IJ, V. V. STORMVOGELS VOETBAL. STORMVOGELS—UNION 2—5. Deze internationale voetbalwedstrijd heeft niet de belangstelling getrokken, welke wij verwacht hadden. Mogelijk, dat het weer hierop van in vloed is geweest, maar toch hadden wij verwacht, dat er meer voetballiefhebbers waren, die zich niet door een regenbui lieten weerhouden. Als zoo vaak, hadden ook nu de wegblijvers on gelijk, want het spel der Duitschers was zeker een gang naar het Stormvogelsterrein waard. Dat keurige driehoekspel, het zuiver plaatsen van den bal langs den grond en last not least het mooie individueele spel van een Lücke, zien we hier in Holland maar weinig. Bovendien geschied de het afgeven van den bal in don regel een tempo sneller dan bij de meeste Hollandsche clubs. De Union-mannen wonnen dan ook volkomen verdiend den wedstrijd. De held van den dag was wel Lücke, die niet minder dan 4 goals scoorde en ooic nog een bui tenspel-doelpunt voor zijn rekeuirg nam. De schijnbeweging, waardoor hij gelegenheid kreeg een dezer doelpunten te scoren, verdient zeker wel bijzondere vermelding. Zulk spel kan alleen vertoond worden na een regelmatige, systematische training, waaraan het geheele elftal deelneemt. Willen de Stormvogels het dan ook in de toekomst ver blijven brengen, dan is een training zoo ver mogelijk in deze rich ting doorgevoerd, noodzakelijk. Laten we de kansen welke Stormvogels gel/ad heeft tot doelpunten, de revue passeeren, dan zijn we allicht geneigd te beweren, dat Stormvo. gels een ietwat gunstiger uitslag verdiend had. En zeer zeker ligt hierin een zekere kern waarheid. Direct moeten echter uitgeschakeld worden die kansen, welke door slecht ^nieten zijn verloren gegaan. Zoo heeft bijv. Blinlchoff twee bijna niet te missen kansen onbenut gelati door veel te zacht te schieten. Wel denken we echter even aan een paar llinke schoten van Houtkamp, die een gunstiger lot hadden verdiend, Ook zou wellicht den Stormvogels een doel punt meer ten deel gevallen zijn, als Bockelaa: wat minder scherp had voorgezet. De nieuwe midvoor ^an Pel had een gunsiig debuut. Niet alleen scoorde hij beide Stormvogel; goals, doch ook in vele andere opzichten was zij debuut niet slecht. Wij zien in hem een speler, van wien bij ernstig trainen zijnerzijds wel wat te maken is. De Slormvogelsmiddenlinie was vrijwel in alle opzichten de mindere van die van Union. Het beste werk deed Struys nog. In de achterhoede noemen we in 't bijzonder Haak. Hij is het geweest, die een nog grootei Stormvogelsnederlaag voorkomen heeft. Zonder bepaald slecht te zijn, was v. d. Velde heel minder op dreef, 't Is eigenaardig, maar zooal; deze in Groningen en Rotterdam op dreef w hebben we hem thuis niet zien spelen, Thyssen had geen prettigen middag. Aan de vijf goals kon hij weinig doen misschien het eerste doelpunt uitgezonderd en voor hel overige kreeg hij te weinig moeilijke schoten om het laten passeeren van zooveel doelpunten weer goed te maken. Zij tenslotte in dit overzicht nog vermeld, dat Wethouder T.usenius na afloop met enkele wel gekozen woorden de medaille, welke door de ge meente Velsen voor den winnaar was uitgeloofd, aan aanvoerder Lücke overreikte en dat vele an dere raadsleden den wedstrijd bijwoonden. Viel het publiek dus quantitatief met te roemen qualitatief zeer zeker. DE WEDSTRIJD. Beide clubs verschenen in de opstelling, zooals die Zaterdag j.l. door ons werd gepubliceerd en werden door hun resp. volksliederea verwel komd. De Duitschers zien er in hun costuum schitterend uit. Het begin is meer een verkennen van elkanders krachten. Alleen een flinke uitval van den Storm vogels-linlcerwing, waarbij Houtkamp rakelings naast de paal schiet, maakt hierop een uitzonde ring. Voor het overige wordt er vrij kalm ge speeld, 1 ij'-'cf Het eerst zijn de Stormvogels op dreef. De lin- lcerwing legt Westkömper nog al eens in de luren en ook Oldenburg is zijn bewakers nog al eens le vlug af. Sicberg en Haake toonen 2ieh echter trapvast, zoodat het binneatrio niet veel kans krijgt om Schuiten aan 't werk te zetten. Alleen Blinkhoff krijgt van Van Pel een mooie kans, maar zijn schot is te zacht om Schuiten ernstig te kunnen verontrusten. Langzaam maar zeker komen de Duitschers nu ook meer in actie. Het valt op, hoe 'n keurig ge heel de ploeg vormt. De middenlinie plaatst keu rig langs den grond en zit vlak achter de voor hoede aan, zoodat deze linie het terugspelen veel vuldig kon toepassen. Al spoedig heeft Lücke naar afgeven van Wenig dan succes met een hard schot, heigeen echter wegens buitenspel wordt geannuleerd. Het blijkt echtef uitstel en geen af stel te wezen, want als even later Lücke het le der weer krijgt toegespeeld, passeert hij Thyssen van dichtbij (01). Kort. na de aftrap breekt1- Vqn Pel door de Uni_ on-verdediging. Een zuiver schot volgt, hetv/elk Schuiten op werkelijk fraaie wijze stopt. Het zijn dan de Dusseldörfers weer, die ten aanval trekken en nadat Thyssen tot tweemaal toe harde schoten heeft gestopt passeert Seipp hem (02), De thuisclub denkt er nog niet aan op te. geven, Van Pel speelt lang niet onverdienstelijk en geeft meermalen- goed en snel af. Alleen verwaarloost hij, evenals Snoeks, te veel Oldenburg. Boekela.ir breekt na zijn centers wel vaak handig door, inaar zet le scherp voor. Tenslotte heeft Van Pel met een goed geplaatst schot succes (I2}. Met dezen stand is het ook rusten. Het begin van de tweede helft doet ons voor de Stormvogels het beste hopen. Er wordt vlug gecombineerd, maar het schieten is zwak. Alleen Houtkamp lost een paar harde schoten, waarbij het doel telkenmale iets le hoog blijkt. De Duitschers zitten inmiddels ook niet stil Thyssen krijgt een hard schot van Seipp te stop pen, doet dit ook naar behooren, maar werkt slecht weg. Meteen schiet Lücke hard in en het is 13. O. i. had de scheidsrechter dit doelpunt wegens hinderlijk buitenspel staan van Wenig nici mogen toekennen. Ten vierde male trappen de Stormvogels af. Houtkamp brengt het in combinatie met Van Pel tot in Schultens nabijheid. Zijn hard schot ketst evenwel tegen dè'lat. De Duitschers npmen nu het spel in handen. Haak staat solide te backen, maar heeft te wei nig steun, Wanneer Lücke in zijn eentje doorbreekt ver schalkt hij Haak met een listige schijnbeweging, v.-anroT) hü Thyssen geen kans geeft (i4). Het heeft er thans allen schijn van, of Storm vogels ingemaakt" zal worden, want al heel spoedig heeft Lücke weer succes (l5). De Duit-, schers gaan echter de zaken wal kalmer opne men, zoodal Stormvogels zich los kan werken. Er volgen nu tal van goede aanvallen. Schuiten stoptl een hard schot van Snoeks heel goed en schoten van Van Pel, Oldenburg en Houtkamp vliegen ra kelings langs of over het doel. Blinkhoff krijgt op korten afstand een dot van een kans, maar schiet zacht in Schultens handen. Tenslotte is het weer Van Pel, die succes heelt (25j Spoedig hierna laat de scheidsrechter irrukken. STORMVOGELS II—OUDE GARDE 4I. Voordal de wedstrijd tegen Union aanving, speelde de Oude Garde tegen Stormvogels II en verloor met 41. Voor het 2de elftal scoorde de Jonge 2 doelpunten en Visser en Broek ieder een goal. Voor de Oude Garde doelpuntte Van He- merf. De huldiging van Stormvogels eerste elftal. De officieele huldiging van de spelers van hel eerste elftal van de IJ. 'V, V. Stormvogels wegens het in het afgeloopvn voetbalseizoen opnieuw be halen van het kampioenschap in de Westelijke af- deeling van den N, V. B. heeft dan eindelijk Za terdag j.l. feestelijk plaats gehad in de groote zaal van Thalia, waarvan geen plaatsje onbezet was. Had men stille hoop gekoesterd -- vandaar het uitstel om Stormvogels gelijkertijd te kunnen huldigen als kampioen van Nederland, jammer genoeg heeft dit riet mogen zijn. Die eer is den Ooslclijken te beurt gevallen. Niettemin het kam pioenschap in de Westelijke afdeeling is een kra nige prestatie, al wordt cr veel tegen de Stoimvo- gels gefulmineerd en waardeering voor die pres tatie is alleszins verdiend. Nadat de spelers, die het kampioenschap had den verdiend op het tooneel geschaard stonden- onder aanvoering van hun trainer den heer Mag- ner, sprak de voorzitter van de huldigingscommis sie, de heer D. F. Schilling hen toe en schetste i; een pittige, dikwijls geestige rede de moeilijkhe den voor den trainer om de. jongens vlug en lenig te houden. Namens de burgerij en supporters bood hij allen spelers een gouden horlogeketting aan. om daaraan te bevestigen het bij, de eerste huldi ging geschonken gouden horloge. Den trainee wer den een fraaie pendule met coupes aangeboden. De burgemeester, die welwillend het voorzitter schap van een eere-comïte voor deze huldiging had aanvaard, sprak daarna het elftal hartelijk toe en wenschte den spelers ieder persoonlijk ge luk met het behaalde succes. In warme bewoor dingen betuigde hij zijn sympathie met de sport en bijzonderlijk de voetbalsport en memoreerde daarbij, wat hij daarover 'n de feesteourant heeft geschreven. De voorzitter van Stormvogels dankte den Bur gemeester voor zijn fegenwoordigheid f-n de Iiul- d:gings-commissie voor haar geslaagden arbeid. Dc heer van Praag, die belangeloos voor een Laaie, decoratieve aanklsediug van het tooneel had gezorgd het zag er allerkeurigst uit had daarvoor, hartelijke dankwoorden in ontvangst ogen nemen. De huldiging werd ook bijgewoond door het be stuur en de spelers van de Voeibalvereemging Union uit Dusseldorf, die des middags met spre kende cijfers een overwinning op de Stormvogels hadden behaald en daarmede de groote gouden medaille van het gemeenlebestuur hadden be machtigd. De voorz tte.-" van Union hield een har telijke toespraak, waarin hij dankte voor de schitterende ontvangst van zijn club, waarna hij den voorzitter van Stormvogels ah souvenir een fraaie groote bronzen plaquette aanbeod, voor stellende den schutspatroon van de stad Dussel dorf. Hiermede was, volgens den voorzitter van het huldigingscomité het „vervelendegedeelte ach ter den rug en kon aan pret en jolijt gedacht wor den. Een aardig cabaretgezelschap bracht de stemming er in en we nebben ons kunnen over tuigen dat de heer Oldenburg, de oud-internatio_ naai niet alleen op het voetbalveld doch ook op de planken een premier dansmeester is. Er werd gebruld van den lach. t Was met mekander een mooie en een gezellige avond. Wat zal dat worden' bij het kampioenschap van Nederland? Een algemeen bekend feit is het, dat een speler, die, hetgeen zeer te betreuren is, geen lid van G. S. D. meer is, eenige wedstrijden meegespeeld heeft. Dat daar een bijbedoeling was, kan een kind begrijpen. Onderlusschen heeft een ander lid bedankt en meende gister omdat X indertijd meegespeeld heeft, ook nog «-echt le hebben om mee te spelen. Zou dezelfde persoon dat in een andere vereeniging ook doen? Volgende week speelt dan eindelijk het le 12- tal weer eens een wedstrijd, waarschijnlijk tegen T. H. B. I L. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Het aspect van het N oordzeekanaal. KORFBAL. Had Koning Pluvius reeds de heele week flink zijn best gedaan, Zondagmorgen zette hij zijn bes te beentje voor om den wedstrijd G.S.D. IIS.V. •II zoo mogelijk nog le doen mislukken, 's Mid dags heeft hij bepaald zijn denkbeeldige hand over zijn dito hart gestreken, want gedurende den wedstrijd was het uitgelezen korfbal-weer. Om kwart voor drie brengt G. S. D. II het vol gende 12-tal in 't veld. Aanval: dames L. v. Lente en S. Filaski; nee- ren N. N. en F. Licht, Midden: dames C. Koningstem en N. Kaper; beeren T. Engels en J. Wildeboer, Verdediging: dames N. Bais en L. de Wit; hee- ren E. Kuyk en W. v. d. Kuyl. G.S.D. heeft de uitworp en al spoedig ontwik kelt zich een vlug samenspel tusschen de heeren. Door zwaar verdedigen van S V. blijven doel punten voorloopig uit, totdat G. S. D. II op een gegeven moment door een fraai schot de leiding neemt. Even daarna vergroot Freek de voor sprong, zoodat G. S, D. II met 20 leidt. Opmer kelijk is het dat verschillenc^e dames zich aan raadgevingen niét storen. Richt je eerst op en gooi dan den bal weg, doch niet omgekeerd. Weer anderen schijnen er specialist in te zijn om een bal zuiver in de handen van een legenpartij-spe Ier te gooien. De volgende aanval van G. S. D, i; niet zoo gelukkig als de eerste, zoodat rust komt met ongewijzigden stand. Na rust zwoegen de G. S. D.'ers hard voor hel 3e doelpunt, zonder suc ces echter. Deze aanval n.l. bestaande uit de da mes N. Bais, L. de Wit en de heeren E. Kuyk en W. v. d. Kuyl speelt zeer samen, doch liet schie ten van de dames is nog als maar niet je ware. Schiet niet onderhands. Voor de zooveelste maal. Je moet daar zelf de logica van inzien. Wanneer 4 spelers, met zeer goed vertoond individueel spel, den bal samen naar den paal opgebracht hebben, en één slingert hem dan maar in het wil de weg naar de korf, dan werkt dat deprimeerend voor de anderen. Als er dan een kwartier gespeeid is, maakt S. V. op zeer fraaie(?) wijze een tegenpunt. Opmer kelijk is het hoe ruw en onbesuist S. V. speelt en op welke manier zij doelt. Aanval op aanval on derneemt G. S. D. nog, zonder succes, Zoodat G. S. D. II een welverdiende overwinning in de wacht gesleept heeft, G. S. D. II heeft nu in to taal 4 vriendschappelijk wedstrijden gespeeld, met onderstaand gevolg. gesp. gew. gel. veri. v.t. pnt. gem. G. S. D. II 4 2 1 1 5 4 5 1.25 Voorwaar niet slecht, doch bedenkt dat dit niet gekomen is door het heele 12-tal doch door individueel spel van enkele heeren die verleden j jaar reeds met het eerste meegespeeld hebben. Daarbm, oefenen, zooveel en zoo vaak als je kan dan oefenen en niet een beetje met den bal Het aspect van het Noordzeekanaal toont een heel ander beeld dan dat van de Maas. Als we den tocht van IJmuiden naar Amsterdam per boot maken, zien wij niet een lange rij van scheeps werven, reparatiewerkplaatsen en fabrieken, maar groene Hollandsche weiden. Misschien vin den sommigen dezen aanblik eentonig, toch zijn in de lente en zomer deze weiden onvergelijke lijk schoon. Vooral de aanblik op den zuidelijken oever, waar men een groot groen tapijt ziet, zich uitstrekkende tot den Haarlemmerweg, roet daar- lusschen de boerderijen, verscholen in het ge boomte, en het kleine spitse torentje van Houtrijk, En hier is het niet een egaal groen kleed, maar heeft men de afwisseling van golvende graanvel den en stukken met het helgele mosterdzaad. Maar ook aan de noordzijde is net .«speet zeer mooi: hier ziet men groene weiden en daartus. schen kleine gehuchten als Nauwerna, Buitenhui zen en de torens van de wat verder liggende plaatsen, als Beverwijk, Assenclelft, Westzaan en Zaandam, Op den duur zal dit echt-Hollandsch land schap wel verdwijnen en plaats maken voor ha vens, werven, fabrieken enz. De groei van Am sterdam richt zich naar het westen, terwijl de ge meente Velsen zich naar het Oosten uitbreidt en langs het kanaal een industriehaven wil maken. Maar gelukkig is hel nog niet zoo ver. Wat zich in de laatste jaren sterk heeft gewij zigd, is het aspect van het kanaal tusschen de sluizen te IJmuiden en de spoo«-brug te Velsen. Vroeger had men langs den noo«*deIijken oever landgoederen. Rooswijk en Velser'oosch met hun groenbegroeide duinen en bosschages. Wat een heerlijke aanblik was dat van het kanaal uit en welk een genot was het, aan die zijde van het kanaal te wandelen, al moest men dan gaan langs ongebaande paden en over de duinen! Nu is Vel- serbosch geheel verdwenen en zien we de zand- treinen snorren langs den duinreep. Steeds meer zand wordt weggegraven en straks v,-ordt het kanaal hier 300 meter breed. De machtige nieuwe schutsluis wordt hier gebouwd en verder naar achteren zien we de hoogovens met de groote kranen op de kade. Het is niet anders: hier moest het natuurschoon nan scheepvaart en industrie ten' offer vallen. Maar bedroevend is, dat men het aspect aan de andere zijde van het kanaal nu ook wil bederven, door er een groot aantal arbeiderswoningen neer te zetten. Aan den zuidelijken oever van het kanaal ligt van IJmuiden tot Velsen een verharde weg. Naast dien weg loopt de spoorbaan VelsenIJmuiden en daarnaast is weer de straatweg van Velseroord naar IJmuiden. Deze straatweg was tot verleden jaar rijksweg, maar het vorig jaar heeft het rijk hem aan de gemeente overgedaan. Tusschen dezen weg en de spoorbaan ligt ech ter nog een strook grond cn deze grond behoort aan het rijk. Het rijk wil dezen grond verkoopen en kan er koopers voor krijgen. Reeds heeft %de gemeenteraad een aanvraag behandeld, om er honderd arbeiderswoningen te mogen bouwen. Gelukkig is daartegen in den raad verzet gerezen en heeft men de zaak toen aanhangig gemaakt bij de Schoonheidscommissie. Maar nu is er pas een bericht van den minister van waterstaat gekomen, dat hij er niet toe kan medewerken, om dezen grond onbebouwd te la ten. Als deze bouw werkelijk zou doorgaan, zouden wij dit zeer betreuren. De zuidelijke kant van den straatweg is geheel bebouwd en de bewoners heb ben dus een prachtig uitzicht op het Noordzee, kanaal. Maar ook allen, die langs dezen straat weg gaan, hebben hél mooie gezicht op het ka naal, Wordt de noordelijke kant ook bebouwd, dan is heel dit aspect verdwenen. Maar nog meer wordt het aspect bedorven, ge zien van het Noordzeekanaal uit. Men zal een lan ge rij huisjes krijgen, alle met de achterzijde naar het kanaal, zoodat men straks van het kanaal uit een rij achtererven met het Hollandsche huiselijke gedoe van wasschen aan de lijn, dekens op het balcon enz, zal zien. Dat dezé huisjes bovendien vlak tégen de spoorbaan komen te staan, schijnt geen bezwaar te zijn. De bezuinigingsdrang schijnt bij de regeering toch wel zeer sterk, dat men de strook grond op deze wijze wil gebruiken. Waarom staat men de- strook niet af aan de gemeente Velsen, opdat die den IJmuider straatweg, die veel ie smal is oor het drukke Verkeer met zijn honderden rachtauto's, autobussen enz., kan verbreeden en er tot de spoorbaan een groen gazon zou kunnen maken? Ook de duizenden fietsers, die den verhard.m we| langs het kanaal gaan en de honderden, die hier des zomers genieten en des avonds zitten aan den kanaaloever, zullen die lange rij arbeiders huisjes daar niet wenschen. En als Waterstaat dan ook voet bij stuk houdt en van deze strook grond geld wil maken, hopen wij, dat de gemeenteraad van Velsen eveneens voet bij stuk houdt en weigert, haar te doen be bouwen. gen reeds enkele opmerkingen gemaakt, betref fende de moeilijkheden, gerezen tusschen den Raad van Arbeid te Haarlem eenerzijds en ons Bureau anderzijds en medegedeeld, dat daardoor de samenwerking tot uitvoering van de I. W., nog al te wenschen overliet, gelukkig kan aan het eind van dit boekjaar worden erkend, dat hier in een groote verbetering is gekomen. In het begin van het boekjaar werden nog een massa inlichtingen omtrent opvarenden en losse arbeiders in het visscherijbedrijf werkzaam, door genoemden Raad geëischt, waardoor voor iederen werkgever een aanzienlijke vermeerdering van ar beid verlangd werd. De uitreiking der biljetten voor deze massa inlichtingen had in den verderen loop van dit jaar niet meer plaats. De Vereenigde Exploitatie Maatschappij, de N.V. Scheeps-Exploitatie Maatschappij „de Mare- zaten", de Maatschappijen „Praxis" en „Holland" wendden zich gezamenlijk voor deze gelegenheid tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid, evenals ons Bureau, dat zijne bezwaren in een breed adres ontvouwde. De betere samenwerking trad eigenlijk eerst in, nadat aan de betrokken autoriteiten ten duide lijkste gebleken was, dat door ons Bureau alle moeite aangewend wordt de uitvoering van de I, W. zoo goed mogelijk na te komen, hetwelk bleek èn bij het contra-dictoir onderzoek te IJmuiden van den Verzekeringsraad te den Haag èn bij een daarop met genoemden Raad en den Raad van Arbeid te Haarlem gehouden conferentie op 10 Juli in den Haag. Op genoemde conferentie werd door ons Be stuur er in toegestemd, op zekere voorwaarden, een bijkantoortje in de Rijksvischhal te openen, en hoewel deze mededeeling niet meer tot dit boekjaar behoort, kan den leden er op worden gewezen, dat bedoeld kantoortje den lslen April 1926 geopend is, dank zij de welwillende mede werking in dezen van den heer Directeur van het Staatsvisschershavenbedrijf. Onder de bovenbedoelde voorwaarden is in het bijzonder begrepen, dat de kosten van dit bij kantoor voor een aanzienlijk gedeelte zullen worden gevonden in eene door den Raad van Ar beid te Haarlem te verleenen tegemoetkoming. Een zeer belangrijk punt van bespreking op meer genoemde conferenties is ook geweest, de zoogenaamde premiebetaling in geld en hoewel in deze zeer moeilijke materie nog geen afdoen de oplossing verkregen is, blijft deze zaak de aan dacht behouden van den Raad van Arbeid te Haarlem en van ons Bureau. De samenwerking tusschen andere Raden van Arbeid en ons Bureau liet niets te wenschen over, hetgeen te meer op prijs gesteld werd, daar uit den aard van het visscherijbedrijf voortvloeit, dat' ons Bureau dagelijks in contact is met de meeste Raden van Arbeid, v.n. Alkmaar, Leiden, dén Haag, Amsterdam, Delft, etc. Ons Bureau was ook weder dit jaar het Cen traal Instituut voor het geven van vele inlichtin gen, zoowel aan de Vereeniging „Zee-Risico" er het Belastingwezen, als aan den Werkloosheids- dienst, Armenraden, Voogdijraden, Justitie, etc. Niettegenstaande in de eerste weken van Ja nuari een staking de vloot nog deed stilligen, kan toch worden medegedeeld, dat door het krachti ger uitoefenen van het bedrijf het aantal manda gen zich in stijgende lijn bewoog. Vergeleken bij het voorafgaande jaar bedroeg dit ongeveer 12000 méér voor het losse personeel en voor de opvarenden ongeveer 55000, hierbij dient in oogenschouw genomen te worden, dat ook de haringvisscherij in omvang toenam. Een zeer belangrijke aangelegenheid voor het Bureau was, dat op verzoek der vakorganisaties de reeders hunne medewerking verleenden tot het tot standkomen der Vischlosregeling en dat de ad ministratie daarvan aan ons Bureau werd toever trouwd, waaruit bij vernieuwing bleek, hoe ge schikt ons'Bureau is, om te dienen als een neu traal en centraal punt voor de behartiging van verschillende sociale belangen, hetzij die door de wet zijn geregeld, hetzij ze tot stand komen door overleg tusschen werkgevers en werknemers. De gegevens, die de beambte voor de Visch losregeling verzamelt en verwerkt, komen tevens ter beschikking van oils Bureau waardoor het nu nog beter dan te voren voor iederen losser be hoorlijk vereischte rentezegels kan plakken. IJmulden's Mannenkoor Tot directeur van IJmuiden's |u koor is voor een proeftijd benoemd H. Arisz le Velseroord, directeur *éc seroord's Mannenkoor. lil slingeren, want daar leer eens behoorlijk vangen. niets van, nog niet I zetten. Jaarverslag van het Centraal Administratie Bureau van het Visscherijbedrijf en aanverwante vakken te IJmuiden over 1925. Hieraan ontleenen we: Het Bureau mocht de f 1500,subsidie, toege kend door het Departement van Financiën, voor het leveren van inlichtingen voor Rijksbelastin gen wederom ontvangen; toch moet hierbij de op merking gemaakt worden, dat, door het meer in tensief uitoefenen van het Visscherijbedrijf, de te leveren arbeid steeds grooter omvang aanneemt. Het mocht ons Bestuur helaas niet gelukken den Raad van Arbeid te Haarlem te overtuigen, tot uitbetaling van de subsidie over het laatste halfjaar van 1924, over te gaan. In onze correspondentie hierover werd vast gelegd, dat de geheele financiëele opzet van ons Bureau o.a. ook berustte op een „iaarlijksche" subsidie van dien Raad en dat het, alleen al uit moreel oogpunt niet, te verdedigen was een „jaar_ lijksohe" subsidie, midden in een jaar stop te Rijkste! ef ooimet IJmuiden. NIEUWE AANSLUITINGEN. Corn. Janus, Assurantiekantoor „Velsen" Fr, Naereboutstraat 1, Velseroord. 2146. H. H. Meijer, Bakker, Breestraat 8, Be verwijk, 2297, H, de Weijer en Zn., Smeden, Kerkstraat 42 a, Beverwijk. 3002, Johan Koning, Journalist van 15 Mei 15 September, villa „Cornelia", Tramweg A 7, Wijk aan Zee. G. Duijckink Sander, Directeur Visscherij- school, Stationsweg K81, Velsen. Jac. Scheeres, Vischh., Rijksstraatweg 21, Velseroord. 546. K, Boon, Bouwkundige en Taxateur, Juli- anakade 33. Joh. van Westerop, grossier in aardappe len en groenten, Prins Hendrikstraat 60. Ir. J. A. Teyinck Sr., Algemeen Procura tiehouder Kon. Ned, Hoogovens, Dr. Schuitstraat 1, Beverwijk, .543. 397. 544. 545. 2298. RONDREISBIL JETTEN. Zooals bekend is had de Alkmaar Packet het vorige jaar een overeenkomst aangegaan met de directie der Ned. Spoorwegen, waardoor men vanuit Amsterdam een reisje naar IJmuiden en terug kon maken en daarbij, naar keuze, de heen of terugreis per boot, de andere per spoor kon maken. Dat kan ook dit jaar weer, doch boven dien bestaat er dit jaar gelegenheid het tochtje andersom te doen, dus vanuit IJmuiden naar Am sterdam. De reis biedt dan nog meer afwisseling dan tot heden, terwijl de prijzen loopen tot f 1.15 per retour. Radio-Station IJmuiden. Wegens uitbreiding van den dienst van het radio station IJmuiden, zullen elf amb tenaren van het station Scheveningen-Hiven naar het telegraafkantoor alhier worden overgeplaatst. Bij de Staatscourant zijn gevoegd de statuten der Vereeniging Hulpbetoon alhier. Maandagmiddag reed een loopjongen van bakker D. in de Oranjestraat per rijwiel langs den IJmuiderstraatweg. Hij reed achter een auto en toen de spoorboomen open gingen, kwam van den anderen kant een autobus, waarvoor de jongen blijkbaar is geschrokken. Althans hij kwam te vallen en zijn rijwiel werd door de bus geraakt I en geheel vernield. De jongen kwam er «li t chi kri Het groote betonblok aan q,, sluisbouw. Ut, Maandag werd een begin gerniah tt° het gieten van een betonblok niet PV' houd van ruim 3000 M' en Waarin» K.O. ijzer worden verwerkt. Dit grootste blok, dat tot nu toe bij q,,J bouw in één giettijd (4 etmalen) is eJ; Nog nooit is een blok van een d«f «i Inhoud in ons land vervaardigd. Hel» 5, blok tot heden bij den sluisbouw 1' no digd, had een inhoud van ca. 2(1? Het bedoelde blok is een onderst JJ het binnensluishoofd en de deurkas Wij hebben dien middag op het t., van den nieuwen sluisbouw eenoo».? «o staan kijken naar het werk Helisee[.: ,j van 1 M. dik, 4 M. hoog en 1 K.ft L In plaafs van het drukke gedoe! ill dikwijls waarnamen ais er een klein,.«oen beton gemaakt moest worden, g„| j hier zoo rustig. Daar staat de hoog, 11 tontoren, waaronder toezicht van jj, weinige mannen, de speciegemengd,,W! in reusachtige molens. Dan, elke tr- to is een stortbak vol, en wordt ze ofe x geheschen, terwijl de molens n.j ds voorraad krijgen, door middel transportband.De speciewordtopgelmj p ongeveer 40 M. hoog en daar uiigs ]k in een lange goot. En aan het eindt die goot, waar het blok ligt, weer hor» tien mannen, om het eigenlijke gin te doen. 7oo eenvoudig, alsof hetij® onbelangrijk werk ware. Doch hot! u we zien welken eenvoud betracht v, hoe meer we ook beg ijpen welke dige voorbereiding er geweest mot: M om dit alles zoo in orde te krijgen Het is de wetenschap dat juist oj|fï naden de inwerking van het wafoi grootst is, die de aanleiding is geweesi men zijn toevlucht nam tot een bloln die enorme afmetingen. De Ujn IJmuiden in 1927 niet kit 111 mi De electrificatie der spoorlijn tussó1 Velsen en IJmuiden maakt een verlegg 1 der heide sporen noodzakelijk, omdat l palen van de geleiding tusschen deba; er geplaatst moeten worden en ook debtB haltes (de bestaande „IJmuidén-Oosi ndl de nabij den Kanaalweg te Velsen richten stopplaats) tusschen de spoort! iet komen te liggen. De spoorbaan zal toe met een strook van 2 M. over dt,adl heele lengte langs het Noordzeekanaalv^0" den verbreed. Over den daartoe benoo;' den grond heeft de directie der Nederfi sche Spoorwegen reeds de beschikking kregen. Naar wij vernemen ïs het nog lang! zeker, dat het werk het volgend jaarrï reed zal zijn. Van welingelichte zijde ij namen wij, dat de kans hiertoe zelfs güij is. Van het verbreeden van den sp$É#«r overgang en het verlegggen van t IJmuider straatweg nabij de „Centrale': D zoodanige wijze, dat de bocht uit den. 4i zou verdwijnen is geen sprake. Dcdinc zal hiertoe meldt Hl. Dbl. op eigenirvcaa tief niét overgaan, omdat zij meent geen belang te hebben en* daartoei te eerst een verzoek van het gemeentebeiliuM zou moeten binnengekomen. VELSEROORD. Kunst na Arbeid. de concertzaal van Flora gaf, g Werden in dc twee voorafgaande jaarversla-' Cchtfir ZOndcf Ongelukken Af. In avond, de Harmonievereeniging na Arbeid" een uitvoering, in zijnopeniij woord wees de voorzitter, de heer K. beling, cr op dat het seizoen feitelijk ver gevorderd was voor een zaaluitvotii! doch het ruwe zomerweer had deveresjl' ging den moed geschonken om nog d reglementaire, derde concert den begun.:" gers aan te bieden. Bovendien was jij" gelegenheid geschikt om de vrienden het korps fe danken voor de vele blijk van meeleven met hare lotgevallen; tt tijdens de bazar, daarna op den tochtns het concours te Driebergen. Hetwasw niet het minst te danken aan de stemir waarin men door de meegekomen vriti van „Kunst na Arbeid" gebracht werd, het korps op -dat zware concours sue mocht behalen. Het verheugde spr. s ook bovenmate, dat allen zich dienpi zoo geamuseerd hebben, dat hel aanlelei is geworden voor een poging om eenjir lijksche plezierboot voor K. en A. 0 leden en donateurs te doen varen, M concert, waarin onder meer, ook hel" pllchte nummer van het concours Ie 0* bergen, uitgevoerd werd, had verder" goed verloop, hoewel de temperatuurt de zaal bijna ondragelijk werd. Tot lof v,® directeur, den heer H. Amse, willen wij op wijzen dat deze niet alleen tracht nie« stukken er bij te leeren, doch ook de op ren repeteert en verbeterd. Dat bleek bj zeer duidelijk bij de opvoering v"5 „Ouverture Merzidor". Deze uitvoering»^ beter dan we hem eerder wel hoorden V hetzelfde korps. Na afloop van het concert was er, vo«K de danslustigen, nog een gezellig bel, o"'"s leiding.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2