MIJNHARDT'S kampeerders zelf moest overlaten want dit is en quaestie van gestel, uithoudingsvermogen en mindere of meerdere gehardheid waarover men zelf het best kan oordeelen. Het kan dus zeer goed samengaan dat men ijvert voor kampeeren en toch tegen krotwoningen is. Van krotwoningen gesproken: Indien men met krotwoningen-toe standen, doorkijke men eens rond in andere zee plaatsen waar het meerendeel der inwoners des zomers pensionhouder is. Daar kunnen dengenen terecht die niet van kampeeren houden, die, hoe wel houder van een smalle beurs, zich toch te deftig achten voor de tent en ook zij die er fi nancieel iets beter voor zitten dan gemeenlijk met de meeste kampeerders het geval is. De ge- heele pensionhoudende familie kruipt dan, den geheelen zomer in het boetje of schuurtje en. hel huis wordt verhuurd van den nok tot de kelder. Het bovenlaken dat mijnheer A. de eene week dekt, is. hetzelfde waarop mevrouw B. zich de volgende week nedervleit en wie eenige kennis van dactylos-copie bezit kan aan de afdrukken op het servies nagaan wie zijn pensionvoorganger was. Ik vraag mij af of dergelijke toestanden die jaar in, jaar uit zoo doorgaan niet veel minder hygiënisch en veel onzedelijker zijn dan een kort verblijf in een tent, waar tegen van zekere zijde zoo gefulmineerd wordt. Krotwoningen vindt men ook in de menschen- pakhuizen in sommige gedeelten van Amsterdam. Huurkazernes, bewoond door acht en meer gezin nen, vier hoog boven elkander, waarin de wasch- en etenlucht altijd durend blijft hangen en waarin het een marteling is, in heete zomernach ten te moeten slapen. Voor de bewoners van der gelijke huizen nu, zou een acht of veertiendaagsch verblijf in een tent aan ons strand ongezond zijn? Een zegen acht ik het, en het ware zeer te be jammeren indien men dien menschen dit zoo zeer door hen op prijs gestelde genoegen ontnam of hen bemoeilijkt door al te veel of te lastige voor schriften. Men moet het verschil maar eens zien tusschen vele komende en vertrekkende kam peerders en dan betwijfelt men niet meer of het verblijf aan zee hen goed gedaan heeft. 't Is daarom m.i. toe te juichen dat het gemeen tebestuur van Velsen het kampeeren niet ver biedt en voor een geschikt terrein tracht tè zor gen en het gaat niet aan te vergen dat boven dien nog behoorlijk geïnstalleerde barakken of huizen beschikbaar worden gesteld. Hoe denkt de schrijver zich die? gratis en dus voor reke ning van de gemeente, of tegen betaling en dan weer onbereikbaar voor vele kampeerders, want er zijn werkelijk veel arme kampeerders. Wat tenslotte het ontworpen kampeerreglement betreft, ik wil daarvan niet veel zeggen. Alleen moet mij de opmerking van het hart, men regle- menteere niet te veel en men make vooral geen bepalingen die onuitvoerbaar, of niet te contro leeren zijn, want dergelijke bepalingen maken het gezag tot een aanfluiting. In vroegere zomers werd hier toch ook gekampeerd en het vorig jaar stonden er zeker honderd tenten. Van een regle ment was geen sprake en voor zoover mij bekend, is er niets bijzonders gebeurd. De kampeerders die hier kwamen, meest Amsterdammers, zijn de kwaadsten niet. Hun eigen belang brengt mede, zich ordelijk en vooral niet onzedelijk of erger lijk te gedragen. Zij weten zeer goed dat IJmui- den een van de weinige plaatsen is alwaar zij nog gastvrijheid vinden en zij zullen wel zorgen, dit op prijs te stellen. Het vorig jaar kwam het ook enkele malen voor dat sommigen zich misdroegen doch steeds waren er dan ook anderen die misdragers op hun plicht wezen en hen duidelijk maakten dat zij het in eigen hand hadden, de zaak te bederven voor zich zelve en anderen. Als de politie nu en dan een gemoedelijke raad geeft, als zij de kampeer ders weet te overtuigen dat het een gunst is, hier te mogn kampeeren en dat het van hen zelve zal afhangen op zij blijvend van die gunst zullen kun nen profiteeren, als zij zich voorts weet te verze keren van de medewerking der oudere- en meer bezadigde kampeerders, dan twijfel ik geen oogenblik of de zaak zal wel losloopen. Alle goede dingen bestaan in drieën zegt men wel eens. Het gemeentebestuur van Velsen zorgde dat de natuurliefhebbers hun hart kunnen opha len in het schoone Velserbeek, het haalde de Drentsche kinderen naar hier, öm aan die zelfde zee waarvan de kampeerders zoo houden op krachten te komen, het hebbe nu ook een open oog voor de belangen der kampeerders, waarbij er velen zijn voor wien een kort tentverblijf aan zee vrijwel het eenige genoegen is dat zij zich ge durende een geheel jaar kunnen permiteeren. Zij zullen er dat bestuur dankbaar voor zijn en ook de neringdoenden, vooral zij die het van den zomer moeten hebben, zullen er wel bij varen. X. SPORT. VOETBAL. Stormvogels I tegen T. R. „Union'' e.v. Düsseldorf op 12 Juni a.s. Voor bovengenoemde internationalen wedstrijd welke Zaterdag 12 Juni a.s. des namiddags op het terrein van Stormvogels zal plaats vinden, zal de Vereeniging „Union" uit Düsseldorf met het volgende elftal verschijnen: Schuiten Haake Sieberg Westkamper Bell Gilberg Hempel Lücke Wenig Seipp Hussels Schuiten: is uit de lagere elftallen naar voren gekomen en verdedigt reeds langen tijd het doel. Hij is een goed doelverdediger, op wien men vertrouwen kan. Haake: is de oudste der spelers en komt reeds 20 jaar lang voor het le elftal uit. -Eerst sedert korten tijd treedt hij als achterspeler op, terwijl hij zich in de verdediging goed thuisvoelt. Sieberg: is een uitstekende speler die reeds is uitgekomen in het vertegenwoordigend elftal van den West-Duitschen Bond. Na een lange rustpoos, veroorzaakt door een beenbreuk, speelt hij thans weer op volle kracht. Westkamper: is de toekomstige kracht voor West-Duitschland. Bij zijn eerste optreden in het vertegenwoordigend elftal tegen Zuid-Duitsch- larid baarde zijn spel reeds opzien. Bell: is eerst sedert kort in het elftal opgeno men, Als bekend licht.athleet beschikt hij over een uitstekend uithoudingsvermogen. Gilberg: speelt reeds jaren in het elftal, man kert nooit en kan als een uitstekent speler wor den beschouwd. Rudolph ontbreekt in den aanval, aangezien hij korten tijd geleden een been brak. Ofschoon hij de reis naar IJmuiden wel zal medemaken, betee- kent zijn niet-spelen een verlies voor het elftal, want in West-Duitschland zijn maar weinig spe lers die zoo snel en gevaarlijk zijn als de kleine Rudolph. In zijn plaats speelt thans Hempel: die gedurende de laatste wedstrijden tot tevreden lieid heelt gewerkt, al is hij iets te zwak. Lücke: de internationale speler, bekend om zijn spel tegen het Nederlandsche elftal, is thans weer goed in vorm. Voor 14 dagen vertegenwoordigde i hij voor de 25e maal het West-Duitsche elftal. 1 Wenig: treedt in den Iaatsten tijd zeer op den voorgrond. Zijne beste eigenschappen, zijn bal behandeling en verrassend optreden. Seipp: is de beste speler van het elftal. Geen tweede als hij in West-Duitschland beschikt over zoo goede balcontrole en zulk een hard schot. Ook hij vertegenwoordigt de kleuren van het West-Duitsche elftal, Hussels: is een gevaarlijk schutter en slechts weinig doelverdediger zijn tegen zijne scholen be stand. Gewoonlijk vliegen keeper en bal gezamen lijk in het net. Na den wedstrijd tegen Stormvogels in Düssel dorf (Kerstmis 1925), behaalde Union nog de navolgende noemenswaardige resultaten: UnionMiddlesex Wanderers, Londen 93, Union—Stuttgarter Kickers 41. UnoinV. f. R. Mannheim 32. UnionAltona 93 10. UnionF. C. Nürnberg 03. Uit bovenstaande moge blijken, dat de DüsseL dorfer Vereeniging over een zeer sterk elftal be schikt, zoodat Stormvogels een zware taak zal hebben, om de voor dezen wedstrijd uitgeloofde gouden medaille te winnen. Stormvogels—M. V. V. Overzicht. Morgen zijn de Zuidelijke kampioenen de gas ten der Stormvogels. Zooals onze lezers zich nog wel zullen herinneren, eindigde cle ontmoeting in Maastricht in een kleine, doch verdiende over- winnig der thuisclub (2—1), die heel wal beter speelde dan de Stormvogels, wier gewijzigde voorhoede maar zeer matig voldeed. De tweede ontmoeting wordt wel onder andere omstandigheden gespeeld dan de eerste. Hadden toen beide clubs nog kampioenskansen, thans zijn ze voor den eeretitel uitgeschakeld. Dan krijgen de Maastrichtenaren een gehéel ander elftal tegenover zich. In de voorhoede heeft alleen Boe_ keiaar zijn plaats behouden, maar zijn Houtkamp, Blinkhoff en Oldenburg een plaats links ol rechts opgeschoven, terwijl Visser door v. d. Velde ver vangen is. In de middenlinie staat op de belang rijke spilplaats Haak inplaats van Snoeks en in de achterhoede is het slechts Thyssen, die op zijn oude plaats staat. Nietegenstaande het feit, dat noch M. V. V. nóch Stormvogels groot belang bij het winnen van dezen wedstrijd hebben, meenen we toch, dat het n aardige ontmoeting belooft te worden. In de eerste plaats zal M. V. V. zeker trachten haar goede plaats op het ranglijstje te blijven in nemen. In de M. V. V.-er, het clubblad der Zuide lijke kampioenen, lezen we tenminste: „Jongens, we hebben nog 2 wedstrijden voor de boeg, zorgt er voor dat M. V, V. een goede tweede wordt". Dit voornemen van M.V.V. kunnen we niet anders dan toejuichen, want, waar Stormvogels zeker er ook veel voor voelt te winnen, zal het een wed strijd worden, welke niet het cachet draagt van een tam vriendschappelijk partijtje. De M. V. V.-ers komen met hun sterkste elf tal naar IJmuiden. Zij verschijnen aldus: Van Haaren Seegers Kruintjes Seyen Berger v. Wyngaarden Voorjans Paffen Felix Soons Ronda De Stormvogels stellen daar tegenover: Boekelaar, v, d. Velde, Houtkamp, Blinkhoff, Oldenburg Bakker Haak Struys v. d. Velde Koster Thyssen Tot slot van dit overzicht willen we nog even citeeren uit een brief, welken wij uit M. V. V.- kringen ontvingen:„Enfin, we hopen maar dal we het volgend jaar dezelfde kans krij gen en hopen tevens de Stormvogels, die hier in Maastricht wel den prettigsten indruk achter gelaten hebben, weer onder de tegenstanders te mogen rekenen". Een oordeel, dunkt ons, waarop Stormvogels trotsch kan zijn. KORFBAL. Morgen speelt G. S. D. II niet, zooals oorspron kelijk gezegd, tegen S. V. II, doch tegen T.H.B., uit Halfweg, die verleden jaar reeds aan de com petitie van den H. K. B. heeft deelgenomen in de 2e klasse. Good Luck G. S. D.-ers. GYMNASTIEK. In het Turnblad van 27 Mei 1926 komt voor een verslag van een uitvoering van het Midden gewest van het K. N. G, V. te Winterswijk op 22, 23 en 24 Mei. Bij de officiëele ontvangst in Ce raadszaal had de burgemeester van Winterswijk een welkoms- rede gehouden, waarbij op het groote nut der sport werd gewezen. Deze rede werd beantwoord door den heer Vis, secretaris van het K.N.G.V., uit welke rede wij het volgende overnamen: Het zij mij vergund thans na te gaan, of het Koninklijk Nederlandsch Gijmnastiek-Verbond ook zijn taak heeft volbracht. Het Verbond breidde zich uit. Dagelijks nam het ledental toe; gestadig werden vooral ook in de kleinere plaatsen van ons fand turnver- eenigingen opgericht; traden naar voren mannen en vrouwen met breede gedachten, die het Ver bond een doel stelden, steeds hooger en hooger, en zich beijverden dat doel te bereiken. Dat doel, vastgelegd in stevige grondslagen, beoogde den lust tot- en de beoefening van de lichaamsoefeningen, buiten elke politieke of con- fessioneele bedoelingen, aan te kweeken; een doel zoo kernachtig omschreven in art. 1 van onze statuten: de gymnastiek te bevorderen en daardoor de volkskracht naar lichaam en geest te verhoogen en te veredelen. Een hoogere strekking dus, want hetgeen wij nasporen door ons onvermoeid streven, is hare volmaking en hare uitbreiding, om het te doen groeien tot een maatschappelijk werk van groo- ten omvang, beoogende de zedelijke veredeling der massa, zoekende langs d. weg der gevolgtrek king, fe bezorgen: aan de natie gezonde, krach tige mannen en vrouwen, aan het Nederlandsche Volk kloeke en nuttige arbeiders, aan het Vader land burgers, eerbiedvol voor de wetten, aan het menschdom elementen van verjonging en vernieu wing. Wij willen een werk, doordrongen met levens kracht, zedelijkheid, vaderlandsliefde, waarheid, plichtsgevoel, vredelievendheid, eendracht, op- offering en welwillendheid; een werk, schoon, edel en eerbiedwaardig, het vertrouwen van groot en klem, en de bewondering der menigte af dwingend. Ik weet het: de propaganda, voortspruitende uit onze uitvoeringen, demonstraties, cursussen en gedachtenwisselingen op vergaderingen, geeft slechts langzaam en weinig in het oogspringende resultaten het turnen in onze vereenigingen is immers hoofdzaak niettemin zijn ze werkelijk en verzekerd. Zij houden stand en zullen, denk ik, zich steeds verbeteren naarmate wij beter zullen worden begrepen. k,ef»rePen worden, ziedaar de groote moeilijkheid! Hocfci pij tiia bietten werken terstond. Glazen Buisje 60ct. Bij Apoth. en Drogisten 617 De gymnastiek is doodeenvoudig de weten schap der beweging, d.i. de studie van haren vorm, harer intensiteit, hare phystologische waar de, als ook de studie harer toepassing op het menschelijk wezen met het oog op zijn behouden in goeden staat, en zelfs van esthetische volma king! De beweging, dat is de veropënbaring van het leven zelf. Haar invloed werkt op de organen van eiken aard en het beenderen-, spier-, adem- halings-, stofwisseling-, en zenuwstelsel worden beïnvloed door de oefeningen, waarvan zij on vermijdelijk den indruk ontvangen. Gymnastiek gelijk te stellen met sport is een wanbegrip, zoodra men van sport een doel maakt en geen middel. De sport werkt in slechten zin, wanneer zij zich uitsluitend richt naar onmiddel lijk stoffelijk resultaat, zonder zich bezig te hou den met den verheven grondslag, waarop de lichaamsoefeningen zijn gebaseerd. Een sport, die zich uitsluitend richt op het veroveren van records of het africhten van kam pioenen, heeft opgehouden te zijn een opvoeden de school en is geworden een onbeduidende op fokking, die ons noodwendig voert naar perioden van achteruitgang. De „Sportkoorts", die de jeugd van haar studie en maatschappelijk leven afhoudt, is een veront rustend verschijnsel en een groot sociaal gevaar. De turnbeweging, zooals die begrepen wordt door het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek- Verbond, maakt geen aanspraak op het naar vo ren schuiven van "enkelingen onze wedstrijden zijn middel zij tracht bescheiden het grootste aantal te bereiken en nuttig te zijn voor iedereen. Wij mogen vaststellen, dat het de gymnastiek is, die voor en boven alles, de krachtdadigheid en den moed geeft, die het vertrouwen en de begees tering wekt, zelfkennis en zelfbeheersching kweekt, het vertrouwen in eigen handelen en eigen denken verzekert, met volharding en onver saagdheid bezielt, de dwaze stijfhoofdigheid ver drijft, de zinnen en driften bedwingt, ons leert de moeilijkheden van het dagelijksch leven te overwinnen. Zij verstrerkt de karaktervastheid, zoo zeldzaam in onze dagen, doet de gymnastiek zijn leven door weven met den geest van opoffering en voortdu rende toewijding, zij steunt het. begrip van het goede, schept zin voor verdraagzaamheid, waar heid, rechtvaardigheid, lucht; vervangt den haat door liefde, de verwaantheid door toewijding, de zelfzucht door plichtsbesef. Ziedaar, hooggeachte heeren, in enkele woorden saamgevat, waarom ons Verbond meer is dan een groepeering van vereenigingen, meer dan een gewone nuttige medewerking. Voor het bereiken van dat ons verheven doel vragen wij bij voortduring Uw aller zeer gewaar deerde medewerking. Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Olympia''. Bovengenoemde vereeniging behaalde aardige successen op de Woensdagavond j.l, te Beverwijk gehouden gymnastiekwedstrijden, 3e graad voor heeren, uitgeschreven door den Kennemer Turn kring. Van de 16 leden van „Olympia", die aan deze wedstrijden deelnamen, behaalden 7 heeren een 3e prijs, 8 een 2e prijs en 1 een le prijs, welke laatste, tevens het hoogste aantal punten van alle 60 deelnemers verkreeg. Hieronder volgt een opgave der deelnemers met het behaalde aantal punten: le prijs: J. H. Kroonsberg met 49punt. 2e prijs: C. Oort met 47 pt; A. v. Niekerken met 46 pt.; F. Staltenberg met 441/., pt.; L. War- tenhorst met 44 pt.; J. H. Jonker met 431/„pt.; S. de Visser met 43pt.; W. Effern met 42lj„ pt. en J. de Ronde met 42 pt. 3e prijs: W. Taap met 41 pt.; J. Haanepen met 39 pt.; J. Groen met 381 pt.; F. Struys met 38 pt.; D. Asjes met 371]0 pt.; K. Groen met 36 pt. en W. Naarding met 36 pt. Het minimum aantal punten, hetwelk ver_ eischt werd om een le, 2e of 3e prijs te behalen, bedroeg resp. 48, 42 en 36. En nu is a.s. Woensdagavond het woord aan de damesleden! WOENSDAQ 27 MEI. Woensdag een week geleden Gaven zij „Concordia", Met haar directeur en leden, 'n Tweede zomer-programma. Acht uur heeft de klok geslagen, Weldra klinkt nu nummer één, Vele jong'ren en oud'ren van dagen, Waren spoedig op de been. Van de straat af 't plein bekeken, Heerschte veel rumoerigheid, Van de jongens en de leken, Die zich daar hadden verspreid. Liefhebbers van de Concerten, Zien ik daar geregeld staan, Gaarne zouden zij 't beletten, Dat gejoel en dat gedaan. Daarom zou ik willen vragen, Met dit in de IJmuider Courant, Om op de concert-avonden, Kinderen thuis of aan de hand. Mocht dit eenig aandacht geven, 't Is zoo W2ar geen politiek, 't Is voor directeur en leden, En liefhebbers van muziek. Een Abonné PLAATSELIJK NIEUV/S. dringende" man was de 1 dus heel goed bekend. OnjuistS-1 dat de hakkersvrouw alleen tv' to*31 Mogelijk is de controleur te v t gaan door te trachten van den door de kamer of de gang naar d r kerij te loopen. Maar het oordej!e*a over kan uw correspondent gev.j aan den Rechter overlaten. Een vPC?i deeling van deze daad van arV^ zijde komt mij onbegrijpelijk De Muziek vereeniging rj te Wijkeroog heeft met haar minder succes behaald dan wi gehoopt en waaraan ze behoefui,au Het publiek raakt zoo zoetjes uitgebazard. De vereeniging hetfFko zeer haai* best gedaan om Aan het voornemen van de N. H. A. B. om dezen zomer Athletiek-wedstrijden te organisee. ren, wordt met kracht gewerkt. Ook nu zijn weer wedstrijden vastgesteld en wel ie Alkmaar op 20 Juni en te Edam op 27 Juni. PROGRAMMA 20 JUNI. HEEREN: 1500 M. snelwandelen (kamp. v, d. N. H. A. B.); Hink-stap-sprong (kamp. v. d. N. H, A. B,); 4 X 100 M. estafette (kamp. v. d. N. H. A. B.). Open nummers: discuswerpen; 400 M. hardloopen, 5000 M. hard- loopen; en 4 X 400 M. estafette. Nieuwelingen: 100 M. hardloopen; 1500 M. hardloopen; polsstok- verspringen en kogelstooten.- DAMES: 100 M. hardloopen (kamp. v. d. N. H. A. B.). Nieuwelingen» 250 M. hardloopen; speerwerpen en verspringen met aanloop. Gemengde estafette 4 X 100 M. EDAM 27 JUNI. HEEREN: Speerwerpen (kamp. v. d. N. H, A. B.); Polsstokverspringen (kamp. v. d. N. H. A. B.) Touwtrekken, midden- en zwaargewicht, (kamp. v. d. N. H. A. B.). Open nummers: 100 M. hardloopen; 3000 M. hardloopen; hoog springen met aanloop; polsstokhoogspringen; ko- gelstooten; 3 X 1000 M. estafette en 4 X 100 M. estafette. DAMES: Speerwerpen (kamp. v. d. N. H. A. B.) Open nummers: 80 M. hardloopen; balvèrwerpen; verspringen met aanloop en 4 X 80 M. estafette. Gemengde estafette 4 X 100 M. Opgave voor deelname aan den secretaris der Athletiek-afdeeling. ZOovtó gelijk publiek te trekken, resultaat zal niet groot zijn. ir nu Eren. pn i dei IJMUIDEN. Het Engelsche s. s. Simorodok, van Rosario naar Amsterdam, met een lading graan, liep hedenmorgen in den mist op het strand. Eenige uren later is het door de sleep- booten Limburg, Stentor en Nestor, van Bureau Wijsmuller los en binnengesleept. VELSEROORD. V. S. V. In de Donderdag gehouden leden vergadering van V. S. V. werd het be stuur samengesteld uit: J. v. d. Linde, eerevoorzitter; J. v. d. Boogaard, voor zitter; A. Anepool, secretaris en A. Sdhoorl, pennigmeester. Verder uit de heeren Stormesand, Postma, Da Costa, Zegel,» Oldenburg en Thomas als be stuursleden. De E. V. 1. E. H. T. Hedenmiddag wordt in het patronaats gebouw de Eerste Velser Industrie en Handelstentoonstelling geopend door den burgemeester. Daar ons e.v. nummer, waarin we van de opening een verslag kunnen gevet», eerst Woensdag verschijnt, wanneer we denken dat reeds een groot deel onzer lezers de tentoonstelling bezocht heeft, zijn we vooraf reeds een kijkje wezen nemen, om ook die personen eenigdns tot gids te k :nnen zijn. En we hebben daarbij on middellijk 2 belangrijke dingen kunnen constateerenle, dat alles op tijd gereed zal zijn, en 2e, dat de opzet dezer tentoon stelling veel groolscher is, dan die van het voiige j^ar. Onmiddellijk reeds, bij den ingang, werd onze aandacht getrokken door een flinke stand van het gasbedrijf, waar we kornfoien, kach Is, fornuizen en haarden tentoonge steld zagen. Vooral nu onze raad denkt over een speciaal goedkoop tarief voor het gebruik van gas voor verwarming en andere doeleinden, lijkt het ons flink gezien om hier, op deze wijze, reclame te maken. Hoezeer herinneren we ons nog den tijd, waarin de bureaucratie zich afgewend zou hebben van een dergelijke reclame, voor monopolistisch overheidsbedrijf. Een tweede groote stand is die, waarin de hoogovens met behulp van grafieken en monsters, haar bedrijf aan het publiek duidelijk maakt. Verder hebben een groot aantal zaken menschen deze gelegenheid aangegrepen, om eens flink reclame te maken. We zagen b.v. de manufacturenstands der firma's van Praag, Meijer, Botman en De Faam hunne goederen op smaakvolle wijze etaleeren. De heer Need brengt het allernieuwste op het gebied van radio, in zijn expositie. Een eigenaardige stand vonden we ook nog die van den heer L. Meesters, in moderne wandbekleeding. Verder vindt men stands van schoenen, klokken, kinder wagens, koek en chocolade, sigaren enz. Op het terrein, achter de expositiezaal, is gelegenheid voor diverse, vermakelijkhe den. En, tenslotte kan men daar in de theeschenkerij, eiken avond een zitje nemen, onder het genot van muziek. VELSEN. Naar aanleiding van het ook in ons blad opgenomen bericht betreffen de „huisvredebreuk" bij Mevrouw M. te Wijkeroog, schrijft de Rijksveld wachter K. Roza te IJmuiden, aan „Het Volk", het volgende: Dit bericht zou stellig niet in dien vorm in uw blad zijn gekomen, indien uw correspondent ook inlichtingen had ingewonnen bij den controleur der Arbeidsinspectie. Uw correspondent diende te weten dat de „huisvrede- breukplegende controleur zich ambts halve bevond in een perceel, bewoond door een bakker, die reeds meermalen door hem bekeurd werd wegens over treding der Bakkerswet. De „binnnen- De vereeniging van per%. dienst bij den Rijkswaterstaai dracht maakt Macht" zal een meene vergadering houdeil op vJviTic dag 7 en Donderdag 8 Juli 1926 L tel „Noord-Brabant" te Utrechtgr De Esperantisten-Veri heeft te Wijkeroog bij de wiju, Bos en Apeldoorn een winkeh>Pen beschikking gekregen voor <iet> ganda en daarvan is een zeer tig gebruik gemaakt. Het publiek wordt op allerlei duidelijk gemaakt van hoeveel l muic het aanleeren van de wereldtaal duif, peranto" is. Naar waarheid worj wit zegd: 800 menschen kunnen beter temo leeren dan 1 mensch 800 talen. 'er' Het wordt ons duidelijk, hoeu tel, bruik er in de wereld al vandi n^1 gemaakt wordt in Europa en lem' buiten door Internationale veree: ls^,r? gen van arbeiders en intellect:- ^u' Het Britsch en Buitenlandsch&ctse genootschap vertaalde den bijl* zw; Esperanto. Er liggen voor de rami em: ganen voor spoorwegbeambten,! lip en telegraafambtenaren, ondeni htin enz. Het Internationaal Radio-Coup 1 Parijs nam Esperanto als Ltpri nale taal aan. Voor postzegelven laars is de wereldtaal al zeer no| kelijk en dat de handel haar g waarde inziet, blijkt ten duidelijks: het feit, dat „Mercurius" exaitJ neemt voor Esp eran to -handels" pondönt. Een heele reeks van woordenkj bewijst, dat in vele landen de. v- taal beoefenaars vindt. De kinderen der school aan (fl geveldstraat te Wijkeroog i schrijfwerk met kinderen eenerij in de stad Lund in Zweden. Nog een ander bewijs, dat del rantisten geregeld voeling metf houden blijkt uit de uitgave rat Internationaal Maandblad. SANTPOORT. Zooals wij reeds mededeeldfn,!p „Soii Deo Gloria" op het concoiil Sloterdijk een uitstekend figuut ftt\t! Dit heeft men ook in de kringen van) Sesluurdersbond ingezien, redenen,- om besloten is „Soli Üeo Gloria" Won a.s., behoudens toestemming van de» gemeester, te huldigen, waaraan allev^. gingen bij den Bestuurdersbond aangü' mededcen. De optocht wordt opgesteld bij semenarium te Driehuis en trekt Hagelingerweg, Rijksstraatweg, „Schoonoord", Achterbuurtweg, End laan, Terrasweg, Rijksstraatweg, I „Zomerlust", alwaar de eigenlijkehu'^ zal plaats vinden. Het verbouwen van 2 perceelt:^ den Rijksstraatweg had het volgend if taat J. J. v. Wort f 6645. P. de Poerf649C Graaf f 6380, L. H. Rings f 6090, all"' H. v. Wageningen, Aerdenhout ftö Examens krankzinnlgenverplep Deze examens zijn voortgez^'l de candidaten uit het Provincial kenhuis nabij Santpoort. De uitslag is als volgt: Eerste overgangsexamen, 33 ca&l ten, afgewezen 11, geslaagd: i| dart, G. de Boer, L. Bos, W. Bos, 11 Br dij en, A. Burger, E. Gortel, G.f van Doesburg, L. P. Fooij, N. deb| H. Karsten, L. van Kuiken, A. man, A. A. Reumer, F. SchoppeD'| Schotman, C. Tafcke, H. Vogel""" de Vries, A. Wernik, M. C. We en W. B. M. Winter. Tweede overgangsexamens 2 daten, afgewezen 2, geslaagd: Al Alphen, H. W. Beck, C. van den J. de Bock, J. M. de Boer, B. C. M se, G. Eiserman, G. T. M. van C G. Hiemstra, L. W. H. Ketel, H. H per, L. van Olsen, J. van der van der Raad, J. L. Roest, Schmeits, H. M. W. Sprangen J

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 6