I SPORT. VOETBAL. StormvogelsM. V. V. Zondag speelt Stormvogels haar laatsten com petitie-wedstrijd in dit seizoen. Uit een oogpunt van spanning is het jammer, dat Zondag j.l, de beslissing reeds gevallen is, maar niettegenstaan de dat gelooven we, dat een gang naar het Storm vogels-terrein zeker de moeite zal loonen. We zouden haast zeggen: „Het enthusiaste spel der Zuidelijken staat er ons borg voor." Visser in Amerika. de Onder bovenstaand opschrift lezen we in Sportkr. het volgende: Wij berichtten reeds, dat de oud-Stormvogels speler G. A. Visser als amateur in New-York voetbalt. Aan een brief, dien Visser dezer dagen aan den N.V.B. zond, ontleenen wij nog, dat de Bethlehem F. C., waarin hij speelt, ingedeeld is in 'n competitie van 12 clubs uit New-York, Bos ton, Philadelphia enz. De kampioen dier compe titie behaalt den Oostelijke-League Cup en speelt dan met den kampioen der Westelijke League (waarin clubs uil Chicago, Detroit en St, Louis zijn ingedeeld)' om den National Challenge Cup. Er wordt een dubbele competitie gespeeld, alle clubs ontmoeten elkaar dus viermaal in één sei zoen. In 't geheel spelen de vereenigïngen dus 44 wedstrijden, welke Zaterdags en Zondags plaats vinden. In de Oostelijke afdeeling komen meerendeels (90 Schotsche spelers uit, waaronder vele in ternationals. Vooral door hun invloed is het spel thans zeer goed. De competitie is open voor be-, roepsspelers en voor amateurs. Een speler wordt eerst dan als amateur erkend, wanneer hij zelf en het bestuur der betrokken vereeniging verkla ren geen voordeel door de voetbalsport te heb ben en bovendien de controle-commissie van den voetbalbond een gunstig rapport uitbrengt. Indien blijkt, dat een speler op eenige wijze voordeel trekt door het beoefenen der sport, wordt hij registreerd als professional. Naar Visser verklaart, is hij, spelende tusschen rasechte voetballers, zeer vooruitgegaan. Hij bezet de middenvoorplaats en scoorde per wed strijd gemiddeld 1,75 doelpunt. Het spel moet verbazend vlug zijn; de leus is: de bal of de man, en dus is hel zaak de bal onmiddellijk aan een medespeler over te geven. Visser is blijkens zijn schrijven dezelfde seri- euse en enthousiaste voetballer gebleven die hij hier al was. Het zal ons een groot genoegen doen, hem te zijner tijd hier weer eens aan het werk te zienl EENNEMER TURNKRING. Vaardig h ei dsproeven adspiranten. Op Zondag 27 Juni organiseert de Kennemer Turnkring een adspirantendag op het Gemeente lijk Sportterrein, achter de Rijkskweekschool te Haarlem. De adspiranten der verschillende ver- eenigingen zullen dan vaardigheidsproeven afleg gen, waarbij zij bij voldoende punten een diploma verwerven. De leiding van dezen dag berust bij de heeren P. Dijkstra en Chr, Smit, terwijl een staf van jury-leden hunne medewerking hebben toegezegd. Aangezien het aantal vereenigingen behoorende tot de Kennemer Turnkring op dit oogenblik 11 bedraagt, zullen een groot aantal adspiranten ziqh aan deze vaardigheidsproeven onderwerpen. Zoowel de meisjes als de jongens zijn in 2 af- deelingen verdeeld en wel van den leeftijd 11, 12 en 13 jaar in de jongste afdeeling, die van 14, 15 en 16 jaar in de oudste afdeeling. De vaardigheidsproeven bestaan uit gymnasti sche- en athletische eischen, terwijl er ook nog gelegenheid is een zwemproef af te leggen. De gymnastische eischen voor de meisjes van beide afdeelingen bestaan uit: vrije oefening op de plaats; vrije oefening in 't voortbewegen; een oefening aan brug, paard en een boksprong, De athletische eischen voor de meisjes bestaan uit: hoogspringen, jongste 0.90 M,, oudste 1 M.; verspringen, jongste 2.70 M., oudste 2.90 M.; snelloop 60 M., jongste 11.3 sec., oudste 11 sec.; werpen, jongste luchtbal 7.50 M., oudste grens- bal 8 M. Het gymnastische .gedeelte' van de jongens be staat uit: vrije oefening, een oefening aan brug, rekstok, paard en een boksprong. Het athletisch gedeelte uit: hoogspringen, jongste jongens 1 M., oudste 1.10 M.; verspringen, jongste jongens 2.90 M., oudste 3,40 M.; werpen, jongste jongens grensbal 8.50 M,, oudste kogelstooten (5 K.G.) 4.50 M.; snelloop, jongste jongens 80 M. in 14 sec., oudste 80 M. in 13 sec., terwijl de oudsten nog facultatief kunnen speerwerpen 15 M, De zwemproef beslaat voor allen uit borst. zwemmen, 40 M. schoolslag. Om een diploma te verwerven mag men slechts één onvoldoende hebben. KORFBAL. Na eenigen tijd niets over het spel en spelen den gezegd te hebben, ga ik er nu mee door en wel over het onderwerp „Vrije worpen". Een vrije worp is de straf voor een overtreding, die willekeurig of onwillekeurig wordt begaan. Hoe dichter bij de paal de overtreding geschiedt, hoe ernstiger de gevolgen kunnen zijn, zoodat dus vooral de verdediging tegen fouten moet waken. Een der leden van de tegenpartij ontvangt ees vrijen worp op de plaats waar de overtreding geschiedt, wanneer een speler: a. met den bal loopt, hetgeen door de scheids rechter uitgemaakt wordt; b. met opzet den bal met beenen oï voeten aanraakt. Met „opzet" voornamelijk omdat het nogal voorkomt, dat een bal door een speler tegen de beenen van een speler der tegenpartij geworpen wordt; c. den bal aan een ander overgeeft. Dit gebeurt nogal viak wanneer een opeenhooping ontstaat, hetgeen op zich zelf weer strijdig ïs met het ka rakter van het spel; d. den bal met de vuist wegslaat. Het slaan van den bal is o'ver het algemeen een teeken van raw spel. Heel iets anders is het z.g. doorslaan, waarbij vangen en wegwerken gecombineerd wor den; e. den bal verkeerd öf voor den tijd inspeelt; f. den bal loodrecht naar boven door den korf gooit, zoodat de bal van boven door den korf valt, Dit komt nu zelden meer voor, doch vroeger toen de palen 3 M. waren gebeurde dit nog wel eens; g. niet beide of één voet(en) buiten zijn eigen vak komt, terwijl hij den bal aanraakt; h. den bal bemachtigt met één hand of één knie, op den grond liggend; i. bij een dcehvorp zijner eigen partij aan den paal stoot. Het geregeld doorvoeren van deze be paling is zeer lastig. Vaak ook dient van het oor deel van den scheidsrechter af te hangen of een vrijen worp inderdaad moet worden toegekend, als een bal geheel geen kans had te zitten en het1 stooten aan den paal geheel onwillekeurig was. Dan dient de geest en niet' de Ietter der wet in toepassing te worden gebracht; k. zich schuldig maakt aan alleenspel. Een feit dat slecht uitgemaakt kan worden, daar noch scheidsrechter noch speler er een definitie voor wisten en toch werd er wel voor cifgefloten. In „De Sport" no. 72, staaf echter de volgende lo gische definitie: „Alleenspel is persoonlijk spel, dat gespeeld wordt door een speler(ster), met de klaarblijke lijke bedoeling om den bal zonder hulp van ande re spelers(slers) te verplaatsen in het voordeel van zijn (haar) partij". Een speler zelf ontvangt een vrijen worp op de plaats, waar jegens hem de overtreding wordt begaan, wanneer: 1. hem de bal uit de hand wordt geslagen of Ld. 2. hij wordt gehindert, d.w.s. omverloopen, vasthouden enz.; 3. zijn armen of handen worden vastgehouden, terwijl hij den bal heeft; 4. de bal wordt aangeraakt, zoo hij dien in handen heeft. Deze regel kan bijna nooit worden toegepast, omdat nooit met zekerheid is te zeg gen, of de bezitter met den bal zijn partner tegen de handen duwt, of wel omgekeerd deze laatste zijn handen tegen den bal duwt. Vooral onder den paal geeft dit aanleiding tot conflicten en dikwijls moet de scheidsrechter afgaan op de eerlijkheid van de speler(sters); 5. hij (zij) meer dan één persoon gedekt wordt; 6. tijdens zijn (haar) doelworp de tegenpartij aan den paal staat. Hierbij heeft de scheidsrech ter dezelfde voorzorgen in acht te nemen als bij het geval genoemd onder I. Voor Zondag a.s. wordt een vrlendschappelijken wedstrijd voor G. S. D. II aangevraagd tegen S. V, IL Zorgt dus allen present te zijn, We gaan er tenminste op vooruit, getuige hier van het artikel van Grens- en Slingerbal in de IJniuider Courant van Zaterdag 29 Mei 1926 Na eenige oefening volgt vanzelf de handigheid en als dan straks voor korfbal te warm is, enz. Waar ik maar mee zeggen wil, dat men hier korfbal ook al zoo'n beetje onder de vooraan staande sporten begint te rekenen. L, MIJWH4EPT'-; Hoofdpijn Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Hij Apoth en Drogisten. Dierenbescherming. Ze is met haar lieveling naar huis toegekeerd, 't Speelzieke ding had z'n pootje bezeerd. Zelf zonder iets aan de kwetsbare voetjes, Draagt ze d'r schaapje in d'r schortje zoo zoetjes. Kindertjes zien het en komen er bij, Allen op eens vol medelij. Och ze kijkt ook zoo teeder gewichtig, En ze houdt ook haar schat zoo voorzichtig, 't Meisje laat daad'lijk haar vrouwenhart blijken, Zorgvol moet ze even het wondje bekijken. 't Kleintje richt ook al haar hoofdje naar 't leed, 't spel met haar paardje vergeet, Allen verteederd door liefrijke ontferming, Dat is uw zegen, o dierenbescherming! (Uit school en leven), JAN LIGTHART. Zoodat PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Aankomst Zwesdsch eskader. Gistermorgen, toen de dag voor de meeste onzer medeburgers nauwelijks, of soms nog niet begonnen was, klon ken plotseling kanonschoten, precies om 8 uur. Voor dengenen die in de nabijheid der haven waren en de gele genheid hadden om naar de kant. te gaan, ontrolde zich een prachtig tafe reel. De zomermorgenzon stond helder aan den Oostelijken hemel, zooals we dit jaar nog niet eerder 'n morgen za gen en overgoot de haven in Westelijke richting als het ware met een zilver- gloed, die in de golfjes weerkaatste. En daar in de pieren kwamen zeer rustig een paar oorlogsschepen met zware op bouw, niet van die reuzen als van de groote mogendheden, maar meer -van een grootte, die doen denken aan de Hollandsche vloot, flinke schepen met scherp geteekende lijnen. Regelmatig verscheen uit de vuur monden een flikkering, gevolgd dooi' den dreun van een kanonschot, eerst, van de schepen, daarna van het fort. Langzaam, als onbewogen, rustig gleden de schepen in de richting van de nieuwe sluis. Voorop het admiraal schip „Manlich'heten", waarop com mandant J. H. Söderbaum het bevel voert. De betrekkelijk zeer zware be wapening trok de aandacht, acht vuur monden groot kaliber zagen we aan dek. Bovendien een vrij talrijke beman ning. De volgende bodem was de „Tapper- heten'', ongeveer even groot en mach tig, alleen zagen wij niet zooveel man nen. Toen de sehepen in de sluis lagen, begaf de Zweedsche vice-consul, de heer L. Dijksen, zich aan boord van de „Manlichheten" en werd ontvangen door commandant Söderbaum. De schepen stoomden onmiddellijk na het schutten naar Amsterdam op. Vacantie-kinderen. We zagen gisteren, voor het eerst van dit seizoen, een groep kinderen, met muziek naar het strand trekken. Het waren de kinderen van het R.K. St. Joseph Patronaat en het St. Aloysius Patronaat uit Lisse, die met een boot waren gekomen voor enkele uren ver tier aan het strand. Voorop ging de R.K. Muziekvereeniging uit Lisse. Mo ge dit voorbeeld ook dezen zomer weer veel navolging vinden. Een gouden dienst jubileum. In den goeden ouden tijd wil men vele verhalen gelooven, gebeurde het veel dat menschengeslachten hij ande re menschengeslachten dienden, eeu wen aaneen. Later werd het de mensch bij zijn werkgever. Doch tegenwoordig zijn wij bijna zoover om het als een bij zonderheid op te merken als een werk nemer een paar jaar hij dezelfde werk gever werkzaam is, we vieren jubilea van 5, 10 of meerdere dienstjaren en huldigen dan do trouw van den werk nemer. Maar uiterst zeldzaam dat men werkelijk hoort van een langen dienst tijd, die een menschenleven omvat. Gisteren was hier een dergelijk feit, bij de firma Volleer en Bos. Daar her dacht de heer C. van Leeuwen Sr. zijn 50-jarige dienstvervulling. Welk aan deel in den roem van de Hollandsche waterbouwkunde zal deze eenvoudige plaatsgenoot wel gehad hebben in die 50 jaren? Natuurlijk elk mensch wordt op zijn tijd gefêteerd en dat is ook van Leeu wen meermalen reeds overkomen in die lange periode, waarvan hij mis schien de helft te IJmuiden doorbracht. Eens werd hem door collega's reeds een gouden horloge geschonken en toen hij 45 jaar bij de firma werkzaam was, huldigde ook de regeering hem, met de zilveren medaille der Orde van Oranje-Nassau. Een onderscheiding die men op de jas van dezen harden werker niet dikwijls mist. De heer van Leeuwen is in dezen dienst geworden tot onderbaas, in dien zin, dat hij de dagelijksche leider der practische werkzaamheden is en hoe: wel hij verschillende naamgenooten in dat bedrijf telt, door zijn functie is hij hekend als: haas van Leeuwen. Gistermorgen zagen we hem over de sluis gaan, naar het kantoor der firma. Daar werd hij door een deputatie uit het personeel gehuldigd en werd hem, aan het horloge waarvan we boven reeds spraken, een gouden ketting be vestigd. De huldiging door de patroons had meer een intiem karakter. We weten daarvan slechts te vermelden dat de heer Volker en- enkele andere leden der hoofddirectie'er gisteren voor naar IJmuiden waren gekomen en den trouwen dienaar gelukwenschen in zijn woning brachten. De Mozarifilin. Johannes Chrysostomus Wolfgang Gottlieb Mozart, gewoonlijk Wolfgang Amadeus genoemd, een Oostenrijksch Componist, werd den 27en Januari 1756 te Salzburg geboren, waar zijn vader een zeer begaafd en hoogstaand musi cus, onder-directeur was van de bis schoppelijke kapel. Reeds vroeg gaf de jonge Mozart 'blijken van een buiten gewonen aanleg voor muziek en com poneerde reeds op 5 jarigen leeftijd kleine pianostukjes. Zes jaar oud vergezelde hij zijn va der en oudste zuster Maria Anna op een kunstreis en verwierf hij de gunst van Keizer Frans I. Kort daarna werd een wereldreis ondernomen, waarhij o.m. ook Brussel, Parijs en Londen werden bezocht. Mozart vertoefde hoofdzakelijk en bij voorkeur in zeer deftige kringen en werd aan vele ho ven geestdriftig toegejuicht. Ook onze residentie genoot de eer van zijn be zoek. Na het schrijven van een groot aan tal vioolsonaten hij schreef o.m. ook variaties op het nieuwe Wilhelmus gaf hij zijn eerste groote werk uit. In 1768 schreef hij zijn eerste opera „La finta semplice", spoedig gevolgd door een reeks andere, hij ons eveneens wei nig bekende werken. De meest ver maarde opera's zijn ongetwijfeld „Die Zaubcrflöte", Le nozze di Figaro" en „Don Juan", welke laatste opera enke le dagen geleden nog met groot succes door de Wagnervereeniging te Amster dam is opgevoerd. Buitengewoon groot is het aantal werken door hem geschre ven, doch niet alleen daarom behoort hij tot de grootste componisten van de geschiedenis. Zijn leven is veelbewo gen geweest, ondanks hij op den jeug digen leeftijd van 35 jaar is gestorven. Dit veelbewogen leven is verfilmd en de directie van Thalia, die dikwijls ernstige pogingen doet ook bij het fijn gevoeliger publiek met schitterende of leerzame, of opvoedende rolprenten de nog hier en daar heerschende tegen zin in al wat bioscoop heet te overwin nen, -heeft met deze film een keuze ge daan, die haar smaak eer aan doet. De hoogststaande films zijn natuur lijk niet vaak de meest rendeerende en we hopen, dat de directie ook finan cieel met deze inderdaad Super film succes moge hebben. Daarnaar vraagt echter en terecht het publiek niet. Doch ieder, die aan muziek doet, die op piano, viool, cello of welk instru ment dan ook Mozart goed. wil vertol ken, doet verstandig met Mozart's le ven, lijden en sterven op dezen film te gaan zien en te begrijpen. Zijn of haar weergave zal er hij winnen. Tot goed begrip van hen, die Mozart van nabij willen leeren kennen, doch vreezen, dat de film geen kijkstuk is, willen we gaarne nóg mededeelen dat opzichzelf reeds deze rolprent van bui tengewone schoonheid is, door zijn ver tolking van het groote leven aan de verschillende hoven van Europa, toen nog de macht en statie der vorsten en vorstinnen grootsch en oogverblindend was. Door toepassing van de nieuwste machines, de z.g. Erneman apparaten, worden de beelden bijzonder helder weergegeven. De muzik. begeleiding is zeer mooi en enkele bijzonder treffende episoden uit dit wonderlijke, rijke, soms ij-dele leven van een onzer groot ste componisten worden door den be kenden zanger Jules Moes op boeiende wijze begeleid. Men verzuime niet dit prachtwerk te gaan zien en te bewonderen. Wij kun nen deze film ten zeerste aanbevelen aan kunstzinnige ingezetenen. Gerei. Kerk. Ds. S. van Leeuwen te Franeker, die het beroep naar hier aannam, is voor nemens van zijn gemeente Franeker op 11 Juli afscheid te nemen en 18 Juli zijn ambtswerk alhier te aanvaarden. Als 'bevestiger zal waarschijnlijk op treden Ds. J. IL Koers te Oosterbeek. die de eerste predikant der gemeente alhier is geweest. Wij ontleenden dit vermoeden aan het Gereformeerd Pre dikbeurtenblad van Zaterdag, waarin de Kerkeraad dien wensch uitte. Maan dag bevatte echter „De Standaard'' het bericht dat als bevestiger zal optreden Ds. D. B. J. v. d. Meulen van Ooster- meer (Fr.), een zwager van Ds. van Leeuwen. VELSEROORD. Weer een predikant beroepen. Tot predikant hij de Geref. Kerk al hier, is beroepen de heer II. Holtrop, candidaat te Zandvoort. De heer Hol trop ontving midderwijl ook reeds eeni ge andere beroepen. Maandag werd de Trompstraat door de gebroeders B. in rep en roer gebracht. Een hunner had een geschil met zijn gewezen patroon, den heer P, van V., die in de Trompstraat woont. Beiden begaven zij zich naar zijn wo ning en begonnen op diens erf ruzie te maken. De heer van V. wist hen ech ter \an zijn erf te verjagen, waarin hij later werd bijgestaan door eenige poli tieagenten. Hun woede hebben de ge broeders gekoeld door 't vernielen van de schutting en bet intrappen van een paneel van de voordeur. Het Nat. Concours te Sloterdijk heeft de R.K. Harmonie „St. Fidel-is" alhier, Zondag j.l. een prachtig succes bezorgd. Ondanks het aanhoudend re genachtig weer, ging de Harmonie toch welgemoed ten strijde, vergezeld van een flink aantal supporters. De uitslag daarvan was, da.t met niet minder dan 129 punten, zijnde een lste prijs, Fidelis uit den strijd kwam. Daarbij komt nog, dat Fedelis over den geheelen wedstrijd het hoogst aan tal punten in de 3e afdeeling heeft be haald en alzoo een zilveren lauwertak verwierf. 't Is Zondag j:l. al bijzon geweest langs den weg, door?! den regen, die zoo ongeveer /.T len dag gevallen is. Deze stik zijn het best geïllustreerd door het' ten de stoompont met een paar I j n f overvoer en er niemand of nWsta&' den boom stond te wachten. Lee 't Is tevens een bewijs dat he- vers zeer slechte Zondagen voor dó>L doenden, die het van drukb moeten hebben weer met één v.-> derd is. van Tc Wijkeroog wordt diclJpIaS stoompont een eerepoort opges gelegenheid van het bezoek der tral gin. W1 Er is een aanvang F' het afbreken van „Huize Me- n De laatste jaren was het buil woond, zoodat het sterk verdel ger was dat anders. Toen stond» gelijke buitens nooit lang z0r' woners, maar andere tijden stel dere eischen en tegenwoordig g mensch en, die kapitaalkracht no eg zijn, de voorkeur aan a villa's. 't Is nog niet voldoende de iek mei bet seli hek lok op drongen tot het publiek, dat bi:, plukken in Velserbeek verbod^ dat aan dit verbod streng de houden moet worden, bloemen plukken ieder vrij zou het park door zijn honderiJJ*al zoekers gauw van zijn sieraad wezen en alle aantrekkelijkheid ben verloren. Zoo is het ook nestjes uithalen. Nog steeds personen betrapt, die zich aan euveldaden schuldig maken boschwachters moeten daar str^ gen blijven optreden. ziel eer >rij >re ie lin dei coi W toe dij VELSEN. De Harmoniekapel De Eendracht zal Zondag 6 Juni een concert geven in het park van Concordia, des avonds om 8 uur. 't Is te wenschen dat het weer -dan wat gunstiger zal zijn dan Zondag 30 Mei. Uitgevoerd wordt het volgende pro gramma: 1. Marche de Couronnement van J. Em. Strauwen; 2. Ouverture 1' Etoile du Nord van De Meyerbeer; 3. a. Ro mance in Sol. van L. Beethoven; b. Ave Maria van Cherubine; 4. Fantasie Car men van Bizet-Mouw; 5. Ouverture Ruy Bias van F. Mendelssohn; 6. Bal let d'Isoline van A. Messager; 7. Ouver ture de Guillaume Teil van De Trossi- ne. Het Noordhollandsch Esperanto Propaganda-Comité zal in onze ge meente een serie winkelraam-tentoon stellingen organiseeren. Deze week zal een begin worden gemaakt in de etalage's van mevrouw Appeldoorn, 'boekhandel en van den heer A. Bos, drogist, aan den Wijker- straatweg te Wijkeroog. Gedurende de Pinksterdagei het hotel Velserbeek een pensk gehad, die met de noorderzon vt 8" ken is met ongeoorloofd mede: van hem niet toebehoorende zal 't Was, naar hij voorgaf, een I het Mengelberg-orkest, die wal spannen was en een rustkuur doormaken en zich daarbij goed voeden. Een goed glas wijn wa> bij ook van zeer veel waarde krachtig meewerken aan zijn herstel, waarop de heer Mén? hoogen prijs stelde. De gast is echte: verdwenen en bij onderzoek isl ken, dat zijn engagement bij heil een verzinsel was. Christelijk Nationaal Zending y Men schrijft ons: Op den vooravond van het tionaal Zendingsfeest, dat W«i 7 Juli op „Beeckestcyn" bij Vels^ houden wordt, zal een bidstond;» den worden op Spreekplaats II,i bij zullen voorgaan Ds. H. J. van Landsmeer en Ds. W. S. var! wen van Velsen. Op de sprekerslijst, die reei/i ger gepubliceerd werd, kwamr.-: voor de naam Ds. II. Thomas, meerd Predikant te Leiden, die ken zal over „Aanpakken". Er rijden twee feesttreinen, ét] Dordrecht over Rotterdam, Den Leiden en Haarlem, en één van Ui over Hilversum, Bussum, Artiste Zaandam naar Velsen. De „Alk: Packet" laat een speciale boor van Amsterdam naar Velsen, aanmerkelijk verminderd tarief, verwacht tenminste 8000 feestgai Veis en's Gem engd Koor Veredelt", 'directeur de heer Leo lage, zal deelnemen aan den M len Zangwedstrijd, uitgeschreven van „Mell's Mannenkoor" te R" dam, ter gelegenheid van het 1D bestaan. „Zang Veredelt" zal uitte in de eerste afd'. gemengde korf Zondagavond 5 Juni. Het verp koor in deze afd. is „God", muzte Henri van Nieuwenhoven, op' w» van Prosper van Langendoncke: nummer naar eigen keuze „w muziek van Philip Loots, tekst A. C. W. Staring. Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: M. Koevoets—va" d M. KerkhofBesteman d.; J. C.KIo' Nol, z J. E. H. SchermerZorg kaf S. W. Koekde Ruiter, z jT.v.d.B v. d. Plas, d F. C v. d. KolkVerhoe» Overleden: Dirkje Verheul 73 Weduwe van L. Kolijn. DRIEHUIS. De „Staatscourant" bevat ij tuten van de N.V. Hooggreef's B bollenkweekerijen-handel, alhier. Het kapitaal bedraagt f 60.500, van f 14000 is geplaatst en volgen

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2