens een pen- 9 ff "allen mee opdat - met elkande- kunnen Turnia KORFBAL. In K B. 12-tal—A. K. B. 12-tal 1—6. 1,hKB. 12-tal-G. E. K. B. X2-(al 0-9. a wedtromis het 12-tal van den H.K.B. dwlfen te licht 'bevonden, hetgeen ,r Ifeistaande cijfers wel uitwijzen. In- nu Bfidueel hebben de verschillende spe- iafc zeer zeker hun best gedaan, doch re iken de vertegenwoordigers van den Jasterd. Korfbalbond, was geen aan- /al mogelijk, daar deze van geen wij- 'vien «isten- 0ndanks dit was het toch hog gelakt de leiding te nemen, die echter 9poedig in gelijken stand ver- l'iii risseM werd, waarna Amsterdam met ast met 2—1 voorstond. Vijj; va rust was er hij het H. K. B. 12-tal es- o groote inzinking waar te nemen, iet; adat Amterdam zeer verdiend met i-j !Tj gewonnen heeft. Na 8 kwartier 5t werd tegen het 12-tal van den ajj joi- en Eemlandschen Korfbalbond Wiaispeeld, die een waar bombardement n ,iden II. K. B. hielden, zoodat de stand trol hauw20 was. Zeer slecht voor Mij nu parat gau.. et spel (vooral der G.E.K.B.'ers was it), dat de scheidsrechter voortdurend Joi' loopen .(of vermeend looppn) af- anders had die stand nog we nucns anders kunnen zijn, wel te ver aan een nog grooter overwinning lor G. E. K. B. In den eindstrijd won G.E.K.B. met -0 van den A.K.B., zoodat het schild leens meo naar het Gooi gaat. L. 'ahri eboej iJL v| L E INTERNATIONALE FEDERATIES EN HET C. I. O. door Evan A. Hunter. jjn. Oisfgenomen uit British Olympic Journal. T jjBlijkens opmerkingen van den laatsten tijd ie, lijnt het dat eenig misverstand bestaat wat be- ft de samenstelling van het Internationaal rmpisch Comité en de verschillende Nationale jympische Comités. Zoo verzoeken de Internatio- i e Federaties vertegenwoordigers te hebben het Internationaal Olmpisch Comité. Het Internationaal Olympisch Comité is ecjiter iet samengesteld uit vertegenwoordigers die kloR andere lichamen benoemd zijn. De leden rullen zich zelf aan en zijn onafzet'oaar, behalve l(jta ernstige overtredingen, wat echter nog r.iet is ..-.foorgekomen gedurende het 32_jarig bestaan. Zij vertegenwoordigen het I.O.Ci in hun verschillende landen, maar zijn niet vertegenwoordigers van landen bij het Internationaal Olympisch Co- l|[itnité. Er wordt zorg voor gedragen dat degeen die ^.gekozen wordt het I. O. C. in een land te ver- ,""!egenwoordigen, ook geschikt is >"oor het Olym- J <isch Comité van dat land, maar hij wordt niet door zijn Nationaal Olympisch Comité en zich hiervan geen opdracht aan te ne- 2(den welke de. absolute onafhankelijkheid van zijn iem in de vergaderingen van het I. O. C, zou '"'tanen schaden. de moeilijkheden heeft gekend die ge- gingen met de ontwikkeling van de Olym- mjéche Beweging, zal begrijpen hoe onmogelijk het p'i zijn geweest die beweging door te zetten in- ien er onder de leden van het Internationaal Ittfympisch Comité wedijver tusschen de ver- Oor.diillende nationaliteiten of angst voor afkeuring j in hunne Nationale Vereenigingen bestaan had. echts de onbeperkte vrijheid van het I. O. C. - n te beraadslagen en te beslissen met als eenig 'e' de ontwikkeling van de Olympische Ge- jchle, heeft het werk van deze 32 jaar moge_ k gemaakt. Indien nu aan de Internationale ideraties als zoodanig werd toegestaan verte- fcwoordigers te benoemen bij het Incernatio- 'ff Olympisch Comité en deze met een opdracht 'p zus of zoo te stemmen naar de vergaderingen iW'i sturen en indien hen werd toegestaan hun ver- 2 fgemvoordigers willekeurig te veranderen, zou in den grond veranderd wor- j, in. Het is misschien mogelijk een manier te vin- in om de Internationale Federaties nader met Internationaal Olympisch Comité te verbin- 0, zonder de samenstelling te varanderen, vraagstuk zal moeilijk zijn op te lossen. er e'schen sommige Internationale Fede Volksonderwijs. Onderstaand adres is door het Hoofdbestuur zonde 'S Kt"i>ngin ver- r. ?u" ™cl'verschuldi«dcn eerbied te kennen het Hoofdbestuur' van de Vereeniging „Volkson- VTJ3, de slalule" laatstelijk zijn goedgekeurd bij K.B. van 24 October 1916 daar mede handelend in opdracht van de algemeene vergadering van genoemde vereeniging, gehou den te Amsterdam op 3 en 4 October j.l., dat bij de Wet van 30 Juni 1924 (Stbl. No. 319) de invoering van het verplicht 7de leerjaar tot 1 Januari 1930 is uitgesteld en de leerverplichting tot zes jaren is beperkt; dat tengevolge daarvan, mede in verband met het in honderden gemeenten ontbreken van ver volgonderwijs dit voor een groot deel als ge volg van het feil, dat de vroegere Rijkssteun daarvoor thans geheel wordt gemist, duizenden jongens en meisjes, in 't bijzonder ten plattelande. na hun 12de jaar geen gelegenheid tol het ontvan gen van eenig onderwijs meer hebben, en daar door voornamelijk voor de kinderen der on- en minvermogenden het onderwijs gedurende de zes jaren op de lagere school het eenige onderwijs is, dat zij ooit genieten; dat het ontbreken van een zevende leerjaar en een slechts zesjarige leerverplichting in onzen tijd waarin de lagere school, hetzij als het instituut, dat een stevige basis heeft te leggen voor deug delijk vak- en ander vervolgonderwijs, hetzij zij eindonderwijs heeft te geven, een hoogst belang rijke factor is in de ontwikkeling van onze jeugd, oorzaak zal worden van een te geringe geestelijke kracht van ons volk en daardoor den ierugkeer tot de vroegere volkswelvaart tegenhouden; dat de millioenen aan het lager onderwijs ge durende zes leerjaren, door het ontbreken van een zevende leerjaar en een beperking van de leer verplichting tot zes jaar, nooit dat rendement kun nen opleveren, als waartoe ze in staat zouden zijn, indien ter bevestiging en versterking en uit breiding van het geleerde nog een jaar onderwijs werd verstrekt in een zevende leerjaar, speciaal daarvoor juist ook ingericht; dat de verantwoordelijkheid voor het groote hiaat van twee jaren tusschen het oogenblik, waarop tengevolge van de thans geldende slechts zesjarige leer-periode der lagere school, deze door onze plm. 12-jarige jongens «n meisjes wordt verlaten, en den leeftijd van toelating tot den ar beid in fabrieken en werkplaatsen, met zijn zeer ernstige gevaren voor de morecle, zoowel als de verstandelijke en lichamelijke ontwikkeling van onze aanstaande jongelingschap, door Regeering en Volksvertegenwoordiging moeilijk langer kan worden gedragen; dat het dalen van het peil van ons onderwijs beneden dat in de ons omringende landen voor de toekomst van ons volk als hoogst bedenkelijk moet worden beschouwd; deze toekomst zoo af hankelijk van een intens goed gedreven land bouwbedrijf, een deugdelijk concurreerende indu strie en kloeken, durvenden handel, deze drie niet mogelijk zonder goed landbouw-, nijverheids- en handelsonderwijs, en deze onderwijsvertakkin- gen weer niet bestaanbaar zonder een uitnemen- den basis van goed lager onderwijs; dat de terugkeer tot een zevende leerjaar en een zevenjarige leerverplichting in aanmer king genomen het groot aantal op wachtgeld ge stelde leerkrachten bij het lager onderwijs en het feit, dat vele schoolgebouwen in verband met de vóór de Wetgeving van 30 Juni 1924 geldende re geling op het hebben van een zevende leerjaar reeds zijn ingericht aan de financiën van Rijk en gemeenten niet zulke hooge eischen stellen zal, dat met de groote beteekenis daarvan de daarvoor te maken kosten niet te verdedigen zou den wezen; dat op deze gronden de Regeering dringend wordt verzocht, de Wet van 30 Juni 1924 {Stbl. No. 319) wat betreft de artikelen I en II en III, in te trekken. 't Welk doende enz. Het Hoofdbestuur voornoemd Mr. H, SMEENGE, Alg, Voorz. KLAAS DE VRIES, Alg. Sec: bleven. De cenige, die zich daarmede bezighoudt, is nog de N.V. Vereenigde Ijsfabrieken te IJmui- den, welke daarvoor van het rijk een licensie heeft gekregen. Haar bedoeling was van den aan vang af, in opdracht van den handel visch te be vriezen. Die opdracht bleef evenwel uit, waarom de vennootschap, om het goede voorbeeld te ge ven, zelf visch ging koopen en bevroor en ze la ter voor eigen rekening verzond, o.a. aan boord van onze mailschepen naar onze Oost en naar af gelegen streken in Europa. Van eenige beteeke nis werd deze verzending tot nog toe echter niet In verband hiermede is het van belang, dat men sinds eenigen tijd in Frankrijk een warme be langstelling toont voor de vries-methode-Ottesen. Onder voorzitterschap van den onder-staatssecre taris Doniélou is daar een commissie van de meest vooraanstaande regeeringsvertegenwoordi- gers, wetenschappelijke mannen van naam en ver tegenwoordigers van belanghebbenden bij de vis- scherij en den vischhandel gevormd voor het in stellen van een onderzoek naar de praktische bruikbaarheid van die methode. Deze commissie heeft aan eenige fijnproevers verschillende vis- schen, eenige bevroren en andere niet, laten op dienen en dezen er over laten stemmen, welke visschen er het mooist uitzagen en het best smaakten, zonder dat zij wisten, of deze al of niet bevroren waren. In de aanvoerplaats Lorient zelf viel de verge lijking het meest ten "gunste van de niet bevroren visch uit; te Parijs echter, nadat beiderlei visch het transport van Lorient daarheen had doorge maakt, heeft de bevroren visch den wedstrijd glansrijk gewonnen. Men is in Frankrijk dan ook voornemens, de toepassing van de vries-methode- Ottesen zoo krachtig mogelijk te bevorderen. De grootste belemmering voor een meer om vangrijke toepassing in Europa in Amerika is het bevriezen van visch al lang iets heel ge woons vormt nog altijd het vooroordeel van de groote massa der consumenten in dat werelddeel die ten onrechte bevroren visch als iets minder waardigs beschouwen, evenals bevroren vleesch. De bevroren visch, voornamelijk tong en tarbot, welke uit IJmuiden wordt verzonden, moet men als niet bevroren visch, d.w.z. in manden met ijs verpakken, omdat men ze op de plaats van be stemming anders niet zou willen hebben. Misschien echter, dat, als men het publiek in Frankrijk aan bevroren visch kan wennen, ook in andere landen het vooroordeel daartegen allengs zal verdwijnen. Voor den vischhandel en de visscherij zou dit van groot belang zijn. De IJsland-vaart Van de IJsland-visscherij kwamen binnen de stoomtrawlers Eendracht I IJM. 130, en Aneta IJM. 82. Eerstgenoemde bracht 600 manden ver- sche visch en 180 kantjes zoutevisch aan. De Ane ta had voor c.a, 400 pond sterling versche visch in Grimsby aangebracht en bracht hier ongeveer 20 ton stapelvisch. WATERSTAND IJMUIDEN. Mei 1926 H. water L. water Dagen v.m n.m v.m. n.m. 27 VM. 2 49 3 13 10.50 11 11 28 3.26 3 54 11.31 10 50 29 4 06 431 0.09 30 4 44 5.11 0 28 0.49 31 527 5.57 1.07 1.31 [uni 1 6 17 6.46 1 52 2 17 2 7.11 7 47 2 43 3 09 Geen /omeriijd. VISSCHERIJ. - de technische organisatie van hun sport de Olympische Spelen, maar men moet niet 'S,ÏBrgr.',cn dat de uiterste controle reeds in hun M and nis, De Federaties en de Jurv van Appel j, ijn i .rechtigd tusschenbeide te komen in alle ":uiv,n; technische kwesties de sportieve uit. listing moet voldoen aan de eischen die in hun- reglementen zijn vastgelegd: en drie vertegen- -pordigers van de Federaties worden door hun [evaardigd om twee weken voor den aanvang plaatse te zijn om te zorgen dat alles in orde Men kan zich moeilijk voorstellen wat voor erdere controle de Federaties zouden kunnen schen of met succes uitoefenen. De Nationale ipische Comités zijn een schakel tusschen de aangevende sportlichamen in hun land en 0. C. Zij zorgen voor de verspreiding van elangrijke berichten van het T. O. C. Ook ont- zij de inschrijvingen die hun door de 'lichamen worden toegezonden, sturen ze en zijn verantwoordelijk voor voeding, huis- ting en vervoer van de ploegen naar, van en Spelen. rfe.Ien denken dat het' Nationale Olympische uitsluitend werd opgericht met het doel l iedere 4 jaar groote teams athleten naar dc te kunnen nemen. Dit is een zeer on- ^ee' wat ongelukkigerwijze té algemeen is OU0,1Niets is verder van de Olympische Ge- le de lichamelijke ontwikkeling van de A VOors*aa'; en iedereen er toe tracht le bren- a. 6e f neinen aan een of andere sport zelfs fa "H'u éenoeg mochten zijn om aan de 8 ,f.^Peien deel te nemen zoodat zij C ai?elijk en geestelijk baat bij mogen vin- U? daarMj eerbied verkrijgen voor discipline e kennen van de ware sportgeest. Het Hospitaalschip „De H^op kapitein J. Smit, dat zich in den loop der jaren reeds tallooze malen nuttig heeft gemaakt voor geestelijke en lichamelijke verzorging der schepelingen, is weder om vertrokken tot het maken van een kruistocht op de Noordzee. Zaterdagmorgen te ruim negen uur was het reeds een voortdurende va-et-vient van belangstellenden, hoofdzakelijk bestuursleden en leden van de „Nederlandsche Vereeniging ten behoeve van Zeelieden van elke Nationaliteit", die met hun dames de reis van Amsterdam tot IJmuiden kwamen meemaken. Dit keer zullen de kruistochten tot half Juli duren, met als uiterste eindpunt de Shetlands-eilanden in de Noordzee. De reis duurt dus wel geruimen tijd, maar gelukkig zullen de opvarenden van tijd tot tijd uit hun iso lement verlost worden door het radio.ontvangtoe- stel, dat onlangs is aangebracht cn waarover allen dan ook opgetogen zijn. Als scheepsdocter en -predikant bevinden zich aan boord de heeren Dr. F. G. van Asperen en Dr. K. Engelsma, Ned. Herv. Pred. te Zwartsluis met hun echtgenooten. Nadat in de ruime kajuit een korte bijeenkomst was gehouden, vertrok „De Hoop" te ongeveer elf uur naar IJmuiden, vanwaar het schip Dinsdagmiddag naar zee is vertrokken. Bevroren visch. Men schrijft aan de N. Rott. Ct.: In den oorlogscrisistijd kocht onze regeering in het belang van de levensmiddelenvoorziening voor een ton gouds het Nederlandsche patent voor het bevriezen van visch volgens de methode-Ot- tesen. Deze methode, neerkomende op het dom pelen van de te bevriezen visch, in een tot lage temperatuur afgekoelde zout-oplossing, had vooraf het onderwerp uitgemaakt van een uitvoe rig wetenschappelijk onderzoek, op verzoek van een commissie uit de Nederlandsche vereeniging voor koeltechniek aan de rijksuniversiteit te Lei den ingesteld, en dit onderzoek had geleid tot een zeer gunstig oordeel. De toepassing van de methode is echter tot dusver in ons land van zeer geringen omvang ge- De besommingen der aan den Rijks vischafslag te IJmuiden aangekomen vis schersvaartuigen waren Zaterdag 22 Mei 1926 Holiandsche Stoomlreilers. J.M. 161 Eiie Cheneviere f 1608 40 Calabria w 1579 125 Derika XII 2256 32 Zeemeeuw 2682 325 Oloria 1835 183 Liesbeth Betty 2732 133 Clyvia 3239 324 Amalia 1707 26 Witte Zee 2373 180 Holland IV 1738 126 Derika X 2402 184 Plutos 3145 94 Peter D 1074 144 Pleter 424 1 Swift 2054 Duitsche Stoomtreilers. S.O. 103 Oertrud f 3093 Zaterdag 22 Mei. Loggers. KW. 140 f 114 K.W. 110 137 238 48 170 81 148 25 73 67 144 „114 74 16 60 62 163 41 15 22 200 20 79 93 60 66 106 54 152 „62 «70 36 58 166 49 82 38 129 86 Dinsdag 25 Mei 1926 Hollandsche Stoomtreilers Aldoor achteruitgang. Hel is ons bekend dat ook in de kringen van het stoomtreilvisscherijbedrijf erkend wordl, dat niet ongestoord voortgegaan mag worden met de be- vissching van de Noordzee, gelijk deze de laatste tientallen jaren heeft plaats gehad. Meermalen spraken we vertegenwoordigers van hel IJmuidensche bedrijf, die dit openlijk uitspra ken, al vestigden zij ook de aandacht op bezwaren welke aan ingrijpen op dit terrein vastzitten voor de reederijen van heden. Uit een oogpunt echter van economisch beleid voor de toekomst, welke toch onverbiddelijk op het heden zal volgen, ach ten ook zij ingrijpende maatregelen en herziening der vischmethoden geboden. Er is niemand, die niet bedoelde bezwaren er kent; daaruit volgt de conclusie dat alles, wat ge schieden zal, gericht moet zijn op het zooveel doenlijk aanzien van bestaande belangen en het behoud van thans geinvesteerde kapitalen. Maar ingegrepen moet er worden, daarover be staat weinig verschil van oordeel. De geheele visscherij wordt bedreigd door de tegenwoordige vischmethoden; Tiet is onjuist het voor te stellen, alsof slechts de belangen van ha ring- en beugvisscherij onmiddellijk bij het vraag stuk betrokken zijn. Wij hebben het reeds vroeger verklaard en willen het hier herhalen, dat ingrijpen en reglementeeren uit den booze zou zijn, indien kon worden aangetoond, dat weliswaar haring- cn beugvisscherij bedreigd worden, maar dat daaren tegen de stoomtreilvisscherij bulten elk gevaar verkeerde. In dat geval zouden we het hebben te aanvaar den, dat geleidelijk de beide eerstgenoemde vis- scherijen verdwenen om over de hecle linie plaats te maken voor een dan weer bloeiend en steeds nieuwe welvaart brengend treilvisscherijbedrijf. Dat zou een economisch proces zijn, zooals er zich reeds zoovele in allerlei takken van nijverheid hebben voltrokken. Maar de zaak is anders. Niet slechs de haring en beugvisscherij, maar evenzeer de treilvisscherij ondervindt de noodlottige gevolgen van verkeerde vischmethoden. Wij hebben reeds vaak de cijfers gegeven, welke dit ten duidelijkste aantoonen, zoowel voor onze Nederlandsche treilvisscherij als voor de Engel- sclie. En thans komt het maandoverzicht der zeevis- scherij voor Maart hetzelfde bewijs leveren met weer nieuwe cijfers. In dit overzicht toch lezen we dat in Maart onze hier te lande aangevoerde stoomlreilers, "in zooverre zij de Noordzee be- vischten, gemiddeld per reisdag 660 K.G. vingen, tegen in Maart 1925 nog 766 K.G. Wij geven toe, dat zulke cijfers over één maand weinig zeggen en niets bewijzen, maar in dit geval doen ze dit wel, waar ze slechts een schakel vor men in een keten- van steeds dalende reisdag-ge middelden over een heele reeks van jaren. En daarom vestigen we er hier de aandacht op; onze aandacht toch mag niet van dit hoogst urgen te en dreigende vraagstuk worden afgeleid, niet één enkel oogenblik. N. VI. Ct. SCHEEPVAART. f 129 271 47 133 61 59 38 60 87 49 44 122 150 Maandagmorgen kwam in de visschershaven aan de Fransche makreeljager Saint Jean, met 1100 kisten makreel, die men in het Kanaal van andere schepen had overgenomen. De lading werd ten deele in motoren overgeladen, ten deele in de hal gebracht. Dinsdag kwam aan het Deen- sche vaartuig Leonard I, met 620 kisten makreel uit Christiansund. Cargadoor voor beide schepen was van Vliet en Co. In de week van 17 tot 24 Mei 1926 zijn te IJmuiden uit zee aangekomen 57 stoomschepen 1 en naar zee vertrokken 58 stoomschepen. IJmuiden. Aangekomen 23 Mei: Vale of Pic kering, st., Salto Caballo, ijzererts, Hoogovens; Enge.lina II, motorschoener, Londen, cement, voor I dc Hoogovens; 26 Mei: Ribeauville, st., Nantes, ijzererts, Hoogovens. Vertrokken 21 Mei: Konsul Schulte, st., Em- den, ledig; 25 Mei: Vale of Pickering, st,, South- back, ledig; De Hoop, hospitaal-kerkschip, Noordzee. L Aangekomen 26 Mei: Hr. Ms, mijnenlegger I Douwe Aukes, steiger buitenhaven. Velsen. Aangekomen 24 Mei: Edenwood, st., I Huil, om te laden, Papierfabriek, POLITIERAPPORT. IJ.M 93 52 2 482 405 490 272 118 142 190 385 189 503 10 K.W. 14 IJ.VI. 75 191 70 326 130 Dorothea Catania Christine Schiedijk Derika II Oorredijk Derika XV Beatrice Freia Henr. Jacoba Derika IV Mary Holland VII Jacq. Clasine Uranla Kennemerduin Albatros Zeehond Hibernia Eendracht I (Farow) f 922. 2490. 2977.- 3153 - 2390. 2341 - 2326.- 2290.- 2117.- 2217.- 2193 - 2645.- 2431.- 3234.- 1980.- 1994.- 2625.- 1629.- 1678.- 3226 - Duitsche Stoomlreilers S.D. 118 Oêvelgönne f 4514.— B.X. S.D. 87 Karlsburg 50 Dithmarschen 3504 3953.— Loggen K.W. 19 f 109.— K W. 45 f 101. K.W. 158 f 114. IJMUIDEN. Gistermorgen reed de heer T. met zijn auto in de Kanaalstraat, toen uit de Emmastraat een wielrijder kwam, B. genaamd. De wielrijder reed hard en kon niet meer stoppen zoodat de fiets tegen de auto opkwam en aan de voor vork werd meegesleurd. B. was echter van de fiets gesprongen, maar bezeer de zich toch aan een der beenen. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. Ofschoon den 'heer T. niet de minste schuld trof, maar do schuld integen deel bij B. lag, vervoerde de heer T. den wielrijder naar Dr. van Leeuwen, die den man verbond. Ook vergoedde de heer T. de bekomen schade aan B. Gisteren reed een auto, bestuurd I door den heer R. uit Amsterdam, in de Stephensonstraat tegen een boom, waardoor de boom zelf en de bescher ming daaromheen beschadigd werden. Zaterdag ontstond een begin van brand in de timmermanswerkplaats van den heer A. van P. aan het Ko ningsplein. Men vermoedt, dat door een gebroken ruit een of ander brandend voorwerp naar binnen is gegooid, welk voorwep in een hoop kullen terecht kwam. Het vuur werd bijtijds ontdekt en kon door de politie, met behulp van eenige buren worden gebluscht. Verder constateerde de politie brand in een zonnescherm, geplaatst voor een winkelhuis aan de Wilhelminakade. Ook deze brand, die aan achteloosheid van voorbijgangers wordt geweten, kon door politie en buren worden gebluscht. De heer K. D. te Santpoort ontving uit Axel een aangeteekende geldzen ding, groot f 2500. Toen hij den brief opende, zat er geen geld in, maar alleen wat waardeloos papier. De heer D. deed aangifte bij de poli tie, die een onderzoek instelt. Zaterdagmiddag is door den regen een groot gat geslagen in den grond op den hoek van Julianakade en Olivier v. Noortstraat, waar door de nieuwe be strating grondwerken verricht worden. Door de zorgen van het bedrijf Openba re Werken werd het gat weer dichtge maakt. Door de politie werd aangehouden de varensgezel J. D., die gesignaleerd stond in 'het, Alg. Politieblad, daar hij nog 14 dagen gevangenisstraf tegoed had, wegens desertie hij de Koopvaar dij. De man werd naar Haarlem overge bracht. VELSEROORD. De vorige week Woensdagnacht is P. van V. op straat mishandeld gewor den door A. V. Tegen laatstgenoemde is door de politie proces-verbaal opge- maat. De snorder A. G. D. uit ITmuiden werd alhier bekeurd, wegens het met 'n autobus vervoeren van personen, zon der daartoe vergunning te hebben. De tapper G. A. op den Stationsweg werd verbaliseerd, omdat hij zijn café na sluitingstijd open had. Ook werd de nog aanwezige bezoeker bekeurd. WIJKEROOG. Zaterdagmiddag zijn door de po litie weer 6 autobestuurders bekeurd, wegens overtreding der maximum snelheid. Wegens het rijden met een auto op een rijwielpad werd bekeurd J. J. uit Schoten. Aangehouden werd de woonwagen bewoner H. W. S., die gesignaleerd stond in het Alg. Politieblad, daar hij nog 3 dagen hechtenis tegoed had. De man is naar Haarlem overgebracht. Wegens het rijden zonder licht werd be keurd M. den H, alhier. Oeboren: Jacobus Willem Hulbert Marie, zoon van C. J. OERLEMANS en B. H.A.K. OERLEMANC— VREEKEN. IJmuiden, 22 Mei 1926. Huijgensslraat 50. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lijden onze Innig geliefde min, va der, broeder, schoonzoon en zwager DIRK ALBERTUS KRAAK, in den ouderdom van ruim 48 jaar. Dat hij rulle in vrede, Namens de Familie, WED. T. A. KRAAK- PlROVANO. Velseroord, 22 Mei 1926. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij hei overlijden van onzen Vader, Behuwd- en □rootvader, den heer H. P. van Haseien betuigen wij onzen hartelijken dank. W. v. Haseien. A. R. J. v. Haseien Ambrosius en Kinderen. IJmuiden, 26 Mei 1926. Allen die nog iels te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan wijlen Mej. de WED. EDCIUS geb. SLUYS, overleden 25 Januari 1926, worden verzocht opgaven te doen ten bijkantore Part. Bew. en Recherchedienst, Krugerstraat No. 94, Telefoon 411. N. H. Edclus Voor de nieuwe cursus in knip pen en natiën, die Maandag 31 Mei as. aanvangt, kunnen alléén voor de morgenuren nog eenige NETTE MEISJES geplaatst worden. Zich aan le melden vóór Zaterdag bij Gtdipl. Coupeuse, HUIJOENSSTRAAT 36. Aan hetzelfde adres in alle malen en modellen verkrijgb. en eenige ACTIEVE AOENTEN GEVRAAGD, door financieele In stelling. Brieven onder no. 2791, buretr- van dit blad.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3